Розвідка Франції заперечила, що просила засновника Telegram вплинути на вибори в Румунії
Головне управління зовнішньої безпеки Франції (DGSE) відкинула заяви засновника месенджера Telegram Павла Дурова про те, що просила заборонити акаунти, повʼязані з румунськими ультраправими, напередодні виборів президента.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
У своєму Telegram у неділю Дуров заявив, що "уряд однієї із західноєвропейських країн" звернувся до месенджера з проханням нібито "заблокувати консервативні голоси в Румунії напередодні сьогоднішніх президентських виборів".
Після заперечення з боку Міністерства закордонних справ Франції Дуров заявив, що керівник DGSE Ніколя Лернер у березні попросив його "заборонити консервативні голоси в Румунії напередодні виборів", і засновник Telegram відмовився.
"Ми не блокували протестувальників у Росії, Білорусі чи Ірані.
Ми не почнемо робити це в Європі", – заявив Дуров.
Головне управління зовнішньої безпеки Франції у відповідь спростувало закиди про те, що вимагала від засновника Telegram заборонити акаунти, "пов'язані з будь-яким виборчим процесом".
"DGSE заявляє, що справді була змушена кілька разів протягом останніх років звертатися безпосередньо до (Дурова.
– Ред.), щоб нагадати йому про відповідальність його компанії та його особисту відповідальність за запобігання терористичним загрозам і дитячій порнографії", – йдеться в заяві DGSE.
Підрахунок 100% бюлетенів показав, що Нікушор Дан – проєвропейський мер Бухареста – переміг на президентських виборах в Румунії з результатом 53,60% голосів.
Ультраправий румунський політик Джордже Сіміон визнав поразку на виборах і привітав свого суперника.
Детальний аналіз читайте у статті: Румунія обирає ЄС: чому президентські вибори у сусідів стали сенсацією європейського масштабу.