На Київщині викрито конвертаційний центр, який завдав державі 60 млн грн збитків
Детективи Бюро економічної безпеки України ліквідували конвертаційний центр на Київщині. До його складу входило понад 10 компаній, які допомагали підприємствам реального сектору економіки ухилятися від сплати податків. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на пресслужбу Бюро.
У ході досудового розслідування детективи встановили, що організатори злочинної схеми зареєстрували ряд підприємств на підставних осіб. Надалі, за даними розслідування, ці фірми укладали з клієнтами конвертцентру фіктивні договори підряду на виконання будівельних робіт.
«У такий спосіб замовники протиправних послуг збільшували податковий кредит підприємства, що в результаті призводило до зменшення сплати податкових зобовʼязань», – йдеться у повідомленні.
Таким чином, за підрахунками Бюро економічної безпеки України, за останні два роки державному бюджету завдано збитків орієнтовно на 60 млн грн.
«Під час обшуку в офісі конвертаційного центру детективи БЕБ вилучили первинну та чорнову бухгалтерську документацію, печатки підприємств та кліше їх керівників, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, а також грошові кошти у розмірі 15,5 млн грн, $200 тис. та майже 22 тис. євро готівкою», – йдеться у повідомленні.
Раніше детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру восьми особам – учасникам злочинної організації за розтрату понад 90 млн грн бюджетних коштів під час закупівлі дров для потреб ЗСУ. За даними слідства, фігуранти за попередніми домовленостями в рамках прямих договорів закуповували дрова для потреб підрозділів ЗСУ у Харківській та Луганській областях за значно завищеними цінами. Аналітики БЕБ встановили, що за такою схемою привласнили майже 90 млн грн державних коштів. Розмір завданих бюджету збитків підтверджено результатами судових товарознавчих та економічних експертиз.