/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fc5de24e6d0c91890ee2b416ae798ce30.jpg)
ЗМІ: Адміністрація Трампа хоче витратити $250 млн на повернення біженців з України та Гаїті
Адміністрація американського президента Дональда Трампа планує використати до $250 млн, виділених на іноземну допомогу, для фінансування добровільного повернення приблизно 700 тисяч українських і гаїтянських мігрантів, які втекли до США.
Про це пише газета The Washington Post із посиланням на відповідні документи, передає "Європейська правда".
Як стверджує газета, адміністрація Трампа розробила плани щодо використання до $250 млн, які мали бути спрямовані на закордонну допомогу, для фінансування повернення мігрантів із України та Гаїті, які втекли до США через ситуацію вдома.
Адміністрація колишнього президента США Джо Байдена надала українцям і гаїтянам тимчасовий захист (TPS), що дозволяє залишатися в США, якщо повернення додому небезпечне.
В документах, з якими ознайомилася газета, вказано, що понад 200 тисяч українців і 500 тисяч гаїтян можуть підпадати під програму добровільного повернення.
Ця пропозиція, про яку раніше не повідомлялося, була розроблена до оголошення 5 травня Міністерством внутрішньої безпеки (DHS), за яким мігранти, які добровільно погодяться повернутися до своїх країн, зможуть отримати від уряду США $1000.
Зазначається, що хоча попередні адміністрації США також підтримували добровільне повернення мігрантів, план адміністрації Трампа є незвичним, оскільки охоплює людей, які втекли з одних із найбільш небезпечних місць у світі, і націлений на обходження Міжнародної організації з міграції (МОМ) – установи ООН, яка зазвичай опікується поверненням мігрантів додому.
Це також збігається зі спробами адміністрації скоротити закордонну допомогу, включно із планами ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і припинення 80% його програм, зокрема тих, що діяли в Україні, Гаїті та інших країнах.
Крім українців і гаїтян, в документах згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданці, сирійці та єменці – вони також можуть бути цільовою аудиторією програми добровільного повернення.
В документах зазначено, що МОМ не підтримує повернення людей до жодної з цих країн.
Документи мали позначку "попереднє обговорення", а речниця DHS назвала їх "застарілими", адже вони датуються кінцем квітня – початком травня.
Проте DHS і Державний департамент минулого тижня підписали угоду, яка передбачає таку ж процедуру і ту ж суму – $250 млн –, хоча в ній не згадуються конкретні національності.
За словами обізнаного співрозмовника, першими в рамках цієї програми можуть стати афганці.
Критики плану, зокрема колишні урядовці, назвали його нелюдяним і таким, що суперечить традиційним американським цінностям.
Вони також висловлюють сумніви, чи не є таке використання коштів неправомірним, адже вони були призначені на допомогу біженцям.
У січні після вступу американським президентом Трампом на посаду, посадовці Міністерства внутрішньої безпеки США наказали призупинити низку програм, які дозволяли мігрантам тимчасово оселитися в Сполучених Штатах, включно з ключовою ініціативою, що надає можливість в'їзду в країну для українців.
На початку квітня частина українців, які перебувають у США за гуманітарною програмою, отримали помилкові повідомлення на електронну пошту про анулювання їхнього статусу.