MY.UAНовини
Трампу уривається терпець: чи запровадять США нищівні санкції проти Росії за відмову Путіна припинити вогонь
Трампу уривається терпець: чи запровадять США нищівні санкції проти Росії за відмову Путіна припинити вогонь

Трампу уривається терпець: чи запровадять США нищівні санкції проти Росії за відмову Путіна припинити вогонь

До цього Трамп поговорив з президентом Зеленським.

Ще раніше — з лідерами Британії, Франції, Німеччини та Італії.

А після розмови з Путіним європейські лідери — Володимир Зеленський, Урсула фон дер Ляєн, Емманюель Макрон, Джорджа Мелоні, Фрідріх Мерц тп Александр Стубб — знову говорили з Трампом.

Також ще до всіх цих розмов держсекретар США Марко Рубіо в інтерв’ю CBS натякнув, що адміністрація Трампа не диктує Сенату, ухвалювати чи ні новий санкційний законопроєкт, яким пропонується застосувати 500% мита до країн, що купують російські нафту, газ та уран.

За цей законопроєкт, як відомо, відповідає сенатор-республіканець Ліндсі Грем, якого вважають наближеним до Трампа.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга мав зустріч з Ліндсі Гремом і Марко Рубіо 14 травня в Анталії, за день до перших за три роки переговорів України та Росії у Стамбулі.

Вже наступного дня сенатор Грем закликав Конгрес ухвалити цей санкційний законопроєкт, бо, за його словами, «путінська Росія продовжує грати в ігри».

А в неділю, 18 травня, напередодні розмови Трампа з Путіним, президент Фінляндії Стубб заявив, що президент США «починає втрачати терпіння, але у правильному напрямку, тобто в напрямку Путіна».

Проте з коментарів самого Трампа, які він зробив після розмови з Путіним, не схоже, що йому уривається терпець.

Тож яких дій від Трампа й Путіна очікувати далі та як уже діє ЄС? Читайте в матеріалі ТСН.

Санкцій не буде: Трамп знову пішов на поступки Путіну.

Генсек НАТО Марк Рютте, вочевидь, напередодні саміту Альянсу в Гаазі наприкінці червня намагається догодити Дональду Трампу, заявляючи, що спілкування президента США з очільником Кремля — це дуже позитивний момент, і треба бути вдячними, що «американці тепер займають цю позицію і керівну роль».

Хоча насправді це ніщо інше, як виведення Росії та особисто Путіна з міжнародної ізоляції руками самого ж Трампа, який уже обговорює з Кремлем економічну співпрацю, кажучи про «необмежений потенціал і багатства Росії».

Натомість про запровадження нових санкцій проти Москви за її відмову припинити вогонь Трамп сказав, що не робитиме цього, бо ще є шанс чогось досягти.

«А якщо це зробити (запровадити санкції — Ред.), ситуація може значно погіршитися.

Але може настати момент, коли це станеться», — також додав Трамп.

Водночас він зробив ще одну суперечливу заяву про червону лінію у своїй голові, яка змусить його вийти з процесу переговорів з Росією та Україною про встановлення режиму припинення вогню.

Проте зараз, за його словами, він не стане її озвучувати.

Намагаючись трохи вгамувати запитання журналістів про зміст дзвінка Путіну, Трамп також заявив, що очільник Кремля в розмові з ним згадав і про першу леді Меланію.

«Путін щойно сказав, що дуже поважає мою дружину.

Я сказав: „А як же я?“.

Ні, їм більше подобається Меланія.

Це було непогано.

Не знаю, чи це було добре.

Я змирився з цим.

Зі мною все гаразд», — додав президент США.

Проте як би Трамп не намагався віджартуватися, за інформацією Financial Times і Axios, європейські лідери, які одразу після розмови Трампа з Путіним говорили з ним телефоном разом із президентом Зеленським, були здивовані й шоковані підходом президента США до очільника Кремля та його відмовою запровадити нові санкції проти Росії.

Хоча здавалося, що після доволі приязної зустрічі Володимира Зеленського з віцепрезидентом США Джеєм Ді Венсом у Ватикані на церемонії інтронізації нового Папи Римського Лева ХІV (а це була їхня перша розмова після сварки в Овальному кабінеті 28 лютого під час візиту українського президента до Вашингтона) Білий дім готовий посилити тиск на Москву.

А до розмови Трампа з Путіним, під час телефонних переговорів Трампа з Зеленським, американський президент цікавився в очільника України, що саме йому треба сказати Путіну.

«Володимир Путін, який має поговорити з президентом Трампом, здається, не знає, як вийти (з цієї ситуації — Ред.).

Ми розуміємо, що це свого роду глухий кут.

І я думаю, президент Трамп скаже Путіну: „Слухай, чи ти серйозно? Чи ти справді цього (припинення вогню — Ред.) хочеш?“», — заявляв Джей Ді Венс у понеділок, 19 травня, ще до початку телефонної розмови Трампа з Путіним.

Але вже після дзвінка очільникові Кремля президент США анонсував негайні переговори між Україною та Росією про припинення вогню і, що найважливіше, про закінчення війни.

«Умови цього будуть обговорені між двома сторонами (Україною та Росією — Ред.), як це й має бути, бо тільки вони знають деталі переговорів, про які ніхто інший не може знати», — написав Трамп в одному зі своїх дописів на Truth Social.

Трамп вмиває руки: США вийдуть з переговорів.

Зі свого боку, коментуючи розмову з Трампом, Путін заявив, що Росія нібито готова працювати з Україною над меморандумом про можливу майбутню мирну угоду, яка може включати принципи врегулювання, терміни укладення мирної угоди, включно з припиненням вогню в разі досягнення відповідних домовленостей.

Проте на безумовне припинення вогню принаймні на 30 днів очільник Кремля знову не погодився.

Володимир Зеленський відповів, що йому невідомо про меморандум, який нібито обговорювали Трамп і Путін.

Якщо і коли Київ його отримає, то сформулює свої бачення та відповідь.

Проте не є секретом, що навіть встановлення режиму припинення вогню Путін пов’язує з ширшою рамкою закінчення війни, тобто з капітуляцією України.

Його вимоги вже давно відомі: зупинення мобілізації в Україні та постачань західної зброї Києву; відмова України від членства в НАТО та постійний нейтральний статус; вихід Сил оборони України з чотирьох українських областей — Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької, які Путін ще у вересні 2022 року незаконно записав до конституції РФ, проте російська армія їх повністю не контролює тощо.

«Виводити наші війська з наших територій ніхто не буде.

Це конституційний обов’язок мій, наших військових.

Жодних ультиматумів, ніхто здавати свої землі, своїх людей, свої домівки не буде.

Я не знаю, які там принципи в меморандумі (про який сказав Путін після розмови з Трампом — Ред.).

Якщо Росія ставить умови виводити наші війська з нашої землі, отже, вони не хочуть, щоб війна закінчилася.

Тому що вони чітко розуміють, що Україна не буде цього робити», — наголосив Володимир Зеленський.

Звісно, що Україна на це ніколи не погодиться.

Та й Джей Ді Венс минулого тижня заявляв, що Росія вимагає занадто багато.

А за словами спецпредставника Трампа Кіта Келлога, у Стамбулі «держсекретар Рубіо чітко дав зрозуміти, що ми (США разом з Україною та європейцями — Ред.) представили сильний мирний план» із 22 пунктів, і перший його пункт — це всеосяжне припинення вогню.

За численними повідомленнями в західній пресі, ще один спецпредставник Трампа Стів Віткофф, який уже тричі мав багатогодинні розмови з Путіним у Росії, возив цей план із 22 пунктів до Москви.

Але Путін його відкинув.

Команді Трампа, хоча, можливо, й непублічно, доведеться визнати: їхні спроби призупинити війну Росії проти України зазнали поразки.

Щоправда, той підхід, який обрала нова американська адміністрація, від самого початку був провальним.

За словами міністерки оборони Литви Довіле Шакалієне, заяви за підсумками розмови Трампа з Путіним нагадують заїжджену платівку.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус додав, що Путін затягує час, і припинення вогню наразі не передбачається.

А на думку польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського, коли Трамп зрозуміє, що Путін грається з ним у «кішки-мишки», США запровадять проти РФ нищівні санкції.

Втім, експерти й аналітики прогнозують, що адміністрація Трампа радше дистанціюється від спроб зупинити війну Росії проти України.

Адже, наприклад, і після телефонної розмови з Путіним Трамп повторив, що «це не наша (США — Ред.) війна», тож краще хай цим усім займається Європа.

Тому навряд чи ми побачимо якісь нові, більш жорсткі санкції проти Москви з боку Вашингтона.

Принаймні доти, доки тема постійних поступок Путіну сильно не вдарить по особистому рейтингу Трампа.

Поки ж почав діяти Євросоюз.

У вівторок, 20 травня, ЄС схвалив 17-й пакет санкцій проти Росії, до якого увійшли обмеження щодо майже 200 суден «тіньового флоту» Росії, якими вона перевозить свою підсанкційну нафту, а також три російські установи, причетні до розробки та використання хімічної зброї.

Щоправда, цей пакет і так планувався і не був прив’язаний до відмови Путіна припинити вогонь.

Також президент Зеленський та Урсула фон дер Ляєн уже обговорили підготовку до 18-го пакету санкцій.

За словами Андрія Сибіги, який у вівторок, 20 травня, саме перебував у Брюсселі, Київ закликав ЄС до повної дипломатичної мобілізації.

«Які додаткові кроки можуть бути зроблені? І я це детально проговорив зі своїми колегами.

Я подякував нашим колегам за ухвалення 17-го пакету.

Дуже важливий крок, дуже вчасно.

Але я також сказав, що цього недостатньо, щоб змусити Росію до миру.

Тому ми порушили питання про обмеження ціни на російську нафту (як відомо, ще в грудні 2022 року була запроваджена цінова стеля на російську нафту на рівні $60 — Ред.).

Я озвучив цифру, яку ми вважаємо виправданою, — $30», — заявив Андрій Сибіга, додавши, що також обговорювалися санкції проти Центробанку РФ.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
США, Великобритания и ЕС раскрыли операцию ГРУ против Украины
Корреспондент
2025-05-21T18:18:37Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Российские военные хакеры атаковали логистику 13 стран НАТО
Корреспондент
2025-05-22T04:33:44Z
Итоги 21.05: Смерть Портнова и удар по полигону
Корреспондент
2025-05-22T04:00:16Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Лидер "Другої Ріки" Харчишин высказался о личной жизни после развода
TSN
2025-05-21T16:06:40Z
Лидер "Другої Ріки" Харчишин закрутил новый роман и неоднозначно высказался об избраннице
TSN
2025-05-21T14:36:42Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
Больше не будет безобразных разводов: как правильно мыть бокалы — оказывается существуют определенные секреты
TSN
2025-05-21T16:06:52Z
Британцы покорили Эверест новым способом
Корреспондент
2025-05-21T15:57:17Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Малоподвижный образ жизни может уменьшать мозг - исследование
Корреспондент
2025-05-21T19:51:12Z
ВОЗ приняла первое в истории соглашение о готовности к пандемиям
Корреспондент
2025-05-21T12:51:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
2025-05-20T08:54:29Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Генштаб назвал потери России на 22 мая
Корреспондент
2025-05-22T04:48:44Z
Вербовка украинских детей: в полиции сообщают об увеличении обращений
Корреспондент
2025-05-22T02:00:36Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
В Харькове прогремел взрыв
Корреспондент
2025-05-21T22:54:02Z
Атака БПЛА на Москву продолжается
Корреспондент
2025-05-21T20:51:22Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В Германии побережье засыпало кусками парафина
Корреспондент
2025-05-22T03:00:25Z
В Харькове сотруднику ТЦК объявили подозрение в избиении мужчины
Корреспондент
2025-05-21T17:00:41Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Фиктивные браки: в Украине раскрыли схему легализации иностранцев
Корреспондент
2025-05-21T17:00:40Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Основной производитель iPhone для Apple инвестирует $1,5 млрд в Индии
Корреспондент
2025-05-21T18:27:48Z
Bitcoin обновил исторический максимум до $109 тысяч
Корреспондент
2025-05-21T17:48:49Z
Шмыгаль рассказал о расходах в размере 1,2 трлн грн
Корреспондент
2025-05-21T17:03:33Z
Официальный курс доллара падает второй день подряд
Корреспондент
2025-05-21T16:15:06Z
Кабмин обязал таможенников работать с бодикамерами
Корреспондент
2025-05-21T15:54:01Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Дебютировало шестое поколение Toyota RAV4
Корреспондент
2025-05-21T17:18:37Z
Peugeot-Citroen выпустила сверхдешевый электрический кроссовер в Китае
Корреспондент
2025-05-20T19:09:19Z
Tesla начала принимать Cybertruck на обмен
Корреспондент
2025-05-20T16:45:14Z
Mazda представила в Китае спортивный седан для молодежи
Корреспондент
2025-05-19T16:09:30Z
Китай продаёт каждый третий новый автомобиль в мире
Корреспондент
2025-05-19T09:15:43Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Компания Google представила ИИ-генератор видео со звуком
Корреспондент
2025-05-21T12:27:38Z
В части РФ произошёл масштабный сбой интернета после налета дронов
Корреспондент
2025-05-21T10:24:04Z
Покупка бонуса в слотах: преимущества и недостатки
GameMag
2025-05-21T09:48:12Z
SpaceX запустила 23 спутника Starlink новой ракетой Falcon 9
Корреспондент
2025-05-21T09:27:17Z
Во Вьетнаме обнаружены уникальные деревянные двухкорпусные лодки
Корреспондент
2025-05-20T19:54:34Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Выхрист проведет новый бой - назван соперник украинца
Корреспондент
2025-05-22T04:51:24Z
В Барселоне подтвердили продление контракта с Фликом
Корреспондент
2025-05-22T04:30:17Z
Роналду отличился голом и не реализовал пенальти в матче за Ан-Наср
Корреспондент
2025-05-22T04:27:42Z
Защитник Манчестер Юнайтед извинился за поражение в финале Лиги Европы
Корреспондент
2025-05-22T03:45:03Z
Манчестер Юнайтед повторил антирекорд, который держался почти 40 лет
Корреспондент
2025-05-22T03:24:19Z