MY.UAНовини
Коли закінчиться війна? Що каже математична наука
Коли закінчиться війна? Що каже математична наука

Коли закінчиться війна? Що каже математична наука

«Ніч була непроста. Але війна скоро закінчиться», – написав днями на своїй сторінці у Фейсбуку виконавчий директор та співзасновник аналітичного центру «Український інститут майбутнього», член CEO Club Ukraine Анатолій Амелін.

Разом з родиною та дітьми він виїхав за місто, де потрапив під найбільш масовану за останній місяць атаку російських дронів по Київщині. Було гучно, ніхто не спав, тож Амелін витратив частину безсонної ночі та ранок на складання математичної моделі ймовірного закінчення війни. У дослідженні він використав теорію ігор.

«Я впевнений, що війна вичерпала себе, і не має великого потенціалу для жодної зі сторін. Перемир'я неминуче», – зробив висновок Амелін, виклавши свої розрахунки. Допис набув поширення і активно обговорюється, зокрема, серед економістів та в бізнес-спільнотах – зрозуміло, усі ми жадаємо бачити сприятливі прогнози.

Чи ця модель є науково релевантною чи це лиш ігри розуму, інтелектуальне мольфарство?

І взагалі, чи можна таку об’ємну задачу з багатьма невідомими, як прогноз закінчення війни, змоделювати за допомогою математичних інструментів? «Главком» звернувся з цим питанням до науковців, які займаються теорією ігор, та до вчених Національної академії наук України, котрі розробляли математичну модель розвитку епідемії Covid-19 в 2020-2021 роках.

«Ймовірність завершення війни у 2025-2026 роках – 65%»?

Передовсім нагадаємо читачам, що теорія ігор – це не про те, як виграти мільйон у лотерею чи зробити вдалу ставку в покері. Теорія ігор – дуже поважний розділ прикладної математики, який застовується в соціології, економіці, політичних науках, а також у біології, філософії та ін. За її допомогою складають математичні моделі прийняття оптимальних рішень в умовах конфлікту.

Оскільки зазвичай сторони гри (а кожна гра по суті своїй є конфліктом) зацікавлені в тому, щоб приховати від супротивника власні наміри, то прийняття рішень, як правило, відбувається в умовах невизначеності. Отож теорія ігор намагається математично зафіксувати поведінку учасників у стратегічних ситуаціях, коли успіх того, хто робить вибір, нерідко залежить від вибору інших учасників.

Сучасну теорію ігор розробив американський вчений, геній та ексцентрична особистість Джон Неш. Саме він став прототипом математика в оскароносному фільмі «Ігри розуму». Герой, котрий захворів на шизофреію і в поважному віці раптово й незбагненно від неї вилікувався.

До пошуку відкритої цим вченим закономірності, рівноваги Неша, вдався Амелін, складаючи прогноз закінчення війни.

Дослідник виділив вісім ключових гравців – Україна, Росія, ЄС, США, Велика Британія, Китай, Саудівська Аравія, Туреччина – та їхні основні мотивації та основні обмеження у цьому конфлікті. Стейкхолдерів насправді більше, для моделювання обрано лише головних, пояснив Анатолій Амелін у розмові з «Главкомом».

За допомогою декількох просунутих моделей ШІ Амелін спробував знайти рівновагу Неша – точку, в якій учасники максимально наближаються до своїх цілей з урахуванням інтересів решти стейкхолдерів. Застосування штучного інтелекту, за його словами, зекономило тиждень роботи при побудові моделей і пошуку рівноваги.

Дослідник виділив вісім ключових гравців – Україна, Росія, ЄС, США, Велика Британія, Китай, Саудівська Аравія, Туреччина, їхні основні мотивації та обмеження у конфлікті

Прогнозування має горизонт у п’ять років – 2025-2030 рр.

«У першу модель я не підвантажував дані про реальний стан російської економіки. Я оцінюю їхній (Російської Федерації) запас міцності – до кінця 2025 року», – зауважує керівник «Українського інституту майбутнього». Отож він увів ці дані, а саме: зниження нафтових доходів, результат санкцій проти тіньового флоту, стан Фонду національного добробуту, вартість капіталу, структурні деформації економіки.

Дипломати України, США, Туреччини на переговорах у Стамбулі. Шукають обриси перемир’я тим часом, як його вже прораховано математичним моделюванням?
фото: сайт МЗС України

Уникаючи опису ходу дослідження (його в головних рисах автор виклав у своєму Фейсбук), зосередимося відразу на отриманих результатах –  змодельованих сценаріях закінчення російсько-української війни. Їх Амелін виділив три:

Прискорене компромісне врегулювання:

  • ймовірність реалізації: 65%
  • тимчасовий обрій: кінець 2025 – перша половина 2026 р. 
  • параметри більш сприятливі для України та її західних партнерів

Продовження конфлікту низької інтенсивності:

  • ймовірність реалізації: 20%
  • тимчасовий обрій – 2026-2027 рр.
  • суттєво вищі витрати для Росії

Внутрішньополітична трансформація у Росії з наступним врегулюванням:

  • ймовірність реалізації: 15%
  • тимчасовий обрій: середина-кінець 2026 р.
  • характеризується внутрішньою реконфігурацією влади в Росії під тиском економічних проблем.

Отже, найвірогіднішим вікном для досягнення компромісного врегулювання є кінець 2025 - початок 2026 року. Це можливо, робить висновок дослідник, завдяки таким ключовим факторам:

  • критичне виснаження фінансових ресурсів Росії для підтримки поточного рівня воєнних дій;
  • наростаючі економічні проблеми, що загрожують внутрішньополітичній стабільності Росії;
  • технологічний розрив у озброєннях, що досягає критичного рівня;
  • усвідомлення російською елітою нестійкості поточного курсу та необхідності стабілізації;
  • зростання тиску всередині РФ щодо припинення війни через її економічні наслідки.

«Мир можливий, якщо буде збережено санкції і залишаться низькі ціни на нафту. Економіка Росії ослабне», – коментує Амелін. Він каже, що оприлюднив лише невелику частину отриманої аналітики, яка «не претендує на істину в останній інстанції, але вказує, що мир все-таки близький, а Росія перебуває в агонії».

Дослідник вважає, що його робота може в подальшому стати основою для наукової праці. Про це він сказав у розмові з «Главкомом».

Що кажуть математики?

У коментарях під постом Амеліна керівник компанії «Велта» Андрій Бродський вказує на помилку, що, на його думку, вкралася в параметри технічного завдання: «Ти абсолютно не врахував людський фактор! А саме жагу до влади з можливістю подовжувати її якомога довше, і головне – це звичайний корупційний інтерес фізичних осіб – основних гравців абсолютно всіх перерахованих зацікавлених сторін!.. Як це враховувати та пояснити ШІ, я не знаю».

Зауваження видається цілком слушним. То чи можна покладатися на результати цього моделювання і сподіватися, що війна, з високо ймовірністю, завершиться приблизно за рік? Сформулюємо питання інакше: чи є дослідження релевантним з суворо наукової точки зору?

Катерина Терлецька, науковиця Інституту проблем математичних машин та систем, засновниця проєкту «Дійсна наука», до якої з цим питання звернувся «Главком», наголошує: подібного роду дослідження можуть бути релевантними лише за умови, що їх виконує фахівець, який глибоко розуміє як саму модель, так і її обмеження.

Те саме питання ми поставили доктору фізико-математичних наук, заступнику директора Інституту проблем математичних машин та систем Ігорю Бровченку. Саме цей вчений у 2020-2021 роках очолював робочу групу Національної академії наук України з математичного моделювання розвитку Covid-19 в країні, і, треба сказати, ті розрахунки справдилися.

«Однозначно, те що він (Амелін – «Главком») зробив, можна називати математичною моделлю, – відповідає Ігор Бровченко. – Ідея зрозуміла – знайти точку (точки) рівноваги (тобто максимально прийнятного компромісу) для всіх учасників. З мого погляду, проблема таких моделей полягає в тому, наскільки адекватно виражено в числах і заведено вихідні умови «гри» – учасники та їхні інтереси. Тому справжні ймовірності як результат моделювання потрібно ще множити на ймовірність того, що вихідні дані справедливі (що невідомо)».

Рівновага Неша, засновника сучасної теорії ігор, якою Амелін проілюстрував у Фейсбуку своє дослідження
джерело: Вікіпедія

Учений зауважує: «як на перший погляд, підхід Амеліна цікавий як можливий інструмент аналізу різних сценаріїв», проте для оцінки коректності математичних методів варто звернутися до науковців, які є спеціалістами саме в теорії ігор.

Отож з проханням оцінити цю модель ми звернулися до топ-спеціаліста в Україні з теорії ігор, професора Українського католицького університету Олексія Ігнатенка. Професор зауважує, що складно коментувати модель, яка не є повністю формалізованою.

«Все впирається в адекватність моделі, – говорить Ігнатенко. – Як саме вона була верифікована? Як були визначені уподобання учасників і виграші для кожного набору стратегій?  Загальноприйнятим способом обміну науковим знанням є публікація в якісному журналі з зовнішнім рецензуванням. Тоді можна буде оцінити результат».

«Теорія ігор передбачає, що гравці раціональні. Але не завжди це так»

Математику недарма називають царицею наук, але все-таки умоглядно це здається неймовірним – прорахувати моделі виходу з такої об’ємної кризи, якою є війна, з її численними складовими, багато з яких невідомі. Такі складні, багатофакторні речі взагалі піддаються математичному моделюванню?

«Це складне питання, – визнає Олексій Ігнатенко. – У принципі, моделювати можна все що завгодно. Можна вкопати палку в землю і сказати що це модель хмарочоса. І в певному сенсі і для певних задач це буде вірно». Парадоксально, але щодо палки як «моделі» хмарочоса це водночас і математичний жарт, і правда. А якщо цілковито всерйоз і про можливість математичного прогнозу ходу війни?

«Я знаю принаймні дві статті з теоретико-ігровим моделюванням нашої війни (статті західних науковців – «Главком»). Мені здається (я можу помилятись, бо він не описує повну методологію), Анатолій намагається провести схожий аналіз, як у роботі «Українська криза 2014: дослідження стратегічної взаємодії між Росією та Заходом», але з більшою кількістю гравців. Утім, будь-яка модель – це абстракція, тобто вона має бути «десь неправильна», – пояснює вчений. – Є навіть такий вислів: всі моделі невірні, але деякі корисні. Тому є декілька підходів, наприклад, часто математичне моделювання перевіряють на практиці: якщо модель систематично передбачає результат з незначною похибкою, то вона корисна. Звісно, я дуже спрощую, оцінка моделі  – це зазвичай складна задача».

Утім, ми живемо за таких обставин, що коректність обговорюваної в цій статті моделі зможе перевірити на практиці той, хто доживе до кінця війни. Або той, хто не забуде про це предбачення до того часу.

Бунт вагнерівців, які зайняли Ростов. Похід «армії Пригожина» на Москву в липні 2023 року неможливо було передбачити математичним моделюванням, а він цілком міг змінити хід війни.
фото з відкритих джерел

Що ж насправді найскладніше врахувати в подібних моделюваннях і який чинник може підважити «чистоту» результату? Виявляється, щонайперше – згаданий вище людський фактор.

«У таких моделюваннях, – говорить професор Ігнатенко, –строго кажучи, взагалі неясно, як застосовувати теорію ігор, бо вона постулює, що гравці раціональні. А вони не завжди раціональні».

Шість Нобелів у галузі економіки були присуджені вченим, які у своїх відкриттях застосовували теорію ігор

Водночас математик підкреслює, що моделі, розроблені на основі теорії ігор, є важливими для розуміння реальності і складних процесів. І нагадує, що шість Нобелівських премій у галузі економіки були присуджені вченим, які у своїх відкриттях застосовували теорію ігор.

Зокрема, у 2005 році Роберт Оман (Ізраїль) і Томас Шеллінг (США) удостоїлися Нобелівської відзнаки за «внесок у розуміння явищ співпраці і конфлікту через аналіз теорії ігор», у 2020 році нобеліатами стали американці Пол Мілгром та Роберт Вілсон за вдосконалення теорії аукціонів. А 1994 року за аналіз рівноваги в теорії некооперативних ігор премію отримав сам «батько» теорії Джон Неш (разом з Райнгардом Зельтеном і Джоном Харсані).

Що передбачають моделі західних фахівців?

Олексій Ігнатенко згадав про дві опубліковані на Заході роботи, що прогнозують за допомогою теорії ігор розвиток війни в Україні.

Одну з них – «Українська криза 2014: дослідження стратегічної взаємодії між Росією та Заходом» – створили економісти Університету Східної Кароліни (США) Річард Еріксон та Лестер Зігер у 2015 році. Звісно, на цей прогноз ми вже можемо дивитися ретроспективно і знайти там цікаві висновки.

Еріксон і Зігер розробили вісім сценаріїв, змоделювавши «правдоподібні та деякі цікаві, хоча й менш правдоподібні, конфігурації уподобань Заходу та Росії щодо кінцевих результатів кризи (тобто війни РФ проти України, яка на той час тривала вже рік – «Главком»)».

У більшості конфігурацій переваг, розглянутих дослідниками, Росія надалі дестабілізуватиме Україну, створюючи «заморожений конфлікт». У чотирьох сценаріях Захід ухиляється від будь-якої військової допомоги Україні, вважаючи таку підтримку надто «провокаційною», і не посилюючи санкції, зрештою повертається до звичного бізнесу, незважаючи на триваючу дестабілізацію України Росією. Власне, так і сталося.

Висновок американських дослідників, датований 2015 роком: «Усі розглянуті сценарії є небажаними з точки зору України. (...) Це підкреслює розбіжність між інтересами України та інтересами головних дійових осіб, а отже, нерелевантність українських уподобань для стратегічних рішень, які приймають як Росія, так і Захід щодо майбутнього України. Проте наш аналіз показує, що ключ до досягнення найкращого (варіанту для України – «Главком») ....полягає в тому, щоб переконати Захід (...) бути готовим надати серйозну військову допомогу».

Ще одне моделювання із застосуванням теорії ігор, яке має стосунок до нашої війни, описано в статті «Президент Путін: божевільний чи смілива курка, яка потрапила в пастку в Україні?», опублікованій у січні 2023 року.

«Поточна (власне, станом на початок великої війни – «Главком») стратегія режиму Путіна в Україні є сумішшю різних моделей теорії ігор, що складається в основному зі стратегії божевільної людини (як початкового modus operandi) і дедалі частіше моделі доларового аукціону», – оцінюють автори дослідження Вільяр Вібель (Балтійський оборонний коледж, Естонія) та Іллімар Плюм (Естонська військова академія).

Згідно з їхньою моделлю, більшість прогнозованих сценаріїв обіцяють програшний для РФ результат. Утім, як відомо, за час, що минув відтоді, як проводилося дослідження, вихідні дані зазнали суттєвих змін, пов’язаних з приходом до влади у США Дональда Трампа.

У грі, модельованій у 2022 році, як вірогідний розглядався сценарій, за яким у Росії, доведеній тиском західних санкцій та ізоляцією до економічної катастрофи, відбувається бунт еліт, внаслідок чого Путіна усувають від влади. Ця рекомендація, пишуть автори, обумовлена думкою, що Путін може утримувати владу лише до тих пір, поки він буде ціннішим живий, аніж мертвий для своїх поплічників у ФСБ та інших репресивних та військових структурах.

Один з висновків естонських дослідників привертає увагу і зараз: «Для західних країн продовження внеску стає нераціональним у той момент, коли Україна зазнає економічного колапсу або втрачає готовність воювати з російськими військами та готова прийняти російську пропозицію».

Олена Зварич, для «Главкома»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Совет ЕС 27 мая обсудит лишение Венгрии права голоса в Евросоюзе
Европейская правда
2025-05-22T16:00:45Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Убийство Портнова в Испании: судья засекретила дело, детали преступления поражают
UAToday
2025-05-22T22:24:43Z
В России снова закрывают аэропорты из-за угрозы БПЛА
Корреспондент
2025-05-22T21:54:52Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
США, Великобритания и ЕС раскрыли операцию ГРУ против Украины
Корреспондент
2025-05-21T18:18:37Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Победитель Евровидения-2025 хочет исключить Израиль из конкурса
Корреспондент
2025-05-22T15:48:51Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
Валерий Харчишин признался, общается ли с бывшими и что им оставил: "Ушел в носках"
TSN
2025-05-22T17:03:14Z
Алла Пугачева неожиданно обратилась к Юрию Рыбчинскому в его юбилей
TSN
2025-05-22T16:49:19Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Шишка под кожей: когда это опасно?
UAToday
2025-05-22T16:39:04Z
Малоподвижный образ жизни может уменьшать мозг - исследование
Корреспондент
2025-05-21T19:51:12Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
Гороскоп на 23 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-22T16:55:28Z
Гороскоп на пятницу 23 мая 2025 года
UAToday
2025-05-22T16:39:43Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
2025-05-20T08:54:29Z
Гарвардскому университету запретили принимать иностранцев
Корреспондент
2025-05-22T19:33:42Z
Будущее страны под угрозой: украинские подростки думают об эмиграции, - исследование
UAToday
2025-05-22T17:06:20Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
На подконтрольную Украине территорию вернули еще 9 детей
Корреспондент
2025-05-22T15:12:07Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
На Волыни раскрыли схему переправки уклонистов
UAToday
2025-05-22T21:21:25Z
В Карпатах приостановили движение поездов: что случилось
Корреспондент
2025-05-22T20:27:06Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Россияне атаковали дроном женщину на Запорожье
Корреспондент
2025-05-22T19:09:47Z
Мужчина получил повестку и с 2023 года скрывался от мобилизации: как это закончилось
TSN
2025-05-22T16:49:02Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
Подростки вульгарно надругались над могилой на сельском кладбище
TSN
2025-05-22T16:48:26Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
В Украине стремительно дорожают яблоки
Корреспондент
2025-05-22T18:48:26Z
"Рынок ЕС остается открыт для украинских товаров": Стефанишина о договоренности с Брюсселем
Европейская правда
2025-05-22T17:19:46Z
Как аграрий из Киевской области спас свой бизнес после российского наступления
TSN
2025-05-22T17:18:44Z
В Украине цены на популярную ягоду бьют рекорды: эксперт объяснила, что будет со стоимостью дальше
TSN
2025-05-22T16:52:42Z
Украина готовит официальное обращение к ЕС об исключении из CBAM – торговый представитель Украины
TSN
2025-05-22T16:49:33Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Xiaomi представила свой самый большой флагманский планшет
Корреспондент
2025-05-22T20:21:19Z
AMD представила новую бюджетную игровую видеокарту
Корреспондент
2025-05-22T19:21:41Z
Ученые обнаружили мощную силу, которая изнутри разрывает целый континент
UAToday
2025-05-22T16:54:37Z
Фермер выкопал на собственном поле 150 тонн золота, но не получил ничего — что произошло
TSN
2025-05-22T16:49:56Z
"Ядерная зима" в случае войны России и США: ученые просчитали сценарий
TSN
2025-05-22T16:49:37Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Xiaomi представила свой первый кроссовер
Корреспондент
2025-05-22T18:57:39Z
Китайская BYD впервые обогнала Tesla по продажам электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-22T18:45:00Z
Юный Арвид Линдблад готов заменить Лиама Лоусона в Racing Bulls
Корреспондент
2025-05-22T12:24:30Z
Дебютировало шестое поколение Toyota RAV4
Корреспондент
2025-05-21T17:18:37Z
Peugeot-Citroen выпустила сверхдешевый электрический кроссовер в Китае
Корреспондент
2025-05-20T19:09:19Z
Tesla начала принимать Cybertruck на обмен
Корреспондент
2025-05-20T16:45:14Z
Mazda представила в Китае спортивный седан для молодежи
Корреспондент
2025-05-19T16:09:30Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Стала известна причина, почему Модрич уходит из Реала
Корреспондент
2025-05-22T19:09:01Z
Фуркад взял рекорд по золоту олимпиад благодаря дисквалификации россиянина
Корреспондент
2025-05-22T18:03:35Z
"Габаритный, большой расп***яй": Бриедис - о том, почему Усик победил Фьюри
Корреспондент
2025-05-22T16:48:05Z
Удачи тебе: Чисора оценил реванш Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-05-22T15:15:06Z
Последний матч: обладатель Золотого мяча 2018 прощается с Реалом
Корреспондент
2025-05-22T14:51:54Z