MY.UAНовини
"План Б" для членства Украины в ЕС. Как Брюссель готовится помогать Киеву в обход вето Орбана
"План Б" для членства Украины в ЕС. Как Брюссель готовится помогать Киеву в обход вето Орбана

"План Б" для членства Украины в ЕС. Как Брюссель готовится помогать Киеву в обход вето Орбана

Угорщина, а точніше діючий режим Віктора Орбана, здавна є генератором проблем для України, викликаючи роздратування і у Києві, і у Брюсселі, але зараз ситуація стала геть неприйнятною.

"Європейська правда" вже розповідала про те, що в останні місяці стратегія угорського уряду щодо України змінилася.

Якщо у минулі роки Орбан використовував українські питання для "торгівлі" всередині ЄС, намагаючись обміняти угорський голос за підтримку на фінансові або інші бонуси – то тепер він перейшов до твердого, непохитного вето.

Блокування вступу України до ЄС та перетворення її на "ворога угорської держави" стало головним елементом виборчої кампанії Орбана, яка вже фактично розпочалася (детальніше про це ми розповідали у статті "Український план Орбана").

Угорське вето вже зірвало плани щодо початку вступних переговорів, і якщо цю проблему не вирішити – Орбан може блокувати Україну, доки лишається при владі.

Тому в Брюсселі обговорюють "план Б", який веде в обхід Угорщини.

Понад те, перші юридичні кроки у рамках цього плану Україна і ЄС вже зробили минулого тижня – хоча воліють не розповідати про них публічно.

Але головна частина "плану Б", яку в Брюсселі називають "паралельними переговорами", ще попереду; до неї, найімовірніше, перейдуть лише у серпні-вересні, коли вичерпають усі шляхи переконати Орбана.

Цей план не ідеальний, а частина співрозмовників "Євро.

Правди" навіть називають його небезпечним.

Зокрема, немає певності, що після ізоляції Угорщини решта 26 держав ЄС лишаться на нашому боці.

Є також ризик, що Угорщина піде в суд, оскаржуючи цей процес.

А головне – те, що "паралельні переговори" не матимуть тих юридичних наслідків, які має звичайний вступний процес.

Тому зараз чимало дипломатів і в Україні, і в ЄС скептичні щодо цієї ідеї.

Однак за умови збереження угорського вето – а це, на жаль, є головним сценарієм до квітня 2026 року – "план Б", попри його вади, може стати вимушеним рішенням, яке дозволить Україні не втрачати час через примхи угорського диктатора і продовжити рух до членства.

Але треба бути свідомими того, що навіть у цьому разі без домовленостей щодо прав угорської меншини у підсумку не обійтися.

"Європейська правда" поспілкувалася з понад десятьма посадовцями Євросоюзу, держав-членів та України і розповідає про деталі, проблеми та переваги "плану Б" на шляху до ЄС.

Ключ в руках Угорщини?.

9 травня у Львові відбулася непересічна подія: тут зібралися міністри закордонних справ та топдипломати 35 іноземних держав, у тому числі майже усіх держав ЄС, щоб дати старт створенню спецтрибуналу для Путіна.

Але крім того, очільниця європейської дипломатії Кая Каллас зробила заяви і щодо інших українських тем.

Так, відповідаючи на запитання "Євро.

Правди", Каллас визнала: Євросоюз готується до того, що Угорщина і надалі блокуватиме рух України до вступу в ЄС, і розробляє план для обходу угорського вето.

"Ми вже працюємо над "планом Б", але я не буду його розкривати.

Ми ще в процесі", – заявила вона.

Ця заява суперечить офіційній позиції Брюсселя та низки європейських столиць, де наполягають: у питанні розширення Євросоюзу діє принцип одностайності і тут немає простору для поступок.

Навіть у розмовах не під запис європейські дипломати кажуть, що це – непорушна вимога.

"Не існує і не може існувати жодного "плану Б" для обходу одностайності.

У перемовинах про вступ до Європейського Союзу, згідно з угодами ЄС, є чітка й однозначна вимога підтримки усіма 27 державами ЄС усіх ключових кроків у цьому процесі", – жорстко заявив дипломат однієї з ключових держав Євросоюзу.

"Можуть відбуватися якісь технічні процеси чи дискусії, але з правової точки зору це нічого не означає", – додав представник іншої європейської держави.

"У Брюсселі чітко розуміють, що кінцеве рішення прийматиме Будапешт, і ніяк інакше", – наголосив він.

Але річ у тому, що ці тези можуть бути коректними одночасно.

В Єврокомісії дійсно бачать варіант обходу Угорщини – але вважають, що це можна зробити так, щоб не підірвати повноваження держав-членів.

Станом на 9 травня, коли Каллас уперше визнала існування "плану Б", його закриті обговорення у Брюсселі тривали щонайменше кілька тижнів; "ЄП" вперше почула про такі обговорення у квітні.

Причому Україна спершу відкинула цю ідею, котра, як стверджують два джерела "Євро.

Правди", народилася у профільному директораті Єврокомісії з питань розширення.

Згодом європейці доопрацювали свою пропозицію і вона стала більш прийнятною, але досі не підтверджена українською стороною та країнами-членами.

Утім, його загальні обриси вже зрозумілі.

План порятунку євроінтеграції.

"План Б" є таким собі "страхувальним варіантом" і буде активований лише тоді, коли ЄС переконається: рішення Орбана про блокаду руху України до ЄС є принциповим і не буде скасоване щонайменше до парламентських виборів в Угорщині (відбудуться у квітні 2026 року).

У Євросоюзі є принципова згода, що у такому разі доведеться піти на розрив україно-молдовського пакета і почати формальні переговори лише з Молдовою, щоб допомогти Маї Санду перед вересневими парламентськими виборами.

Санду та її соратники зараз будують кампанію на обіцянці завершити вступні переговори за три роки, і якщо ЄС не зробить крок назустріч – він зруйнує цей наратив і гарантує формування в Молдові уряду, більш лояльного до Росії ("Євро.

Правда" розповідала про це у статті "Вето Орбана на користь Молдови").

Цей крок, втім, завдасть значного іміджевого удару по Україні.

Розрив пакета і прогрес Молдови на шляху до ЄС у той час, як Україна не матиме добрих новин, може вивести нашу державу на антиєвропейську спіраль.

Сигнал про те, що "Україна вже не потрібна ЄС" і що "Брюссель вирішив лишити Україну на узбіччі", буде ретрансльований та посилений скептиками та російськими агентами впливу; це додатково загальмує реформування в Україні та може навіть розвернути певні реформи; а це своєю чергою ще далі відкине державу від вступу і змусить ЄС до нових скептичних заяв, що додатково підживлять скептиків і російську пропаганду.

Коло замкнулося.

Щоб запобігти цим наслідкам, Брюссель має діяти на випередження і разом з розривом пакета між Україною та Молдовою – запропонувати Україні компенсатор.

Саме про нього йдеться у "плані Б".

Ідея полягає в тому, щоб ЄС максимально використав гнучкість, яку дає право ЄС, і проводив без згоди Угорщини усі технічні та юридичні кроки, де це можливо.

А там, де вимога щодо одностайності прописана у законодавстві – 26 держав-членів Євросоюзу будуть проводити "паралельні переговори" з Україною, які будуть за можливості синхронізовані з молдовськими – щоби зберегти враження, ніби пакетне об'єднання цих держав зберігається.

Так, "паралельний трек" з Україною не матиме юридичної ваги.

Але політична вагомість – зовсім не нульова.

Це матиме такий вигляд.

Одночасно з тим, як Молдова та ЄС оголосять про відкриття першого кластера (або перших кластерів) переговорів – Україна та 26 держав ЄС мають опублікувати офіційну заяву про те, що Україна також завершила всю роботу за тими ж кластерами і всі держави ЄС, крім Угорщини, вестимуть з Києвом переговори за відповідними главами.

Усі публічні елементи переговорного процесу (а їх не так багато) можна так само "підсвічувати" для України, як і для Молдови – звісно, якщо Україна показуватиме відповідний прогрес у реформах.

За словами кількох співрозмовників "Євро.

Правди" у ЄС, для цього навіть можна скликати міжурядові конференції (Inter-Governmental Conference, IGC) з Україною – це такий робочий орган, рішення якого є визначальними у процесі розширення.

Дійсно, затверджена ЄС переговорна рамка для України не вимагає одностайності для скликання IGC і навіть зобов'язує ЄС робити це час від часу – "щонайменше раз на рік… а також будь-коли, коли у цьому є потреба" (п.

8 переговорної рамки).

Також існує ідея про те, щоб частину IGC проводити спільно для України та Молдови, як одну подію.

Відмінність у тому, що для Молдови ці конференції можуть закінчуватися визнанням того, що Кишинів виконав чергові умови і ЄС робить юридичні кроки у бік членства, а для України – політичним визнанням такого ж виконання і констатацією того, що єдиною перепоною для юридичного руху вперед лишається безпідставне, свавільне угорське вето.

Ідея в тому, щоби згодом, коли угорська влада повернеться до тями, або коли режим Орбана буде скинутий – Україна могла швидко надолужити відставання.

Зрештою, головний елемент євроінтеграції – це реформи.

Проведення "паралельних переговорів" дозволить Україні декларувати план пріоритетних реформ, схвалений, нехай і у такому "гібридному режимі", усіма членами ЄС, крім Угорщини.

Це допомагатиме просувати ці реформи у непростих політичних реаліях.

І, зрештою, це стане принаймні якимсь – не ідеальним – контраргументом для тих, хто просуватиме в Україні євроскептичний наратив.

Перші кроки за "планом Б".

Треба наголосити: цей план має серйозні вади, про них далі.

Але й альтернатив у нього небагато – інших ідей, як діяти у разі, якщо вето Орбана збережеться і це призведе до розділення України та Молдови на переговорному треку, жоден зі співрозмовників "Євро.

Правди" не навів.

Понад те, перші, підготовчі кроки до втілення "плану Б" вже почалися – попри те, що публічно європейські дипломати воліють це заперечувати.

Наступні кілька абзаців – про юридичні, процедурні моменти (даруйте за складний опис процедури; це для тих, хто хоче розібратися у деталях).

14 травня уряд України затвердив три "дорожні карти" – щодо сфери верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій, після чого віцепрем'єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина оголосила, що Україна "завершила внутрішні процедури для відкриття першого кластера на переговорах з ЄС".

І дійсно, два перших документи є критеріями для відкриття першого кластера, тобто для початку вступних переговорів з Україною – про це йдеться у затвердженій торік Євросоюзом рамці переговорів (п.

Однак – хоча уряд не підкреслював цього публічно – за правилами ЄС Україна поки що не мала права схвалювати ці документи, бо це суперечить процедурі розширення.

Адже для затвердження дорожніх карт Київ мав отримати від Ради ЄС письмове запрошення до розробки із встановленими у цьому документі критеріями (така процедура прописана для усіх кандидатів, ось приклад Сербії).

Але Угорщина вже кілька місяців блокує затвердження цього запрошення.

Тож Київ погодив з Брюсселем: раз ми не можемо подолати угорське вето – вдаємо, що його немає.

Отже, з Брюсселя до Києва – в обхід звичних процедур – передали необхідні параметри дорожніх карт, і за тиждень Україна їх затвердила.

Щоби посилити нашу позицію, точно такий крок у той самий день зробила Молдова: 14 травня там теж схвалили дорожні карти, не чекаючи на офіційне запрошення від Ради ЄС (хоча Кишинів міг би його отримати, щодо них угорського вето немає).

Понад те, головуюча держава ЄС, тобто Польща, дала окремий сигнал про те, що вважає це порушення "нормальним".

Того ж 14 травня – символічно – до Києва прибув польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка, який публічно підтвердив, що "Україна технічно готова відкрити перший кластер", і єдиною перепоною лишається угорське вето.

А у минулий четвер, 15 травня, українське МЗС пішло на наступне порушення європейських процедур: за дорученням уряду Київ передав у Брюссель та Варшаву затверджені дорожні карти (і разом з ними додатковий документ, якого раніше вимагали угорці – 48-сторінковий план захисту національних меншин).

За інформацією "ЄП", одночасно свої карти туди передали і молдовани.

І цей процес зможе пройти ще кілька стадій, які Орбан не зможе заблокувати, бо його протести просто не братимуть до уваги – наприклад, очікується, що тепер на запит польського головування Єврокомісія готуватиме звіт з оцінкою українських дорожніх карт (Opening Benchmark Assessment Report, OBAR).

Цей крок мав би також отримати схвалення Ради ЄС і згоду Угорщини.

Однак все це – технічні, підготовчі стадії.

А юридичних рішень, як-от офіційного відкриття кластерів, досягнути не вийде.

Далі ми опинимося на розвилці.

Приховані небезпеки "плану Б" в переговорах.

Варто зауважити, що хоча ідея "паралельних переговорів" з Україною була запропонована Брюсселем, ставлення європейських дипломатів до неї переважно скептичне (хоча "Євро.

Правді" доводилося чути і її підтримку).

Одна з причин цього – те, що в ЄС налаштовані переконати Орбана.

Тобто – зберігають надію на "план А".

Більшість дипломатів, з якими доводилося спілкуватися, вірять, що після завершення польського головування, тобто з липня, з'являється шанс розблокувати процес.

Тому єврокомісарка Марта Кос намагається домовитися з Орбаном про це; повідомлялося, що Емманюель Макрон шукає майданчик для відвертих розмов з угорським лідером тощо.

Окрім того, багато хто вважає, що Угорщина може поступитися за підсумками саміту ЄС 26-27 червня.

"Немає жодних ознак того, що найближчим часом Угорщина змінить свою позицію щодо вступу України до ЄС.

Ні в травні, ні в червні цього, скоріш за все, не станеться", – каже один з дипломатів ЄС, транслюючи найбільш популярну у Брюсселі позицію з цього приводу.

Він також висловив упевненість, що "план Б", хоч і був запропонований, але не запрацює так, як сподіваються у Єврокомісії: "Ідея організувати якісь перемовини у форматі 26 не має жодного правового обґрунтування і не буде підтримана".

"Можливість продовжувати перемовини з Україною за умови схвалення 26, а не 27 державами-членами виглядає непереконливо.

На це не підуть, бо така схема не має практичного сенсу.

Необхідна одностайна підтримка, а її найближчим часом не буде, зважаючи на настрої угорських очільників і дипломатичні скандали, які ми спостерігаємо останніми тижнями між Україною та Угорщиною", – додав інший співрозмовник "ЄП", що представляє одну з ключових держав-членів.

Через це ідею розриву пакета між Молдовою і Україною також поки відклали у довгу шухляду, сподіваючись на те, що Орбан зніме вето і потреба у цьому зникне.

Втім, оцінка "Євро.

Правди" – відмінна.

Як ми пояснювали у статті про процеси в Угорщині, Віктор Орбан має намір зберігати вето як мінімум до наступного року.

Зламати ці плани зможе лише радикальна зміна, як-от втручання США.

І якщо цього дійсно не станеться та ЄС усвідомить, що угорська блокада нікуди не подінеться – "план Б", найімовірніше, повернеться в обговорення.

Бо альтернатив йому просто немає.

Не робити нічого і лишити переговорний процес замороженим – точно не найкращий варіант.

Однак треба усвідомлювати вади цього сценарію та можливі проблеми, які з ним пов'язані.

І вони, на жаль, не обмежуються тим, що трек "паралельних переговорів" не тягне за собою юридичних наслідків, як-от відкриття переговорних кластерів.

Одна з ключових проблем: ніхто з тих співрозмовників "ЄП", які загалом припускають втілення цього плану, не має певності, що у такому разі вдасться ізолювати Угорщину, тобто зберігати єдність решти 26 держав.

І точкою проблем тут може виявитися зовсім не Словаччина, яка має тісні відносини з урядом Орбана.

Значно більший виклик для нас створює те, що Україна – не єдина держава, що має проблеми із сусідами, які гальмують їхній вступ до ЄС.

Та сама ситуація – у Північної Македонії, яка лишається у передпокої Євросоюзу вже багато років; спершу через суперечку з греками, тепер – з болгарами.

Чи погодиться Болгарія створити прецедент, коли політичні переговори ведуться в обхід вето однієї з держав-членів? Чи не буде тих самих пересторог з боку інших членів ЄС, як-от Греції?.

А бажаючі "масштабувати" український приклад точно будуть.

Два джерела "Євро.

Правди" заявили, що знають про інтерес Австрії до цього: австрійці у Брюсселі вже ставили питання про те, щоб об'єднати український і македонський треки "віртуальних переговорів", що може зруйнувати крихкий консенсус 26 країн щодо підтримки "плану Б" для України.

Здолання цієї проблеми потребуватиме філігранної дипломатії, і не тільки з боку України, а й від Урсули фон дер Ляєн.

Утім, ця проблема все ж не є наперед нездоланною.

Друга, менш значуща небезпека – це те, що Угорщина майже напевно оскаржить у суді "паралельні переговори", які будуть проводитися в обхід його вето, і цілком імовірно, зможе виграти цю справу.

Однак Суд ЄС – це інституція не швидка, і рішення, ухвалене за пару років, може виявитися спізнілим, якщо Україна на той час вестиме повноцінні переговори, на які дасть згоду і сама Угорщина.

Третя небезпека (насправді, дуже серйозна) – це те, що цей план виходить з припущення, що режим Орбана зрештою втратить владу в Угорщині, і це дозволить Україні відновити змістовний діалог з Будапештом та знайти той компроміс, який дозволить відкрити переговори.

Неможливо виключати, що Орбан виграє вибори 2026 року в Угорщині, а його політика щодо блокування України збережеться.

На жаль, наявний "план Б" не передбачає ідей, що робити у такому разі.

І, нарешті, четверте – не проблема, але виклик, який Україна має усвідомлювати.

Навіть у разі заміни режиму Орбана в Угорщині на демократичну владу суперечка щодо меншин нікуди не подінеться.

Тут "плану Б" не існує.

Головне – мати у Будапешті владу, яка зацікавлена вести діалог, а не просто блокувати рух України до ЄС через політичні амбіції угорського прем'єра та для задоволення його російського партнера – як, на жаль, це відбувається зараз.

Сергій Сидоренко, Тетяна Висоцька (Брюссель),.

"Європейська правда".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Адміністрація Трампа заборонила Гарварду приймати інозмених студентів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T21:39:26Z
Ультраправий Сіміон засудив "державний переворот" у рідній Румунії з Польщі
Европейская правда
2025-05-22T19:13:14Z
Лідер республіканців у Сенаті підтримує примус Росії до миру санкціями
Европейская правда
2025-05-22T19:07:07Z
Путін забувся, що вже оголошував створення буферної зони вісім разів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T19:06:22Z
ЗМІ: в ЄС обговорюють план упокорення "підарештного" Додіка
Европейская правда
2025-05-22T18:49:26Z
Що робив Портнов незадовго до смерті? Дані El País
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T18:48:50Z
Слабкість Трампа перед Путіним зіграла на руку Зеленському
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T18:39:02Z
Продюсер Бардаш отримав 10 років вʼязниці за підтримку російської агресії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T18:36:39Z
Новый торговый режим с ЕС, план обхода вето Орбана, признание Трампа о Путине: новости дня
Европейская правда
2025-05-22T18:31:21Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
MamaRika – "Зв’язок" – 5 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-22T21:10:55Z
Народна артистка України Тіна Кароль відсвяткувала День незалежності Ізраїлю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:54:58Z
Макаревич поскаржився на "українського журналіста" поліції Ізраїлю
ТСН
2025-05-22T17:30:01Z
Фільму "Трансформери" – 18 років: як змінилися герої культової франшизи
ТСН
2025-05-22T16:57:28Z
Лілія Подкопаєва похвалилася 17-річною донькою-випускницею і показала, яким було свято в США
TSN
2025-05-22T16:54:53Z
Юрію Рибчинському — 80: Зібров розсекретив подарунок другові на ювілей і як вони святкуватимуть
TSN
2025-05-22T16:53:52Z
Яна Глущенко вперше зізналася, чому Максим Неліпа пішов з "Дизель Шоу"
ТСН
2025-05-22T16:53:05Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Магнітна буря 22 травня: яка її потужність
TSN
2025-05-22T16:55:11Z
Що не варто класти в лунку під час садіння помідорів: як не зіпсувати врожай помідорів
TSN
2025-05-22T16:54:51Z
Коли правильно чистити зуби — до чи після сніданку: вчені дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-22T16:53:47Z
Як захистити огірки від перепаду температур: що потрібно зробити для гарного врожаю
ТСН
2025-05-22T16:53:05Z
Дієтолог сказав, яку здорову їжу не можна вживати перед сном
ТСН
2025-05-22T16:52:44Z
Якщо хочете довго жити, треба пити лише цю воду: поради експертів
TSN
2025-05-22T16:52:39Z
Чому пити вино корисно для здоров’я: науковці вразили дослідженням
TSN
2025-05-22T16:52:29Z
П’ять найкращих ферментованих продуктів для здоров’я кишківника
ТСН
2025-05-22T16:51:39Z
Ці жінки за знаком зодіаку притягують успішних і багатих чоловіків, неначе магнітом
ТСН
2025-05-22T16:54:09Z
Ці три кущі цвістимуть до глибокої осені: обов’язково посадіть їх у своєму саду
TSN
2025-05-22T16:53:16Z
Як зрозуміти, що ви потрапили у кармічні стосунки, і чому це дуже добре
TSN
2025-05-22T16:52:59Z
Названо найшкідливіший молочний продукт — є у кожному магазині
TSN
2025-05-22T16:52:45Z
Нова оптична ілюзія всього за 5 секунд розповість, хто ви є насправді
ТСН
2025-05-22T16:52:10Z
Правила ранкового смузі — як зробити напій кориснішим
ТСН
2025-05-22T16:52:02Z
Експерти з феншую назвали 4 місця в оселі, де краще не вішати дзеркало
ТСН
2025-05-22T16:51:21Z
3 ложки в горщик — і навіть квола герань випустить свої квіти: рецепт корисного підживлення
ТСН
2025-05-22T16:51:18Z
Чому не можна знищувати чистотіл на своєму городі та яка його користь: про це ніхто не знає
TSN
2025-05-22T16:50:07Z
Колишній директор «Києво-Печерської Лаври» Остапенко не очистив заповідник від впливу РФ – міністр культури
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T22:24:43Z
Безпілотники атакували завод в Тулі, який виготовляє авіаційні ракети
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T22:06:38Z
135-метровий контейнеровоз ледь не вʼїхав у будинок норвежця
Европейская правда
2025-05-22T19:37:25Z
Дрони уразили завод з виробництва ракет та снарядів у Тулі: друге влучання за місяць
TSN
2025-05-22T17:51:01Z
Безпілотник атакував масштабний військово-патріотичний комплекс у Підмосковʼї
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:36:59Z
МАУП — лідер серед приватних університетів України, згідно з рейтингом Scopus 2025
ТСН
2025-05-22T17:31:12Z
Україна пропонує Євросоюзу долучитися до фінансування ЗСУ в наступному році
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:21:49Z
"Не довіряти заявам Ширшина не варто": ексречник Генштабу про скандал із бригадою "Маґура"
TSN
2025-05-22T16:57:50Z
Валерій Харчишин розсекретив, ким його син служить у ЗСУ і чому вони рідко спілкуються
ТСН
2025-05-22T16:56:29Z
Лінія фронту станом на 22 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T20:06:11Z
В одній з областей посилюють мобілізацію: що відомо
TSN
2025-05-22T17:06:37Z
Наступ РФ на всій лінії фронту: Зеленський про те, де найгарячіші бої
TSN
2025-05-22T16:56:58Z
РФ каже про вихід на кордон Дніпропетровщини: яка ситуація насправді
ТСН
2025-05-22T16:56:53Z
Загроза обвалу фронту: військовий про ситуацію на Покровському напрямку
ТСН
2025-05-22T16:56:38Z
Росіяни стратили українських бійців: "Командира в полон і вбийте всіх інших"
TSN
2025-05-22T16:56:10Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ТСН
2025-05-22T16:55:49Z
Синоптики оновили прогноз погоди на сьогодні, 22 травня
ТСН
2025-05-22T16:55:46Z
Нічна атака дронами на Харків: стали відомі наслідки. Оновлено
ТСН
2025-05-22T16:55:44Z
У Карпатах загинув чоловік зі Львівщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T20:36:44Z
Австралію накрила потужна повінь: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T19:06:46Z
На горі Піп Іван виявили тіло чоловіка: хто він і звідки
ТСН
2025-05-22T17:33:08Z
Пожежу на ТЕЦ у Білій Церкві ліквідували: в ДСНС розповіли про наслідки для довкілля
TSN
2025-05-22T16:56:24Z
Стрілянина у Вашингтоні: вбито двох співробітників посольства Ізраїлю
TSN
2025-05-22T16:55:53Z
Нічні вибухи над російською Тулою: мешканці повідомляють про атаку дронів
TSN
2025-05-22T16:55:48Z
У Києві лунають вибухи через атаку дронами
ТСН
2025-05-22T16:55:45Z
Вибухи у Росії та атака на Харків: головні новини ночі 22 травня 2025 року
TSN
2025-05-22T16:55:42Z
У Києві уламки дрона впали на території школи: влада про атаку РФ
TSN
2025-05-22T16:55:28Z
Куди інвестувати після війни: експерт назвав перспективний регіон України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:30:58Z
Зеленський назвав три ключові економічні пріоритети України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:09:36Z
Чи відключатимуть світло влітку: експерт попередив про блекаути через спеку
ТСН
2025-05-22T16:56:15Z
Підвищення пенсії: кому збільшать виплати у червні
TSN
2025-05-22T16:54:34Z
Яким буде курс долара у найближчі три роки: прогноз Мінекономіки
ТСН
2025-05-22T16:53:57Z
Мінімальна зарплата в Україні зросте до 10 тисяч гривень: Мінфін назвав дату
TSN
2025-05-22T16:53:41Z
Київстар збудував понад 800 нових базових станцій у першому кварталі 2025 року
ТСН
2025-05-22T16:52:06Z
«Перший столичний хлібозавод» запускає нову лінію з виробництва тостового хліба з інноваційною технологією
ТСН
2025-05-22T16:52:02Z
В Україні ціни на популярну ягоду б’ють рекорди: експертка пояснила, що буде з вартістю далі
ТСН
2025-05-22T16:51:26Z
Залишився їстівним: археологи виявили посудини з медом, якому понад 5000 років
TSN
2025-05-22T16:56:04Z
Учені шокували первісними розмірами Юпітера: як змінилася планета
TSN
2025-05-22T16:56:03Z
У джунглях знайшли гігантського щура розміром із кота — він залишався невідомим 30 років
TSN
2025-05-22T16:54:41Z
Юпітер колись був удвічі більшим за свій нинішній розмір — вчені відновили ранню історію гіганта
ТСН
2025-05-22T16:53:10Z
Вчені через 500 років відшукали живих нащадків Леонардо да Вінчі
ТСН
2025-05-22T16:53:02Z
Навіщо у прищіпках потрібні маленькі отвори: багато хто здивований
ТСН
2025-05-22T16:50:14Z
Вчені винайшли нанотехнологію для захисту врожаю від ультрафіолету
AgroPortal
2025-05-22T16:00:51Z
У Китаї знайдено всесвітній склад вкрадених iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T15:51:04Z
Amazon доставлятиме телефони та інші гаджети за допомогою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:36:02Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
Захищаючи Україну, загинув чемпіон з марафонського бігу Петро Шукалович
TSN
2025-05-22T16:53:55Z
Титулована 25-річна спортсменка померла від раку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T16:36:15Z
Україна здобула золото на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T16:18:26Z
ЗСУ ліквідували кандидата у майстри спорту з лижних перегонів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T13:39:00Z
Українські теніситки дізналися суперниць у першому колі «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T13:15:56Z
Українські паралімпійці здобули 63 нагороди на чемпіонаті світу з шашок-64
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T12:42:09Z
Суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру Canadian Shield
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T12:33:06Z
Дрейк програв $1 млн: на що ставив репер
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:48:22Z
Росія остаточно втратила перемогу у медальному заліку Олімпіади-2014
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:27:09Z