/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2Fb4fb0b0cedc302a29307e7c1df4469b1.jpg)
"Вчителька 40 хв розповідала, що українці – нацисти": зірка "МастерШеф" з РФ розкрила правду про біженців
Переможниця 14-го сезону шоу "МастерШеф" Наталка Нікішина відверто розповіла про свій болючий досвід вимушеного перебування в Росії, коли їй було 12–13 років. У дитинстві вона з родиною втекла з рідного Луганська через окупацію та бойові дії – спочатку до Ростова-на-Дону, а згодом до Києва. Рік у Росії став для Наталки справжнім випробуванням.
"Це був найжахливіший період у моєму житті", – згадує вона в інтерв'ю Славі Дьоміну. За словами Нікішиної, в Росії її з першого дня не сприймали як рівну. У школі, куди вона пішла в Ростові-на-Дону, дівчинка стала об'єктом знущань через зовнішність, мову та національність. Попри те, що родина Наталки виїхала з Луганська, саме за походження з України вона зазнавала принижень.
"Я приходила на урок "Русская литература". І вчителька не вела урок, а 40 хвилин розповідала, що українці нацисти, бандерівці, який там президент, всі дебіли, всі кончені. І коли вона побачила мене на останній парті, вона питала, що це за дівчинка. А всі такі: це нова дівчинка. І вона каже, а ти звідки? Я кажу, з Луганська. І вона трошки обалділа. Але просто продовжила те, що вона робила, і все. І до мене було ставлення специфічне", – розповіла Наталка Нікішина.
Це був не поодинокий випадок. Дівчина згадує, як мешканці району, дізнавшись, що вони біженці з України, звинувачували її родину у "відбиранні робочих місць" і "отриманні їхніх грошей".
Сім’я Нікішиної на момент початку окупації Луганської області не мала родичів в Україні, тож спершу вирішила перечекати в Росії. Але з часом побачене по телевізору – відверта дезінформація, коли кадри з Луганська подавали як зйомки з Донецька – остаточно переконало батьків: повертатися на українську територію потрібно за будь-яку ціну.
"Коли мої батьки побачили по телебаченню, що Росія маніпулює фактами, що вона бреше, що показують Донецьк, а по факту це Луганськ, ми поїхали в Україну", – пригадує вона.
Так родина дісталася Києва. Спочатку планували переїхати до Харкова, але через родичів, які також переїхали з потенційно небезпечних територій, зупинилися в столиці. Після пережитого у РФ, як каже кухарка, Україна зустріла теплом. Контраст був разючий: після сірого, ворожого середовища в Росії, дівчинка вперше відчула себе в комфорті.