MY.UAНовини
«Травень, який увійде в історію». Холодна весна поставила під питання врожай та ціни
«Травень, який увійде в історію». Холодна весна поставила під питання врожай та ціни

«Травень, який увійде в історію». Холодна весна поставила під питання врожай та ціни

Відносно тепла зима, яка потішила українців, не минула безслідно. Боржок за те тепло довелося віддавати весною. У квітні температура впала з 19 градусів тепла до мінусових значень – подекуди фіксувалися заморозки у 5-6 градусів. Шокувала тоді погода не так пересічних громадян, яким довелося знову витягати теплий одяг, а аграріїв, які зазнали значних збитків через погодні примхи. У квітні під загрозою опинилися посіви зернових, овочі, фруктові дерева. Метеорологи попереджали, що похолодання може повторитися у травні, і виявилися на сто відсотків праві. Середня температура за перші дві декади цього місяця опустилася на 5 °C нижче за кліматичну норму, кількість опадів перевищила місячну норму. Вночі знову фіксувалися заморозки. Причому страждає від катаклізмів не тільки Україна: в агресивних сусідів у Ростовській області, що поруч з Україною, через стан посівів, пошкоджених заморозками, навіть був запроваджений надзвичайний стан.

У Міністерстві аграрної політики «Главком» запевнили, що поки зарано давати прогнози впливу весняних холодів на майбутній врожай. «Очікувана структура посівних площ у всіх категоріях господарств на підконтрольній території України у 2025 році не буде суттєво відрізнятись від попереднього року, а вказаних площ достатньо для забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки та створення потужного експортного потенціалу», – наголошують в Мінагро. Там звернули увагу, що протягом останнього періоду аграрії постійно стикаються з негативними явищами, пов’язаними зі зміною клімату – малосніжною та аномально теплою зимою, весняними заморозками, недостатньою кількістю опадів, що суттєво впливає на стан вегетації та прогнози збору урожаю.

Поки в уряді зберігають спокій, аграрії та метеорологи свої проміжні підсумки вже підбили. «Главком» поцікавився, як вплинуть екстремальні погодні умови на урожай-2025, у гендиректора Української аграрної конфедерації, що об’єднує близько 40 гравців аграрного ринку, Павла Коваля, а також у начальника відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяни Адаменко.

«Очікуємо здорожчання ягід, овочів та хліба»

Гендиректор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль

Павло Коваль: «Скоріш за все, вийдемо на рівень урожаю минулого року»

– Почнемо з того, що осіння погодна ситуація під час посіву озимини була непростою, що вплинуло на структуру посівів. Було посіяно менше озимого ячменю та пшениці. Можливо, це було виправдано, оскільки пізні посіви озимини були не найкращої якості, а тепер ще й морози додали проблем. Чесно кажучи, ми не очікували таких пізніх морозів.

Ми звикли, що через заморозки зазвичай можуть постраждати ранні фрукти, але на сьогодні маємо проблеми із соєю, озимим ячменем, є проблеми й щодо інших культур. Знаю, що аграрії вже пересіяли окремі площі кукурудзи.

Не кажу вже про кісточкові: абрикоси, черешні, персики та окремі ранні сорти слив – все це постраждало і в деяких господарствах урожаю цього року не буде. Також по всій Україні цьогоріч горіхи примерзли, врожаю теж не буде, а це був важливий продукт для загального експорту.

Як ці заморозки можуть вплинути на майбутній урожай загалом?

Поки експерти схиляються до думки, що можна очікувати врожай приблизно на рівні минулого року. Останні 10 днів у різних областях країни йдуть дощі, і дехто з аграріїв благає, що вже й досить, бо тепла немає. На просапних культурах вже бур'ян розвивається і боротьба з ним ще додасть витрат.

У центрі країни, наприклад, на Кіровоградщині, пшениця без тепла та весняних опадів не так бурхливо розвивалася, як зазвичай. Як-то кажуть, пшениця висотою у травостій, що ворона сховається, а вже колос викинула. І є певні застереження: що там, де очікували, може, 60-65 центнерів врожаю, втратимо 10-15 центнерів. І це ще не кінець, бо до кінця травня тепла не обіцяють, особливо в північних та центральних областях.

Є підприємства на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, де соя примерзла, яка раніше була посіяна і вже зійшла. Скоріше за все, дехто її залишить, розуміючи, що вже буде менше плодоносних стебел. Якщо, наприклад, горох підмерз, то його вже пересіватимуть не горохом, а скоріш за все, чимось пізнім – мабуть, кукурудзою, дехто може трошки гречки, проса додати.

Минулого року був непоганий сезон для цукру, ми експортували майже рекордні 750 тис. тонн, серед яких значну частину до країн Євросоюзу. А цього року посіяли 217 тис. га цукрового буряка, і вже навряд чи багато будуть досівати, тобто загальна площа посівів буде меншою.

Не досіяли десь 750 тис. гектарів ярого ячменю, якого зазвичай трошки більше. Ця культура була, мабуть, найменш рентабельною за останні роки. Менше врожаю треба очікувати й ріпака, який є дуже ранньою культурою. У принципі, його вже в червні молотять, але заморозки для деяких підприємств прийшлися вже на фазу цвітіння. Якщо минулого року в окремих господарствах було по 60-63 центнери з гектара озимого ріпака, то цього року такого точно вже не буде.

Але достатньо експертів продовжують очікувати непоганий урожай базових культур. Так, соняшнику вже посіяли 4 млн із запланованих 5 млн га. І, думаю, дехто окремі площі соняшником ще пересіє, якщо буде потреба. А дехто скоротить сою, а наростить кукурудзу.

Загалом, якщо дуже обережно прогнозувати, вже кажуть десь про 10% втрат від потенційного врожаю. Скоріш за все, вийдемо на рівень минулого року – десь 73-74 млн тонн (зернових та олійних культур). Хоча планували його перевершити.

Які затрати фермери вже мають через несприятливі погодні умови?

Очікувалося, що весняна посівна кампанія обійдеться у 200 млрд грн, але загалом це буде більша сума. Тут ще питання в тому, хто з виробників чим зміг пересівати. Якщо ви вклалися, наприклад, у насіння сої, а вона загинула, а пересіваєте ячменем, то це точно не подвійні витрати, бо ячмінь дешевше. Якщо спочатку вклалися в горох, то пересіваєте кукурудзою, і очевидно, що не найдорожчим насінням. Але, звісно, є господарства, які ледь вклалися  у посівну, а потім все це вимерзло. Знову витрачатися на те, аби пересівати, можуть собі дозволити лише ті аграрії, у кого більші фінансові можливості.

А як щодо овочів? Ми бачимо, що ціни на них в магазинах вже зросли і це пояснюють якраз примхами погоди.

Немає тепла, тому, наприклад, зелені овочі запізнюються у розвитку. Але відомо, що в Туреччині, у деяких провінціях, взагалі замерзли деякі фрукти та зелені овочі. І не тільки там, а й на півдні європейських країн заморозки пройшлися. Ми цього сезону зелений часник з Албанії отримували, і в них теж були проблеми. Тобто мало того, що логістика імпорту може бути ускладнена, ще й погодні питання впливають. Можу сказати, що фрукти точно будуть цьогоріч дорожчими, вони вже дорожчі. Тут нема чого себе заспокоювати. Навіть якщо не казати про якусь заморську продукцію, у нас і базові продукти будуть дорожчати. Так, житнього борошна в Україні свого вже немає, ми його імпортуємо. А оскільки не можемо імпортувати з Білорусі та Росії, а в поляків зайвого немає, то чорний хліб та пшенично-житній хліб найближчим часом теж трохи підскочать в ціні. Тож очікуємо здорожчання ягід, овочів та хліба.

Утім, це здорожчання не може бути фантастичним, бо треба робити поправку на купівельну спроможність. Можна прогнозувати підвищення цін в середньому на 10-15% порівняно з минулим роком, але на окремі товари – такі як ягоди та кісточкові плоди – воно може бути й більшим.

Ціни на «борщовий набір» також буде лихоманити?

Борщовий набір дорожчає. З картоплею цікава ситуація склалася ще з минулого року, ціна на неї й сьогодні висока – 30-35 грн за кілограм. Ми й досі намагаємося казати про 20 млн тонн вітчизняного виробництва картоплі на рік, але це вже така статистична інерція. Простий факт: вже з лютого ми імпортуємо картоплю, хоча збираємо її у вересні-жовтні. Якби у нас було 20 млн тонн, то коли б ми їх встигли з’їсти? Коли навесні посадили картоплю і з'явилися її надлишки, ціна трохи впала, але швидко повернулася до високих показників.

Вже з’являється свіжа цибуля, але вона теж дорожча порівняно з минулим роком. Капуста теж дорога. Тому «борщовий набір» загалом буде дорожчим, ніж тогоріч.

Але щодо продовольчої безпеки країни можна бути спокійними. Сьогодні можна казати, що навіть того озимого клину, який є, у нас точно в три-чотири рази більше, ніж потрібно для внутрішнього ринку. Не варто розхитувати питання загрози продовольчій безпеці, навіть з цими заморозками та складнощами. Навіть якщо не буде персиків та черешень цього року, точно буде хліб, картопля, олія та все інше. Ми спокійно пройдемо цей сезон. Інше питання – окремим фермерським господарствам, які займаються монокультурою, наприклад, кісточковими на півдні, буде складніше.

Картоплю – найпоширеніший овоч в раціоні українців – заморозки серйозно зачепили? Чи може виникнути її дефіцит?

У більшості картоплярських регіонів – ні. Хіба що в окремих господарствах на півдні – рання картопля звідти може бути дорожчою. Але ж південь – це Херсон, Запоріжжя, Миколаївщина: значна частина цих територій сьогодні не контролюється, тому їхній вплив на загальний овочевий баланс останні три роки був невеликим. Щодо підготовки до наступного сезону, думаю, з картоплею буде менше проблем.

Єдине, що часто буває так, коли картопля зійшла, але через відсутність тепла далі не розвивається. А в декого, хто саджав в першій декаді травня, ще й не зійшла. Очікуємо.

З огляду на ці погодні тенденції, чи очікуєте ви, що певні культури на українських просторах можуть взагалі відійти? Тобто агрономи просто не будуть планувати їх вирощувати.

Можуть бути циклічні періоди, як з гречкою, коли рік її всі сіють, ринок перенасичується – і наступного року вже сіють менше. Така ситуація була і з ріпчастою цибулею, з білокачанною капустою… Є ситуації, коли хтось переорав свою малину і займається кукурудзою в цьому році. Але так, щоб від якоїсь культури взагалі відмовлялися – не бачу таких тенденцій.

Просто унікальність цьогорічної ситуації в тому, що заморозки-приморозки охопили майже всю територію України, на відміну від попередніх років, коли вони були більш локальними. І, можливо, заморозки ще будуть. Сезон цікавий, як ми й очікували. Минулий також був насичений, коли ми за окремими культурами били рекорди. Цьогоріч, думаю, про рекорди вже не говоритимемо.

«За квітневі температури у січні треба платити»

Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру

Тетяна Адаменко: «Чесно кажучи, я не очікувала таких збитків у травні»

– Якщо порівнювати квітневі та травневі заморозки, то їхня шкодочинність залежить від фази розвитку культури. У квітні постраждали плодові, городні, розсада – те, що було рано висаджено і досягло фази цвітіння. Не було запилення, відбулося замерзання квіток, зав'язі – тому урожай плодових буде дуже низький, а деяких культур (абрикосів) майже не буде. Щось залишиться, але цього буде мало і дорого.

Що стосується основних сільськогосподарських культур – таких як пшениця, ярий ячмінь, озимий ячмінь, озимий ріпак – на жаль, там також є пошкодження. Вони додаються до пошкоджень тієї ранньої городини, яка зійшла, картоплі, яку дуже рано посадили. Чесно кажучи, я не очікувала таких збитків у травні. Вони не будуть катастрофічними – можливо, у межах 3-5% урожаю не вдасться зібрати.

Утім це вже комплексний вплив не тільки заморозків, а й засухи. Якщо на заході країни було холодно, йшли дощі і сніг, то на південно-східній, східній частинах було тепліше, хоч і там були заморозки, але не такі інтенсивні. Там додавалася сухість ґрунту, тобто дефіцит опадів, який у нас триває в деяких районах ще з минулого року – особливо це виражено у Дніпропетровській області.

Фермери особливо жалілися на те, що суттєво постраждали горох та кукурудза.

У нас також є повідомлення, що мерз горох, хоча це – морозостійка культура. Треба дивитися, на яких територіях були ці заморозки. Щодо кукурудзи, то листочки, які замерзли та пошкоджені, можуть або відрости, або відпасти. У будь-якому разі це вже буде не та листкова поверхня і не та перспектива урожаю.

У принципі, ще був час щось пересадити, пересіяти до 20-25 травня. Зараз не жарко, ідуть дощі практично по всій території України, тому, якщо посіяти швиденько, то ще до кінця місяця можна отримати сходи. У кінці місяця ми вже очікуємо підвищення температури до літніх значень. Звісно, навіть в червні можливі аномально екстремальні температури, але вони траплялися лише один раз на 30 років, коли в Західній Україні в середині червня спостерігався заморозок у 0 градусів.

Дуже велику роль відіграватимуть погодні умови у першій половині червня. Якщо не дай Бог, буде спека та відсутність опадів, – це буде поганий ефект. Якщо стоятиме помірно тепла погода і йтимуть періодичні дощі, – це зовсім інший ефект для гарного врожаю.

Чи можна казати, що погода в цьому місяці – природна аномалія? Деякі синоптики вже допускають, що цей травень стане найхолоднішим у 21 столітті.

Цей травень, дійсно, має шанс увійти в історію як найхолодніший за весь період метеорологічних спостережень. Хоч місяць ще не закінчився, я проаналізувала, що схожий за нинішнім температурним режимом холодний травень був тільки в 1999 році. Причому цьогорічний травень має шанс стати ще холоднішим. І найважливіше, що ми не застраховані від таких катаклізмів надалі. За все треба платити: за те, що у січні в нас були квітневі температури, у березні – травневі...

Дивлячись на ці тенденції зміни клімату, аграріям доцільно проводити далекосяжні корекції сівозмін?

Треба вивчати клімат свого регіону, дивитися фактичні матеріали за останні 10 років: які були погодні умови, коли були найраніші та найпізніші заморозки, максимальна, мінімальна, середня температура, сума ефективних температур… Принаймні Всесвітня метеорологічна організація рекомендує середню погоду за останні 10 років сприймати як прогноз на майбутні 10 років. І з огляду на це вже приймати рішення, яка культура буде найбільш економічно вигідною, а яку, можливо, не варто сіяти.

На мою думку, цього року дуже ризиковані культури – ранні ярі зернові. В них короткий вегетаційний період, і якщо вони були посіяні в кінці квітня, а на початку червня почнеться спекотна погода, у них не буде шансу сформувати урожай.

Павло Вуєць, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
ЄС і США викрили російських хакерів, які заразили тисячі комп'ютерів по всьому світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T01:57:29Z
Аналітики спрогнозували чотири сценарії припинення вогню в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T01:27:01Z
Міністерство фінансів США оголосило про негайне послаблення санкцій проти Сирії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T00:24:28Z
Трамп оголосив про проведення параду до 250-річчя Армії США
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T21:36:24Z
Сибіга повідомив деталі можливої зустрічі Зеленського з Путіним
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T20:45:33Z
Бойові дії в Україні можуть бути зупинені до середини літа цього року — прогноз JPMorgan Chase
ТСН
2025-05-23T19:57:07Z
Росія передасть Україні проєкт мирного договору: Лавров назвав час
ТСН
2025-05-23T19:48:17Z
Франція прогнала британське риболовецьке судно зі своїх вод
Европейская правда
2025-05-23T19:34:54Z
Портнов за кілька днів до вбивства був в Україні
FaceNews
2025-05-23T19:30:55Z
Поки ще є час: весняне підживлення, яке активує шалене зростання томатів — рецепт
ТСН
2025-05-23T17:40:48Z
Вчені назвали добавку, яка може уповільнити старіння на три роки
ТСН
2025-05-23T17:40:42Z
Яка користь банана для здоров’я чоловіка
ТСН
2025-05-23T17:39:38Z
Білкова дієта: принцип дії та дозволені продукти
ТСН
2025-05-23T17:39:09Z
Як схуднути на кефірі за три дні: варіанти дієти
ТСН
2025-05-23T17:38:56Z
Засіб номер 1 від білокрилки: як боротися зі шкідниками
ТСН
2025-05-23T17:38:05Z
Спалах гепатиту А: скільки коштує вакцинація у столичних приватних клініках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:00:48Z
Спалах гепатиту А. Інфекціоніст розповів, кому варто уникнути вакцинації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:08Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Учасниця "Холостяка-12" оголосила про вагітність і показала свій помітно округлий животик
ТСН
2025-05-23T17:41:39Z
Каменських замилувала романтикою з Потапом і показала подарунок від нього на річницю шлюбу
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
"Холостяк" Терен шокував зізнанням про розрив з Бєлєнь після шоу: "Складно сказати, що ми були разом"
ТСН
2025-05-23T17:39:50Z
"Холостяк" Терен після гучних скандалів з Бєлєнь зізнався, чи тримає на неї образу: "Виринуло багато"
ТСН
2025-05-23T17:39:16Z
Переможниця "Холостяка-13" Бєлєнь гнівно звинуватила Терена у порушенні обіцянки: "Виживає, як може"
ТСН
2025-05-23T17:39:06Z
Дашу Квіткову запідозрили у романі з відомим 23-річним футболістом
ТСН
2025-05-23T17:38:57Z
Зірка "Топмоделі по-українськи" Самвел Туманян уперше став батьком і показав фото малюка
ТСН
2025-05-23T17:37:16Z
Дівам варто більше вчитися, а Скорпіонам слід попрацювати з імпульсивністю: гороскоп за картами Таро на 23 травня 2025 року
TSN
2025-05-23T17:42:57Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, доля яких постійно змінюється
ТСН
2025-05-23T17:41:48Z
Лушпиння часнику творить дива на городі: чому його обов’язково треба збирати, а не викидати
ТСН
2025-05-23T17:40:29Z
11 квітів, які не дають рости бур’янам, розпушують ґрунт, відлякують шкідників і приваблюють бджіл
ТСН
2025-05-23T17:40:12Z
В жодному разі: чому народні прикмети радять не прати на ніч — запам’ятайте на все життя
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
Обов’язково зробіть це з томатами після садіння у відкритий ґрунт: правильне підживлення та поливання помідорів
ТСН
2025-05-23T17:40:03Z
Який твій особливий дар: розшифровка за датою народження
ТСН
2025-05-23T17:39:48Z
Цей молочний продукт зовсім не корисний для вашого здоров’я, але він є майже у всіх холодильниках
ТСН
2025-05-23T17:39:46Z
З цими інгредієнтами млинці будуть в рази смачніші: зробіть таке тісто — і не пошкодуєте
ТСН
2025-05-23T17:39:32Z
«Укрзалізниця» оголосила про додаткові рейси з Києва в пікові дати червня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T01:36:37Z
Київ: перші кадри наслідків ворожої атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T01:09:30Z
Столиця у вогні: кияни у соцмережах згуртуватись у найтемнішу ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T01:00:13Z
Війська РФ розстріляли двох полонених українських військових на Донеччині
ТСН
2025-05-23T19:42:43Z
Лінія фронту станом на 23 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T19:39:46Z
Ігор Левадний повернувся додому: історія бійця, який понад три роки провів у полоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:18:00Z
На Сумщині зберігається загроза ворожих обстрілів: влада змінила маршрути пасажирського транспорту
ТСН
2025-05-23T17:43:48Z
"Укрзалізниця" змінила рух поїздів до Рахова та Ясіні: провал ґрунту обмежив маршрути
TSN
2025-05-23T17:42:59Z
Наступ РФ на Сумщині: ворожі ДРГ проривають кордон на квадроциклах
TSN
2025-05-23T17:42:43Z
У «Дії» будуть недоступні деякі послуги для водіїв: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T02:09:33Z
Як змінилось ставлення чехів до України та Росії: дані опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T23:00:30Z
Чи можна лінк або посилання в інтернеті називати «покликанням»? Пояснення мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T20:00:53Z
Спадщина Портнова. Через суд він вимагав зарахувати одного з політиків до лику святих УПЦ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:27:54Z
Збройні сили Нідерландів відстають від цільових показників рекрутингу
Европейская правда
2025-05-23T18:19:38Z
Проведено масштабне випробовування дронів: долають 40 км і точно влучають у ціль
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T17:54:33Z
Викрадених Росією дітей може бути значно більше — Зарівна
ТСН
2025-05-23T17:43:48Z
У заповіднику "Києво-Печерська лавра" змінилося керівництво: що відомо
TSN
2025-05-23T17:43:37Z
Російські ударні дрони кружляють Україною: напрямок руху
ТСН
2025-05-23T17:42:56Z
У Кривому Розі сталась моторошна ДТП: постраждало подружжя з дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T21:51:54Z
У столичному Гідропарку зайнялась пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T20:15:14Z
У Гамбурзі жінка з ножем напала на людей на вокзалі: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T19:18:48Z
Невідомий скоїв напад з ножем на вокзалі Гамбурга, багато постраждалих
Европейская правда
2025-05-23T19:07:26Z
У Харкові військовий стріляв у підлітків: образився, що назвали "ТЦКшником"
ТСН
2025-05-23T17:43:58Z
Моторошна аварія: у Києві авто влетіло в зупинку
ТСН
2025-05-23T17:43:50Z
З Ужгородського ТЦК чоловіка госпіталізували з травмою голови: що сталося
TSN
2025-05-23T17:43:47Z
На Запоріжжі пролунали вибухи
TSN
2025-05-23T17:42:43Z
У російському Єльці сталася масштабна пожежа на заводі після атаки дронів: відео
ТСН
2025-05-23T17:42:01Z
Французький фермер знайшов на своїй ділянці 150 тонн золота
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T02:00:37Z
Глава аграрної конфедерації розповів, як холодна весна вплине на ціни на продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T19:18:11Z
Яким має бути курс гривні: у МВФ дали відповідь
ТСН
2025-05-23T17:40:15Z
Лоукостер Ryanair висунув вимогу до українських аеропортів
ТСН
2025-05-23T17:38:59Z
Українці вже сплатили понад 4 млрд грн податку на нерухомість: де найбільше
ТСН
2025-05-23T17:38:40Z
Підняття прайс-кепів критично важливе для запобігання дефіциту електрики — Омельченко
ТСН
2025-05-23T17:37:24Z
Курс валют на 23 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-23T17:36:33Z
Скільки коштує українська земля зараз: експерти прогнозують зростання цін
ТСН
2025-05-23T17:31:04Z
Великі банки США хочуть створити спільну цифрову валюту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:48:03Z
Нова ракета Falcon 9 вивела на орбіту ще 27 супутників Starlink
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T00:03:53Z
Магнітна буря 23 травня: яка її потужність
ТСН
2025-05-23T17:42:50Z
Випорожнення пінгвінів можуть пом’якшити зміну клімату на планеті
ТСН
2025-05-23T17:42:23Z
Екологічна катастрофа ставить під загрозу виживання бджіл і людства
TSN
2025-05-23T17:42:06Z
"Атлантида пісків": у пустелі Руб-ель-Халі знайшли місто 5000-річної давнини
ТСН
2025-05-23T17:41:46Z
Вчені знайшли восьмий континент: що відомо про нове відкриття
ТСН
2025-05-23T17:40:05Z
Археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино: фото
ТСН
2025-05-23T17:39:59Z
У "Дії" призупинять роботу низки сервісів: що відомо
ТСН
2025-05-23T17:39:49Z
Єдиному в світі морю без берегів загрожує небезпека: яка причина
ТСН
2025-05-23T17:38:00Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z
Організатори присвятили чемпіонат Росії з кікбоксингу закладчику, якого ліквідували ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:27:35Z
Юнацька збірна України із футзалу в червні виступить на турнірі у Хорватії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:06:54Z
Збірні України з хокею дізналися місця проведення чемпіонатів світу у 2026 році
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T12:57:22Z
«Шахтар» ефектно презентував форму на наступний сезон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:57:56Z
Стали відомі господарі чоловічого Євробаскету 2029 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:33:33Z
Одіозна чиновниця з РФ поскаржилася, що європейське лобі блокує допуск російських лижників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:12:53Z
Троє українських баскетболістів стали переможцями чемпіонату Латвії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:24:57Z
Canadian Shield: ще один суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:12:04Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z