/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F9d3d0e6a2a7c52df84bff216101feb36.png)
Британія витратить мільярди на профпідготовку, щоб не так залежати від мігрантів
Британія витратить рекордні 3 мільярди фунтів стерлінгів (4 мільярди доларів) на розширення можливостей для навчання, що є частиною ширшої стратегії з підготовки місцевих кадрів, щоб заповнити прогалини на ринку праці та зменшити залежність від іноземних робітників.
Інвестиції "переорієнтують ландшафт навичок на молодих вітчизняних талантів", створивши 120 000 нових можливостей для навчання в таких ключових секторах, як будівництво, інженерія, охорона здоров'я та соціальна допомога, а також цифрові технології, йдеться в заяві урядового департаменту освіти.
Більше ніж кожен п'ятий британець працездатного віку не має роботи і не шукає її, причому, за останніми офіційними даними, рівень безробіття становить 21,4% і постійно зростає з початку пандемії COVID-19.
Лейбористський уряд перебуває під тиском необхідності скоротити імміграцію після перемоги на місцевих виборах правої антиімміграційної партії Reform UK у травні, і з того часу він розробив плани щодо посилення правил отримання громадянства, обмеження віз для кваліфікованих робітників робочими місцями з вищою освітою та заохочення фірм до навчання місцевих жителів.
Прем'єр-міністр Кір Стармер заявив, що експеримент з відкритими кордонами закінчився, коли були викладені ці заходи.
У вівторковій заяві йдеться, що заплановане підвищення на 32% збору за імміграційні навички, покликане відмовити бізнес від найму іноземних працівників, забезпечить до 45 000 додаткових навчальних місць для "підвищення кваліфікації місцевої робочої сили та зменшення залежності від міграції" у пріоритетних секторах.
Компанії заявили, що не можуть найняти достатню кількість персоналу на місцях, і попередили, що жорсткіші правила зашкодять економіці, якщо вони не будуть супроводжуватися фундаментальною ревізією системи професійної підготовки в країні.
Як повідомлялося, Велика Британія веде переговори з кількома країнами про відкриття там центрів для мігрантів, яким відмовили в наданні притулку та які мають бути повернені до своїх держав.
Нещодавно британський уряд також оголосив про радикальну реформу імміграційної системи.