Обмін полоненими «1000 на 1000». Стало відомо, чи були у списках північнокорейці
Україна та Російська Федерація здійснили масштабний обмін військовополоненими у форматі «1000 на 1000». Північнокорейські військові не були у списках. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Yonhap.
Полонені північнокорейські солдати не брали участі в нещодавньому обміні. Як каже депутат парламенту Південної Кореї Ю Йон-вона, який зустрічався з обома солдатами під час візиту до України у лютому, північнокорейців Рі та Бек не включили до списку обміну на прохання Сеула.
Водночас Південна Корея заявила, що готова прийняти полонених, якщо вони захочуть перейти на її бік. Один з них вже висловив бажання переїхати до Південної Кореї, однак боїться репатріації до Північної Кореї через загрозу бути покараним.
У Головному управлінні розвідки Міноборони пояснили, що серед звільнених військовополонених у форматі «тисяча на тисячу» не було бійців 12 бригади спеціального призначення Нацгвардії «Азов», оскільки це Росія визначала, кого готова віддати. Тим часом військовий бригади «Азов», який обороняв Маріуполь і потрапив у російський полон, Геннадій Харченко заявив, що влада не виконує обіцянки щодо повернення додому полонених азовців. Натомість майже під час кожного обміну полоненими до України повертаються зрадники та дезертири.
Як повідомлялося, у перехоплених радіопереговорах та записах з безпілотників зафіксовані накази російських військових, ймовірно, вбивати українських захисників, які здаються в полон.
До слова, бійці 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» взяли в полон громадянина Сенегалу. Іноземець був у шоці та довго плакав. Він пояснив, що просто хотів до Європи, а потрапив на війну.