/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F4cf4e6fba41479b24b6735a669c4faba.jpg)
Ціни на молоко в Україні стабілізувалися, і змін наразі не очікується
Ціни на молоко в Україні стабілізувалися, і змін наразі не очікується
Середньовиважена ціна трьох ґатунків молока-сировини станом на 22 травня склала 15,97 грн/кг без ПДВ, що на 3 коп. менше порівняно з попереднім періодом.
Про це повідомляє Асоціація виробників молока.
Так, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 22 травня становила 16,12 грн/кг без ПДВ, що на 3 коп. менше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах варіюється від 15,50 до 16,50 грн/кг без ПДВ.
Вищий ґатунок у середньому коштує 15,93 грн/кг без ПДВ (-2 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 15,30 до 16,20 грн/кг без ПДВ.
Середня ціна на молоко першого ґатунку становила 15,60 грн/кг без ПДВ і залишилася без змін відносно другої половини минулого місяця. Мінімальна ціна в господарствах становила 15,00 грн/кг, максимальна — 15,80 грн/кг.
Аналітик асоціації Георгій Кухалейшвілі зауважує, що ціни на молоко-сировину майже не змінилися за останній місяць, оскільки в травні ситуація на молочному ринку України залишалася стабільною. На ринку існують певні надлишки молока-сировини. Попит на біржові товари повністю покривався наявною пропозицією. На його думку, молокопереробні підприємства були готові продавати ще більше продукції через невизначеність ситуації навколо автономних торгових заходів (АТЗ).
Різке зниження цін на молоко-сировину, на його думку, малоймовірне в короткостроковій перспективі, оскільки на червень українським експортерам вистачить безмитних квот на ринку ЄС. Крім того, пікові обсяги виробництва молока-сировини в Україні минули в травні.
«З червня очікується скорочення обсягів надою під впливом підвищення температури повітря та зниження лактації у корів, що має сприяти ціновій стабілізації. Стримувати падіння цін на молоко-сировину в Україні може різке підвищення цін на вершкове масло в ЄС наприкінці року. Українське вершкове масло цікавить європейських трейдерів, оскільки поступається в ціні товару місцевого виробництва», — пояснив експерт.