MY.UAНовини
Развал Кабмина Нидерландов, предложение США по Гренландии, НАТО усиливает ПВО: новости дня
Развал Кабмина Нидерландов, предложение США по Гренландии, НАТО усиливает ПВО: новости дня

Развал Кабмина Нидерландов, предложение США по Гренландии, НАТО усиливает ПВО: новости дня

Все важливе і цікаве за вівторок, 3 червня – в дайджесті "Європейської правди".

Підписуйтеся і на наш Telegram-канал – так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію.

Реакція на ультиматум Росії.

Телеканал ABC News повідомив, що американські посадовці висловили розчарування ультимативними вимогами, які Росія висунула Україні під час переговорів у Стамбулі в понеділок.

Росія передала Україні так званий "меморандум" з пропозиціями про припинення вогню і завершення війни, який містить ультимативні вимоги з визнанням російської окупації територій.

Зазначається, що після завершення переговорів американські посадовці заявили, що вони "розчаровані, але не здивовані’ суттєвим переліком вимог для 30-денного перемир’я і що російські вимоги містять пункти, неприйнятні як для Києва, так і для Вашингтона.

Співрозмовники ABC News у Сполучених Штатах назвали ці вимоги спробою Москви відтермінувати реальні переговори.

До речі, у Кремлі відкинули зустріч Трампа, Зеленського і Путіна найближчим часом.

А заступник голови Ради безпеки РФ Дмитрій Медведєв визнав, що мета Росії у "мирних переговорів" з Україною у Стамбулі – "забезпечити швидку та повну перемогу Росії".

Американський сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що Медведєв своєю заявою про "справжню мету" переговорів з Україною дав зрозуміти, що Росія не зацікавлена в мирі.

"Я вдячний вам за те, що ви чітко дали зрозуміти світові, що Путін і Росія анітрохи не зацікавлені в мирі", – наголосив американський сенатор.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон стверджує, що він та багато конгресменів підтримують законопроєкт про посилення санкцій проти Росії, який підготували в Сенаті.

"Багато членів Конгресу хочуть, щоб ми якнайсильніше санкціонували Росію.

І я підтримую це", – заявив він.

Мова йде про законопроєкт, який подали сенатори Річард Блументаль і Ліндсі Грем разом з 80 співавторами.

Він передбачатиме додаткові економічні санкції проти Росії за відмову від перемир’я.

Законопроєкт передбачає запровадження 500-відсоткового мита на товари, що імпортуються з країн, які купують російську нафту.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, коментуючи публікацію ще одного "російського "мирного" плану", закликав не допустити, щоб Захід був обдурений.

Він попередив, що, згідно з цією пропозицією, Україна має підкоритися, а Захід має піти у відставку.

"Цього хотіли нацисти в 1938 році, цього хоче Кремль з 2014 року", – підкреслив глава МЗС Чехії.

Щодо змін у Польщі після виборів.

Обраний президент Польщі Кароль Навроцький офіційно має вступити на посаду 6 серпня.

Чинний президент Польщі Анджей Дуда запросив на зустріч свого наступника, де, серед іншого, обговорили позицію щодо України.

Новообраний президент Польщі висловив сподівання на продовження тісного партнерства з Україною, підкресливши важливість вирішення складних історичних питань між двома державами.

"Я з нетерпінням чекаю на продовження партнерства наших країн, заснованого на взаємній повазі та розумінні.

Я вважаю, що це вимагає не лише гарного діалогу, а й вирішення назрілих історичних питань", – зазначив Навроцький у соцмережі Х.

Американський президент Дональд Трамп привітав Кароля Навроцького з перемогою на президентських виборах у Польщі: "Ви обрали переможця!".

США очікують на тісну співпрацю зі "зразковою" Польщею після перемоги Навроцького.

Тим часом прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що голосування в Сеймі з питання про вотум довіри його уряду відбудеться наступної середи, 11 червня.

Напередодні Туск оголосив, що звернеться до Сейму з проханням висловити вотум довіри своєму уряду, реагуючи на поразку кандидата на президентських виборах кандидата від влади Рафала Тшасковського.

За підсумками підрахунку бюлетенів зі 100% виборчих дільниць, підтримуваний правою опозицією Кароль Навроцький набрав 50,89% голосів, а його суперник Рафал Тшасковський – 49,11%.

За даними радіостанція RMF FM, найближчим часом троє міністрів уряду Дональда Туска можуть втратити посади.

Зміни в уряді Польщі анонсувались ще до результатів президентських виборів.

Заленського запросили на саміт НАТО.

Нідерландське інформагентство ANP повідомило, що президента України Володимира Зеленського запросили на саміт НАТО у Гаазі.

Наразі невідомо, на які саме заходи в межах саміту НАТО запросять українського президента.

Тим часом українська делегація на чолі з міністеркою економіки Юлією Свириденко у вівторок прибула в США для зустрічей з представниками команди президента Дональда Трампа і обговорення низки питань.

У Вашингтоні представники України говоритимуть про оборонну підтримку та ситуацію на полі бою, посилення санкцій проти Росії, зокрема законопроєкт сенатора Ліндсі Грема.

Також в ході зустрічей йтиметься про Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, про повернення викрадених РФ українських дітей, а також про "пропаганду росіян, повʼязану з питаннями церкви", зазначив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Відомо, що у Сполучених Штатах Єрмак вже провів зустріч зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом.

НАТО посилює ППО.

5 червня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбудеться зустріч глав оборонних відомств Північноатлантичного Альянсу.

У ній візьму участь і міністр оборони США Піт Гегсет.

У своїй промові він наголосить на заклику Дональда Трампа до союзників по НАТО "взяти на себе зобов'язання витрачати 5% ВВП на оборону та переорієнтувати НАТО на колективну оборону і стримування".

До речі, Болгарія хоче збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП до 2032 року.

Крім того, як повідомляє Bloomberg, НАТО просить європейські країни-члени суттєво збільшити чисельність наземних сил протиповітряної оборони, аби підготуватися до потенційної російської агресії.

Джерела Bloomberg кажуть, що Альянс визначив загальну мету для європейських членів – у пʼять разів збільшити наземні сили ППО.

Британія інвестує $2,7 млрд у дрони, опираючись на досвід війни в Україні, а Латвія придбає протитанкові ракетні системи та інше озброєння на 81 млн євро.

Тим часом Німеччина фіксує рекордну кількість атак, за якими стоять проросійські та антиізраїльські хакери.

Розвал уряду Нідерландів.

Премʼєр Нідерландів Дік Схооф подав у відставку після розвалу коаліції.

Це запускає процес дострокових парламентських виборів.

Далі глава нідерландського уряду має формально подати прохання про відставку королю Віллему-Олександру, після якого міністри остаточно втрачають повноваження.

Схооф уточнив, що продовжить виконувати повноваження премʼєр-міністра до призначення нового уряду.

Відставку уряду Нідерландів спровокувало рішення ультраправої Партії свободи Герта Вілдерса вийти з коаліції після того, як вона не змогла домовитись про жорсткіші заходи протидії міграції.

Політика Трампа.

А Politico зазначає, що Пентагон планує включити Гренландію до зони відповідальності Північного командування Збройних сил США (NORTHCOM), виключивши острів з відання Європейського командування (EUCOM).

Як зазначає видання, цей символічний крок зможе тісніше прив'язати острівну територію до США на тлі заяв президента Дональда Трампа про бажання взяти Гренландію під контроль.

Перехід Гренландії до зони відповідальності Північного командування може відбутись вже цього тижня.

До новин щодо Близького Сходу.

А ще американський президент Дональд Трамп заявив, що США не дозволять Ірану збагачувати уран в межах будь-якої потенційної угоди між країнами, а спецпосланець Сполучених Штатів у Сирії Томас Барак повідомив про значне скорочення американської військової присутності у Сирії.

Різне щодо України і українців.

Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкрито заявив, що прагне докласти всіх зусиль, аби завадити вступу України в Європейський Союз, виправдовуючи це турботою про угорські інтереси.

На міжнародній зустрічі в Женеві показали карту України без Криму, а для частини українців в Австрії скасували безплатне медичне страхування.

У ПАРЄ започаткують день пам’яті про вбиту в полоні в РФ журналістку Рощину.

Решта новин.

Чеський євродепутат звинуватив уряд Словаччини у шпигунстві.

Відомі порноплатформи зупинять роботу у Франції на знак протесту проти вимог уряду.

Латвію вперше обрали непостійним членом Ради Безпеки ООН.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Срочно покидать города»: что известно о предполагаемой мести России за «Паутину»
Comments UA
2025-06-04T12:09:24Z
Часики тикают: почему у Украины осталось времени всего до конца июня
Comments UA
2025-06-04T12:42:14Z
Илон Маск отреагировал на удары по аэродромам в РФ
Корреспондент
2025-06-01T20:27:08Z
Появилась реакция НАТО на удары Украины по аэродромам РФ и Крымскому мосту
Comments UA
2025-06-04T12:33:35Z
Ермак сообщил о подготовке встречи Зеленского с Трампом и назвал вероятные сроки
GlavRed
2025-06-06T18:33:51Z
Россия хочет перезапустить захваченную Запорожскую АЭС, но кое-что мешает: МГАТЭ обещает подумать, как помочь оккупантам
Новости Украины
2025-06-06T18:33:11Z
Полный разворот от Украины, какое решение приняли у Трампа, помимо пропуска Рамштайна
Comments UA
2025-06-04T12:30:15Z
Кремль впервые отреагировал на операцию Паутина
Корреспондент
2025-06-03T11:18:55Z
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
2025-05-24T16:33:54Z
RMF 24: в Польше на границе с Украиной нашли брошенные системы ЗРК, предназначенные Киеву
Лига
2025-06-04T12:21:34Z
4 категории мужчин исключат из воинского учета: их не мобилизуют
UAToday
2025-06-04T13:03:41Z
Бесплатные продукты для ВПЛ: украинцам раздают пищу, что важно знать о такой помощи
Политека
2025-06-05T13:31:59Z
Владельцы земельных участков хватаются за голову: придется выложить до 30 тысяч
Знай
2025-06-04T12:30:36Z
Операция СБУ вывела из строя до 20 российских бомбардировщиков — замена займет годы
Новости Украины
2025-06-06T17:51:37Z
Денежная помощь для пенсионеров в Сумской области: в каких районах можно рассчитывать на выплаты
Политека
2025-06-06T17:30:20Z
СБУ показала уникальные кадры спецоперации "Паутина": видео ударов по самолетам РФ
Хвиля
2025-06-04T13:51:45Z
Китай передал России лазерную установку для сбивания дронов - СМИ
Корреспондент
2025-06-05T00:16:32Z
5 июня - какой сегодня праздник, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-06-05T03:33:31Z
Какие платья нельзя носить женщинам за 50: такие модели выглядят нелепо и добавляют возраст
TSN
2025-05-26T16:48:44Z
Джамала продала дом под Киевом: певица назвала причину и где сейчас живет с детьми
TSN
2025-05-26T18:18:35Z
54-летняя Наоми Кэмпбелл снялась для глянца в откровенных образах
Gazeta UA
2025-06-04T12:03:15Z
Киркоров вызверился на Малахова и оскорбил его
GlavRed
2025-06-04T19:42:05Z
Люк Бессон представил трейлер фильма "Дракула: История любви"
GameMag
2025-06-06T16:22:47Z
"Это как сон": Том Фелтон снова вернется к роли Драко Малфоя из "Гарри Поттера"
Фокус
2025-06-06T15:51:12Z
Рада стать бабушкой: Волочкова заговорила о пополнении
GlavRed
2025-06-04T11:51:55Z
Лилия Ребрик восхитила романтикой с мужем на вокзале и показалась сразу с тремя дочерьми
TSN
2025-06-04T12:36:19Z
Ирина Билык показалась с двумя сыновьями и раскрыла подробности личной жизни
TSN
2025-05-25T07:48:32Z
Оккупанты превратили его в грязную лужу: в Украине исчезает уникальное Чистое озеро
Telegraf
2025-06-04T13:03:16Z
Как прогнать всех насекомых из дома без "химии": один запах заставит их сбежать навсегда
UAToday
2025-06-03T14:15:46Z
Салат "Летний Оливье": хрустящий, свежий и очень вкусный
TSN
2025-06-04T12:36:31Z
Клубничный бум: непревзойденная галета к кофе или чаю
TSN
2025-05-26T17:06:31Z
Какие цветы еще можно посеять в июне: 10 оптимальных вариантов
GlavRed
2025-06-06T16:27:37Z
Почему мы влюбляемся в тех, кому на нас безразлично
Знай
2025-06-06T15:51:38Z
В таком маринаде вы мясо еще не замачивали: понадобится кофе и еще несколько ингредиентов
Telegraf
2025-06-04T12:12:54Z
Главная стрижка лета-2025: трендовые варианты
TSN
2025-05-26T12:18:14Z
Гороскоп на 25 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-24T15:27:13Z
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
2025-05-24T13:06:02Z
Škoda Favorit 1987 года переосмыслили как электрокар для нового поколения
Корреспондент
2025-05-29T18:15:23Z
Электромобиль Nissan стал хитом в Китае и выйдет на глобальный рынок
Корреспондент
2025-06-06T18:48:28Z
Cadillac отзывает электромобили Lyriq из-за проблемы с дисплеем
Корреспондент
2025-06-06T16:39:59Z
Теслу съедают заживо: как китайские конкуренты победили детище Маска, которым вдохновлялись
Фокус
2025-06-06T16:21:51Z
Срочно разгрузите багажник в машине: водителям могут влепить серьезный штраф
Знай
2025-06-06T09:51:22Z
Как выглядит электромобиль Tesla Model 3 с пробегом более 700 000 км
Фокус
2025-06-06T09:45:49Z
Брутальный дизайн и расход 8 л на 100 км: презентован недорогой пикап MG
Фокус
2025-06-06T08:06:46Z
Стоит ли выключать двигатель, чтобы экономить топливо: главный секрет раскрыт
Comments UA
2025-06-06T07:12:07Z
Чем полезен творог и стоит ли есть его каждый день: диетологи рассказали обо всех нюансах
UAToday
2025-05-24T09:03:02Z
То, что ты ешь, может сделать тебя несчастным: учёные бьют тревогу
Знай
2025-06-04T12:51:48Z
Тля на смородине: методы борьбы с вредителями
TSN
2025-05-24T17:52:42Z
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
2025-05-24T12:06:20Z
Медики в США могут говорить с карточками пациентов с помощью искусственного интеллекта
ZN UA
2025-06-06T18:24:25Z
Назван орган, который алкоголь "убивает" быстрее всего
Comments UA
2025-06-06T17:57:56Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью
Корреспондент
2025-06-06T17:12:29Z
Этот симптом не стоит игнорировать, чтобы не "потерять" глаза
Comments UA
2025-06-06T14:48:00Z
Стоматолог предупреждает: большинство людей совершают эту ошибку при чистке зубов
Comments UA
2025-06-06T14:45:44Z
Последствия сильных взрывов в Киеве: куда попали россияне
Comments UA
2025-06-06T03:45:35Z
В Польше голый украинец бегал по улице и прыгал на авто
TSN
2025-05-28T15:21:21Z
В России группа врачей продавала детей за границу
Корреспондент
2025-05-31T18:33:20Z
Трагический инцидент на отдыхе: девушка погибла во время полета на парасейлинге
Comments UA
2025-06-04T12:27:23Z
Пограничника будут судить за взятку в криптовалюте
Корреспондент
2025-06-06T18:25:13Z
Россияне бьют ракетами по Харькову, а незадолго до этого город атаковали КАБы
Комсомольская правда
2025-06-06T17:46:47Z
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
2025-05-24T13:03:34Z
Возле метро в Киеве обнаружили труп: что известно
TSN
2025-06-05T16:18:02Z
В Киеве на американца упал балкон у подъезда многоэтажки
VGorode
2025-05-29T12:57:14Z
Российские акции обвалились после ударов СБУ по аэродромам
Корреспондент
2025-06-01T17:42:33Z
Из-за 10-секундного опоздания самолет не пустили на посадку в Мюнхене - пассажиры провели в пути еще 12 часов
Апостроф
2025-06-04T11:57:13Z
Курс валют на выходные, 31 мая и 1 июня: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-05-31T06:51:29Z
Курс валют на 5 июня: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-06-04T12:48:57Z
Россия попросила МАГАТЭ помощи в вопросе с американским топливом на ЗАЭС - агентство обещает посредничество
ZN UA
2025-06-06T18:30:51Z
Налог на недвижимость можно не платить: проверьте, в списке ли вы
Знай
2025-06-06T18:12:37Z
В Украине появится линия по выпуску 155-мм снарядов при участии чешской CSG, — Милитарный
Фокус
2025-06-04T12:36:13Z
Немецкий банк заблокировал Шредеру выплаты из России
Корреспондент
2025-05-25T14:45:13Z
Швеция ослабляет 100-летнюю жесткую монополию на продажу алкоголя
Европейская правда
2025-05-31T21:00:54Z
Удар по Харькову: повреждены более 30 домов и транспортное депо
Корреспондент
2025-05-30T07:30:06Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 24 мая в Украине
UAToday
2025-05-24T04:27:56Z
ВСУ ведут бои на девяти направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-27T13:30:44Z
Професійні бригади з України збирають лохину в Грузії вдвічі швидше за місцевих
AgroNews
2025-06-04T12:16:30Z
Россия атакует Харьков управляемыми бомбами — мэр
Апостроф
2025-06-06T18:45:09Z
У Сумской и Харьковской области якобы собралось около 125 тыс. окупантов - Telegraph
Gazeta UA
2025-06-06T18:06:53Z
Генштаб рассказал о ситуации с боями на фронте
Корреспондент
2025-05-28T05:27:22Z
Генштаб показал новые карты боев на фронте
Корреспондент
2025-05-24T06:03:54Z
Не мир, а разочарование: военный объяснил, почему не стоит принимать перемирие
Знай
2025-06-06T17:51:49Z
Связь будет даже при блэкаутах: как продлить заряд батареи на смартфоне
Знай
2025-06-04T18:51:04Z
В Украине могут начаться отключение мобильной связи: причины и продолжительность
Знай
2025-06-06T04:36:53Z
Pornhub остановил показ порно в одной из стран Европы: какая причина
Comments UA
2025-06-04T12:57:24Z
«Метінвест» трансформує бізнес за принципами ESG для роботи на ринку ЄС
AgroNews
2025-06-06T18:09:31Z
Грабеж под прикрытием дополнительных услуг: абоненты Lifecell жалуются на пропажу средств
Знай
2025-06-06T17:21:46Z
Ученые обнаружили самые мощные взрывы в космосе со времен Большого взрыва
Корреспондент
2025-06-06T17:18:51Z
EUROFER очікує спаду споживання сталі в ЄС четвертий рік поспіль
AgroNews
2025-06-06T17:09:55Z
Apple зарегистрировала торговую марку новой операционной системы
Корреспондент
2025-06-06T16:57:32Z
Чим підживити капусту після висадки у ґрунт
AgroNews
2025-06-06T16:18:13Z
Главный тренер львовского Руха уходит с должности досрочно
Корреспондент
2025-06-04T14:03:40Z
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
2025-05-24T10:21:32Z
Гарсия перед провальным боем травмировался: Была операция
Корреспондент
2025-05-28T21:30:01Z
Составлена символическая сборная команда Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-06-01T17:24:06Z
Ливерпуль откроет горизонты для молодого венгерского вратаря
Корреспондент
2025-06-06T18:30:12Z
Аталанта будет выступать под руководством нового тренера
Корреспондент
2025-06-06T18:09:41Z
90 лет без титула, и вот наконец Юнион Сент-Жиллуаз в Бельгии снова чемпион
Корреспондент
2025-05-25T21:30:44Z
Прощание с Реалом: заключительный матч сезона стал последним для Модрича
Корреспондент
2025-05-24T17:33:32Z
Достойное обновление эмблемы на форме Динамо после 30-го чемпионства
Корреспондент
2025-05-24T17:00:58Z