/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2F523cd4ff40982baac03bf458de571f6e.jpg)
Масштабний удар України по аеродромах РФ: експерти пояснили, чи може Кремль відповісти
Однією з наймасштабніших операцій за весь час війни стала українська атака дронами по російських аеродромах, що значно знизила можливості Росії для ударів по містах України.
Як повідомляють експерти, РФ не має «диво-зброї» для потужного контрудару.
Про це повідомило видання BILD.
«У Росії немає секретних резервів або диво-зброї, за допомогою якої вона могла б відповісти», — заявив військовий експерт Ніко Ланге.
Він зазначив, що росіяни «не очікували такого удару і перебувають в шоці».
На його думку, Кремль обмежиться ракетними обстрілами та атаками дронів по цивільних.
Колишній радник Білого дому Пітер Раф підкреслив, що «Росія і так уже кинула на Україну всю свою звичайну зброю».
«Поки Путін не бажає використовувати зброю масового ураження, яка має свої наслідки, у нього немає срібної кулі в запасі», — заявив Раф.
Аналітик Томас Егер також не очікує різкої ескалації.
«Війна вже ведеться на дуже високому рівні і не може раціонально загострюватися горизонтально і вертикально в даний час.
Росія вже масовано атакувала Україну раніше і продовжить це робити», — заявив Єгер.
Однак експерт Густав Грессель допускає, що РФ спробує влаштувати показові авіаудари.
«Російська пропаганда намагається максимально применшити інцидент.
Наразі незрозуміло, як розподілено 40 постраждалих літаків і що означає „удар“: є широкий діапазон, від легкого пошкодження до повного знищення», — заявив експерт.
Операція «Павутина».
Українські дрони вразили цілі на чотирьох російських аеродромах — «Бєлая», «Дягілєво», «Олєнья» та «Іваново».
Внаслідок атаки було знищено 34% носіїв крилатих ракет.
Згодом експерти оцінили, скільки часу та коштів знадобиться Росії для відновлення втрат у стратегічній авіації.
Тим часом військові аналітики припустили, скільки бомбардувальників залишилося у РФ після операції «Павутина».
За повідомленнями ЗМІ, секретна операція України, в результаті якої було знищено 41 літак стратегічної авіації РФ, викликала неабияке занепокоєння як у Володимира Путіна, так і в президента США Дональда Трампа, який раніше стверджував, що Україна «не має карт у цій війні».
Згодом у Путіна прокоментували українські атаки на стратегічну авіацію РФ.