MY.UAНовини
Під економіку України заклали "бомбу": чи загрожує нам дефолт і як це може бути
Під економіку України заклали "бомбу": чи загрожує нам дефолт і як це може бути

Під економіку України заклали "бомбу": чи загрожує нам дефолт і як це може бути

"Телеграф" поспілкувався з експертами, щоб дізнатись, яка зараз ситуація в українській економіці

Дефолт України в 2025 році серйозно обговорюють експерти і низка ЗМІ. Тривожні настрої пов'язані з наслідками політики, яку проводили "попередники". Українці, начитавшись панічних статей, запитуються — "що тепер буде?". До того ж 4 червня міжнародна рейтингова агенція S&P GlobalS&P розцінила як дефолт відмову України платити за облігаціями.

"Телеграф" розбирався у тому, чи можливий "справжній" дефолт у 2025 році, якими можуть бути його наслідки для пересічного українця та хто заклав "бомбу" під бюджет країни.

Дефолт простими словами

"Дефолт" з англійської перекладається як "невиконання обов’язків". Це невиконання договору позики, тобто неоплата своєчасно відсотків або основного боргу за борговими зобов'язаннями або умовами договору про випуск облігаційної позики.

Якщо пояснювати поняття "дефолт" простіше, це коли країна чи, наприклад компанія, неспроможна вчасно виплатити борг. Це нездатність виконати фінансові зобов’язання.

Існує два види дефолту: банкрутство та технічний дефолт. У першому випадку це неможливість держави виплатити борги як внутрішні, так і зовнішні. Країна не може покрити свої витрати і через це є ризик кризи, відбувається девальвація валюти, або проводяться переговори про реструктуризацію боргу. А у другому випадку – коли позичальник порушує умови боргу. Наприклад, не може виплатити відсотки за кредитом або порушив домовленості про строки або умови платежу.

Якщо дефолт оголошує держава, то борги та спори підлягають врегулюванню на міжнародному рівні.

Рейтинг S&P

S&P (Standard & Poor’s) — це міжнародне рейтингове агентство, одне з найбільших і найвідоміших у світі. Воно спеціалізується на оцінці кредитоспроможності країн, компаній та фінансових інструментів шляхом надання кредитних рейтингів.

Кредитний рейтинг — це оцінка ризику того, наскільки ймовірно позичальник (країна чи компанія) зможе вчасно і повністю виконати свої фінансові зобов’язання, тобто повернути борг.

Чим вищий рейтинг від S&P, тим надійнішим вважається боржник, і навпаки — низький рейтинг сигналізує про високі ризики дефолту (невиплати боргу).

S&P допомагає інвесторам ухвалювати рішення, чи варто вкладати гроші у певні активи, а урядам і корпораціям — залучати фінансування на ринку.

Чому зараз заговорили про дефолт

Ще в середині весни видання FT випустило тривожну статтю про можливий дефолт України у найближчий час. У Вашингтоні в цей час відбулася зустріч представників України з власниками боргу на 2,6 мільярда доларів, під час якої країна не змогла досягти угоди про реструктуризацію державного боргу. У Міністерстві фінансів України заявили журналістам, що після провалу переговорів "розглянуть усі доступні варіанти".

"Києву доведеться вирішити, чи оголосити дефолт з платежу в розмірі близько 600 млн доларів, який має бути зроблений наприкінці травня і пов’язаний із показниками економіки у 2023 році, якщо він не зможе вчасно досягти угоди про реструктуризацію", — писали журналісти.

30 травня Україна в Міністерстві фінансів України повідомили, що Україна не здійснила виплату за борговими зобов’язаннями у розмірі 665 мільйонів доларів власникам ВВП-варантів у встановлений термін – до 2 червня.

Що ще за варанти та звідки вони взялися

Йдеться про борг, який з’явився в України ще у 2015 році. Це так званий борг на зростання економіки за ВВП варантами (ВВП варанти — цінні папери, що випускається державою, а виплати за ним залежать від зростання ВВП країни-емітента). Цей борг з’явився під час президентства Петра Порошенка. Тодішній міністр фінансів Наталія Яресько провела реструктуризацію частини державного боргу, внаслідок якої 20% боргу було переведено з прямого боргу держави до державних деривативів.

Наталія Яресько

Детальніше про варанти Яресько

Держава, знизивши суму боргу на 3 мільярди, дала натомість кредиторам зобов’язання виплачувати відсотки з розрахунку цієї суми протягом 20 років і за умови, що ВВП України (який на той момент упав у два рази) відновиться на 20% від мінімуму.

Простіше: коли ВВП України зростає більш ніж на 3%, ми маємо виплачувати відсотки.

Чому варранти, це "бомба" під бюджетом України

"Телеграф" звернувся до економіста Олега Пендзина, щоб дізнатися про ситуацію в Україні в контексті розмов про дефолт.

"Є єврооблігації України під назвою "євробонди", а є ті варанти, які випускалися за часів Яресько та у 2016 році прив’язувалися до зростання ВВП України.

По державним облігаціям немає жодних претензій із боку кредиторів. Щодо варантів, тут ситуація складна, тому що варант прив’язується до росту ВВП", — пояснив експерт.

За словами Пендзина, якщо зростання ВВП понад три відсотки, все, що вище, оплачується власниками варантів.

"Але у 2022 році ми втратили 30 відсотків ВВП. І зараз, відновлюючись, відповідно, відсоток більший, тому що база порівняння менша. Але власники варантів йти на це не хочуть. Виникли певні моменти, але Україна на сьогоднішній момент не є реципієнтом міжнародних фінансових ринків", — каже співрозмовник видання.

Раніше фінансист Дмитро Олексієнко у коментарі "Телеграфу" називав схему з ВВП варантами — "відвертим грабунком".

"У 2023 році ВВП зріс більше і ми повинні заплатити 600 млн доларів відсотків. Але ситуація, порівняно з 2015 роком, коли підписували ці боргові зобовʼязання, сильно змінилися. Через війну чинний уряд не визнає ці зобовʼязання та не бажає їх платити

На мою думку, це кабальні зобовʼязання які треба оскаржувати та переглядати, схема з ВВП варантами це відвертий грабунок навіть у мирний час, що вже казати про військовий, коли наш ВВП впав більше ніж на 30% а потім, на фоні низької порівняльної бази, почав відновлення", — вважає Олексієнко.

Позиція України

Україна нагадала власникам Державних деривативів, що відповідно до рішення Уряду від 27 серпня 2024 року діє мораторій на виплати за цими інструментами, який діятиме до завершення процесу їхньої реструктуризації.

У серпні 2024 року з умов державних деривативів було вилучено положення про крос-дефолт. Це означає, що дотримання мораторію на виплати за державними деривативами не призводить до крос-дефолту за зобов'язаннями по облігаціях зовнішньої державної позики та не створює загрози для фінансової стабільності держави.

"Мораторій на платежі за державними деривативами є частиною ширшої стратегії України, оголошеної в серпні 2024 року під час реструктуризації державного боргу. Ця стратегія передбачає справедливе та рівноправне ставлення до всіх кредиторських вимог у межах периметру реструктуризації, з метою відновлення боргової стійкості в рамках Програми МВФ.

Україна залишається відданою конструктивному діалогу з усіма зацікавленими сторонами та продовжує консультації задля досягнення справедливої та комплексної реструктуризації державних деривативів, яка забезпечить довгострокову боргову стійкість, не створюючи загрози для відбудови та відновлення країни", — заявили у Мінфіні.

Простіше кажучи, Україна, розуміючи проблему з варантами для бюджету, не планує виплачувати цей борг зараз. Натомість країна продовжує переговори з власниками цих фінансових інструментів, щоб реструктуризувати борг — тобто змінити умови його виплати.

Чи може Україна оголосити дефолт

Економіст, екс-член ради НБУ Віталій Шапран у коментарі "Телеграфу" пояснив, що для оголошення дефолту у повній мірі Україні необхідно не платити за зобов’язаннями.

"Щодо ВВП-варантів, українська сторона чітко дала зрозуміти, що вважає цей випадок форс-мажором, який викликаний перепадом у динаміці ВВП під час війни. Міжнародні рейтингові агенції реагують на цю подію, оскільки побоюються судових процесів з боку власників варантів, але їх позиція абсолютно нічого не змінить", — сказав він.

Він додав, що фінансування за час війни в Україні дуже змістилося у бік офіційних кредиторів. Наша країна майже не проводить ринкових запозичень на зовнішніх ринках.

Окрім того, Україна продовжує обслуговувати свої зовнішні зобов’язання.

"Упевнений, що нашому Мінфіну не слід піддаватися шантажу фондових спекулянтів та міжнародних рейтингових агентств", — підсумував Шапран.

Що буде, якщо Україна оголосить дефолт

Олег Пендзин пояснив, що для пересічного українця ситуація ніяк не зміниться і він навіть не відчує змін.

На сьогоднішній день основні запозичення України, які забезпечують макроекономічне фінансування, тобто покриття дефіциту бюджету, зійдуться за рахунок українських партнерів, які надають гроші нашій країні як суверенній. Не за облігаціями.

"Тому в даній ситуації ми ж живемо, по суті, в технічному дефолті з 22-го року. Ми постійно реструктуризуємо свої зобов’язання. Нам все одно дають гроші. Ось на 25 рік кредит на 50 мільярдів надали країни J7", — додав Пендзин.

Також експерт зазначив, що Україна має внутрішній борг і зовнішній борг.

"За внутрішнім боргом немає взагалі жодних питань. Облігації ОДП випускаються і виплачуються своєчасно. Йдеться лише про структуризацію зовнішніх запозичень", — підсумував він.

Як взагалі виглядає дефолт

Дефолт у різних країнах проявляється по-різному, але може призвести до серйозних проблем економіки. Серед його можливих наслідків:

  • Знецінення національної валюти:
  • Дефолт може призвести до падіння курсу національної валюти, що викликає інфляцію та знижує купівельну спроможність населення.
  • Зниження рівня життя:
  • Інфляція та падіння доходів через дефолт призводять до зниження рівня життя населення.
  • Виведення капіталу:
  • Іноземні інвестори можуть виводити свій капітал із країни, що посилює економічну ситуацію.
  • Зниження кредитного рейтингу:
  • Дефолт призводить до зниження кредитного рейтингу країни, що ускладнює отримання нових кредитів.
  • Соціальні проблеми:
  • Дефолт може призводити до зростання безробіття, зниження зарплат і пенсій, а також погіршення соціальної сфери.

Приклади дефолтів у різних країнах:

Росія (1998):

Дефолт стався за внутрішніми боргами, що призвело до різкого знецінення рубля та економічної кризи, яка була однією з найважчих економічних криз в історії Росії. Поштовх до виникнення кризи дали два зовнішні фактори: різке зниження світових цін на товари паливно-енергетичного комплексу (основної статті російського експорту) і криза, що спалахнула в середині 1997 року в Південно-Східній Азії, що обвалила курси національних валют Малайзії, Індонезії, Бангладеш, Бірми та Таїланду. Все це на тлі важкої економічної ситуації в країні, яка посилювалася макроекономічною політикою, що проводилася державою.

Наслідки кризи серйозно вплинули розвиток економіки та держави. Курс рубля менш ніж за півроку впав у 3,2-3,5 рази – у неділю, 16 серпня – з 6,8 рубля за долар перед дефолтом аж до 21-22 рублів за долар до 1 січня 1999 року.

Курс долара США щодо рубля у другій половині 1998 року

Негативні результати полягали в тому, що було підірвано довіру населення та іноземних інвесторів до російських банків та держави, а також до національної валюти. Розорилася велика кількість малих підприємств. Банківська система опинилася в колапсі щонайменше на півроку, кілька банків оголосили про банкрутство.

Росія 1998 рік — мітинг із вимогою погасити борги із заробітної плати. Фото: Бахтієр Абдуллаєв/ commons.wikimedia

Аргентина (2001):

Аргентинська економічна криза — криза, що сталася в економіці Аргентини наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років. З точки зору макроекономіки, кризовий період розпочався зі зменшення реального ВВП у 1999 році та закінчився у 2002 році з поверненням зростання ВВП, проте причини колапсу аргентинської економіки та їх вплив на населення видно і зараз. Іноді криза датується лише 2001-2002 роками.

Кульмінацією кризи стали заворушення грудня 2001 року, під час яких країну захлеснула хвиля мародерств. Тоді ж Аргентина оголосила про найбільший в історії дефолт (80 мільярдів доларів).

Наслідки: У короткостроковій перспективі в Аргентині різко впав рівень ВВП, значно знизилася купівельна спроможність населення, значно збільшився рівень бідності. За даними Світового банку, кількість населення за межею бідності в Аргентині зросла з 28,9% у 2000 році до 35,4% у 2001 році і досягла піку у 2002 році (54,3%), після чого почала знижуватися та досягла 9,9% у 2010 році. У 2001 році співвідношення зовнішнього державного боргу до ВВП становило 56,9 % від ВВП, але через дефолт і падіння ВВП до 2002 року цей показник зріс до 153,2 %, після чого почав знижуватися на 20—40 % на рік. З 2001 року в Аргентині знижувалося безробіття (18,3% у 2001 році, 17,9% у 2002 році, 16,1% у 2003 році; у 2009 році — 8,6%).

Заворушення в Аргентині на тлі економічної кризи. Фото: Wikipedia

Прогнози та ризики для України

Віце-президент ICC Ukraine (Українського національного комітету Міжнародної торгової палати) з оподаткування, обліку та аудиту Дмитро Олексієнко висловив свою думку про можливі сценарії для подальшої української боргової політики.

"Пропуск України платежу у розмірі 665 млн дол. США за ВВП-варантами 2 червня 2025 року поставив крапку у тривалому протистоянні з кредиторами навколо боргових зобов’язань, взятих урядом А.Яценюка у 2015 р. залежно від темпів зростання ВВП", — сказав експерт.

За його словами, станом на кінець квітня 2025 року загальний державний та гарантований державою борг України досяг 179,97 млрд дол. Це приблизно 92% 74,5% посідає зовнішній борг (134,08 млрд. дол. США). Така пропорція відображає обмежені можливості внутрішнього ринку та критичну залежність від міжнародної підтримки.

Серед основних кредиторів:

  • Європейський Союз – 57,12 млрд. дол. дол.
  • Міжнародний банк реконструкції та розвитку (16,12 млрд дол.)
  • Міжнародний валютний фонд (13,94 млрд. дол.).

Олексієнко підкреслив, що українська боргова політика в майбутньому має два сценарії:

  • Песимістичний. У цьому випадку передбачається ескалація конфлікту та зменшення міжнародної підтримки, що може призвести до кризи ліквідності та неможливості обслуговування боргу. Тоді Україна буде змушена зіштовхнутися із потребою у широкомасштабній реструктуризації всього зовнішнього боргу, включаючи позики міжнародних фінансових організацій.

Оптимістичний. Припускає досягнення стійкого миру та масштабне міжнародне фінансування відновлення на пільгових умовах. У цьому випадку Україна могла б скористатися "дивідендами миру" для прискореного економічного зростання та поступового зниження боргового навантаження. Проте навіть за такого сценарію необхідне додаткове списання боргу або суттєве продовження термінів погашення для забезпечення довгострокової стійкості. Без продовження зовнішньої підтримки на подібних умовах Україна швидко стикнеться з кризою боргової стійкості. Це робить країну заручником геополітичних рішень та позицій інших держав.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що державний борг України у 2025 році перевищив нову позначку.

Теги за темою
УкраинаЭкономика
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Как распознать высокий уровень кортизола и что с этим делать
TSN
2025-07-03T08:36:34Z
Никогда не покупайте. Какой творог опасен
Telegraf
2025-07-03T08:36:29Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Завтрак, который контролирует уровень холестерина: о каких продуктах идет речь
Gazeta UA
2025-06-27T08:27:43Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
"Богдана" выходит на международный рынок: Украина запатентовала САУ по системе PCT
Фокус
2025-07-03T08:51:17Z
В России массово бастуют рабочие
Хвиля
2025-07-03T08:27:02Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Минимальная пенсия: может ли вырасти с 1 июля
ZN UA
2025-06-27T03:43:14Z
Euractiv: в Европе начали тайно готовиться к сокращению военного присутствия США
Европейская правда
2025-07-03T08:28:42Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T08:48:59Z
Путин допустил роковую ошибку: названа причина, почему РФ не удалось захватить Харьков
Comments UA
2025-07-03T08:51:58Z
Буданов качественно ориентируется не только в военной тематике, но и в геополитических и стратегических вопросах, - блоггер
TSN
2025-07-03T08:51:09Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Какие даты рождаются мужчины, созданные для семьи
TSN
2025-07-03T07:21:19Z
К праздничному столу или каждый день: рецепт закуски из маринованного болгарского перца
Telegraf
2025-07-03T07:00:06Z
Летний отдых с шашлыками: что стоит знать, чтобы не попасть на штраф
Новости Украины
2025-07-02T18:24:07Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
В Киеве простились с погибшим пилотом F-16 Максимом Устименко
TSN
2025-07-03T08:54:39Z
УПЦ МП обжаловала в суде постановление Кабмина о проверке на связь с Россией
Лига
2025-07-03T08:45:45Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Без этого пенсию не начислят: тысячи пожилых людей столкнулись с проблемой
Хвиля
2025-06-29T17:15:44Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Дроны СБУ уничтожили склады боеприпасов россиян возле оккупированного Харцызска
ZN UA
2025-07-03T08:51:44Z
Взрывы в Донецкой области: удар по складу в Харцызске попал на видео
Новости Украины
2025-07-03T08:42:21Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
"Я поставил Вам лайк": Гордон очаровал поклонников архивными фото с Лаймой Вайкуле
Апостроф
2025-07-03T08:06:43Z
Свадьба Безоса и Санчес обогатила мир моды и Венецию
Корреспондент
2025-07-03T07:45:16Z
Руслана шокировала подробностями "прилета" возле своего дома: "Пошли трещины"
TSN
2025-07-01T16:21:12Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T08:21:57Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Взрыв под Житомиром: количество пострадавших возросло до 82, разрушены десятки домов
ZN UA
2025-07-03T08:48:30Z
Почти 1000 землетрясений за две недели: в Японии фиксируют сейсмический всплеск
TSN
2025-07-03T08:18:25Z
Удар по Киеву: разрушен подъезд, есть погибшие
Корреспондент
2025-06-23T04:18:26Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Чего не стоит оставлять в авто в жару: 10 вещей, которые могут стать опасными
Комсомольская правда
2025-07-03T06:45:11Z
Пересечение границы на авто: как подготовиться к поездке
ZN UA
2025-07-02T22:24:31Z
Tesla рассказала, что влияет на деградацию батарей в электромобилях
Корреспондент
2025-07-02T20:06:14Z
Продажи Jaguar в Европе упали на 97%
Корреспондент
2025-07-02T19:15:54Z
Может вызвать пожар в салоне: 3 вещи, которые категорически нельзя оставлять в машине в жару
Фокус
2025-07-02T17:51:15Z
Bentley обновила логотип
Корреспондент
2025-07-02T16:42:38Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Свитолина отметила победу Ястремской над Гауфф на турнире
Корреспондент
2025-07-03T08:42:59Z
Фьюри оценил шансы Уайлдера в дальнейшей карьере
Корреспондент
2025-07-03T08:18:58Z
Промоутер Дюбуа сделал прогноз на реванш с Усиком
Корреспондент
2025-07-03T08:12:48Z
Я хочу отомстить: Фьюри определился со следующим боем
Корреспондент
2025-07-03T06:42:33Z
Бой Новицкого отменен: названа причина и сроки восстановления
Корреспондент
2025-07-03T06:09:58Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Вышел смартфон с ИИ и флагманскими функциями за 115 долларов: о какой модели речь
Фокус
2025-07-03T08:51:57Z
Планеты под угрозой: как звезды могут "выжигать" свои спутники
TSN
2025-07-03T08:51:37Z
Французская астронавтка отправится в космос с "мишелинским" меню
Корреспондент
2025-07-03T08:39:13Z
Хороший смартфон за $700: почему эксперты так ждут новый складной Samsung Galaxy
Фокус
2025-07-03T08:30:51Z
Microsoft: Фил Спенсер не собирается уходить с поста главы Xbox — работа продолжается
GameMag
2025-07-03T08:00:22Z
Полярники зафиксировали тюленя на фоне «черничного» неба
Корреспондент
2025-07-03T07:39:24Z
В этот день Земля будет в самой далекой точке от Солнца: известна точная дата
Comments UA
2025-07-03T07:30:18Z