MY.UAНовини
Під економіку України заклали "бомбу": чи загрожує нам дефолт і як це може бути
Під економіку України заклали "бомбу": чи загрожує нам дефолт і як це може бути

Під економіку України заклали "бомбу": чи загрожує нам дефолт і як це може бути

"Телеграф" поспілкувався з експертами, щоб дізнатись, яка зараз ситуація в українській економіці

Дефолт України в 2025 році серйозно обговорюють експерти і низка ЗМІ. Тривожні настрої пов'язані з наслідками політики, яку проводили "попередники". Українці, начитавшись панічних статей, запитуються — "що тепер буде?". До того ж 4 червня міжнародна рейтингова агенція S&P GlobalS&P розцінила як дефолт відмову України платити за облігаціями.

"Телеграф" розбирався у тому, чи можливий "справжній" дефолт у 2025 році, якими можуть бути його наслідки для пересічного українця та хто заклав "бомбу" під бюджет країни.

Дефолт простими словами

"Дефолт" з англійської перекладається як "невиконання обов’язків". Це невиконання договору позики, тобто неоплата своєчасно відсотків або основного боргу за борговими зобов'язаннями або умовами договору про випуск облігаційної позики.

Якщо пояснювати поняття "дефолт" простіше, це коли країна чи, наприклад компанія, неспроможна вчасно виплатити борг. Це нездатність виконати фінансові зобов’язання.

Існує два види дефолту: банкрутство та технічний дефолт. У першому випадку це неможливість держави виплатити борги як внутрішні, так і зовнішні. Країна не може покрити свої витрати і через це є ризик кризи, відбувається девальвація валюти, або проводяться переговори про реструктуризацію боргу. А у другому випадку – коли позичальник порушує умови боргу. Наприклад, не може виплатити відсотки за кредитом або порушив домовленості про строки або умови платежу.

Якщо дефолт оголошує держава, то борги та спори підлягають врегулюванню на міжнародному рівні.

Рейтинг S&P

S&P (Standard & Poor’s) — це міжнародне рейтингове агентство, одне з найбільших і найвідоміших у світі. Воно спеціалізується на оцінці кредитоспроможності країн, компаній та фінансових інструментів шляхом надання кредитних рейтингів.

Кредитний рейтинг — це оцінка ризику того, наскільки ймовірно позичальник (країна чи компанія) зможе вчасно і повністю виконати свої фінансові зобов’язання, тобто повернути борг.

Чим вищий рейтинг від S&P, тим надійнішим вважається боржник, і навпаки — низький рейтинг сигналізує про високі ризики дефолту (невиплати боргу).

S&P допомагає інвесторам ухвалювати рішення, чи варто вкладати гроші у певні активи, а урядам і корпораціям — залучати фінансування на ринку.

Чому зараз заговорили про дефолт

Ще в середині весни видання FT випустило тривожну статтю про можливий дефолт України у найближчий час. У Вашингтоні в цей час відбулася зустріч представників України з власниками боргу на 2,6 мільярда доларів, під час якої країна не змогла досягти угоди про реструктуризацію державного боргу. У Міністерстві фінансів України заявили журналістам, що після провалу переговорів "розглянуть усі доступні варіанти".

"Києву доведеться вирішити, чи оголосити дефолт з платежу в розмірі близько 600 млн доларів, який має бути зроблений наприкінці травня і пов’язаний із показниками економіки у 2023 році, якщо він не зможе вчасно досягти угоди про реструктуризацію", — писали журналісти.

30 травня Україна в Міністерстві фінансів України повідомили, що Україна не здійснила виплату за борговими зобов’язаннями у розмірі 665 мільйонів доларів власникам ВВП-варантів у встановлений термін – до 2 червня.

Що ще за варанти та звідки вони взялися

Йдеться про борг, який з’явився в України ще у 2015 році. Це так званий борг на зростання економіки за ВВП варантами (ВВП варанти — цінні папери, що випускається державою, а виплати за ним залежать від зростання ВВП країни-емітента). Цей борг з’явився під час президентства Петра Порошенка. Тодішній міністр фінансів Наталія Яресько провела реструктуризацію частини державного боргу, внаслідок якої 20% боргу було переведено з прямого боргу держави до державних деривативів.

Наталія Яресько

Детальніше про варанти Яресько

Держава, знизивши суму боргу на 3 мільярди, дала натомість кредиторам зобов’язання виплачувати відсотки з розрахунку цієї суми протягом 20 років і за умови, що ВВП України (який на той момент упав у два рази) відновиться на 20% від мінімуму.

Простіше: коли ВВП України зростає більш ніж на 3%, ми маємо виплачувати відсотки.

Чому варранти, це "бомба" під бюджетом України

"Телеграф" звернувся до економіста Олега Пендзина, щоб дізнатися про ситуацію в Україні в контексті розмов про дефолт.

"Є єврооблігації України під назвою "євробонди", а є ті варанти, які випускалися за часів Яресько та у 2016 році прив’язувалися до зростання ВВП України.

По державним облігаціям немає жодних претензій із боку кредиторів. Щодо варантів, тут ситуація складна, тому що варант прив’язується до росту ВВП", — пояснив експерт.

За словами Пендзина, якщо зростання ВВП понад три відсотки, все, що вище, оплачується власниками варантів.

"Але у 2022 році ми втратили 30 відсотків ВВП. І зараз, відновлюючись, відповідно, відсоток більший, тому що база порівняння менша. Але власники варантів йти на це не хочуть. Виникли певні моменти, але Україна на сьогоднішній момент не є реципієнтом міжнародних фінансових ринків", — каже співрозмовник видання.

Раніше фінансист Дмитро Олексієнко у коментарі "Телеграфу" називав схему з ВВП варантами — "відвертим грабунком".

"У 2023 році ВВП зріс більше і ми повинні заплатити 600 млн доларів відсотків. Але ситуація, порівняно з 2015 роком, коли підписували ці боргові зобовʼязання, сильно змінилися. Через війну чинний уряд не визнає ці зобовʼязання та не бажає їх платити

На мою думку, це кабальні зобовʼязання які треба оскаржувати та переглядати, схема з ВВП варантами це відвертий грабунок навіть у мирний час, що вже казати про військовий, коли наш ВВП впав більше ніж на 30% а потім, на фоні низької порівняльної бази, почав відновлення", — вважає Олексієнко.

Позиція України

Україна нагадала власникам Державних деривативів, що відповідно до рішення Уряду від 27 серпня 2024 року діє мораторій на виплати за цими інструментами, який діятиме до завершення процесу їхньої реструктуризації.

У серпні 2024 року з умов державних деривативів було вилучено положення про крос-дефолт. Це означає, що дотримання мораторію на виплати за державними деривативами не призводить до крос-дефолту за зобов'язаннями по облігаціях зовнішньої державної позики та не створює загрози для фінансової стабільності держави.

"Мораторій на платежі за державними деривативами є частиною ширшої стратегії України, оголошеної в серпні 2024 року під час реструктуризації державного боргу. Ця стратегія передбачає справедливе та рівноправне ставлення до всіх кредиторських вимог у межах периметру реструктуризації, з метою відновлення боргової стійкості в рамках Програми МВФ.

Україна залишається відданою конструктивному діалогу з усіма зацікавленими сторонами та продовжує консультації задля досягнення справедливої та комплексної реструктуризації державних деривативів, яка забезпечить довгострокову боргову стійкість, не створюючи загрози для відбудови та відновлення країни", — заявили у Мінфіні.

Простіше кажучи, Україна, розуміючи проблему з варантами для бюджету, не планує виплачувати цей борг зараз. Натомість країна продовжує переговори з власниками цих фінансових інструментів, щоб реструктуризувати борг — тобто змінити умови його виплати.

Чи може Україна оголосити дефолт

Економіст, екс-член ради НБУ Віталій Шапран у коментарі "Телеграфу" пояснив, що для оголошення дефолту у повній мірі Україні необхідно не платити за зобов’язаннями.

"Щодо ВВП-варантів, українська сторона чітко дала зрозуміти, що вважає цей випадок форс-мажором, який викликаний перепадом у динаміці ВВП під час війни. Міжнародні рейтингові агенції реагують на цю подію, оскільки побоюються судових процесів з боку власників варантів, але їх позиція абсолютно нічого не змінить", — сказав він.

Він додав, що фінансування за час війни в Україні дуже змістилося у бік офіційних кредиторів. Наша країна майже не проводить ринкових запозичень на зовнішніх ринках.

Окрім того, Україна продовжує обслуговувати свої зовнішні зобов’язання.

"Упевнений, що нашому Мінфіну не слід піддаватися шантажу фондових спекулянтів та міжнародних рейтингових агентств", — підсумував Шапран.

Що буде, якщо Україна оголосить дефолт

Олег Пендзин пояснив, що для пересічного українця ситуація ніяк не зміниться і він навіть не відчує змін.

На сьогоднішній день основні запозичення України, які забезпечують макроекономічне фінансування, тобто покриття дефіциту бюджету, зійдуться за рахунок українських партнерів, які надають гроші нашій країні як суверенній. Не за облігаціями.

"Тому в даній ситуації ми ж живемо, по суті, в технічному дефолті з 22-го року. Ми постійно реструктуризуємо свої зобов’язання. Нам все одно дають гроші. Ось на 25 рік кредит на 50 мільярдів надали країни J7", — додав Пендзин.

Також експерт зазначив, що Україна має внутрішній борг і зовнішній борг.

"За внутрішнім боргом немає взагалі жодних питань. Облігації ОДП випускаються і виплачуються своєчасно. Йдеться лише про структуризацію зовнішніх запозичень", — підсумував він.

Як взагалі виглядає дефолт

Дефолт у різних країнах проявляється по-різному, але може призвести до серйозних проблем економіки. Серед його можливих наслідків:

  • Знецінення національної валюти:
  • Дефолт може призвести до падіння курсу національної валюти, що викликає інфляцію та знижує купівельну спроможність населення.
  • Зниження рівня життя:
  • Інфляція та падіння доходів через дефолт призводять до зниження рівня життя населення.
  • Виведення капіталу:
  • Іноземні інвестори можуть виводити свій капітал із країни, що посилює економічну ситуацію.
  • Зниження кредитного рейтингу:
  • Дефолт призводить до зниження кредитного рейтингу країни, що ускладнює отримання нових кредитів.
  • Соціальні проблеми:
  • Дефолт може призводити до зростання безробіття, зниження зарплат і пенсій, а також погіршення соціальної сфери.

Приклади дефолтів у різних країнах:

Росія (1998):

Дефолт стався за внутрішніми боргами, що призвело до різкого знецінення рубля та економічної кризи, яка була однією з найважчих економічних криз в історії Росії. Поштовх до виникнення кризи дали два зовнішні фактори: різке зниження світових цін на товари паливно-енергетичного комплексу (основної статті російського експорту) і криза, що спалахнула в середині 1997 року в Південно-Східній Азії, що обвалила курси національних валют Малайзії, Індонезії, Бангладеш, Бірми та Таїланду. Все це на тлі важкої економічної ситуації в країні, яка посилювалася макроекономічною політикою, що проводилася державою.

Наслідки кризи серйозно вплинули розвиток економіки та держави. Курс рубля менш ніж за півроку впав у 3,2-3,5 рази – у неділю, 16 серпня – з 6,8 рубля за долар перед дефолтом аж до 21-22 рублів за долар до 1 січня 1999 року.

Курс долара США щодо рубля у другій половині 1998 року

Негативні результати полягали в тому, що було підірвано довіру населення та іноземних інвесторів до російських банків та держави, а також до національної валюти. Розорилася велика кількість малих підприємств. Банківська система опинилася в колапсі щонайменше на півроку, кілька банків оголосили про банкрутство.

Росія 1998 рік — мітинг із вимогою погасити борги із заробітної плати. Фото: Бахтієр Абдуллаєв/ commons.wikimedia

Аргентина (2001):

Аргентинська економічна криза — криза, що сталася в економіці Аргентини наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років. З точки зору макроекономіки, кризовий період розпочався зі зменшення реального ВВП у 1999 році та закінчився у 2002 році з поверненням зростання ВВП, проте причини колапсу аргентинської економіки та їх вплив на населення видно і зараз. Іноді криза датується лише 2001-2002 роками.

Кульмінацією кризи стали заворушення грудня 2001 року, під час яких країну захлеснула хвиля мародерств. Тоді ж Аргентина оголосила про найбільший в історії дефолт (80 мільярдів доларів).

Наслідки: У короткостроковій перспективі в Аргентині різко впав рівень ВВП, значно знизилася купівельна спроможність населення, значно збільшився рівень бідності. За даними Світового банку, кількість населення за межею бідності в Аргентині зросла з 28,9% у 2000 році до 35,4% у 2001 році і досягла піку у 2002 році (54,3%), після чого почала знижуватися та досягла 9,9% у 2010 році. У 2001 році співвідношення зовнішнього державного боргу до ВВП становило 56,9 % від ВВП, але через дефолт і падіння ВВП до 2002 року цей показник зріс до 153,2 %, після чого почав знижуватися на 20—40 % на рік. З 2001 року в Аргентині знижувалося безробіття (18,3% у 2001 році, 17,9% у 2002 році, 16,1% у 2003 році; у 2009 році — 8,6%).

Заворушення в Аргентині на тлі економічної кризи. Фото: Wikipedia

Прогнози та ризики для України

Віце-президент ICC Ukraine (Українського національного комітету Міжнародної торгової палати) з оподаткування, обліку та аудиту Дмитро Олексієнко висловив свою думку про можливі сценарії для подальшої української боргової політики.

"Пропуск України платежу у розмірі 665 млн дол. США за ВВП-варантами 2 червня 2025 року поставив крапку у тривалому протистоянні з кредиторами навколо боргових зобов’язань, взятих урядом А.Яценюка у 2015 р. залежно від темпів зростання ВВП", — сказав експерт.

За його словами, станом на кінець квітня 2025 року загальний державний та гарантований державою борг України досяг 179,97 млрд дол. Це приблизно 92% 74,5% посідає зовнішній борг (134,08 млрд. дол. США). Така пропорція відображає обмежені можливості внутрішнього ринку та критичну залежність від міжнародної підтримки.

Серед основних кредиторів:

  • Європейський Союз – 57,12 млрд. дол. дол.
  • Міжнародний банк реконструкції та розвитку (16,12 млрд дол.)
  • Міжнародний валютний фонд (13,94 млрд. дол.).

Олексієнко підкреслив, що українська боргова політика в майбутньому має два сценарії:

  • Песимістичний. У цьому випадку передбачається ескалація конфлікту та зменшення міжнародної підтримки, що може призвести до кризи ліквідності та неможливості обслуговування боргу. Тоді Україна буде змушена зіштовхнутися із потребою у широкомасштабній реструктуризації всього зовнішнього боргу, включаючи позики міжнародних фінансових організацій.

Оптимістичний. Припускає досягнення стійкого миру та масштабне міжнародне фінансування відновлення на пільгових умовах. У цьому випадку Україна могла б скористатися "дивідендами миру" для прискореного економічного зростання та поступового зниження боргового навантаження. Проте навіть за такого сценарію необхідне додаткове списання боргу або суттєве продовження термінів погашення для забезпечення довгострокової стійкості. Без продовження зовнішньої підтримки на подібних умовах Україна швидко стикнеться з кризою боргової стійкості. Це робить країну заручником геополітичних рішень та позицій інших держав.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що державний борг України у 2025 році перевищив нову позначку.

Теги за темою
УкраинаЭкономика
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Скандальний закон №12414: Кравченко анонсував підготовку змін
TSN
2025-07-23T13:18:57Z
Глава МЗС Чехії - Сибізі: підтримка України – не карт-бланш для будь-яких дій уряду
Европейская правда
2025-07-23T13:18:41Z
Скандальні закони щодо НАБУ та САП: Німеччина і Франція прокоментували
TSN
2025-07-23T13:16:36Z
Зеленський визначив, хто представить Україну на переговорах з РФ у Стамбулі
Европейская правда
2025-07-23T13:15:08Z
Перед зустріччю з росіянами українська делегація провела перемовини з Ердганом, – Єрмак
24tv
2025-07-23T13:15:03Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:12:52Z
Колись Трамп уже мав наслідки: політолог-міжнародник припустив реакцію США на закон про НАБУ
24tv
2025-07-23T13:12:38Z
Заволодіння коштами Приватбанку. НАБУ і САП завершили слідство у справі Коломойського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:09:37Z
У Дніпропетровській області патрульні врятували косулю, яку збила машина
Комсомольская правда
2025-07-23T13:19:56Z
Росіяни щодня використовують 27 000 артснарядів. Рік тому було у півтора раза більше
Лига
2025-07-23T13:18:00Z
У Рівному зафіксували випадок тропічної малярії
УкраинФорм
2025-07-23T13:03:47Z
Подолав майже 7 тис. км. На Одещину прилетів незвичайний птах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:03:42Z
Наступ Росії на Запоріжжі: військові ЗСУ розповіли, як окупанти "полюють" на пілотів дронів
TSN
2025-07-23T13:03:30Z
Чи йдуть бої за Покровськ: у ЗСУ повідомили про ситуацію на найважчому напрямку
TSN
2025-07-23T13:03:25Z
Наприкінці тижня відбудеться дев’ять безплатних екскурсій Києвом: як потрапити
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:03:04Z
Українська бійчиня ММА зізналась, як змінилось її життя з початком АТО
24tv
2025-07-23T13:00:07Z
Обмеження руху в Вінницькій області: частина доріг стане тимчасово недоступною
Политека
2025-07-23T13:00:00Z
Як уникнути вигорання волосся на сонці: будьте влітку обережними
24tv
2025-07-23T13:12:42Z
Експерти назвали 6 заборонених тем для чатботів
InternetUA
2025-07-23T13:03:11Z
Фітофтора з картоплі зникне: потрібен один диво-засіб
24tv
2025-07-23T12:51:20Z
Білий цукор зводить з розуму бактерії в кишківнику: вони буквально починають змінювати свою ДНК
Фокус
2025-07-23T11:15:19Z
Впоратися з проблемою легко: що робити, якщо натирає взуття
24tv
2025-07-23T11:09:19Z
Нова хвиля кору: МОЗ попереджає про стрімке зростання випадків
24tv
2025-07-23T10:48:27Z
Туристи з наркотиками паралізують Ібіцу: швидка допомога зривається з викликів
Фокус
2025-07-23T10:00:35Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
Як ігристе стало головним алкоголем українських жінок
TSN
2025-07-23T13:18:03Z
Відразу впадають у вічі та "крадуть" затишок: 4 помилки в декорі передпокою
24tv
2025-07-23T13:15:05Z
Ці 5 кімнатних рослин наповнять квартиру неймовірним ароматом: про освіжувач повітря забудете
24tv
2025-07-23T13:12:12Z
Туристи тікають з півдня на північ: у Європі відбувається революція у подорожах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:09:58Z
Це точно врятує влітку. Як розширити взуття, аби воно не натирало
Telegraf
2025-07-23T13:06:08Z
Вишукано, швидко та корисно: готуємо низькокалорійний салат з руколи та креветок
24tv
2025-07-23T13:00:12Z
Як поводить себе чоловік, коли йому дійсно подобається жінка: звертайте увагу на ці вербальні і невербальні сигнали
TSN
2025-07-23T12:36:43Z
Чорні оливки зовсім не ті, за кого себе видають: розкрито таємницю виробників
GlavRed
2025-07-23T12:33:30Z
У житті двох знаків зодіаку відбудеться переломний момент: що на них чекає
GlavRed
2025-07-23T12:27:43Z
Повнометражний фільм Жанни Озірної «Медовий місяць» з 11 вересня вийде в український прокат
Детектор М
2025-07-23T12:51:30Z
Розкіш та велич справжньої рок-зірки: який вигляд мають будинки легендарного Оззі Осборна
24tv
2025-07-23T12:51:08Z
Номінант «Оскар» Джанкарло Джанніні зіграє у трилері «Людина-кролик» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-23T12:42:33Z
«Я Оззі Осборн, Принц, чорт забирай, темряви!»: яким був найепатажніший музикант ХХ століття
Комсомольская правда
2025-07-23T12:34:27Z
У Львові пройде новий книжковий фестваль за участі топ-авторів - від Забужко до Кідрука
Комсомольская правда
2025-07-23T12:28:24Z
Найвідоміший хіт Емі Вайнхауз з'явився за 5 хвилин: як це трапилось
24tv
2025-07-23T12:21:21Z
"Забезпечив собі місце в пантеоні рок-богів": зірки з болем відреагували на смерть Оззі Осборна
24tv
2025-07-23T11:45:34Z
Історія, яка закохає у себе глядачів: в Україні стартували зйомки комедії із топовими акторами
24tv
2025-07-23T11:45:26Z
Блогерка Скальницька шокувала наслідками невдалої пластики грудей: фото до та після змін
TSN
2025-07-23T11:36:36Z
Жертва скандалу в Дубаї Марія Ковальчук попрощалася з OnlyFans і планує нове майбутнє
24tv
2025-07-23T13:15:18Z
Сухопутні війська пояснили, чому не може бути мови про повне заміщення артилерії дронами
Лига
2025-07-23T13:15:13Z
Найстаріший житловий будинок Хмельницького: який вигляд має та коли його звели
24tv
2025-07-23T13:15:10Z
"Ці 40 днів були суворими вчителями": дружина Юрія Феліпенка чуттєво вшанувала його пам'ять
24tv
2025-07-23T13:06:40Z
Енергетики придбали для морпіхів нові пікапи та фургони
AutoCentre
2025-07-23T13:06:31Z
Містичний гороскоп на 21–27 липня 2025 року: що руни нам віщують
TSN
2025-07-23T13:03:29Z
Біда може вже постукати у двері. Що не так зі старими дитячими іграшками
Telegraf
2025-07-23T13:03:23Z
Чеченський полк, який РФ перекидає в Україну, має на озброєнні найсучаснішу бронетехніку - Волошин
УкраинФорм
2025-07-23T13:00:52Z
Як подати мотиваційний лист: поради абітурієнтам
24tv
2025-07-23T12:54:03Z
В аеропорту Стокгольма затримали пілота, який зібрався сісти за штурвал нетверезим
Европейская правда
2025-07-23T13:19:59Z
Поліція Одещини розшукує 36-річну жінку та її малолітнього сина
Украина Криминальная
2025-07-23T13:18:19Z
У Кривому Розі через російську атаку пошкоджено два православні храми
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:09:13Z
Буревій зривав дахи з будинків і валив дерева: моторошні наслідки нічної негоди в Україні
24tv
2025-07-23T13:06:26Z
У Лондоні банда викрала «криптомільярдера» з $9 на рахунку
InternetUA
2025-07-23T12:58:59Z
​Літак потонув: ДБР невідкладно розпочало розслідування аварії Mirage-2000 на Волині
24tv
2025-07-23T12:57:34Z
На Миколаївщині зіткнулися позашляховики - двоє загиблих, є постраждалі
УкраинФорм
2025-07-23T12:54:25Z
В Дніпрі біля банкомату вбили жінку: до кривавої розправи може бути причетна дитина
Telegraf
2025-07-23T12:51:43Z
Зловмисниця вкрала із картки пенсіонерки понад 300 тис. грн, допомагаючи їй розібратися зі смартфоном
InternetUA
2025-07-23T12:24:57Z
Гендиректор OpenAI попереджає про загрозу масового шахрайства зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-07-23T13:19:46Z
Держпродспоживслужба: Сарану фіксують у 4 областях України
AgroPortal
2025-07-23T13:18:43Z
Стан енергосистеми нині набагато кращий, ніж минулого літа - експерт
УкраинФорм
2025-07-23T13:18:22Z
Окупанти пошкодили енергообʼєкти на Сумщині. Президент розповів деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T13:12:39Z
Відключення газу в Україні: кому і за що можуть зупинити постачання блакитного палива
Фокус
2025-07-23T13:12:11Z
Частина великого коридору: Україна запустила пором на Південний Кавказ
24tv
2025-07-23T13:06:57Z
Чи можна приватизувати землю, не отримуючи згоду сусідів
24tv
2025-07-23T13:06:48Z
Постачання неякісних консервів на замовлення Кіровоградської ОДА — збитки державі ₴13,8 млн
Украина Криминальная
2025-07-23T13:03:35Z
ЄС готує єдиний пакет торговельних заходів проти США, що торкнеться товарів на 93 млрд євро
Европейская правда
2025-07-23T12:55:39Z
Світоліна та Стаховський провели тенісний майстер-клас для дітей у Житомирі
УкраинФорм
2025-07-23T13:18:12Z
Українська бійчиня ММА відверто поділилась спогадами про початок війни в Україні
24tv
2025-07-23T13:12:10Z
Новачок УПЛ підписав двох іспанських футболістів
ZN UA
2025-07-23T13:12:05Z
Уклав вигідну угоду: чим займається і де живе син легендарного футболіста Андрія Шевченка
Фокус
2025-07-23T13:06:12Z
Металург замінить Минай у Першій лізі
Football.ua
2025-07-23T12:52:59Z
Визначені суперники жіночої збірної України у відборі на Євробаскет-2027
УкраинФорм
2025-07-23T12:45:28Z
Легендарна тенісистка виграла матч турніру WTA у 45 років
ZN UA
2025-07-23T12:34:55Z
Дві українські бригади арбітрів обслуговуватимуть матчі Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-23T12:34:24Z
Чемпіон світу з футболу та експерша ракетка світу розлучилися після дев'яти років шлюбу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T12:24:05Z
У Amazon зʼявиться гаджет, який буде слухати 24/7 все, що говорить користувач
TSN
2025-07-23T13:18:40Z
Гряде щось велике: Bethesda дражнить фанатів Starfield "вражаючими анонсами"
Фокус
2025-07-23T13:12:31Z
Землю накрила магнітна буря: наскільки серйозним шторм є для планети
24tv
2025-07-23T13:12:07Z
Укрінформ запускає нову послугу: купуйте фото зручно та швидко через електронну платіжну систему
УкраинФорм
2025-07-23T13:09:01Z
Небезпечна рослина, від якої потерпає Україна, тепер захоплює Британію
Фокус
2025-07-23T13:00:50Z
Чоловік потрапив до психлікарні через розмови з ChatGPT
24tv
2025-07-23T12:51:53Z
Найкращий OLED-телевізор: названо лідера за якістю зображення у 2025 році
Фокус
2025-07-23T12:51:01Z
Штучний інтелект уперше здобув "золото" на міжнародній олімпіаді з математики: що це означає для науки
InternetUA
2025-07-23T12:46:57Z
У Чумацькому Шляху існують безсмертні зірки: що допомагає їм жити вічно
Фокус
2025-07-23T12:42:34Z
В Україні за відчинене вікно в авто водії можуть отримати штраф
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T12:57:54Z
Справжній відкат: Lexus LC втратив гібридну версію
AutoGeek
2025-07-23T12:45:06Z
Isuzu D-MAX EV: власний «Cybertruck» з 263 км ходу на одному заряді та майже такою ж ціною
ITC
2025-07-23T12:22:22Z
На європейський ринок виходить доступний клон Range Rover від Chery
Фокус
2025-07-23T12:00:38Z
Найшвидший електричний: кросовер Opel Mokka GSE показали офіційно
AutoGeek
2025-07-23T11:42:30Z
Chevrolet анонсував випуск нового кросовера початкового рівня
AutoCentre
2025-07-23T11:04:38Z
Geely показала новий кросовер за $13 000
AutoCentre
2025-07-23T11:04:19Z
Найдивніший мікрокар гордо носить бантик та циліндр, не соромлячись свого вигляду
Топ Жир
2025-07-23T10:48:13Z
Популярний гібрид: кросовер Toyota Corolla Cross оновили
AutoGeek
2025-07-23T10:42:30Z