/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd7409a44ab84b1e2141d73bee8b2ac2f.jpg)
Данія не піддасться на тиск США щодо Гренландії - премʼєрка Фредеріксен
Як передає Укрінформ, про це премʼєр-міністерка Данії Метте Фредеріксен сказала до Національного дня Данії, пише Reuters.
“За останні місяці Гренландіята Данія зазнають неприйнятного тиску від найближчого союзника. Однак ми не прогинаємося. Данці не такі”, - зазначила Фредеріксен.
Вона наголосила, що на кону зараз основоположні принципи національного суверенітету, поваги до кордонів й права на самовизначення. “Світовий порядок, який ми будували впродовж поколінь, піддається сумніву, як ніколи раніше”, - зазначила премʼєр-міністерка.
Як повідомляв Укрінформ, в останні кілька місяців президент Дональд Трамп неодноразово висловлював наміри встановити контроль США над Гренландією. Під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте він висловив упевненість, що острів буде анексовано.
За інформацією The New York Times, Білий дім просувається до підготовки офіційного плану із «придбання» Гренландії у Данії. Розглядається використання реклами і виплат жителям острова.
Однак прем'єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Трамп не отримає арктичний острів. А глава уряду Данії Метте Фредеріксен вказала, що майбутнє Гренландії мають вирішувати її мешканці.
Фото: Ritzau Scanpix