MY.UAНовини
Вибори в Південній Кореї: як Україні налагодити співпрацю з новим президентом
Вибори в Південній Кореї: як Україні налагодити співпрацю з новим президентом

Вибори в Південній Кореї: як Україні налагодити співпрацю з новим президентом

Його прихід до влади став результатом політичної кризи, спричиненої запровадженням воєнного стану колишнім президентом Юн Сук Йолем та його подальшим імпічментом.

Новообраний президент та його політична сила отримали широкий мандат влади в країні: в їхніх руках тепер не тільки контроль над провідним законодавчим органом — Національною Асамблеєю — але й президентське крісло.

Ці політичні зміни означають і нові зовнішньополітичні виклики.

Зокрема й для України, якій належить вибудовувати взаємодію з новим керівництвом Сеула.

Лі Чже Мьон неодноразово критикував зовнішньополітичний курс свого попередника, зокрема й щодо підтримки України.

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії він зробив неоднозначні заяви, фактично покладаючи частину відповідальності за ескалацію на Володимира Зеленського, що викликало хвилю обурення як усередині країни, так і за її межами.

Згодом, під тиском громадськості, Лі змінив риторику — визнав дії Росії актом агресії, підтримав санкції та заявив про солідарність із міжнародною спільнотою.

Проте, протягом 2023–2024 років, він послідовно виступав проти будь-якого залучення Південної Кореї до війни — зокрема, у формі військової чи економічної допомоги Україні.

У жовтні 2024 року Лі жорстко розкритикував ініціативу відправити до Києва моніторингову групу для вивчення участі північнокорейських військ у бойових діях на боці Росії, навіть пригрозивши міністру оборони імпічментом.

Крім того, він закликав до перегляду фінансової підтримки України, наголошуючи на необхідності зосередити ресурси на внутрішніх потребах.

Зовнішньополітичні пріоритети нового президента.

Лі Чже Мьон позиціонує себе як прагматичного політика у сфері зовнішньої політики, орієнтованого на національні інтереси.

Його зовнішньополітична концепція, сформульована під гаслом «Епоха великої трансформації», передбачає побудову сильної держави шляхом прогресивної, прагматичної дипломатії та модернізованої оборонної стратегії.

Визнаючи корейсько-американський альянс ключовою опорою безпеки на Корейському півострові та вважаючи тристоронню співпрацю зі США та Японією необхідною для протидії регіональним викликам, Лі водночас наголошує, що Сеул не може дозволити собі відвернутися ні від Пекіна, ні від Москви заради своїх національних інтересів, враховуючи їхню географічну близькість та глибокий економічний взаємозв’язок.

«Наш союз зі США важливий, і ми маємо його підтримувати.

Співпраця у сфері безпеки зі США та Японією є необхідною.

Але це не означає, що ми мусимо ставити інші країни у позицію ворогів», — заявив він під час однієї з публічних зустрічей, наголошуючи на необхідності зберігати гнучкість у зовнішньополітичній стратегії.

Китай розглядається як важливий торговельний партнер і держава, яка впливає на безпекову ситуацію на Корейському півострові.

Лі Чже Мьон неодноразово зазначав про необхідність стабілізації відносин із Пекіном, які в останні роки зазнали погіршення.

Він висловив думку, що попередня адміністрація Юн Сок Йоля могла б уникнути проблем у відносинах з Пекіном за більш незалежної позиції у тайванському питанні, а також підкреслив, що Південна Корея має зберігати нейтралітет і підтримувати добрі відносини з Китаєм і Тайванем, не втручаючись у їхній конфлікт.

Лі Чже Мьон оголосив про «новий етап у відносинах з Росією й у питанні війни в Україні»: «Ми будемо керуватися національними інтересами в підході до Росії, долучимося до відбудови України та реалізовуватимемо прагматичну дипломатію, яка сприятиме безпеці півострова і нашим компаніям».

Цей підхід відображає прагматичну стратегію, орієнтовану на економічну вигоду та мінімізацію зовнішньополітичних ризиків, що фактично означає відмову від політики активного тиску на Росію та безумовної підтримки України, притаманних попередній владі.

Відсутність акцентування уваги на поглибленні військової співпраці між Росією та Північною Кореєю, особливо на тлі підписаного у 2024 році договору про стратегічне партнерство між Москвою та Пхеньяном, та участі КНДР у війні РФ проти України, вочевидь, пов′язана з прагненням відновити діалог з Північною Кореєю, уникаючи гострих кутів з нею.

Лі Чже Мьон підкреслив необхідність усунення «корейського ризику» для активізації економіки і стабілізації добробуту в країні, та пообіцяв відновити міжкорейські канали зв’язку, зокрема військову гарячу лінію, задля спільного припинення провокацій і стабільного управління ситуацією.

Втім, він визнав обмеження взаємодії між Північчю та Півднем в нинішньому геополітичному кліматі та висловив підтримку відновленню дипломатії на вищому рівні між президентом США та північнокорейським лідером.

Наполягаючи на необхідності мирного співіснування, Лі одночасно визнає необхідність зміцнення національної безпеки за допомогою потужних оборонних можливостей та розширену систему стримування ядерних та ракетних загроз з боку КНДР у співпраці зі США, а також створюючи багаторівневу рамку взаємодії з міжнародною спільнотою.

Загалом, зовнішня політика Лі Чже Мьона відповідає традиційному підходу Демократичної партії.

Разом із тим, вона характеризується прагматизмом та економічною пріорітетністю, на відміну від ідеологічного та націоналістичного підходу його попередника від «демократів» Мун Чже Іна.

Водночас Лі Чже Мьон демонструє готовність до адаптації зовнішньополітичного курсу відповідно до геополітичних викликів і національних інтересів.

Зокрема, він скоригував свою позицію щодо розміщення американських військ у Південній Кореї та тристоронньої співпраці зі США і Японією, що раніше викликали критику в його бік та звинувачення в «прокитайській» чи «пропівнічнокорейській» орієнтації.

Така еволюція свідчить про спробу балансувати між зовнішнім тиском і внутрішнім запитом на стабільність і безпеку.

Перспективи покращення відносин із КНР та РФ.

У випадку з Китаєм новообраний президент буде змушений враховувати загострення стратегічного протистояння між Вашингтоном і Пекіном, яке суттєво посилилося з поверненням до влади адміністрації Трампа: жорстка антикитайська політика, включно з підвищенням тарифів, обмеженнями на експорт технологій та тиском на союзників США щодо обмеження співпраці з Пекіном.

Крім того, Сеул буде змушений реагувати на дії КНР у його територіальних водах, зокрема спорудження тимчасових конструкцій у спірних морських районах, що розглядається як частина стратегії «сірої зони» — поступового розширення контролю без відкритої конфронтації.

Водночас, відновлення дипломатичної та економічної взаємодії з Москвою обтяжене кількома факторами: збереженням широкомасштабної війни Росії проти України, санкційною політикою Заходу проти РФ, а також тісною військово-технічною співпрацею РФ із Північною Кореєю, зокрема постачанням озброєнь, що напряму загрожує безпеці Південної Кореї.

У цьому контексті потенційно імпульсивна політика адміністрації Трампа на корейському напрямку, зокрема спроби відновити діалог із Кім Чен Ином за рахунок поступок, неприйнятних для Сеула, створює додаткову стратегічну невизначеність.

В цих умовах для Києва починається етап «обережного партнерства» з Південною Кореєю, в якому підтримка України може бути обмеженою, а ініціативи залежатимуть від того, наскільки вони узгоджуються з внутрішньою безпековою логікою Сеула.

Водночас Київ має можливість адаптувати свій підхід до нового керівництва Південної Кореї, роблячи акцент на тих аспектах співпраці, які відповідають прагматичним і економічним пріоритетам Лі Чже Мьона.

Адаптація українських дипломатичних зусиль під стратегію розширення K-дипломатії.

Україна може стати природним партнером Південної Кореї у реалізації бачення президента Лі Чже Мьона про «К-демократію» як модель, що поєднує захист демократії, прав людини, сталого розвитку, розвиток передових технологій, зелену трансформацію та адаптацію до нових глобальних викликів.

Спільні ініціативи у сфері цифрової безпеки, сталого відновлення, індустріального партнерства та протидії авторитарним загрозам створюють основу для практичної та довгострокової співпраці між Києвом і Сеулом.

Просування міжпарламентського та міжпартійного діалогу з урахуванням оптимізації зовнішньополітичних цілей.

Це відповідатиме реформам зовнішньої політики, проголошеним новим президентом, і підвищить якість контактів із владними і експертними колами Республіки Корея.

Українські делегації мають бути чітко зорієнтовані на прагматичний обмін досвідом, технологіями та інвестиціями.

Участь у повоєнній відбудові України.

Оскільки Лі Чже Мьон висловив готовність долучитися до відбудови України, саме цей напрям може стати основним майданчиком для двосторонньої взаємодії.

Україна може ініціювати корейську участь у великих інфраструктурних проєктах (енергетика, транспорт, житлове будівництво), які водночас створять нові можливості для південнокорейських компаній.

Це відповідає його прагненню поєднувати дипломатію з економічними інтересами держави.

Посилення культурно-гуманітарної співпраці.

Важливо розвивати обміни в сфері культури, освіти та наукових досліджень, а також сприяти організації спільних культурних проєктів і форумів, які підвищать міжнародний авторитет обох країн.

Також варто активізувати співпрацю у гуманітарній сфері, включно з боротьбою з глобальними викликами — зміною клімату, пандеміями та кібербезпекою, що створить міцний фундамент для довгострокового партнерства з урахуванням прагматичних інтересів Сеула.

Партнерство у спільних міжнародних ініціативах.

З огляду на проголошену мету Південної Кореї стати частиною формату G7+, Україна може запропонувати Сеулу партнерство у спільних міжнародних ініціативах, спрямованих на зміцнення глобального демократичного порядку, реагування на гуманітарні кризи та протидію авторитарним викликам.

Це дозволить Кореї посилити свою роль як відповідального глобального гравця, а Україні — інтегруватися у ширші формати взаємодії провідних демократій.

Особливу увагу варто приділити координації позицій у межах взаємодії з ЄС та платформ післявоєнного відновлення, що також сприятиме реалізації амбіцій Сеула щодо розширення K-дипломатії на основі спільних цінностей і практичного внеску у вирішення глобальних викликів.

Очевидно, що зміна підходів нового президента Республіки Корея віддаляє перспективу посилення військово-технічної співпраці між Києвом та Сеулом, а також ставить під питання рівень подальшої підтримки України та вироблення спільних підходів у стримуванні російсько-північнокорейського військового співробітництва.

Втім, Україна має шукати способи взаємодії з Південною Кореєю, орієнтуючись на прагматичні дипломатичні орієнтири, озвучені Лі Чже Мьоном.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США закривають вечірнє шоу з популярним ведучим через критику та жарти про Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:30:03Z
Трамп підписав масштабний закон про криптовалюти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T22:57:25Z
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
США затримують постачання систем Patriot для Швейцарії через пріоритет України, - Олександр Мусієнко
Знай
2025-07-18T19:48:58Z
Путін не прийме ультиматум Трампа і здатен на відчайдушний крок - Foreign Affairs
GlavRed
2025-07-18T19:39:31Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Топ-10 професій з бронюванням: що змінилось на ринку праці
24tv
2025-07-18T17:51:30Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Грала з кожної праски: яку пісню кожен українець чув у 2009 році
24tv
2025-07-18T17:18:26Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
В навчальному центрі шерифа Лос-Анджелеса стався вибух, загинули троє правоохоронців
Лига
2025-07-18T18:48:08Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z