MY.UAНовини
Запускаємо Windows на iPhone: ностальгія, яка плавить процесор
Запускаємо Windows на iPhone: ностальгія, яка плавить процесор

Запускаємо Windows на iPhone: ностальгія, яка плавить процесор

В давні часи смартфон бренду Apple мав дуже малу функціональність. Навіть завантажити файл через Safari було неможливо. Популярний тоді Jailbreak дозволяв вирішити ці «дитячі» проблеми. Через це багато хто мріяв встановити звичну операційну систему Windows замість неповноцінної iOS. Минулого року Apple дозволила встановлювати емулятори, через що під виглядом «ігрової платформи» вийшов застосунок UTM SE. Сьогодні подивимось на її можливості для запуску Windows та поговоримо про саму емуляцію.

Що таке Емуляція та її види?

Емуляція — процес запуску однієї апаратної платформи чи операційної системи всередині іншої. Завдяки цьому досягається запуск застосунків, які були створені всередині одного апаратно-програмного середовища, без потреби мати фізичне обладнання або встановлення другої системи. Наприклад, запуск кількох версій Windows та Linux одночасно.

У звʼязку з великою кількістю випущених архітектур (ARM64, x86_64), процесорів (MIPS для PSP), операційних систем (Windows, Android, iOS, Debian, Ubuntu) необхідно мати можливість їх встановлювати та запускати. Існує аж три варіанти емуляції: Повна емуляція (Full Emulation), Віртуалізація (Virtualisation) та Інтерпретація API (API Emulation).

Під час Повної емуляції відбувається відтворення апаратної архітектури та ОС на програмному рівні. Ви правильно могли здогадатися — здійснюється емуляція роботи процесора, відеокарти, памʼяті, аудіо, пристроїв вводу/виводу тощо. Якщо дуже коротко описати цей процес: спочатку відбувається емуляція апаратної та софтової частини, а вже на їхній основі відбувається запуск програмного коду програм.

Застосунки, що її використовують: DOXBox, QEMU в режимі повної емуляції, PPSSPP, PCSX2 (емуляція Sony PlayStation 2).

Очевидними перевагами та мінусами такого підходу стають:

  • Максимальна сумісність систем — запуск оригінального ПЗ у «рідному довкіллі». Змінювати щось в коді майже або взагалі не потрібно;
  • Можливість застосовувати будь-яку оригінальну апаратну платформу користувача для запуску чужий систем. Наприклад, запуск консолі Sony PSP в емуляторі PPSSPP на Google Android з Snapdragon/Mediateck, на Apple iOS/iPadOS/MacOS з А18 чи M1 (ARM64) та Windows (x86_64);
  • Завдяки емуляції поза-зоною основної ОС користувача, створюється безпечне місце для запуску потенційного шкідливого ПЗ;
  • ЗНАЧНО повільніша швидкодія, ніж в оригінальної платформи. Також потребує значної кількості ресурсів та продуктивності середовища, на якому емулюють іншу платформу;
  • Потенційна проблема з сумісністю якихось унікальних речей. Наприклад, Апаратного пришвидшення графіки (Hardware Acceleration).

Для подолання проблеми низької продуктивності розробники застосовують різні «хитрості». У тому ж PPSSPP застосовується JIT-компіляція (Just-In-Time) — блоки машинного коду призначені для CPU PSP перетворюються у код, що розуміє та оброблює CPU користувача. Динамічна перекомпіляція (Dynarec/DBT) розширює можливості JIT завдяки кешуванню повторно запущених блоків коду. Застосовується у таких емуляторах як Dolphin, PCSX2 та RPCS3. Перший застосовується для запуску ігор від GameCube та Wii, а останні два — Sony Playstation 2 та Playstation 3 відповідно.

Скоріше за все, Повну емуляцію зараз майже не зустрінеш, оскільки краще застосувати інші методи емуляції. Вони більше оптимізовані та дозволяють не витрачати значний час на якісь елементарні дії.

Перейдемо до Віртуалізації, яку використовують в таких відомих застосунках, як VirtualBox, VMware Workstation чи Parallels. Ця технологія дозволяє створювати віртуальні копії операційних систем, серверів, дисків або мереж на одному реальному пристрої. Якщо по простому: на одному вашому ПК може бути багато різних конфігурацій різних систем.

При бажанні стати розробником ПЗ, вам доведеться мати декілька чи навіть з десяток віртуальних машин.

Схематично, принцип роботи Віртуалізації виглядає досить просто: користувач запускає одне спеціалізоване програмне забезпечення, яке називається Гіпервізор (Hypervisor), для створення, налаштування та запуску Віртуальних машин (VM, Virtual Machine). Такий «гостьовий ПК», як у випадку з Повною емуляцією, має свою попередньо виділену процесорну, графічну підсистему та памʼять.

Спецпроєкти

Розглянемо переваги та недоліки Віртуалізації. В основному, отримуємо більше плюсів для звичайного та професійного користування. А саме:

  • Значне підвищення швидкодії, порівняно з Повною емуляцією;
  • Економія часу, електроспоживання та ресурсів CPU/GPU. Все ж, це простіше;
  • Трохи збільшене споживання ресурсів памʼяті, особливо RAM;
  • Головний недолік — нездатність VM працювати на різних архітектурах. Навіть, якщо побачите запуск х86_64 на ARM64 чи навпаки, все одно відбуватиметься «невидима» емуляція. Звісно ж, швидкодія зменшиться;
  • Для VM значно важче отримати підтримку ексклюзивних речей в емульованих ОС чи апаратних рішеннях;
  • Гнучкість, через значну простоту у застосуванні VM. Особливо, для бізнес-процесів та хмарних обчислень;

В загальному висновку, ці два види емуляції за ці роки настільки сильно обʼєдналися в одне ціле, що важко визначити кордони початку Повної емуляції, а де — Віртуалізації.

Інтерпретація API доповнює попередні два види емуляції. Вона дозволяє перехоплювати виклики від API (Application Programming Interface; Прикладний програмний інтерфейс) з однієї системи, обробити їх у такому вигляді, щоб API другої платформи змогло працювати з ним. Приклади API, які застосовують для розробки ігор: OpenGL, DirectX, Vulcan. А для геймерів на Linux чи mасOS: Wine та CrossOver.

Наведемо зрозумілі переваги та недоліки такого рішення:

  • Нема потреби емулювати апаратну частину. API «розберуться» самі. Приклад: RPCS3 перетворює код від Sony GCM API у звичний для ПК OpenGL;
  • Значно зменшене споживання ресурсів та дозволяє використання програмних драйверів, графічних прискорювачів від «рідної машини» користувача;
  • Не всі API мають свої аналоги. Саме тому так довго не виходив емулятор для PS3 — складна архітектура та API до неї (LibGCM та PSGL);
  • Багато складної та ручної роботи по правильному перетворенню різних API. Звісно, без величезної кількості тестів не обійтись.

Особливо цей метод необхідний для SteamOS, завдяки якій ігри з Windows можна запускати на Linux. Зі зрозумілих причин, такий перехід не може бути швидким у часі: перетворення, тестування, дебаг, знову тести. Виходить таке своєрідне замкнуте коло. Проте, плоди старань увінчалися грандіозним успіхом — пристрої на SteamOS мають кращу продуктивність в іграх, ніж у «рідній» Windows 11. Про збільшений час автономної роботи також забувати не будемо.

Встановлюємо та вивчаємо Windows на iPhone

Як вже було сказано ще на початку статті, спробуймо встановити ОС Windows 7 та Windows XP. Тестовий смартфон: iPhone 15, в якому стоїть ARM процесор A16 Bionic та 6 ГБ RAM. Але напряму встановити ОС Windows не вдасться з очевидних причин: сама Apple не дозволяє, немає ніяких оригінальних драйверів, обидві версії Windows не підтримують процесори ARM. Тому доведеться емулювати не тільки роботу обох ОС, а ще й апаратної платформи (Intel x86_64).

Для виконання такого непростого завдання використаємо застосунок UTM SE (посилання на AppStore). З опису та відкриття сторінки з вибором ОС побачимо, що можна емулювати не тільки Windows (XP, 7, 10, 11), а й ArchLinux, Debian, Fedora, Kali Linux та Ubuntu. Більшість з них мають підтримку ARM64 систем.

Тільки ніхто не забороняє встановити платформу х86_64 на AARM (Apple ARM). Для початку спробуймо встановити Windows XP, як одну з найвідоміших ОС. Вона вимагає мало памʼяті (для RAM чи ROM) та повинна добре працювати завдяки своєму віку. Знаходимо Windows XP (бажано 32-бітну) на просторах Інтернету (з ключем) у форматі ISO. Потім завантажуємо спеціальний файл з налаштуваннями віртуальної системи від самих розробників. При виборі диску необхідно знайти заздалегідь завантажену ОС з умовною назвою «WindowsXp.iso». Якщо ви качаєте відразу на смартфон, файл знайдете в папці Викачане, вміст якої можете побачити у застосунку Файли.

Якщо все вірно, піде інсталяція Windows XP. На початку, все здається досить добре. Проте з часом, починаєш розуміти один дуже неприємний момент — занадто довго. На смартфоні встановлення ОС зайняло близько 2 годин! Звісно, в ті далекі часи встановлення Windows могло зайняти більше часу. Ось тільки під час цього часу краще не користуватися смартфоном (буде ще довше). Блокувати смартфон також не можна, оскільки під час блокування iOS майже не виділяє ресурси на роботу у фоні. Блокування дисплея або Економію енергії також вимкніть.

Давно не бачились, старий друже BSOD

Після встановлення перед нами повноцінна Windows XP на смартфоні! Чиста система займає приблизно 2 ГБ памʼяті, що й не так багато. Загалом, користуватися сенсорним дисплеєм звично, як тачпадом. Хіба що клавіатурою не зручно користуватися. Для підключення до Інтернету потрібно встановити всі необхідні драйвери для віртуальних адаптерів. Тому потрібно вимкнути нашу нову-стару ОС. Інтернет працює через Bridge, NAT немає.

Всі необхідні драйвери можна отримати двома шляхами: завантажити самостійно з сайту або всередині програми UTM SE. Для другого варіанту необхідно натиснути та тримати віртуальну машину, щоб зʼявилося додаткове меню вибору. В ньому вибираємо Install Windows Guest Tools, а далі чекаємо завантаження та монтування у CD-привід. Якщо в ньому вже щось знаходиться, ви побачите помилку. Тому потрібно знайти цей диск, натиснути Eject та знову натиснути на Install Windows Guest Tools.

Далі ми вмикаємо Windows, шукаємо вмонтований диск та натискаємо на єдиний інсталятор на головному диску. Знову залишаємо смартфон ще на одну годину. Все, вітаю! Все що потрібно встановлено. Тепер можна заходити в Інтернет, застосовуючи WiFi. Через LTE чомусь не працює.

Перевіримо підключення миші та клавіатури до емульованої Windows XP. Для цього до iPhone 15 підʼєднаємо USB-Hub та вставимо наші Іnput пристрої. І так, вони дійсно працюють. Тільки клавіші на клавіатурі не збігаються. Наприклад, на 4 знаходиться Enter.

Проте у Windows XP існує одна велика проблема — повна втрата підтримки не тільки від Microsoft, а ще від великих корпорацій. Браузер Internet Explorer старий настільки, що не підтримує стандарт HTTPS. А завантажити та передати Firefox 52.9 з його підтримкою дуже важко. Ще й невідомо, скільки доведеться його встановлювати.

На жаль, Windows XP більше потрібна для згадування часів молодості. Емулювати її майже немає сенсу. Добре, що можна це зробити. Проте значно краще знайти запчастини та зібрати справжній Ностальгічний ПК.

Перейдемо до Windows 7. Особливо нічим створення віртуальної машини не відрізняється, окрім збільшених вимог до виділеної памʼяті: ROM з 8 ГБ (Windows XP) проти 20 ГБ (Windows 7), RAM з 512 МБ до 2 ГБ. Далі монтуємо диск з Windows та чекаємо встановлення. На цей раз час виявився ще довшим — понад три з половиною години! Але додатково слід встановити драйвери з Windows Guest Tools. На це пішло ще дві години. Миша, клавіатура та інтернет по WiFi працюють.

Windows 7 працює повільніше, ніж Windows XP. З невідомих мені причин, процесор майже завжди тримає 100% завантаженість. Збільшення RAM чи кількості процесорів (з 1 до 4) також відчутної швидкодії не додає. Факторів предостатньо: образ, неправильно налаштована машина, встановлення оновлень Windows тощо.

З цікавого, віртуальне «залізо» не підтримує Hardware Acceleration у Windows 7. Тоді як Windows XP її має. Теоретично, на неї можна встановити ігри тих років та спробувати запустити. Ось тільки щось підказує, що будь-який ПК за менші гроші (SteamDeck не згадуємо) з цим впорається краще.

А що з iPhone 15? Під час проведення усіх емуляцій став зрозумілий один момент — смартфон ставав дуже сильно гарячим. Він настільки сильно нагрівався, що міг перестати заряджатися від розетки з блоком живлення на 5 Вт. Явно спрацьовував захист від температур. Тому якщо є охота спробувати, не заряджайте смартфон під час емуляції. Зарядили до 80% чи 100% та відімкнули зарядний пристрій.

З однієї сторони, емуляція — необхідна річ для навчання в університеті, розробки застосунків чи хмарних обчисленнях. В користувацькому сегменті технологія також необхідна (грати в ігри). Ось тільки смартфони (особливо Apple) відмінні від старих ПК. Тому не дуже сильно пристосовані один до одного. Простіше мати окремий дешевий пристрій, ніж робити один «комбайн» All-in-One.

Теги за темою
ТехнологииApple
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Тегеран продовжить програму збагачення урану – глава МЗС Ірану
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T23:57:19Z
Пентагон оголосив про виведення морпіхів з Лос-Анжелеса
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T23:27:41Z
Білий дім підсумував шість місяців президентства Трампа та згадав про війну в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T22:54:46Z
Угорщина підтвердила участь Росії у будівництві нового нафтопроводу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T21:12:56Z
Дрони атакують Ростовську область: у районі аеродрому лунають вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:45:12Z
До побачення, НАБУ? Що насправді криється за масштабною спецоперацією СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T19:09:39Z
Пять Patriot для Украины, новые переговоры с РФ, запрет для "дирижера Путина": новости дня
Европейская правда
2025-07-21T18:25:55Z
Мораторій на перевірки бізнесу, призначення нових послів України. Головне за 21 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T18:12:57Z
Окупанти атакували Одесу ударними безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T00:24:37Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T23:33:20Z
Російські ДРГ почали заходити у Покровськ - DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T22:00:57Z
Атака на Суми: є постраждалі, пошкоджені будинки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T21:42:48Z
Лінія фронту станом на 21 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:24:42Z
Прокуратура вимагає привести до належного стану пам’ятку «Будинок з хлібною лавкою»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:18:34Z
Ворог атакував Сумщину: четверо постраждалих, серед них дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T19:51:22Z
Графік відключення світла в Дніпрі з 22 по 24 липня: де будуть знеструмлення
Политека
2025-07-21T15:30:50Z
Через Україну пройде ще один атмосферний фронт: синоптики пояснили, як це вплине на погоду
24tv
2025-07-21T15:30:17Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
Зірка "Папіка" Даша Петрожицька чесно про те, чому рідко грає в кіно: "Хочеться чогось іншого"
24tv
2025-07-21T14:00:51Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Чи зможете ви знайти 4 яблука за 15 секунд: надзвичайна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-07-21T14:27:21Z
РНБО запровадила мораторій на перевірки бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:25Z
Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:57:57Z
Мільярдні втрати. Гетманцев розповів про наслідки тіньової торгівлі технікою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:18:16Z
Індекс Біг-Мака: гривня недооцінена майже на 50%
AgroPortal
2025-07-21T16:00:21Z
Україна отримає додаткові Patriot від Німеччини: подробиці
TSN
2025-07-21T15:37:07Z
Де більше нафти: у морі чи на суші
24tv
2025-07-21T15:30:19Z
Україна і Франція поглиблюють співпрацю в оборонній промисловості
УкраинФорм
2025-07-21T15:18:59Z
ЄС може тихо заборонити оренду газових приладів починаючи з 2030 року
Топ Жир
2025-07-21T15:18:57Z
Знову вводили план "Килим": у Росії стався серйозний колапс в аеропортах
24tv
2025-07-21T15:09:19Z
Керівництво Академії МВС розібрало квартири, яке обіцяло пільговикам і ветеранам – розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T18:33:30Z
У Підмосков’ї російська ППО знищила житловий будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:18:07Z
Міленіали обирають «тихі відпустки» без відома керівництва: світ захопив новий тренд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:42:03Z
Чому в Україні нашестя сарани: науковець надав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:33:13Z
Канада виділить $15 млн на ремонт танків для України
Европейская правда
2025-07-21T16:24:53Z
Мобілізація, яка змінить хід війни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:15:12Z
ППО, боєприпаси і мільйони на дрони. Шмигаль підбив підсумки «Рамштайну»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:00:49Z
У службі якості освіти повідомили про кількість відрахованих дорослих студентів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T15:54:04Z
Чи є "удача" в українській мові та якими ще словами можна назвати це явище
24tv
2025-07-21T15:30:12Z
Україна здобула першу нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:20Z
Олександр Караваєв: На зборах навантаження важливіші за результат
Football.ua
2025-07-21T15:30:06Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
Діас погодив контракт з Баварією – Романо
Football.ua
2025-07-21T15:24:20Z
Зоря підписала бразильського хавбека Руана Олівейру
Football.ua
2025-07-21T15:21:45Z
Місію виконано, – Усик звернувся до вболівальників після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-21T15:18:59Z
ПСЖ хоче підписати Камавінгу — Marca
Football.ua
2025-07-21T15:04:15Z
Станкович завершує перехід в Брюгге
Football.ua
2025-07-21T15:01:04Z
Карпати – Шарджа: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-21T14:58:03Z
У Британії двоповерховий автобус з пасажирами врізався в міст: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T22:21:56Z
Отруєння в ресторані Кацуріна: у потерпілих виявлено сальмонельоз
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:21:24Z
Авіакатастрофа в Індії: розшифровано чорні скриньки літака Boeing
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:27:04Z
У Рівному водій на Range Rover тікав від патрульних і врізався в магазин
УкраинФорм
2025-07-21T16:18:01Z
У Києві знищили бойову частину збитої російської ракети Х-69, що впала біля будинку
УкраинФорм
2025-07-21T15:21:32Z
На Рівненщині чоловіки знущалися над собакою: у справу втрутилася поліція
24tv
2025-07-21T15:06:54Z
Трьом співробітникам НАБУ повідомлено про підозру в скоєнні ДТП, що призвели до каліцтва потерпілих
Украина Криминальная
2025-07-21T15:06:11Z
Одесит помстився за образу, завдавши ножових поранень співмістянину
Украина Криминальная
2025-07-21T15:03:19Z
У Києві водій маршрутки накинувся з лайкою на пасажирів через українську: деталі скандалу
Telegraf
2025-07-21T15:00:36Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
Гряде нова ера гаджетів: у Китаї готують тонкий смартфон із надвитривалою батареєю
Фокус
2025-07-21T15:00:42Z
У США створили унікальний чип, який може стати основою квантових комп'ютерів майбутнього
InternetUA
2025-07-21T14:49:16Z
Хакери атакували урядові установи та підприємства світу, використавши вразливість у системі Microsoft SharePoint
Детектор М
2025-07-21T14:27:41Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z
Новий електричний пікап Isuzu вражає своєю високою вартістю
Топ Жир
2025-07-21T13:18:10Z
Недорогі та безпроблемні: експерт назвав кращі авто для початківців вартістю до $10 000
Фокус
2025-07-21T13:00:52Z