MY.UAНовини
Річниця підриву Каховської ГЕС: які наслідки екоциду та чи варто відбудовувати
Річниця підриву Каховської ГЕС: які наслідки екоциду та чи варто відбудовувати

Річниця підриву Каховської ГЕС: які наслідки екоциду та чи варто відбудовувати

6 червня 2023 року росіяни вчинили найбільший екоцид проти українського народу – підірвали греблю Каховської ГЕС, внаслідок чого вивільнилося мільйони тонн води, яка на своєму шляху зносила все. Навіть до другої річниці підриву Каховської ГЕС Україна не може оцінити колосальні збитки для природи та встановити, скільки людей загинуло. До речі, українське законодавство передбачає від 8 до 15 років арешту за злочин екоциду.

Факти ICTV розбиралися, які наслідки підриву Каховської ГЕС, що з територією водосховища та які прогнози відновлення Каховської ГЕС.

У 1950-х роках будівництво Каховського водосховища та ГЕС мало на меті втілити у життя задум Сталіна – Великий план перетворення природи. Радянська влада хотіла зробити з посушливих степів Півдня України родючі землі.

Зараз дивляться

Каскад ГЕС на Дніпрі

На річці Дніпро розташовані:

Київська ГЕС – перша сходинка Дніпровського каскаду гідроелектростанцій, розташована за кілька кілометрів від Києва. Станом на вересень 2021 року потужність Київської ГЕС становила 440 МВт.

Канівська ГЕС – другий ступінь Дніпровського каскаду. ГЕС розміщується на заплаві правого берега Дніпра, біля північної околиці Канева. Станом на 2022 рік встановлена потужність Канівської ГЕС – 500 МВт.

Кременчуцька ГЕС – третя сходинка Дніпровського каскаду. Розташована ГЕС у місті Світловодськ. Загальна потужність становить 700,4 МВт.

Середньодніпровська ГЕС – четвертий ступінь Дніпровського каскаду. ГЕС зведено у місті Кам’янське Дніпропетровської області. Потужність на 2022 рік – 388 МВт.

Дніпровська ГЕС-1 і ГЕС-2 – п’ятий ступінь Дніпровського каскаду гідроелектростанцій. Розташовується у Запоріжжі. Встановлена потужність станції на січень 2022 року – 1578,6 МВт.

Каховська ГЕС – останній ступінь каскаду Дніпровських ГЕС. Розміщена біля Нової Каховки Херсонської області. Генерувальна потужність Каховської ГЕС становила 334,8 МВт.

Підрив Каховської ГЕС: збитки

Згідно зі звітом уряду України та ООН станом на 17 жовтня 2023 року, прямі збитки інфраструктурі та активам від підриву Каховської ГЕС оцінювалися у $2,79 млрд, а розмір збитків перевищив $11 млрд. Найбільше постраждали енергетичний і житловий сектор. За оцінками звіту, загальні потреби на відновлення й відбудови оцінили у $5,04 млрд.

На початку січня 2025 року міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук наголосила, що збитки внаслідок підриву Каховської гідроелектростанції сягнули близько $14 млрд. За її словами, обсяг втрачених водних ресурсів можна порівняти з половиною запасів деяких африканських країн. Для України наразі дуже актуальною є проблема забезпечення водою постраждалі регіони.

У Міндовкілля повідомляли, що вода із водосховища після підриву Каховської ГЕС затопила щонайменше 600 кв. км територій. За розрахунками Держекоінспекції, збитки від підриву Каховської ГЕС довкіллю становлять понад 146 млрд грн.

За словами Світлани Гринчук, близько 30% природоохоронного фонду Херсонщини було затоплено й втрачено через підрив ГЕС.

Що думають херсонці про наслідки катастрофи на ГЕС

Фонд громади міста Херсон Захист 31 травня 2025 року провів опитування 400 респондентів, щоб визначити ставлення жителів Херсонщини до наслідків підриву Каховської ГЕС.

Так, з літа 2023 року кількість занепокоєних щодо наслідків екоциду значно зменшилася, хоча все одно це питання хвилює кожного четвертого опитаного жителя Херсону.

76% опитаних найбільш болючим екологічним наслідком вважають руйнування екосистеми Нижнього Дніпра. Щодо особистого впливу та особистих втрат, то 50% респондентів заявила про знищення дачних будинків, а 44% вказали на сильний психологічний стрес.

43% опитаних вважають що для того, щоб позбутися наслідків підриву Каховської ГЕС, знадобиться не менше 10 років. Лише 4% сказали, що вже не відчувають наслідки катастрофи.

Також херсонці відійшли від думки повного відновлення Каховської ГЕС і на сьогодні більше схиляються до будівництва нових гідротехнічних споруд із меншим масштабом затоплення. У 2025 році таку ідею схвалюють 63% опитаних. На 4% зросла частка тих, хто взагалі проти відбудови.

61% опитаних підтримують створення гідротехнічної інфраструктури (водозабори, дамби, зрошувальні системи). 53% виступають за створення національного парку або заповідника на місці колишнього водосховища.

Водночас 80% респондентів вважають, що держава не надає достатньої інформації щодо наслідків катастрофи на ГЕС.

Яке значення Каховської ГЕС для енергетики України

Хоча Каховська ГЕС була однією з найменш потужних гідроелектростанцій і може скластися враження про її малозначність насправді все не так, наголосив у коментарі Фактам ICTV Андріан Прокіп, експерт з програми Енергетика аналітичного центру Українського інституту майбутнього.

За його словами, гідроелектростанції – це балансувальні потужності для енергосистеми. Вони дозволяють збалансувати виробництво, щоби задовольняти попит, який змінюється щохвилини.

– Треба розуміти, що в регіоні, де розташована Каховська ГЕС, розміщується дуже багато потужностей сонячної і вітрової генерації. А потужності, власне, потребують балансування. Інакше кажучи, ці балансувальні потужності – це дуже важливо для розвитку відновлювальної енергетики, – наголосив Андріан Прокіп.

Каховська ГЕС – відновлення

Експерт зауважує, що про відновлення Каховської ГЕС можна буде думати лише після деокупації Херсонської області та Півдня України. Тобто Україні важливо мати повний контроль на цій території, щоб гарантувати безпеку.

За його словами, із сучасними технологіями та за умови відповідного фінансування можна побудувати значно потужнішу гідроелектростанцію, аніж та, якою була Каховська ГЕС.

– Третє, дуже важливе питання, це ж було джерело постачання води, як для промислових споживачів, так і для сільського господарства. Десь – і для споживання питної води. Крім того, водосховище Каховської ГЕС безпосередньо було пов’язане з постачанням води для охолодження Запорізької АЕС, – зазначає Андріан Прокіп.

Тому, на його думку, після деокупації території є дуже великий сенс відновлення потужностей Каховської ГЕС. Хіба що на той момент з’являться певні технології дешевої акумуляції сонячної та вітрової електроенергії.

Але ж залишається питання постачання води для сільського господарства: для зрошування, для промислових потреб і для населення.

Чи можна Каховську ГЕС замінити сонячними панелями

Андріан Прокіп зауважує, що у такому разі треба буде збудувати дуже багато сонячних панелей, більш ніж потрібно, бо, наприклад, взимку сонце не таке продуктивне.

Чи можливо поступово відмовлятися від ГЕС

За словами вченого, у світі інтерес до гідроелектростанцій не падає. Він навів приклад, що болгарська Національна електроенергетична компанія (NEK) та румунська Hidroelectrica відроджують проєкт будівництва спільної гідроелектростанції на річці Дунай між містами Нікополь у Болгарії та Турну-Магуреле в Румунії.

До речі, консалтингова організація Coherent Market Insights прогнозує, що світовий ринок гідроенергетики продемонструє середньорічні темпи зростання на рівні 5,9% до 2030-го.

Крім того, гідропотужності розвивають в Африці, Китаї, Південній Америці.

Скільки коштуватиме відновлення Каховської ГЕС

Раніше в Укргідроенерго озвучували суму близько 1,2 мільярда доларів, а темпи відновлення – до 7 років.

Найперше, що там слід буде зробити, це провести розмінування та вивчення територій. Потім треба відбудовувати греблю, електростанцію.

– Звичайно, зараз складно сказати, якою буде ситуація через 7 років після деокупації цього регіону. Можливо, справді з’являться дешеві технології, які дозволять використовувати вітер і сонце, – наголосив експерт.

Головний плюс ГЕС – це здатність акумулювати електрику не на дві-три години, а на значно довший період, підсумував Андріан Прокіп.

Підрив Каховської ГЕС – наслідки для природи

Український еколог, експерт із заповідної справи та охорони біорізноманіття, директор Української природоохоронної групи Олексій Василюк у коментарі Фактам ICTV наголосив, що збитки від підриву Каховської ГЕС можна поділити на три блоки: стікання води з водосховища, затоплення територій і опріснення Чорного моря.

Усе це називається екоцидом – термін запропонували науковці ще у 70-х роках, зауважує Олексій Василюк.

Вся зона затоплення, а це близько 120 тисяч гектарів, була повністю змита. На перших островах після самої Каховської греблі рівень води піднявся на 12 метрів, розповів Олексій Василюк.

За його словами, тоді потік води змивав усе на своєму шляху – усі пам’ятають фото й відео в соцмережах, коли будинки, автівки та побутову техніку потім виносило на пляжі Одеської області.

Загинули сотні тисяч копитних і хижих тварин, птахів із гніздами, земноводних, плазунів. Загинула навіть риба, раки та прісноводні молюски з Дніпра, бо потрапили у солоне море.

– Загинули комахи і безліч дрібних організмів, яких навіть не видно неозброєним оком, але вони, наприклад, формують наші ґрунти. Саме завдяки дрібним мікроскопічним тваринам рослинні залишки перетворюються на ґрунт. І все це було знищено, – наголосив еколог.

Екологи припускають, що через таке підняття рівня води загинули сухостійкі рослини, занесені до Червоної Книги. Наприклад, береза дніпровська.

“Зелене море” замість водосховища

Багато хто говорив, що Каховське водосховище після спустошення залишиться замуленим і перетвориться на пустелю, але за рік там виріс молодий ліс.

З’явився він, бо вітри на початку червня розносили насіння дерев: здебільшого тополі та верби. Усе це проросло, тож тепер на місці водосховища густе “зелене море”. На півночі колишнього водосховища більше тополь, на півдні – більше верб.

Станом на сьогодні висота деяких дерев сягає 4,2 метра. Для екологів це досі загадка, говорить Олексій Василюк.

– Ми, біологи, добре знаємо, що так не буває. Спробуйте посадити дерево з насіння, ну, може до пів метра воно й доросте. Але все ж таки природа має механізми, з якими ми ніколи не стикалися. Природа має певні методи, як бути після великої води, – говорить еколог.

За його словами, ситуація могла б бути гіршою, якби росіяни вчинили цей теракт, наприклад, у лютому. Тоді навряд чи вся територія водосховища Каховської ГЕС була би вкрита рослинністю.

Каховське водосховище – це екоцид із минулого

Олексій Василюк не вважає чимось хорошим створення Каховського водосховища, бо це також був певний екоцид. У радянський час, коли це все планували, ніхто не застосовував екологічні знання.

За його словами, багато спроб людей підкорити собі природу з часом закінчувалися крахом. Згадати хоча б Аральське море, яке повністю висохло. Залишилися тільки каскад водосховищ в Україні та зрошення на Півдні.

Еколог наголошує, що зрошення з Каховського водосховища призвело до засолення ґрунтів. На його думку, ще 15-20 років їх можна було б використовувати, але потім довелося б покинути. Як це, наприклад, сталося зі зрошуваними землями в Узбекистані.

Як врятувати господарство на Півдні України

Олексій Василюк вважає, що доцільно було б застосовувати сучасні методи крапельного поливу, або ж змінити культури. Чи й узагалі перевести землі в пасовища.

– Економіка Півдня з водосховищем діятиме ще 15-20 років. Тому мені здається, що навіть не екологічний, а суто економічний вибір тут очевидний, – говорить еколог.

Європа рухається до ліквідації водосховищ

За його словами, в Європі набирає обертів тенденція ліквідації водосховищ – це є частиною міжнародної кліматичної політики. Адже через глобальне потепління триває активне випаровування з великих площ стоячої води. Наприклад, в Україні місцем найбільшого випаровування води було Каховське водосховище.

Україна поки що не є членом ЄС, проте прагне туди. То ж має підтримувати європейські цінності та політику.

Є сучасний документ – Цілі сталого розвитку, які підписав президент Володимир Зеленський. Є ще документ – Європейський закон про відновлення природи. Згідно з цим законом, до 2030 року близько третини всіх сільгоспземель Європи мають коштом бізнесу перевести у природні. Крім того, 25 тисяч кілометрів річок повинні бути звільнені від дамб.

За останні 10 років в країнах Євросоюзу ліквідували 6900 дамб. Країни цим активно переймаються, поки є можливість змінити кліматичну ситуацію.

Можна відновити економіку на Півдні без Каховського водосховища, зробити водопостачання, як у Кривому Розі з Кременчуцького водосховища. Там вона значно якісніша, говорить Олексій Василюк.

За його словами, такі міста, як Скадовськ, Генічеськ, Мелітополь без Каховського водосховища матимуть якіснішу воду, якщо вона йтиме водогонами, а не каналами, та ще половина якої випаровуватиметься дорогою.

– Тобто, навіть якщо просто провести воду їм просто з річища Дніпра, вона буде вже вдвічі якісніша. Ну, хіба це не класний аргумент? Удвічі краще, ніж було. Але цей варіант можливий за відмови від зрошення, а тут може бути багато незадоволених, – зауважує Василюк.

У жодній країні Західної та Північної Європи і близько немає таких великих водосховищ, тому їм нема що ліквідовувати, говорить еколог. Але якщо Україна грамотно побудує міжнародну комунікацію з державами-партнерами, то відновлення Великого Лугу можна буде подати як найбільший європейський проєкт зі звільнення річок.

Тобто Європа може допомогти Україні зробити цю територію кліматично стійкою і важливою ділянкою природи.

Масштабна загибель лісів на Півдні

До речі, одним із наслідків підриву Каховської ГЕС та затоплення стала масштабна загибель лісів на Півдні України. Того року за два тижні ліси вимокли, а тепер всихають.

Усі ліси, які були навколо міста Олешки, Голої Пристані, на Кінбурнській косі, або згоріли, бо лісові пожежі окупанти не гасять, або вимокли. А посадити нові ліси на піску в нинішньому кліматі не вийде. Остання масштабна пожежа на Кінбургській косі трапилася у 2006 році – після того згорілі ділянки ніхто так і не зміг відновити.

А в долині Дніпра самостійно відновлюється кліматично витривалий ліс. До речі, якщо поновлювати водосховище, то цей ліс доведеться знищити, наголошує Олексій Василюк.

Сонячні панелі замість ГЕС

Еколог наголошує, що немає ніякої гарантії, що росіяни не вдарять по інших наших гідроелектростанціях, тому відбудовувати вразливий сталінський проєкт – доволі нерозумно.

Олексій Василюк говорить, що разом із колегами якось підрахували, чи можна потужності Каховської ГЕС замінити сонячними панелями. Як виявилося, якщо сонячними панелями встелити лише 1% дна Каховського водосховища, то вони зможуть повністю компенсувати її потужність. А 7% площі Каховського водосховища компенсують всі наші ГЕС на Дніпрі.

Козацька спадщина Великого Лугу

Ще рік тому термін Великий Луг значна більшість українців навіть ніколи й не чула. Це природна та історична територія України, на якій свого часу було сім козацьких січей: Кам’янська, Нова Січ, Чортомлицька, Микитинська, Базавлуцька, Томаківська та на острові Мала Хортиця.

У 1950 році влада розпочала грандіозний проєкт – будівництво Каховської ГЕС. Електростанцію споруджували ціною затоплення Великого Лугу. З довколишніх сіл людей виселяли, змушували покидати все, що вони наживали важкою працею роками. Це стало ще однією великою трагедією для українців, яку спричинила радянська влада.

Український кінорежисер Олександр Довженко у своїй повісті Поема про море написав:

Цей сон переходить у дійсність майже непомітно. Всю зиму підіймалися води Дніпра, заливаючи плавні, озера… Весь Дніпровський Низ від Запоріжжя до Каховки зразу став невпізнанним. Пішов під воду великий Запорозький Луг, потонули навіки старі хрести на дідівських кладовищах. Щезли ріки Підпільна, Скорбна.

Разом із людськими поселеннями на довгі 70 років під воду пішла й уся козацька спадщина.

Тепер є шанс знову почати досліджувати те, що колись Радянський Союз так хотів стерти з нашої пам’яті.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
У 56-летней Дженнифер Лопес на сцене упала юбка: зрители начали свистеть
Фокус
2025-07-28T09:45:58Z
Прощание с Оззи Осборном: легенду почтут масштабным рок-фестивалем
Корреспондент
2025-07-28T08:51:59Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Безуглая ответила на упреки, что из-за синдрома Аспергера не может иметь доступ к гостайне
Комсомольская правда
2025-07-27T12:30:15Z
После 50 лет старение резко ускоряется – ученые
Корреспондент
2025-07-28T09:36:35Z
Можно ли есть сливочное масло каждый день: запомните раз и навсегда
TSN
2025-07-28T09:33:49Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
В шкафу или в холодильнике: где правильно хранить кетчуп, чтобы не испортился
Знай
2025-07-28T09:51:45Z
Почему ребенок не слушается: тест от Карпачева, который поможет понять причину
Gazeta UA
2025-07-28T09:33:46Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Выходит вкуснее магазинной: каждая баночка такой кабачковой икры на вес золота
Telegraf
2025-07-28T09:15:11Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T18:10:38Z
Никакого расширения: Лавров издал наглое заявление о мире в Украине и НАТО
Comments UA
2025-07-28T10:09:48Z
В ГПСУ прокомментировали освобождение Кондратовки
Корреспондент
2025-07-28T10:09:23Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Оракул Ленорман на 28 июля – 3 августа 2025 для всех знаков зодиака: новые возможности
TSN
2025-07-28T10:06:43Z
Россия теряет остатки советского оружия: кто восполняет недостачу
TSN
2025-07-28T09:39:14Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Удар по Кропивницкому: повреждено здание и техника ГосЧС
Апостроф
2025-07-28T09:51:56Z
Google признал, что не предупредил миллионы людей о смертельном землетрясении в Турции
Апостроф
2025-07-28T09:31:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Россияне приближаются к позициям, с которых смогут бить по Запорожью из артиллерии — ISW
ZN UA
2025-07-28T09:54:34Z
ГУР обновил базу кремлевских рупоров – добавлено еще 16 человек
Апостроф
2025-07-28T09:39:26Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Паркер объяснил, что нужно для победы над Усиком
Корреспондент
2025-07-28T09:48:02Z
Семейная делегация и судьи без бэкграунда: в Федерации подводного спорта снова скандал из-за государственных средств
Апостроф
2025-07-28T09:21:57Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Определился победитель самой престижной велогонки мира
ZN UA
2025-07-28T09:21:37Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T12:12:38Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Хаос в России: "Аэрофлот" остановил работу из-за кибератаки
Новости Украины
2025-07-28T10:03:04Z
Нардепов шокировали новые правила "Укрзализныци": поезда будут не для всех
Comments UA
2025-07-28T09:36:51Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Из-за деятельности человека на Земле появились искусственные "времена года"
UAToday
2025-07-28T09:57:32Z
Когда смартфон — опасен: как спасти свои счета и деньги от кибермошенников
Фокус
2025-07-28T09:36:44Z
В кухне неандертальцев нашли необычное блюдо: оно не для слабонервных
Фокус
2025-07-28T09:36:14Z
Инсайдеры объяснили, каких игр от Sony следует ждать на Xbox Series X|S
GameMag
2025-07-28T09:16:29Z
Бумер-шутер на троих: Геймплей Painkiller в кооперативном режиме
GameMag
2025-07-28T09:16:08Z
Почему известного героя франшизы назвали именно Марио: разработчики раскрыли правду
Фокус
2025-07-28T09:12:58Z
Государство потратит почти 18 миллионов на внедорожники Toyota
Comments UA
2025-07-28T10:03:44Z
Трасса Спа-Франкоршам покорилась Оскару Пиастри
Корреспондент
2025-07-27T18:03:51Z
Обратите внимание на что водителям, чтобы избежать штрафов за фары
UAToday
2025-07-27T16:57:15Z
Ежемесячно "отрывай" от зарплаты по 50 долларов и авто - твое. Сколько понадобится времени
Telegraf
2025-07-27T12:21:08Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z