MY.UAНовини
Влітку Росія зосередиться на Донеччині: Владислав Селезньов - про плани Кремля на літо
Влітку Росія зосередиться на Донеччині: Владислав Селезньов - про плани Кремля на літо

Влітку Росія зосередиться на Донеччині: Владислав Селезньов - про плани Кремля на літо

Кремль перекидає війська окупантів з півдня України на північ, є кілька варіантів можливих бойових дій, зауважив експерт.

Через літній наступ Росії в Україні Суми дедалі більше перетворюються на прифронтове місто. Загроза для міста зростає, тим паче, коли російські окупанти перекидають резерви з півдня України та планують навчання на білоруській території.

В інтервʼю Главреду колишній речник Генерального штабу ЗСУ, полковник запасу, військовий експерт Владислав Селезньов розповів, чи є загроза для Києва з Білорусі, яка мета ударів росіян по Сумщині та чому удар по Керченському мосту був "пробою пера".

Президент Зеленський під час саміту лідерів Бухарестської дев’ятки натякнув на можливу атаку Росії з білоруської території. Як ви гадаєте, як така атака може виглядати і кого вона може стосуватися? Йдеться лише про Україну, чи, можливо, про країни Європи?

Президент Зеленський, звісно, має доступ до значно більшої кількості інформації, і мої висновки базуються лише на відкритих джерелах. Ми маємо розуміти, які ресурси зможе залучити Росія для проведення спільних навчань з білорусами цього року. Нагадаю, що у лютому 2022 року росіяни задіяли близько 40 000 військових для атаки на Київ. Якщо цього разу буде менше, то, можливо, йтиметься лише про прикордонний конфлікт, але про масштабну повторну атаку на Київ — навряд чи.

Поки що ми не знаємо, яка кількість ресурсів буде залучена. Але перекидання навіть 40 000 особового складу, техніки, озброєння і боєприпасів може зайняти щонайменше кілька місяців. На даний момент наша розвідка не повідомляє про масштабне переміщення ворожих сил на територію Білорусі.

Що ж до ймовірності атак, то не варто виключати жодного сценарію — ні щодо України, ні щодо Польщі, ні щодо країн Балтії. Ми не знаємо, як поводитимуть себе наші дивакуваті сусіди, і сподіватися виключно на здоровий глузд агресора — не варто.

Ключовий фактор для аналізу ситуації — це кількість і якість ресурсів, які будуть задіяні в навчаннях. Якщо це буде щось умовне, на кшталт "три каліки", то говорити про реальну загрозу або занепокоєння не має сенсу.

А в іншому випадку — що може свідчити про можливі масштабні дії з боку Росії та Білорусі?

Насамперед — це залучення значного особового складу з боку Російської Федерації. Щодо білоруської сторони — ми приблизно уявляємо: 2–3 тисячі військових постійно перебувають поблизу кордону з Україною. Це так звані сили посилення. Додатково до навчань може бути залучено ще кілька тисяч білоруських військових, якщо вони будуть дотичні до навчань. Але це — ні про що.

Однак Якщо Росія зможе перекинути до Білорусі кілька десятків тисяч військових для участі в навчаннях — це вже буде тривожним сигналом. Особливо — залежно від того, в якому саме напрямку ці сили та засоби будуть зосереджуватися.

Під час нещодавньої денної повітряної тривоги з’являлася інформація від моніторингових каналів про те, що з білоруської території імітувалися фальшиві пуски. Наскільки зараз Росія готова повторювати подібну тактику – чи варто розглядати її як нову системну загрозу?

Давайте відверто: чи є для нас білоруські сусіди друзями, партнерами або союзниками? Звісно, що ні. Самопроголошений президент Білорусі Лукашенко вже свого часу обманув світову спільноту — він клявся й запевняв, що з території Білорусі не буде вторгнення російських солдат в Україну. Але сталося зовсім навпаки.

Тому ми маємо бути готові до будь-якого розвитку подій. І я переконаний, що ми готові. На нашому прикордонні розгорнута інженерна фортифікація, комплекс сил територіальної оборони та інші засоби оборони — і вони перебувають у готовності до дій. Як саме поводитимуться наші білоруські сусіди — побачимо. Але недооцінювати ризики не можна.

Наскільки реальними є погрози Росії щодо ударів по Берліну, Британії та інших країнах? Зокрема, чи можлива реалізація таких загроз із території Білорусі?

Справа в тому, що світ нині перебуває у стані гібридної війни, яка фактично розпочалася ще у лютому 2014 року. В рамках цієї гібридної агресії інформаційна війна є одним із вагомих чинників.

Путін і його оточення працюють як "гопники" - вони готові робити порожні алярмістські заяви — розраховуючи на те, що широке суспільство або міжнародна спільнота почне емоційно на них реагувати. Якщо реакція є — вони продовжують нагнітати далі. Якщо ж таку маячню просто ігнорують — вона швидко зникає з порядку денного.

Тож швидше за все, ці погрози — риторика на кшталт виступів того ж Медведєва, який здатен наговорити будь-яку нісенітницю. Але в реальності важливими є не слова, а дії. Якщо буде виведена на бойове чергування техніка та озброєння — тоді буде і привід для занепокоєння.

Але в цьому контексті я особисто зберігаю спокій. Є, наприклад, офіційний сайт Посольства США в Києві. Я щодня стежу за повідомленнями. Якщо з’явиться інформація, що посольство закривається на вихідний, або геть виїхала до Польщі – оце вже справжній сигнал. Усе інше – це російська маячня, на яку не варто зважати.

Згадаймо процеси, як було напередодні повномасштабного вторгнення: масовий виїзд посольств за межі України. Оце був характерний сигнал. А нинішні заяви РФ — це радше спроба психологічного тиску.

Навіть маючи певну кількість ракет, росіяни, ймовірно, не будуть використовувати їх проти Європи — принаймні, поки що. Я правильно вас розумію?

Я вважаю, що вони змушені зважувати потенційний зиск від таких дій на тлі неминучих негативних наслідків. Очевидно, що у відповідь на таку атаку може відбутися відповідна контрдія. А ось якою буде форма цієї відповіді — залежить від готовності європейців застосувати свої сили й засоби.

Для мене очевидно одне: будь-яка армія світу зобов’язана захищати свою територію, свій народ і свою державу. Якщо наші партнери дійсно готові до цього — то вони відповідатимуть. Але якщо вони й надалі зводитимуть усе лише до нескінченних консультацій у межах найбільшої бюрократичної військової організації під назвою НАТО — тоді буде їм горе.

Ми бачимо, що протягом останнього тижня росіяни активно просуваються на Сумському напрямку. На вашу думку, яка зараз мета росіян, якщо говорити про північ, зокрема про Сумщину та Харківщину?

Росія офіційно декларує створення так званої санітарної або буферної зони. Таке завдання, нагадаю, Путін озвучував ще у травні минулого року. Тоді вони намагались реалізувати його на півночі Харківщини — із планом просування на глибину 8–10 км углиб нашої території. Проте далі вони вперлися в наші інженерні фортифікації, і просування було зупинене.

Сподіваюся, що так само буде й на Сумщині: ворог досягне наших передових оборонних рубежів і не зможе просуватися далі. Надіюсь, що генерал Артюх, колишній очільник військово-цивільної адміністрації, зробив усе необхідне для якісного облаштування фортифікацій, щоб ті виконували своє головне призначення.

Але, знову ж таки, з огляду на динаміку на полі бою — будемо дивитися. Якщо відбудеться прорив через ці фортифікації, це може свідчити або про геть погану роботу військово-цивільної адміністрації, або про те, що ворог має перевагу в ресурсах настільки значну, що здатен пробиватися навіть крізь наші оборонні споруди.

У будь-якому випадку ситуація для Сум є дуже складною. Місто фактично стало прифронтовим. Прильоти в центр міста, що призвели до загибелі цивільного населення, — цьому підтвердження. Тому я раджу жителям Сум — бодай дітей, літніх людей вивозити до більш безпечних регіонів країни і бути готовими до оборони міста, бо ворог виконує наказ Путіна.

Більше того, за процесами, які відбуваються на російському прикордонні, варто прискіпливо спостерігати. Тому що є також кордон між Чернігівщиною та Брянщиною, а деякі сили й засоби з окупованих територій на півдні Росія перекидає на інші ділянки фронту.

Потрібно уважно стежити за процесами, які відбуваються на російському прикордонні. Зокрема, варто звернути увагу на кордон між Чернігівщиною та Брянщиною. Деякі сили з півдня України Росія перекидає на інші ділянки фронту, зокрема з тимчасово окупованих територій. Важливо спостерігати, куди саме відбувається це перекидання. Якщо на Сумщину — це може свідчити про ймовірну активізацію бойових дій у цьому регіоні. Якщо ж у напрямку Брянської області, то, ймовірно, там готуються масштабні дії. Поки що ситуація залишається невизначеною, тому зарано робити остаточні висновки. Хоча, як на мене, ключові зусилля цього року ворог планує зосереджувати на Донеччині – Словʼянськ, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка будуть для нього пріоритетними цілями.

Тобто найбільший натиск буде саме на ці напрямки?

Так, бо наразі близько 30% території Донецької області ще перебуває під нашим контролем. І ключові, найбільші населені пункти — ті, що я перелічив, — також залишаються під нашим контролем. І росіянипрагнуть взяти їх під свій контроль.

Яка, до речі, загальна мета Росії на це літо? Чи є у них, на вашу думку, якась "програма-мінімум", яку вони намагатимуться реалізувати найближчим часом?

Так, є пріоритетний напрямок — це Донецька область. Два допоміжні — це південна частина Запорізької області та створення буферної зони на території Сумщини. Можливо, знову спробують атакувати й Харківщину, можливо — територію Чернігівщини.

Але варто звернути увагу: наші Сили оборони також здійснюють певні заходи контрдії. Наприклад, атаки по півдню Запорізької області із зануренням тамтешнього регіону в блекаутів, а також руйнування двох ключових залізничних магістралей на Брянщині. Я не думаю, що це просто випадкові збіги. Тобто здійснюється певна превентивна діяльність, щоб максимально ускладнити логістику російської армії. Бо логістика — цепереміщення ресурсів. Немає ресурсів — немає просування на полі бою.

До речі, атаки по півдню, блекаут і знищення інфраструктури — наскільки це може затримати просування росіян?

Це суттєво затримує їхнє просування. Один із ключових факторів, що впливають на темпи перекидання ресурсів, — це стабільне функціонування залізничного сполучення. Якщо палають релейні шафи, руйнуються мости й шляхопроводи — відбувається значне зволікання з переміщенням військових вантажів.

Автотранспортом або авіацією багато не навозиш – це надто повільно й дорого. Найбільш ефективний спосіб переміщення військових ресурсів — саме залізниця. І якщо вона працює нестабільно, це суттєво сповільнює бойову логістику ворога.

Кажучи про південь, ми бачили спецоперацію СБУ щодо атаки на Керченський міст. Наскільки завдані пошкодження були болючими для ворога?

Ми поки що не знаємо точного рівня пошкоджень, адже вибух стався під водою — на поверхні води візуально пошкоджень не видно. Що саме пошкоджено під водою, сказати складно. Думаю, росіяни зараз проводять експертну оцінку, але навряд чи будуть ділитися цими даними з широким загалом.

Транспортний рух триває, особливо по автомобільній частині мосту. Імовірно, пошкоджено одну з опор автомобільної частини Керченського мосту. Залізничне сполучення, судячи з усього, серйозно не постраждало. Отже, поки що пропускна спроможність мосту не зменшилася.

Можна припустити, що це була певна проба пера — найімовірніше, із застосуванням підводної ударної безпілотної системи. Думаю, надалі подібні системи будуть використовуватись, щоб і надалі руйнувати критично важливі елементи для функціонування мосту. Йдеться, зокрема, про ключові опори, на яких тримається арка Керченського мосту, під якою проходять усі кораблі, що прямують до акваторії Азовського моря й у зворотному напрямку. Якщо ці опори будуть серйозно пошкоджені, мова вже не йтиме про звичний режим руху — транспортне сполучення буде або повністю зупинене, або постійно обмежене.

Але, як неодноразово заявляв генерал Бен Ходжес, колишній командувач Сухопутних сил США в Європі, звільнення Криму має розпочатися з руйнування Керченського мосту. Тож Сили оборони активно працюють над реалізацією саме цього завдання.

У випадку з цією операцією фігурує СБУ, але, без сумніву, була залучена і низка інших структур: Військово-морські сили, можливо — повітряна компонента, адже перед атакою були зафіксовані вибухи на військових аеродромах окупованого Криму. Це могло бути спрямоване на зниження активності російської авіації. І, звісно, апарати типу Sea Baby та Магура V5 також брали участь і прикривали операцію з поверхні води.

Хто такий Владислав Селезньов

Владислав Селезньов - український військовий експерт, журналіст. Полковник Збройних сил України.

До окупації Криму країною-агресором Росією працював начальником кримського медіа-центру Міністерства оборони України. Коли Кримський півострів захопили російські окупанти, залишився вірним українській присязі і переїхав до Києва.

Після початку АТО на Донбасі в 2014 році був призначений керівником пресцентру оперативного штабу Антитерористичної операції на сході України.

У період з листопада 2014 по 2017 рік - начальник пресслужби Генерального штабу Збройних сил України.

Наприкінці 2017 року звільнився з ЗСУ у зв'язку із завершенням контракту.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Джордж Мартін схвалює: «Супермен» здається чудовим, «Андор» став родзинкою року»
ITC
2025-07-27T16:39:59Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T16:12:07Z
Зачіски для спекотного літа: ви будете виглядати неймовірно
24tv
2025-07-27T16:06:42Z
Спокусливий кліп від Трінчер, провокативний трек від LIDA LEE й інше: добірка найкращих прем'єр
24tv
2025-07-27T16:03:54Z
Наречений Лесі Нікітюк розкрив секрет щасливих стосунків із ведучою
GlavRed
2025-07-27T15:27:36Z
Нові сцени з фільму «Трон: Арес» — на Comic-Con показали видовищні погоні й підтвердили головну сюжетну інтригу
ITC
2025-07-27T15:10:48Z
Сергій Притула показав сюрприз для 8-річної доньки і залишив їй послання на майбутнє
TSN
2025-07-27T14:48:48Z
На сторінках друкованого випуску Vogue з’явилася модель, згенерована ШІ
Детектор М
2025-07-27T14:48:44Z
"О сьомій в неділю": Потап заявив, що приїде в Україну
Фокус
2025-07-27T14:42:30Z
Проста липнева дія зробить виноград вдвічі солодшим: варто знати
24tv
2025-07-27T16:09:29Z
Це візуально зменшує простір оселі: 4 помилки в декоруванні
24tv
2025-07-27T15:15:05Z
Салат із крабових паличок, який витіснить Олів'є: до літнього столу та на кожен день
Telegraf
2025-07-27T14:39:16Z
Унікальна можливість: на продаж виставили острів з замком, фермою і вертолітним майданчиком
24tv
2025-07-27T14:21:46Z
Серед вісімок заховане зайве число: спробуйте знайти за 12 с
Gazeta UA
2025-07-27T13:57:27Z
Чайна ложка на літр води — і вікна сяятимуть чистотою до глибокої осені
TSN
2025-07-27T13:06:34Z
Зникають цілі острови: росіяни гроблять унікальні українські території на популярному курорті
Telegraf
2025-07-27T12:57:47Z
Що варто зробити за кілька годин до польоту: прості поради для комфортної подорожі
24tv
2025-07-27T12:57:36Z
Як приготувати сирну запіканку з сезонними ягодами: простий рецепт від фудблогерки
Gazeta UA
2025-07-27T12:57:01Z
Зеленський нагородив медиків з нагоди професійного свята
УкраинФорм
2025-07-27T16:27:20Z
Це не жарти: як уберегти собак від серйозних небезпек влітку
Telegraf
2025-07-27T16:27:06Z
Зеленський відзначив державними нагородами медиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:18:37Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
"Наше мислення дійсно дещо інше" - Безугла розповіла, що має синдром Аспергера
Gazeta UA
2025-07-27T11:24:26Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Зеленський обговорив законопроєкт щодо НАБУ і САП з президенткою Єврокомісії
УкраинФорм
2025-07-27T16:39:53Z
Сибіга висловив співчуття у зв'язку з масовими жертвами через атаку бойовиків у ДР Конго
УкраинФорм
2025-07-27T16:39:37Z
Туреччина і конфлікт РФ з Азербайджаном: розкрито позицію Анкари
GlavRed
2025-07-27T16:36:26Z
Нардеп розповів, чи будуть блокувати мобільний зв’язок під час атаки дронів
InternetUA
2025-07-27T16:34:33Z
Трамп і фон дер Ляєн зустрінуться сьогодні, щоб укласти торговельну угоду
iPress
2025-07-27T16:33:56Z
У Путіна вибухнули цинічною заявою про війну в Україні
GlavRed
2025-07-27T16:27:36Z
"На війні чудес не буває": Залужний розповів, як перемога може розділити союзників
GlavRed
2025-07-27T16:27:24Z
Путін намагався прибрати Зеленського руками Трампа
GlavRed
2025-07-27T16:27:21Z
Українські війська провели успішну операцію на Сумщині: "Телеграф" дізнався деталі
Telegraf
2025-07-27T16:36:45Z
У РФ створюють "невидимий" дрон для евакуації поранених — що не так із проєктом
TSN
2025-07-27T16:33:58Z
Які прізвища українці давали позашлюбним дітям: тепер вони дуже поширені
GlavRed
2025-07-27T16:27:46Z
Помер одіозний аграрій, який за життя збудував собі мавзолей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:24:56Z
Чи можна священникам пити пиво: що кажуть у ПЦУ
24tv
2025-07-27T16:21:51Z
У Мін’юсті назвали місто-лідер за кількістю шлюбів
TSN
2025-07-27T16:18:55Z
Скільки пар одружились за першу половину 2025 року і в яких областях найбільше
Фокус
2025-07-27T16:06:39Z
За росіянами на Балтиці стежив незвичайний літак E-3A Sentry: журналісти BI показали його фото
24tv
2025-07-27T15:54:16Z
Сарана в Україні: вчений розповів, звідки взялися комахи та чи варто панікувати
Фокус
2025-07-27T15:45:00Z
У Сумському районі внаслідок дронового удару по автобусу загинули три людини
Комсомольская правда
2025-07-27T16:39:54Z
Шматок металу прошив салон авто: на Київщині сталася моторошна ДТП
24tv
2025-07-27T16:18:35Z
Побиття біля військкомату: Кривий Ріг знову в центрі скандалу
360ua.news
2025-07-27T16:03:38Z
У США літак упав у море - одна людина загинула, пошуки ще двох тривають
УкраинФорм
2025-07-27T16:03:10Z
Росіяни обстріляли автобус у Сумській області: є поранені
ZN UA
2025-07-27T15:34:58Z
У ДР Конго бойовики напали на церкву та вбили 38 людей
УкраинФорм
2025-07-27T15:18:57Z
Війська РФ ударили по автобусу на Сумщині, є постраждалі
УкраинФорм
2025-07-27T15:12:20Z
У Туреччині через рекордну спеку вирують лісові пожежі, є загиблі
УкраинФорм
2025-07-27T15:09:24Z
Понад 50 дітей перепливли море, щоб дістатися з Марокко до Іспанії, – Reuters
24tv
2025-07-27T14:51:37Z
Графік відключення світла на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Полтавській області: мешканців попередили
Политека
2025-07-27T16:30:40Z
Вороги відступили з Кіндратівки: як російські "воєнкори" ниють про втрати на Сумщині
24tv
2025-07-27T16:30:03Z
Грозовий циклон насувається на Україну: у яких областях буде небезпечна погода
GlavRed
2025-07-27T16:27:19Z
Мінус майже 40 окупантів та ворожа техніка: Сили оборони відбили механізований російський штурм
24tv
2025-07-27T16:24:04Z
Ворог протягом дня обстріляв два райони Дніпропетровщини - постраждав чоловік, пошкоджені будівлі
УкраинФорм
2025-07-27T16:15:51Z
Прогноз погоди у Харкові на тиждень з 28 липня по 3 серпня: місто знову накриє спека, варто очікувати +34
Политека
2025-07-27T16:00:15Z
У Сумах частково немає світла: росіяни знову били по критичній інфраструктурі
24tv
2025-07-27T15:48:29Z
Чому Київ обрали головним містом Русі — пояснення історика
TSN
2025-07-27T15:36:01Z
Масштабні ДТП, затори і сильний дим: Крим накрили потужні пожежі
Telegraf
2025-07-27T15:12:42Z
Друга ліга: Тростянець обіграв Гірник-Спорт, дубль Олександрії сильніший за Діназ, мінімальна перемога Колоса-2
Football.ua
2025-07-27T16:28:02Z
Коломбо перейде до Дженоа на правах оренди
Football.ua
2025-07-27T16:01:26Z
Україна завершила виступ на Всесвітній Універсіаді: 12 медалей
УкраинФорм
2025-07-27T15:57:36Z
Голкіпер Руху перебрався до Польщі
Football.ua
2025-07-27T15:39:38Z
Алаба відмовився розривати контракт з Реалом — AS
Football.ua
2025-07-27T15:21:34Z
Бешикташ хоче підписати українського футболіста після фіаско з Шахтарем
24tv
2025-07-27T14:54:41Z
Ан-Наср зробив пропозицію щодо Антоні – Foot Mercato
Football.ua
2025-07-27T14:54:10Z
Щесни – про ігровий стиль Фліка: Не мій футбол
Football.ua
2025-07-27T14:25:07Z
Ганцко: Сімеоне – одна з найбільших фігур у футболі
Football.ua
2025-07-27T14:06:46Z
В Україні можуть продавати авто через борги за мобілізаційні штрафи
360ua.news
2025-07-27T16:36:54Z
Частина українців не отримає пенсії у серпні: кого позбавили виплат
Хвиля
2025-07-27T16:30:01Z
Найбагатша людина у світі: які статки на сьогодні має Ілон Маск
24tv
2025-07-27T15:54:25Z
Зеленський підписав закон щодо факторингу в Україні: що змінилося
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T15:51:53Z
Без турбот за тепло і воду: хто отримує 100% знижку на комуналку
24tv
2025-07-27T15:39:58Z
"Даю гарантію": економіст назвав цінний продукт, який подешевшає у 2025-му
GlavRed
2025-07-27T15:27:19Z
В Україні підвищать тариф на світло: кому доведеться платити більше із 31 липня
Хвиля
2025-07-27T15:00:34Z
Мінімальне податкове зобов’язання, кого звільнили від сплати у воєнний час
360ua.news
2025-07-27T14:51:27Z
Пенсію можна отримувати інакше: як змінити спосіб виплати
24tv
2025-07-27T14:39:08Z
У Красноярську люди другу добу сидять без інтернету: оператори кажуть, що це "заходи безпеки"
24tv
2025-07-27T16:36:36Z
Телефон не заряджається — як правильно очистити роз'єм
InternetUA
2025-07-27T15:49:54Z
Дослідники давнього храму в Іспанії зробили несподіване відкриття
TSN
2025-07-27T15:36:45Z
Український мобільний зв’язок допомагає дронам ворога, що з цим робити
360ua.news
2025-07-27T15:27:46Z
Ксеноморфи повертаються: показали новий трейлер Alien: Rogue Incursion для ПК та PS5
ITC
2025-07-27T15:10:18Z
Корисно знати українцям: як і навіщо блокувати SIM-картки на телефоні Android
Фокус
2025-07-27T15:00:57Z
Учені надрукували на 3D-принтері робота-слона, що грає в боулінг
InternetUA
2025-07-27T14:34:05Z
У лінійці iPhone 17 будуть помаранчеві та світло-золоті варіанти
InternetUA
2025-07-27T14:03:36Z
Найбезглуздіші в історії технологій: гаджети, які ніколи не були потрібні
Фокус
2025-07-27T14:00:27Z
План B для Lamborghini: гібрид замість електрокара Lanzador — емоції перемагають технології
ITC
2025-07-27T16:39:16Z
Range Rover Autobiography нагадує прихований Rolls-Royce, але задні сидіня розкривають його справжню суть: огляд
Топ Жир
2025-07-27T16:21:49Z
В Україні скорочуються продажі нових автомобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-07-27T15:39:10Z
На вулиці Відня вийдуть водневі автобуси Rampini Hydron
AutoCentre
2025-07-27T15:07:55Z
Ford Trucks зміцнює позиції на європейському ринку
AutoCentre
2025-07-27T13:03:08Z
Власник Cybertruck повернувся до розрядженого електрокара після двох тижнів зарядки
Топ Жир
2025-07-27T12:36:09Z
Porsche в заручниках: Білл Гейтс 13 років щодня платив по $28 за авто своєї мрії, яким не міг користуватися
ITC
2025-07-27T12:12:02Z
Як чотиривісні вантажівки використовують для перевезення цінностей
AutoCentre
2025-07-27T11:03:33Z
Швидкісний Corvette E-Ray прибуває до Європи за подвійною ціною та з функцією безшумного руху
Топ Жир
2025-07-27T10:51:41Z