MY.UAНовини
Волонтер, що рятує диких тварин: все, що має жити в природі, – має туди повертатися
Волонтер, що рятує диких тварин: все, що має жити в природі, – має туди повертатися

Волонтер, що рятує диких тварин: все, що має жити в природі, – має туди повертатися

В умовах війни та нестачі грошей все ще є люди, які продовжують рятувати життя тих, хто не може попросити про допомогу. Волонтер та засновниця громадської організації " Рукавичка " із Хмельницької області Галина Вдович - одна з таких. Вона повертає до життя диких тварин та дає другий шанс тим, кого списали.

Вже шість років Галина лікує, вигодовує та випускає назад у дику природу білок, сов, лелек, тхорів, куниць і навіть кажанів. Це важка праця, яка потребує знань, самовіддачі та терпіння. Іноді реабілітологам доводиться працювати цілодобово, особливо в сезон масової появи пташенят та звірків.

Про те, чому дика тварина – не домашній вихованець, які помилки найчастіше роблять люди і що стоїть за кожним порятунком - Галина розповіла Коротко про.

Перший "пацієнт" - травмований сокіл-буревісник, якого ніхто не купив у магазині

- Галино, ви понад шість років рятуєте тварин. Де ви їх знаходите? Хто найчастіше стає вашим пацієнтом?

- В основному, це птахи, але останніми роками все частіше зустрічаються і ссавці – куниці, ласки, кажани, дрібні звірі. Іноді трапляються і великі тварини, але, на щастя, є центри, які беруть на себе їхнє лікування та реабілітацію.

Травмованих звірів та птахів знаходять люди та звертаються до найближчого центру допомоги – туди, де знають, що з ними робити. Іноді людина допомагає сама, але це рідкість: дикі тварини вимагають особливого догляду та харчування.

З кішками та собаками простіше – майже на кожному розі є клініка, де з ними вміють поводитися. А ось із дикими тваринами складніше. Клінік, які ними займаються, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Тоді на допомогу приходять волонтери з усієї України, які вміють доглядати таких звірів та відновлювати їх. Адже ветеринар лікує, а виходжувати – завдання волонтера.

Я навчалася у багатьох - в ентузіастів, у профі, реабілітаційних центрах. Весь цей час ми самі навчаємо інших, адже кожен вид вимагає свого підходу. Кожен випадок – як перший. Те, що підходить голубові, не підійде куниці. Постійно доводиться вчитися наново.

– Кого вам уже вдалося врятувати?

- Щороку у нас з'являється безліч нових тварин. Це лелеки – білі і чорні, соколи, боривітри, канюки, сови, зерноїдні птахи, куниці, тхори, ласки… Все залежить від ситуації.

Хтось швидко видужує, і ми випускаємо його. Когось вирощуємо з дитинства, готуємо до випуску чи передаємо до іншого центру.

Нещодавно випускали білок. Вирощували їх з дитинства. А потім передали до центру, де є великий вольєр та умови для адаптації. Там білки живуть, спілкуються між собою, а потім йдуть у дику природу. У мене, наприклад, немає металевого вольєра, а дерев'яні не підходять.

Більчат передали до центру, де є великий вольєр та умови для адаптації. Фото: особистий архів Галини Вдович

– Ви пам'ятаєте першого свого пацієнта?

- Це був сокіл-буревісник, я знайшла його в зоомагазині. Він сидів у тісній клітці, мав високу ампутацію крила. Сокіл продавався за 300 гривень. Я не купила птаха, але потім продавець подзвонив зі словами: «Хочеш – забирай сокола, ніхто його не бере». З того часу він жив у мене в окремій кімнаті, а я вивчала, як його годувати і що з ним робити.

Ми товаришуємо з деякими центрами, завдяки яким я почала навчатися реабілітації. Сьогодні головна проблема – нестача рук. Птахів та звірів багато, а волонтерів мало.

- Напевно, справа не лише у волонтерах, а й у коштах. Той самий корм, ліки – це все коштує грошей. Як виходить зібрати?

- У нас є група у Facebook «Рукавичка». Усі її учасники допомагають. Іноді люди, передаючи птицю, роблять пожертву – хто скільки може. Також нам допомагають через благодійну організацію. Є й особисті картки, але зараз ми намагаємось все оформляти офіційно.

Звичайно, більша частина витрат на тварин і птахів йде зі своєї кишені. Ми працюємо, заробляємо – витрачаємо все на звірів. Іноді грошей не вистачає. Війна багато змінила: раніше ми могли дозволити собі більше, але багато фондів скоротили допомогу. Це сумно, але реальність.

Тому перед тим, як взяти нового підопічного, ми ретельно оцінюємо, чи зможемо йому допомогти. Якщо ні – шукаємо інший варіант.

– А якщо не знаходите варіант? Що ж тоді?

- Залежить від стану тварини. Наприклад, якщо це лелека з роздробленим крилом, а я розумію, що не впораюся, говорю: «Я допоможу порадою, але фізично не зможу взяти птаха». Тоді людина або сама бере на себе догляд за вихованцем, або шукає інший центр.

Іноді травми тварин несумісні із життям. Можна зробити операцію, але вона лише продовжить муки. У цьому разі людина йде до клініки, де проводять евтаназію, щоб позбавити тварину зайвих мук.

І це нормально. Адже в дикій природі будь-яка ослаблена чи поранена тварина стає чиєюсь здобиччю. Так влаштовано екосистему. Ми всі розуміємо, чим харчуються вовки, лисиці.

"Птахів та звірів багато, а волонтерів мало", – нарікає Галина. Фото: особистий архів Галини Вдович

Весна та осінь - час порятунку покинутих пташенят та травмованих у ДТП тварин

- З якими проблемами до вас потрапляють тварини та птахи?

- Залежить від сезону. Нині – час пташенят. Багато малюків, яких покинули чи чиї батьки загинули. Восени та навесні – травми, ДТП, удари струмом, інфекції... Часто ці проблеми пов'язані між собою. Наприклад, птах врізався у машину. А трапилося це, бо він слабий через хворобу і не зміг набрати висоту.

Часто винна людина: зруйнувала гніздо або забрала звіра додому, адже він "такий милий"! А потім просто не впоралася. Багато хто думає, що білка - як кішка. А дика білка – це запах, руйнування в будинку та стрес. Вона залишається дикою навіть у квартирі.

- Білка не приручається?

- Іноді річ навіть не в цьому. Наприклад, сова мітить територію, і запах стоїть дуже сильний. Сова харчується мишами, активна ночами. Хочеш завести сову – купуй мишей. Одна миша – 50 гривень. Їх ще і знайти непросто.

До речі, нехай читачі візьмуть на замітку: зараз розведення мишей, комах та гризунів – дуже потрібний бізнес в Україні.

- Не чекала!

- А тепер рахуйте: доросла сова з'їдає три миші на день – це 150 гривень. Виходить 4500 гривень на місяць лише на їжу для сови. А ще прийом у лікаря - від 600 гривень, аналіз калу - від 500 гривень, і це двічі на рік... І це лише сова.

Якщо йдеться про куниць, тхора, тут ще складніше. Часто люди знаходять дитинчат. Спочатку вони ласкаві, слухняні, а потім починається гормональний вибух, і з милого звірка виростає дикий звір, який, як буря, зносить все на своєму шляху. І вже не ви живете з твариною, а вона з вами.

Такий перебіг подій, на жаль, неминучий. Багато хто в результаті відпускає тварину на волю. Але з'являється нова проблема – за час життя з людиною тварина втрачає навички життя у природі. Такий звір і не домашній, але вже й не дикий – часто вони не виживають у природному середовищі. Центри теж таких не беруть: їхня поведінка вже була порушена.

Це велике лихо. Людям пояснюють: тварина – не іграшка. Забираючи додому дикого звіра, ви берете відповідальність за повернення її в природу. До речі, у центрах, де йде підготовка до випуску тварини на волю, людям навіть не можна заходити до вольєрів. Їм просто дають корм. Часто живий, щоб звір навчався добувати їжу: у дикому середовищі все ворушиться і тікає.

Деякі тварини, наприклад, куниці, потребують особливого підходу. Тут потрібне не просто волонтерство, а досвід. Недостатньо вигодувати тварину молоком.

- Чи є тварини, які не повертаються в дику природу?

- Багато залежить від виду. Наприклад, лелеки із травмами залишаються у нас назавжди. Інших тварин можна поєднувати у вольєрах. Якщо хтось має вільне місце, передаємо їх туди. Головне - враховувати сумісність. Наприклад, якщо у когось живуть дві сови та дозволяє місце, можна підселити третю.

У мене живуть два соколи, обидва інваліди. Один без крила, другий із частковою ампутацією. Вони не приймуть третього – я вже пробувала. Живуть удвох, та й годі. Підселиш до них третього – нападають на новачка.

Є в мене канюк-інвалід, його хотіли приспати у Хмельницькому, але я вмовила залишити. Йому ампутували частину крила, що бовталася. Зараз він скаче вольєром. Але підселити когось до нього навряд чи вдасться.

Є й інші нюанси із дикими тваринами. Наприклад, тетеріви у селян курей крадуть. Самку та самця не можна тримати разом: вона його з'їсть. Можливе лише роздільне розміщення.

Тому іноді птахи залишаються з нами. Якщо можемо передати – передаємо. Наприклад, двох сірих сов відвезли до притулку «Вільні крила». Я потім відвідувала їх, коли білок везла. По всій Україні працює мережа волонтерів. Я – маленький волонтер. А є великі, з ресурсами, вольєрами. Деякі працюють у нацпарках – там і випуск зручніший.

Галина каже, що лелеки з травмами залишаються в притулку назавжди. Фото: Особистий архів Галини Вдович

Якщо не годувати сову мишами, вона швидко помре

- Скільки у вас зараз мешкає тварин?

- Цього року небагато: багатьох ми передали. Залишилися переважно важкі тварини: по них відразу видно, що у природу вони не повернуться. Під час війни багато що змінилося. Нині беремо лише тих, кого можна буде відпустити. Немає ресурсів для будівництва нових вольєрів. Всі засоби йдуть на лікування та їжу.

Їжі йде чимало. Білки їдять не менше за немовлят. Баночка молока 300 г коштує тисячу гривень. А в нас їх було шестеро. Гостро не вистачало коштів на їх утримання. Писали пости, просили допомоги. На одну потрібно близько 9000 гривень, якщо рахувати з цілодобовим годуванням. Вдень і вночі, щогодини. А їх було шість, і всіх треба нагодувати. А потім – туалет… Це дорого та важко – фізично, морально. Почувши все це, багато хто просто відмовляється допомагати.

Багато залежить від готовності людини допомогти. Якщо взяли дику пташку - знайте, що вона бруднитиме вам усе. Це неконтрольований процес. З білками та сама історія. Після них все буде в слідах випорожнень, які відпрати неможливо.

- А щодо сов, лисиць?

- У сов – свої особливості. Вони ходять до туалету раз на добу. Але це такий запах... навіть любителі сов у шоці. Ще й заначки роблять.

Тому, якщо білка живе у вольєрі, знайте: це не тому, що її не люблять. Просто у вас є два варіанти - або в будинку мешкає білка, або там живете ви. Одночасно – ніяк.

Ще складніше з лисицями. Дуже багато хто мріє завести лисицю. Люди не розуміють: запах від неї – гірший, ніж від свиноферми. Звіроферми з лисицями завжди будують подалі від житла. Якщо лисиця живе на сьомому поверсі – її запах відчуватимуть мешканці першого поверху. І питання не про бруд – це її природний запах. З куницями та тхорами така ж історія.

Люди легко ведуться на милі відео про тварин, але забувають: поведінку диких звірів ніхто не скасовував. Навіть поранений лебідь здатний рознести душову кабіну. Він щипається до крові і одним крилом може вдарити так, що мало не здасться. Лелека - аналогічно.

А якщо почати перераховувати, скільки хвороб переносять дикі тварини - багато хто відразу відмовляться з ними зв'язуватися. Потрібно добре розуміти, у що ви вплутуєтеся.

Наприклад, сову не можна годувати куркою. Через кілька тижнів вона занедужає на рахіт. Дуже часто люди дзвонять зі словами: «Сова якась млява, сидить, крила опустила...». Я одразу розумію: сова вмирає, бо сидить на підвіконні та харчується курячими серцями. Сова – це хижак. Їй потрібні миші. Тільки тоді вона буде здорова.

Тому я купую мишей. Інакше не можна. Подобається це чи ні – я зобов'язана. Є багато тонкощів у вирощуванні, про які люди й не здогадуються.

Нещодавно був випадок: принесли підросле білченя. Жінка підібрала його маленьким, воно уже почало втрачати страх перед людьми. Я відразу її попередила: настане гормональний період - від білки страждатиме вся родина.

Тому все, що має жити у природі – має туди повертатися. Хочеш вихованця - заведи собаку чи кішку. З ними також непросто. Потрібен серйозний догляд, це недешево. А дика тварина в будинку – це дуже важко та дуже дорого.

Якщо не годувати сову мишами, вона швидко загине. Фото: особистий архів Галини Вдович

Був випадок

Повернули совенят у гніздо

- Яка історія, пов'язана з порятунком та реабілітацією, вам особливо запам'яталася?

- Під час шторму з гнізда випали двоє совенят. Їх знайшли та передали нам. Ми виходжували і годували їх за всіма правилами. Коли вони стали підлітками, почали шукати центр, куди їх можна передати. Нам запропонували повернути їх у гніздо до матері. Я не знала, чи це можливо. Але ми вирішили спробувати. Вийшли на жінку, яка їх підібрала. Вона сказала, що одне совеня залишилося в гнізді. Щоночі воно пищить, сидить там одне.

Ми виїхали з Хмельницького до старого українського села: ялинки, сосни, городи, дореволюційні будинки. Посадили совенят на дерево – і тут із сусіднього лісу закричала мама-сова. Вона кличе – і ти розумієш: кличе своїх. Так ми повернули наших малят у гніздо. Це був дуже зворушливий момент.

Кожен випадок порятунку диких звірів особливий. Кожен випуск – диво. Це врятоване життя, це те, що вчить нас берегти природу. Тварини для нас – як діти. Ми їх вигодували, відпустили, пам'ятаємо кожного. І щоразу, коли випускаєш когось назад у дику природу, – відчуваєш, що робиш щось важливе, справжнє та правильне.

Теги за темою
Животные
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як правильно повертати гроші, щоб вони примножувались
24tv
2025-07-27T05:03:33Z
Стане у пригоді багато разів: як приготувати вишуканий салат з елементарної моркви
24tv
2025-07-27T04:33:14Z
Де нуль серед шісток: треба мати "зір орла", щоб знайти заховану цифру за 15 секунд
GlavRed
2025-07-27T04:27:02Z
Терміново позбавляйтеся від них: 5 рослин, які наражають ваш будинок на небезпеку
Знай
2025-07-27T03:51:30Z
Незвичайний ребус: знайдіть 3 відмінності на тарілках із локшиною за 33 секунди
GlavRed
2025-07-27T03:27:39Z
Як правильно – "на добраніч" чи "надобраніч": вчителька пояснила
GlavRed
2025-07-27T03:27:24Z
Як виступати публічно і не боятися: секрети успішного спікера
GlavRed
2025-07-27T03:27:21Z
М'ясні котлети їсти більше не захочете: спробуйте приготувати їх з кабачка
Telegraf
2025-07-27T03:18:58Z
Сором: навіщо він нам і як керує нашим життям
GlavRed
2025-07-26T23:27:32Z
Зірки «Хлопців» у новому трейлері «Покоління V» — другий сезон стане прологом фіналу головного серіалу
ITC
2025-07-27T05:42:00Z
Мільйони доларів на казкове свято: 10 найдорожчих зіркових весіль в історії шоубізнесу
24tv
2025-07-27T05:36:34Z
Вічне життя в літературі: секрет популярності родинних романів
ZN UA
2025-07-27T05:34:06Z
«Український оркестр свободи» виступить у восьми європейських містах
УкраинФорм
2025-07-27T05:15:20Z
Там, де пахне сіном і видно зорі: які українські зірки народились у маленьких селах
24tv
2025-07-27T04:03:56Z
Музей America on Wheels: подорож у минуле
AutoCentre
2025-07-27T01:46:16Z
Жадан: Війна змінила українську мову, наповнивши її болем
УкраинФорм
2025-07-26T22:45:30Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-26T21:15:33Z
«Буря» з України зібрала аншлаги на відкритті Міжнародного Шекспірівського фестивалю
УкраинФорм
2025-07-26T21:06:01Z
Привітання з Днем медичного працівника: які теплі слова сказати лікарям
24tv
2025-07-27T05:12:12Z
Немовля з "пухлиною" у роті приголомшило лікарів: що це було насправді
TSN
2025-07-27T04:33:52Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Від сексу до омлету: вісім дешевих і простих способів позбутися стресу
Gazeta UA
2025-07-26T21:42:30Z
Вчені навчили комарів протистояти малярії: що це означає для людства
TSN
2025-07-26T21:24:37Z
Труситиме весь день: вчені назвали щоденну звичку, яка призводить до підвищення тиску
Знай
2025-07-26T19:51:17Z
До Дня медичного працівника Валерій Дубіль, Віта Присяжнюк і фонд «Надія» здійснили гуманітарну місію на Донеччину та Сумщину
Политека
2025-07-26T19:48:25Z
Присідання, тяга і ще дещо: ось 5 простих вправ, які швидко приведуть вас у форму
24tv
2025-07-26T19:09:23Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Держсекретар США: Трамп втрачає терпіння щодо Росії та Путіна
Лига
2025-07-27T05:45:26Z
Як Росія підписала собі вирок
GlavRed
2025-07-27T05:27:47Z
"Був би чудовим": в США сказали, хто може замінити Трампа на посаді президента
GlavRed
2025-07-27T05:27:25Z
Безугла вдруге вийшла на протести у Києві і заспівала із учасниками Гімн України
Комсомольская правда
2025-07-27T05:25:31Z
Стармер і Трамп обговорять завершення війни в Україні та торговельні відносини між США і Британією
Gazeta UA
2025-07-27T04:57:06Z
Хто може стати майбутнім президентом США? У Білому домі назвали ймовірного наступника Трампа
Telegraf
2025-07-27T04:54:26Z
Війська РФ за добу атакували 37 населених пунктів Херсонщини, восьмеро постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T04:48:54Z
РФ готує масштабніші атаки: аналітики ISW розповіли, що може чекати українців вже восени
Фокус
2025-07-27T04:12:25Z
Роблять "Шахеди", щоб вбивати українців: на заводі в Єлабузі працюють 15-річні
InternetUA
2025-07-27T05:40:19Z
Телефонують шахраї — не відповідайте на номери з цими цифрами
InternetUA
2025-07-27T05:37:16Z
Чи можуть змусити підписати контракт чоловіків за 60: пояснення юристки
24tv
2025-07-27T05:36:06Z
Штрафуватимуть і викликатимуть у ТЦК: взялися за 17-річних підлітків – що вимагають
Знай
2025-07-27T05:30:10Z
У школах на ТОТ загарбники навчатимуть першокласників за «азбукою перемоги» - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-07-27T05:09:00Z
"Нема совісті": українець купив за $6500 гнилу хату в селі — люди кажуть, що це помилка
Фокус
2025-07-27T05:06:54Z
Як боролися із сараною в давнину: стрілянина з гармат, хресні ходи та витоптування кіньми
Комсомольская правда
2025-07-27T05:04:42Z
28 липня — яке церковне свято, чому жінкам цього дня забороняється виконувати важку фізичну працю
TSN
2025-07-27T05:03:48Z
Як людині, що перебуває за кордоном прийняти спадщину на землю
24tv
2025-07-27T05:03:23Z
На Полтавщині через падіння уламків дронів пошкоджені чотири будинки
УкраинФорм
2025-07-27T05:51:01Z
Найвища температура в історії Європи: через аномальну спеку Туреччину охопили пожежі
24tv
2025-07-27T05:45:50Z
Росіяни скинули вибухівку з дрона на чоловіка у Херсоні
УкраинФорм
2025-07-27T05:33:27Z
На Хмельниччині зрання гримлять вибухи
TSN
2025-07-27T05:33:15Z
Новий рекорд: у Туреччині стовпчики термометрів піднялись до 50,5°
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T05:15:42Z
Росію атакували дрони: могла горіти електропідстанція, що живить залізницю
24tv
2025-07-27T04:18:39Z
У США загорівся літак з 179 людьми на борту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:54:50Z
Росія атакувала Харків та Суми: загорілися будівлі, є поранені
Лига
2025-07-27T03:33:09Z
Вибухи в Росії та атака на Україну: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:12:47Z
Послідовна спроба прориву: як захисники відбили механізований штурм росіян під Покровськом
24tv
2025-07-27T05:49:53Z
Загарбники за добу 70 разів били по Сумщині, четверо поранених
УкраинФорм
2025-07-27T05:45:41Z
Сили оборони за добу відбили 153 атаки, найбільший натиск ворога - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-27T05:45:18Z
2,5 мільярда гривень за пісок: на Житомирщині викрито незаконний видобуток, Держекоінспекція подала багатомільйонний позов
Знай
2025-07-27T05:42:25Z
Карта бойових дій в Україні станом на 27 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T05:36:26Z
Обмеження руху у Чернівцях: мешканцям розповіли, де не можна проїхати найближчим часом
Политека
2025-07-27T05:30:29Z
На Донеччині за добу від ударів РФ загинули двоє цивільних, є поранені
УкраинФорм
2025-07-27T05:21:05Z
ЗСУ ліквідували полковника, який командував штурмами на Харківщині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T05:06:13Z
Боснійська Буча: як 30 років тому українці врятували і не дали вбити сербам тисячі людей
24tv
2025-07-27T05:03:57Z
Спад Вови Бражка з "Динамо" пов'язаний з романом з Квітковою? Мілевський вперше висловився про стосунки
Знай
2025-07-27T05:51:42Z
Емерсон Роял — гравець Фламенгу
Football.ua
2025-07-27T05:28:46Z
"Міг би нокаутувати членом": Ф'юрі залишив одіозний прогноз на потенційний бій Джошуа – Пол
24tv
2025-07-27T05:03:47Z
Ювентус, Інтер та Мілан зарубились у боротьбі за захисника Парми
Football.ua
2025-07-27T05:01:19Z
"Не подобаються деякі фрази": Усик зізнався, що хотів би змінити гімн України
Фокус
2025-07-27T01:15:27Z
Боєць-зрадник з України програв другий поспіль бій нокаутом у UFC під прапором Росії
ZN UA
2025-07-27T01:06:30Z
Українка Бакастова перемогла російську чемпіонку і майора ЗС РФ Велику на чемпіонаті світу з фехтування
Фокус
2025-07-26T23:27:45Z
Ювентус готовий запропонувати капітану Спортінга Лісабон п'ятирічний контракт
Football.ua
2025-07-26T21:46:05Z
Захисник Ренна повернеться до Дженоа
Football.ua
2025-07-26T21:16:56Z
У Міненерго розповіли про стан енергосистеми перед опалювальним сезоном
Gazeta UA
2025-07-27T05:42:11Z
Євро майже 50 гривень: чи можливий такий прогноз ціни у серпні
24tv
2025-07-27T05:30:11Z
Цьогоріч на правобережжі Херсонщини планують зібрати понад 30 тисяч тонн кавунів
Agravery
2025-07-27T05:22:43Z
Соняшникова олія та яйця: де шукати найвигідніші пропозиції в липні
Хвиля
2025-07-27T05:15:14Z
В Україні за чотири роки зареєстровали понад 8,6 тисяч агрофірм - Опендатабот
УкраинФорм
2025-07-27T05:09:20Z
Робота для пенсіонерів у Чернігові: кому і де платять від 16 000 гривень
Политека
2025-07-27T05:01:33Z
Топ-5 областей України, до яких найчастіше релокується агробізнес
AgroPortal
2025-07-27T05:00:55Z
Росіяни знищили виробництво відомого бренду чаю у Дніпрі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T05:00:40Z
Українцям почали недораховувати пенсії: як перевірити виплати
24tv
2025-07-27T04:33:01Z
Хотів потрапити на канал "Мадяра": "віськкор" збрехав про своє зникнення після "атаки FPV-дрона"
24tv
2025-07-27T05:36:21Z
Як нова технологія перетворює Wi-Fi у невидимий інструмент стеження
InternetUA
2025-07-27T05:31:25Z
Скільки можна заробити на Twitch-трансляціях у 2025 році
24tv
2025-07-27T05:03:25Z
Юні закарпатці створили "розумну" тростину з SOS-кнопкою та GPS — винахід може рятувати життя
InternetUA
2025-07-27T05:01:02Z
У канадську тактичну гру Squad зі 150 тисячами відгуків додадуть українських військових
InternetUA
2025-07-27T04:01:24Z
Як прибрати затяжки на одязі за кілька секунд - лайфхак
GlavRed
2025-07-27T03:27:11Z
Apple готує новий iPad Pro з акцентом на ШІ
InternetUA
2025-07-27T03:04:37Z
Собака боїться грому: мережу підкорили зворушливі кадри, як її заспокоїв під час грози кіт
Фокус
2025-07-27T03:00:49Z
Google представив ШІ-інструмент, який може розшифровувати давні тексти
InternetUA
2025-07-27T02:04:09Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z
Honda планує страхувати ваші авто, маючи унікальну перевагу
Топ Жир
2025-07-26T19:51:00Z
Орендар Hertz зняв відео свого авто, щоб спростувати помилку штучного інтелекту, але його спроба залишилася марною на тлі громадського обурення
Топ Жир
2025-07-26T18:06:24Z