MY.UAНовини
Здатність Росії «воювати вічно» обмежується 2025-2026 роками – економіст Новак
Здатність Росії «воювати вічно» обмежується 2025-2026 роками – економіст Новак

Здатність Росії «воювати вічно» обмежується 2025-2026 роками – економіст Новак

Росія наближається до краху, Путіну доведеться обирати між поганим і дуже поганим, зазначив економіст Андрій Новак.

На сайті Главред відбувся чат із головою Комітету економістів України Андрієм Новаком. Спілкуючись із читачами, він розповів, чому операція СБУ "Павутина" стала болючим економічним ударом по Росії, скільки здатна воювати Росія, чому Путіну найближчим часом доведеться обирати між поганим і дуже поганим, які три козирі, здатні добити економіку РФ, залишаються в рукаві партнерів Україні, а також чому Путіну загрожує палацовий переворот.

Подаємо першу частину стенограми чату з Андрієм Новаком.

Danylo: Які непрямі наслідки, зокрема, можливо й економічні, може мати для Росії блискуча операція СБУ "Павутина", після якої у росіян з’явилася фобія фур? Так, наприклад, в Іркутській області виникли величезні затори з фур, оскільки поліція перевіряє кожну, щоб, бува, не провезла черговий сюрприз від Малюка. Взагалі, які ваші враження від цієї історичної атаки?

Андрій Новак: Військові експерти назвали цю операцію СБУ унікальною, яка точно увійде в підручники з воєнної справи та історії. Жодна армія жодної країни світу ніколи не здійснювала подібних операцій.

Через цю операцію СБУ Росія зазнала не тільки прямих військових втрат, але й економічних. Як відомо, внаслідок операції 12 ворожих літаків знищені повністю, 29 пошкоджено. І лише вартість знищених і пошкоджених літаків, за різними оцінками, становить 5-7 мільярдів доларів. Це лише перші попередні суми збитків, яких зазнала Росія через успішну атаку на чотири її аеродроми.

Також після цієї операції Росія зазнала втрат на фондовому ринку: вже наступного дня після операції акції практично всіх російських компаній просіли на 3-5%. Це прямі економічні та фінансові втрати.

Росія зазнала мільярдних втрат через операцію СБУ "Павутина", наголосив економіст Андрій Новак / Фото: t.me/SBUkr

Додаткових економічних втрат Росії тепер завдає, як правильно зазначено в питанні, страх перед фурами. Через це логістика по всій Росії була значно порушена. В багатьох російських областях-губерніях зупиняли ледь не кожну фуру для перевірки, і все це значно загальмувало логістику в більшості регіонів РФ. Через це певні товари або не були довезені на місця, або довезені зі значним запізненням. А якщо йдеться про доставку продуктів харчування, це суттєвий момент.

Крім того, ця операція призведе до репутаційних втрат Росії. Україна вкотре перекреслила міф про "другу армію світу". А все це призведе до покращення позицій України на переговорах та змусить Росію зменшити свої апетити.

До того ж після цієї атаки США і Євросоюз заговорили про черговий пакет санкцій проти Росії, побачивши, що вона не є непереможною. Україна продемонструвала, що можна бити не просто по Росії, а по російській ядерній тріаді. Адже, крім того, що зі знищених бомбардувальників росіяни обстрілювали українські міста неядерними ракетами, вони також були здатні нести ядерну зброю, тобто належали до ядерних сил РФ. Завдання Україною удару по ядерній тріаді Росії буде мати додаткові втрати, в тому числі й економічні.

Дивіться відео, в якому економіст Андрій Новак оцінив стан російської економіки і розповів, скільки ще Росія зможе вести війну:

Плюс Росії тепер доведеться виділяти з державного бюджету додаткові кошти, які раніше не були передбачені на ці статті, на відновлення у певній формі того парку стратегічних бомбардувальників, переведення цих літаків на дальні аеродроми, проведення постійної ротації між аеродромами, аби знову вони не потрапили під черговий подібний удар України. Все це означає додаткові дуже великі витрати як на пальне, так і на пілотів за їхні рейси та, звісно, додаткове обслуговування цих дорогих літаків.

Отже, операція СБУ завдала Росії суттєвих не тільки військових, але й економічних втрат – прямих і опосередкованих, причому частину з них вона вже понесла, а решту понесе в майбутньому.

Дарина: Президент Зеленський заявив, що війна може закінчитися до червня 2026 року через економічне виснаження Росії внаслідок санкцій. Втім, усі слова про санкції викликають зараз лише скепсис, бо Кремль на них не зважає. Поясніть, будь ласка, які інструменти є в арсеналі Європи і США, якими вони можуть катастрофічно вдарити по Росії і змусити її скорочувати військовий бюджет? А головне – чи бачите ви політичну волю дотискати Росію жорстко?

Андрій Новак: Політична воля жорстко дотискати Росію є щонайменше у Європи та багатьох інших країн, які сьогодні є союзниками України: Канади, Японії, Південної Кореї, Австралії тощо. Навіть США зараз контактують з Євросоюзом, щоб узгодити американські та європейські санкції. Європа готує 18-й пакет санкцій, а США або приєднаються до нього, або скоригують пакети санкцій, запропонований Ліндсі Гремом. Це є в тому числі результатом атаки СБУ на російські аеродроми. США також усвідомили, що Росію перемогти реально. Задля цього потрібен військовий тиск на РФ шляхом збільшення військової допомоги Україні, і санкційний – що зменшить притік валюти до Росії, яку вона перетворює на фінансування війни проти України.

У партнерів України ще чимало козирів, здатних знекровити економіку Росії, наголосив Новак / Фото: Офис президента України

На сьогодні ті санкційні пакети, які приймали США, Євросоюз та інші країни, складно назвати поверхневими, але вони ще серйозно не торкнулися основних сфер російської економіки, передусім енергетики та сільського господарства. Так, через попередні санкції Росія втратила найбільший ринок збуту своїх газу та нафти – європейський. Слід зауважити, що європейці ще купують невеликі обсяги російських нафти та газу, але загалом ЄС уже купує в 2,5 рази менше російських енергоносіїв, аніж це було до великого вторгнення. Внаслідок цього, навіть попри те, що Росія частково компенсувала втрату європейського ринку ринками Індії та Китаю, Газпром уже став збитковим ще наприкінці минулого року. І це прямий наслідок попередніх санкцій, які були запроваджені раніше.

Але в резерві США, Євросоюзу та інших країн, які я називав вище, є можливості ще більше тиснути на Росію санкціями:

Це три найсильніші дії, до яких можуть вдатися ЄС та інші країни, щоб унеможливити для Росії отримання величезних валютних доходів від продажу її енергоресурсів. Тому можливості ще є, ще є чим бити по Росії. А ще ж є фінансовий сектор, тобто відключення банківської системи Росії від платіжної системи SWIFT.

Отже, в рукаві наших партнерів є ще чимало козирів, які дозволяють санкціями тиснути на РФ, фактично знекровлюючи її економіку.

marik: Росіяни запевняють, що можуть воювати "вічно". А, на вашу думку, як насправді? Скількома роками чи місяцями обмежується ця "вічна здатність воювати" для Москви?

Андрій Новак: Росіяни багато що говорять: і про здатність воювати вічно, і про захоплення Києва за три дні, а України – за три-чотири місяці.

Подивіться на ситуацію на фронті. Навіть попри те, що на певних ділянках російські війська ще атакують і захоплюють певні хутори, в цілому у військовому сенсі ситуація для них стає дедалі гіршою.

Так само й економічна ситуація в РФ стає дедалі гіршою. У першому кварталі цього року російська економіка, не рахуючи військово-промислового комплексу, пішла в мінус. Це стосується практично всіх галузей російської економіки, крім ВПК, куди російська влада вливає величезні суми. Судячи з тенденції, якщо не в другому кварталі 2025 року, то в третьому, навіть з урахуванням російського ВПК, російська економіка піде в мінус за своїм ВВП. Це – про те, наскільки "вічно" Росія здатна воювати.

Здатність РФ "воювати вічно" закінчиться наприкінці 2025-го або в середині 2026 року, вважає Новак / Фото: kremlin.ru

Російський уряд був змушений за підсумками першого кварталу збільшити майже в 3 рази прогнозований дефіцит російського бюджету з 1,2 трильйони рублів до 3,8 трильйонів. Це все робиться не від хорошого життя, як ми розуміємо. Один резервний фонд Росії уже майже повністю вичерпався, ще лишився Фонд національного добробуту РФ, ліквідний розмір якого менший за прогнозований підвищений дефіцит бюджету. Це говорить про те, що вже цього року росіяни будуть змушені або повністю витратити останній резервний фонд, або друкувати рублі, що призведе до гіперінфляції, або провести другу "павлівську грошову реформу", тобто фактично забрати банківські вклади росіян.

Це цугцванг для Росії, оскільки будь-який крок, до якого б не вдалася російська влада, лише погіршить стан справ у російській економіці. Якщо, наприклад, там спробують знизити облікову ставку, це призведе до зростання інфляції, якщо спробують підвищити – збанкротує більшість російських підприємств. Якщо будуть друкувати гроші, буде гіперінфляція. Якщо заберуть гроші росіян з банківських рахунків, це викличе загальний фінансовий колапс, який навіть може призвести до соціальних вибухів. Тож будь-який крок в економіці буде погіршувати економічну ситуацію в Росії.

Схожа ситуація у Росії і по військовій справі. Якщо Україна буде й надалі отримувати озброєння, снаряди та все інше, то у Росії, навпаки, озброєння вичерпується, навіть радянські складські запаси. Саме тому на атаки і штурми російські війська їдуть не на БМП, а на мотоциклах, велосипедах та навіть використовують віслюків.

Так, росіяни говорять, що можуть воювати вічно, але ця "вічність" закінчиться приблизно наприкінці 2025-го або в середині 2026 року. Але якщо Україна здійснюватиме нові операції, аналогічній атаці СБУ на російські аеродроми, то через квартал-два у росіян на фронті будуть дуже великі проблеми.

Главред: Уточніть, будь ласка, Росія, як ви говорите, зможе воювати щонайбільше до середини 2026 року – в разі, якщо вдасться до одного з перелічених вами трьох кроків в економіці, чи з тим, що є на даний момент?

Андрій Новак: Навіть якщо Росія не вдасться до одного з названих варіантів, там все одно відбувається зростання дефіциту бюджету (і федерального, і місцевих), і цей процес триватиме. Адже вже зараз у Росії не виконується чимало соціальних програм. І претензії через це висувають саме місцевим бюджетам.

Крім того, рано чи пізно (більш імовірно, що рано) відбудеться обвал російського рубля. Зараз курс рубля тримають штучно, щоб стримувати інфляцію, але це не можна робити безкінечно, особливо з урахуванням того, що вичерпується резервний фонд. Тож підтримувати курс рубля просто буде нічим.

Через квартал-два у Росії можуть початися величезні проблеми на фронті, вважає економіст / Фото: Минобороны РФ

До того ж через високу облікову ставку зберігаються дуже високі кредитні ставки, і внаслідок цього одне за одним зупиняють роботу російські підприємства. Навіть військово-промислового комплексу. Тому що брати кредити під 30% не вигідно і не потрібно – дешевше закрити підприємство, всіх розпустити і тримати гроші на депозиті в банках. Іншими словами, підприємницька та виробнича діяльність неефективна і позбавлена сенсу при таких високих кредитних ставках.

Тож, як бачимо, в російській економіці з усіх боків наростають дедалі більші проблеми, і це вже озвучують навіть російські чиновники. Тобто навіть вони вже не можуть приховувати те, що досить довго замовчувалося, натомість населення переконували, що все добре, працює імпортозаміщення, а санкції Росії тільки допомагають. Те, як санкції "допомагають" Росії, ми бачимо по сьогоднішньому плачевному стані російської економіки.

simka: Яким може бути курс рубля щодо долара до кінця 2025 року, яке дно може пробити? Чи все не так погано для Росії?

Андрій Новак: У Росії штучно підтримується курс рубля, щоб демонструвати, що все начебто стабільно і добре. Та все це рано чи пізно завершиться. РФ дедалі менше доходів отримує від експорту, і ця тенденція зберігатиметься. І для виконання бюджету, навіть з урахуванням збільшеного дефіциту, Росії потрібен курс щонайменше 120 рублів за долар. Щонайменше, наголошую. Це потрібно, щоб у рублевому еквіваленті закривати той дефіцит бюджету, який планувався раніше. Якщо ж говорити про збільшений втричі дефіцит бюджету, який тепер прогнозується, потрібен курс рубля 140-150.

Виникає питання, як цей дефіцит буде покривати російська влада. Три варіанти, які я згадував вище, єдині. І всі вони погані, тому що вони запустять цілий ланцюг негативних економічних подій у російській економіці.

Економіст пояснив, чому курс рубля може обвалитися до 140-150 / Фото: ua.depositphotos.com/

Віктор, Київ: За вашими спостереженнями, чи перекривають ще доходи Росії від нафти та газу її витрати на війну, чи війна вже зжирає все, що росіяни заробляють на енергоресурсах?

Андрій Новак: Війна пожирає вже практично все, тому що сьогодні вже понад 40% економіки Росії працює на війну. Саме тому в РФ почалося невиконання та скорочення соціальних програм, які вважаються захищеними бюджетом.

Росія скоро опиниться перед дилемою – або продовжувати війну такої інтенсивності, як зараз, або фінансувати соціальні статті, зокрема зарплати і пенсії. Або ж російській владі доведеться вдатися до одного з трьох варіантів: витрачати останній резервний фонд, забирати гроші російських вкладників, друкувати гроші й девальвувати рубль. Тобто Росії доведеться обирати між поганим і дуже поганим.

Тому для України зараз головне – утримати лінію фронту, завдавати болючих ударів по російському тилу, тобто по території Росії та тимчасово окупованих територіях (по російській армії, логістиці та інфраструктурі), щоб перемелювати російську військову машину, що так чудово роблять ЗСУ весь цей час.

Війна пожирає майже все в РФ, вже понад 40% економіки Росії працює на війну, зазначив Новак / Фото: kremlin.ru

eva: Деякі економісти, причому російські, зазначають уже зараз, що Росія за крок до гіперінфляції – чи справді це так? Що дозволяє Кремлю поки що контролювати ситуацію? Що і коли спровокує вибух, коли ціни в РФ проб’ють усі можливі стелі?

Андрій Новак: Я би не сказав, що російська влада ще щось контролює, особливо в економіці. Вона може розказувати, що нічого страшного, що це "корисна інфляція", що Росії потрібно охолоджувати економіку, бо вона перегріта. Економісти подібні слова про російську економіку зараз сприймають зі сміхом.

Уже зараз по багатьох напрямках, дуже багатьох товарних групах і групах послуг реальна інфляція в Росії становить уже не відсотки й не десятки відсотків – певні товари подорожчали в рази за рік. Наприклад, подивіться, наскільки в Росії подорожчали картопля, більшість овочів та фруктів, м'ясна та молочна групи. Інфляція товарів і послуг, якими користується більшість людей, рахується десятками відсотків. А критичні групи, наприклад, ліки, подорожчали за рік в рази.

Тому навряд чи можна говорити, що російська влада ще щось контролює.

Гіперінфляція для Росії – це просто питання часу: чи то вона почнеться з того моменту, коли в РФ відпустять курс рубля, чи з того моменту, коли там почнуть друкувати гроші, щоб покривати дефіцит бюджету, чи то з моменту початку блокування рахунків росіян у банківській системі.

Мона: Якщо оцінювати стан російської економіки зараз, то які ви бачите ознаки, що свідчать про її наближення до краху?

Андрій Новак: Про це свідчать наступні ознаки:

Все це виснажує бюджет. І сукупність цих факторів говорить про те, що російська економіка зараз – це колос на глиняних ногах. Якщо ЄС та інші країни запровадять нові пакети санкцій, це стане додатковим ударом по економіці РФ.

Російська економіка зараз – колос на глиняних ногах, Кремль уже нічого не контролює, зазначив Новак / скриншот

Главред: Тобто крах російської економіки може статися або наприкінці 2025-го, або в 2026 році?

Андрій Новак: Так, але якщо будуть запроваджені справді нищівні санкції, наприклад, торговельне або енергетичне ембарго, або санкції проти банківського сектору, цей крах може відбуватися навіть у цьому або наступному кварталі.

Duna: Як гадаєте, які процеси мають початися в соціально-економічному житті Росії, щоб Кремль був змушений зупинити війну?

Андрій Новак: Відверто кажучи, я навіть не уявляю, що ще має відбуватися з росіянами, щоб вони вийшли на вулиці, розпочали протести або бунти. Не вірю в те, що росіяни зроблять це навіть тоді, коли догризатимуть останні крихти хліба. А якщо у росіян буде вода, щоб крихти запити, вони кричатимуть, що Путін – їхній цар і бог, що він усе робить правильно, і треба знищити Україну.

Я більше сподіваюся на інший сценарій. Згадайте історію, як зазвичай відбувалася зміна влади в Росії – внаслідок палацових переворотів. Палацові перевороти можуть мати різні форми: це може бути фізичне усунення їхнього лідера, може бути відставка і заслужений відпочинок на дачі, як це було з Хрущовим, може бути військовий переворот. Адже зараз найбільше страждають військові в Росії, бо серед них величезні втрати. І військове керівництво РФ усе це бачить і розуміє.

Росіяни не вийдуть на протест, навіть якщо з їжі в них залишаться тільки крихти хліба, зазначив Новак / Фото: ua.depositphotos.com

Тому, на мою думку, палацовий переворот у певному вигляді є набагато більш реальним, аніж протест російського населення, який би призвів до зміни влади. Там можуть бути невеликі окремі протести, але вони не впливатимуть на владу.

Для зміни влади в РФ потрібен масштабний протест саме в Москві. Зараз складно уявити, що Москва почне бунт. Хіба що у відповідь на бомбардування Києва почнуться щоденні атаки Збройних сил України на Москву – можливо, в цьому випадку навіть москвичі зададуться правильними питаннями і підуть "брати Кремль". Але сподівань на щось подібне у мене дуже мало, більш імовірним виглядає палацовий переворот.

Тобто більше я сподіваюся на російських бізнесменів, які зараз зазнають величезних втрат їхніх активів, змушені терпіти колосальні обмеження їхнього пересування світом, персональні санкції. Ті, чиї фінанси і комфорт найбільше постраждали, можуть зібратися і вирішити, як все це зупинити, змінивши зовнішню та внутрішню політику Росії.

Сергій П.: Як, по-вашому, падіння цін на нафту б’є по Росії? Чи можливе таке саме падіння цін на нафту, як було перед розпадом СРСР? Чи можуть у Росії розпочатися схожі процеси, які зрештою призведуть до розпаду РФ?

Андрій Новак: Зниження світових цін на нафту вже відбувається. І вже зрозуміло, що основні видобувальники будуть нарощувати видобуток нафти, що сприятиме подальшому зниженню цін.

Крім того, світова економіка через непродумані дії з митними тарифами США пішла в напрямку спаду зростання або взагалі спаду. Це торкнулося багатьох країн. Це призведе до зниження попиту на енергоресурси, зокрема на нафту, що також сприяє зниженню ціни.

У питанні пов'язується зниження ціни на нафту і зміну владу в Росії, при цьому наводиться приклад СРСР. Давайте згадаємо. Радянський Союз розвалився не через військову проблему, тому що на той момент він уже не вів жодних війн, з Афганістану вийшов. Зміна влади і розпад сталися через один із варіантів перевороту – ГКЧП, яке заарештувало в Криму Горбачова, що викликало ланцюгову реакцію у найбільш активних республіках: Литві, Латвії, Естонії та Україні. Вони скористалися моментом, коли було не зрозуміло, що за влада в Москві, проголосили власні держави та вийшли зі складу СРСР. Якби ГКЧП не було, ще не відомо, чи сталася б зміна влади, і чи стався б у 1991 році розпад Радянського Союзу. Тож у Москві влада змінюється палацовими переворотами.

Отже, падіння ціни на нафту – це добре, бо це дедалі більше знекровлює російський бюджет і зменшує можливості Росії воювати з Україною. Втім, з іншого боку, залишається питанням, чи призведе це до зміни влади в Росії. Може, і призведе, але знов-таки, я впевнений, це станеться через палацовий переворот у певній формі.

Хто такий Андрій Новак

Андрый Новак – український економіст, учений, громадський діяч; автор книги "Як підняти українську економіку". Кандидат економічних наук. У 2010 році став головою Комітету економістів України. 6 лютого 2019 року офіційно став кандидатом на виборах президента України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Россия снова подбросила Украине тела своих солдат
Корреспондент
2025-07-17T21:48:07Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
Землетрясения на Полтавщине: что происходит под землей — рассказ ученого
TSN
2025-07-20T08:06:19Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z