MY.UAНовини
Фотон – воїн Сонця. Як лейтенант на позивний Фотон став технічним серцем полку "Ахіллес"
Фотон – воїн Сонця. Як лейтенант на позивний Фотон став технічним серцем полку "Ахіллес"

Фотон – воїн Сонця. Як лейтенант на позивний Фотон став технічним серцем полку "Ахіллес"

Зміст:
  1. Сенс життя
  2. Диявол на вокзалі
  3. Світло і пітьма
  4. Енергетичний перехід
  5. З ноутбуком в армію
  6. Сенс смерті
  7. Технологічний стрибок
  8. Гра на випередження

Ніхто не знає, як влаштоване небо. Але це не точно. Якби київський інженер-енергетик Віктор Хоменко не взяв собі позивний Фотон, його б називали Айнштайн. Сьогодні його основна задача – вивчати те, як влаштоване небо.

Один з офіцерів батальйону говорить про нього так: "Він своїми руками ліпив перші пристрої виявлення та протидії БпЛА. Створював системи РЕБ та РЕР. Якщо раніше знищити ворожу ППО на території Росії могла тільки ракета, то тепер – наші FPV. Багато що стало можливим завдяки Фотону. Він вчений-практик, він наш Айнштайн".

Фотон – частинка випромінювання, яка існує в постійному русі, й тільки в ньому. Віктор Хоменко постійно кудись летить, віддає команди, з’являється і зникає на різних військових локаціях. Все це з феноменальною швидкістю. Домовитись про зустріч з ним не так просто. Нарешті це вдається.

Сенс життя

Перше враження: дуже легка людина. Як і годиться елементу світла – випромінює доброзичливість, посміхається, тисне руку. Робочий простір Фотона – кілька столів навпроти стіни з великими моніторами. Одразу виникає враження, що господар кабінету одночасно перебуває в кількох точках планети. З перших хвилин розмови формується друге враження: дуже складна людина.

Ідею дати інтерв’ю сприймає прохолодно:

– Ти пишеш історії?

– Так.

– Навіщо? – погляд Фотона стає серйозним і дещо сумним.

– Що навіщо?

– Навіщо ти пишеш історії?

– Бо вони цікаві. За допомогою історій люди дізнаються про світ і, можливо, щось про себе.

– А що як вони отримають спотворену інформацію? Навіщо…

– Ну так ми дійдемо до питання, навіщо жити?

– Саме так. У тебе є відповідь? – погляд та інтонація не залишають сумнівів у серйозності запитання.

Якщо чесно, в мене є кілька версій, але в той момент я розгубився. Фотону довелося давати відповідь самому, і вона така:

– Щоб померти.

Після цього стає зрозуміло, що класичної історії "про військового" не буде. Витримавши невелику (але ефектну) паузу, він продовжує:

– Проте важливо, як померти. Ти знаєш, хто такий Любомир Гузар?

– Звісно.

– В одному з інтерв’ю він говорив про сенс життя. Жити треба так, щоб бути достойним свідомо прийняти дар смерті…

– Чи змінився твій світогляд під час війни?

– Так. Зараз я можу сказати, що сенсом мого життя є прийняття та пізнання себе, а також свідоме прийняття факту своєї смерті.

– Скільки для цього знадобилося часу?

– Приблизно рік. Вибач.

Фотон відволікається на телефонну розмову. Сканує поглядом екрани, говорить комусь: "Так, в цій посадці техніка, дозаправка об одинадцятій, сигнатуру зараз скину… Все, на зв’язку". Повертається до розмови:

– Мені за дві години треба бути на нараді.

З’ясовується, що нарада має відбутися приблизно за 50 кілометрів звідси. Тому розмова продовжується в машині. Про високі матерії Фотон говорить, як про якісь нагальні, практичні, базові речі. Наче кожна найпростіша дія може мати безпосередній стосунок до добра і зла. Ймовірно, на війні так і є. А можливо, й не тільки на війні.

Фото: 429 полк безпілотних систем "Ахіллес"

Диявол на вокзалі

– Знаєш, де у XX столітті був зафіксований диявол? – голос Фотона зберігає серйозність. – В Україні. Його бачили в 1939 році в Києві, на вокзалі. Думаю, він досі є тут. Тобі треба подивитися лекцію історика Ярослава Грицака…

Йдеться про лекцію під назвою "Куди рухається світ" для магістрів Українського католицького університету (УКУ), прочитану в 2017 році. У ній Ярослав Грицак перераховує руйнівні тенденції новітньої історії й робить висновок, що цивілізація запрограмована на самознищення: "Все, що має початок, має кінець".

Диявол у цьому контексті – квінтесенція руйнівних трендів, закладених у людську природу. До праотця зла можна ставитися як до метафори. Але ця метафора настільки наочна, що, здається, перестає бути метафорою. Політики та мислителі XX століття під час Другої світової війни відчували присутність диявола у світі. "Вони його бачили", – говорив Грицак.

Під час лекції історик згадав епізод життя молодого польського поета Чеслава Мілоша (майбутнього лауреата Нобелівської премії з літератури), який зіштовхнувся з дияволом наприкінці 1939 року на київському вокзалі, коли зійшов із бухарестського поїзда дорогою до Вільна. Що чи кого зустрів поет, невідомо. Але саме там і тоді, напише пізніше Мілош, він побачив "диявола при роботі".

– Диявол з’являється там, де виникають нові сенси, – пояснює Фотон. – Його завдання – протистояти розвитку. Розвиток і творення – є в природі, але руйнація також є в природі, зокрема в людській. Україна зараз – місце зіткнення цих сил. Тому диявол є тут.

Світло і пітьма

Віктор Хоменко народився 26 квітня 1988 року в селі під Києвом. Коли йому було два роки, помер батько, залишивши недобудовану хату. У 2000 році сім’я переїхала до Києва, і Віктор та його сестра були зараховані до фізико-математичного ліцею. Улюбленим предметом школяра стала фізика. Пізніше, як і більшість випускників ліцею, вступив до Київського політехнічного інституту.

Це не просто сухі біографічні факти – це збіг обставин та, одночасно, сходинки, якими підіймався майбутній інженер. "Я був школярем, коли мати сказала, що хату, яку залишив батько, треба буде добудувати мені, – пригадує він. – З того часу я фантазував: що і як зробити, щоб це був ідеальний будинок".

Думки про будинок не полишали Віктора і в студентські роки. Навчався він на факультеті електроніки. "В ті часи, – продовжує Фотон, – почали з’являтися цікаві технологічні рішення. Розвивалась відновлювана енергетика, зокрема сонячна. Я постійно думав: які краще сонячні батареї встановити, які для них потрібні акумулятори…"

Прагнення створити "будинок Сонця" спричинило поглиблений інтерес до природи світла, а з часом – і пітьми. Тому що енергетика – це не тільки фізика. Тут варто пригадати, що день народження Віктора – 26 квітня. Це Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Чому сталася ця катастрофа, що треба зробити, щоб це не повторилося, – запитання, про які йому нагадував Всесвіт на кожен день народження.

Фото: 429 полк безпілотних систем "Ахіллес"

Енергетичний перехід

У чому суть його наукових інтересів як фізика? Віктор Хоменко посміхається: "Щоб зрозуміти контекст, має сенс прочитати історика Сергія Плохія "Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи" та культуролога Олександра Еткінда "Природа зла. Сировина та держава".

Невеликий спойлер цих творів міг би звучати, наприклад, так. Соціальне добро – наслідок розвитку та вдосконалення, зокрема технологічного. Зло – архаїзація, спрощення, деградація, спротив розвитку.

Тепер про те, як це працює в енергетиці. Є таке поняття "енергетичний перехід". Це коли світова економіка перелаштовується з одного базового енергоносія на інший. Наприклад, з дров на вугілля. З вугілля на нафту. Далі йде розширення використання газу. Зараз триває процес четвертого енергопереходу: від вуглеводнів до відновлюваних джерел енергії, а саме енергії вітру, Сонця тощо.

Річ не тільки в економічній доцільності використання нових енергоносіїв. Йдеться про запобігання злу: ядерним катастрофам, кліматичним катаклізмам, токсичним геополітичним стосункам (залежність демократій від сировинних країн). Отже, енергетика – це, знов-таки, про добро і зло. Про світло і пітьму.

Бути на боці добра та світла для молодого інженера означало втілювати в життя нові технології. Тема його кандидатської дисертації пов’язана з сонячними електростанціями і "розумними мережами" (Smart Grid), які являють собою автоматизовані саморегульовані енергосистеми.

З 2014 року він сконцентрувався на створенні систем енергетичної стійкості, які б дозволили подолати залежність від російських енергоносіїв. Якби наукові ідеї та розробки миттєво втілювались у життя, то Україна б давно могла підготуватись до енергетичних викликів великої війни.

"Розумні мережі" здатні переходити в "острівний режим", якийсь час працювати автономно і таким чином забезпечувати енергетичну незалежність населених пунктів. Для реалізації таких задач доцільно генерувати енергію з відновлюваних джерел. Цією проблематикою, власне, й займався Віктор Хоменко.

Він працював над дисертацією, став співавтором декількох наукових публікацій. Ідея "енергетичної демократії" в Україні поступово припинила бути для нього утопією, а перетворилася на замисел, який набував конкретних обрисів. "Я бачив свій сенс у творенні, у зміні життя людей на краще", – згадує він той період свого життя.

Раптом картинка розлетілася на друзки – диявол зіграв на випередження: почалося повномасштабне вторгнення.

З ноутбуком в армію

До ТрО Віктор записався за три дні до початку великої війни:

– У лютому 2022 року особисто мені було вже зрозуміло, що повномасштабне вторгнення на порозі. За тиждень до його початку я вирішив долучитися до лав оборони, пройшов медкомісію, підготував документи, підписав контракт. Мені сказали, що зателефонують, якщо раптом щось трапиться…

– Зателефонували?

– Ні.

24 лютого він, як і більшість киян, прокинувся від вибухів і все зрозумів. Того самого дня перевіз матір у село під Києвом, бо вважав, що найнебезпечнішим місцем під час активних бойових дій буде столиця. Потім допоміг колишній дівчині купити необхідні речі.

– Що ще я міг зробити для рідних, для друзів, для всіх тих, кого люблю? Я прагнув їх захистити. Ніколи не відчував себе військовим, але іншого виходу в умовах повномасштабного вторгнення просто не бачив. Захистити їх особисто мені було важливо.

– Слухай, в цих словах присутній якийсь лінгвістичний егоїзм. Ти наче робиш акцент на "я", коли говориш "захистити їх особисто мені було важливо", до цього ти казав, що сенсом твого життя є "прийняття та пізнання себе", а також про свідоме "прийняття факту "своєї смерті"…

– Все правильно. Бо я знаю, що помру. Це такий стан, коли людина залишається наодинці з собою. Тому я правильно кажу, бо мені важливо спасіння саме моєї душі. Можеш сприймати цю фразу як метафору.

– Тобі знайома самотність?

– Це мій ідеальний стан. Я самодостатня людина. Важливі рішення приймаю наодинці з собою.

Фото: 429 полк безпілотних систем "Ахіллес"

Ввечері 24 лютого Віктор Хоменко пішов шукати штаб ТрО. В той момент тисячі киян вливалися до лав Збройних сил. Хтось тягнув з собою рюкзаки з амуніцією, хтось приходив з власною зброєю. Віктор Хоменко прибув з ноутбуком:

– Бо цей предмет – частина мого життя, я завжди з ним.

Так він став солдатом у стрілецькій роті ТрО. У своєму відділенні, а можливо й у всій роті, він був єдиним солдатом з ноутбуком. Річ виявилася корисною в перші ж дні.

Роту перекинули на летовище "Чайка" під Києвом. Віктор з побратимами облаштував собі спальне місце у підвалі якоїсь будівлі. Цей підвал з часом перетворився на склад зброї. А Віктор почав обліковувати "складські запаси" – ноутбук став вкрай необхідним.

– У першу ж ніч завезли боєприпаси, автомати, кулемети, навіть Nlaw (шведсько-британський протитанковий комплекс малої дальності. – Прим. ред.). Я тоді відкрив ноут і першим дізнався, що таке Nlaw. Став відповідальним за облік озброєння і боєприпасів, – згадує Віктор.

Крім того, він почав вести реєстр особового складу. Іноді доводилося придумувати новоспеченим солдатам позивні. Тоді ж взяв і собі позивний – Фотон.

– У побратимів Альпініста та Улісса були альпіністські рації. Їх треба було прошити, а у мене все для цього є – ноутбук і кабель… Якось командир мене запитує: "Ти хто?" – "Інженер". – "Мені потрібна освічена людина, будеш їздити зі мною на наради…"

На нарадах боєць з ноутбуком виглядав цілком природно. Так Віктор Хоменко став Фотоном – незамінною людиною в роті.

Сенс смерті

Фотон згадує найнасиченіший внутрішніми враженнями період служби: "2022 та 2023 роки пройшли на адреналіні. Тоді були максимальні втрати серед моїх друзів та побратимів. Тоді всі ми вважали, що найвищий сенс – жертовність. Головне – відпрацювати тут і зараз по-максимуму. А розбудовувати Україну – це вже задача майбутніх поколінь".

З цією думкою Фотон налагоджував роботу перших розрахунків БпЛА під щоденними артилерійськими обстрілами в районі села Базаліївка Харківської області. Ті дні можна назвати піхотним періодом його життя. "Саме тоді ми ставали обстріляними солдатами: вчилися контролювати ситуацію, випрацьовувати в собі максимальну раціональність в критичних обставинах".

В умовах, коли під тобою здригається земля, кожна людина переживає безліч емоційних станів, які не завжди здатна усвідомити та висловити. Фотон здатен: "В екстремальних ситуаціях ти начебто закриваєшся від навколишнього світу. Навіть смерть побратима сприймається як невіддільний елемент війни. Що робити? Всупереч усьому йти далі... Багато рефлексій з того чи іншого приводу ти відкладаєш на потім. Навіть оплакування побратимів відкладаєш на "після Перемоги". Але не усвідомлені, не проговорені почуття рано чи пізно себе проявлять і можуть негативно вплинути на виконання бойових задач".

Тому з якогось моменту Фотон почав "внутрішньо проговорювати" свої почуття. Ставив собі за мету не втратити людяність та усвідомити і прийняти можливість власної смерті. "Я хотів, щоб можлива смерть була моїм власним внутрішнім вибором. З того часу я постійно пам’ятаю, що вона поряд, ставлюся до цього спокійно. Це усвідомлення може наповнити життям..."

– Тобто усвідомлення близькості смерті наповнює життям? Це красиво звучить, але не зовсім очевидно...

– Саме так: близькість смерті наповнює людину відчуттям цінності життя, – Фотон декілька секунд підбирає ілюстрацію своїм словам: – Ось дивись, за кілька десятків метрів від тебе прилітає КАБ. Ти розумієш, що смерть знов пройшла осторонь, життя триває. В такі моменти згадуються слова з "Фауста" Гете про те, що мить прекрасна: "Спинися, мить! Ти прекрасна...". Так, мить прекрасна і... життя прекрасне. Воно набуває нових барв. Навіть смак кави сприймається інакше. Ти розумієш, що не треба відкладати якісь бажання, які можна втілити... Треба жити далі...

Фото: 429 полк безпілотних систем "Ахіллес"

Фотон дивиться так, наче намагається зрозуміти, чи засвоїв співрозмовник інформацію, і продовжує:

– Тоді, у 2022-му і 2023 роках ми вважали, що найвищий сенс – жертовність. А от зараз я розумію, що ми були трошки ідеалістично налаштовані. Ніякі майбутні покоління не втілять у життя наші конкретні мрії: створити сім’ю, побудувати будинок, розбудувати країну... Так, треба пам’ятати про можливість смерті і приймати її, але водночас треба пам’ятати, що серед наших завдань все-таки є завдання вижити. В першу чергу це стосується командирів, від рішень яких залежать життя солдатів.

Технологічний стрибок

За три роки війни змінилося не тільки світосприйняття Фотона. Змінилися світ, країна, Збройні Сили України… Підрозділ, у який потрапив Фотон, також змінився. Незмінними лишилися уявлення Віктора Хоменка про добро і зло.

Перший технологічний стрибок підрозділу стався влітку 2022 року, коли за допомогою "мавіків" розвідники четвертої роти 128 батальйону 112 бригади ТрО почали коригувати роботу артилерії 92 бригади. Командир роти Юрій Федоренко на позивний Ахіллес (який, до речі, народився у той самий день, що і Фотон, – 26 квітня) масштабував успіх: стрілецька рота ТрО перетворилася спочатку на роту ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБпАК) "Ахіллес" 92 бригади, потім на батальйон і, зрештою, на полк. Що весь цей час робив Фотон?

Якщо коротко: Фотон став одним з тих, завдяки кому технологічний поступ підрозділу став можливим. Почався цей розвиток навесні 2022-го. Перші інженерні рішення були доволі простими: встановити в польових умовах "старлінки", забезпечити для них живлення, застосувати за межами бліндажів виносні антени тощо.

Заступник командира полку Тарас Шандура (позивний Аякс) згадує травень 2022 року: "У нас з Фотоном була задача – налагодити зв’язок артилерії з нашим першим коригувальним розрахунком, тобто встановити в полі "старлінк". Генераторів тоді не вистачало, замість них нам дали два автомобільні акумулятори. Ми їх тягнемо на собі два кілометри… Намагаємось запустити "старлінк" – а воно не працює, бо відсутній нормальний блок живлення… Повернулись ввечері злющі, втомлені. Аж раптом Фотон сказав чарівне слово "інвертор" (перетворювач постійного струму на змінний. – Прим. ред.). Виявилося, що його треба замінити. З новим інвертором все запрацювало!"

Фото: 429 полк безпілотних систем "Ахіллес"

У цивільному житті Аякс – авіаконструктор. У лавах ЗСУ з першого дня великої війни. Саме Аякс став командиром першого розрахунку "Мавіка", пізніше – командиром першого розрахунку FPV. Весну та літо 2022 року він пригадує з посмішкою: "Це зараз у всіх є EcoFlow та інші портативні джерела живлення, а тоді нам доводилось намацувати прості рішення, і доволі часто ми були першими, кому це вдавалося. Того дня, коли ми з Фотоном у польових умовах замінили інвертор, я зрозумів, що у нас є інженер-електрик".

Сьогоднішню роль Фотона у підрозділі Аякс окреслює словосполученням "технічний директор": "Надзвичайно активна людина, як ядерний реактор. Одночасно розвиває багато проєктів. Відслідковує технологічні новинки, розуміє, як їх можна швидко застосувати. За натурою стартапер з дещо авантюрним характером: він здатен повірити в те, у що я не завжди вірю. Я налаштований більш скептично. Але, можливо, наші з Фотоном різні підходи і дають синергію".

Завдяки Фотону у підрозділі з’явилася сучасна система трансляцій. Це коли на екранах командного пункту можна побачити повну картину розрахунків БпЛА. Фотон був одним з перших, хто повірив у нічний бомбер з умовною назвою "Баба Яга" (насправді це кілька моделей БпЛА), і одним з перших, хто намагався розробити методику перехоплення відео з ворожих FPV.

Сьогодні Фотону підпорядковане відділення R&D, у якому працює команда інженерів. Їх завдання – пошук ефективних рішень роботи БпЛА в агресивному радіоелектронному середовищі. Під час кожної масштабної операції Фотон і його команда створюють інфраструктуру взаємодії між радіотехнічною, радіоелектронною розвідкою, засобами РЕБ, ударними та розвідувальними дронами.

Гра на випередження

Слухаючи Фотона, мимоволі чекаєш на момент, коли його особисті враження сягнуть глобальних висновків. Це, власне, й відбувається:

– До війни мені не доводилося так довго мандрувати східною Україною. А тут раптом стало цікаво відкривати для себе маленькі населені пункти, замислюватися над походженням тих чи інших географічних назв... Навколо жива історія. Це територія великих воєн і постійного відчуття смерті. В Україні все просякнуте цим відчуттям. Що це означає?

Відповідь на запитання Фотон дає сам:

– Земля, на якій нам пощастило народитися, просякнута особливими сенсами. Кожна зустріч з дияволом або, якщо хочеш, зі смертю, може дати новий шанс, новий сенс конкретній людині або глобально – людству. В християнстві, як ти знаєш, за розп’яттям наступає воскресіння.

– Це доволі поетично. А якщо говорити конкретно про цю війну, який глобальний сенс чи шанс вона дарує?

Фотон зітхає, наче говорячи: "Це ж так просто". Але розжовує:

– На нашій землі твориться історія, і сенс нашої діяльності сьогодні – не про щось "особисте наше", а про людство. Як Друга світова завершилася винаходом ядерної зброї, так і ця війна дасть дещо людству... Звичайна війна стане неможливою.

– Якимось чудесним чином? Відчуття ірраціонального зла так вразить людей, що вони відсахнуться від масштабного насильства?

– Не зовсім. Озирнись. Диявол зараз тут.

– Припустимо.

– Ми його відчуваємо. Після такого досвіду має щось неймовірне статися, як я вже казав, якесь чудо. Це "щось" на наших очах вже з’являється. Ми постійно маємо справу з чудесами. Наприклад, сам факт того, що ми простояли 2024 рік, втримали основну частину ліній фронту – це чудо. Якщо конкретніше, це технологічне чудо, оскільки це відбулося завдяки розвитку безпілотних систем. Нові розробки систематизуються...

– Дехто стверджує, що і ми, і ворог воюємо "гівном і палками". Мовляв, ми тримаємось не завдяки "Леопардам", "Хаймарсам" чи "Абрамсам", а завдяки дешевим рішенням, які можна швидко масштабувати. Ті самі FPV в цьому контексті – це просто дешеві рішення...

– Так говорять зазвичай ті, хто перебуває у "кабалі переднього краю". Командири, що є у цій кабалі, зосереджені на конкретній ситуації. Їхнє життя – безкінечний "день бабака". Насправді ж те чи інше "дешеве технологічне рішення" – це крихітний фрагмент у цілісній картині технологічних змін.

– Але повернімося до чуда. В чому ж воно полягає?

– Так от. Висока інтенсивність бойових дій прискорює наш технологічний розвиток. Створюються передумови принципово нової інфраструктури оборонної лінії...

– У нас колись буде "Залізний купол", як в Ізраїлі?

– Краще.

– Це взагалі можливо?

Голос Фотона стає несподівано легким:

– Так! Фронт буде настільки насичений технологіями, що в зоні 15-20 км по обидва боки від лінії розмежування стане неможливим перебування людей і техніки. Бліндажі, окопи... Їх не існуватиме, вони втратять сенс. Звичайні способи ведення війни, як я вже казав, стануть також неможливими. Ми винайдемо спосіб унеможливлення війни. Це і є чудо. Це і є наш дарунок людству. Так буде.

Остання фраза – "так буде" – в устах Фотона звучить, як молитовне Amen.

Під час нашої з Фотоном останньої зустрічі я протягнув йому папірець з переліком його вдалих розробок. Він пробігся поглядом по рукописних рядках, здійняв очі та трохи роздратовано сказав: "Ти з глузду з’їхав. В жодному разі ніде не згадуй про це".

За кілька секунд Фотон зник – виїхав на чергову зустріч. Він – частинка випромінювання, яка існує в постійному русі й тільки в ньому. Треба поспішати – одного разу диявол вже зіграв на випередження…

Читайте також
"Братику, я за цю землю на війну пішов". Репортаж із бойового чергування розрахунку БпЛА
Фото: 429 полк безпілотних систем "Ахіллес"
Теги за темою
війна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украинцам спишут часть долгов за водоснабжение: что для этого нужно
Знай
2025-07-07T04:21:54Z
Списание долгов за коммуналку: когда это возможно, какие документы нужны и куда обращаться
Знай
2025-07-14T18:06:28Z
Новые правила для индексации пенсий: какие изменения готовят для украинцев
Знай
2025-07-14T17:36:13Z
Нацбанк выпустил новую монету номиналом 10 грн: в чем ее особенность
TSN
2025-07-06T16:06:24Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
The Rasmus выступит на Atlas Festival и станет послом детского благотворительного фонда
Telegraf
2025-07-14T17:57:53Z
Молочница, раздражение и дискомфорт: почему женщинам тоже не нравятся презервативы
Знай
2025-07-14T16:51:29Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Перестановки в Кабмине: Зеленский рассказал, кто возглавит Минобороны
Хвиля
2025-07-14T18:06:12Z
В кремлевской Думе ответили, боятся ли санкций Трампа
Comments UA
2025-07-14T18:03:58Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
В Николаеве закроют детские сады из-за перебоев с водой
Корреспондент
2025-07-14T18:04:21Z
Гороскоп на 15 июля для всех знаков Зодиака: кому повезет в этот день
Comments UA
2025-07-14T17:27:22Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Евгения Эмеральд после скандального развода примирилась с бывшим мужем-объюзером
Gazeta UA
2025-07-14T17:45:45Z
Австрия выбирает город для проведения Евровидения-2026
Апостроф
2025-07-14T17:21:17Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
В Литве стартует кампания по сбору средств на дроны для Украины
Европейская правда
2025-07-14T18:09:30Z
США выделят $10 млрд в первой волне вооружения Украины - СМИ
Корреспондент
2025-07-14T18:06:47Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Райское наслаждение: этот кокосовый десерт вы будете готовить снова и снова
Знай
2025-07-14T17:51:21Z
Гороскоп на 15 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-14T15:30:11Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Мошенничество в сфере финуслуг: в Украине заблокировали работу сети колл-центров
Апостроф
2025-07-14T18:03:37Z
«Запоріжкокс» завершив капітальний ремонт коксової батареї №2
AgroNews
2025-07-14T17:15:16Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Кроуфорд поддержал Пакьяо перед его предстоящим сражением
Корреспондент
2025-07-14T17:36:30Z
Объявлен состав символической сборной КЧМ-2025
Корреспондент
2025-07-14T17:09:03Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T15:51:43Z
УЕФА объявил судейскую бригаду на ответный матч Шахтера и Ильвеса
Корреспондент
2025-07-14T15:12:14Z
Тренер Дюбуа озвучил, при каком условии возможна трилогия Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-07-14T14:39:16Z
Английский клуб выдвинул предложение в 70 миллионов евро по Забарному
Корреспондент
2025-07-14T14:15:11Z
На фронте погиб Юрий Бредак – титулованный украинский гребец
Комсомольская правда
2025-07-14T13:18:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
США залишаються головним ринком експорту для українського чавуну
AgroNews
2025-07-14T18:13:25Z
Указывает на что-то важное: археологи продолжают исследовать мозаику с незаконных раскопок
Фокус
2025-07-14T18:12:55Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Представлены Audi Q6 и SQ6 Sportback e-tron
Корреспондент
2025-07-14T17:21:25Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z