MY.UAНовини
Гра в обруч: Уривський vs Лятошинський
Гра в обруч: Уривський vs Лятошинський

Гра в обруч: Уривський vs Лятошинський

Гра в обруч: Уривський vs Лятошинський

З античних часів у світі була відома так звана гра в обруч, ідея якої полягала в катанні обруча по землі за допомогою палиці. Примітивна та проста забавка стала широковідомою майже на всіх континентах планети, й про захоплення нею згадують до ХІХ століття включно. В сучасну епоху тотальної цифровізації та штучного інтелекту увагу дітей, а іноді й дорослих, можна захопити лише за допомогою гаджетів. А як бути з «живим мистецтвом» — театральною чи оперною постановкою, де дія відбувається тут і зараз, — коли смартфонозалежність, бажання бути завжди на зв’язку не вимикаючи звук, і манія знімати актуальний контент може не лише заважати іншим глядачам, а й спотворити найгеніальніший твір?..

30 травня 2025 року, Львів, центр міста. До оперного театру, зупиняючись зробити селфі на тлі фасаду та фонтана, сходиться публіка. Біля входу створюється черга-затор уже з охочих сфотографуватися на центральних сходах театру біля портрета його покровительки Соломії Крушельницької. Так само «організовано» фотозалежні переміщуються праворуч від входу — там бар із великим вибором спиртних напоїв, які, щоправда, закінчаться після першого антракту. Публіка, здебільшого вбрана в джинсові та спорттотал луки (у буквальному розумінні спортивні костюми), терпляче та збуджено гомонить у холі та коридорах театру. Трапляються чоловіки в головних уборах — кепках. Цього дня добірне товариство зібралося на подію, визначну не лише для Львова, а й для всієї України, — повернення на львівську сцену опери Бориса Лятошинського «Золотий обруч».

Львівський оперний театр і видатний композитор, чий творчий спадок є національним надбанням класичної музики, майже ровесники — цього року виповнюється 125 років від заснування театру та 130 — від дня народження Бориса Лятошинського. Для постановки оперу «Золотий обруч» обрали не випадково: подію анонсували як нове повернення твору через 55 років від моменту першої постановки та загалом перше в історії незалежності України масштабно цілісне звернення до цього твору.

Оперу «Золотий обруч» (першу редакцію, автор лібрето — театрознавець і драматург Яків Мамонтов) Борис Лятошинський написав на замовлення Наркомосу УРСР. Народний комісаріат освіти від середини 1920-х років пропагував на території радянської України створення опер, які б відображали національну історію та були актуальними для того часу.

В авторському договорі у березні 1928 року Борис Лятошинський зобовʼязався до 1 вересня наступного року надати замовнику партитуру й клавір майбутньої опери. З досліджень істориків і музикознавців невідомо, скільки коштів отримали композитор і автор лібрето за свій твір та й чи отримали взагалі. Збережене життя митців у ті часи, мабуть, уже є найбільшою оплатою. А для нас нині — мистецька спадщина композитора та драматурга й лібретиста — музичне національне надбання.

Майже через 100 років для написання творів також укладають договори, але тепер у нас усе демократично й прозоро. За авторським договором від 29 травня 2025 року між Львівським оперним театром і фізичною особою-підприємцем Іваном Уривським автор і режисер узяв на себе зобов’язання створити сценарно-драматургічну постановку на три дії (режисерську загальну концепцію) до вистави — опери «Золотий обруч» і передати замовнику (оперному театру) твір для попереднього схвалення не пізніше 28 травня 2025 року, тобто за день до підписання договору. Далі щось на рівні фантастичних режисерських здібностей: ФОП-режисер уже наступного дня після підписання договору — до 30 травня 2025 року — передає замовнику твір. Повністю готовий. За таку одноденну «оперативність», а також передачу (відчуження) майнових прав на твір театр зобов’язався сплатити автору одноразовий платіж у розмірі 450 500 грн, із яких 95 500 грн — кошти, виділені Львівською міською радою, а решта — власні кошти театру. Схоже на іншу класичну історію, але без стільців, у форматі «сьогодні гроші — завтра опера». У своєму Instagram режисер іще 26 травня виставив фото з готової постановки «Золотого обруча», процитувавши слова з опери: «А де велика є любов, то там велика мука». Виявляється, що окрім любові та мук там є ще й великі кошти.

Та повернімося ненадовго в минуле до важливішого — історії сценічного життя опери «Золотий обруч», прем’єра якої мала відбутися в рік її написання. Тоді ідеологія та критика завадили. Але вже протягом 1930 року географія опери змінювалася: Одеса, Київ, Харків, Львів... Відповідно й назви були різними: «Захар Беркут» (Одеса, режисер Семен Бутовський), «Беркути» (Київ, режисер Володимир Манзій) та «Золотий обруч» (Харків, режисер Микола Фореґґер). У жодному з названих міст постановка не затрималася надовго й десятиліттями чекала на поновлення. З досліджень музикознавців відомо, що тогочасна критика писала про «складність музики, неможливість охопити і зрозуміти оперу після одного перегляду». Як представниця сучасного театрознавства, котра переглянула сценарно-драматургічну постановку на три дії (режисерську загальну концепцію) Івана Уривського, зауважу, що кожне зі слів-характеристик критиків 1930-х років підходить до «Золотого обруча» оперного прочитання 2025 року. Плюс є тригери сьогодення, незалежні від режисера, — смартфонозалежна публіка, частина якої класично запізнюється, а інша коментує побачене голосним шепотінням. Тут жанр «трагедія в залі» спрацював у кожній із трьох дій опери.

У 1930-х роках композитора Лятошинського звинуватили в тому, що завдання написати зрозумілу для мас оперу він виконав невдало. Нині, в часи реакцій у соцмережах і тотального лайкання, відгуки після першої опери в постановці Івана Уривського були класичними та здебільшого від друзів — «геніально», «шедевр», «тріумфальне повернення опери», «маст сі» (must see. — Ю.С.), «must visit» тощо. Залишу це без коментарів.

Як то кажуть, скільки глядачів, стільки й думок, а ще стільки ж мало б бути програмок, аби не лише прочитати лібрето до опери, а й зрозуміти, чому до творів Лятошинського потрібно звертатися сьогодні, в чому їх унікальність, чому ми повинні знати, зберігати та популяризувати цю спадщину. Перед виставою я звернулася до однієї з контролерок із проханням продати мені буклет до опери «Золотий обруч». Із гордістю та певною категоричністю пані в уніформі Львівської опери прочитала мені міні-лекцію про те, що нині не час для буклетів, у країні війна, й тому театр не замовляє такої продукції. Ну і якщо я хочу знати щось про оперу, то на стіні в коридорі є два обрамнички (аркуш паперу в дерев’яній рамці. — Ю.С.), на яких написано все, що треба знати. Пані ласкаво провела мене до цих настінних чудес інформативності, інакше я б того обрамничка шукала до закінчення третьої дії.

А ось що я знайшла раніше — то це договір постачання від 25 березня 2025 року між ТОВ «РВФ «Поліграф-сервіс» і Львівським оперним театром, які домовилися про виготовлення буклетів на загальну суму 736 800 грн за ескізами замовника. У цю суму закладено буклети до опер «Соляріс», «Мазепа», «Лісова пісня», «Тіні забутих предків» та інших, зокрема й «Золотий обруч» — 300 штук, один буклет на 68 сторінках. Чи то не встигли до прем’єри зробити ескізи, чи фарба закінчилася, чи, може, й справді ці більш як 700 тис. грн віддали на ЗСУ, — наразі з’ясувати не вдалося. Час виконати умови договору, як і повернути кошти, ще є.

Хто, куди й що повертатиме — це справа часу та совісті, а я пропоную знову ненадовго повернутися в минуле, а потім нарешті — до довгоочікуваної опери. 1970 року на сцені Львівської опери завдяки на той час головному диригенту театру Юрію Луціву було презентовано другу редакцію опери «Золотий обруч» (скорочений варіант зі зміненим текстом лібрето, який, зі слів пана Луціва, він узгоджував із самим Лятошинським). Саме ця постановка була нагороджена Шевченківською премією та мала довге сценічне життя й, за словами музикознавців Оксани Паламарчук і Василя Пилипʼюка, стала мистецьким вибухом у галереї постановок творів радянських композиторів. 1989 року Національний академічний театр опери і балету України теж захотів мати цю постановку у своєму репертуарі. Не склалося — опера не мала успіху, тож її зняли з репертуару.

2023 року сподвижники збереження національного надбання української класичної музики — «Фундація Лятошинського» за фінансової підтримки благодійного фонду «Фундація імені Князів Острозьких» родини Юрія та Ірини Луценків (Юрій — колишній генеральний прокурор України та Ірина — в минулому народна депутатка України були присутні на прем’єрному показі.Ю.С.) — провели неймовірно ретельно вивірену роботу, підготувавши партитуру та клавір (повний нотний текст твору з партіями солістів-вокалістів і хору) «Золотого обруча», у яких поєднали різні українські редакції цієї опери. Знайти в бібліотеках різні рукописні версії, все зібрати, зіставити, набрати на комп’ютері й водночас не спотворити — це складне та відповідальне завдання, з яким блискуче впоралися менеджерка проєкту Тетяна Гомон, композиторка Алла Загайкевич і докторка мистецтвознавства, музикознавиця та співзасновниця ГО «Фундація Лятошинського» Ірина Тукова. До речі, саме пані Ірина була ведучою концертів, що відбувалися перед кожним із виступів у Національній філармонії України під час днів «Лятошинський space» у січні цього року. І саме з цих міні-лекцій вдалося дізнатися про творчість Бориса Лятошинського більше, ніж із будь-якого 68-сторінкового буклету.

Руслан Литвин

Більше історичних відступів і згадок не буде. Нарешті… завіса. Ліворуч на електронному табло висвічується зворотний відлік. 00:08:40 — вперше звучить увертюра в оригіналі. Подія історична. А от здогадайтеся, що ж паралельно відбувається в залі? Підказка — не вперше. Це те, з чим категорично бореться режисер Іван Уривський: пише розлогі пости, вводить у класичні постановки окремих персонажів, які протистоять цьому явищу. Гадаю, легко здогадалися — поціновувачі запізнень із ввімкненими ліхтариками на мобільних телефонах починають пробиратися на свої місця. Явище ганебне й, схоже, вічне.

Руслан Литвин
Руслан Литвин

Після відкриття завіси глядачі потрапляють до шестиярусної студентської аудиторії, де відбувається лекція-вивчення подій повісті Івана Франка «Захар Беркут», а точніше, їх реконструкція з перевтіленням дійових осіб у героїв повісті. Так лекторка стає Маврою, студент, який запізнився, приміряє на себе роль Максима. Згодом до аудиторії завітає й представник князя (події повісті відбуваються у ХІІІ столітті. — Ю.С.) Тугар Вовк, який прагне знайти провідника на лови ведмедя, разом із мисливцем — бояри, пізніше з’явиться донька Мирослава, в яку закохається Максим. Можливо, любов Уривського до сценічного перформансу зумовила появу на сцені-аудиторії скляних кліток-експонатів. Перша містить дивну ікебану, яку дуже важко роздивитися з глядацької зали та зрозуміти її символізм. Друга — шкіру або напівопудало ведмедя, тут усе ясніше, але чомусь саме це викликало сміх у залі. Одна історія штучно накладена на іншу, умовність режисури й просто нестерпна фронтальна статичність. Важко, незрозуміло. Антракт перший.

Руслан Литвин
Руслан Литвин

Після першої законної глядацької перерви поруч зі мною з’являються вільні місця, навіть незважаючи на вартість квитка 1500 грн. Друга дія на три насичені картини. Третій експонат у клітці — символічний камінь (майже окрема дійова особа). Умовний майдан, де збираються місцеві мешканці (тухольці) в різнокольорових шапках, у яких чітко впізнається дизайнерський почерк сценографки та авторки костюмів Дарії Білої (вартість роботи дизайнера теж є у відкритому доступі на сайті Prozorro). У шкіряному плащі з таким самим наплічником з’являється Захар Беркут. Думаєте, ось вона, зав’язка? Ні, вона вже була. Перипетій багато, лібрето (літературну основу опери) за бажання зможете легко знайти на сайті театру. Там детально, зрозуміло й не зовсім коротко.

Руслан Литвин

Фактично та сценічно — три дії на дев’ять картин і майже нуль емоцій. Парадокс. Чомусь до операцій не допускають осіб без медичної освіти, до керування літаком — без відповідної ліцензії та досвіду, а от до постановки опери, виявляється, можна? Невже гучне ім’я, навіть людини, безперечно талановитої в інших сферах, може замінити знання та професіоналізм? Знову парадокс, але, схоже, не в нашій країні.

Руслан Литвин

Мені особисто дуже хотілося, щоб після появи Захара Беркута все це припинилося, бо ні драматургія, ні музика, ні виконання (крім партії Мирослави), ні сценографія та модернові костюми ніяк не складалися воєдино. Я не знаю, як сприйняв (чи, може, витримав) перегляд цієї постановки сам маестро Юрій Луців, який у поважному віці 94 років знайшов час та бажання споглядати наживо це, колись рідне йому дійство. У ЗМІ схвальних відгуків вистачає, як і місця для «але». Можна виправдати це тим, що в музиці Бориса Лятошинського поєднано жанри опери, ораторії та симфонії, а більшість твору — це драматургічні діалоги. Ну й не слід забувати про відсутність розлогих арій, де можна насолоджуватися красою вокальних даних. Виправдати можна все, навіть те, що зі смачних інгредієнтів можна приготувати несмачну справу й назвати це високою кухнею. Та чи варто?

Руслан Литвин
Руслан Литвин

Лібретист Яків Мамонтов пояснював, що «Золотий обруч» — це емблема тухольської громади, їхнє знамено в боротьбі проти соціяльного та національного поневолення». Над сценою у вигляді ніби незрозумілого ієрогліфа було підвішено довгасті освітлювальні пристрої, з яких дійові особи врешті-решт зібрали обруч, який водночас став їхнім захистом. Мабуть, усе склалося так, як замислювала молода й амбітна команда постановки, котра працювала над оперою, й тут треба поставити крапку та зайняти місце стороннього спостерігача, фіксуючи, скільки часу інтерпретація «Золотого обруча» Івана Уривського проіснує в репертуарі оперного театру. Але…

Руслан Литвин

Поклон. Зала аплодує стоячи. Захоплені вигуки та крики «браво» найгучніше лунають від знаного ресторатора Михайла Кацуріна, який став затятим театралом та, зі слів близького оточення режисера, не пропускає жодної вистави авторства свого друга Івана Уривського. Перекрикує Михайла лише молодик, який стоїть поруч. У ньому впізнаю чоловіка Дарії Білої — одного із засновників Монобанку Михайла Рогальського. Він тут, схоже, з приватним візитом-підтримкою, бо генеральний партнер опери — Ощадбанк. За традицією на сцені з’являється режисер, він, імовірно, є амбасадором відомого спортивного бренду, хоча кепку роздивитись не вдалося. Поруч — щаслива та з розкішними букетами квітів художниця.

Руслан Литвин
Руслан Литвин

Попри захоплені крики згадую слова ресторатора Михайла перед початком вистави: «Мені вперше в житті сказали «Скидайте капелюха». Все колись буває вперше. От і опера Бориса Лятошинського «Золотий обруч» уперше в історії незалежної України звучить і дивує. Більше кухонних аналогій із млинцями чи іншими стравами не буде. Лише спостереження.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Мерц: Німеччина чекає на рішення США щодо заміни Patriot для поставок Україні
Европейская правда
2025-07-22T06:13:55Z
Підписання закону про «олійні правки» тимчасово заблоковано у ВРУ
Agravery
2025-07-22T06:06:11Z
Юрист Трампа розповів, навіщо пив горілку із Лукашенком
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:06:02Z
Нідерланди зробили гучну заяву щодо постачання систем Patriot для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:39:20Z
Білий дім вилучив з преспулу WSJ через статтю про Трампа
Европейская правда
2025-07-22T05:31:07Z
Син Байдена каже, що невдалий виступ його батька на дебатах був спричинений прийманням ліків
Европейская правда
2025-07-22T05:25:36Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:09:13Z
Скандал із листом до Епштейна. Трамп покарав The Wall Street Journal
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:57:30Z
Загинув поблизу селища Удачне на Донеччині. Згадаймо Владислава Леусенка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:27Z
На Київщині на трьох пляжах виявлено перевищення кишкової палички. Де можна купатися
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:51:46Z
Атака на Краматорськ: росіяни вночі вбили дитину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:36:05Z
Карта бойових дій в Україні станом на 22 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:51:08Z
В Україні дощитиме: погода на 22 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:03:57Z
Речник «Хортиці» розповів про ситуацію на адмінкордоні Дніпропетровщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T02:45:21Z
79-річна рекордсменка з написання радіодиктантів зі Львова залишилась без житла через обстріл РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T02:06:08Z
Окупанти атакували Одесу ударними безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T00:45:46Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T23:33:20Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
Зірка "Папіка" Даша Петрожицька чесно про те, чому рідко грає в кіно: "Хочеться чогось іншого"
24tv
2025-07-21T14:00:51Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Чи зможете ви знайти 4 яблука за 15 секунд: надзвичайна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-07-21T14:27:21Z
Польща знайшла найбільше в історії родовище нафти та газу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:15:34Z
Прибутковість агровиробництва зросла: EBITDA збільшився до 402 $/га
AgroPortal
2025-07-22T06:00:47Z
Через аномальну спеку підскочили ціни на продукти по всьому світу – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:36:10Z
Уряд України офіційно ліквідував Мінагрополітики
Agravery
2025-07-22T05:21:02Z
На окупованих територіях пропав врожай пшениці – Андрющенко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:18:12Z
Посуха знищує пізні культури на півдні України: як домогтися компенсації від держави
AgroPortal
2025-07-22T05:00:44Z
Ліквідація аграрного відомства. Крок вперед, чи два назад?
AgroPortal
2025-07-22T03:00:52Z
РНБО запровадила мораторій на перевірки бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:25Z
Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:57:57Z
Україна та Данія розробляють перехоплювач дронів зі штучним інтелектом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:12Z
Штрафи ТЦК за неоновлення даних. Що змінилося і чого чекати військовозобов'язаним
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:48:27Z
Стало відомо, скільки засуджених служать у лавах ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:27:50Z
Повернені з полону українці можуть допомогти звільненню своїх побратимів: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:57:22Z
22 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:06:41Z
Керівництво Академії МВС розібрало квартири, яке обіцяло пільговикам і ветеранам – розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T18:33:30Z
У Підмосков’ї російська ППО знищила житловий будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:18:07Z
Міленіали обирають «тихі відпустки» без відома керівництва: світ захопив новий тренд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:42:03Z
Чому в Україні нашестя сарани: науковець надав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:33:13Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Поліція затримала киянина, який відкрив стрілянину, святкуючи перемогу Усика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:33:07Z
Українські арбітри працюватимуть на грі кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:13Z
Україна здобула першу нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:20Z
Олександр Караваєв: На зборах навантаження важливіші за результат
Football.ua
2025-07-21T15:30:06Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
Діас погодив контракт з Баварією – Романо
Football.ua
2025-07-21T15:24:20Z
Зоря підписала бразильського хавбека Руана Олівейру
Football.ua
2025-07-21T15:21:45Z
Місію виконано, – Усик звернувся до вболівальників після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-21T15:18:59Z
Авіакатастрофа у столиці Бангладеш: кількість жертв зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:24Z
РФ пошкодила торговельний центр у Сумах: серед поранених – дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:12:53Z
РФ вдарила по Одесі: є постраждала, зайнялася пожежа на парковці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:42:56Z
П'яний чоловік знущався з собаки, бо той з'їв його обід: поліція затримала зловмисника
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T01:27:14Z
У Британії двоповерховий автобус з пасажирами врізався в міст: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T22:21:56Z
Отруєння в ресторані Кацуріна: у потерпілих виявлено сальмонельоз
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:21:24Z
Авіакатастрофа в Індії: розшифровано чорні скриньки літака Boeing
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:27:04Z
У Рівному водій на Range Rover тікав від патрульних і врізався в магазин
УкраинФорм
2025-07-21T16:18:01Z
У Києві знищили бойову частину збитої російської ракети Х-69, що впала біля будинку
УкраинФорм
2025-07-21T15:21:32Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
Гряде нова ера гаджетів: у Китаї готують тонкий смартфон із надвитривалою батареєю
Фокус
2025-07-21T15:00:42Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z
Новий електричний пікап Isuzu вражає своєю високою вартістю
Топ Жир
2025-07-21T13:18:10Z
Недорогі та безпроблемні: експерт назвав кращі авто для початківців вартістю до $10 000
Фокус
2025-07-21T13:00:52Z