MY.UAНовини
Цусіма – символ ганьби Росії: чому битву порівнють з історичною атакою України на аеродроми
Цусіма – символ ганьби Росії: чому битву порівнють з історичною атакою України на аеродроми

Цусіма – символ ганьби Росії: чому битву порівнють з історичною атакою України на аеродроми

1 червня 2025 року Росія за кілька хвилин втратила третину своєї стратегічної авіації внаслідок української операції "Павутина".

Першою реакцію тамтешніх пропагандистів було порівняння з "Перл-Гарбором", втім, куди доречніші інші історичні алюзії, а саме – з ключовою подією російсько-японської війни 1904 – 1905 років – Цусімською битвою. Що про неї відомо, яке історичне значення та наслідки мала – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Чому й через що Росія воювала з Японією

На початок 20 століття Російська імперія була дуже високої думки про себе. Росія вважала себе світовою державою, яка зовсім трішки не дотягує до дійсно Вищої ліги, до якої входили Велика Британія, Франція та Німеччина і не входили через власну стратегію ізоляції Сполучені Штати.

Росія існувала як "суходільна імперія", яка постійно розширює своє кордони і збільшує зони впливу. Однією з таких зон став Далекий Схід, точніше – Маньчжурія та Корея. Ці землі тривалий час були під контролем Китаю та династії Цін, але в 19 столітті сила Китаю випарувалась, і його влада над колишніми васалами була номінальна.

Цим скористалась Японія, яка уникла помилки Китаю та провела стрімку модернізацію, стрибнувши з фактичного Середньовіччя у Новий час. Бонусом для стрибка стало загарбання японцями Кореї внаслідок перемоги у війні з Китаєм у 1895 році.

Yuki no Shingun – атмосферна японська воєнна пісня, присвячена епізоду війни з Китаєм: дивіться відео

Росія на таку зухвалість довго закривала очі, але в підсумку не втрималась від "маленької переможної війни" у стилі "Токіо за 3 дні". На це були як геополітичні причини (на яких наполягають підручники історії), так і зневага росіян до японців як до нижчої раси.

А також комерційні інтереси членів царської родини та найближчого оточення Ніколая Другого – ті вклалися у лісопилки в Кореї (точніше – так звані "концесії на річці Ялу"), які на той час вважалися надзвичайно прибутковими та були таким собі "біткоїном початку 20 століття" або тодішнім аналогом B2B Jewelry.

Але на шляху шалених грошей стояла Японія, яка не бажала визнавати російські інтереси в регіоні. У підсумку стався конфлікт, який дві держави вирішили розв’язати силою зброї. Тоді не було стратегічної авіації та ядерної зброї, тому головним аргументом і найбільшою силою вважалися ВМС.

Маленька переможна війна, яка стала повним провалом

Росія сподівалася на швидку перемогу, але неповоротка імперія прорахувалась. Успішно вести війну із Санкт-Петербурга не вийшло, логістика та управління бойовими діями на краю світу стали ахіллесовою п'ятою Царату, ставши втіленням класичної російської приказки про дурнів та дороги.

Не дивно, що Росія почалася зазнавати поразки за поразкою. Натомість суперник діяв жваво та звитяжно. Японці взяли в облогу російський анклав Порт-Артур і блокували в порту Чемульпо крейсер "Варяг" (той самий, про безславну загибель якого росіяни склали героїчну пісню).

Доволі швидко основні сухопутні та морські сили росіян були розбиті японцями. Царський флот у битві в Жовтому морі потопила японська ескадра під командуванням адмірала Того Хейхатіро, а піше військо росіян зазнало важких втрат у кривавій битві під Мукденом. У ній росіяни втратили вбитими та пораненими 90 тисяч солдатів з 350 тисяч, які брали участь у бою, а японці – 75 000 з армії в 300 000.

Зважаючи на все це, якось непомітно єдиною надією Росії стала так звана Друга тихоокеанська ескадра, вона ж – Балтійський флот, якому ще в 1904-му році наказали плисти своїм ходом (частина в обхід Африки, частина – через Суецький канал в обхід Євразії) до берегів Японії та повторювати екзекуцію, яку влаштувала японцям в Едо за 50 років до цього американська ескадра комодора Перрі, а потім повторила британська в Кагосімі.


Шлях російської ескадри до Цусіми / Карта

От тільки це вже були не ті японці, які були безпорадними проти гарматних обстрілів з американських пароплавів – колишні самураї сьогунату Токугава та їхні нащадки пройшли вишкіл у найкращих військових навчальних закладах Європи, переоснащенням японської армії займалися англійські інструктори та радники, а новий флот імператора відповідав усім вимогам того часу. Чого не скажеш про флот росіян. Він нібито й був новим, але до нього було чимало питань, про які згодом згадаємо.

  • Ескадра Балтійського флоту, якою командував віцеадмірал Зіновій Рожественський, налічувала 30 бойових і 8 допоміжних кораблів. Це була гордість російського флоту в складі новеньких лінкорів, броненосців та есмінців.
  • Також учасником походу був і знаменитий крейсер "Аврора", але він проявить себе набагато пізніше. Чимало з цих кораблів були щойно з верфі або навіть не були добудовані і їх планувалося доводити до пуття по ходу піврічної мандрівки.
  • Звісно, нічого з цього не вийшло, і похід російської ескадри перетворився на суцільну ганьбу (щось схоже вже в наш час повторить інший російський воєнний корабель-мем авіаносець "Адмірал Кузнєцов").

Традиційно головним ворогом для російських моряків стало море. Втім, були й інші випробування. Вже на початку походу ескадра вступила в бій: росіяни біля берегів Англії зненацька побачили "японські військові кораблі" і почали гатити по них. Ворогом виявилися британські рибалки, які втратили один сейнер і кілька загиблих. Втім, втрати були й у росіян – внаслідок "френдліфаєра" на тому самому крейсері "Аврора" було вбито корабельного священника.


Маркіз Того Хейхатіро – переможець російського флоту / Архівне фото в кольорі

У підсумку виснажені далеким походом, що ростягнувся на довгі місяці, росіяни з великими труднощами таки дісталися Далекого Сходу на початку травня 1905 року. Десь посередині шляху командування ескадри, яке взагалі йшло на з’єднання з іншою частиною російського флоту, дізналося, що він розбитий і з’єднуватися нема з ким.

Втім, наказ був іти далі, що Рожественський і зробив. Водночас особливого плану в контрадмірала не було. Однак він був у противника – японський флот під командуванням адмірала Того Хейхатіро давно готувався і чекав. Під його командуванням було понад 100 кораблів різних типів, що давало японцям перевагу заздалегідь, але ніхто не міг уявити, що станеться далі.

Як японці заманили і потопили велику російську ескадру

Ідеальним місцем для зустрічі стала Цусімська (інша назва – Корейська) протока, куди японці заманили російську ескадру та змусили прийняти бій 27 травня 1905 року (за новим стилем).


Цусімська битва на сучасній мапі

Доволі швидко морська битва перетворилася на одностороннє винищення, а новітні російські лінкори та броненосці почали палати один за одним і тонути. Японські ж кораблі залишилися навіть не уражені.

  • Причина банальна – японці мали кращі гармати, ті мали більшу дальнобійність, чим успішно користувалися.
  • Японські снаряди мали в 5 разів більше вибухової речовини, що збільшувало руйнівну дію.
  • Натомість російські снаряди були ефективні лише на малих дистанціях в 15 – 20 кабельтових (тобто до 3,7 кілометра), але так близько підійти російським кораблям ніхто не дозволив, й бій проходив на відстані вдвічі більшій.

Крім того, японські кораблі були пофарбовані в блакитно-сірий колір і зливалися з водою, натомість російські кораблі ці аналогові "стелс-технології" ігнорували та мали яскравий чорний окрас корпусу з яскравими помаранчевими трубами. Хіба не чудові мішені.

Ну, й останній аргумент – російські каноніри просто не вміли влучно стріляти – їх до цього особливо не готували, а на навчальних стрільбах вони просто не вміли користуватися прицілами та дальномірами, а тому не могли влучити в ціль (документи про це збереглися). В реальному бою офіцерам довелося стріляти за методикою "на око" і, звісно, нікуди не влучати.


Відплиття японського флоту до Цусіми / Архівне фото

Фактично японський флот, немов у тирі розстріляв непроханих гостей, які навіть не зрозуміли, що відбувається, бо вступили в бій і загинули просто з маршу. Доволі швидко єдиним завданням росіян стала втеча та порятунок власних життів.

За понад сто років після тих подій екіпаж флагмана Чорноморського флоту Росії ракетоносного крейсера "Москва" повторить цей "подвиг", який називатиметься "боротьбою за живучість".

  • З 12 броненосців, що були основою ескадри, 3 ("Ослябя", "Імператор Алєксандр III" і "Бородіно") одразу пішли на дно, флагман "Князь Суворов" був просто розстріляний гарматами і згодом добитий японськими міноносцями.
  • Ще три кораблі — броненосці "Сисой Велікий" (так, така назва – 24 Канал) і "Наварін", а також броненосний крейсер "Адмірал Нахімов" — були торпедовані та потоплені вночі японськими міноносцями.


Адмірал Того Хейхатіро на флагмані "Мікаса" під час Цусімської битви / Репродукція класичної японської картини

Броненосець берегової оборони "Адмірал Ушаков", що відстав через пошкодження від залишків ескадри, наступного дня був потоплений японськими броньованими крейсерами, а кораблі "Імператор Ніколай I", "Орьол", "Адмірал Сєнявін" і "Генерал-адмірал Апраксін" ганебно здалися в полон. Згодом вони стали кораблями японського імператорського флоту. Також у полон потрапив і командувач ескадри Рожественський – він був важко поранений ще на початку битви, і без нього флот втратив остаточну керованість, що стало ще однією причиною розгрому.


Захоплені японцями трофеї – російські кораблі "Адмірал Апраксін" і "Адмірал Сєнявін"

Доля інших великих бойових кораблів склалася так. Допоміжний крейсер "Урал", зазнавши в бою 27 травня кілька підводних пробоїн, був залишений командою і затонув. Крейсери "Олег", "Аврора" і "Жемчуг" після настання темряви повернули на південь за кілька днів буквально на останніх лопатах вугілля, дійшли до Маніли, де їхній екіпаж (сукупно понад 2 000 моряків) інтернували, тобто вони не мали права повернутися до флоту до кінця бойових дій.

Крейсер "Владімір Мономах" вночі 28 травня зазнав торпедного ураження та вранці затонув недалеко від острова Цусіма.

Російський броненосець "Орьол" після знайомства з японськими колегами / Архівні фото

Крейсер "Ізумруд", побачивши, що колеги капітулювали та підняли сигнал про здачу, скористався своїм високим ходом і зміг втекти від японців, проте до Владивостока не дійшов: вночі 30 травня він наскочив на мілину і в паніці був підірваний власним екіпажем.

Пошкодженого крейсера"Свєтлану" 28 травня перехопили два японські крейсери, і після двогодинного бою вона затонула. Найслабший з російських крейсерів – "Алмаз" – зумів досягти Владивостока.

Броненосець "Дмитро Донський" став останньою жертвою битви: ввечері 28 травня він був оточений шістьма крейсерами і декількома міноносцями противника. Одразу потопити його японці не змогли, проте низька швидкість, отримані пошкодження і майже повна відсутність боєзапасу в умовах панування противника на морі не залишали шансів дістатися до Владивостока, і вночі він був затоплений командою.


Японські моряки на борту броненосця "Імператор Ніколай I" / Архівне фото

Міноносець "Бєдовий", призначений для евакуації адмірала в разі виходу з ладу флагманського корабля, в бою 27 травня свого обов'язку не виконав – за нього це змушений був зробити "Буйний". Однак наступного ранку Рожественський і його штаб перейшли-таки на "Бєдовий", але близько 15 години, зустрівшись із двома японськими міноносцями, "Бєдовий" здався без бою і навіть без спроби відірватися від ворога, незважаючи на те, що інший міноносець, що йшов разом з ним – "Грозний" – успішно це зробив і в підсумку дістався до Владивостока.

Міноносець "Буйний" же, здавши адмірала зі штабом, через деякий час через неполадки в машині відстав від колег – "Бєдового" і "Грозного"; пізніше його команда була знята "Дмитрієм Донським", а сам міноносець затоплений. "Бистрий" тікав разом зі "Свєтланою"; після загибелі крейсера він викинувся на берег, немов кит, що втратив орієнтацію у просторі.

Міноносець "Бєзупрєчний" на світанку 28 травня зіткнувся з японським крейсером і міноносцем і, не виправдавши назви, загинув з усією командою. Міноносець "Громкій" через брак вугілля був змушений вступити в бій з японськими міноносцями і загинув. "Блискучий" через отримані пошкодження був затоплений командою, яка перейшла на "Бадьорий". Цей міноносець не зміг самостійно дійти до Шанхаю через брак вугілля, але 20 травня його взяв на буксир англійський пароплав і привів до порту. Дістатися до Владивостока, крім "Грозного", вдалося і "Бравому".

Загинула й частина допоміжних суден. У бою 27 травня буксирний пароплав "Русь" після зіткнення з транспортником "Анадир" був покинутий екіпажем і пізніше потоплений японськими крейсерами. "Іртиш", який 27 травня зазнав пошкодження від артилерійського вогню, намагався дійти до Владивостока, але ввечері наступного дня його довелося затопити біля берегів Японії.

Плавуча майстерня "Камчатка" втратила хід через пошкодження і була потоплена міноносцями. Обидва госпітальні судна ("Орьол" і "Кострома") були захоплені японцями ще 27 травня ("Кострому" згодом японці шляхетно відпустили). Буксир "Свір" і транспорт "Корєя" змогли втекти до Шанхаю. Транспортник "Анадир" після денного бою був ізольований від ескадри і був змушений тікати світ за очі – аж до Мадагаскару, морякам пощастило, що мали великий запас вугілля. Корабель плив до Африки цілий місяць і весь цей час вважався загиблим.

Таким чином, з 38 кораблів ескадри адмірала Рожественського 21 загинув у бою, сім були захоплені японцями, шість – інтерновані, лише чотирьом (3 з них бойові) вдалося врятуватися.

У Росії про катастрофу дізналися лише через кілька днів – 30 травня 1905 року. Цікаво, що спершу російська преса написала, що "щось" було, але не розповіла, що сталося. Лише згодом з'явилися деталі, а також сумне визнання катастрофи. Водночас західна преса вже кілька днів смакувала деталі. Особливо тішилися британці, які отримали моральну сатисфакцію за вбивство росіянами своїх рибалок.

Надії, покладені всією Росією на наші морські сили, не виправдалися, і весь центр тяжіння війни знову переноситься на наші сухопутні війська, якими б не були ще не з'ясовані втрати, понесені Японією в морському бою 14 травня (27 травня за новим стилем – 24 канал),
– уривок зі статті під назвою "Важка втрата" в газеті "Московскіє вєдомості" за 31 травня 1905 року.

Цікаво, що перед цим російська преса кілька місяців смакувала похід і звитяжність російського флоту, а також наперед попереджала про розгром японців.

Ганьба на всі часи

Цусімська авантюра стала найбільшою в історії Росії одномоментною поразкою на морі. Після Цусіми доля війни була вирішена – Росія була змушена капітулювати, але, щоб зберегти обличчя, їй запропонували красиві мирні переговори. За їхніми умовами Росія відмовилась від власних зазіхань на Корею і поступилася Японії Південним Сахаліном і правом портів в Китаї.

За час війни з Японією російські війська втратили близько 135 000 осіб убитими та пораненими. Велика кількість вояків потрапила в полон. При цьому 170 000 російських солдатів пропали безвісти – декілька тисяч з них лежать на дні Японського моря. Але найстрашнішою для царя була втрата не людей, з якими традиційно ніхто не рахувався, а втрата ВМС, без яких Росія вже не могла вважати себе "великою державою".

Переговори про капітуляцію Росії проводили в США та за посередництва американського президента Теодора Рузвельта, який, до речі, отримав за це в 1906 році Нобелівську премію миру. Це ще одне нагадування для Дональда Трампа, що омріяну ним "нобелівку" можна отримати за капітуляцію росіян, а не підтримку Путіна.

Загальна вартість втрачених Росією кораблів (разом з тим артилерійським і мінним озброєнням, яке раніше потрапило до японців у Порт-Артурі), згідно з підрахунками історика Корнелія Шацилло, склала колосальну на той час суму – 255 888 951 рубль золотом. Це 198 117 тонн золота.

Ескадрений броненосець коштував тоді 8 – 14 мільйонів рублів, броненосець берегової оборони – 4,3 – 4,5 мільйона рублів, крейсер – від 3,3 до 6,5 мільйона рублів, есмінець коштував приблизно 450 тисяч рублів.

Убитими (5045 з 16 171 матросів і офіцерів ескадри), полоненими й інтернованими ескадра втратила 89,5% свого особового складу. Це тисячі моряків і офіцерів. Росія втратила весь кадровий кістяк свого флоту і зазнала ганебної поразки, яка стала причиною першої руської революції.

У її розпал в 1906 році російський поет Константін Бальмонт напише пророчого вірша під назвою "Наш цар". Даруйте, але дамо його російською. Цей вірш, до речі, пасує й Путіну в нинішній ситуації, от тільки "воєнкори" більше не пишуть віршів і навіть не видаляють, як обіцяли, свої телеграм-канали.

Наш царь – Мукден, наш царь – Цусима,
Наш царь – кровавое пятно,
Зловонье пороха и дыма,
В котором разуму – темно...

Наш царь – убожество слепое,
Тюрьма и кнут, подсуд, расстрел,
Царь-висельник, тем низкий вдвое,
Что обещал, но дать не смел.

Он трус, он чувствует: с запинкой,
Но будет, час расплаты ждёт.
Кто начал царствовать – Ходынкой,
Тот кончит – встав на эшафот.

Попри страшну ганьбу росіяни нічого не зрозуміли: відповідальність повісили на цапа відбувайла, яким призначили Рожественського. Цар Ніколай Другий не зробив взагалі жодних висновків і швидко та з радістю вляпався в Першу світову війну, яка також завершилася революцією, але цього разу Царат вже не встояв.

Цікаво, що рушійною силою революції 1917 року стали моряки відродженого ціною неймовірних зусиль Балтійського флоту, які в Першій світовій війні ніякої великої ролі не зіграли та всі 4 роки були замкнені в балтійській пастці німцями. Таким чином, цар своїми ж руками випестував своїх вбивць.

Ніколай II не просто втратив трон, але й життя. Він та його родина були розстріляні у підвалі, а російські аристократи або були вбиті, або втекли з Росії до Європи, де швидко розорилися та змушені були доживати свого віку в злиднях.

Найцікавіше, що нічого не зрозуміли і сучасні для нас росіяни, бо нині експерти вихованого помічником Путіна Владіміром Мєдінським Російського воєнно-історичного товариства пишуть, що "в поразці винні невдалий збіг обставин і зла доля"...

Що почитати по темі

  • Алєксєй Новіков-Прибой "Цусима". Роман у 2 частинах

Це художній твір про про Цусімську битву й те, що їй передувало. Автор – учасник тих подій, він вижив під час знищення російської ескадри і згодом кілька років провів у японському полоні. Для написання роману автор використав свідчення живих учасників подій, але потрібно зважати, що писав він "Цусиму" вже в часи Сталіна, тому в другій частині роману (про власне битву) вдався до фальсифікацій, без яких, можливо, роман ніколи б і не побачив світ, а він сам – не отримав Сталінську премію.

Тим не менше, "Цусима" – доволі цікаве джерело, особливо перший том, в якому розповідається про шлях ескадри до Цусіми, під час прочитання якого стає зрозуміло, що не загинути ця ватага просто не могла.

Що подивитись

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Сок для здоровья сердца: ученые назвали самый лучший напиток для женщин после 50 лет
Gazeta UA
2025-07-05T14:06:48Z
После 50 лет вы в группе риска: болезнь, незаметно лишающая зрения
Знай
2025-07-05T13:51:31Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Чем полезен крыжовник: почему его нужно включить в ежедневный рацион
TSN
2025-07-05T14:51:38Z
Черешня — все, что нужно знать о полезных и вредных свойствах ягоды
TSN
2025-07-05T14:03:53Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Bloomberg: OPEC+ значительно увеличил добычу, что повлияет на цены на нефть
Хвиля
2025-07-05T14:18:47Z
Украинцы теряют интерес к доллару: в НБУ назвали причины
Comments UA
2025-07-05T14:12:09Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Массированный удар РФ по Киеву: возросло количество погибших
ZN UA
2025-07-05T09:21:32Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Россия расширяет военное присутствие в Армении на фоне конфликта с Азербайджаном — ГУР
Апостроф
2025-07-05T14:51:19Z
Какая угроза на границе с Беларусью — ГСЧС
TSN
2025-07-05T14:51:10Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Эксперты рассказали, что нужно вылить внутрь микроволновки, чтобы избавиться от неприятного запаха
TSN
2025-07-05T14:36:52Z
Готовим кабачки по-новому: идеальная закуска появится на столе через 20 минут
Telegraf
2025-07-05T14:36:18Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ивана Купала: магическая ночь, когда цветет папоротник и девушки ищут любовь – вся правда о славянском празднике
Знай
2025-07-05T14:51:22Z
В Украине появился регион, где тревога будет включаться по-особенному: детали
Comments UA
2025-07-05T14:51:21Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
По всей Украине воздушная тревога: какая угроза
Telegraf
2025-07-05T14:54:45Z
Генштаб: украинцы поразили в РФ предприятие по производству компонентов для "Шахедов" и "Искандеров"
Апостроф
2025-07-05T14:48:19Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
"Первая любовь": Ступка показал свою "сладкую булочку"
GlavRed
2025-07-05T12:39:03Z
20-летняя дочь Оли Поляковой впервые отреагировала на слухи о беременности и показала свою фигуру
TSN
2025-07-05T11:09:08Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
Атака РФ: в Чугуеве большой пожар, 11 раненых
Корреспондент
2025-07-05T07:03:42Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T14:51:44Z
В Карпатах медведь убил туриста: что стало причиной нападения
TSN
2025-07-05T14:36:39Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Челси официально подписал английского вингера
Корреспондент
2025-07-05T14:51:39Z
Промоутер подтвердил переговоры о поединке Джошуа - Уайлдер
Корреспондент
2025-07-05T14:30:30Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Юный форвард Милана отправляется в аренду
Корреспондент
2025-07-05T14:12:24Z
Несокрушимые мечтатели: три истории со Специальной Олимпиады Украины
ZN UA
2025-07-05T14:04:40Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
В Україні почало роботу Держагенство з управління резервами
AgroNews
2025-07-05T14:10:28Z
Археологи нашли уникальные 2000-летние огромные ботинки: кто их носил
TSN
2025-07-05T13:36:31Z
В Україні 35% врожаю овочів не доїжджає до споживача
AgroNews
2025-07-05T13:18:42Z
AMD совместно с Playstation создадут совместный ИИ-проект, который расширит границы графики в играх
Знай
2025-07-05T12:51:06Z
Во время ремонта дома был обнаружен вход в подземный город, способный вместить до 20 тысяч человек
TSN
2025-07-05T11:48:04Z
Ученые открыли неожиданную пользу кошек и собак: чем они помогают
TSN
2025-07-05T10:18:08Z
Попытайтесь найти енота за семь секунд: в сети "завирусилась" новая оптическая загадка
Gazeta UA
2025-07-05T10:18:07Z