MY.UAНовини
Є три варіанти завершення війни для Путіна: британський генерал про те, чого чекати від росіян влітку
Є три варіанти завершення війни для Путіна: британський генерал про те, чого чекати від росіян влітку

Є три варіанти завершення війни для Путіна: британський генерал про те, чого чекати від росіян влітку

Україна розширює межі своїх операцій на території РФ.

Поки Україна здійснює успішні операції глибоко в тилу ворога, Росія випускає сотні ракет і дронів по мирних українських містах. Війна на виснаження триває. Та чи має Кремль достатньо ресурсів для прориву на фронті? І яка головна проблема, з якою зіштовхується армія Путіна?

Про це та інше в інтерв’ю "Телеграфу" розповів Чіп Чепмен — британський генерал-майор у відставці. За його плечима — 33 роки військової кар’єри, яку він завершив на посаді старшого військового радника Великої Британії при Центральному командуванні США у Тампі, штат Флорида.

*Інтерв’ю було записане 6 червня 2025 року

Менше літаків — нижчий темп операцій

— Моє перше запитання стосується останніх операцій, проведених Службою безпеки України, зокрема атак на російські стратегічні бомбардувальники та Кримський міст. На вашу думку, у чому їх значимість і чого чекати далі?

— Перш за все, як з огляду на цілі, так і з огляду на географію, Україна розширила межі можливого. Хоча раніше українці вже атакувала аеродром "Оленья" в Мурманську дронами, їм ще ніколи не вдавалося дістатися аж до Іркутська, на відстані 4300 кілометрів.

Це свідчить про більшу вразливість росіян, що важливо з погляду захисту сил. Як казав один з моїх наставників, генерал Маттіс, "захист сил — це обов’язок, а не місія". Йдеться про ускладнення цієї складової для росіян, бо, гадаю, через відстань вони справді вважали себе невразливими.

Тепер вони усюди все перевірятимуть, виставлять більше охоронців. І, звісно, у них залишилося менше одиниць техніки для здійснення атак, бо саме завдяки ударам зі стратегічної авіації з відстані до 2800 кілометрів вони й досягали цієї невразливості.

Звісно, решта повітряного флоту все ще має невразливість у сенсі відстані, але самих літаків стало менше. А менше літаків — це, зрештою, менше можливостей, менше стійкості, і, відповідно, зниження темпу операцій. І це має значення.

Я думаю, що ще один важливий момент полягає в тому, що існувала певна думка — особливо в Америці, — що Україна програє війну. Ця операція чітко демонструє на міжнародному рівні, що Україна не програє, що винахідливість і інноваційність українців усе ще тут. І, звісно, для самих українців це дає моральний підйом і психологічний поштовх.

Війни виграють не армії

— Як ви гадаєте, чи справді Україна змінює хід історії військової справи? Адже це вперше, коли відносно дешеві FPV-дрони атакували російську ядерну тріаду, зокрема, бомбардувальники, що коштують мільярди доларів.

— Це справді має значення. Це суттєво. Але я не думаю, що це справді змінює історію військової справи з точки зору спеціальних операцій.

І причина доволі проста: у багатьох коментарях зараз згадується Троянська війна; тобто вдаватися до чогось незвичного й неочікуваного — це те, що в ході війн намагаються робити останні дві тисячі років.

Але ми маємо бути обережними в очікуваннях, і я часто цитую п’ять міфів про війну, від яких нам варто відмовитися. Я вперше побачив це в генерала Марка Міллі, який на той час був головою Об’єднаного комітету начальників штабів США. Насправді, останній курс, який я проходив у армії, був саме з Марком Міллі; і цей курс — вершина кар'єри у сфері стратегії.

Тож один із міфів, від якого ми маємо відмовитися, — це те, що спеціальні сили та спеціальні операції можуть зробити все. Вони не можуть. Все одно потрібно підтримувати ближній бій — так само, як і проявляти винахідливість, яку Україна демонструє на рівні глибокого бою. А ця операція — саме елемент глибокого бою в рамках загального поля бою.

І друге, що, на мою думку, важливо, і про що казав Марк Міллі: твердження, що армії виграють війни — це міф. Війни виграють нації. Ось чому моральний аспект цієї операції є важливим для підтримки української нації та її волі боротися за майбутнє.

Фізична бойова сила завжди дорівнює вашому загальному озброєнню, помноженому на вашу силу опору. Ця сила опору досить очевидна в українському народі, і нехай так буде надалі.

— Як думаєте, чи зможе Росія у перспективі оговтатися від втрат стратегічних бомбардувальників, які були знищені та пошкоджені Службою безпеки України?

— Тут є два аспекти. Перший – чи є ці літаки незамінними? Так, вони незамінні. Жоден з них більше не випускається.

З психологічної точки зору не має значення, чи знищено третину чи чверть флоту. У росіян все одно залишиться частина арсеналу, яка дозволить їм знову діяти.

Для мене ключовим питанням є: чи справді зміниться склад і темп майбутніх російських операцій? І, ймовірно, відповідь на це питання — ні. Бо в ту ж ніч, коли українці провели операцію, здається, Росія випустила близько 472 одиниць — комбінацію дронів і крилатих ракет — по Україні. І це було лише через кілька днів після 367 запущених минулого тижня, що на той час було найбільшою кількістю.

Як на мене, важливо не так те, що ці літаки втрачено, а те, яким буде подальше поєднання дронів, крилатих і балістичних ракет [з боку ворога]? І яким буде темп цих операцій? Якщо росіяни зможуть підтримувати щоденне використання дронів, крилатих і балістичних ракет протягом тижнів, а потім і місяців, це може мати досить руйнівний і негативний вплив на моральний дух українців.

Одним із висновків британського Міністерства інформації під час Другої світової війни було те, що перерви між атаками — а саме це ми зараз і маємо, оскільки російський темп ударів нестабільний — дають змогу відновити сили в психологічному сенсі. Люди можуть оговтатися від втоми, якщо їх не бомблять постійно.

Не думаю, що росіяни здатні підтримувати такий темп ударів на постійній основі. Хоча це жахливо, і, звісно, протиповітряна оборона має залишатися в бойовій готовності, та це все ж дає певну надію на майбутнє.

Хоча я думаю, що і росіяни, і українці завжди робитимуть те саме — оцінку шкоди на полі бою після ударів, а також оцінку ефективності: яке поєднання засобів, які маршрути, які траєкторії дадуть найкращий результат у майбутньому. Ось цим і займатимуться росіяни. І, звісно, намагатимуться використовувати психологічний вплив.

Саме тому, наприклад, Путін нещодавно згадав балістичну ракету "Орєшнік", заявивши, що вона може нагріватися до температур 4000 градусів за Цельсієм, гарячіше за Сонце. Спроби морально зламати населення завжди були одним із непрямих підходів у війні. Росіяни завжди використовуватимуть такий підхід, хоча він не був успішним. І я не бачу, щоб був успішним у майбутньому.

— У день, коли ми розмовляємо, Росія знову атакувала Україну — Київ, Тернопіль, Луцьк та інші українські міста. Але протиповітряна оборона справді добре впоралася з тим, щоб запобігти набагато більшій шкоді, якої ми могли зазнати.

— Це вписується в те, про що я казав раніше. Якщо росіяни не зможуть підтримувати подібний темп атак щодня, тоді процес відновлення з української перспективи буде дещо простішим.

Більшість ударів планується в довгостроковому форматі, бо є так званий пріоритетний список цілей — перелік об’єктів, по яких ви технічно хочете завдати ударів, потім робите оцінку бойових збитків й повторно атакуєте, якщо не досягли успіху, в обраний час і спосіб. Це методологія визначення цілей, яку використовує і Україна.

— Так, Україна успішно атакувала нафтосховища на території Росії 6 червня.

— Атаки на економічні цілі — безумовно, один зі способів, яким Україна потенційно може дестабілізувати Росію в майбутньому. Це нагадує вислів сенатора Маккейна: що Росія — не більше ніж бензоколонка з ядерною зброєю, яка маскується під країну. Що справді потрібно зробити — і я думаю, Україна вже це зробила — це скласти карту складових ланцюгів постачання: від видобутку до переробки й експорту. І подивитися, де в цьому ланцюгу є вразливості, і які ланки найкраще вражати.

Тобто чи це удари по нафтопереробних заводах? Ми бачили чимало таких атак за останні три місяці. Або, зрештою, це атаки на "тіньовий флот" — або, у дипломатичному сенсі, робота над тим, щоби його обмежили через вторинні санкції, про які згадував Трамп — у розмірі 500% — проти країн, які закуповують російську нафту, газ і уран у майбутньому? Отже, де ці вразливі місця? Саме їх треба картографувати й бити по них.

Це подібне і в суто військовій площині. Які є лінії комунікації, виробництва і транспортування пального до лінії фронту? Бо, як сказав генерал Паттон 1944 року після висадки в Нормандії: "Люди можуть їсти свої ремені, але я мушу мати пальне".

Росія намагається "втомити" Захід

— Якщо санкції не здатні вдарити по нафтовому виробництву й зменшити надходження грошей у російський бюджет, то, як на мене, найкращі санкції — це саме точкові удари по об’єктах і інфраструктурі.

— Ми справді чекаємо на дві речі. У військовій площині — на більшу підтримку потенційно від Америки, коли мінливий розум Трампа нарешті визначиться щодо майбутнього. Наприклад, чи надасть він далекобійну зброю, таку як крилаті ракети Tomahawk, одночасно з тим як німецький канцлер Мерц, ймовірно, передасть ракети Taurus? Хоча цілком правильно, якщо з міркувань оперативної безпеки про це не повідомлятимуть.

Інша площина — впровадження санкцій, аби підірвати військову міць Росії, одночасно позбавляючи її здатності проєктувати силу на передову. Тобто завжди має бути ця подвійність. Оскільки ми згадали про військову та економічну складову, Росія одночасно намагається перемогти в політичній сфері, намагаючись показати західному населенню і політикам, що воюватиме вічно. Вона намагається викликати у Заходу втому від війни.

Саме це, думаю, намагався сказати Мединський під час перших переговорів у Стамбулі, коли згадав, наприклад, Шведську війну 1700–1721 років. Він фактично казав: "Ми витримаємо — та чи витримаєте ви?", — намагаючись, таким чином, підштовхнути до якогось рішення.

Здається, йому вже вдалося — принаймні наразі — частково змінити позицію Трампа. Бо головною метою Трампа у військовому сенсі було перемир’я, а вже потім переговори. Нині ми маємо протилежну позицію — яка вигідна саме Росії: спочатку переговори, а потім потенційне перемир’я. Я не думаю, що це реалістично. Бо це, як на мене, не відповідає російським великостратегічним цілям, які досі залишаються досить максималістськими — захоплення на їх погляд "втрачених" територій і відновлення сфер впливу.

Я справді вірю, що вони не вважають Україну окремою державою.

Росіяни досягають піка своїх запасів техніки

— Чого очікувати від Росії на полі бою? Чи має російська армія зараз сили для великого прориву?

— Я не думаю, що у них є можливість для прориву на оперативному рівні. У військовому плані ми завжди говоримо, що тактичні бої проводяться послідовно на підтримку оперативних цілей для досягнення стратегічних цілей. Чи будуть вони мати тактичні успіхи? Звичайно, будуть.

Чи захоплюватимуть вони село тут, село там, якусь територію тут, якусь територію там? Так, будуть. Російське прислів'я про курку, яка дзьобає зерно за зерном, є своєрідним відображенням того, як Путін дивиться на це. Та не думаю, що варто чекати будь-яких оперативних проривів. Проте це й далі створюватиме тиск на українську оборону.

Не думаю, що росіяни — принаймні до кінця літа — кидатимуться з головою в великі виснажливі бої в містах. Вони дещо навчилися на попередньому досвіді.

Натомість вони намагатимуться здійснювати ширші оточення, наприклад, навколо Сум — як прелюдію до того, якщо їм вдасться просунутися далі на Херсонщині, Харківщині чи на Сумщині, — щоб знову піти політичним шляхом незаконної анексії цих територій і сказати, що це нібито вже російська земля — і таким чином знову зробити це частиною переговорного процесу. Це частина їхньої стратегії ведення затяжної війни.

Якби вони справді були серйозно налаштовані, то пішли б на загальну мобілізацію. Але вони були б у розриві між тим людським ресурсом, який можуть мобілізувати, і наявністю техніки. Я думаю, вони якраз досягають піку своїх запасів техніки. Старі радянські склади і ремонтні заводи спорожніють дуже швидко. Тож у певний момент вони досягнуть кульмінації у військовому сенсі — тобто зможуть просунутися лише до певної межі, але не далі. Є розрив між цілями, способами й засобами.

У них немає достатньо засобів, щоб досягти тих військових і політичних цілей, до яких вони прагнуть. І єдиний спосіб, як вони можуть змінити підходи — це приєднатися до коаліції. І, певною мірою, можна сказати, що вони вже це зробили — отримуючи підтримку, наприклад, військ Північної Кореї, а також зберігаючи економічну допомогу подвійного призначення від Китаю й підтримку з боку Ірану.

Усе це показує, наскільки війна є складною.

І досі існує стільки змінних, що не можна робити лінійні прогнози щодо майбутнього. Як на мене, тут не може бути вирішальної військової перемоги.

Українські операції, які мають на меті завдати Росії значних економічних втрат, — це, ймовірно, правильний шлях. Це дає змогу підійти до переговорної позиції, за якої можна буде досягти того, чого всі ми прагнемо — справедливого й кращого миру з української точки зору.

Звісно, це кардинально розходиться з баченням Росії. Російська позиція — і це було видно ще в Стамбулі — полягає в тому, щоб змусити Україну до миру шляхом капітуляції.

Прірва між цими двома підходами — це навіть не розбіжність, це справжня безодня. Як на мене, наразі існує дуже мало реальних можливостей зблизити ці позиції справедливо й рівноправно.

Путін не бачить виходу з війни

— Чому ж Путін досі вважає, що виграє або принаймні може досягти успіху в цій війні?

— Передусім, тут є політична причина: йому потрібна бодай якась перемога, аби виправдати витрати й жертви, яких уже зазнала Росія. І якщо цього не станеться, його позиція стане дуже нестабільною, і він, ймовірно, втратить свою владу — так само, як це могло б статися у разі, наприклад, руйнування Керченського мосту та ізоляції Криму.

З російської точки зору є лише три варіанти завершення війни: або еліти повстають і усувають Путіна — я не бачу цього у короткостроковій перспективі; або економічний колапс, який призведе до його повалення — знову ж таки, я не бачу цього в найближчі місяці; або ж армія бунтує і просто залишає поле бою, як це сталося в Брест-Литовську 1917 року. Але і цього, на мій погляд, у найближчій перспективі не буде.

Отже, Росія здатна протриматися в короткостроковій перспективі — знову ж таки, я маю на увазі наступні два-чотири місяці. Але виходу Путін не бачить.

Україна теж не може знайти виходу, бо на кону — її суверенітет. Війна з необхідності, тоді як для Росії це — цілком свідома війна вибору, розв’язана через імперські амбіції президента Путіна.

— Загалом яким є ваш прогноз на наступні місяці? Який сценарій все ж можливий?

— У таких випадках я зазвичай цитую Йогі Берру — відомого американського бейсболіста — який казав: "Передбачати важко, особливо майбутнє". У Великій Британії є такий вислів: "Один тиждень у політиці — це дуже довго". В Америці — два тижні в політиці — це вічність. Президент Трамп постійно згадує "два тижні", але вони щоразу починаються знову.

Ми не можемо точно знати, якою буде ситуація надалі. Але я вважаю, що з боку Західної Європи політична підтримка України буде беззастережною.

У військовому плані ми перебуваємо у фазі повільного виснажливого тупика. Тобто, Росія, ймовірно, ще трохи просуватиметься вперед і захопить якусь територію, але це не буде мати вирішального значення.

У таких випадках усе залежить від змінних: якщо вони змінюються — чи перетворюється цей тупик на лавину? І кого вона накриє найбільше? Наразі дійсно важко побачити якісь серйозні оперативні стратегічні зміни.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Этот цветочный чай станет очень полезным для нашего сердца и кожи
Comments UA
2025-06-30T21:06:07Z
Как приготовить хрустящий золотистый лук: простой рецепт
Gazeta UA
2025-06-30T16:57:51Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Завтрак, который контролирует уровень холестерина: о каких продуктах идет речь
Gazeta UA
2025-06-27T08:27:43Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
"Большая часть ляжет в могилы": Арестович шокировал новым прогнозом будущего Украины
Comments UA
2025-06-17T20:00:36Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Конгресс США требует от России вернуть похищенных украинских детей
Корреспондент
2025-07-01T02:30:40Z
РФ нанесла 4 удара по Запорожью и Запорожскому району
TSN
2025-07-01T02:18:36Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Итоги 26.06: Большой обмен и трибунал для РФ
Корреспондент
2025-06-27T04:22:24Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Социальные выплаты: что изменится для получателей в июле
ZN UA
2025-07-01T02:25:57Z
Сотни миллионов на скандальный ЕДАПС: что выделит и кто освоит
Comments UA
2025-07-01T02:06:01Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Минимальная пенсия: может ли вырасти с 1 июля
ZN UA
2025-06-27T03:43:14Z
Снимут средства за другого человека: Ощадбанк насчитывает украинцам странные комиссии - как защититься
Знай
2025-06-28T18:21:17Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Опасная окрошка: 3 признака, при которых ее нельзя есть, даже если вы ее утром приготовили
Знай
2025-06-17T16:51:59Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Гороскоп сегодня 1 июля: острые конфликты на работе, финансовые препятствия и скрытые разочарования – прогноз для всех знаков Зодиака
Знай
2025-07-01T01:30:33Z
День ангела 1 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-06-30T21:18:02Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Заберут все до копейки: ТЦК начали "пачками" выписывать штрафы уклонистам
Знай
2025-07-01T02:30:05Z
До конца военного положения: ряд украинцев смогут получать до 100 тысяч гривен в месяц помощи
Знай
2025-07-01T02:12:12Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
Без этого пенсию не начислят: тысячи пожилых людей столкнулись с проблемой
Хвиля
2025-06-29T17:15:44Z
Правительство обновило список: кому с 1 июля не грозит мобилизация
Знай
2025-06-28T17:07:14Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Враг забегает малыми группами на территорию Днепропетровской области – военный обозреватель
TSN
2025-07-01T00:51:51Z
В Луганске пылает логистика россиян — ЦПД
ZN UA
2025-06-30T23:06:26Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
В Киеве приспустили главный флаг Украины: какая причина
TSN
2025-06-29T06:18:48Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
Россияне атаковали Запорожье, видео последствий
Gazeta UA
2025-07-01T00:54:58Z
Атака на Запорожье: в городе возник пожар
Корреспондент
2025-07-01T00:33:28Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Девятая жертва российской атаки на Киев - 11-летняя девочка
Корреспондент
2025-06-23T16:55:02Z
Удар по Киеву: разрушен подъезд, есть погибшие
Корреспондент
2025-06-23T04:18:26Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
"Все как и должно быть": бывшая жена Остапчука рассказала, как поделили дом после развода
Апостроф
2025-06-27T12:00:17Z
Заросший Райан Гослинг на космическом корабле в трейлере фильма "Проект "Аве Мария"
GameMag
2025-07-01T01:01:17Z
Тедди Свимс впервые стал отцом
Корреспондент
2025-06-30T21:21:49Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
Победительница "Холостяка-13" Белень заявила о новом этапе с возлюбленным и проблеме: "Глаз дергается"
TSN
2025-06-30T19:36:24Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Под какими деревьями не стоит парковать авто летом: советы
Gazeta UA
2025-07-01T00:36:09Z
Сэкономил 200 долларов: "путешественник" угнал 8 машин, чтобы не платить за авиабилеты
Фокус
2025-06-30T17:12:45Z
Китай вводит более строгие требования к безопасности батарей электрокаров
Корреспондент
2025-06-30T16:42:48Z
Топливо с подвохом: как посещение АЗС может обернуться штрафом или лишением прав
Знай
2025-06-30T16:21:39Z
В «Дие» появилась новая услуга для водителей
Comments UA
2025-06-30T13:45:30Z
Водитель, запомни: что делать, когда пролил кофе на кнопки авто
Хвиля
2025-06-30T10:36:53Z
Не обязательно ехать на мойку: как и чем отмыть салон авто
Gazeta UA
2025-06-29T16:33:16Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Финалист Лиги чемпионов неожиданно проиграл бразильцам и вылетел из КЧМ-2025
ZN UA
2025-06-30T21:30:17Z
Бешикташ бьет рекорд своих трансферов, приглашая английского форварда Ромы
Корреспондент
2025-06-30T19:45:40Z
Под Запорожьем ВСУ ликвидировали тренера сборной РФ по фристайлу: детали
Апостроф
2025-06-30T18:57:25Z
Душан Влахович перебирает клубами: Аль-Ахли получил от ворот поворот
Корреспондент
2025-06-30T18:18:34Z
Свитолина о случайности в матче: Чтобы так выиграть очко - это впервые
Корреспондент
2025-06-30T17:30:43Z
Литиевая батарея будет служить рекордно долго: что придумали ученые
Фокус
2025-06-19T08:42:36Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Capcom отключила серверы Resident Evil Re:Verse
GameMag
2025-07-01T01:07:36Z
Уже не смешно: Sony в очередной раз повысила цены на игры в турецком и бразильском PlayStation Store
GameMag
2025-07-01T00:52:16Z
"Просто огонь!": Известная косплеерша потрясающе перевоплотилась в Цири из игры "Ведьмак 4"
GameMag
2025-07-01T00:46:57Z
Услуги мобильной связи: что изменилось для абонентов в Украине
ZN UA
2025-07-01T00:13:08Z
В Италии обнаружена уникальная нетронутая гробница возрастом более 2700 лет
Корреспондент
2025-06-30T19:40:51Z
Большинство разработчиков подделывают под агентов обычных чатботов — исследование
ZN UA
2025-06-30T19:34:36Z
Новый MacBook по доступной цене выйдет в 2025-2026 годах
Gazeta UA
2025-06-30T19:13:48Z