MY.UAНовини
Є три варіанти завершення війни для Путіна: британський генерал про те, чого чекати від росіян влітку
Є три варіанти завершення війни для Путіна: британський генерал про те, чого чекати від росіян влітку

Є три варіанти завершення війни для Путіна: британський генерал про те, чого чекати від росіян влітку

Україна розширює межі своїх операцій на території РФ.

Поки Україна здійснює успішні операції глибоко в тилу ворога, Росія випускає сотні ракет і дронів по мирних українських містах. Війна на виснаження триває. Та чи має Кремль достатньо ресурсів для прориву на фронті? І яка головна проблема, з якою зіштовхується армія Путіна?

Про це та інше в інтерв’ю "Телеграфу" розповів Чіп Чепмен — британський генерал-майор у відставці. За його плечима — 33 роки військової кар’єри, яку він завершив на посаді старшого військового радника Великої Британії при Центральному командуванні США у Тампі, штат Флорида.

*Інтерв’ю було записане 6 червня 2025 року

Менше літаків — нижчий темп операцій

— Моє перше запитання стосується останніх операцій, проведених Службою безпеки України, зокрема атак на російські стратегічні бомбардувальники та Кримський міст. На вашу думку, у чому їх значимість і чого чекати далі?

— Перш за все, як з огляду на цілі, так і з огляду на географію, Україна розширила межі можливого. Хоча раніше українці вже атакувала аеродром "Оленья" в Мурманську дронами, їм ще ніколи не вдавалося дістатися аж до Іркутська, на відстані 4300 кілометрів.

Це свідчить про більшу вразливість росіян, що важливо з погляду захисту сил. Як казав один з моїх наставників, генерал Маттіс, "захист сил — це обов’язок, а не місія". Йдеться про ускладнення цієї складової для росіян, бо, гадаю, через відстань вони справді вважали себе невразливими.

Тепер вони усюди все перевірятимуть, виставлять більше охоронців. І, звісно, у них залишилося менше одиниць техніки для здійснення атак, бо саме завдяки ударам зі стратегічної авіації з відстані до 2800 кілометрів вони й досягали цієї невразливості.

Звісно, решта повітряного флоту все ще має невразливість у сенсі відстані, але самих літаків стало менше. А менше літаків — це, зрештою, менше можливостей, менше стійкості, і, відповідно, зниження темпу операцій. І це має значення.

Я думаю, що ще один важливий момент полягає в тому, що існувала певна думка — особливо в Америці, — що Україна програє війну. Ця операція чітко демонструє на міжнародному рівні, що Україна не програє, що винахідливість і інноваційність українців усе ще тут. І, звісно, для самих українців це дає моральний підйом і психологічний поштовх.

Війни виграють не армії

— Як ви гадаєте, чи справді Україна змінює хід історії військової справи? Адже це вперше, коли відносно дешеві FPV-дрони атакували російську ядерну тріаду, зокрема, бомбардувальники, що коштують мільярди доларів.

— Це справді має значення. Це суттєво. Але я не думаю, що це справді змінює історію військової справи з точки зору спеціальних операцій.

І причина доволі проста: у багатьох коментарях зараз згадується Троянська війна; тобто вдаватися до чогось незвичного й неочікуваного — це те, що в ході війн намагаються робити останні дві тисячі років.

Але ми маємо бути обережними в очікуваннях, і я часто цитую п’ять міфів про війну, від яких нам варто відмовитися. Я вперше побачив це в генерала Марка Міллі, який на той час був головою Об’єднаного комітету начальників штабів США. Насправді, останній курс, який я проходив у армії, був саме з Марком Міллі; і цей курс — вершина кар'єри у сфері стратегії.

Тож один із міфів, від якого ми маємо відмовитися, — це те, що спеціальні сили та спеціальні операції можуть зробити все. Вони не можуть. Все одно потрібно підтримувати ближній бій — так само, як і проявляти винахідливість, яку Україна демонструє на рівні глибокого бою. А ця операція — саме елемент глибокого бою в рамках загального поля бою.

І друге, що, на мою думку, важливо, і про що казав Марк Міллі: твердження, що армії виграють війни — це міф. Війни виграють нації. Ось чому моральний аспект цієї операції є важливим для підтримки української нації та її волі боротися за майбутнє.

Фізична бойова сила завжди дорівнює вашому загальному озброєнню, помноженому на вашу силу опору. Ця сила опору досить очевидна в українському народі, і нехай так буде надалі.

— Як думаєте, чи зможе Росія у перспективі оговтатися від втрат стратегічних бомбардувальників, які були знищені та пошкоджені Службою безпеки України?

— Тут є два аспекти. Перший – чи є ці літаки незамінними? Так, вони незамінні. Жоден з них більше не випускається.

З психологічної точки зору не має значення, чи знищено третину чи чверть флоту. У росіян все одно залишиться частина арсеналу, яка дозволить їм знову діяти.

Для мене ключовим питанням є: чи справді зміниться склад і темп майбутніх російських операцій? І, ймовірно, відповідь на це питання — ні. Бо в ту ж ніч, коли українці провели операцію, здається, Росія випустила близько 472 одиниць — комбінацію дронів і крилатих ракет — по Україні. І це було лише через кілька днів після 367 запущених минулого тижня, що на той час було найбільшою кількістю.

Як на мене, важливо не так те, що ці літаки втрачено, а те, яким буде подальше поєднання дронів, крилатих і балістичних ракет [з боку ворога]? І яким буде темп цих операцій? Якщо росіяни зможуть підтримувати щоденне використання дронів, крилатих і балістичних ракет протягом тижнів, а потім і місяців, це може мати досить руйнівний і негативний вплив на моральний дух українців.

Одним із висновків британського Міністерства інформації під час Другої світової війни було те, що перерви між атаками — а саме це ми зараз і маємо, оскільки російський темп ударів нестабільний — дають змогу відновити сили в психологічному сенсі. Люди можуть оговтатися від втоми, якщо їх не бомблять постійно.

Не думаю, що росіяни здатні підтримувати такий темп ударів на постійній основі. Хоча це жахливо, і, звісно, протиповітряна оборона має залишатися в бойовій готовності, та це все ж дає певну надію на майбутнє.

Хоча я думаю, що і росіяни, і українці завжди робитимуть те саме — оцінку шкоди на полі бою після ударів, а також оцінку ефективності: яке поєднання засобів, які маршрути, які траєкторії дадуть найкращий результат у майбутньому. Ось цим і займатимуться росіяни. І, звісно, намагатимуться використовувати психологічний вплив.

Саме тому, наприклад, Путін нещодавно згадав балістичну ракету "Орєшнік", заявивши, що вона може нагріватися до температур 4000 градусів за Цельсієм, гарячіше за Сонце. Спроби морально зламати населення завжди були одним із непрямих підходів у війні. Росіяни завжди використовуватимуть такий підхід, хоча він не був успішним. І я не бачу, щоб був успішним у майбутньому.

— У день, коли ми розмовляємо, Росія знову атакувала Україну — Київ, Тернопіль, Луцьк та інші українські міста. Але протиповітряна оборона справді добре впоралася з тим, щоб запобігти набагато більшій шкоді, якої ми могли зазнати.

— Це вписується в те, про що я казав раніше. Якщо росіяни не зможуть підтримувати подібний темп атак щодня, тоді процес відновлення з української перспективи буде дещо простішим.

Більшість ударів планується в довгостроковому форматі, бо є так званий пріоритетний список цілей — перелік об’єктів, по яких ви технічно хочете завдати ударів, потім робите оцінку бойових збитків й повторно атакуєте, якщо не досягли успіху, в обраний час і спосіб. Це методологія визначення цілей, яку використовує і Україна.

— Так, Україна успішно атакувала нафтосховища на території Росії 6 червня.

— Атаки на економічні цілі — безумовно, один зі способів, яким Україна потенційно може дестабілізувати Росію в майбутньому. Це нагадує вислів сенатора Маккейна: що Росія — не більше ніж бензоколонка з ядерною зброєю, яка маскується під країну. Що справді потрібно зробити — і я думаю, Україна вже це зробила — це скласти карту складових ланцюгів постачання: від видобутку до переробки й експорту. І подивитися, де в цьому ланцюгу є вразливості, і які ланки найкраще вражати.

Тобто чи це удари по нафтопереробних заводах? Ми бачили чимало таких атак за останні три місяці. Або, зрештою, це атаки на "тіньовий флот" — або, у дипломатичному сенсі, робота над тим, щоби його обмежили через вторинні санкції, про які згадував Трамп — у розмірі 500% — проти країн, які закуповують російську нафту, газ і уран у майбутньому? Отже, де ці вразливі місця? Саме їх треба картографувати й бити по них.

Це подібне і в суто військовій площині. Які є лінії комунікації, виробництва і транспортування пального до лінії фронту? Бо, як сказав генерал Паттон 1944 року після висадки в Нормандії: "Люди можуть їсти свої ремені, але я мушу мати пальне".

Росія намагається "втомити" Захід

— Якщо санкції не здатні вдарити по нафтовому виробництву й зменшити надходження грошей у російський бюджет, то, як на мене, найкращі санкції — це саме точкові удари по об’єктах і інфраструктурі.

— Ми справді чекаємо на дві речі. У військовій площині — на більшу підтримку потенційно від Америки, коли мінливий розум Трампа нарешті визначиться щодо майбутнього. Наприклад, чи надасть він далекобійну зброю, таку як крилаті ракети Tomahawk, одночасно з тим як німецький канцлер Мерц, ймовірно, передасть ракети Taurus? Хоча цілком правильно, якщо з міркувань оперативної безпеки про це не повідомлятимуть.

Інша площина — впровадження санкцій, аби підірвати військову міць Росії, одночасно позбавляючи її здатності проєктувати силу на передову. Тобто завжди має бути ця подвійність. Оскільки ми згадали про військову та економічну складову, Росія одночасно намагається перемогти в політичній сфері, намагаючись показати західному населенню і політикам, що воюватиме вічно. Вона намагається викликати у Заходу втому від війни.

Саме це, думаю, намагався сказати Мединський під час перших переговорів у Стамбулі, коли згадав, наприклад, Шведську війну 1700–1721 років. Він фактично казав: "Ми витримаємо — та чи витримаєте ви?", — намагаючись, таким чином, підштовхнути до якогось рішення.

Здається, йому вже вдалося — принаймні наразі — частково змінити позицію Трампа. Бо головною метою Трампа у військовому сенсі було перемир’я, а вже потім переговори. Нині ми маємо протилежну позицію — яка вигідна саме Росії: спочатку переговори, а потім потенційне перемир’я. Я не думаю, що це реалістично. Бо це, як на мене, не відповідає російським великостратегічним цілям, які досі залишаються досить максималістськими — захоплення на їх погляд "втрачених" територій і відновлення сфер впливу.

Я справді вірю, що вони не вважають Україну окремою державою.

Росіяни досягають піка своїх запасів техніки

— Чого очікувати від Росії на полі бою? Чи має російська армія зараз сили для великого прориву?

— Я не думаю, що у них є можливість для прориву на оперативному рівні. У військовому плані ми завжди говоримо, що тактичні бої проводяться послідовно на підтримку оперативних цілей для досягнення стратегічних цілей. Чи будуть вони мати тактичні успіхи? Звичайно, будуть.

Чи захоплюватимуть вони село тут, село там, якусь територію тут, якусь територію там? Так, будуть. Російське прислів'я про курку, яка дзьобає зерно за зерном, є своєрідним відображенням того, як Путін дивиться на це. Та не думаю, що варто чекати будь-яких оперативних проривів. Проте це й далі створюватиме тиск на українську оборону.

Не думаю, що росіяни — принаймні до кінця літа — кидатимуться з головою в великі виснажливі бої в містах. Вони дещо навчилися на попередньому досвіді.

Натомість вони намагатимуться здійснювати ширші оточення, наприклад, навколо Сум — як прелюдію до того, якщо їм вдасться просунутися далі на Херсонщині, Харківщині чи на Сумщині, — щоб знову піти політичним шляхом незаконної анексії цих територій і сказати, що це нібито вже російська земля — і таким чином знову зробити це частиною переговорного процесу. Це частина їхньої стратегії ведення затяжної війни.

Якби вони справді були серйозно налаштовані, то пішли б на загальну мобілізацію. Але вони були б у розриві між тим людським ресурсом, який можуть мобілізувати, і наявністю техніки. Я думаю, вони якраз досягають піку своїх запасів техніки. Старі радянські склади і ремонтні заводи спорожніють дуже швидко. Тож у певний момент вони досягнуть кульмінації у військовому сенсі — тобто зможуть просунутися лише до певної межі, але не далі. Є розрив між цілями, способами й засобами.

У них немає достатньо засобів, щоб досягти тих військових і політичних цілей, до яких вони прагнуть. І єдиний спосіб, як вони можуть змінити підходи — це приєднатися до коаліції. І, певною мірою, можна сказати, що вони вже це зробили — отримуючи підтримку, наприклад, військ Північної Кореї, а також зберігаючи економічну допомогу подвійного призначення від Китаю й підтримку з боку Ірану.

Усе це показує, наскільки війна є складною.

І досі існує стільки змінних, що не можна робити лінійні прогнози щодо майбутнього. Як на мене, тут не може бути вирішальної військової перемоги.

Українські операції, які мають на меті завдати Росії значних економічних втрат, — це, ймовірно, правильний шлях. Це дає змогу підійти до переговорної позиції, за якої можна буде досягти того, чого всі ми прагнемо — справедливого й кращого миру з української точки зору.

Звісно, це кардинально розходиться з баченням Росії. Російська позиція — і це було видно ще в Стамбулі — полягає в тому, щоб змусити Україну до миру шляхом капітуляції.

Прірва між цими двома підходами — це навіть не розбіжність, це справжня безодня. Як на мене, наразі існує дуже мало реальних можливостей зблизити ці позиції справедливо й рівноправно.

Путін не бачить виходу з війни

— Чому ж Путін досі вважає, що виграє або принаймні може досягти успіху в цій війні?

— Передусім, тут є політична причина: йому потрібна бодай якась перемога, аби виправдати витрати й жертви, яких уже зазнала Росія. І якщо цього не станеться, його позиція стане дуже нестабільною, і він, ймовірно, втратить свою владу — так само, як це могло б статися у разі, наприклад, руйнування Керченського мосту та ізоляції Криму.

З російської точки зору є лише три варіанти завершення війни: або еліти повстають і усувають Путіна — я не бачу цього у короткостроковій перспективі; або економічний колапс, який призведе до його повалення — знову ж таки, я не бачу цього в найближчі місяці; або ж армія бунтує і просто залишає поле бою, як це сталося в Брест-Литовську 1917 року. Але і цього, на мій погляд, у найближчій перспективі не буде.

Отже, Росія здатна протриматися в короткостроковій перспективі — знову ж таки, я маю на увазі наступні два-чотири місяці. Але виходу Путін не бачить.

Україна теж не може знайти виходу, бо на кону — її суверенітет. Війна з необхідності, тоді як для Росії це — цілком свідома війна вибору, розв’язана через імперські амбіції президента Путіна.

— Загалом яким є ваш прогноз на наступні місяці? Який сценарій все ж можливий?

— У таких випадках я зазвичай цитую Йогі Берру — відомого американського бейсболіста — який казав: "Передбачати важко, особливо майбутнє". У Великій Британії є такий вислів: "Один тиждень у політиці — це дуже довго". В Америці — два тижні в політиці — це вічність. Президент Трамп постійно згадує "два тижні", але вони щоразу починаються знову.

Ми не можемо точно знати, якою буде ситуація надалі. Але я вважаю, що з боку Західної Європи політична підтримка України буде беззастережною.

У військовому плані ми перебуваємо у фазі повільного виснажливого тупика. Тобто, Росія, ймовірно, ще трохи просуватиметься вперед і захопить якусь територію, але це не буде мати вирішального значення.

У таких випадках усе залежить від змінних: якщо вони змінюються — чи перетворюється цей тупик на лавину? І кого вона накриє найбільше? Наразі дійсно важко побачити якісь серйозні оперативні стратегічні зміни.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Сьогодні двоє прокурорів отримали підозри — Кравченко
ZN UA
2025-07-24T12:33:46Z
Естонія зробила санкції проти режиму Лукашенка безстроковими
Европейская правда
2025-07-24T12:33:15Z
Німеччина і Франція спробують владнати конфлікт навколо винищувачів до кінця серпня
InternetUA
2025-07-24T12:31:17Z
Скільки територій може окупувати РФ за 50 днів ультиматуму: Жданов оцінив
GlavRed
2025-07-24T12:27:22Z
В Орбана знову скандують про ненависть до угорців: МЗС порадило не коментувати написи на ліфтах
24tv
2025-07-24T12:27:08Z
Ми почули і готові до змін, – у Зеленського відреагували на масові протести щодо НАБУ і САП
24tv
2025-07-24T12:27:04Z
Російські війська завдали ударів по Харкову новим боєприпасом: що відомо
ZN UA
2025-07-24T12:21:36Z
У Росії загострюється демографічна та соціальна криза - розвідка
УкраинФорм
2025-07-24T12:18:54Z
Заплямували репутацію: Prada вляпалась у скандал, показавши сандалії з колекції весна-літо 2026
Фокус
2025-07-24T12:30:52Z
Як виставка однієї картини Куїнджі здійснила фурор
24tv
2025-07-24T12:30:25Z
Зірка скандального серіалу став окупантом, щоб "відмазатись" від довічного сроку
Фокус
2025-07-24T11:57:53Z
Вечірка на 3 мільйони: Козловський, Нікітюк та Зібров виступили на дні народження блогера Candy Superstar
Комсомольская правда
2025-07-24T11:52:31Z
Де живе Леді Гага: усі адреси, які вона називала домом
24tv
2025-07-24T11:27:06Z
YARMAK розповів про кризи у стосунках із дружиною під час війни
Комсомольская правда
2025-07-24T11:06:09Z
Женя Галич, Римма Зюбіна та інші зірки вийшли на протести проти скандального закону №12414
24tv
2025-07-24T10:06:34Z
Що українці дивляться на Netflix: 10 найпопулярніших серіалів
24tv
2025-07-24T09:45:15Z
Євген Рибчинський та OHITVA анонсували новий проєкт в стилі етно-техно-поп
Политека
2025-07-24T09:39:02Z
Новий графік поїздів з Миколаєва: в "Укрзалізниці" назвали дати, коли введуть зміни
Политека
2025-07-24T12:30:46Z
Із України намагалися вивезти речі часів Київської Русі та скіфів - їх передали до музеїв
Комсомольская правда
2025-07-24T12:27:18Z
На Майдані у Києві попрощалися із командиром бригади "Лють" Максимом Казбаном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T12:09:26Z
Прогноз погоди у Харкові на тиждень з 25 до 31 липня: синоптики попередили про грози
Политека
2025-07-24T12:01:44Z
Раніше лякали розстрілом, зараз скидами: як ЗС РФ змушують іти вперед в районі Лимана
Фокус
2025-07-24T11:57:57Z
Для водіїв «Київпастранс» організовано спеціальні тренінги
AutoCentre
2025-07-24T11:55:18Z
У п'ятницю в Україні сухо і спекотно, вдень - до +35°
УкраинФорм
2025-07-24T11:51:47Z
Грози та град: у Львові оголосили штормове попередження на 25 липня
24tv
2025-07-24T11:51:37Z
Дощі та грози повертаються, але не всюди: прогноз погоди на 25 липня
24tv
2025-07-24T11:45:43Z
Гороскоп Таро на завтра 25 липня: Овнам - завести нових людей, Ракам - радості
GlavRed
2025-07-24T12:27:38Z
Гості одразу помітять: головні помилки в дизайні передпокою та як їх уникнути
Gazeta UA
2025-07-24T11:54:43Z
Місячний календар стрижок на серпень: найкращі дні для зміни зачіски
24tv
2025-07-24T11:27:54Z
Змішати й готово: простий шоколадний десерт з вівсянки без цукру та борошна
24tv
2025-07-24T11:27:24Z
Жахливе пробудження: чому деяким людям буває так складно встати з ліжка вранці
Фокус
2025-07-24T11:27:05Z
Гроші не з'являться, поки не викинете ці 5 речей: вони блокують фінансові потоки
24tv
2025-07-24T11:27:02Z
Міша Кацурін після масового отруєння звернувся до постраждалих: як інцидент вплине на меню ресторану
TSN
2025-07-24T10:18:31Z
Твердими сортами і не пахло. Які макарони були в СРСР та чому при варінні перетворювались в кашу
Telegraf
2025-07-24T10:12:26Z
Спатифілум зацвіте на очах: потрібен продукт, який є на кожній кухні
24tv
2025-07-24T10:06:44Z
Розроблено унікальний спосіб вакцинації без уколів
TSN
2025-07-24T12:33:51Z
Організм поїдає сам себе: путініст Басков тане на очах через хворобу
GlavRed
2025-07-24T12:27:28Z
Media Development Foundation запустив дослідницьку лабораторію
Детектор М
2025-07-24T11:27:48Z
Як зменшити рівень кортизолу: правило 8 секунд та інші ритуали, які допоможуть повернути спокій
24tv
2025-07-24T11:09:55Z
Як обрати огірки для засолки, квашення і консервації: корисні поради
Комсомольская правда
2025-07-24T10:22:46Z
Все складніше, ніж вважалось: чому люди заїдають стрес
24tv
2025-07-24T09:27:20Z
Чим небезпечна сарана, яка атакувала Україну: що робити в разі нашестя сарани
GlavRed
2025-07-24T09:27:02Z
Затхлий запах радянської шафи з одягом зникне за годину: просте вирішення проблеми
24tv
2025-07-24T09:15:24Z
Кацурін назвав причину масового отруєння і розповів, що тепер буде з його рестораном
24tv
2025-07-24T08:57:47Z
РФ уперше застосувала по Харкову новий боєприпас - УМПБ-5: що про нього відомо
Фокус
2025-07-24T12:33:57Z
Технології майбутнього: як навчатимуть гранатометників по-новому
InternetUA
2025-07-24T12:31:31Z
На тілі Рощиної знаходять нові ушкодження, але причину смерті досі не вдалося встановити. Чому?
ZN UA
2025-07-24T12:30:56Z
У Київському авіаційному інституті оголосили конкурс на посаду президента
24tv
2025-07-24T12:30:50Z
Скоро й собаки не захочуть тут жити: які "перли" написали українці на плакатах в ході протестів
Фокус
2025-07-24T12:30:13Z
Навіть нанесли на карти: яку нову назву мав отримати Миколаїв при СРСР
GlavRed
2025-07-24T12:27:22Z
Пакунок школяра 2025: як вже цьогоріч отримати на першокласника 5000 грн
GlavRed
2025-07-24T12:27:09Z
В Україні стартували тренінги із психологічної допомоги для працівників культури
УкраинФорм
2025-07-24T12:24:15Z
Нацрада зареєструвала медіа футбольних клубів, вишів та кілька нових газет
Детектор М
2025-07-24T12:21:19Z
На Одещині в гирлі Дунаю підірвалося судно, троє загиблих
УкраинФорм
2025-07-24T12:27:49Z
Немає на чому літати: у РФ розповіли, чому підняли в повітря 50-річний літак
Фокус
2025-07-24T12:27:47Z
"Ілюзія безпеки": у ДСНС розкритикували поведінку українців під час тривог
Фокус
2025-07-24T12:27:28Z
На Миколаївщині викрито агента РФ, який готував серію терактів
InternetUA
2025-07-24T12:25:53Z
Житель Теребовлі привласнив кошти, за які товариш планував купити машину для виконання бойових завдань
Украина Криминальная
2025-07-24T12:24:01Z
На Дунаї біля Вилкового вибухнуло землерийне судно, загинули члени екіпажу: які наслідки
Фокус
2025-07-24T12:21:43Z
У Черкасах кількість постраждалих від ракетного удару зросла до 12
УкраинФорм
2025-07-24T12:18:50Z
Авіатроща в Амурській області: останні миті польоту літака та що від нього залишилось
24tv
2025-07-24T12:18:01Z
Вивів рятувальників на власника: чихуахуа врятував чоловіка, який впав в ущелину в Альпах
24tv
2025-07-24T12:15:16Z
Юго Екітіке: чи стане він тим №9, якого Ліверпуль шукає ще з часів Торреса?
Football.ua
2025-07-24T12:31:51Z
Латвія відмовилася давати візу президенту Міжнародної шахової федерації з Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T12:15:19Z
Ліверпуль не полишає надії підписати Ісака після трансферу Екітіке
Football.ua
2025-07-24T12:13:40Z
«Бешикташ» – «Шахтар»: де дивитися поєдинок кваліфікації Ліги Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T11:51:24Z
ПСЖ наблизився до трансферу Забарного – L'Equipe
Football.ua
2025-07-24T11:49:51Z
Надія Кіченок пробилася до півфіналу турніру WTA у Празі в парному розряді
УкраинФорм
2025-07-24T11:48:50Z
"Бешикташ" — "Шахтар": онлайн-трансляція матчу Ліги Європи
Telegraf
2025-07-24T11:42:58Z
Визначився розклад матчів жіночої збірної України у відборі на Євробаскет-2027
ГЛАВКОМ NET
2025-07-24T11:33:56Z
Мілан підписав Еступіньяна
Football.ua
2025-07-24T11:30:21Z
Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 15,5%
УкраинФорм
2025-07-24T12:30:51Z
Нічний тариф не працює: чому українці не можуть заощадити на електроенергії
Фокус
2025-07-24T12:27:36Z
Лише через Дію: Укрзалізниця може змінити правила купівлі квитків до Буковелю
24tv
2025-07-24T12:24:09Z
Шукається багатий інвестор: ЗМІ повідомляють, що Вінницький хімзавод з боргами й російським шлейфом виставили на продаж за 300 мільйонів
Знай
2025-07-24T12:21:23Z
Поїзди з України курсують до шести країн Європи - УЗ
Хвиля
2025-07-24T12:12:53Z
НБУ погіршив прогноз, відносно зростань цін в Україні
24tv
2025-07-24T12:09:17Z
На приватизацію виставили КХП на Харківщині
AgroPortal
2025-07-24T12:00:24Z
Ціни на нафту зросли на тлі скорочення запасів у США
Gazeta UA
2025-07-24T11:36:30Z
Інфляція сягнула цьогорічного піку й почала знижуватися - Пишний
УкраинФорм
2025-07-24T11:31:57Z
Складаний iPhone отримає титановий корпус і цінник від $2230
InternetUA
2025-07-24T12:16:42Z
Рідкісний скарб Африки під загрозою: озеро в Гані має позаземне походження та може безповоротно зникнути
ZN UA
2025-07-24T12:06:59Z
OpenAI підтвердила майбутню функцію навчання в ChatGPT: кому вона буде корисною
24tv
2025-07-24T12:03:09Z
Samsung може відмовитися від XR-гаджетів через низький попит
InternetUA
2025-07-24T12:01:37Z
Meta представила браслет для керування комп'ютером за допомогою жестів
УкраинФорм
2025-07-24T12:00:12Z
Весілля з чат-ботом: фантастика чи нова реальність? Надія Баловсяк у подкасті «Медіуми»
Детектор М
2025-07-24T11:51:27Z
"Підсмажить" мозок: Сергій "Флеш" показав нову систему росіян для глушіння БПЛА
Фокус
2025-07-24T11:51:05Z
Дані під захистом — чим унікальний новий ШІ-асистент від Proton
InternetUA
2025-07-24T11:49:28Z
Nokia шукає нових партнерів для відновлення позицій на ринку смартфонів
InternetUA
2025-07-24T11:31:44Z
Найменший мінівен від Renault вміщує сімох пасажирів і коштує дешевше за базову модель Rolex
Топ Жир
2025-07-24T12:33:10Z
Huawei представив преміальний універсал Stelato S9 одразу у двох версіях
AutoGeek
2025-07-24T12:24:47Z
Ця ретро BMW потребує ремонту, але може стати вигідною покупкою
Топ Жир
2025-07-24T11:48:26Z
Ніколи не міняли мастило: виявлено культовий спорткар 70-х із пробігом 3000 км
Фокус
2025-07-24T11:36:44Z
Бюджетний седан Dacia незабаром може оновити свій дизайн
Топ Жир
2025-07-24T10:48:47Z
На GM подали до суду за продаж цифрових даних водіїв
AutoGeek
2025-07-24T10:42:45Z
Звіт Tesla: найнижчий прибуток в історії, плани на доступне авто та пересадити пів США на Robotaxi
ITC
2025-07-24T10:24:08Z
Dodge готує бензинову альтернативу електричному Daytona
AutoCentre
2025-07-24T10:18:07Z
На які авто українці встановлюють ГБО у 2025 році — статистика
Фокус
2025-07-24T10:15:32Z