MY.UAНовини
Ірина Маслюкова, «Донбас. Реалії»: «Етери в тіктоку допомагають пробити інформаційну блокаду окупованих територій»
Ірина Маслюкова, «Донбас. Реалії»: «Етери в тіктоку допомагають пробити інформаційну блокаду окупованих територій»

Ірина Маслюкова, «Донбас. Реалії»: «Етери в тіктоку допомагають пробити інформаційну блокаду окупованих територій»

Редакторка соцмереж проєкту «Донбас. Реалії» — про способи зв’язку з окупованими територіями.

Ірина Маслюкова почала співпрацювати з «Радіо Свобода» незадовго до початку повномасштабного вторгнення — в січні 2022 року вона виграла регіональну стипендію Regional Reporting Fellowship, за умовами якої мала вісім місяців працювати у київському бюро. До цього вона вже стажувалася в «Радіо Свобода» у рамках програми «Хаб медіамобільності», працювала у медіа Gre4ka.info у Кропивницькому — а також співпрацювала з проєктом «UkraineWorld».

Через війну стажування Ірини перетворилося на повноцінну роботу — і вже влітку 2022-го вона очолила соцмережі проєкту «Донбас. Реалії». З її приходом редакція почала активніше розвивати тікток і знімати кепшн-відео на основі друкованих матеріалів. Зараз відеоконтент «Донбас. Реалії» у тіктоку приносить мільйони переглядів і коментарі від людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях.

«Детектор медіа» поговорив з Іриною про переваги та недоліки соцмереж і методи подолання інформаційної ізоляції жителів на захоплених Росією землях.

— Проєкт «Донбас. Реалії», окрім сайту, має сторінки на всіх популярних в Україні майданчиках: телеграм, тікток, ютуб, фейсбук, ікс. Яка з платформ наразі дає найбільші охоплення?

— Наша тікток-сторінка за останній рік зібрала 34 мільйони переглядів (тут і далі — статистика на плчаток червня цього року — «ДМ»). Серед наших соцмереж вона має найбільше охоплення — там у нас зараз 64 тисячі підписників. Наступний у нас фейсбук, там понад 20 мільйонів, але, звісно, більше підписників — 360 тисяч, оскільки сторінка існує набагато довше. Далі за охопленням іде інстаграм і телеграм.

Але ж з усіх соцмереж тікток-акаунт найновіший? Його почали розвивати вже під час повномасштабного вторгнення?

— Коли я прийшла працювати на «Донбас. Реалії», команда тіктоком так активно не займалась. У них уже було до 10 тисяч підписників, але контент виходив нерегулярно. Наша редакторка у вільний від роботи час туди щось заливала, тож я вирішила, що це треба кардинально змінювати.

Річ у тім, що сторінки у «ВКонтакті» й «Однокласниках», у яких сидить частина жителів окупації, у нас неактивні. Тому ми зрозуміли, що тікток — це можливість, завдяки якій ми можемо вийти на аудиторію з окупованих територій.

Одна з ідей полягала в тому, щоб робити відео з журналістами в кадрі на основі їхніх експлейнерів і розвінчувати російську дезінформацію. Ми розповідали про так звані вибори, які там проводять окупанти, або про те, чому Донецьк лишився без води. Тобто ми робимо сценарій із текстів, які пишуть журналісти. Я приходжу до них, ми це знімаємо, монтуємо і видаємо простою мовою для людей. Тож зараз до виробництва контенту для тіктоку в команді залучені всі.

Ми побачили, що людям це цікаво. З часом кількість підписників зросла до 76 тисяч. Найбільше, звісно, збирали відео про спростування російських маніпуляцій, зокрема ролик про «відбудову» Маріуполя зібрав понад мільйон.

Але через рік нашу сторінку заблокували — в цьому полягає складність тіктоку для медіа, бо сторінку потім не можна відновити.

Попередження були висунуті, зокрема, за відео звернення ексгуматора до матерів російських солдатів. Це була емоційна промова, яка зібрала близько 3 мільйонів переглядів. Але на це відео накидали скарг і тікток розцінив його як чутливий контент.

Також ми отримали попередження за кадри з результатами російського обстрілу Слов’янська.

За це нам знесли акаунт, який ми всіма силами намагалися відновити, але все ж довелося створювати новий. Зараз у нас там 64 тисячі підписників.

Запис етеру для тіктоку

— Які формати є найбільш популярними?

— Я дуже прошу наших воєнних журналістів, щоб вони записувати звернення військових до людей, які живуть в окупації. Ми разом придумуємо запитання, але військові також можуть сказати їм усе, що хочуть. І це дуже «торкає» людей.

Ще дуже популярний формат, який ми зробили зі Світланою Кузьменко, — квізи про Донбас. Це може бути гра в те, що означаються певні слова, наприклад, «тремпель» або «тормозок». І кожне таке відео набирає мільйон і вище.

Я вважаю, що ми маємо робити і такий контент, щоб збільшити ймовірність, що нас подивляться люди з проросійськими поглядами. З першого разу вони не будуть дивитися відео про спростування російської пропаганди, а коли ми подаємо розважальний контент, то більше шансів, що потім алгоритм їм підкине вже щось про російські маніпуляції.

У мене на очах були сльози, коли ми зробили перше таке відео й воно набрало мільйон. Найважливіше — там були тисячі коментарів, на кшталт «на зв’язку Донецьк», «вітаємо з Луганська», хтось писав і «ДНР», але для нас будь-який фідбек є позитивним.

— А ви можете якимось чином дослідити, яка частка вашої аудиторії дивиться вас з окупації?

— Дуже важко побачити людей з окупованих територій у статистиці, оскільки є деякі технічні перешкоди. Інстаграм і фейсбук заблоковані на окупованих територіях. Люди заходять туди через VPN, і це змінює їхню країну та місце перебування, тому ми бачимо іншу інформацію в аналітиці.

Телеграм узагалі не дає можливості це подивитися. Справжню інформацію дуже важко побачити в статистиці.

Був період у 2023 році, коли ми бачили під кожним відео в тіктоку розріз глядачів по містах. Наприклад, під одним відео з мільйоном переглядів ми бачили, що 224 тисячі людей переглянули його в Донецьку, 93 тисячі — в Макіївці. Зараз він просто показує «Україна» або інші країни.

Ми можемо тільки в коментарях бачити, коли нам пишуть люди, що вони з Луганська, Донецька, Горлівки, Рубіжного чи інших міст.

Ще важливо згадати, що до початку повномасштабного вторгнення у наші щоденні прямі етери «Радіо “Донбас. Реалії”» люди з окупованих територій телефонували напряму та спілкувалися з ведучими. Це було дуже важливо, бо в реальному часі можеш запитати щось у людини й вона може тобі розказати багато про життя в окупації. З початком великого вторгнення це стало неможливим.

Також Росія почала блокувати й сповільнювати ютуб в окупації. А ми не можемо у тіктоку транслювати наш щоденний ефір з ютубу, щоб нас не заблокувати за військовий контент і все, що тікток може сприйняти як насилля. Тож я запропонувала виходити в етери у тіктоку та просто говорити з людьми на якусь окрему тему. Тепер уже понад чотири місяці по п’ятницях роблю ці етери разом із редакторкою «Радіо “Донбас. Реалії”» Тетяною Якубович і ведучим проєкту Денисом Тимошенком. Але спершу треба було розібратися, як це робити технічно, бо в Україні, коли виходиш в цей етер, ти не можеш додати гостя, треба поставити VPN і зайти з іншої країни, щоб до тебе могли приєднуватися люди.

Тетяна Якубович, Ірина Маслюкова та Денис Тимошенко

До нас почали приходити люди з Донецька, Луганська, Рубіжного, Сватового і навіть із прифронтових Лимана та Добропілля. Це для нас реально унікальний формат, бо ми маємо можливість із людьми годину тримати комунікацію. Вони з нами сперечаються, щось розпитують, а ми їм відповідаємо.

Ми намагаємося вмикати експертів — людей, які дотичні до Донбасу. Ми обговорюємо якусь тему, іноді приходять слухачі й починають накидувати питання уже не за темою ефіру, ми за можливості відповідаємо на все. Так ми намагаємося ламати цю блокаду Кремля.

— Чому важливо, щоб підключалися не просто експерти з теми, а щоб про схід України говорила людина зі сходу?

— Аудиторія на це реагує. Якщо до етеру вмикається військовий, то він зазвичай родом звідти теж. Аудиторія сприймає його як місцевого, свого, тому, можливо, більше довіряє.

— Судячи з коментарів, ви бачите різницю у поглядах між людьми, які з 2014 року живуть в окупації, і з 2022-го?

— Значна частина Луганської області жила до 2022 року на вільній частині України, а зараз, коли їхні міста зруйновані, ці люди перебувають деінде. На деяких новоокупованих територіях навіть немає зв’язку й інтернету. Наприклад, у Сіверськодонецьку понад два роки його немає. Єдине, що точно об’єднує людей, які перебувають в окупації різний час, — це те, як Росія їх ізолює.

Один чоловік написав нам, що живе в Донецьку і що окупанти знищили ютуб, тому правди стає все менше. Такими речами, як етери в тіктоці ми намагаємося пробити ці всі інформаційні блокади. Він лишається одним із ключових способів зв’язку з окупованими територіями.

Люди, які ще з 2014 року в цьому живуть, уже навчені, як увімкнути VPN тощо. Але під час одного з етерів до нас прийшла людина і сказала, що в Луганську вже блокують і тікток. Тобто сам провайдер може заблокувати соцмережі. Відповідно, якщо він російський, він заблокує все, що захоче.

Кожен раз, коли з’являється нове блокування, ми видаємо відеоінструкцію, як його обходити, і спілкуємося з кіберекспертами. Вони пояснюють, як людям безпечно користуватися месенджерами, як без ризиків зв’язуватися з нами.

Ми створили окрему анонімну форму, через яку людина може написати й отримати відповідь. Звісно, що в окупації, якщо ти читаєш, дивишся, репостиш, коментуєш будь-який український контент, ти вже під прицілом. Тому ми радимо не писати нам під своїм справжнім ім’ям, не ділитися матеріалами, не коментувати на особистих сторінках, не поширювати. Ми можемо гарантувати безпеку, коли ми отримаємо запит, — його побачимо тільки ми.

Одне з наших ключових завдань — це допомогти людям в окупації знайти відповіді на питання. Наприклад, як зв’язатися з українським банком, як не втратити житло, як діяти, щоб окупанти не забрали у вас це житло, як підготуватися і покинути окуповані території. Або ж такі базові речі, як завантажити безпечний VPN. Люди з Донецька, зокрема, можуть це знати, а для тих, хто опинився на новоокупованих територіях, це дуже корисна інформація.

Ви ведете підрахунок таких запитів? Наприклад, скільки їх було торік?

— Як такого підрахунку у нас немає, бо вони приходять із різних джерел. Питання можуть з’явитися просто під дописом у телеграмі, прийти нам на пошту або за тією формою.

Щодо телеграму. В Україні доволі часто порушують питання його небезпеки, є пропозиції його заблокувати. Як ви ставитеся до таких дискусій? У телеграму більше переваг чи недоліків?

Хай якою буде моя думка, нам усім треба розуміти, що в окупації він дуже поширений. Його не блокує окупаційна влада, тож для нас він залишається одним зі способів донесення інформації.

Кіберексперти радять не спілкуватися і не обговорювати якісь теми, які стосуються України, якщо ви на окупованих територіях. Він дійсно незахищений, але от його використовують якраз для того, щоб читати ті ж самі українські телеграм-канали. Але ми не радимо на них підписуватися, бо при будь-якій перевірці це небезпечно.

Коментарі жителів Донецька в прямому етері

— Як на вашу думку українські медіа можуть покращити свою роботу, аби достукатися до людей в окупації? Якщо технічні моменти й формати ми згадали вище, то яка тематика може привернути їхню увагу? Також дискусійним є питання використання російської мови.

— В окупації є частина людей, які мають проросійські погляди, і вірогідність того, що вони послухають наше відео російською мовою, більша. Тому ми цим керуємося, адже намагаємося достукатися до них будь-яким способом.

Ключове для всіх медіа — боротися з пропагандою, розвінчувати ворожі наративи та маніпуляції. Пропаганда на окупованих територіях стала набагато агресивнішою і ще більш темною. Вона спрямована на повне знищення української ідентичності.

Тому протидія цьому дуже важлива — це наше багаторазове повторення правдивої інформації, об’єктивної та незалежної. Це стосується і форми подачі, як це зробити, і сценарію, і того, як це відео змонтоване.

Українським медійникам треба діставати цих людей зі створеної Росією альтернативної реальності.

— Чи можемо ми через соцмережі впливати на молоде покоління, яке підростає в окупації?

— Так, але враховуючи, що деякі підлітки виросли та сформувалися вже в окупації. Вони не застали життя з Україною. Ми робили відео про те, хто насправді «восемь лет бомбил Донбас».

Я бачила в коментарях, що деякі підлітки писали: «Я вже не знаю, кому вірити». Це вже є хорошим результатом, якщо в когось закралися думки, що в школі або по телевізору йому розповідають неправду.

Зараз там триває потужне «патріотичне» виховання, людей готують до війни ще з дитячого садочка. Треба розуміти, в яких умовах живуть ці діти, але ми ще можемо до них достукатися. У нас був великий спецпроєкт про те, як Росія знищувала на Донбасі все українське. Після цього теж була взаємодія з людьми, багато хто писав нам свої трагічні сімейні історії.

Створення контенту для молоді та зв’язок із ними — це теж одна з частин нашої роботи.

Фото надані Іриною Малюковою

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Донбас
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У МОЗ повідомили про скасування 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям
УкраинФорм
2025-07-01T18:36:48Z
Невидимий убивця: учені порахували, скільки людей помирають від самотності щогодини
Фокус
2025-07-01T18:12:20Z
Гіркота у роті: які причини та методи лікування
Знай
2025-07-01T17:51:38Z
Спалахи інфекцій на круїзних лайнерах — що треба знати пасажирам
360ua.news
2025-07-01T17:27:18Z
Чи варто користуватись кондиціонером: чим він може бути корисним та небезпечним
24tv
2025-07-01T17:18:36Z
Зацвів отруйний борщівник. В чому його небезпека та як уберегтися
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T17:15:19Z
Штучний інтелект від Microsoft перевершив лікарів у діагностиці складних захворювань
InternetUA
2025-07-01T15:51:13Z
Найкращий фрукт для кишківника: яка ягода допомагає контролювати вагу і боротися з діабетом
24tv
2025-07-01T15:42:20Z
Путін не зупиниться: ЗМІ розкрили, куди ведуть апетити Кремля
GlavRed
2025-07-01T22:27:31Z
Війна, день 1224. Перша з 2022 року розмова між Макроном і путіним, ураження заводу в рф
Football.ua
2025-07-01T22:01:36Z
Путін провів телефонну розмову з Макроном: перші подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T21:54:46Z
Адміністрація Трампа хоче згорнути океанічні та атмосферні дослідження
УкраинФорм
2025-07-01T21:33:56Z
РФ повертає тіла полеглих захисників України у дедалі гіршому стані
TSN
2025-07-01T21:21:20Z
"Працюють швидко": РФ навчила КНДР виробляти "шахеди" та передала свої "Панцирі", — Буданов
Фокус
2025-07-01T21:00:38Z
Стратегічно важливий регіон: що чекає на Сирію після зняття санкцій
24tv
2025-07-01T20:51:31Z
В ОБСЄ запевнили, що застосують усі наявні механізми для досягнення миру в Україні
УкраинФорм
2025-07-01T20:48:19Z
Україна приєдналась до низки санкційних пакетів ЄС
Европейская правда
2025-07-01T18:51:44Z
Україна створить нові заводи озброєння з партнерами по "Рамштайну"
iPress
2025-07-01T21:45:40Z
В Україні запровадили новий порядок призначення виплат: ПФУ замінить Мінсоцполітики
Хвиля
2025-07-01T18:51:34Z
Податкова перевиконала план надходжень за півріччя на понад 60 мільярдів гривень
24tv
2025-07-01T18:42:29Z
Як зміниться мінімальна зарплата в Україні до 2028 року — ключові цифри
360ua.news
2025-07-01T18:30:20Z
Ціни на "синю перлину" впали на 30%: в Україні різко подешевшала улюблена ягода
GlavRed
2025-07-01T18:27:25Z
Японія першою у світі почне видобуток рідкоземельних металів на глибині понад 5 км
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T17:48:31Z
Турецька Baykar купила італійського авіагіганта із 140-річною історією
InternetUA
2025-07-01T17:34:32Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Сумській області: українцям розповіли про ціни
Политека
2025-07-01T17:30:05Z
Розкрадання ₴15 мільйонів Укрзалізниці: ВАКС обрав запобіжні заходи двом фігурантам справи
УкраинФорм
2025-07-01T17:27:45Z
Скільки не готуй – а буде мало: ніжний десерт без випікання, який ніколи не набридає
24tv
2025-07-01T20:48:25Z
Один інгредієнт перетворить молоду картоплю на справжню смакоту: варити її ви вже не будете
Telegraf
2025-07-01T18:42:56Z
Втеча з в'язниці – не злочин: 5 цікавих фактів про Німеччину, які ви не знали
24tv
2025-07-01T18:12:18Z
Орхідеї цвістимуть все літо без перерви: полийте їх одним натуральним засобом
24tv
2025-07-01T17:48:56Z
Такі котлети з кабачками гідні королівського столу: рецепт справжнього шедевру
Telegraf
2025-07-01T17:36:31Z
Чому насправді в СРСР "варили" і прасували білизну: дивний ритуал наших бабусь
GlavRed
2025-07-01T17:27:06Z
Японська Ванга передбачила катастрофу — туристи масово скасовують подорожі
TSN
2025-07-01T17:18:32Z
Ванна буде блищати від чистоти: ось як очистити шви між плиткою
24tv
2025-07-01T17:03:24Z
Подарунок від предків: як приготувати контабас – він кращий за пиво та вино
24tv
2025-07-01T16:51:49Z
Розлучення в Україні і за кордоном: як це відбувається під час воєнного стану
ZN UA
2025-07-01T22:24:51Z
Презентували платформу для пошуку зниклих безвісти
InternetUA
2025-07-01T22:21:21Z
Пентагон призупинив постачання Україні частини обіцяних боєприпасів — Politico
ZN UA
2025-07-01T22:00:11Z
Україна отримає від Латвії 42 БТР Patria
iPress
2025-07-01T21:45:10Z
Російське міноборони наказало збити літак Azerbaijan Airlines, – Minval Politika
24tv
2025-07-01T21:33:59Z
Тополя зібрав пів мільйона гривень на психіатра народній депутатці
GlavRed
2025-07-01T21:27:07Z
Розкрадання продуктів у "Десні": деталі скандалу від офіцера Третьої штурмової
TSN
2025-07-01T21:21:38Z
День ангела 2 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-01T21:21:36Z
Журналіст з Норвегії планує пройти 450 кілометрів, щоб зібрати кошти на підтримку українських регіональних медіа
InternetUA
2025-07-01T21:01:35Z
Генштаб підтвердив успішний удар по командному пункту російських військ у Донецьку
Хвиля
2025-07-01T22:21:20Z
3 найкращі бойовики, від яких неможливо відірватися
24tv
2025-07-01T22:03:17Z
Одеську обласну прокуратуру очолив Андрій Сваток
УкраинФорм
2025-07-01T21:57:32Z
Російські війська намагаються прорвати оборону - Генштаб
Gazeta UA
2025-07-01T21:27:22Z
На фронті - 112 зіткнень, ЗСУ знешкодили понад 200 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-01T21:00:45Z
Лінія фронту станом на 1 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T20:45:28Z
На Закарпатті держреєстраторка підробила документи на 2500 гектарів лісу
Украина Криминальная
2025-07-01T18:51:46Z
Графік відключення води у Харкові: жителів попередили про незручності
Политека
2025-07-01T18:30:22Z
На Україну суне антициклон Bettina: як це вплине на погоду
TSN
2025-07-01T18:22:21Z
Атака дронів: на Одещині пошкоджена припортова та туристична інфраструктура
УкраинФорм
2025-07-01T22:18:56Z
Судитимуть членів організованої групи, що займалися розбійними нападами на Кіровоградщині
Украина Криминальная
2025-07-01T21:57:34Z
Прокуратура скасувала перекваліфікацію справи щодо нападу на журналістку Альону Березу
InternetUA
2025-07-01T20:49:30Z
Гусаков зізнався, що через нього відмивали гроші - ЗМІ
Gazeta UA
2025-07-01T18:51:36Z
На Львівщині виявлено касетні снаряди після атаки РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T18:51:01Z
У колишнього голови Броварського ТЦК знайшли елітну нерухомість та автопарк
Хвиля
2025-07-01T18:00:08Z
Третя за рік катастрофа: ворожий винищувач Су-34 розбився біля Саваслейки
24tv
2025-07-01T17:45:08Z
Мінус ще один винищувач у росіян: в РФ розбився Су-27
Фокус
2025-07-01T17:30:49Z
У Броварах спалахнув двоповерховий будинок, працює ДСНС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T17:27:11Z
Тіна Кароль - "Балкони" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-01T21:48:05Z
"Друзі чи коханці": Melovin "сповідався" відомій співачці
GlavRed
2025-07-01T21:27:28Z
Дружина Остапчука замилувала фото з сином на морі й зачарувала фігурою через 6 місяців після пологів
TSN
2025-07-01T18:51:46Z
Тоня Матвієнко заявила про побиття у таксі й звернулася до поліції: "Вдарив у голову"
TSN
2025-07-01T18:51:36Z
Новий образ Сабріни Карпентер, який шокував всіх: як тепер виглядає співачка
24tv
2025-07-01T18:42:26Z
Далеко не Супермен: те, яким був Генрі Кавілл понад 20 років тому, вас вразить
24tv
2025-07-01T18:33:03Z
Потап розповів про свою зустріч із президентом Зеленським: "Не мені судити"
GlavRed
2025-07-01T18:27:41Z
Дружина Тополі вперше зізналася, де живе після того, як російська ракета зруйнувала їм квартиру
24tv
2025-07-01T18:03:08Z
Відбувся другий фестиваль «Культ Києва», присвячений шістдесятникам
УкраинФорм
2025-07-01T17:57:38Z
Техас переходить на металеві номерні знаки, відмовляючись від паперових з наступного тижня
Топ Жир
2025-07-01T21:18:51Z
Яскраве прощання: найспортивніша версія Mercedes CLA отримала урочистий фінал
Топ Жир
2025-07-01T20:48:33Z
Kia оновлює свій великий позашляховик: гібридна силова установка та брутальний дизайн
Топ Жир
2025-07-01T18:03:52Z
В Україні зростає попит на вантажівки 6х6 із кранами-маніпуляторами
AutoCentre
2025-07-01T17:45:39Z
Mitsubishi заповнює Європу перейменованими Renault, але без ключового елемента
Топ Жир
2025-07-01T17:33:05Z
Штраф 3000 грн за порожній бак: де українців можуть покарати
GlavRed
2025-07-01T17:27:57Z
Джим Фарлі: «Без цього у Ford не буде майбутнього»
Топ Жир
2025-07-01T16:48:44Z
MG представила оновлений електромобіль MG4
AutoCentre
2025-07-01T16:04:17Z
Навіть для Джеффа Безоса цей унікальний Porsche 911 недоступний
Топ Жир
2025-07-01T16:03:00Z
Тете підписав новий контракт з Фулгемом
Football.ua
2025-07-01T21:42:59Z
Колишній гравець Кривбаса Соса став гравцем Актобе
Football.ua
2025-07-01T21:18:31Z
Реал вибив Ювентус з Клубного чемпіонату світу завдяки класному асисту зіркового новачка
24tv
2025-07-01T21:12:37Z
Реал мінімально обіграв Ювентус та вийшов до чвертьфіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-01T21:12:11Z
"Реал" обіграв "Ювентус" і вийшов до 1/4 фіналу клубного ЧС-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-01T21:00:15Z
Боруссія Дортмунд хоче залишити Чуквуемеку ще на один сезон
Football.ua
2025-07-01T20:51:13Z
Зірковий Кроуфорд зганьбився підтримкою зашквареної IBA, яку очолює посіпака Путіна
24tv
2025-07-01T20:48:16Z
Тенісистка з Росії влаштувала дивну істерику під час матчу на Вімблдоні
ZN UA
2025-07-01T18:33:45Z
Джедай, Чеширський кіт та Лара Крофт: Усик кумедно відреагував на образи від ШІ
24tv
2025-07-01T18:27:49Z
Новий винахід Массачусетського технологічного інституту може пригодитися солдатам
ZN UA
2025-07-01T22:06:13Z
Магнітна буря вгатила по Україні з новою силою: відома дата піку "червоного" шторму
GlavRed
2025-07-01T22:06:03Z
Характеристики майбутніх Google Pixel 10 Pro та Pro XL уже в мережі
InternetUA
2025-07-01T21:03:11Z
IBM 650: перший серійний комп'ютер, який змінив історію обчислювальної техніки
24tv
2025-07-01T18:39:54Z
Мільярдер у тіні: хто справжній власник OnlyFans та які у нього статки
24tv
2025-07-01T18:39:46Z
Топ-5 найпоширеніших помилок користувачів iPhone, які шкодять вашому смартфону
InternetUA
2025-07-01T18:37:20Z
У 2026 році новий Corvette коштуватиме значно дорожче
Топ Жир
2025-07-01T18:33:55Z
Nvidia припиняє підтримку старих відеокарт GTX
1News
2025-07-01T18:06:31Z
Криптомайнинг не помер: до 2032 року очікується середньорічне зростання на 7,8%
ITC
2025-07-01T18:03:50Z