MY.UAНовини
"Нам треба перейти у наступ": відверте інтерв'ю з євродепутатом про завершення війни
"Нам треба перейти у наступ": відверте інтерв'ю з євродепутатом про завершення війни

"Нам треба перейти у наступ": відверте інтерв'ю з євродепутатом про завершення війни

Дехто на Заході досі щиро вірить у те, що з Владіміром Путіним можна укласти мирну угоду, яка покладе край війні. Та цілі російського диктатора незмінні, а зупинити його можна лише через силу. В "арсеналі" США та Європи є кілька інструментів, які можуть допомогти Україні здобути перемогу у війні.

Голова Комітету асоціації Україна – ЄС, ексгенерал та євродепутат від Фінляндії Пекка Товері в інтерв'ю 24 Каналу розповів, що за час широкомасштабного вторгнення Київ зміг наростити власні оборонні потужності у 30 разів, що вже на собі відчула Росія.

Грамотні кроки Заходу можуть посилити Україну ще більше, і це зрештою допоможе здолати ворога. Детальніше – читайте далі в матеріалі.

Чому деякі країни досі вважають, що з Путіним можна домовитися

У нещодавній лекції на дебатах у ЄС ви сказали: "Не розповідайте нам про мирну Росію". То чому деякі країни досі вірять, що можна заспокоїти диктатора і вести переговори з агресором, який вбиває дітей просто тому, що вони – українці? Звідки береться така ілюзія?

Думаю, велика проблема у тому, що люди недостатньо читають історію. Для нас, фінів, все дуже просто. За останні 400 років у нас було близько 30 воєн з Росією, ми знаємо, що напад завжди відбувається звідти. Ми розуміємо, що Росія діє як найбільш імперська країна у світі.

Але я вважаю, що далі від кордону з Росією, то менше люди усвідомлюють, як вона поводиться, і сприймають Росію як звичайну державу, хоч це не так.

Складно зрозуміти, що багато європейських країн мають досвід взаємодії з диктатурами, наприклад за час Другої світової війни, але досі нічого не навчились. Вони намагались йти на умиротворення, але історія показує, що диктаторів неможливо умиротворити.

Повне інтерв'ю з євродепутатом Пеккою Товері: дивіться відео

Тож що далі від Росії, то більше намагаються умиротворити Путіна?

Це справді так. У Західній Європі, здається, вірять, що з Путіним можна вести переговори, укласти угоду, яку він виконуватиме. Та вони не усвідомлюють, що у Путіна є своє чітке бачення і конкретні цілі (у війні – 24 Канал), від яких він досі не відмовився. Неможливо вірити жодній його обіцянці, адже він систематично порушував всі досягнуті раніше угоди.

Якими є наслідки такого підходу?

Західні країни не розуміють, що єдиний спосіб упоратися з такими диктаторами, як Путін, – це застосувати силу. Ми не підтримали Україну достатньо швидко у потрібних обсягах, щоб вона змогла виграти війну.

Якби ще у 2022 році Україна отримала всю ту підтримку, яку надали за останні 3,5 роки, війна давно б закінчилась. Восени 2022 року російські військові були повністю розбиті. Але, оскільки на Заході вважають, що не можна провокувати Росію і потрібно підтримувати Україну так, щоб не перетнути ніяких червоних ліній, ми дали Путіну час оговтатися. Це й створило ситуацію, за якої війна триває й досі.

Успішні операції України викликали справжню паніку в Росії

Як ви оцінюєте останні успішні дії українських Збройних сил, і що вони говорять про теперішні бойові можливості України?

Вони свідчать про те, що Збройні Сили України чудово володіють інноваціями, використовують технології дуже творчо і знаходять способи здивувати росіян. Крім того, на передовій українські війська виявляють дивовижну стійкість, продовжують боротися попри перевагу, яку має противник.

Головне, висновок у тому, що Росії не дадуть перемогти, а Україна не збирається програвати війну. Але Захід має збільшити, подвоїти підтримку України, тому що продовжувати допомогу Києву на теперішньому рівні – означає затягування війни, адже це недостатньо для перемоги.

Низка західних аналітиків вважає, що успішні операції України, хоч і не матимуть особливого впливу на поле бою, та все ж матимуть значний психологічний вплив і на Росію, і на міжнародну спільноту. Чи погоджуєтеся ви з цим?

Так, я абсолютно згоден з цим. Росія використовує стратегічні бомбардувальники здебільшого для того, щоб запускати ракети по цивільній інфраструктурі України та вбивати мирних жителів. Це не надто впливає на боєздатність українського війська.

Але те, що Україна змогла завдати ударів за тисячі кілометрів вглиб Росії по їхніх найцінніших стратегічних об'єктах, легко викликає шок та паніку у російських збройних сил та уряду.

Вони й так уже параноїки, а тепер стануть ще більш параноїдальними. Адже тепер будь-яка вантажівка може стати платформою для атаки по них. Це відверне багато ресурсів на внутрішню безпеку, які, сподіваюсь, відведуть від лінії фронту.

Коли Україна зможе повністю забезпечувати себе зброєю

З огляду на вашу оцінку, наскільки близька Україна до військової незалежності? Чи реальний такий сценарій у близькому майбутньому?

Це точно займе кілька років. Але я вважаю, що це ще одна сфера, у якій Захід міг би дуже допомогти. Україна досягнула великого успіху у військовій галузі. За 3,5 роки ви збільшили виробничі потужності оборонної промисловості більш як у 30 разів. А ми на Заході лише про це говоримо.

Тому найрозумнішим для нас – було б підтримати Україну, надати їй гроші, аби запустити роботу оборонної промисловості. Якщо це зробити, я певен, через кілька років українська оборонна промисловість зможе забезпечити власні Збройні сили усім необхідним у потрібному обсязі.

Утім, для досягнення подібного рівня піде ще 2 – 3 роки.

Чи може Україна створити власну систему ППО

Як ви оцінюєте ідею створення української системи протиповітряної оборони?

З цим ситуація подібна. У вас для цього є чудові передумови. На початку повномасштабної війни українські Збройні Сили доволі ефективно використовували старі зенітно-ракетні комплекси, наприклад "Бук", "Тор" та інші, щоб не дати Росії домінувати у повітрі.

Це стало насправді видатним досягненням, особливо з огляду на нерівні сили та несприятливі прогнози у перші дні. Подібні на найсучасніші західні системи на кшталт Patriot вже починають розробляти та виготовляти на території України.

Ймовірно, це вимагатиме більше часу, зусиль, а також технічних змін та перенесення технологій в українську оборонну промисловість. На це піде деякий час.

Але це не нездійсненна місія, так?

Звісно. Більшість повітряних цілей, що атакують Україну, збивають за допомогою зброї, яку може виробляти український ВПК. Найбільша проблема – це балістичні ракети, для протидії яким потрібні високотехнологічні системи ППО типу Patriot. Це набагато складніші у виробництві системи.

Європі час "перейти у наступ"

Які конкретно кроки має зробити Європа у питанні військової, економічної та політичної підтримки України? Наскільки швидко та рішуче діють інституції Європи?

Я вважаю, що ми рухаємось занадто повільно. Зараз обговорюють, хто замінить підтримку США (Україні – 24 Канал), якщо її зупинять. Моя позиція і в Європейському парламенті, і в комісії – незмінна: недостатньо просто замінити американську допомогу.

Такий підхід означав би лише збереження нинішнього рівня допомоги, якого очевидно недостатньо у наших реаліях. Це лише затягує війну і виснажує український народ – як фізично, так і морально.

Навпаки – ми маємо подвоїти масштаби нашої підтримки, щоб Україна отримала реальну можливість швидкої перемоги у цій війні. Водночас, крім збільшення прямої допомоги українському суспільству, ми маємо перейти у наступ і "атакувати" російський потенціал ведення війни через жорсткіші санкції.

Європейський Союз готує 18-й пакет санкцій, який зачепить російську нафтову галузь. Але всі ці пакети, на моє переконання, надто повільні та недостатні. Багато можна зробити всередині ЄС, адже ми все ще купуємо нафту та газ у Росії.

Значна частина тіньового флоту зареєстрована у країнах Європейського Союзу та належить громадянам ЄС. Саме по цих напрямках потрібно бити, аби завдати шкоди економіці Росії.

Кажучи про те, що ЄС досі купує нафту та газ у Росії, ви маєте на увазі Угорщину та Словаччину?

Так, на сьогодні Угорщина та Словаччина постають серйозною загрозою в контексті процесу євроінтеграції України. Їхня позиція часто гальмує ухвалення важливих рішень і ускладнює рух уперед. Зокрема, мовиться і про ухвалення санкцій.

З цими двома країнами потрібно діяти дуже рішуче, щоб вони не саботували наші зусилля щодо підтримки України. Ми маємо бути жорсткішими та використовувати усі наявні інструменти, щоб зробити життя цих країн складнішим, якщо вони відмовляються співпрацювати.

Головна проблема у президентстві Трампа

Як ви оцінюєте стратегію Дональда Трампа, засновану на улесливості та погрозах диктатору Путіну? Чи очікували ви такої поведінки від президента США?

На жаль, так. Бачачи, як Трамп поводився з Путіним у свій перший президентський термін, було очевидно, що він не розуміє Путіна і навіть захоплюється ним. Трамп відмовляється визнавати, що Путін є диктатором та вбивцею.

Проблема у тому, що зараз біля Трампа є багато людей, які не мають так багато досвіду, як люди з його першої адміністрації. У першому складі було багато досвідчених генералів, які добре знали Росію та вміли з нею працювати.

Зараз же у команді Трампа люди, що не мають ані практичного досвіду у сфері національної безпеки та оборони, ані глибокого розуміння специфіки Росії та її поведінки на міжнародній арені. Тому вони й не дають Трампу кваліфікованих порад.

З іншого боку, у Конгресі, Сенаті та Палаті представників США існує сильне бажання підтримувати Україну. Сенатори та конгресмени краще розуміють російську загрозу, ніж адміністрація Трампа.

Саме тому ми покладаємо великі надії на масштабний пакет санкцій, над яким працює сенатор Ліндсі Грем. Ми розраховуємо, що вже найближчими тижнями його ухвалять та реалізують, адже це завдасть Росії відчутного та болючого удару.

А ви справді вірите, що ці санкції все ж введуть проти Росії?

В обидвох палатах республіканці заявили, що підтримують цей пакет. Тобто переважна більшість сенаторів та представників – "за". Навіть у процесі перемовин генерал Келлог відмітив, що щиро вірить, що цю пропозицію можна успішно реалізувати. Тож я налаштований оптимістично.

Через політику США Європі потрібно піти на ризик

З огляду на невизначеність підтримки США, наскільки Європа готова заповнити можливий розрив у військовій допомозі? Загалом, чи здатна Європа захистити себе самостійно?

Насамперед я б сказав, що проблемою є те, що у Європи є гроші, але немає зброї. Американська оборонна промисловість та склади Збройних сил США набагато більші за будь-які європейські запаси.

Тож замінити допомогу США швидко ми не зможемо. Потрібні роки, щоб досягнути адекватного рівня. Але між тим ми б могли зробити кілька речей. Можна краще фінансувати українську військову промисловість, бо вона здатна працювати у рази швидше й дешевше. Розумніше давати вам гроші, аби ви створювали засоби для власної оборони.

Водночас нам потрібно йти на ризик. Запаси зайвого та невикористовуваного на складах Європи майже не залишилось. Ситуація з ресурсами стає все критичнішою. Більшість країн вважають, що не можна давати більше, бо треба зберігати обладнання і матеріали для власної оборони.

Та нам потрібно ризикнути й сказати: "Ми даємо цю зброю Україні, щоб продовжувати боротьбу, бо поки вона триває – Росія не може завдати удару по Європі". Цей час потрібно використовувати, щоб знову розвивати нашу оборонну промисловість.

Чи може Європа допомогти Україні створити власну ядерну зброю

Пане Товері, чи має Україна серйозно замислитися про створення власної програми ядерного стримування як способу довгострокового захисту? Чи може Європа відіграти політичну, дипломатичну або ж технічну роль у підтримці такої програми?

Ядерна загроза – це та карта, яку Росія завжди тримає при собі як резервний варіант на випадок загострення конфлікту. Ми бачимо, що ядерна зброя є вищою формою стримування, призначена для відлякування будь-якого потенційного агресора, який насмілиться напасти на ту чи іншу країну.

На мій погляд, Україну обманули у цьому сенсі. У 90-х роках Україна була третьою за величиною ядерною державою у світі. Ви довірилися європейським, американським та російським гарантіям безпеки, відмовившись від ядерної зброї. Зрештою ці гарантії опинилися пустими словами.

Тому я добре розумію, чому сьогодні адміністрація Трампа сьогодні говорить, що США не готові надати Україні гарантії безпеки, а це має робити Європа. Однак наразі великі європейські країни не готові відправляти свої війська на територію України, думаючи, що у них немає необхідних ресурсів та можливостей для надання такої гарантії безпеки.

Якщо ж ми не можемо забезпечити Україну власними збройними силами, можливо, нам варто підтримати Україну у створенні ядерної зброї як гарантії безпеки.

А якщо Росія наполягає, що Україна не має вступати в НАТО, хоч це не їхнє рішення, нам потрібно дати Україні щось, що буде справжньою гарантією проти наступної російської агресії.

Про майбутнє України у ЄС

Які у вас пріоритети як голови Парламентського комітету асоціації між ЄС та Україною, особливо напередодні зимового сезону та пов'язаних з ним викликів? Як ви плануєте координувати питання енергетичної безпеки, військової підтримки та задоволення потреб України з урахуванням зміною політики США?

Головне завдання Парламентського комітету асоціації – зосереджуватися на майбутньому членстві України в ЄС, що вкрай важливо для вашого майбутнього. Ми працюємо над цим напрямком і намагаємося тиснути на Єврокомісію, щоб процес продовжувався.

План полягає у тому, щоб відкрити першу главу перемовин вже цього літа. Ми знаємо, що, наприклад Угорщина, може виступити проти, але попри все ми маємо рухатися вперед і утримувати процес в активній фазі, щоб до 2030 року Україна стала повноправним членом ЄС.

Це зробить Україну економічно сильнішою, спростить нашу підтримку українського розвитку і дасть певні гарантії безпеки. Але це все – справа майбутнього.

Зараз головне завдання – забезпечити підтримку України, щоб вона могла продовжити боротьбу і досягнула справедливого миру. У цій частині наш комітет не відіграє ключової ролі.

Втім наше завдання також полягає у тому, щоб постійно тримати Європейський парламент обізнаним у тому, що відбувається. Зокрема, регулярно інформувати всі політичні фракції про поточну ситуацію та наявні можливості, щоб вони могли спільно тиснути на Єврокомісію для збільшення обсягів допомоги та реалізації інших важливих ініціатив.

Чи вважаєте ви, що Україна залишається на порядку денному Європейського Союзу?

Безумовно. Я б сказав, що ми обговорюємо Україну щоденно, а як мінімум – щотижнево. У Парламенті є чимало людей, які дуже підтримують український порядок денний, тримає його у фокусі уваги та інформує про це колег.

Депутати Парламенту активно організовують різноманітні події та кампанії, спрямовані на розповсюдження інформації про російські злочини, наприклад, викрадення дітей, жорстоке поводження з полоненими, атаки на мирне населення, а також про доступні можливості для посилення санкцій та інших дії, що здатні притягнути агресора до відповідальності.

Україна займає центральне місце у нашому порядку денному кожного тижня.

Теги за темою
Євросоюз
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T08:00:58Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Не платите лишнего: как обойти комиссии и пополнять карту Ощадбанка бесплатно
Знай
2025-07-09T08:21:34Z
Суд вернул Минобороны 20 тысяч гектаров леса
Корреспондент
2025-07-09T08:09:51Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Какая черника наиболее полезна для улучшения памяти: свежая, замороженная или приготовленная
Gazeta UA
2025-07-09T08:03:41Z
Как правильно обрывать листья на томатах: советы для лучшего урожая
TSN
2025-07-09T07:51:37Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Зеленский отреагировал на самую большую атаку России по Украине за всю войну: что показал Путин
Comments UA
2025-07-09T07:27:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Путин не просто так начал атаковать ТЦК: стало известно о циничном замысле диктатора
Comments UA
2025-07-09T08:21:52Z
Этой осенью все решится: как Трамп делает из Китая лидера, который формирует круг «друзей», и это не только Россия
TSN
2025-07-09T08:18:42Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Тернополь был в эпицентре ночной атаки РФ
Новости Украины
2025-07-09T08:24:54Z
Россияне строят мост через Миусский лиман в Крыму - Андрющенко
Корреспондент
2025-07-09T08:24:11Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
В Украине хотят платить несколько тысяч гривен в месяц после рождения ребенка
Апостроф
2025-07-09T08:27:47Z
Военные показали уничтожение российского ЗРК Бук-М1
Корреспондент
2025-07-09T08:27:22Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Какие дни рождения нельзя отмечать и почему: приметы, запреты и объяснения
Comments UA
2025-07-08T21:12:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
"Это исторический момент": шляпы Руслана Багинского покорили Париж
Апостроф
2025-07-09T08:27:36Z
Майкл Мэдсен умер: известна причина смерти голливудского актера
TSN
2025-07-09T08:21:48Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Мыло, крахмал и вода: как безопасно почистить замшевый диван, не испортив его
Знай
2025-07-09T07:51:59Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Массированная атака россиян на Киевскую область: возросло количество пострадавших
ZN UA
2025-07-09T08:27:47Z
На Киевщине из-за российской атаки вспыхнул пожар на предприятии: фото, видео
TSN
2025-07-09T07:51:49Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Растет спрос украинцев на электромобили: в июне было приобретено рекодное количество новых авто
Gazeta UA
2025-07-09T02:12:30Z
Безпілотний автобус Karsan виїде на вулиці Парижа
AutoCentre
2025-07-08T20:00:00Z
На дорогах появились авто с загадочными номерами: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-07-08T19:51:16Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Одещині господарство вирощує кондитерський соняшник та зрошуваний рис
AgroNews
2025-07-09T08:25:53Z
Сильная магнитная буря завершилась? Чего ждать в конце недели
Telegraf
2025-07-09T08:18:15Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Минспорта обнародовало статистику потерь в войне с Россией
Корреспондент
2025-07-09T08:27:24Z
Усик ответил на вопрос о будущем после реванша с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-09T07:48:41Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Трагический инцидент в Мексике: боксер скончался после проигранного боя
Корреспондент
2025-07-09T07:33:40Z
Лидер Динамо подтвердил роман с блогершей и поздравил ее с праздником
Корреспондент
2025-07-09T06:54:48Z