MY.UAНовини
"Нам треба перейти у наступ": відверте інтерв'ю з євродепутатом про завершення війни
"Нам треба перейти у наступ": відверте інтерв'ю з євродепутатом про завершення війни

"Нам треба перейти у наступ": відверте інтерв'ю з євродепутатом про завершення війни

Дехто на Заході досі щиро вірить у те, що з Владіміром Путіним можна укласти мирну угоду, яка покладе край війні. Та цілі російського диктатора незмінні, а зупинити його можна лише через силу. В "арсеналі" США та Європи є кілька інструментів, які можуть допомогти Україні здобути перемогу у війні.

Голова Комітету асоціації Україна – ЄС, ексгенерал та євродепутат від Фінляндії Пекка Товері в інтерв'ю 24 Каналу розповів, що за час широкомасштабного вторгнення Київ зміг наростити власні оборонні потужності у 30 разів, що вже на собі відчула Росія.

Грамотні кроки Заходу можуть посилити Україну ще більше, і це зрештою допоможе здолати ворога. Детальніше – читайте далі в матеріалі.

Чому деякі країни досі вважають, що з Путіним можна домовитися

У нещодавній лекції на дебатах у ЄС ви сказали: "Не розповідайте нам про мирну Росію". То чому деякі країни досі вірять, що можна заспокоїти диктатора і вести переговори з агресором, який вбиває дітей просто тому, що вони – українці? Звідки береться така ілюзія?

Думаю, велика проблема у тому, що люди недостатньо читають історію. Для нас, фінів, все дуже просто. За останні 400 років у нас було близько 30 воєн з Росією, ми знаємо, що напад завжди відбувається звідти. Ми розуміємо, що Росія діє як найбільш імперська країна у світі.

Але я вважаю, що далі від кордону з Росією, то менше люди усвідомлюють, як вона поводиться, і сприймають Росію як звичайну державу, хоч це не так.

Складно зрозуміти, що багато європейських країн мають досвід взаємодії з диктатурами, наприклад за час Другої світової війни, але досі нічого не навчились. Вони намагались йти на умиротворення, але історія показує, що диктаторів неможливо умиротворити.

Повне інтерв'ю з євродепутатом Пеккою Товері: дивіться відео

Тож що далі від Росії, то більше намагаються умиротворити Путіна?

Це справді так. У Західній Європі, здається, вірять, що з Путіним можна вести переговори, укласти угоду, яку він виконуватиме. Та вони не усвідомлюють, що у Путіна є своє чітке бачення і конкретні цілі (у війні – 24 Канал), від яких він досі не відмовився. Неможливо вірити жодній його обіцянці, адже він систематично порушував всі досягнуті раніше угоди.

Якими є наслідки такого підходу?

Західні країни не розуміють, що єдиний спосіб упоратися з такими диктаторами, як Путін, – це застосувати силу. Ми не підтримали Україну достатньо швидко у потрібних обсягах, щоб вона змогла виграти війну.

Якби ще у 2022 році Україна отримала всю ту підтримку, яку надали за останні 3,5 роки, війна давно б закінчилась. Восени 2022 року російські військові були повністю розбиті. Але, оскільки на Заході вважають, що не можна провокувати Росію і потрібно підтримувати Україну так, щоб не перетнути ніяких червоних ліній, ми дали Путіну час оговтатися. Це й створило ситуацію, за якої війна триває й досі.

Успішні операції України викликали справжню паніку в Росії

Як ви оцінюєте останні успішні дії українських Збройних сил, і що вони говорять про теперішні бойові можливості України?

Вони свідчать про те, що Збройні Сили України чудово володіють інноваціями, використовують технології дуже творчо і знаходять способи здивувати росіян. Крім того, на передовій українські війська виявляють дивовижну стійкість, продовжують боротися попри перевагу, яку має противник.

Головне, висновок у тому, що Росії не дадуть перемогти, а Україна не збирається програвати війну. Але Захід має збільшити, подвоїти підтримку України, тому що продовжувати допомогу Києву на теперішньому рівні – означає затягування війни, адже це недостатньо для перемоги.

Низка західних аналітиків вважає, що успішні операції України, хоч і не матимуть особливого впливу на поле бою, та все ж матимуть значний психологічний вплив і на Росію, і на міжнародну спільноту. Чи погоджуєтеся ви з цим?

Так, я абсолютно згоден з цим. Росія використовує стратегічні бомбардувальники здебільшого для того, щоб запускати ракети по цивільній інфраструктурі України та вбивати мирних жителів. Це не надто впливає на боєздатність українського війська.

Але те, що Україна змогла завдати ударів за тисячі кілометрів вглиб Росії по їхніх найцінніших стратегічних об'єктах, легко викликає шок та паніку у російських збройних сил та уряду.

Вони й так уже параноїки, а тепер стануть ще більш параноїдальними. Адже тепер будь-яка вантажівка може стати платформою для атаки по них. Це відверне багато ресурсів на внутрішню безпеку, які, сподіваюсь, відведуть від лінії фронту.

Коли Україна зможе повністю забезпечувати себе зброєю

З огляду на вашу оцінку, наскільки близька Україна до військової незалежності? Чи реальний такий сценарій у близькому майбутньому?

Це точно займе кілька років. Але я вважаю, що це ще одна сфера, у якій Захід міг би дуже допомогти. Україна досягнула великого успіху у військовій галузі. За 3,5 роки ви збільшили виробничі потужності оборонної промисловості більш як у 30 разів. А ми на Заході лише про це говоримо.

Тому найрозумнішим для нас – було б підтримати Україну, надати їй гроші, аби запустити роботу оборонної промисловості. Якщо це зробити, я певен, через кілька років українська оборонна промисловість зможе забезпечити власні Збройні сили усім необхідним у потрібному обсязі.

Утім, для досягнення подібного рівня піде ще 2 – 3 роки.

Чи може Україна створити власну систему ППО

Як ви оцінюєте ідею створення української системи протиповітряної оборони?

З цим ситуація подібна. У вас для цього є чудові передумови. На початку повномасштабної війни українські Збройні Сили доволі ефективно використовували старі зенітно-ракетні комплекси, наприклад "Бук", "Тор" та інші, щоб не дати Росії домінувати у повітрі.

Це стало насправді видатним досягненням, особливо з огляду на нерівні сили та несприятливі прогнози у перші дні. Подібні на найсучасніші західні системи на кшталт Patriot вже починають розробляти та виготовляти на території України.

Ймовірно, це вимагатиме більше часу, зусиль, а також технічних змін та перенесення технологій в українську оборонну промисловість. На це піде деякий час.

Але це не нездійсненна місія, так?

Звісно. Більшість повітряних цілей, що атакують Україну, збивають за допомогою зброї, яку може виробляти український ВПК. Найбільша проблема – це балістичні ракети, для протидії яким потрібні високотехнологічні системи ППО типу Patriot. Це набагато складніші у виробництві системи.

Європі час "перейти у наступ"

Які конкретно кроки має зробити Європа у питанні військової, економічної та політичної підтримки України? Наскільки швидко та рішуче діють інституції Європи?

Я вважаю, що ми рухаємось занадто повільно. Зараз обговорюють, хто замінить підтримку США (Україні – 24 Канал), якщо її зупинять. Моя позиція і в Європейському парламенті, і в комісії – незмінна: недостатньо просто замінити американську допомогу.

Такий підхід означав би лише збереження нинішнього рівня допомоги, якого очевидно недостатньо у наших реаліях. Це лише затягує війну і виснажує український народ – як фізично, так і морально.

Навпаки – ми маємо подвоїти масштаби нашої підтримки, щоб Україна отримала реальну можливість швидкої перемоги у цій війні. Водночас, крім збільшення прямої допомоги українському суспільству, ми маємо перейти у наступ і "атакувати" російський потенціал ведення війни через жорсткіші санкції.

Європейський Союз готує 18-й пакет санкцій, який зачепить російську нафтову галузь. Але всі ці пакети, на моє переконання, надто повільні та недостатні. Багато можна зробити всередині ЄС, адже ми все ще купуємо нафту та газ у Росії.

Значна частина тіньового флоту зареєстрована у країнах Європейського Союзу та належить громадянам ЄС. Саме по цих напрямках потрібно бити, аби завдати шкоди економіці Росії.

Кажучи про те, що ЄС досі купує нафту та газ у Росії, ви маєте на увазі Угорщину та Словаччину?

Так, на сьогодні Угорщина та Словаччина постають серйозною загрозою в контексті процесу євроінтеграції України. Їхня позиція часто гальмує ухвалення важливих рішень і ускладнює рух уперед. Зокрема, мовиться і про ухвалення санкцій.

З цими двома країнами потрібно діяти дуже рішуче, щоб вони не саботували наші зусилля щодо підтримки України. Ми маємо бути жорсткішими та використовувати усі наявні інструменти, щоб зробити життя цих країн складнішим, якщо вони відмовляються співпрацювати.

Головна проблема у президентстві Трампа

Як ви оцінюєте стратегію Дональда Трампа, засновану на улесливості та погрозах диктатору Путіну? Чи очікували ви такої поведінки від президента США?

На жаль, так. Бачачи, як Трамп поводився з Путіним у свій перший президентський термін, було очевидно, що він не розуміє Путіна і навіть захоплюється ним. Трамп відмовляється визнавати, що Путін є диктатором та вбивцею.

Проблема у тому, що зараз біля Трампа є багато людей, які не мають так багато досвіду, як люди з його першої адміністрації. У першому складі було багато досвідчених генералів, які добре знали Росію та вміли з нею працювати.

Зараз же у команді Трампа люди, що не мають ані практичного досвіду у сфері національної безпеки та оборони, ані глибокого розуміння специфіки Росії та її поведінки на міжнародній арені. Тому вони й не дають Трампу кваліфікованих порад.

З іншого боку, у Конгресі, Сенаті та Палаті представників США існує сильне бажання підтримувати Україну. Сенатори та конгресмени краще розуміють російську загрозу, ніж адміністрація Трампа.

Саме тому ми покладаємо великі надії на масштабний пакет санкцій, над яким працює сенатор Ліндсі Грем. Ми розраховуємо, що вже найближчими тижнями його ухвалять та реалізують, адже це завдасть Росії відчутного та болючого удару.

А ви справді вірите, що ці санкції все ж введуть проти Росії?

В обидвох палатах республіканці заявили, що підтримують цей пакет. Тобто переважна більшість сенаторів та представників – "за". Навіть у процесі перемовин генерал Келлог відмітив, що щиро вірить, що цю пропозицію можна успішно реалізувати. Тож я налаштований оптимістично.

Через політику США Європі потрібно піти на ризик

З огляду на невизначеність підтримки США, наскільки Європа готова заповнити можливий розрив у військовій допомозі? Загалом, чи здатна Європа захистити себе самостійно?

Насамперед я б сказав, що проблемою є те, що у Європи є гроші, але немає зброї. Американська оборонна промисловість та склади Збройних сил США набагато більші за будь-які європейські запаси.

Тож замінити допомогу США швидко ми не зможемо. Потрібні роки, щоб досягнути адекватного рівня. Але між тим ми б могли зробити кілька речей. Можна краще фінансувати українську військову промисловість, бо вона здатна працювати у рази швидше й дешевше. Розумніше давати вам гроші, аби ви створювали засоби для власної оборони.

Водночас нам потрібно йти на ризик. Запаси зайвого та невикористовуваного на складах Європи майже не залишилось. Ситуація з ресурсами стає все критичнішою. Більшість країн вважають, що не можна давати більше, бо треба зберігати обладнання і матеріали для власної оборони.

Та нам потрібно ризикнути й сказати: "Ми даємо цю зброю Україні, щоб продовжувати боротьбу, бо поки вона триває – Росія не може завдати удару по Європі". Цей час потрібно використовувати, щоб знову розвивати нашу оборонну промисловість.

Чи може Європа допомогти Україні створити власну ядерну зброю

Пане Товері, чи має Україна серйозно замислитися про створення власної програми ядерного стримування як способу довгострокового захисту? Чи може Європа відіграти політичну, дипломатичну або ж технічну роль у підтримці такої програми?

Ядерна загроза – це та карта, яку Росія завжди тримає при собі як резервний варіант на випадок загострення конфлікту. Ми бачимо, що ядерна зброя є вищою формою стримування, призначена для відлякування будь-якого потенційного агресора, який насмілиться напасти на ту чи іншу країну.

На мій погляд, Україну обманули у цьому сенсі. У 90-х роках Україна була третьою за величиною ядерною державою у світі. Ви довірилися європейським, американським та російським гарантіям безпеки, відмовившись від ядерної зброї. Зрештою ці гарантії опинилися пустими словами.

Тому я добре розумію, чому сьогодні адміністрація Трампа сьогодні говорить, що США не готові надати Україні гарантії безпеки, а це має робити Європа. Однак наразі великі європейські країни не готові відправляти свої війська на територію України, думаючи, що у них немає необхідних ресурсів та можливостей для надання такої гарантії безпеки.

Якщо ж ми не можемо забезпечити Україну власними збройними силами, можливо, нам варто підтримати Україну у створенні ядерної зброї як гарантії безпеки.

А якщо Росія наполягає, що Україна не має вступати в НАТО, хоч це не їхнє рішення, нам потрібно дати Україні щось, що буде справжньою гарантією проти наступної російської агресії.

Про майбутнє України у ЄС

Які у вас пріоритети як голови Парламентського комітету асоціації між ЄС та Україною, особливо напередодні зимового сезону та пов'язаних з ним викликів? Як ви плануєте координувати питання енергетичної безпеки, військової підтримки та задоволення потреб України з урахуванням зміною політики США?

Головне завдання Парламентського комітету асоціації – зосереджуватися на майбутньому членстві України в ЄС, що вкрай важливо для вашого майбутнього. Ми працюємо над цим напрямком і намагаємося тиснути на Єврокомісію, щоб процес продовжувався.

План полягає у тому, щоб відкрити першу главу перемовин вже цього літа. Ми знаємо, що, наприклад Угорщина, може виступити проти, але попри все ми маємо рухатися вперед і утримувати процес в активній фазі, щоб до 2030 року Україна стала повноправним членом ЄС.

Це зробить Україну економічно сильнішою, спростить нашу підтримку українського розвитку і дасть певні гарантії безпеки. Але це все – справа майбутнього.

Зараз головне завдання – забезпечити підтримку України, щоб вона могла продовжити боротьбу і досягнула справедливого миру. У цій частині наш комітет не відіграє ключової ролі.

Втім наше завдання також полягає у тому, щоб постійно тримати Європейський парламент обізнаним у тому, що відбувається. Зокрема, регулярно інформувати всі політичні фракції про поточну ситуацію та наявні можливості, щоб вони могли спільно тиснути на Єврокомісію для збільшення обсягів допомоги та реалізації інших важливих ініціатив.

Чи вважаєте ви, що Україна залишається на порядку денному Європейського Союзу?

Безумовно. Я б сказав, що ми обговорюємо Україну щоденно, а як мінімум – щотижнево. У Парламенті є чимало людей, які дуже підтримують український порядок денний, тримає його у фокусі уваги та інформує про це колег.

Депутати Парламенту активно організовують різноманітні події та кампанії, спрямовані на розповсюдження інформації про російські злочини, наприклад, викрадення дітей, жорстоке поводження з полоненими, атаки на мирне населення, а також про доступні можливості для посилення санкцій та інших дії, що здатні притягнути агресора до відповідальності.

Україна займає центральне місце у нашому порядку денному кожного тижня.

Теги за темою
Євросоюз
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Угорщині пропонують замінити російську нафту постачанням через Одесу
ZN UA
2025-07-09T10:54:38Z
Україна розпочала фінальну сесію скринінгу за кластером щодо енергетики
Хвиля
2025-07-09T10:51:20Z
На митницях у трьох областях України проходять масштабні обшуки
УкраинФорм
2025-07-09T10:48:35Z
Політичні амбіції Маска б'ють по Tesla: інвестори тікають, акції падають
24tv
2025-07-09T10:42:14Z
У період літньої спеки українців закликали споживати електроенергію максимально ощадливо
Известия Киев
2025-07-09T10:36:53Z
Господарство на Хмельниччині закупило 16 тисяч курчат
AgroPortal
2025-07-09T10:30:18Z
Чи залишила airSlate росію: що відомо про українську компанію-єдинорога
AIN
2025-07-09T10:21:18Z
Публічна віра — приватний долар: у що інвестує голова НБУ?
TSN
2025-07-09T10:18:37Z
Болгарія з 2026 року переходить на євро: як це вплине на економіку країни
24tv
2025-07-09T10:12:34Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Приймати душ одразу після тренування – погана ідея, і ось чому
24tv
2025-07-09T10:48:27Z
Пенсія за вислугу років для медиків: хто може отримувати одразу два види виплат
24tv
2025-07-09T10:42:56Z
Шість причин, ччому троянди не пахнуть
Gazeta UA
2025-07-09T10:36:28Z
LG розробила оновлену ШІ-модель для медицини
УкраинФорм
2025-07-09T10:04:05Z
Герпес зможе вилікувати людей від важкого раку шкіри: випробування на фінальній стадії
Фокус
2025-07-09T09:51:07Z
Лікарі повідомили про поширення дифтерії в Європі: хто перебуває в небезпеці
Фокус
2025-07-09T09:30:22Z
Учені відкрили простий спосіб раннього виявлення хвороби Альцгеймера: як він працює
Фокус
2025-07-09T08:42:08Z
"Зброї достатньо": у Пентагоні відповіли на публікації у ЗМІ про брак ракет Patriot
Фокус
2025-07-09T10:57:41Z
Китай заперечує звинувачення Німеччини щодо інциденту з літаком
Европейская правда
2025-07-09T10:54:32Z
ЄСПЛ визнав Росію винною у великій справі за скаргами України і Нідерландів
Европейская правда
2025-07-09T10:51:10Z
В The Times спрогнозували, коли завершиться війна в Україні
ZN UA
2025-07-09T10:48:40Z
У Туреччині заблокували ШІ-бота Grok за ймовірні образи Ердогана
InternetUA
2025-07-09T10:46:23Z
Громадяни Китаю намагалися передати секретну документацію про український «Нептун» спецслужбам КНР
УкраинФорм
2025-07-09T10:42:22Z
Мерц "обережно оптимістичний" щодо укладення торгової угоди із США найближчим часом
Европейская правда
2025-07-09T10:40:19Z
Збиття рейсу MH17 та порушення прав людини під час війни: ЄСПЛ виніс два рішення проти Росії
ZN UA
2025-07-09T10:36:30Z
Українці Нової Зеландії вийшли на мітинг проти злочинів РФ
УкраинФорм
2025-07-09T10:36:23Z
Наступ Росії: військові відверто розповіли, що відбувається на Соледарському напрямку
TSN
2025-07-09T10:51:51Z
У Києві не впроваджуватимуть ізраїльську систему оповіщення про загрозу - КМВА
УкраинФорм
2025-07-09T10:51:37Z
Пішохідний міст над Саперно-Слобідською буде закрито майже на рік
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T10:51:25Z
У Києві планують ввести електронну систему перепусток для пересування під час комендантської години
УкраинФорм
2025-07-09T10:51:19Z
Мер Луцька розповів про наслідки наймасштабнішої атаки РФ на місто
УкраинФорм
2025-07-09T10:45:29Z
У Києві рибалка впіймав екзотичну рибу: вона небезпечна і псує водойми
Telegraf
2025-07-09T10:39:34Z
"Вмер від своєї ваги": на Донбасі засвітився російський "штурмовий сарай"
Фокус
2025-07-09T10:36:49Z
На Хмельниччині внаслідок атаки РФ загинула людина
УкраинФорм
2025-07-09T10:30:48Z
Російські війська вночі атакували дронами Недригайлів на Сумщині, троє людей постраждали
УкраинФорм
2025-07-09T10:24:23Z
З 2026 року в Україні діятимуть нові умови працевлаштування для людей з інвалідністю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T10:54:49Z
До 7 років ув’язнення засуджено військового за дезертирство та викрадення бронетранспортера
Украина Криминальная
2025-07-09T10:51:56Z
Росія вивезла з України щонайменше 20 тис. дітей
Gazeta UA
2025-07-09T10:48:22Z
Кількість "Шахедів" буде неефективною: Єрмак заявив про роль дронів-перехоплювачів
GlavRed
2025-07-09T10:33:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Київській області: як отримати підтримку
Политека
2025-07-09T10:30:44Z
В Україні "кульгає" якість освіти: що не так з навчальними закладами та програмами
Хвиля
2025-07-09T10:27:46Z
Базова соціальна допомога для українців: хто зможе отримати та яку суму
24tv
2025-07-09T10:24:36Z
В Україні запрацювала платформа для розшуку зниклих безвісти: як скористатися
Знай
2025-07-09T10:21:38Z
Учасник бойових дій та учасник війни: різниця та особливості статусів в Україні
TSN
2025-07-09T10:21:29Z
3 високорейтингові фільми із легендарним Томом Генксом, які стали найуспішнішими у світі
24tv
2025-07-09T10:57:39Z
Надя Дорофєєва та Позитив вперше за п'ять років возз'єдналися та заінтригували дуетом
TSN
2025-07-09T10:51:48Z
Компанія Mattel представила ляльку Барбі з діабетом 1-го типу
Комсомольская правда
2025-07-09T10:43:42Z
Грала разом із Зеленським у "Слузі народу": де зараз зірка комедії Тетяна Зіновенко
Telegraf
2025-07-09T10:42:49Z
Семен Горов розкрив подробиці смерті Ігоря Поклада: "Помер у лікарні"
TSN
2025-07-09T10:33:45Z
«Його пісні назавжди залишаться з нами». Зеленський відреагував на смерть легендарного композитора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T10:33:29Z
Про що нова вистава МУР і хто працює над постановкою?
Вива
2025-07-09T10:00:57Z
Ведуча каналу "Дім" Ірина Хоменко обрізала волосся у прямому ефірі
Комсомольская правда
2025-07-09T09:46:53Z
Акторка «Бріджертонів» Симон Ешлі зіграє у сиквелі «Диявол носить Прада» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-09T09:45:35Z
Вапняний наліт зникне миттєво, якщо натерти кран продуктом з холодильника
GlavRed
2025-07-09T10:51:22Z
Не тратьте гроші: копійчані засоби для свіжого запаху в туалеті
24tv
2025-07-09T10:39:52Z
Як легко змінити колір гортензії на блакитний чи рожевий: ефективні методи, перевірені часом
TSN
2025-07-09T10:21:37Z
Чим підживити помідори для кращого смаку і від фітофтори: 4 літри води і 2 краплі засобу — буде рекордний урожай
TSN
2025-07-09T10:21:23Z
Бабусина класика: перевірений рецепт кабачкової ікри, як в дитинстві
GlavRed
2025-07-09T10:00:16Z
Відпочинок на Шацьких озерах: які ціни та куди піти
24tv
2025-07-09T10:00:10Z
"Голубе озеро" подалі від бойових дій: чому туристи називають його "українськими Гаваями"
Telegraf
2025-07-09T09:57:07Z
Гороскоп Таро на завтра 10 липня: Овнам - посилено просити, Тельцям - визначатися
GlavRed
2025-07-09T09:51:02Z
Газети, фольга та не лише: як рятувалися від спеки в СРСР
Telegraf
2025-07-09T09:45:43Z
Дрони атакували Хмельницьку область: загинув чоловік
ZN UA
2025-07-09T10:52:59Z
На Херсонщині росіяни вбили однорічного хлопчика
1News
2025-07-09T10:51:42Z
Киянин за завданням псевдопрацівників СБУ підпалив двері квартири «зрадника»
Украина Криминальная
2025-07-09T10:45:33Z
На Харківщині судитимуть шахрая, який за $20 тисяч «продавав» посаду в ДБР
Украина Криминальная
2025-07-09T10:42:08Z
У Києві та на Одещині підозри отримали жінки, які заробляли на послугах ТСЦ
Украина Криминальная
2025-07-09T10:36:29Z
Нічний удар по Хмельниччині — влада повідомила про загиблого
TSN
2025-07-09T10:33:46Z
На Волині вантажний поїзд збив авто, є загиблий
TSN
2025-07-09T10:21:29Z
В Індії обвалився міст разом з автівками: багато загиблих
TSN
2025-07-09T10:21:25Z
На Київщині чоловік під час сварки забив до смерті дружину: подробиці трагедії
TSN
2025-07-09T10:21:02Z
Ред Булл сенсаційно звільнив легендарного Крістіана Хорнера, якого звинувачували у домаганнях
24tv
2025-07-09T10:42:32Z
Найдорожчий Grenadier створений для того, щоб знищувати будь-які перешкоди
Топ Жир
2025-07-09T10:33:39Z
Без класичної панелі приладів: електрокросовер Hyundai Elexio повністю розкрив інтер’єр
AutoGeek
2025-07-09T10:33:04Z
Дебютував оновлений суперник Hummer EV від Rivian
AutoCentre
2025-07-09T10:04:16Z
Нові Rivian Gen 2 Quad R1T та R1S — знову чотири мотори і «танковий розворот»
ITC
2025-07-09T10:01:01Z
Для бруду та льоду: Ford анонсував повнопривідний фургон E-Transit Custom
ЗаРулем
2025-07-09T10:00:01Z
У Європі дебютував електричний кросовер Kia EV5
AutoGeek
2025-07-09T09:27:55Z
Mitsuoka представила ретрохетч Viewt Royal Edition
AutoCentre
2025-07-09T09:04:57Z
Ретро-спорткар від AC розганяється як гіперкар, але коштує як Ferrari
Топ Жир
2025-07-09T09:03:36Z
Не тільки вентилятор. Таке диво техніки в СРСР під час спеки хотіли всі
Telegraf
2025-07-09T10:42:11Z
Новий китайский БПЛА майже неможливо помітити: експерти назвали його слабке місце
Фокус
2025-07-09T10:36:09Z
Наші смартфони працюють завдяки вибухам незвичайних зірок: учені зробили важливе відкриття
Фокус
2025-07-09T10:36:04Z
Чатбот Grok назвав себе «Меха-Гітлером» та оприлюднив низку антисемітських висловлювань
Детектор М
2025-07-09T10:33:14Z
Це може зіпсувати настрій українцям вже 13 та 14 липня. Про що попереджають
Telegraf
2025-07-09T10:27:15Z
Нова Зеландія готується воскресити гігантського птаха, що зник сотні років тому
TSN
2025-07-09T10:21:23Z
Земля тріщить зсередини: вчені попередили світ про наближення нових глобальних катаклізмів
TSN
2025-07-09T10:21:17Z
Унікальна липнева повня: коли і де побачити Оленячий Місяць над Україною
TSN
2025-07-09T10:21:13Z
Ми створюємо — вони копіюють: бренд Sister’s Aroma про російські фейки
TSN
2025-07-09T10:18:48Z
Дев'ять російських арбітрів підозрюються в отриманні хабарів за вплив на результати матчів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T10:54:08Z
Барселона виявляє інтерес до Ніколаса Джексона
Football.ua
2025-07-09T10:52:11Z
Наполі цікавиться воротарем Німеччини U-21 із Фрайбурга
Football.ua
2025-07-09T10:49:17Z
ФК «Рух» переміг «Чорноморець» у контрольному матчі
УкраинФорм
2025-07-09T10:48:42Z
Кварацхелія: Реал має чудових гравців, але, перш за все, це якісна команда
Football.ua
2025-07-09T10:40:51Z
Володимир Бражко офіційно підтвердив роман із Дашею Квітковою та показав їхнє миле спільне фото
TSN
2025-07-09T10:33:05Z
Відомий розширений склад баскетболістів України на прекваліфікацію ЧС
УкраинФорм
2025-07-09T10:30:12Z
Захарова наїхала на міністра: в українській гімнастиці знову вирують пристрасті
Telegraf
2025-07-09T10:27:10Z
Де Пауль погодився перейти в Інтер Маямі – Романо
Football.ua
2025-07-09T10:19:17Z