MY.UAНовини
Українцям доведеться економити на харчах: Новак – про ціни, комуналку та курс гривні в 2025-у
Українцям доведеться економити на харчах: Новак – про ціни, комуналку та курс гривні в 2025-у

Українцям доведеться економити на харчах: Новак – про ціни, комуналку та курс гривні в 2025-у

Заощадження точно не варто тримати під подушкою чи матрацом, запевнив економіст та дав поради, куди українцям краще вкладати гроші під час війни.

На сайті Главред відбувся чат із головою Комітету економістів України Андрієм Новаком. Спілкуючись із читачами, він розповів, що в другому півріччі 2025 року буде з цінами на продукти харчування, комунальними тарифами та курсом гривні, які переваги та недоліки має ідея про відмову від гривні та перехід на євро, а також чому копійки мають піти в небуття.

Подаємо другу частину стенограми чату з Андрієм Новаком.

Першу частину розмови з Андрієм Новаком, де він розповів, чому операція СБУ "Павутина" стала болючим економічним ударом по Росії, скільки здатна воювати Росія, а також чому Путіну найближчим часом доведеться обирати між поганим і дуже поганим, читайте, перейшовши за посиланням.

dim-dim: Що, за вашим прогнозом, до кінця 2025 року буде з курсом гривні-долара, на якому рівні він буде? Наскільки може обвалитися гривня, якщо Україна або не матиме взагалі фінансової підтримки партнерів, або ця допомога суттєво скоротиться?

Андрій Новак: Фінансова допомога Україні не тільки не скоротиться, а стане більшою, ніж у попередні роки. Практично всі країни, які підтримують Україну (а це десятки країн світу), у своїх державних бюджетах передбачили допомогу нашій країні. Отримання фінансової допомоги дозволяє нашому уряду, з одного боку, покривати дефіцит бюджету, яким би він не був, а з іншого – НБУ завдяки зовнішній фінансовій підтримці має можливість поповнювати золотовалютні резерви, які у нас зараз рекордні – більше 40 мільярдів доларів. Таких резервів Україна не мала навіть у найкращі мирні роки.

Курс гривні до кінця 2025 року має бути стабільним, запевнив Новак / Фото: УНІАН

Все це разом дозволяє підтримувати відносно стабільний курс гривні. Війна завдає величезних економічних збитків, але навіть попри це завдяки зовнішній підтримці курс можна тримати на сьогоднішньому рівні, не допускаючи девальвації гривні, принаймні значної.

serzh: У Нацбанку заявили, що в Україні може змінитися основна валюта, що, вступаючи до ЄС, ми можемо відмовитися від гривні і перейти на євро. Що ви думаєте про це? Які переваги і недоліки такого кроку для держави?

Андрій Новак: Перевага полягає в тому, що, входячи в зону євро, ми забезпечимо собі низький рівень інфляції, тому що єврозона характеризується низьким рівнем інфляції. Але недолік у тому, що ми тоді не контролюємо грошову масу, оскільки вона випускається Європейським центробанком. Звісно, матимуть значення умови, на яких ми входитимемо і будемо присутні в зоні євро.

Контроль над грошовою масою важливий, тому що наявність національної грошової одиниці є великою перевагою для країни. Єдиний нюанс – цією перевагою треба вміти користуватися. На жаль, в Україні практично всі роки після введення гривні в обіг майже всі уряди і всі керівництва НБУ не вміли користуватися цим інструментом, і саме тому гривня за досить короткий період свого існування девальвувала з курсу 1,7, з яким вона вводилася в обіг, до сьогоднішнього – більше 40 гривень за долар. Для періоду менше 30 років це дуже серйозна девальвація грошової одиниці. Це прямий наслідок того, що у нас не вміли користуватися цим інструментом.

Тож є дилема: чи то, враховуючи наш негативний досвід і наше невміння користуватися власними грошима, зайти в зону іншої валюти, наприклад, євро, чи то змінити підходи в грошово-кредитній, податковій та бюджетній політиці і нарешті навчитися користуватися цим інструментарієм майстерно.

Дивіться відео, в якому економіст Андрій Новак розповів, скільки зможе воювати Росія, що буде з цінами на продукти, комуналкою та курсом гривні в Україні:

Чудовий приклад – Польща, яка політично в Євросоюзі, військово-політично в НАТО, але в зону євро не увійшла і далі досить успішно працює зі злотим. Це дає можливість полякам у досить високих темпах піднімати рівень життя свого населення, рівень зарплат і пенсій.

Тому ми або міняємо концепцію власних грошей, або входимо в зону євро, набагато твердішої і безпечнішої грошової одиниці.

Tom: В чому краще зберігати заощадження – в гривні, євро, доларі, купувати землю чи нерухомість? Як краще вчинити? Чи варто зараз купувати долар? Ваша порада?

Андрій Новак: Заощадження точно не варто тримати під подушкою чи матрацом, тому що через інфляцію просто втрачається вартість цих грошей.

Все залежить від об'єму ваших заощаджень. Якщо він значний, то зараз найкращий час купувати нерухомість і землю. Для нерухомості потрібні більші суми, для земельних ділянок на 5-6 соток – менші. Війна в економічному світі є форс-мажором найвищого рівня. Під час війни у будь-якій країні вартість усіх активів є мінімальною. Нерухомість житлова, нерухомість промислова, складські приміщення, земельні ділянки різного призначення – все це зараз в Україні має мінімальну ціну. Якщо ви купите якусь нерухомість за такою ціною, то, навіть нічого не роблячи на цих об'єктах, після війни все одно вони коштуватимуть дорожче, причому їхня вартість зростатиме досить динамічно.

Якщо у вас немає таких фінансових можливостей, значить, наявні заощадження треба тримати в банківській системі, а не під матрацом. Рекомендую ділити загальну суму на три приблизно рівні частини: гривня, долар і євро. У гривнях ви матимете найвищі відсотки, а тверді валюти (долар чи євро) захистять вас від можливої девальвації гривні. Таким чином, ви мінімізуєте ризики і нічого не програєте за будь-якого розвитку курсу гривні.

Війна є найкращим часом, щоб купувати нерухомість, зауважив Новак / Фото: УНІАН

ginger: Який сенс у відмові від копійки і переході на шаг? Скільки коштуватиме державі ця чергова псевдореформа? Може, в нас краще "відмовляться" від тенденції по збіднінню населення і візьмуть курс на підвищення рівня доходів населення?

Андрій Новак: Я розумію цю емоцію, але ця ініціатива не позбавлена сенсу. Сенс переходу з копійки на шаг приблизно такий, як у переході з карбованця на гривню. Це – відновлення історичної традиції. Колись частка гривні справді називалася шагом. Тож це буде остаточний відхід у грошових формуваннях від радянських назв.

Зараз, в умовах війни, це виглядає не зовсім на часі. Також люди старшого покоління не розуміють, навіщо це взагалі робити. Але задля мінімізації ризику потрапляння України знову в орбіту Росії, нам треба максимально обрізати всі пуповини по всіх можливих напрямках: і по назвах населених пунктів та вулиць, і по пам'ятниках тощо. Декомунізацію і дерусифікацію потрібно проводити капітально, щоб наше покоління відходило від сентиментів по відношенню до Москви. А головне – щоб у наших дітей і онуків уже не було спільних пуповин з російським народом по жодному напрямку. Чим швидше ми розірвемо всі зв'язки, тим краще буде нам, навіть із точки зору національної безпеки.

Тамара (Житомир): Що до кінця року буде з тарифами на газ, світло, тепло, воду? Страшно уявити, які цифри ми бачитимемо в платіжках восени-взимку.

Андрій Новак: З одного боку, вже є анонси про те, що в наступному опалювальному сезоні тарифи змінюватися не будуть. Але з іншого – все буде залежати від розвитку ситуації на фронті і обстрілів. Адже після успішної атаки СБУ на російські аеродроми в РФ обіцяють масові бомбардування України, зокрема об'єктів енергетики. Якщо російські обстріли завдадуть суттєвої шкоди нашій енергосистемі, для її відновлення (просто щоб ми були зі світлом і теплом), знадобляться додаткові кошти, а ці витрати не були передбачені в бюджеті-2025. Це означає, що нам доведеться або піднімати тарифи, або збільшувати державний борг, щоб профінансувати додаткові витрати. Тому багато що залежить від того, чи будуть масовані атаки на енергетичну систему України і якими будуть їхні наслідки.

А так, поки що анонсів від уряду про підняття тарифів з певної дати не було.

За словами експерта, зростання комунальних тарифів в Україні до кінця року не передбачається, але є одне "але" / Фото: УНІАН

Катерина: Які продукти харчування, за вашим прогнозом, будуть дорожчати найбільше найближчим часом? Соціологія показує, що українці вже почали економити на харчах – а що далі, перейдемо на хліб і воду?

Андрій Новак: Думаю, що до хліба з водою ситуація не дійде. Але зараз справді зростають ціни на фруктову і овочеву групу. Це в будь-якому випадку змусить більшість українців змінювати структуру споживання на користь більш дешевих товарів. Так відбувається завжди, коли спостерігається інфляція. Коли темпи інфляції перевищують темпи зростання реальних доходів, вихід один – змінювати структуру споживання на користь більш дешевих товарів.

Ми це вже проходили не раз, так відбувається майже щороку. До цього пристосовуються і споживачі, і виробники. Зараз не так часто зустрінеш молоко чи кефір в упаковці 1 літр – частіше 850-900 гр. Тобто виробники, щоби тримати нібито незмінною ціну, або щоб вона не зростала надто надмірно, вдаються до хитрощів і трошки зменшують об'єм продукції. Так само і з крупами, які фасують не по 1 кг, а по 900 гр.

Інакше діяти неможливо, коли темпи інфляції вищі за темпи зростання доходів населення.

Главред: А що ви скажете з приводу першої частини запитання про те, які продукти харчування будуть дорожчати найбільше найближчим часом?

Андрій Новак: Це буде залежати, по-перше, від сезонного фактору та періоду дозрівання тих чи інших плодів, по-друге, від того, чия це продукція – українська чи імпортна, по-третє, якщо йтиметься про імпорт, то – з яких країн, яка логістика і вартість доставки. По, четверте, безумовним чинником є рівень конкуренції. Сьогодні у нас на ринку харчування досить висока конкуренція і між мережевому маркетами, і між дрібнішими, а також залишаються базари, тобто вибір є у споживача – можна вибрати продукти харчування, виходячи з наявного доходу.

Звичайно, коли ціни ростуть вищими темпами, ніж доходи, ми будемо змушені більше уваги звертати на дешевші товари.

Украънцям не доведеться сидіти на хлібі і воді через зростання цін на продукти харчування, вважає Новак / Колаж: Главред

Михайло: Влітку певні продукти, наприклад, овочі, яйця та молоко, дешевшають, що ми й бачимо. А що, за вашим прогнозом, буде з цінами на ці товари в осінньо-зимовий період, на скільки відсотків ціни стрибнуть вгору?

Андрій Новак: Це буде залежати від декількох факторів.

Тобто є багато чинників, які можуть змінювати ціну кожного окремого продукту. Може бути так, що один продукт буде дорожчати високими темпами, інший – дешевшати, а ціна на третій не буде змінюватися. Тобто по кожному продукту буде своя індивідуальна ситуація.

Костін Г.: Як ви ставитеся до обмеження карткових переказів, чи доцільно це, а тим більше зараз, під час війни?

Андрій Новак: На мою думку, суми, які зараз запропоновано обмежувати – 100 тисяч гривень на місяць, є надто малими, особливо якщо ми говоримо про підприємців. А от для більшості пенсіонерів – це достатня сума, операції на більші суми вони не здійснюють, бо рівень пенсій не дозволяє.

Я вважаю, що ці обмеження не на часі, тому що в нас зараз немає такої проблеми як відтік грошей з України, коли потрібно було б щось обмежувати. Паралельно у нас відбувається масова діджиталізація, і дедалі більше операцій є видимими для банківської системи і Податкової служби України. Тому я не бачу сенсу в обмеженні місячного обороту між картками до 100 тисяч гривень.

Крім того, є переселенці, які часто користуються допомогою своїх родичів, близьких, благодійних організацій та волонтерів. Наприклад, якщо внаслідок російського обстрілу люди лишилися без житла або були поранені, і їм терміново потрібні гроші на відбудову або лікування, при сьогоднішніх цінах 100 тисяч гривень – це мала сума.

Тому я вважаю, що цей крок був невчасним, і для нього не було суттєвих економічних та фінансових причин.

Хто такий Андрій Новак

Андрый Новак – український економіст, учений, громадський діяч; автор книги "Як підняти українську економіку". Кандидат економічних наук. У 2010 році став головою Комітету економістів України, який очолює досі. 6 лютого 2019 року офіційно став кандидатом на виборах президента України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Стало известно, кто склонил Трампа на сторону поддержки Украины
Апостроф
2025-07-20T09:30:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
Хулахуп для талии: крутить или не крутить? Разбираемся, действительно ли он помогает похудеть в животе
Знай
2025-07-20T06:51:17Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Ретроградный Меркурий 2025: популярные приметы и предрассудки, в которые до сих пор верят
TSN
2025-07-20T09:09:41Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z