MY.UAНовини
"Американський ГУЛАГ" для нелегалів: що відомо про базу Гуантанамо, де можуть бути й українці
"Американський ГУЛАГ" для нелегалів: що відомо про базу Гуантанамо, де можуть бути й українці

"Американський ГУЛАГ" для нелегалів: що відомо про базу Гуантанамо, де можуть бути й українці

Дональд Трамп повертається до гри в Гуантанамо, але, як це часто буває, є нюанс. Цього разу до в'язниці на території бази ВМС США на Кубі відправлятимуть не підозрюваних у тероризмі, а новопризначених ворогів Америки – нелегальних мігрантів. За попередніми даними, серед потенційних "арештантів" сумнозвісного слідчого ізолятора можуть опинитися й громадяни союзних до Штатів країн, зокрема й України.

Чиновники Білого дому пояснюють це рішення спробою розвантажити центри утримання мігрантів на території самих Сполучених Штатів. Утім, у правозахисників виникають питання щодо умов утримання в Гуантанамо, адже пекучий клімат, антисанітарія, обмежений простір в'язниці та брак необхідного персоналу можуть зробити навіть тимчасове перебування в цьому таборі нестерпним для затриманих. Це більше схоже на каральні заходи та демонстративне покарання з метою демонізації самого факту нелегальної міграції в США.

24 Канал пояснює, що відбувається навколо Гуантанамо, навіщо адміністрація Білого Дому хоче використати саме цю в'язницю та чи зможуть правозахисники завадити планам Дональда Трампа.

"Ребрендинг" Гуантанамо епохи Дональда Трампа


Ворота військової бази ВМС США у Гуантанамо / Фото Getty Images

Адміністрація Дональда Трампа розглядає план, навіть публічне обговорення якого ще донедавна здавалося б політичним самогубством: надіслати тисячі іноземців, які перебувають у США нелегально, до військової бази Гуантанамо на Кубі. Серед них – громадяни Великої Британії, Франції, Італії, Німеччини та навіть України.

За інформацією американських чиновників, з якими поспілкувалося видання The Washington Post, початок депортацій може відбутися вже цього тижня. Наразі мовиться про близько 9 тисяч осіб, які проходять медичне обстеження, аби з’ясувати, чи вони взагалі витримають такий переїзд.

При цьому військова база, яка асоціюється у світі з тортурами та порушеннями прав людини, банально може не мати місця для такої кількості людей.

Річ у тім, що раніше в Гуантанамо також перебували нелегали, але в кількості, що не добирала й 500 осіб. Часто, крім самого факту нелегального перебування у США, вони підозрювалися в інших злочинах, вчинених на американській території, та навіть попри це їх згодом перевели до таборів у штаті Луїзіана.

Однак найбільш обурливий момент — повна відсутність координації з урядами країн, чиї громадяни потрапляють під депортацію. Ніяких дипломатичних попереджень, навіть до найближчих американських союзників, як-от Велика Британія, Франція чи Німеччина.

І хоча деякі країни, за словами американських посадовців, погодилися приймати своїх громадян назад, темпи такої репатріації вважають недостатніми вже самі Сполучені Штати. Саме тому й активізується ідея "тимчасового притулку" – у вигляді тюрми на військовій базі.

Зрештою, все впирається в класичну передвиборчу риторику. Президент Трамп ще до свого переобрання на другий термін обіцяв реалізувати найбільшу депортацію в історії США. За словами його радника Стівена Міллера, адміністрація Білого дому хоче бачити "мінімум 3 000 арештів щодня", а прикордонний координатор Том Гоман додав: "Ми маємо збільшити кількість затримань і висилок".

З огляду на переповненість центрів утримання в самих Штатах, варіант з Гуантанамо виглядає як тимчасове рішення, але явно проблемне. Оскільки офіційні джерела зазначають, що база фактично пустує, адміністрація Трампа намагається використати такі собі "резервні площі" для тимчасового утримання мігрантів.

Гуантанамо – символ катувань, як інструмент міграційної політики

Ідея використовувати Гуантанамо – місце, що у світовій свідомості давно стало символом тортур, – для масового утримання нелегалів, навіть громадян дружніх країн, може викликати справжній дипломатичний скандал. Однак в адміністрації Трампа особливої проблеми в цьому не бачать. Ба більше, ще в січні президент анонсував можливе переведення до 30 тисяч осіб на цю базу.

Щоправда, минулі спроби масштабного "заселення" Гуантанамо провалилися. Як це часто буває, після гучних заяв американського президента на території в'язниці почалися активні приготування. Там навіть звели "наметове містечко" на 3 000 додаткових місць, адже, враховуючи кількість людей, які мали прибути, місця в уже наявних "кімнатах" банально не вистачило б. Зрештою, масштабного заселення не відбулося. Прибулих в обмеженій кількості нелегалів розселили у старих приміщеннях, а самі намети згорнули та прибрали.


Військовослужбовці США займаються розширенням "наметового містечка на території бази Гуантанамо / Фото Getty Images

Тож нинішній план виглядає не лише політично ризикованим, а й логістично та фінансово сумнівним. Питання не лише в тому, щоб одномоментно перемістити таку велику кількість людей, а також в тому, щоб забезпечити базову життєдіяльність ув'язнених на такій віддаленій території.

За словами сенатора Гері Пітерса, витрати на одного ув'язненого у Гуантанамо перевищують 100 тисяч доларів на добу й фактично суперечать іншій ідеї-фікс американського президента – зменшенню державних витрат.

Та схоже гроші не проблема, коли мовиться про прихильність ядерного електорату. Трамп активно радикалізує боротьбу з мігрантами, щоб підкреслити наскільки серйозно він налаштований побороти цю проблему.

На тлі протестів у Лос-Анджелесі, також пов'язаних з проблемою міграції, президент США вже підкреслив, що в місто вторглися "іноземні вороги" та його варто "звільнити", а якщо ж мова зайшла безпосередньо про "ворогів Америки", якими вочевидь нелегалів бачить сам Трамп, тоді заради "благої справи" можна вдихнути нове життя у моторошного привида минулої епохи – в'язницю Гуантанамо.


Дональд Трамп залучив Національну гвардію США для придушення протестів у Лос-Анджелесі / Фото Getty Images

Водночас жахлива репутація цього табору вирішує ще одну проблему для чинної адміністрації та частково розкриває реальні плани навколо міграційної політики президента США.

  • Своїми діями Дональд Трамп, очевидно, намагається залякати як вже наявних у Штатах нелегалів, так і тих, хто лише планує здійснити такий ризикований крок.
  • Правозахисники переконані, що основна мета використання Гуантанамо – психологічний тиск, який би змусив депортованих самостійно залишити країну або відмовитися від оскарження висилки у суді. Що ж стосовно потенційних нелегалів, для них Трамп намагається створити картинку того, що за океаном їх чекатиме не підтримка та безпека, а буквально в'язниця для терористів.

Чому в Гуантанамо така жахлива репутація


Варто зауважити, що військова база Гуантанамо на недружній Кубі – це не просто географічна та політична аномалія, а ще й правова чорна діра. Після терактів 11 вересня 2001 року адміністрація Джорджа Буша перетворила її на спецтюрму для "ворогів Америки" – переважно без суду, без адвокатів і без шансів на нормальний захист. У якийсь момент там утримували до 780 осіб, більшість із яких так ніколи й не були офіційно звинувачені в злочинах. Гуантанамо стала синонімом поняття "утримання поза законом" – і саме через це світова спільнота вимагає її закриття вже майже два десятиліття.

Репутацію місця катувань Гуантанамо заслужила невипадково. Наприклад, зафіксовані випадки імітації утоплення, коли людині штучно створювали ілюзію того, що вона тоне, – техніка, яку самі США пізніше визнали тортурами. Інший кричущий приклад – справа Мохамеда аль-Кахтані, підозрюваного у зв’язках з "Аль-Каїдою", якого тримали в повній ізоляції, без сну, піддавали сексуальному приниженню та допитували по 18 годин на добу. У 2022 році Пентагон офіційно визнав, що його зізнання були отримані під тортурами. Подібних історій десятки. Не дивно, що сама згадка про Гуантанамо досі викликає у світі судоми, – а тепер там хочуть утримувати мігрантів з паспортами країн ЄС і НАТО.

Європейці шоковані зухвалим рішення Трампа

Багато європейських урядів уже висловили стурбованість планами Трампа щодо переведення мігрантів у Гуантанамо, особливо коли мовиться про громадян країн‑союзників.

У Брюсселі та столицях ЄС серйозно занепокоєні, адже вивезення їхніх громадян без попередження або координації з приймаючими країнами може створити дипломатичну кризу.

Правозахисні організації в Європі різко засудили плани США. Вони називають це "американським ГУЛАГом у Карибському морі", де нелегальних мігрантів змішують із "терористами" для банального залякування радикальною міграційною політикою.

Представники Державного департаменту США зафіксували також внутрішнє занепокоєння. Один із чиновників Держдепу, обізнаний у переговорах з європейцями, в анонімному коментарі Politico підкреслив, що "цей план – щоб шокувати, налякати, розлютити. Але ж це наші союзники!". Його колеги також наголосили, що більшість європейських країн вже погодилися забрати своїх громадян, тож не було жодної потреби використовувати Гуантанамо.

За неофіційною інформацією, дипломати країн ЄС у Вашингтоні вже почали звертатися до Держдепу з проханням пояснити логіку рішення. Європейці наголошують, що "це виглядає як демонстративний акт покарання – не тільки щодо мігрантів, а й щодо партнерів по НАТО".

Зрештою, якщо США не відновлять координацію з партнерами й не гарантують прозорість процесу, у відповідь може початися масштабний дипломатичний протест – імовірно, на рівні офіційних нот, відкликання послів чи спільних заяв на рівні Європейського парламенту або Ради Євросоюзу.

Зрештою, схоже, що Білий дім трохи перебрав із власними зусиллями проти нелегальних мігрантів. Скандал дуже швидко набирає обертів, тому речниця Білого дому поспішила виправдатися за старою, відпрацьованою схемою – у Білому домі просто назвали це все "fake news".

Основна надія на американські суди

Та як би не виправдовувався Білий дім, спроба перетворити Гуантанамо на пункт тимчасового утримання мігрантів уже наштовхнулася на серйозний, жодним чином не фейковий, юридичний спротив.

Правозахисники стверджують, що адміністрація діє в обхід закону, порушуючи базові конституційні права. Адже Гуантанамо – це не просто військова база, а місце, що довгий час навмисно використовувалося як "сіра зона", в якій важко застосувати повноцінні юридичні процедури. Саме такою її бачили й самі американські суди до прецеденту "Бумедьєн проти Буша" від 2008 року: вони не визнавали, що затримані на базі в принципі мають право на судовий розгляд свого ув’язнення.

Що відомо про справу "Бумедьєн проти Буша"


Варто зауважити, що у 2008 році Верховний суд США виніс головне рішення в справі "Бумедьєн проти Буша", яке змінило правила гри для в'язнів Гуантанамо. Позов подали шестеро іноземців, затриманих без суду та офіційних звинувачень, які роками перебували в Гуантанамо в статусі "ворогів держави". Влада вважала, що територіальне розташування бази на Кубі, за межами території США, дозволяє не поширювати на затриманих американські конституційні права.

Але суд постановив інакше: право на "habeas corpus" – тобто на оскарження незаконного утримання – має діяти навіть у Гуантанамо. Суд визнав, що уряд не може створити "правової чорної діри" лише тому, що місце розташоване поза континентальною юрисдикцією. Це рішення стало історичним, і саме воно вперше змусило уряд США відкрито відповідати в судах за свої дії, вчинені проти затриманих у Гуантанамо.


Військова поліція США охороняє ув'язнених у помаранчевих комбінезонах 11 січня 2002 року у Гуантанамо / Фото Getty Images

Сьогодні Американський союз громадянських свобод (ACLU) та інші організації ведуть кілька судових справ проти утримання мігрантів на базі. У поданих позовах вони підкреслюють той факт, що людей тримають у принизливих умовах – із перебоями з їжею, одягом, без доступу до адвокатів і без чіткого розуміння, скільки часу вони пробудуть у таборі. Головна претензія полягає в тому, що Гуантанамо використовується не як місце тимчасового розміщення, а як інструмент тиску.

Фактично уряд цинічно використовує добре відому репутацію Гуантанамо як місця знущань і жорстокого поводження, зокрема як розташування двох колишніх "таємних в'язниць" ЦРУ, щоб залякати іммігрантів,
– йдеться в позові.

У квітні суддя Карл Нікольс, якого призначив сам Дональд Трамп, відмовився накладати заборону на переміщення мігрантів до Гуантанамо, аргументуючи це відсутністю доказів масових порушень на сьогоднішній день. Але правозахисники готують апеляцію – і спираються на вже згадану справу "Бумедьєн проти Буша".

Також юристи посилаються на 5-ту поправку до Конституції США, що забезпечує захист від довільного позбавлення волі без належної правової процедури. Якщо справа дійде до Верховного суду, не виключено, що навіть нинішній консервативний склад визнає утримання цивільних мігрантів на військовій базі поза територією США таким, що суперечить основному закону країни.

Судова боротьба лише набирає обертів. І хоча адміністрація Трампа виграла перші раунди, подальше використання Гуантанамо як інструменту міграційної політики може обернутися для неї не лише політичним скандалом щодо союзників, а й гучною юридичною поразкою всередині самих Сполучених Штатів.

Теги за темою
Дональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Як не зіпсувати лікування ранковою кавою
360ua.news
2025-07-05T19:18:02Z
Чому пораду пити два літри води варто переглянути
360ua.news
2025-07-05T18:30:04Z
Науковці вперше виявили мікропластик у несподіваному місці людського організму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T17:30:07Z
Короткозорість серед молоді стрімко зростає через цифрові пристрої
360ua.news
2025-07-05T16:30:13Z
Учені розповіли, чим відрізняється звичайна вода від збагаченої та лужної: яка з них корисніша
Фокус
2025-07-05T16:15:46Z
Як допомогти підліткам впоратися з депресією через соцмережі
360ua.news
2025-07-05T15:51:40Z
Учені розкрили головну відмінність мозку психопатів: вона допоможе швидше їх виявляти та лікувати
Фокус
2025-07-05T15:00:58Z
Не для всіх пенсіонерів: ПФУ пояснив, кому щомісяця доплачуватимуть по 5000 гривень
Хвиля
2025-07-05T19:30:07Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпропетровській області: яким воно буде
Политека
2025-07-05T19:00:57Z
Зеленський анонсував нові домовленості з партнерами щодо газу для України
24tv
2025-07-05T18:48:19Z
НБУ ввів в обіг нову монету: як вона виглядає
Хвиля
2025-07-05T18:45:43Z
Податки та онлайн-шопінг: бізнес вимагає нових правил для міжнародних посилок
24tv
2025-07-05T18:21:23Z
Перевірте тричі: "Ощадбанк" списує комісію за ненадані послуги
Знай
2025-07-05T18:06:25Z
Вертикальні та водонепроникні гроші: ТОП найдивніших валют світу
24tv
2025-07-05T17:15:07Z
США погрожує ввести 17% мита на експорт продуктів харчування з ЄС
iPress
2025-07-05T17:09:14Z
Подорожчання продуктів у Харківській області: що відбувається з цінами на базовий товар
Политека
2025-07-05T17:00:16Z
Одна з країн ЕС передала Україні зброю: про яку йдеться
TSN
2025-07-05T19:27:59Z
Трамп підписав "великий прекрасний закон": політолог пояснив, чому це його тріумф
24tv
2025-07-05T19:18:02Z
Без провокацій не обійдеться: дипломат розповів, як розвиватимуться далі мирні переговори
Telegraf
2025-07-05T19:12:16Z
Зеленський: Світ вірить в українців
УкраинФорм
2025-07-05T19:12:13Z
Генсек НАТО спрогнозував нову війну
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T19:03:54Z
TIME: Чи може Трамп депортувати Маска
InternetUA
2025-07-05T19:01:06Z
Генсек НАТО: Якщо не вкладатися у оборону — доведеться вивчати російську
ZN UA
2025-07-05T19:00:59Z
Ухвалив одноосібно: чи законне рішення Гегсета про призупинення допомоги Україні
24tv
2025-07-05T18:51:46Z
Китай і Росія почнуть нову війну на 2 фронтах: Рютте попередив про небезпеку
24tv
2025-07-05T18:45:15Z
Куди поїхати, щоб відпочити на Дністрі: локації та ціни
24tv
2025-07-05T19:27:00Z
Один із найгарніших будинків із сумною історією: який вигляд мав Будинок Руссова в Одесі раніше
Telegraf
2025-07-05T19:15:09Z
Психолог розповів про дві найсильніші реакції в коханні: вони протилежні та небезпечні
Фокус
2025-07-05T19:06:29Z
Як виглядати на 20 років молодше: японські секрети краси
Знай
2025-07-05T18:51:51Z
Чому чоловіки живуть менше — відповідь у хромосомах
GlavRed
2025-07-05T18:27:05Z
Розлетяться за хвилину: рулетики з кабачків у паніровці – усі питають, де цей рецепт був раніше
24tv
2025-07-05T18:15:11Z
Один келих шампанського ідеальний, два — вже небезпека
360ua.news
2025-07-05T17:54:29Z
Проїхала 8 тисяч кілометрів і не витратила й копійки: як туристка безкоштовно мандрує світом
24tv
2025-07-05T17:24:04Z
Лавандові поля Львівщини зачаровують кольором і ароматом
360ua.news
2025-07-05T17:15:33Z
Нова система оплати за проїзд у Запоріжжі: містянам розповіли про зміни
Политека
2025-07-05T19:30:33Z
Чому погоду важко передбачити: як ефект метелика руйнує точність передбачень
GlavRed
2025-07-05T19:27:37Z
Росіяни створюють небезпечний "трикутник" на Покровському напрямку, – НГУ
24tv
2025-07-05T19:12:43Z
Пропаганда готує методички: яке політичне та військове значення Дніпропетровщини для ворога
24tv
2025-07-05T18:51:25Z
Окупант із полону подзвонив мамі, але та вигадала дивну причину, щоб із ним не розмовляти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T18:15:04Z
Подорожчання проїзду в Київській області: на кому найбільше позначаться нові тарифи
Политека
2025-07-05T18:00:18Z
Росіяни оголюють протиповітряну оборону на Донеччині: куди панічно перекидають системи ППО
24tv
2025-07-05T17:51:19Z
Метеорологи попередили українців про надзвичайну пожежну небезпеку
Комсомольская правда
2025-07-05T17:46:49Z
Дніпрянин посадив на клумбах у центрі міста помідори – таким чином намагався побороти неприємну проблему
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T17:12:37Z
В аеропортах Росії – колапс: сотні пасажирів годинами не випускають через загрозу БпЛА
24tv
2025-07-05T19:30:15Z
Зростання мінімальної зарплати: українцям назвали нову суму
Знай
2025-07-05T19:12:53Z
По всій Україні оголосили повітряну тривогу через зліт МіГ-31К
УкраинФорм
2025-07-05T19:06:52Z
Відстрочка через інвалідність: як діяти, якщо не продовжили посвідчення
24tv
2025-07-05T19:06:47Z
Розкриті технічні характеристики українського наземного робота NRK Protector
InternetUA
2025-07-05T19:01:31Z
Яка вартість присвоєння кадастрового номера ділянці у липні 2025 року
24tv
2025-07-05T19:00:12Z
Проєкт Міноборони: пілотів-добровольців, які збиватимуть "шахеди" можуть випадково збити "дружнім вогнем"
Фокус
2025-07-05T18:42:28Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харкові: українцям озвучили графік видачі продуктових наборів
Политека
2025-07-05T18:30:46Z
Ракет для систем ППО вистачить на тиждень-два: військові аналітики бʼють тривогу
GlavRed
2025-07-05T18:27:41Z
Я псіханув, – Притула пояснив, чому образився на "Новий канал" і зізнався, чи досі тримає злість
24tv
2025-07-05T19:00:56Z
Мел Бі з Spice Girls вийшла заміж у Лондоні
Gazeta UA
2025-07-05T18:12:02Z
У 26-ту річницю весілля: Девід Бекхем показав рідкісні кадри з коханою і дітьми
24tv
2025-07-05T18:06:41Z
У Харкові пройшов благодійний вечір, де збирали кошти на облаштування сцени в укритті театру «Березіль»
УкраинФорм
2025-07-05T17:12:49Z
Потап показав нове дивне відео від ШІ: цього разу з Поляковою та Могилевською
Фокус
2025-07-05T17:06:48Z
Три джинсових аутфіти, які мають бути в гардеробі цього сезону
Gazeta UA
2025-07-05T16:45:35Z
Кілька чарок і 3 спроби: як з'явився головний хіт Queen та остання пісня Фредді Мерк'юрі
24tv
2025-07-05T16:33:38Z
«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження
УкраинФорм
2025-07-05T16:03:08Z
6 нових фільмів та серіалів, які не можна пропустити на Netflix цього липня
24tv
2025-07-05T15:57:23Z
Зеленський висловив співчуття США через повені у Техасі
УкраинФорм
2025-07-05T19:27:35Z
На залізниці у Ніжині від удару струму загинув підліток, ще одна дівчина – у реанімації
24tv
2025-07-05T18:57:21Z
У Варшаві чоловік узяв таксиста в заручники і вимагав сигарети "у м'якій упаковці"
Европейская правда
2025-07-05T18:42:40Z
Підрозділи ДСНС отримали перший пожежний робот від українського виробника
УкраинФорм
2025-07-05T18:33:39Z
Хмельниччину атакували "Кинджали": в ОВА розповіли про наслідки
24tv
2025-07-05T18:15:41Z
Стало відомо, хто перебував в авто, яке підірвали в Одесі
24tv
2025-07-05T18:06:50Z
У Львові акушерка побила колегу в пологовому залі: чим все закінчилось
TSN
2025-07-05T18:06:46Z
У Херсоні від удару російського дрона постраждала 21-річна жінка
УкраинФорм
2025-07-05T18:06:17Z
Поблизу російського Владивостока вибухнув газогін, який забезпечує 155-у бригаду, – джерела
24tv
2025-07-05T17:57:28Z
Ексклюзив: Після оновлення програмного забезпечення мій Volvo втратив гальма і зіткнувся на гірській дорозі
Топ Жир
2025-07-05T17:48:53Z
Я протестував китайський електричний позашляховик Stellantis за $30 тисяч — він може скласти конкуренцію Tesla
Топ Жир
2025-07-05T15:33:38Z
Nissan відкликає 450 тис. авто через ризик відмови двигуна VC-Turbo — можуть зупинитись просто на ходу
ITC
2025-07-05T14:04:25Z
Цей вражаючий концепт демонструє, яку модель BMW варто створити наступною
Топ Жир
2025-07-05T12:03:59Z
Водії хапатимуться за голову - уряд планує підвищення штрафів ПДД: які порушення зроблять банкрутом
Знай
2025-07-05T11:51:30Z
Tesla, посунься: новий Xpeng G7 пропонує до 702 км пробігу, адаптивну підвіску та ціну від $27325
ITC
2025-07-05T11:31:36Z
Як з’явився український мультикар – незвичайний транспорт для міста
AutoCentre
2025-07-05T11:16:33Z
Як убезпечити автомобіль від перегріву: догляд за салоном, акумулятором та шинами в спеку
24tv
2025-07-05T11:03:55Z
Land Rover показав дуже чорний Defender Octa
AutoCentre
2025-07-05T07:12:58Z
Ястремська відреагувала на вислів пропагандистів про "головну русофобку України"
24tv
2025-07-05T19:21:56Z
Людмила Кіченок розіграє путівку до 1/4 фіналу Вімблдона-2025 у парному розряді
УкраинФорм
2025-07-05T19:21:41Z
Мбаппе залишився в запасі Реала на матч проти Боруссії Д
Football.ua
2025-07-05T19:21:27Z
Легенда Серії А розповів про боротьбу з важкою хворобою
Football.ua
2025-07-05T19:18:09Z
Як ПСЖ прибив Баварію у меншості: відео голів чвертьфіналу Клубного чемпіонату світу
24tv
2025-07-05T19:12:10Z
Два вилучення не завадили ПСЖ вибити Баварію з КЧС-2025
Football.ua
2025-07-05T18:57:48Z
Росіянина брутально нокаутували на турнірі з тайського боксу: ефектне відео
24tv
2025-07-05T18:57:18Z
"Реал" і "Боруссія" зіграють у чвертьфіналі клубного ЧС-2025: де дивитися матч і хто фаворит
Gazeta UA
2025-07-05T18:39:48Z
Півзахисник Барселони переходить в Мальорку
Football.ua
2025-07-05T18:30:20Z
"Навіть сирена втомилася": незвичайний сигнал тривоги став приводом для жартів у мережі
Telegraf
2025-07-05T18:21:11Z
Як подовжити час роботи Samsung Galaxy: прості поради для економії батареї
InternetUA
2025-07-05T18:12:18Z
США хочуть наповнити Мексику мільйонами мух: для цього вони будують спеціальні фабрики
Фокус
2025-07-05T17:36:05Z
Чому деякі кабелі мають чорний циліндр на своєму кінці
InternetUA
2025-07-05T17:16:57Z
Українські полярники показали, як виглядає зимовий океан біля станції "Вернадський"
Комсомольская правда
2025-07-05T16:46:28Z
Астронавтка NASA сфотографувала рідкісну спрайтову блискавку: вчені досі погано вивчили це явище
24tv
2025-07-05T16:42:47Z
Навіщо потрібна кнопка MU на калькуляторі: одиниці знають відповідь
InternetUA
2025-07-05T16:33:15Z
Марсохід Curiosity випадково зробив унікальне відкриття: ним стали загадкові кристали
Фокус
2025-07-05T16:09:43Z
Зелений — хіт сезону: NVIDIA побила рекорд з капіталізації завдяки буму ШІ
ITC
2025-07-05T15:58:48Z