MY.UAНовини
НБУ каже про великі успіхи банків, однак лишає обмеження для простих громадян: що тут не так
НБУ каже про великі успіхи банків, однак лишає обмеження для простих громадян: що тут не так

НБУ каже про великі успіхи банків, однак лишає обмеження для простих громадян: що тут не так

Чи справедливі суворі заборони для людей, тоді як банки буквально тонуть у вільних грошах

Національний банк відмовляється називати точні чи хоча б приблизні терміни пом’якшення/скасуваннячисленних обмежень на зняття грошей з рахунків, розрахунків людей власними грошима за кордоном, одночасно відзначаючи стабільну роботу нашої банківської системи та її ліквідність, що зростає. Простою мовою — в наших банках грошей навіть більше, аніж їм потрібно на поточний момент, є надлишок коштів. Та навіть у таких умовах населення має нести на собі тягар численних обмежень.

Такий висновок можна зробити з офіційної відповіді Національного банку на запит "Телеграфу", яку підписала директор департаменту комунікацій НБУ Юлія Євтушенко.

Як Нацбанк обмежує простих українців

Нагадаємо, що одразу після початку повномасштабного вторгнення Нацбанк запровадив заборону на зняття в Україні з рахунку фізособи понад 100 тис. грн (це $2,4 тис. за поточним офіційним курсом) з кількома виключеннями, у тому числі для зарплат. Це правило діє досі, тобто вкладникам після завершення терміну депозиту з більшими сумами доводиться регулярно ходити до банку, аби отримати увесь вклад разом.

Ще регулятор запровадив низку обмежень для українців, що перебувають за межами України, кількість яких обчислювалась в мільйонах після початку великої війни.

Досі для закордону діють такі заборони для фізосіб:

  • розрахунки гривневими картками за товари та послуги — понад 100 тис. грн на місяць;
  • зняття готівки з гривневих карток — понад 12,5 тис. грн на тиждень і понад 50 тис. грн на місяць;
  • купівля ювелірних виробів, дорогоцінних металів/каменів — понад 100 тис. грн/міс.;
  • p2p-перекази з валютних карток — понад 100 тис. грн/міс.;
  • перекази з гривневих рахунків на рахунки в іноземних банках — заборонені у будь-якому обсязі (повністю).

"Послаблення та/або скасування ліміту на зняття готівки з рахунків клієнтів банку буде переглядатися в контексті впровадження заходів, спрямованих на реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування (далі – Стратегія). Реалізація кожного окремого кроку Стратегії визначається не прив’язкою до певних дат, а ґрунтується на оцінці дотримання низки наперед визначених макроекономічних критеріїв. Дотримання цих критеріїв протягом достатньо тривалого періоду засвідчить про формування належних передумов для успішної реалізації цієї Стратегії за збереження макроекономічної та фінансової стабільності в умовах високої невизначеності. З огляду на винятково високу невизначеність, пов’язану з війною, прогрес у межах цієї Стратегії вимагатиме оцінки балансу ризиків", — йдеться у відповіді директора Департаменту комунікацій НБУ Юлії Євтушенко.

З осені 2024 року також була запроваджена заборона на витрати понад 500 тис. грн з валютних рахунків для оплат послуг агентів/менеджерів з нерухомості, а нещодавно НБУ додав в цей ліміт ще 8 позицій по витратах — від сплати рекламних і аудиторських послуг до оплат консультацій юристів і адвокатів.

Певна лібералізація валютних обмежень у травні відбулася лише для бізнесу, а до простих людей застосовують нові обмеження.

"На початку повномасштабної війни Національний банк зафіксував обмінний курс гривні та запровадив низку адміністративних обмежень. Ці рішення допомогли запобігти паніці та забезпечити стабільну роботу фінансової системи, а також сприяли адаптації бізнесу та населення до умов повномасштабної війни", — так численні заборони для населення досі пояснюються на офіційному сайті Нацбанку.

Що Нацбанк відповідає людям

"Телеграф" скерував офіційний запит до Нацбанку, аби дізнатися, коли люди можуть дочекатися або скасування хоч деяких заборон, або принаймні деякого їх пом’якшення (по сумах/регламентах). Та в НБУ, на жаль, не назвали жодних термінів.

З такого пояснення жодної конкретики читачі, на жаль, не зможуть почерпнути. Та в той самий час регулятор робить виключення передусім для підприємств, а не для простих громадян. Й щодо валютних операцій фізособам нічого не обіцяє.

"Пом’якшення тих чи інших обмежень на операції населення потребує прийняття Національним банком виваженого рішення, щоб з однієї сторони — підтримати громадян, які вимушено опинилися за кордоном під час повномасштабного вторгнення, а з іншого боку — не спричинити негативного впливу на грошово-кредитний ринок, зокрема валютний. Тому під час вирішення питання про можливість пом’якшення умов для проведення таких операцій відбуватиметься, зокрема, оцінка розвитку таких ключових параметрів, як рівень міжнародних резервів і стійкість валютного ринку", — зазначила пані Євтушенко.

Що це за стратегія

Стратегія, на яку любить посилатися Національний банк, — публічний документ на 6 сторінках, який може вивчити кожен охочий. Він складений із загальних понять і без чітких прив’язок. Тобто не містить точних фінансових показників, до яких можна побачити прив’язку того чи іншого рішення із запровадженням/зняттям обмежень з боку НБУ.

Що, на жаль, дає можливість регулятору діяти, як заманеться.

Та в загальних рисах в нацбанківській стратегії перелічені показники, які Нацбанк береться вивчати при переоцінці власної політики, до яких "Телеграф" додав поточні показники:

  1. Інфляція та інфляційні очікування. У квітні 2025 року рівень інфляції в річному вимірі в Україні зріс з 14,6% до 15,1%, та Нацбанк даючи свою оцінку, зробив позитивні висновки, додавши, що поточний рівень цін навіть менший, аніж він очікував. "Зростання споживчих цін було дещо нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку", — дослівно зазначено в офіційній позиції. За підсумком 2025 року НБУ прогнозує зниження інфляції до 8,7% та у 2026—2027 роках взагалі планує вийти на цільовий показник в 5%. Тобто все добре.
  2. Рівень міжнародних резервів і стійкість валютного ринку. Про стабільність вітчизняного валютного ринку керівництво Нацбанку каже на кожному брифінгу з облікової ставки. А щодо резервів: за підсумком квітня вони зросли ще на 10,2%, і становили на 1 травня 2025 року $46,7 млрд. Водночас в останньому інфляційному звіті НБУ спрогнозував зростання резервів цьогоріч до рекордних $58 млрд завдяки збільшенню міжнародної допомоги Україні з $38 млрд до $55,1 млрд. Таких максимально високих показників Національний банк не знавав за всю історію.
  3. Процентні ставки (включаючи додатний рівень облікової ставки у реальному вимірі та привабливість гривневих інструментів). Нацбанк підняв облікову ставку до 15,5% річних й на останньому брифінгу керівництво пообіцяло тримати цей рівень значну частину цього року. Одночасно відзначивши позитивну реакцію на неї з боку ринку — окремо відзначили державні банки, які, як і хотів регулятор, почали підіймати населенню ставки по вкладах. НБУ відзначив прогрес і своє задоволення ситуацією.
  4. Параметри фінансової стабільності. "Запас капіталу банків забезпечує стійкість фінансової системи та знижує ймовірність криз", — зазначається у звіті Нацбанку про фінансову стабільність за грудень 2024 року, який в цілому позитивно оцінює ситуацію в українському фінансовому секторі.

Тобто по кожному з чотирьох параметрів можна зробити позитивні висновки й зазначити про наявні передумови для зняття чи принаймні пом’якшення чинних для населення обмежень.

Та і якщо подивитися на нацбанківську дорожню карту пом’якшень, теж можна зробити позитивні висновки щодо поточної ситуації.

У банках все спокійно й грошей вистачає

Про те, що банківська система України працює стабільно та все в ній гаразд, Нацбанк наголосив і у своїй відповіді "Телеграфу". Головне, що підтвердив — високу ліквідність, тобто грошей вистачає. Тож можна спокійно припускати, що банки в змозі видавати вкладникам з рахунку не тільки 100 тис. грн на день, а всю суму вкладу, не обмежуючи людей у правах під час війни.

А саме директор департаменту комунікацій НБУ Юлія Євтушенко зазначила у відповіді "Телеграфу":

  • Обсяг гривневих коштів на рахунках фізичних осіб за підсумками І кварталу 2025 року (згідно з оперативними даними) зріс на 0,6%. Важливо, що ключовим чинником цього зростання є приріст саме строкових коштів, обсяги яких з початку року (за оперативними даними) зросли на 2,8%. За результатами І кварталу строкова структура гривневих коштів фізичних осіб у банках поліпшилася.
  • Обсяг гривневих коштів на рахунках юридичних осіб за підсумками І кварталу менший за показник на початок року на 0,6%. Однак у лютому він зріс на 2%, у березні — ще на 3,1%, компенсуючи більшу частину січневих ситуативних сезонних відпливів.
  • Станом на початок квітня обсяг гривневих коштів клієнтів у банках становить 1,9 трлн грн, з початку повномасштабного вторгнення він подвоївся. Це ключові ресурси для подальшого нарощення банками інвестицій та кредитування, що і надалі сприятиме відновленню економіки та зміцненню обороноздатності України.
  • Банки за 2024 рік збільшили вкладення у гривневі облігації внутрішньої державної позики на понад 230 млрд грн, а з початку повномасштабного вторгнення — на понад 350 млрд грн.

Окремо в Національному банку люблять наголошувати, що банки не сидять склавши руки, а ще й працюють на користь економіки — тобтокредитують її.

"Кредити бізнесу зараз зростають на чверть щороку, а кредитний портфель населенню — на близько 40%. Востаннє такі темпи зростання кредитування в Україні були ще у 2020—2021 роках, а до того часу — задовго до першого вторгнення Росії та кризи 2014−2015 років", — підкреслила пані Євтушенко.

Якщо подивитися не тільки на ці приклади, а на загальну звітність, що її регулярно публікує Нацбанку, то можна побачити всю картину в цілому. Інформація міститься на сторінці "Наглядової статистики" у розділі "Згрупованих балансових залишках (у розрізі банків)".

Згідно з даними НБУ, на 1 березня 2025 року розмір загальних активів нашої банківської системи (всі її вкладення) становив 3,8 трлн грн. А частка саме кредитів, тобто кредитів всім (бізнес + населення), становить лише 22,3% від цього обсягу. В грошах це 838,1 млрд грн. Це для ілюстрації того, що робить наша банківська система, що є її пріоритетом.

До речі, загальна сума виданих кредитів (838,1 млрд грн), навіть менша за розмір вкладень банків у облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), яких вони придбали на 853 млрд грн.

Але ж найбільші заробітки банки мають не завдяки кредитуванню, що, як можна бачити з обсягів, не на першому місці, а завдяки вкладенням в депозитні сертифікати Нацбанку. Там майже с нульовим ризиком отримують 15,5—19% річних, про що вже писав "Телеграф", аналізуючи відповіді регулятора.

Тоді стало відомо, що у 2024 році банківська система отримала відсотків за депозитними сертифікатами НБУ на 81,6 млрд грн, тоді як увесь її чистий прибуток становив 103,7 млрд грн.

Вкладення в нацбанківські сертифікати масові, що також можна простежити за звітами. Приміром, 9 травня 2025 року 58 банків вклали в них одразу 507,3 млрд грн. Тобто вільні гроші (вільна ліквідність) становили пів трильйона, і їх вигідно вклали під 15,5% річних, щоб не пропадали дарма.

З початку цього року банки вкладалися в депозитні сертифікати НБУ майже сотню разів (за 4 місяці з лишком), й середній розмір вкладень вільних грошей становив 454,4 млрд грн.

Це не просто багате, а дуже сите життя для нашої банківської системи, якого вона не мала навіть до великої війни. Для порівняння: протягом 2021 року (12 місяців) вітчизняні банки здійснили 258 вкладень у нацбанківські сертифікати, і середній розмір кожної такої інвестиції був у 8,6 раза менший за поточний — становив лише 52,95 млрд грн. Й НБУ платив значно менші відсотки — тільки 6-9% річних.

Можна не сумніватися, що зростання вільних грошей у банках і надлишкової ліквідності досягнуте не лише завдяки збільшенню виплат населенню — і соціальних, і виплат військовим. А й завдяки обмеженням щодо використання грошей для населення. Хтось не може тратити всі власні гроші за кордоном, хтось — в Україні.

При цьому не варто забувати, що банківська система України живе переважно на гроші вкладників із різних верств. За даними НБУ, на 1 березня 2025 року вкладення акціонерів 61 українського банку (тобто їхні статутні фонди) у власні структури становили скромні 405,95 млрд грн. Тоді як грошей вкладників вони зібрали на загальну суму у 2,78 трлн грн:

  • 1,5 трлн грн — бізнес;
  • 1,23 трлн грн — населення.

Таким чином, гроші для 73,7% активів, тобто вкладень (що становлять 3,8 трлн грн), банкам забезпечили саме вкладники. Переважну більшість. А на вкладення власників та інші залучення банків припадає тільки 26,3%.

Кредитами ж для бізнесу та населення, як видно вище, банківська система віддячує дуже скромно.

Висновки — що залишили людям

Через це постає питання про справедливість підтримування суворих заборон і обмежень для простих людей в той час, як банки мають надлишкову ліквідність і буквально тонуть у вільних грошах. Щодня вкладаючи по пів трильйона вільних грошей в депозитні сертифікати Нацбанку та отримуючи на цьому величезні заробітки, коли їх клієнти суттєво обмежені в правах.

Навіть якщо взяти до уваги, що банки все ж щось роблять добре для населення — приміром, кредитують фізосіб, то отримаємо не співставні речі.

Загальний кредитний портфель громадян у банках на поточний момент становить лише 229,4 млрд грн, тоді як депозитів у них зібрали на 1,23 трлн грн. В 5,4 раза більше. Й одразу зрозуміло, хто/кому більше користі робить.

Водночас, як видно із відповідей і дій Нацбанку щодо пом’якшення обмежень (їх передусім отримує бізнес), для регулятора інтереси населення менш важливі, аніж заробітки банківських структур. Напевно, там вважають, що люди навіть під час війни можуть ще більше затягнути паски. А може, і ні — тоді НБУ нарешті почне потроху переглядати старі табу і заборони.

Теги за темою
ДеньгиНацбанкБанк
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как легко справиться со стрессом: научное открытие
TSN
2025-07-04T20:09:59Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Съедать много арбуза летом: польза или вред
Comments UA
2025-07-04T05:21:18Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Подача электроэнергии на ЗАЭС восстановлена
Корреспондент
2025-07-04T20:51:30Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": у кого Пенсионный фонд потребует деньги в июле
Знай
2025-07-04T18:36:48Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Зеленский анонсировал новые обмены пленными
Корреспондент
2025-07-04T20:57:09Z
Конгрессмены требуют от Хегсета возобновить предоставление Украине оружия
ZN UA
2025-07-04T20:57:08Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
Уроки языка: как будет на украинском "кузнечик"
ZN UA
2025-07-04T21:03:47Z
Можно даже не участвовать в боях: ВСУ успокоили уклонистов и развеяли страх перед мобилизацией
Знай
2025-07-04T20:12:58Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Мобилизация женщин с сентября: ЦПД срочно обратился к украинцам
Знай
2025-07-04T08:36:20Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Гороскоп на 5 июля: одинокие могут встретить важного человека
Новости Украины
2025-07-04T21:00:21Z
Как поздравить Катю с днем рождения: прикольные пожелания и открытки
Telegraf
2025-07-04T19:57:10Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Более сотни боев: в Генштабе рассказали, что происходит на фронте
Gazeta UA
2025-07-04T20:18:49Z
Вы точно проходили мимо нее: где находится старейшая метеостанция Киева
Telegraf
2025-07-04T19:06:35Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Партизаны разведали позиции 428-го МСП ВС РФ: ликвидированы штабные командиры
Gazeta UA
2025-07-04T11:27:50Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер Марк Сноу - автор музыки к "Секретным материалам"
Новости Украины
2025-07-04T20:51:49Z
Дизайнер Зеленского раскрыл секрет костюма президента на встрече с Трампом
Telegraf
2025-07-04T16:33:05Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
Наводнение в Техасе унесло жизни нескольких человек: власти призывают срочно эвакуироваться. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T20:48:43Z
«Горить-палає техніка ворожа»: что произошло в Липецкой области РФ
Comments UA
2025-07-04T20:39:39Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Мотоспорт в скорби: испанец Борха Гомес погиб на тестах
Новости Украины
2025-07-04T20:39:19Z
"Шахтер" победил в первом матче под руководством Турана
ZN UA
2025-07-04T20:30:28Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Первый спарринг Шахтера удачный: команда добивается минимальной победы
Корреспондент
2025-07-04T19:27:22Z
Условно наказанные: гранды европейского футбола пошли на финансовый обман
Корреспондент
2025-07-04T18:24:52Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
"Межзвездный путешественник": ученые обнаружили в Солнечной системе загадочный объект
TSN
2025-07-04T20:51:04Z
Экс-глава Rockstar North обвинил «вредителей» в саботаже MindsEye
GameMag
2025-07-04T20:45:36Z
В США продадут камень за 4 миллиона долларов: что в нем необычного
Comments UA
2025-07-04T19:39:47Z
ТОП-10 лучших бесплатных хорроров в Steam
Знай
2025-07-04T17:51:11Z
Tesla построила полностью автономную зарядную станцию для электромобилей
Корреспондент
2025-07-04T16:48:32Z
Рынок смарт-часов падает пятый квартал подряд
Корреспондент
2025-07-04T16:36:48Z
Що садити в липні 2025: повний список культур, які точно дадуть врожай
AgroNews
2025-07-04T16:15:03Z