MY.UAНовини
Росія приречена на поразку і розпад, Україна ніколи не повернеться в орбіту Москви – Новак
Росія приречена на поразку і розпад, Україна ніколи не повернеться в орбіту Москви – Новак

Росія приречена на поразку і розпад, Україна ніколи не повернеться в орбіту Москви – Новак

Не всі міста України, зруйновані війною, будуть відбудовані, зокрема Донбас відновлювати не варто, вважає економіст.

На сайті Главред відбувся чат із головою Комітету економістів України Андрієм Новаком. Спілкуючись із читачами, він розповів, чому Трамп рятує Росію, що буде з Україною, якщо вона повернеться в орбіту Москви, чому Росія приречена на поразку і розпад, а також які її республіки першими попрощаються з Москвою.

Подаємо третю частину стенограми чату з Андрієм Новаком.

Першу частину розмови з Андрієм Новаком, де він розповів, чому операція СБУ "Павутина" стала болючим економічним ударом по Росії, скільки здатна воювати Росія, а також чому Путіну найближчим часом доведеться обирати між поганим і дуже поганим, читайте, перейшовши за посиланням.

Другу частину розмови з економістом, де йшлося про те, що в другому півріччі 2025 року буде з цінами на продукти харчування, комунальними тарифами та курсом гривні, читайте, перейшовши за посиланням.

Lurdes: Чим Путін так привабив Трампа, що той так намагається врятувати Росію? Хіба у РФ і США такий "жирний" товарообіг, що американці зацікавлені зберегти співпрацю, або хіба Штатам потрібні російські нафта й газ – наче ж ні те, ні інше. Чому тоді Трамп так вперто намагається врятувати Путіна і Росію?

Андрій Новак: Це дуже цікаве запитання. Товарообіг між Росією і США дійсно невеликий, просто мізерний, особливо в порівнянні з товарообігом між США та Євросоюзом, Китаєм чи Індією. Та й російські енергоресурси, звичайно, Штатам не потрібні, бо вони самі видобувають і продають нафту та газ. Тож Росія в цьому сенсі – конкурент США.

У мене є декілька версій, чому Трамп рятує Росію: або це хитра комбінація американської адміністрації, щоб приспати російського ведмедя з гранатою в руці, або Трамп був завербований росіянами, або американці чекають, коли в РФ відбудеться палацовий переворот, щоб вона та особисто Путін не могли розмахувати ядерною дубиною.

Час від часу ми чуємо від Москви погрози щодо застосування ядерної зброї. І після блискучої операції СБУ, коли були уражені російські аеродроми, в Росії знову заговорили про своє право застосувати ядерну зброю, тому що Україна знищила багато літаків російської ядерної тріади.

Є ще один варіант – особиста симпатія Трампа до Путіна та інших диктаторів, наприклад, Кім Чен Ина та Сі Цзіньпіна. Трампу подобається авторитарний стиль правління, і він прагне, щоб усі слухали тільки його, бо вважає, що тільки його думка правильна.

Сподіваюся, що ми маємо справу з першим варіантом, тобто що це дуже хитромудра політична комбінація США.

Намагання Трампа рятувати Росію можуть виявитися спробою США приспати російського ведмедя, вважає Новак / Фото: kremlin.ru

Inga: Якщо уявити найгірший сценарій – повернення України в орбіту Росії, як тоді може змінитися життя українців у сенсі рівня життя, соціальних стандартів тощо? Москва, виснажена війною, потягне і нас за собою у болото, чи, навпаки, заради показухи вона намагатиметься демонстративно зробити з України "цукерку", мовляв, "от як під ярмом Москви пречудово живуть переможені"?

Андрій Новак: Подивіться, яку "цукерку" Росія "зробила" з Криму. Москва неодноразово запевняла, що Крим буде "вітриною" Росії, та ми бачимо, яка це "вітрина" насправді – там проблеми з усім: з продуктами харчування, водою, енергоресурсами, рівнем життя, інфраструктурою.

Тож легко уявити, якою б "цукеркою" була Україна під впливом Москви, якщо вона нічого не може зробити з Кримом, "поверненням" якого росіяни так пишаються.

Дивіться відео, в якому економіст Андрій Новак розповів, скільки років російська економіка дозволить Путіну воювати, а також що буде з цінами на продукти та тарифами в Україні до кінця 2025 року:

Рівень життя, який може забезпечувати Москва своїм "підданим", ми чітко бачили на прикладі Радянського Союзу: всі рівні, але рівні в бідності. Наявність автомобіля тоді була неймовірною розкішшю, наявність холодильника в квартирі – наполовину розкішшю. В сучасній Росії третина будинків і квартир, тобто житлових площ, не мають підведення газу, і це в газоносній супердержаві! Третина не має туалетів у будинках, тільки сільські дерев'яні напіврозвалини. Тільки такий рівень життя здатна забезпечити Росія.

Втім, я впевнений, що Україна більше ніколи не буде в орбіті Росії. Причина одна: Україна є і буде, а Російської Федерації скоро не буде в тому вигляді, в якому вона існує зараз.

Не потрібно бути Нострадамусом, щоб зрозуміти тенденцію. Все йде до того, що Росія в цій війні зазнає військово-політичної поразки в тій чи іншій формі, і складові РФ не захочуть розділяти з Москвою цю ганьбу. Передусім йдеться про гарячі народи Чечні, Дагестану, Інгушетії, Татарстану – це перші претенденти на вихід зі складу Росії.

Отже, Україна більше ніколи не буде в орбіті Російської Федерації, тому що не буде самої РФ.

Першими претендентами на вихід з Росії є Чечня, Дагестан та ще кілька республік, вважає Новак / Фото: ua.depositphotos.com

y-grek: Як ви оцінюєте перспективу і доцільність відновлення українських міст і містечок, зруйнованих Росією і війною? Вони назавжди залишаться "випаленою землею", чи життя туди повернеться? Мар’їнка, Бахмут, Вовчанськ та багато-багато інших – яка доля на них чекає?

Андрій Новак: Розвиток поселень залежить від розміщення продуктивних сил, тобто від наявності певних ресурсів. Наприклад, там, де є вугілля, можна будувати вугільні шахти, там, де поклади руди – металургійні заводи й комбінати, а довкола них уже розростається населений пункт. Саме від розміщення продуктивних сил залежить розвиток населених пунктів, їхня величина і перспективність.

Отже, населені пункти відбудуються там, де Україна зможе відновити виробництво і переробку тих чи інших ресурсів та почати виробляти певні товари, тобто там, де відновиться економічне життя. Якщо економічного життя не буде, людям не буде де працювати. Ми можемо набудувати житлових будинків, дитячих садочків і лікарень, але де працювати людям? А працювати люди зможуть там, де розміщені певні продуктивні сили, які виробляють якусь продукцію. Саме за економічним підходом будуть відновлюватися або не відновлюватися населені пункти України, які вже зруйнувала і, на жаль, ще зруйнує Росія.

Руїни міста Бахмут. За словами економіста Новака, далеко не в усі зруйновані Росією українські міста після війни повернеться життя / Фото: 93-я ОМБр Холодний Яр

Главред: Наприклад, на Донбасі зруйновані підприємства та виробництва – наскільки доцільно їх відновлювати, щоб люди повернулися в міста, що виросли довкола цих підприємств?

Андрій Новак: Немає сенсу відновлювати підприємства, що існували на Донбасі, в тому вигляді, в якому вони були. Адже на більшості з них було старе радянське обладнання.

Донбас має економічну, соціальну, культурну і спортивну перспективу, якщо він припинить бути Донбасом – Донецьким вугільним басейном. Вугільна енергетика – це енергетика минулого. Цей напрямок Маргарет Тетчер закрила ще в 70-х роках, за що розумні британці їй вдячні. Це була одна з ключових економічних реформ.

До того ж, російська окупаційна влада, яка прийшла в Донецьк, тобто "ДНР", уже затопила більшість вугільних шахт. І тепер там інша небезпека – шкідливі речовини, які потрапили в ґрунтові води. Регіону завдано величезної екологічної шкоди. Тож відновлювати Донбас як Донецький вугільний басейн не варто.

Варто відновлювати ті підприємства, де було більш-менш сучасне обладнання, а на місці тих підприємств, де було застаріле обладнання – будувати нові, з сучасним та високотехнологічним обладнанням. При цьому слід намагатися виробляти готову продукцію з максимальною доданою вартістю, а не просто видобувати вугілля і продавати його. Завдання – виробляти на своїх підприємствах і на своїй території продукцію з максимальною доданою вартістю. Адже тоді буде економічний розвиток, який дозволить забезпечити високі соціальні стандарти. Саме так працює економіка.

Якщо економіка працює погано, то погано фінансуються армія, освіта, медицина, культура, спорт тощо. Прямий взаємозв'язок: який стан економіки – такий рівень життя людей і країни загалом.

Донбас як Донецький вугільний басейн відновлювати точно не варто, вважає Новак / Фото: Вікіпедія

Главред: А інший бік цього питання – люди. Адже більшість людей, що проживали в Донецькій та Луганській областях, виїхали за кордон або в інші більш безпечні міста України. І багато хто не повернеться назад. Так, безумовно, частина людей залюбки повернуться додому, в рідні міста. Але наскільки ці люди будуть спроможними відновлювати цей регіон та активно працювати там?

Андрій Новак: Не всі, але повертатися люди захочуть, однак тільки тоді, коли є куди повертатись. Адже російська армія веде наступальні дії одним методом – спочатку килимовим бомбардуванням знищує вщент населені пункти, а потім заходить на руїни.

Наприклад, куди зараз людям повертатися в Маріуполі, Бахмуті, Торецьку тощо, коли все зруйновано вщент? Повертатися люди будуть тільки тоді, коли відбуватиметься розвиток продуктивних сил, коли будуть будуватися виробничі потужності, а довкола них заново зводитися міста. Зрозуміло, що відновлювати "хрущовки" або панельні будинки радянського зразка ніхто не буде – сучасні будівельні технології дозволяють будувати на більш якісному рівні.

Тому відбудова України буде, але вона має бути системною: спочатку відновлення підприємств і продуктивних сил, а потім довкола цього розвиток медичної, культурної та освітньої інфраструктури, тобто розвиток міст як таких. Адже люди перш за все повинні мати місце роботи, тільки тоді населений пункт зможе розвиватися.

Гнатенко_58: Які глобальні наслідки для світу матиме торговельна війна та взагалі політика Трампа? Як гадаєте, Трамп поховає світове лідерство Штатів, занурить світ у нову фінансову кризу, спровокує нові війни або взагалі третю світову?

Андрій Новак: Не думаю, що США можуть спровокувати третю світову війну. Але світову економічну війну Трамп уже спровокував, коли запровадив величезні мита проти багатьох країн. На сьогодні Трамп і його адміністрація взяли паузу в цьому процесі і оголосили торговельне перемир’я на 90 днів. Сподіваюся, що розум усе-таки візьме гору, і величезні мита діятимуть тільки щодо Росії та тих, хто їй допомагає. Північна Корея, Іран і Китай – це, по суті, країни, які або ведуть агресію разом із Росією, або допомагають їй.

Торговельна війна Трампа маєчимало негативних наслідків, причому в основному для економіки США, зауважив Новак / Фото: facebook/DonaldTrump

Вводити мита проти своїх стратегічних партнерів, наприклад, Канади чи Євросоюзу, Штатам просто нелогічно. Це вже має чимало негативних наслідків, причому в основному для американської економіки. Згадайте, щойно Трамп оголосив про наміри запровадити мита і показав таблицю з відсотками мит, відбувся обвал американського фондового ринку, й активи американських компаній надзвичайно знецінилася. Величезних втрат зазнали й американські мільярдери. Крім того, навіть відбулася девальвація американського долара по відношенню до інших валют, нехай і незначна. Тобто негативні наслідки значні.

Крім того, Європа зрозуміла, що розраховувати виключно на США не можна не тільки у військовій сфері та справах НАТО, але й в економічній сфері. Європа зрозуміла, що вона повинна бути самостійним гравцем. Для України, до речі, це добре.

Сподіваюся, після 90 днів торговельного перемир'я США або взагалі відмовляться від ідеї запровадження мит, або зменшать відсотки. Для вирівнювання торговельного балансу США буде достатньо ставок у розмірі 10-15%. Вищі ставки просто неприйнятні. Мита в розмірі 500% можна застосовувати тільки по відношенню до Росії і всіх, хто з нею працює. Власне, саме це і передбачає санкційна ініціатива Ліндсі Грема.

Хто такий Андрій Новак

Андрій Новак – український економіст, учений, громадський діяч; автор книги "Як підняти українську економіку". Кандидат економічних наук. У 2010 році став головою Комітету економістів України та очолює його донині. 6 лютого 2019 року офіційно став кандидатом на виборах президента України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Азербайджан готує міжнародний позов проти росії через катастрофу літака AZAL – Алієв
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:54:51Z
Трамп пригрозив Ірану знищенням ядерних об'єктів у разі спроб їх відновлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:33:28Z
Що коїться у Сирії? Коротке зведення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:27:48Z
Соратник Фаріон розповів, чим займається донька вбитої мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:57:44Z
Кремль з усіх прасок кричить, що не боїться санкцій. Чого б це?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:54:01Z
Трамп лякає Іран знищенням ядерних об’єктів, якщо Тегеран захоче їх відновити
Европейская правда
2025-07-19T18:06:00Z
Україна запропонувала Росії провести переговори наступного тижня – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:48:57Z
Президент Азербайджану звернувся до українців із закликом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:06:34Z
Суд США зобов’язав урядову агенцію виплатити фінансування "Радіо Свобода"
Европейская правда
2025-07-19T16:55:25Z
Санкційний прорив Європи. Що буде з цінами на нафту?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T20:33:22Z
У Берліні через нестачу персоналу зупинили рух шести ліній міської електрички
Европейская правда
2025-07-19T16:25:51Z
Поблизу Запорізької АЕС зафіксували стовп диму: чи є загроза ядерній безпеці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:18:27Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Спека погіршує сон: психологиня порадила, як відновити відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:00:34Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
Лінія фронту станом на 19 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:54:28Z
На фронті загинув льотчик Костянтин Оборін
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:03:56Z
Іноземець вирішив воювати за Україну через пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:24:33Z
На подвір’ї жительки одного із сіл Вінниччини з-під землі почали з’являтися надгробки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:27Z
Легіон «Свобода Росії» проник у тил ворога більш ніж на 30 км та знищив трьох «ахматівців»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:24:05Z
Сарана дісталася Запоріжжя – місто заполонили хмари комах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:42:01Z
Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних юнаків, яких росіяни вбили в окупованому Бердянську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:42:59Z
На Закарпатті побудують сухий порт із базою для біоетанолу
AgroPortal
2025-07-19T13:00:54Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
Сьогодні День пророка Іллі: історія свята, традиції, значення імені, заборони та привітання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:24:53Z
«Її сила – в слові й у вірності»: колеги згадали Ірину Фаріон у річницю смерті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:00:31Z
Петро Чорний вже понад 30 років виступає на сцені українського шоу-бізнесу.
FM-TV
2025-07-19T19:36:16Z
«Завтра так і не настало». Донька Фаріон розповіла про останній день життя своєї мами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:24:35Z
Нова мовна омбудсменка Івановська зробила заяву про російську мову в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:54:58Z
Роковини убивстві. Близька подруга розповіла про своє перше враження від зустрічі з 25-річною Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:45:40Z
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:00:41Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Софія Єгорова – "Моє місто" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-19T22:00:57Z
Літературознавиця пояснила, чому важливо «знімати з п’єдесталу» російських письменників і митців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:48Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
У Києві Mercedes влетів у літню терасу кафе, є потерпілі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:48:58Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:42:03Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
«Абсолютний чемпіон. Легенда»: Зеленський привітав Усика з перемогою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T22:15:01Z
Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:45:35Z
Усик нагадав світові про війну в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T20:21:23Z
Уперше з 2022 року Магучіх лишилась без нагороди етапу «Діамантової ліги»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:45:20Z
СБУ звернулася до Усика в день бою за звання абсолютного чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:30:56Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z