MY.UAНовини
Як Україні говорити з новим президентом Польщі Навроцьким
Як Україні говорити з новим президентом Польщі Навроцьким

Як Україні говорити з новим президентом Польщі Навроцьким

Як Україні говорити з новим президентом Польщі Навроцьким

Менш як за два місяці Польща отримає нового президента. Ним стане історик, голова польського Інституту нацпам’яті (2021–2025), доктор Кароль Навроцький, чия перемога на виборах стала несподіванкою для майже половини польського суспільства та великої кількості українців, які вважали однозначним фаворитом кандидата «Громадянської платформи» (ГП) Рафала Тшасковського.

Травневі вибори довели, що консервативний тренд у Польщі не лише не згасає, а, цілком можливо, набирає обертів, адже тепер ПіС (ба більше, потенційна консервативна коаліція разом з радикальною «Конфедерацією») виглядає фаворитом парламентських виборів 2027 року. Тому найдеструктивніша справа, якою можуть зараз зайнятися українські еліти, дипломати чи журналісти, — це навішати на Навроцького ярлик «антиукраїнського» політика і пробувати його дискредитувати чи провокувати з ним скандали під виглядом «жорсткої дипломатії». Конструктивніше було б спробувати зрозуміти природу консервативного повороту в Польщі та розбудовувати діалог із політиками, оточенням і виборцями ПіС, шукаючи те, що поєднує цю частину польського суспільства з Україною. А таких речей насправді багато. І вони можуть стати ключем до відповіді на запитання «Як Україні говорити з президентом Навроцьким?» і водночас допомогти підготуватися до будь-якого сценарію парламентських виборів у Польщі восени 2027 року.

Перестати бути тригером

Коли наприкінці лютого 2022 року десятки тисяч молодих поляків протягом багатьох діб волонтерили на вокзалах, зустрічаючи українців, що прибували до Польщі, а тисячі польських сімей приймали цих українців у своїх домах, важко було уявити, що через три роки Україна фігуруватиме на польських виборах так, як вона фігурувала. Варто визнати: тема України стала тригером для поляків під час виборчої кампанії. І якщо 2022 року польські політики змагалися між собою в тому, хто більше підтримує Україну, то тепер навіть кандидат ГП Тшасковський використовував тему українців у Польщі, щоб увійти в електоральне поле правих політичних сил.

Почасти це об’єктивна зміна, зумовлена загальносвітовими правими трендами та реальним соціальним шоком від настільки стрімкого напливу великої кількості мігрантів. Але лише почасти. ZN.UA уже писало про катастрофу у польсько-українських відносинах, викликану серією зовсім необов’язкових, але дуже гучних скандалів, передусім протягом 2023 року. Ці скандали, а також відсутність позитивних меседжів від України лише підігріли праві тренди і фактично допомогли правим силам на президентських виборах. Таким позитивним меседжем могло би стати довгоочікуване розв’язання проблеми Волинської трагедії у 80-ту річницю цих подій у липні 2023 року. Цього у Польщі чекали (й не лише праві чи їхні прихильники: щодо питання Волинської трагедії в Польщі склався консенсус), і, здавалося, що час закрити це питання настав. Тим паче в умовах війни Польща очевидно не вимагала б якогось широкого вшанування пам’яті. Звернення президента з конкретним визнанням конкретних злочинів на Волині під час Другої світової війни та оголошення про негайне розблокування можливості провести ексгумації для польських дослідників могли б докорінно змінити суспільні настрої в Польщі щодо України і просто позбавити польські політичні сили можливості політичних маніпуляцій цією темою. На жаль, можливість було змарновано.

Це в коментарі ZN.UA підтвердив і прес-секретар МЗС Польщі (2021–2023), член Товариства «Польсько-Українське Примирення» доктор Лукаш Ясіна: «Проблеми, що з’явилися після 2022 року, — це проблеми, які були уже раніше, але які не були вирішені. Передусім ми тут говоримо про все ще не вирішені, але щораз більш актуальні для польського суспільства історичні проблеми. Вони уже були причиною конфліктів у двосторонніх відносинах раніше. У нас уже були на цьому тлі кризи в 2016 та 2018 роках».

Тому в часи президентства Навроцького, маючи цей гіркий досвід, варто керуватися принципом «більше конструктиву, менше провокацій». Українські чиновники мають відмовитися від «дотепних» жартів над Польщею у соцмережах, практики візитів на кордон для переговорів із польською делегацією, коли поляки не підтвердили свого прибуття, чи тим паче звинувачень Польщі у грі на Росію з трибуни ООН. У практичній площині такі демарші нічого не дають, але завдають відчутної шкоди сприйняттю України в польському суспільстві та довірі до України серед польських політиків.

Двопартійний діалог

«Україна дійсно була тригером у цій кампанії. Не єдиним, але важливішим, ніж ми вважали. Чи могла Україна як держава зробити щось більше, щоб цього не допустити? Могла зробити менше. Наприклад, у 2023 році перед парламентськими виборами в Польщі відчутною була підтримка від Володимира Зеленського «Громадянської платформи». Праві політичні сили це зауважили, і це мало вплив на їхнє ставлення до України. Проблема в тому, що знання про Польщу в Україні дуже обмежені, сприйняття емоційне. Подивимося хоча б на реакцію українського МЗС на рішення польського Сейму кілька днів тому. Український політичний клас — емоційний і не до кінця розуміє складні політичні процеси, що відбуваються в Польщі. Здається, вони знають про Польщу навіть менше, ніж польська політична еліта — про Україну. І часом це створює проблеми»,сказав доктор Ясіна в розмові із ZN.UA.

Тенденція до нерівномірного діалогу з різними політичними силами в Польщі дійсно спостерігається протягом багатьох років, причому від різних політичних сил України та навіть українських організацій у Польщі. Показово, наприклад, виглядає історія з виступом Дмитра Кулеби на молодіжній конференції Campus Polska у серпні минулого року. Ця подія міцно асоціюється із середовищем ГП (що, зрештою, підтверджується складом спікерів), і виступ там українського тоді ще діючого міністра був сприйнятий частиною польського суспільства мало не як втручання у внутрішні справи Польщі незадовго до початку виборчої кампанії. Подібним чином могла сприйматися зустріч Володимира Зеленського з Рафалом Тшасковським у січні цього року, коли уже було відомо, що саме Тшасковський буде кандидатом ГП на президентських виборах. Формально це були зустріч із мером Варшави і нагородження міста званням «місто-рятівник», але політичний контекст завжди залишається. Таких прикладів можна згадати багато, і якщо кожен із них окремо не є великою проблемою, то разом вони складаються в певну тенденцію, яку добре відчувають польські еліти та суспільство.

Загалом поділ політиків із країн-партнерів на «друзів України» та «скептичних щодо України» (а то й «антиукраїнських») дуже звужує можливості для політичного маневрування, та й для об’єктивної оцінки політичних тенденцій, що й відбулося на цих виборах.

«Проблемою цієї кампанії було те, що мало хто аналізував можливість перемоги Кароля Навроцького на цих виборах. В Україні аналітикою щодо Польщі займаються протягом останніх років кількадесят тих самих осіб, чиї погляди очевидно більш близькі ідеям ГП, а не ПіС. І аналітику вони пишуть, виходячи зі своїх поглядів і мрій. Це проблема для України — неусвідомлення реальних змін у Польщі і сприйняття парламентських виборів 2023 року (на яких ГП зовсім не виграла, а посіла друге місце після ПіС і лише завдяки коаліції створила уряд) за момент, що докорінно змінив польську політику.

Українському громадянському суспільству бракує бажання діалогу з правими NGO в Польщі. Не всі ж вони близькі до Ґжеґожа Брауна чи Славоміра Ментцена. І цього діалогу ніхто, крім українців, не розпочне, бо поляки першими з ініціативою не завжди виступатимуть. Як в інтересах Польщі будувати діалог із кимось, хто колись буде правити в Німеччині чи Франції, так само в інтересах України будувати зв’язки з різними політичними середовищами в Польщі. Тому я міг би порекомендувати українцям зараз подумати над будуванням стосунків і діалогу з польськими правими силами і працювати над зміною взаємного мислення. Бо інакше буде важко, адже в Польщі праві набиратимуть силу», — сказав Лукаш Ясіна в коментарі для ZN.UA.

Нікуди без історії

«Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті всі будуть готові ставити вище те, що об’єднує, ніж те, що розділяє».

Іван Павло ІІ, Львів, 26.06.2001.

Очевидно, з вибором Кароля Навроцького теза про те, щоб «залишити історію історикам», дещо втратила актуальність, адже тепер історик став президентом Польщі.

Утім, насправді історична політика завжди була важливою частиною дипломатії будь-якої країни, тому замість уникати діалогу на незручні теми під аргументацією «історію — історикам» варто визнати, що історичні проблеми були й є питаннями політичними передусім. І найголовніше — саме в руках політиків інструменти їхнього вирішення.

Питання Волинської трагедії уже кілька разів призводило до серйозних політичних криз у польсько-українських відносинах. Чи можемо ми собі дозволяти такі кризи нині, під час війни? Питання риторичне. Втім, існуючі формули і стратегії примирення результату не дають, а, схоже, навпаки, розпалюють нерозуміння сторонами одна одної. Очевидно, президент Навроцький у питаннях історії буде жорстким і принциповим, як жоден інший президент. Отже, потрібні нові принципи діалогу. В грудні минулого року ряд польських і українських істориків підписали ІІ польсько-українське Комюніке, в якому запропонували принцип «усі жертви — наші». І, здається, прийняття цього чи подібного принципу може стати успішним ключем до діалогу. Не лише з консерваторами, а й загалом із Польщею. Нагадаю, що нещодавній закон про вшанування дня пам’яті жертв злочинів на Волині на державному рівні до Сейму вніс депутат від Польської Селянської Партії — члена урядової коаліції, а голосували за нього всі партії, в тому числі й ГП.

Питання Волинської трагедії стало в Польщі понадпартійним. Про це нагадав у розмові з нами й доктор Ясіна: «У питаннях визнання Волинської різанини геноцидом і розблокування проведення ексгумацій для Польщі уже не може бути компромісу, незалежно від того, хто перебуває при владі. Уряд Дональда Туска протягом останніх кількох місяців це чітко показав. Щодо визнання геноциду на Волині Польща чекала 30 років і перестала чекати, бо бачить, що з боку України є лише спроби якось викрутитися з цього питання.

Віддання історії історикам ні до чого доброго не призводить, бо історики від обох сторін також можуть бути політиками. Ця справа уже є і буде політичною.

Як голова ІНП Кароль Навроцький особисто відповідав за (вдалі чи ні) спроби історичного діалогу в 2021–2025 роках. Це буде для нього важливою справою, про що він написав у відповіді на привітання Володимира Зеленського. Він підкреслив, що історичні справи все ще важливі і все ще розділяють нас. Від цього Польща не відступить і буде міцно підкреслювати. Але не думаю, що може дійти до шантажу. Польща допомагала і допомагатиме Україні в питаннях війни з Росією. Але уже й не буде українського шантажу, що ми мусимо допомагати без огляду на те, що Україна робить у відносинах із Польщею. І варто це розуміти. Це не буде конфлікт, але буде більша асертивність, яка зрештою в двосторонніх відносинах уже наростає протягом деякого часу».

Втім, розв’язання проблеми Волинської трагедії — це лише частина можливої успішної стратегії щодо відносин із новим президентом. Політики з обох країн люблять повторювати про «важке минуле» польсько-українських відносин. Але у цьому минулому були не лише трагедії та війни, а й спільний героїзм і герої, чиї долі нерозривно пов’язані з обома країнами. І варто про них не лише пам’ятати, але й говорити, популяризувати та використовувати їхні об’єднавчі історії для налагодження сьогоднішніх польсько-українських відносин. Доречним прикладом у цьому контексті виглядає історія Анни Валентинович, яка за життя була близька до середовища ПіС, отримала свого часу з рук Леха Качинського Орден Білого Орла, а 2020 року президент Дуда особисто відкривав її пам’ятник-погруддя на території посольства Польщі в Києві. Вшанування її пам’яті на державному рівні та запрошення польського керівництва на такі урочистості (наскільки дозволятиме війна, звісно) виглядають гарною ідеєю для перенесення історичного діалогу з негативної в позитивну площину. Втім, Лукаш Ясіна попереджає, що подібні заходи можуть доповнювати двосторонній діалог, але не замінять існуючих проблем: «Варто розуміти, що це не замінятиме проблеми Волинської різанини. Не буде «говоримо про добре, а про погане — ні». Буде діалог і про те, і про інше. Саме такого характеру набули польсько-ізраїльські і польсько-німецькі відносини в 90-х роках. Пілсудським, Петлюрою чи Грубешівською операцією УПА і АК ми не замінимо питання Волинської різанини».

Релігійний вимір дипломатії

Ще однією потенційно об’єднуючою темою, яка є важливою для консервативної частини польського суспільства та політичних еліт, є тема релігійних символів і постатей. І тут Україна має багато можливостей, щоб розширити історичний діалог далеко за рамки Волинської трагедії та зробити його більш позитивним. У середині травня Сенат Польщі затвердив рішення, що 2026-й буде у Польщі роком Рози Чацької (1876–1961) — блаженної Католицької церкви польської черниці, яка народилася у Білій Церкві і життя якої було пов’язане з Житомиром. Україна могла б підхопити цю ініціативу і якщо не влаштувати урочистостей за участі польської делегації (зрозуміло, що в умовах війни це неможливо), то хоча б на риторичному рівні підкреслити пошану української держави до історії цієї людини, що поєднує український і польський контекст.

Про польський досвід щодо Німеччини розповів Лукаш Ясіна: «Польща проводить подібну політику на «повернених територіях», де всіх лауреатів Нобелівської премії та всі історичні постаті (хіба що за винятком Катерини ІІ, яка народилася у Щецині) ми вважаємо «місцевими», нашими. Україна має піти подібним шляхом. За радянських часів робилося все, щоб стерти цю пам'ять. Ми цього за вас не зробимо. В історії була маса поляків, які працювали для України, які обрали Україну. Хоча б В’ячеслав Липинський чи рід Шептицьких — це приклади, коли поляки вибрали Україну як привабливішу культуру».

Діалог без посередників

Протягом багатьох років Польща сприймалася українськими політичними елітами як певний місток до ЄС. Був період, коли польські еліти брали на себе роль «адвоката України в Європі» й охоче її виконували, часто стаючи «голосом України в ЄС». Загалом цей період завершився ще десять років тому, але його відголоски були відчутні ще після початку повномасштабної війни, коли наприкінці лютого 2022 року Польща першою виступила за пришвидшену процедуру прийняття України до ЄС і намагалася мобілізувати решту європейських країн для підтримки України.

Однак це мислення в категоріях Польщі як адвоката має суттєву ваду. З цієї перспективи Польща, звісно, допомагає, але важливішим є голос країн, що мають вирішальний вплив на майбутнє України в ЄС, — Німеччини, Франції чи бюрократичних органів ЄС. За такої логіки, безпосередні двосторонні польсько-українські відносини відходять на задній план і стають глибоко другорядними. Але, як показує практика, саме невирішені роками питання в двосторонніх відносинах можуть спровокувати глибоку політичну кризу й недовіру. І це стає шкідливим на всіх рівнях. Тому в нових умовах варто відмовитися від спроб розв’язати двосторонні польсько-українські проблеми через Брюссель і робити акцент на зміцненні безпосередньої довіри між двома країнами.

З цього приводу Ясіна говорить: «Консервативна еліта, яка поставила на Україну в 2022 році, відчуває себе використаною. Вони бачать, що коли тільки можна було замінити Польщу на Німеччину, Україна це робила. Звісно, це зрозуміло, тим паче в умовах війни. Слід шукати партнерів, які можуть дати тобі більше. Але варто думати в довгостроковій перспективі. І, на жаль, в Україні немає жодної довгострокової стратегії щодо Польщі. Українські політичні еліти мають зрозуміти, що Польща — країна з таким самим потенціалом, як Україна. Україна не є і впродовж принаймні наступних двадцяти років не буде країною з більшою економічною вагою, ніж Польща. Потім, якщо Україна відбудується, може бути по-різному. Тому інтересом України є побудова гарних, раціональних відносин з Польщею».

Регіональні (і не тільки) союзи

Однією з найбільш тригерних для України подій польської передвиборчої кампанії стало підписання Каролем Навроцьким восьми пунктів Славоміра Ментцена, серед яких є пункт про те, що в разі обрання Навроцький не підпише ратифікації вступу України до НАТО. Звісно, тут виникає об’єктивний конфлікт інтересів з огляду на наявність у Конституції України пункту про курс на членство країни в НАТО та ЄС. Утім, наскільки цей конфлікт інтересів є актуальним саме зараз, 2025 року, коли про негайний вступ України до НАТО не йдеться (а саміт НАТО у Вільнюсі два роки тому це наочно довів)? Президентство Навроцького триватиме максимум десять років і — будьмо щирими — не факт, що за цей час міжнародний порядок денний зміниться настільки, що перспектива приєднання України до НАТО набуде конкретних форм. Але якщо так станеться і якщо більшість західних партнерів матимуть консенсус із цього питання, то це уже буде справою не України, а інших країн НАТО переконати скептичних щодо українського членства голів держав — членів Альянсу. І, очевидно, у них тоді буде для цього більше аргументів, ніж у України сьогодні.

Те ж саме стосується перспективи приєднання до ЄС. Кілька днів тому Навроцький в інтерв’ю угорському ЗМІ заявив, що наразі він проти вступу України в ЄС. Але наразі цього питання й немає на порядку денному. Найближча обговорювана дата — 2030 рік, коли перший термін каденції Навроцького добіжить кінця.

Отже, навряд чи варто нині у відносинах з Польщею порушувати дратівливе питання, яке й без того поки не має конкретних форм і перспектив. Більш ефективним видається поширення польсько-української співпраці в регіональних союзах, ініційованих урядом ПіС, таких як Ініціатива трьох морів чи Люблінський трикутник. Можна думати і над створенням нових з огляду на те, що Польща традиційно демонструє ентузіазм у подібних справах. Але, повторюся, найактуальнішим на сьогодні виглядає налагодження саме двосторонніх польсько-українських відносин. На цьому й варто зробити акцент.

Захист українців у Польщі

Утім, під час передвиборчої кампанії найбільш шокуючими щодо України були слова Навроцького не про НАТО, а про те, що в «чергах до лікарів і поліклінік пріоритет має бути у громадян Польщі, а в школи та дитсадки — у польських дітей».

Лукаш Ясіна в розмові з ZN.UA сказав, що варто сприймати ці слова як передвиборчий риторичний прийом: «Я думаю, такі питання розділяють польське суспільство. В Польщі почало домінувати переконання про «привілейованість» українських біженців. Сьогодні воно вже має мало спільного з правдою. Але проблема є, і вона з’являється тому, що в Польщі погіршується економічна ситуація. Ця проблема виникла не через Навроцького, але він використав це питання у виборчій кампанії. На це варто звернути увагу, але ще дуже далеко до якогось обмеження прав українців. Це була виключно передвиборча риторика. Тому я був би спокійним. Зрештою, в подібній ситуації колись опинилися поляки у Великій Британії під час Брекзиту».

Однак де українській дипломатії дійсно варто твердо оберігати права українців, то це в подібних питаннях. Захист інтересів України полягає не в черговій гнівній реакції МЗС на чергову ухвалу польського Сейму про Волинську трагедію, а в тому, щоб захищати громадян України від дискримінації, навіть на рівні передвиборчої риторики. Показово, що жодної реакції МЗС чи українських дипломатів на слова Навроцього про пріоритет у чергах не було...

Висновок

Польща змінилася. Польща ніколи не повернеться до стану десяти- чи двадцятирічної давності. Ба більше, повторюся: цілком можливо, що перемога Навроцького — лише початок посилення правого тренду в Польщі. Але Польща не стала й не стане «антиукраїнською», а Навроцький не є «антиукраїнським» президентом. Він пропольський президент і захищатиме інтереси Польщі так, як він їх розуміє. І його бачення станом на сьогодні поділяють більшість поляків. Щоб налагодити продуктивну співпрацю з Польщею, Україні потрібна лише дипломатія. Уміння акцентувати на позитиві, робити конструктивні пропозиції щодо важких питань і правильно розставляти пріоритети. Тим паче, хоч би що кому здавалося, сьогодні в України та Польщі значно більше об’єднуючих мотивів у культурі, історії, розумінні сучасності та більше спільних об’єктивних інтересів, ніж того, що нас роз’єднує. Необхідно лише добре розставляти акценти і мати волю до конструктивної співпраці з Польщею — країною, яка щодня робить неоціненний внесок у допомогу Україні у війні з російськими загарбниками.

Закінчу ще однією цитатою доктора Лукаша Ясіни спеціально для ZN.UA: «Як Україні говорити з Навроцьким? Щиро. Не маніпулювати. Не вживати морального шантажу, пов'язаного з війною. Не провокувати. Це людина, яка знає історію, розуміє політику і не є емоційною. Вести з ним діалог, шанувати його роль як президента. І, борони Боже, щоб Володимир Зеленський намагався робити те ж, що робив з Анджеєм Дудою останніми місяцями, — уникати президента.

Варто розсудливо і чесно підходити до Польщі. Без такої характерної для поляків та українців емоційності і без притаманної українській дипломатії пострадянської хитрості. І вести діалог. Не скажу, що буде легко. Але є ймовірність, що такий етап тепер буде деякий час. Як-то кажуть, будуть кризи, але робота буде йти. А цією роботою є добре співіснування Польщі та України, яке є для нас усіх необхідністю».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Дефіцит продуктів у Харкові: що стрімко зникає з полиць магазинів
Политека
2025-07-07T02:00:53Z
Євро-0 може повернутися на АЗС: експерт розкрив, чому уряд розглядає такий крок
GlavRed
2025-07-06T21:27:25Z
В російських аеропортах скасували сотні рейсів «для забезпечення безпеки польотів»
УкраинФорм
2025-07-06T20:36:22Z
"Мають бути дві сукні на сім років": Гетьманцев розповів, як вираховують прожитковий мінімум, у мережі обурені
Telegraf
2025-07-06T19:57:02Z
Яку площу землі можуть виділити учаснику бойових дій
24tv
2025-07-06T19:03:17Z
Не так, як в Україні: Попенко розповів про реальну вартість комуналки в Європі
Хвиля
2025-07-06T18:45:04Z
В Україні торік створили 86 об’єктів природно-заповідного фонду - Міндовкілля
УкраинФорм
2025-07-06T18:39:38Z
Літаки не літають, потяги – не їдуть: через БпЛА росіяни не можуть виїхати з Санкт-Петербурга
24tv
2025-07-06T18:12:39Z
Надбавка до пенсії за понаднормовий стаж, хто має право і як оформити
360ua.news
2025-07-06T18:03:40Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У США створили суперпластик для гнучкої електроніки
InternetUA
2025-07-07T00:04:10Z
Авокадо в дії: покращує сон, бореться з холестерином
Gazeta UA
2025-07-07T00:00:31Z
Що зробити перед сном, щоб прокинутися без стресу: проста дія
Gazeta UA
2025-07-06T21:39:29Z
Нова версія коронавірусу: що вона робить із людським голосом
Фокус
2025-07-06T19:36:08Z
І корисні, і смачні: 12 овочів із найнижчим вмістом цукру
GlavRed
2025-07-06T19:27:33Z
Чому після роботи за комп’ютером німіють пальці?
360ua.news
2025-07-06T19:18:01Z
Як розпізнати інсульт: основні ознаки і симптоми
Gazeta UA
2025-07-06T17:36:29Z
Хусити атакували Ізраїль у відповідь на операцію «Чорний прапор»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T02:00:12Z
Трамп може погодитися продавати зброю Україні — американський професор
TSN
2025-07-07T01:51:25Z
Європа хоче менше залежати від американської зброї – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T01:45:10Z
Проти цього Росія безсила: Україна знайшла чудовий спосіб боротьби з Шахедами
GlavRed
2025-07-07T01:42:18Z
Мерц хоче діяти радикально: політолог пояснив заяву канцлера щодо нападу Росії на Німеччину
24tv
2025-07-07T01:33:22Z
Сотні рейсів скасовано, стоять натовпи людей: в аеропортах РФ транспортний колапс
GlavRed
2025-07-07T01:27:23Z
«Він повністю зійшов з рейок»: Трамп розкритикував Маска
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T00:57:17Z
Від компліментів до сварок: як насправді Трамп ставиться до України
24tv
2025-07-07T00:48:44Z
Трамп заявив, що багато допомагає Україні та згадав про розмову з Зеленським
24tv
2025-07-07T00:42:06Z
Українські захисники знищили ворожий розрахунок БПЛА на Сумщині
УкраинФорм
2025-07-07T02:12:47Z
Терезам треба налаштуватись на позитив: гороскоп на 7 липня
24tv
2025-07-07T02:06:27Z
На Контрактовій площі у Києві відкрили сучасний майданчик для фізичної активності
УкраинФорм
2025-07-07T01:00:12Z
Росія атакувала Київ безпілотниками, є пошкодження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T00:39:00Z
Росія окупувала два села та просунулася на Запоріжжі: оновлена мапа DeepState
24tv
2025-07-07T00:30:45Z
Бої тривають, окупанти просунулися на Донеччині: огляд і карти ISW
24tv
2025-07-07T00:06:01Z
У Деснянському районі Києва під час таки дронів впали уламки безпілотника
УкраинФорм
2025-07-06T23:27:34Z
Бої не припиняються: у Генштабі розповіли, які напрямки залишаються найгарячішими
GlavRed
2025-07-06T23:27:29Z
У Києві та низці областей - повітряна тривога через загрозу ударних БПЛА
УкраинФорм
2025-07-06T22:42:56Z
ЦАХАЛ розішле повістки студентам ультраортодоксальних семінарій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T02:18:42Z
Розкрито секрет прапора України: чому він синьо-жовтий та коли з'явився вперше
GlavRed
2025-07-07T02:15:26Z
Контракт та грант одночасно: у МОН роз'яснили, кому пощастить цього року
Хвиля
2025-07-07T01:15:26Z
У російському Смоленську поширили листівки із закликом вступати до лав «АТЕШ»
УкраинФорм
2025-07-07T00:09:59Z
Британія зупинила виробництво винищувачів Typhoon через брак замовлень, – FT
24tv
2025-07-06T21:18:15Z
Прикордонники показали, як знищили розвідувальний дрон та станції зв’язку росіян
УкраинФорм
2025-07-06T21:12:43Z
" Я тут, бо мені не байдуже": у Києві відбулася акція на підтримку полонених українців
24tv
2025-07-06T21:03:55Z
ЦАХАЛ розішле 54 тисячі повісток студентам ультраортодоксальних семінарій
24tv
2025-07-06T21:03:15Z
"Дитині з метро" виповнюється 25 років: історія, яка сколихнула весь світ
Фокус
2025-07-06T20:57:12Z
Суперголоволомка: знайдіть 3 відмінності на картинках із собакою за 19 с
GlavRed
2025-07-07T01:03:45Z
Як правильно вибрати ковбасу: несподівана відповідь просто вразить наповал
GlavRed
2025-07-07T00:27:49Z
«Це символ демона, терміново викиньте!»: мольфар розповів про трендову дитячу іграшку
GlavRed
2025-07-06T21:27:51Z
Гороскоп на завтра 7 липня: Ракам - неймовірний успіх, Стрільцям - гарні новини
GlavRed
2025-07-06T21:27:13Z
Гора ягід та неймовірна начинка: рецепт пирога "Літня фантазія"
24tv
2025-07-06T20:48:06Z
Як позбутися мух в квартирі: чотири рослини, які ненавидять комахи
Фокус
2025-07-06T20:15:38Z
Весілля Безоса принесло Венеції 1,1 мільярда доларів
InternetUA
2025-07-06T20:00:19Z
Бюджетні "Мальдіви" в центрі Європи: блогер зробив неймовірне відкриття для всіх
24tv
2025-07-06T19:15:09Z
Чому вам обов'язково треба відпочити на Світязі влітку
24tv
2025-07-06T19:06:19Z
Офіційно вільні: представник Кеті Перрі та Орландо Блума підтвердив їхній розрив
GlavRed
2025-07-07T00:27:27Z
Melovin мобілізувався: де проходитиме службу співак
GlavRed
2025-07-06T23:27:23Z
АСАФАТОV - "Лелеки" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-07-06T22:54:49Z
У Харкові відбулася прем’єра опери «Енеїда»
УкраинФорм
2025-07-06T22:36:24Z
"Вогонь вогненний": Ольга Сумська здивувала формами без ретуші
GlavRed
2025-07-06T22:27:54Z
Юрій Нікітін показав свою 94-річну маму-іменинницю
GlavRed
2025-07-06T21:27:04Z
3 найкращі літні романтичні фільми для перегляду у спекотний вечір
24tv
2025-07-06T20:36:49Z
Донька Тетяни Шеліги розкрила правду про стан зірки напередодні її смерті: "Пекельні болі"
TSN
2025-07-06T20:36:46Z
Максим Галкін замилував прогулянкою з 76-річною Пугачовою та розвагами з їхніми дітьми-двійнятами
TSN
2025-07-06T20:36:13Z
Поліція Херсонщини розслідує розстріл військовими РФ у 2022 році цивільного біля Таврійська
УкраинФорм
2025-07-07T01:27:47Z
Масштабна повінь в Техасі: кількість загиблих зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T01:24:00Z
Чоловік обдурив автосалон і виїхав на Porsche за 218 тисяч доларів за підробленими документами
Топ Жир
2025-07-07T01:18:31Z
В Одесі вночі пролунала серія вибухів
TSN
2025-07-06T23:06:12Z
Кількість загиблих від повені в Техасі зросла до 80 людей
УкраинФорм
2025-07-06T21:39:15Z
Інтернет-шахраї ошукали чоловіка на понад 50 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-06T21:27:21Z
Упродовж тижня з небезпечних територій Сумщини евакуювалися 150 людей, серед них - 25 дітей
УкраинФорм
2025-07-06T20:49:50Z
На Львівщині чоловік став "в'язнем" ванної кімнати: курйозна історія від ДСНС
TSN
2025-07-06T20:36:44Z
У ДСНС прокоментували інформацію про "пожежу" на ТЕЦ-6
Gazeta UA
2025-07-06T19:21:43Z
Нова модель Porsche 911 настільки ексклюзивна, що для її придбання потрібен членський статус
Топ Жир
2025-07-07T00:03:08Z
Власник Mazda скаржиться на нестерпний скрегіт гальм, який загрожує його безпеці
Топ Жир
2025-07-06T22:18:23Z
Кожен п’ятий покупець тепер витрачає понад тисячу доларів щомісяця на автомобіль
Топ Жир
2025-07-06T19:03:49Z
Стартував аж 19-им: сенсаційний пілот з Німеччини вперше в кар'єрі потрапив на подіум Формули-1
24tv
2025-07-06T18:18:36Z
Тест-драйв Ford Puma 1.0 MHEV 155: гібрид, який про керованість
AutoCentre
2025-07-06T18:06:36Z
Новий Kia K4 GT-Line не є справжнім GT, але перемагає у найважливішому: огляд
Топ Жир
2025-07-06T17:03:52Z
Фахівці назвали найбрудніші місця в салоні автомобіля та прості способи їх чищення
Gazeta UA
2025-07-06T16:15:11Z
Геймер перетворив авто Honda CR-V на контролер для Need for Speed ​​Underground
ITC
2025-07-06T16:01:29Z
Запасне колесо — у минулому, чи готові ви до ризику на дорозі?
360ua.news
2025-07-06T15:00:22Z
TikTok запускає окрему версію для користувачів у США – Reuters
InternetUA
2025-07-07T02:03:49Z
Маск планує провести установчий з’їзд для своєї America Party
УкраинФорм
2025-07-07T01:09:06Z
OpenAI працює над захистом користувачів від емоційної нестабільності у чатах зі ШІ
InternetUA
2025-07-07T01:03:51Z
Qualcomm випустить шестиядерні версії Snapdragon 8 Gen 3
InternetUA
2025-07-06T23:04:33Z
Microsoft попереджає про шпигунську кампанію китайських хакерів проти хмарних сервісів
InternetUA
2025-07-06T22:01:54Z
"Підмога з Марса": дивний слід у небі над Одесою та Кримом переполошив українців
Telegraf
2025-07-06T20:27:44Z
Не працює будильник на смартфоні Android: причини та способи вирішення проблеми
InternetUA
2025-07-06T19:51:59Z
"Творчість та її автор": кіт став зіркою мережі через "шкоду" в домі господаря
Фокус
2025-07-06T19:51:06Z
Apple готує понад 15 нових продуктів до кінця року
Portaltele
2025-07-06T19:48:59Z
Співала у Москві, запалює фотографіями в соцмережі: що відомо про колишню дружина Віталія Кличка
24tv
2025-07-07T02:06:03Z
Назарина – про Ільвес: У кваліфікації Ліги Європи поганих команд не буває
Football.ua
2025-07-06T21:39:45Z
Жіночий Євро-2025 з футболу. Норвегія обіграла Фіннляндію, Швейцарія - Ісландію
УкраинФорм
2025-07-06T21:15:46Z
Айна оновить свою угоду з Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-07-06T21:15:26Z
Скрипник: Наша мета – бути тією силою, котрою Зоря була раніше
Football.ua
2025-07-06T20:51:38Z
Крістал Пелес посилиться захисником Аякса
Football.ua
2025-07-06T20:21:30Z
Колишній суперник Кличка розповів, як завершиться реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-06T20:21:01Z
Німеччина трансферна. Літні переходи
Football.ua
2025-07-06T19:51:53Z
Шахтар — Словацко 1:1 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-06T19:48:42Z