MY.UAНовини
Контрабанда смерті: як КНДР та Росія модернізують балістичні ракети завдяки Заходу․ Дослідження
Контрабанда смерті: як КНДР та Росія модернізують балістичні ракети завдяки Заходу․ Дослідження

Контрабанда смерті: як КНДР та Росія модернізують балістичні ракети завдяки Заходу․ Дослідження

Те, що росіяни скоюють воєнні злочини проти України, не є секретом для американців, японців, швейцарців та представників інших цивілізованих держав. Абсолютно очевидним є той факт, що навіть якщо під час ракетних та безпілотних атак цілями є якісь військові об'єкти, дуже часто російське командування обирає зброю, яка є геть невибірковою, і шанси на влучання навіть в легітимну ціль без заподіяння шкоди цивільним практично відсутні.

Одним із найбільш кричущих випадків порушення міжнародного гуманітарного права є використання росіянами ракет виробництва КНДР. Вони є настільки неточними, що практично кожен їх запуск (якщо боєприпас не впаде десь у полі) призводить до масштабних руйнувань та загибелі некомбатантів. А найбільш сумним у цьому є те, що всіх цих смертей можна було б уникнути, якби держави Заходу повною мірою дотримувалися санкцій, накладених на Північну Корею. Оскільки у KN-23/KN-24 є понад 90 компонентів, виготовлених на заводах багатьох країн світу, зокрема у США, Німеччині, Нідерландах та Японії.

24 Канал разом із з фахівцями Сил оборони України, що спеціалізуються на вивченні наявного у Росії озброєння, проаналізував, які країни побічно дотичні до виготовлення режимом Кім Чен Ина вкрай потужних балістичних ракет малої дальності. Як військові КНДР брали участь у війні задовго до відправлення наземних військ. Наскільки серйозну модернізацію пройшли ракети KN-23/24 і чому це може посилити північнокорейську ядерну зброю, читайте у матеріалі.

Оскільки докази скоєння Росією воєнних злочинів є вкрай чутливою для Кремля інформацією, з безпекових причин ми не можемо опублікувати документи, з якими працювали, а також назвати імена чи посади експертів.

Ракета, яку вкрай складно збити

Як констатують експерти, що працювали на місцях падінь та прильотів, KN-24 (Hwasong-11B) або її більш далекобійна "сестра" KN-23 (Hwasong-11Ga) є вкрай складними цілями для систем ПРО. В принципі, це можна стверджувати про будь-які балістичні ракети, однак по співвідношенню пуск/збиття для російських 9М723 "Іскандер-М" виглядає значно простішим для Patriot чи SAMP/T. Для прикладу, щоб уразити лише одну KN-23, що летіла на Київ 6 червня, Повітряним силам довелося використати чимало вкрай дорогих боєприпасів для Patriot. Збити другу північнокорейську ракету оборонці неба, на жаль, не змогли.

Крім того, за останні роки росіяни взагалі використовують балістику як основний засіб ураження на великих відстанях. Оскільки в України банально немає змоги закрити власне небо протиракетними комплексами на більшій частині своєї території через відсутність достатньої кількості комплексів та змоги прикрити ці системи від атак (якщо йдеться про прифронтові та прикордонні зони). Цілком усвідомлюючи це, путінські підлеглі та поплічники цілеспрямовано б'ють по містах, які є найбільш незахищеними, а також по Києву, що залишається для Кремля пріоритетом з ураження.

На відміну від тієї самої 9М723 для ОТРК "Іскандер", що має масу бойової частини у 480 кілограмів, KN-23 та KN-23A є значно більш потужними. Їх БЧ важить до 1 тонни.


Пуск KN-23 під час випробувань на південному сході КНДР у 2019 році / Фото з офіційних джерел Корейської народної армії

Північнокорейські фахівці брали участь у війні задовго до відправлення спецпризначенців

Умовно застосування північнокорейської балістики росіянами можна розділити на дві кампанії. Перша тривала приблизно рік: з 29 грудня 2023 (деньобстрілу Запоріжжя) до кінця 2024 року, а друга ще досі не закінчилася.


З обстрілу Запоріжжя 29 грудня 2023 року почалися атаки України північнокорейськими ракетами / Фото Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації

Початок обстрілів України із застосуванням KN-23/24, за словами експертів, відзначився тим, що запускали ракети не російські фахівці, а представники армії КНДР. Поки росіяни опановували ракетний комплекс, ним оперували підлеглі Кім Чен Ина.


Склад батареї ракетного комплексу KN-23/24 / Інфографіка 24 Каналу

Після навчання переданими Москві батареями ракетних комплексів стали оперувати виключно росіяни. Балістика від північнокорейського диктатора виявилася геть неточною. Однак попри це у Кремлі хотіли обстрілювати ті тилові райони України, які через маленьку дальність не міг уразити "Іскандер". То ж північнокорейська балістика стала для росіян основним засобом обстрілу на відстані до 800 кілометрів. При тому, що попасти у заданий квадрат нею було практично неможливо.

Намагаючись обстріляти, ймовірно, один з військових об'єктів під Києвом 26 серпня 2024 року, росіяни промахнулися двома ракетами на понад півтора кілометра, а ще двома – майже на 5.

KN-23, запущені з пускових установок попарно, не могли бути націлені на жодну іншу ціль навколо. Крім того об'єкта, по якому, можливо, намагалися попасти, на відстані багатьох кілометрів не було взагалі нічого. Тому обійшлося без жертв. Між місцями прильоту однієї пари "високоточних" ракет було приблизно 800 метрів, а між іншою парою – майже 3 тисячі.


Візуалізація відстані відхилення ракет, запущених з однієї пускової по військовій цілі на Київщині / Інфографіка 24 Каналу

Кожен обстріл північнокорейськими ракетами є невибірковим

Було й чимало обстрілів, коли ніхто з фахівців взагалі не міг визначити, куди намагалися поцілити вороги. Наприклад, 23 січня 2024 о 15:00 російські військові завдали ракетного удару по Покровському району Донецької області. Дві корейські KN-23/24 впали у відкритому полі у селах Звірове та Гришине, а ще дві – вщент знищили приватні будинки на вулиці Олекси Береста, 54 у Покровську та на вулиці Новій, 32 у селі Рівному.


Розліт ракет, ймовірно запущених по одній цілі / Інфографіка 24 Каналу

На великій відстані від кожного місця прильоту не було жодних об'єктів військового або подвійного призначення. Тобто якщо припустити, що росіяни поцілили куди хотіли, йдеться про цілеспрямоване вбивство мирних українців. В іншому випадку напад є невибірковим, що не менш грубо порушує міжнародне гуманітарне право. Адже сторони будь-якого збройного конфлікту мають розрізняти цивільне населення від комбатантів, а також утримуватися від ударів у випадку, коли вони можуть завдати шкоди не воєнним об'єктам.

Внаслідок цього обстрілу Покровського району загинуло 9 осіб, з яких 5 дітей. Ще 11 людей постраждали.

В одному з будинків, куди прилетіло, перебувала велика родина, яка переїхала з окупованих росіянами територій. Люди тікали від російської орди – для них виділили помешкання у селі… Від людей взагалі нічого не залишилося. Неможливо було навіть знайти рештки тіл.


Результат удару північнокорейською ракетою по околицях Покровська / Фото ДСНС України у Донецькій області

Загалом за час умовної першої кампанії застосування KN-23/24 було чимало обстрілів, які призвели до масової загибелі цивільних. Утім, попри очевидну неспроможність уразити військові об'єкти, росіяни все одно запускали ці ракети у щільно забудовані райони різних міст.

Так, загарбники 23 лютого 2024 вдарили по Павлограду Дніпропетровської області, 18 серпня того ж року – по селу Рожівка біля Броварів на Київщині. 26 серпня та 2 вересня 2024 били по Дніпру, а 31 грудня – по Василькову Київської області.

Корейці не лише випробовують ракети в Україні, але й модернізують їх

У 2025 році по нас почали гатити вже більш точними північнокорейськими балістичними ракетами. Їх відхилення від запрограмованої точки призначення вже не вимірюється у кілометрах, а у сотнях метрів. То ж KN-23/24 все ще підпадають під заборону застосування у густонаселених районах як такі, що не здатні забезпечити вибірковість цілей.

А проте факт залишається фактом: інженери КНДР значно просунулися в удосконаленні власної балістики. Можна лише припускати, чи дотичні до цього китайці, однак без причетності росіян такі успіхи пхеньянського ВПК пояснити було б вкрай складно.

Раніше Hwasong-11Ga/B після пуску практично не могла наводитися на точку прильоту. Після виходу на космічну висоту, вона починала падати, а системи коригування польоту банально не могли забезпечити вихід на потрібну траєкторію. Наразі цю глобальну проблему вже практично усунули.

Співпраця між Кремлем та Північною Кореєю настільки глибока, що зовсім не дивно, якщо російські ракетники передають своїм колегам технології в обмін на боєприпаси. Або ж просто допомагають поліпшити системи наведення балістичних ракет, чи навіть встановлюють власні вузли на ці ракети. Вимушені визнати, що у випадку попадань по об'єктах нашого ВПК, KN-23 та KN-24 наносять значні руйнування.

Яскравим прикладом неточного пуску модернізованої північнокорейської балістики можна назвати прильот у двоповерховий багатоквартирний будинок на Кременецькому провулку, 5 у Києві. Вочевидь, росіяни хотіли поцілити по державному підприємству "АТ "Антонов", територія якого починається через 600 метрів від місця вибуху.

Вкрай потужний прильот перетворив чималу будівлю на купу сміття. Загинули 13 людей, ще 90 було поранено. У радіусі 300 метрів пошкоджено 15 будинків.


Від двоповерхової будівлі у Києві практично нічого не залишилося / Фото ДСНС України у Києві

Подібних ударів по нашій території з боку росіян дуже багато. Адже північнокорейські ракети воєнні злочинці запускають у середньому по дві щодня, від чого практично кожен раз гинуть цивільні українці. Останній кричущий випадок (із масовими жертвами) – загибель трьох дітей у Коростишеві Житомирської області. Російські ракетники поцілили KN-23 у будинок, де мешкала родина Мартинюків.


Місце попадання KN-23 у Коростишеві Житомирської області / Фото ДСНС Житомирщини

17-річний Роман, 12-річна Тамара та молодший за неї на 4 роки Станіслав опинилися під завалами. Рятувальники деблокували вже їх тіла.


Загиблі діти з родини Мартинюків / Фото з фейсбуку ліцею № 1 імені Густава Олізара Коростишівської міської ради

Як і в абсолютній більшості обстрілів України із застосуванням балістичних ракет корейського виробництва, ніяких військових об'єктів у радіусі багатьох кілометрів від місця прильоту у Коростишеві не було. Експерти підозрюють, що KN-23 відхилилася від цілі на величезну відстань через те, що росіяни намагалися запустити її на граничну з максимальною дальність. Відстань від будинку родини Мартинюків до місця роботи північнокорейського комплексу сягає приблизно 750 кілометрів.

Ракета, якої не мало бути

Хоча ані Москва, ані Пхеньян не визнають факту продажу ракет малої дальності, їх купівля порушує купу санкцій та резолюцій. Північна Корея перебуває під обмеженнями, що передбачають повну заборону на торгівлю та обмін зброєю і технологіями. Росія, Китай, США, Велика Британія та Франція, а також 10 непостійних членів Радбезу ООН у різні роки одноголосно приймали резолюції, що юридично зобов'язують всі країни-члени Організації Об'єднаних Націй дотримуватися ембарго, контролювати кінцевих споживачів продукції військового та подвійного призначення, аби вона не потрапила до Пхеньяну. А також за потреби перевіряти кораблі, що прямують до КНДР.

У 2006 році такі санкції у якості обраного Генасамблеєю члена Радбезу підтримувала Японія (резолюція 1718). У 2009 за розширення обмежень голосував представник Німеччини (резолюція 1874). Третя резолюція, яка мала ще більш обмежити здатність КНДР виробляти зброю, була прийнята у 2016 році (2321).

Утім, попри всі санкційні обмеження, Північна Корея цілком спокійно продовжила виготовлення балістичних ракет усіх дальностей, зокрема й тих, що можуть нести ядерні заряди на відстань до 5500 і більше кілометрів. При цьому для виготовлення кожного такого боєприпасу Пхеньян закуповує безліч деталей у країн Заходу.

Які виробники та країни "допомагають" виготовляти північнокорейську балістику?

У блоці керування та контролю роботи систем управління балістичною ракетою KN-23/24, українські фахівці знайшли майже 90 компонентів іноземного виробництва.

Продукція 16 компаній-техногігантів зі Сполучених Штатів Америки, 9 з КНР, 5 зі Швейцарії, 4 з Японії, 2 з Німеччини, а також однієї нідерландської фірми опинилася у Північній Кореї, щоб згодом забезпечити політ смертоносної ракети для вбивства цивільних українців.

Дивіться перелік компаній, чию продукцію використовує КНДР для виробництва ракет KN-23/24:

Левова частка цих деталей не підпадає під продукцію військового призначення, однак виробники мають контролювати кінцевих споживачів мікросхем. Утім, факт залишається фактом: Кім Чен Ин отримує вдосталь західних товарів, аби мати змогу погрожувати всьому світу.

Зрозуміло, що не йдеться про прямі контракти та постачання мосфетів, діодів, датчиків тощо підприємствам північнокорейського військово-промислового комплексу, а йдеться про контрабандне завезення товарів до Північної Кореї.

Географічне розташування КНДР, обмеження авіа- та морського сполучення роблять можливими лише незаконні постачання західних компонентів через Росію та Китай – єдині країни, що мають із Пхеньяном сухопутні кордони (крім Південної Кореї, звісно, але лінію демаркації через 38 паралель пройти практично нереально).

Росія до 2022 року цілком могла допомагати режиму Кім Чен Ина, проте після нападу на Україну їй так само складно знайти комплектовання для власних ракет. Та й завозити їх на свою територію теж нелегко. Тож абсолютна більшість електронних виробів для виготовлення усіх ракет сімейства Hwasong, найімовірніше, надходить винятково через Китайську Народну Республіку, яка так само перебуває у зоні потенційного ураження KN-23/24, як Росія, Японія та Південна Корея. Адже ніхто не може гарантувати, що північнокорейський диктатор не використовуватиме свою зброю навіть проти власних союзників.


Китай, Росія, Японія та Південна Корея перебувають у зоні потенційного ураження ракетами KN-23/24 / Скриншот з Google Maps

Як і у випадку зпостачанням підсанкційної продукції до Росії, найбільш ймовірно, заводи-виробники продають свої електронні компоненти підставним компаніям. Однак наявність фейкових посередників не звільняє західних техногігантів від відповідальності. Оскільки якби у цивілізованих країнах дійсно дотримувалися санкцій, контролювали шляхи розповсюдження залучених до виробництва зброї деталей, і Москва, і Пхеньян, і купа інших країн, що наразі підривають світовий порядок, були б взагалі неспроможними виготовляти ракети.

Прийнятих на озброєння у 2018 році KN-23 та KN-24 взагалі не мало б існувати, оскільки без західних компонентів КНДР ніколи не змогла поставити їх на конвеєр, а росіяни б не отримали змогу обстрілювати Україну цими ракетами.

Утім, історія не має зворотної дії, а фактичний союз Кім Чен Ина з Путіним відкриває для Північної Кореї нові можливості. Бойові застосування Hwasong-11Ga/B у війні Росії проти нашої держави та подальша їх модернізація можуть значно вплинути на країни Заходу. Адже якМосква покращує свої "Іскандери-М", так згодом може зробити й КНДР. Ба більше, ті напрацювання, що вже призводять до покращення KN-23/24, цілком можуть бути інтегровані у північнокорейські ракети більшої дальності, аж до міжконтинентального ядерного озброєння. При цьому сучасні комплекси протиракетної оборони змінюються значно повільніше за самі засоби ураження, то ж ракети Кім Чен Ина можуть стати недосяжними для збиття зенітними ракетами для MIM-104 Patriot та навіть більш новітніх THAAD. А це означає, що ракети з деталями американського, японського, німецького та іншого західного походження можуть полетіти на голови жителів країн-виробників. ПринаймніКім Чен Ин постійно погрожує США ядерним ударом. Та й самі росіяни цілком можуть завдати удару по Європі за допомогою як, власне, свого озброєння, так і тих самих KN-23/KN-24.

Теги за темою
КНДР
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Плоскостопость, деформации пальцев и проблемы со спиной: чем опасны детские ходунцы
Знай
2025-07-06T16:51:25Z
Как "оживить" поджелудочную с помощью каши: простой рецепт для здоровья и энергии
Знай
2025-07-06T15:12:03Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Сок для здоровья сердца: ученые назвали самый лучший напиток для женщин после 50 лет
Gazeta UA
2025-07-05T14:06:48Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Нацбанк выпустил новую монету номиналом 10 грн: в чем ее особенность
TSN
2025-07-06T16:06:24Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Украинцев душат завышенными коммунальными платежками: даже переплаты не засчитают - ОСМД требуют изменений
Знай
2025-07-06T17:42:07Z
ПФУ доплатит к пенсии 920 гривен: кто может претендовать на ощутимый бонус
Знай
2025-07-06T17:30:37Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Убийство "героя РФ" и провал Трампа в переговорах с Путиным: о чем пишут мировые СМИ
Gazeta UA
2025-07-06T08:39:28Z
Путин не боится Трампа: диктатор верит, что президент США никогда не пойдет на этот шаг
Comments UA
2025-07-06T16:42:57Z
Разрушены, но не сломаны: Украина восстанавливает заповедники после агрессии РФ и закладывает основы экологического будущего
Знай
2025-07-06T17:39:57Z
Рада не будет раскрывать банковскую тайну – Гетманцев
Корреспондент
2025-07-06T17:39:43Z
В июне пытались устранить Буданова, но он сохранил должность - The Economist
TSN
2025-07-06T16:06:49Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
В МИД ответили на одно из ключевых требований России: согласна ли Украина
Comments UA
2025-07-06T10:21:45Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дипломы теряют значение: на рынке труда – новые критерии, кого возьмут на работу в первую очередь
Знай
2025-07-06T16:30:52Z
Даже есть – уже роскошь: уровень бедности в Украине зашкаливает
Знай
2025-07-06T15:42:45Z
Меньше воробьев, больше попугаев и фламинго: орнитолог рассказал о птицах, живущих в Украине
Фокус
2025-07-06T17:24:23Z
В Нидерландах вырастет плата за убежище для работающих украинцев
Новости Украины
2025-07-06T17:12:46Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Коммуналка станет бесплатной: кому из украинцев спишут все начисления за услуги ЖКХ
Знай
2025-07-06T09:30:49Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Было ли в Украине 50 градусов жары: какой температурный рекорд за всю историю наблюдений
Comments UA
2025-07-06T17:30:40Z
Гороскоп на неделю: эти знаки получат интересные предложения и много денег
Gazeta UA
2025-07-06T16:45:46Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Как пожарить рыбу с идеальной корочкой: пять секретов
Gazeta UA
2025-07-06T17:21:08Z
Киш Лорен на ужин: записывайте пошаговый классический рецепт французского блюда
Gazeta UA
2025-07-06T16:18:00Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Барабанщик группы "Жадан и Собаки" мобилизовался в ряды Нацгвардии
TSN
2025-07-06T17:27:00Z
Брэд Питт требует допроса Джоли из-за продажи доли их бизнеса россиянину: новые подробности скандала
TSN
2025-07-06T16:21:01Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Россияне опубликовали видео, на котором атакуют авто ГСЧС в Херсоне
Апостроф
2025-07-06T16:12:14Z
ОВА показала последствия удара по Николаеву
Корреспондент
2025-07-06T11:00:22Z
"Я всех вас уволю!": львовский чиновник устроил пьяный дебош в центре города - бросался на людей и махал удостоверением
Знай
2025-07-06T17:51:53Z
Выжигает все: появилось видео подрыва термобарической части дрона "Шахед"
Фокус
2025-07-06T17:51:01Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Ударили по голове вместо предоставления документов: Ровенский ТЦК об инциденте с нападением на военного
TSN
2025-07-06T12:21:25Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Для чего водители держат в бардачке автомобиля лак для ногтей: многие не догадываются
Gazeta UA
2025-07-06T11:15:55Z
Штраф за автомобильный видеорегистратор: кому грозит и что делать
Знай
2025-07-06T07:21:39Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
После поражения - разгром: Динамо "отплатило" Кишварде в товарищеской игре
Корреспондент
2025-07-06T17:12:47Z
Долгожданный гол: форвард Динамо забил впервые за почти пять лет
Корреспондент
2025-07-06T16:27:03Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Тайсон Фьюри опубликовал в соцсетях новость с Путиным
ZN UA
2025-07-06T16:18:55Z
На войне погиб украинский спортсмен "Джин"
Telegraf
2025-07-06T16:15:46Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
"Заметные различия": ученые рассказали, почему хозяева котов и собак умнее всех остальных
Фокус
2025-07-06T17:12:43Z
Впервые зафиксирован двойной взрыв белого карлика: что осталось после гибели звезды
TSN
2025-07-06T16:06:51Z
СМИ узнали, куда Microsoft направит сэкономленные на тысячах уволенных сотрудников Xbox средства
GameMag
2025-07-06T16:04:45Z
Разработчик: Графические возможности Nintendo Switch 2 и Xbox Series S в целом сопоставимы
GameMag
2025-07-06T15:24:08Z
"Ничем хорошим это не закончится": Основатель Arkane Studios Рафаэль Колантонио раскритиковал Xbox Game Pass
GameMag
2025-07-06T14:48:13Z
Основные ошибки, "убивающие" батарею смартфона: этого делать не стоит
Gazeta UA
2025-07-06T13:57:57Z