MY.UAНовини
Контрабанда смерті: як КНДР та Росія модернізують балістичні ракети завдяки Заходу․ Дослідження
Контрабанда смерті: як КНДР та Росія модернізують балістичні ракети завдяки Заходу․ Дослідження

Контрабанда смерті: як КНДР та Росія модернізують балістичні ракети завдяки Заходу․ Дослідження

Те, що росіяни скоюють воєнні злочини проти України, не є секретом для американців, японців, швейцарців та представників інших цивілізованих держав. Абсолютно очевидним є той факт, що навіть якщо під час ракетних та безпілотних атак цілями є якісь військові об'єкти, дуже часто російське командування обирає зброю, яка є геть невибірковою, і шанси на влучання навіть в легітимну ціль без заподіяння шкоди цивільним практично відсутні.

Одним із найбільш кричущих випадків порушення міжнародного гуманітарного права є використання росіянами ракет виробництва КНДР. Вони є настільки неточними, що практично кожен їх запуск (якщо боєприпас не впаде десь у полі) призводить до масштабних руйнувань та загибелі некомбатантів. А найбільш сумним у цьому є те, що всіх цих смертей можна було б уникнути, якби держави Заходу повною мірою дотримувалися санкцій, накладених на Північну Корею. Оскільки у KN-23/KN-24 є понад 90 компонентів, виготовлених на заводах багатьох країн світу, зокрема у США, Німеччині, Нідерландах та Японії.

24 Канал разом із з фахівцями Сил оборони України, що спеціалізуються на вивченні наявного у Росії озброєння, проаналізував, які країни побічно дотичні до виготовлення режимом Кім Чен Ина вкрай потужних балістичних ракет малої дальності. Як військові КНДР брали участь у війні задовго до відправлення наземних військ. Наскільки серйозну модернізацію пройшли ракети KN-23/24 і чому це може посилити північнокорейську ядерну зброю, читайте у матеріалі.

Оскільки докази скоєння Росією воєнних злочинів є вкрай чутливою для Кремля інформацією, з безпекових причин ми не можемо опублікувати документи, з якими працювали, а також назвати імена чи посади експертів.

Ракета, яку вкрай складно збити

Як констатують експерти, що працювали на місцях падінь та прильотів, KN-24 (Hwasong-11B) або її більш далекобійна "сестра" KN-23 (Hwasong-11Ga) є вкрай складними цілями для систем ПРО. В принципі, це можна стверджувати про будь-які балістичні ракети, однак по співвідношенню пуск/збиття для російських 9М723 "Іскандер-М" виглядає значно простішим для Patriot чи SAMP/T. Для прикладу, щоб уразити лише одну KN-23, що летіла на Київ 6 червня, Повітряним силам довелося використати чимало вкрай дорогих боєприпасів для Patriot. Збити другу північнокорейську ракету оборонці неба, на жаль, не змогли.

Крім того, за останні роки росіяни взагалі використовують балістику як основний засіб ураження на великих відстанях. Оскільки в України банально немає змоги закрити власне небо протиракетними комплексами на більшій частині своєї території через відсутність достатньої кількості комплексів та змоги прикрити ці системи від атак (якщо йдеться про прифронтові та прикордонні зони). Цілком усвідомлюючи це, путінські підлеглі та поплічники цілеспрямовано б'ють по містах, які є найбільш незахищеними, а також по Києву, що залишається для Кремля пріоритетом з ураження.

На відміну від тієї самої 9М723 для ОТРК "Іскандер", що має масу бойової частини у 480 кілограмів, KN-23 та KN-23A є значно більш потужними. Їх БЧ важить до 1 тонни.


Пуск KN-23 під час випробувань на південному сході КНДР у 2019 році / Фото з офіційних джерел Корейської народної армії

Північнокорейські фахівці брали участь у війні задовго до відправлення спецпризначенців

Умовно застосування північнокорейської балістики росіянами можна розділити на дві кампанії. Перша тривала приблизно рік: з 29 грудня 2023 (деньобстрілу Запоріжжя) до кінця 2024 року, а друга ще досі не закінчилася.


З обстрілу Запоріжжя 29 грудня 2023 року почалися атаки України північнокорейськими ракетами / Фото Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації

Початок обстрілів України із застосуванням KN-23/24, за словами експертів, відзначився тим, що запускали ракети не російські фахівці, а представники армії КНДР. Поки росіяни опановували ракетний комплекс, ним оперували підлеглі Кім Чен Ина.


Склад батареї ракетного комплексу KN-23/24 / Інфографіка 24 Каналу

Після навчання переданими Москві батареями ракетних комплексів стали оперувати виключно росіяни. Балістика від північнокорейського диктатора виявилася геть неточною. Однак попри це у Кремлі хотіли обстрілювати ті тилові райони України, які через маленьку дальність не міг уразити "Іскандер". То ж північнокорейська балістика стала для росіян основним засобом обстрілу на відстані до 800 кілометрів. При тому, що попасти у заданий квадрат нею було практично неможливо.

Намагаючись обстріляти, ймовірно, один з військових об'єктів під Києвом 26 серпня 2024 року, росіяни промахнулися двома ракетами на понад півтора кілометра, а ще двома – майже на 5.

KN-23, запущені з пускових установок попарно, не могли бути націлені на жодну іншу ціль навколо. Крім того об'єкта, по якому, можливо, намагалися попасти, на відстані багатьох кілометрів не було взагалі нічого. Тому обійшлося без жертв. Між місцями прильоту однієї пари "високоточних" ракет було приблизно 800 метрів, а між іншою парою – майже 3 тисячі.


Візуалізація відстані відхилення ракет, запущених з однієї пускової по військовій цілі на Київщині / Інфографіка 24 Каналу

Кожен обстріл північнокорейськими ракетами є невибірковим

Було й чимало обстрілів, коли ніхто з фахівців взагалі не міг визначити, куди намагалися поцілити вороги. Наприклад, 23 січня 2024 о 15:00 російські військові завдали ракетного удару по Покровському району Донецької області. Дві корейські KN-23/24 впали у відкритому полі у селах Звірове та Гришине, а ще дві – вщент знищили приватні будинки на вулиці Олекси Береста, 54 у Покровську та на вулиці Новій, 32 у селі Рівному.


Розліт ракет, ймовірно запущених по одній цілі / Інфографіка 24 Каналу

На великій відстані від кожного місця прильоту не було жодних об'єктів військового або подвійного призначення. Тобто якщо припустити, що росіяни поцілили куди хотіли, йдеться про цілеспрямоване вбивство мирних українців. В іншому випадку напад є невибірковим, що не менш грубо порушує міжнародне гуманітарне право. Адже сторони будь-якого збройного конфлікту мають розрізняти цивільне населення від комбатантів, а також утримуватися від ударів у випадку, коли вони можуть завдати шкоди не воєнним об'єктам.

Внаслідок цього обстрілу Покровського району загинуло 9 осіб, з яких 5 дітей. Ще 11 людей постраждали.

В одному з будинків, куди прилетіло, перебувала велика родина, яка переїхала з окупованих росіянами територій. Люди тікали від російської орди – для них виділили помешкання у селі… Від людей взагалі нічого не залишилося. Неможливо було навіть знайти рештки тіл.


Результат удару північнокорейською ракетою по околицях Покровська / Фото ДСНС України у Донецькій області

Загалом за час умовної першої кампанії застосування KN-23/24 було чимало обстрілів, які призвели до масової загибелі цивільних. Утім, попри очевидну неспроможність уразити військові об'єкти, росіяни все одно запускали ці ракети у щільно забудовані райони різних міст.

Так, загарбники 23 лютого 2024 вдарили по Павлограду Дніпропетровської області, 18 серпня того ж року – по селу Рожівка біля Броварів на Київщині. 26 серпня та 2 вересня 2024 били по Дніпру, а 31 грудня – по Василькову Київської області.

Корейці не лише випробовують ракети в Україні, але й модернізують їх

У 2025 році по нас почали гатити вже більш точними північнокорейськими балістичними ракетами. Їх відхилення від запрограмованої точки призначення вже не вимірюється у кілометрах, а у сотнях метрів. То ж KN-23/24 все ще підпадають під заборону застосування у густонаселених районах як такі, що не здатні забезпечити вибірковість цілей.

А проте факт залишається фактом: інженери КНДР значно просунулися в удосконаленні власної балістики. Можна лише припускати, чи дотичні до цього китайці, однак без причетності росіян такі успіхи пхеньянського ВПК пояснити було б вкрай складно.

Раніше Hwasong-11Ga/B після пуску практично не могла наводитися на точку прильоту. Після виходу на космічну висоту, вона починала падати, а системи коригування польоту банально не могли забезпечити вихід на потрібну траєкторію. Наразі цю глобальну проблему вже практично усунули.

Співпраця між Кремлем та Північною Кореєю настільки глибока, що зовсім не дивно, якщо російські ракетники передають своїм колегам технології в обмін на боєприпаси. Або ж просто допомагають поліпшити системи наведення балістичних ракет, чи навіть встановлюють власні вузли на ці ракети. Вимушені визнати, що у випадку попадань по об'єктах нашого ВПК, KN-23 та KN-24 наносять значні руйнування.

Яскравим прикладом неточного пуску модернізованої північнокорейської балістики можна назвати прильот у двоповерховий багатоквартирний будинок на Кременецькому провулку, 5 у Києві. Вочевидь, росіяни хотіли поцілити по державному підприємству "АТ "Антонов", територія якого починається через 600 метрів від місця вибуху.

Вкрай потужний прильот перетворив чималу будівлю на купу сміття. Загинули 13 людей, ще 90 було поранено. У радіусі 300 метрів пошкоджено 15 будинків.


Від двоповерхової будівлі у Києві практично нічого не залишилося / Фото ДСНС України у Києві

Подібних ударів по нашій території з боку росіян дуже багато. Адже північнокорейські ракети воєнні злочинці запускають у середньому по дві щодня, від чого практично кожен раз гинуть цивільні українці. Останній кричущий випадок (із масовими жертвами) – загибель трьох дітей у Коростишеві Житомирської області. Російські ракетники поцілили KN-23 у будинок, де мешкала родина Мартинюків.


Місце попадання KN-23 у Коростишеві Житомирської області / Фото ДСНС Житомирщини

17-річний Роман, 12-річна Тамара та молодший за неї на 4 роки Станіслав опинилися під завалами. Рятувальники деблокували вже їх тіла.


Загиблі діти з родини Мартинюків / Фото з фейсбуку ліцею № 1 імені Густава Олізара Коростишівської міської ради

Як і в абсолютній більшості обстрілів України із застосуванням балістичних ракет корейського виробництва, ніяких військових об'єктів у радіусі багатьох кілометрів від місця прильоту у Коростишеві не було. Експерти підозрюють, що KN-23 відхилилася від цілі на величезну відстань через те, що росіяни намагалися запустити її на граничну з максимальною дальність. Відстань від будинку родини Мартинюків до місця роботи північнокорейського комплексу сягає приблизно 750 кілометрів.

Ракета, якої не мало бути

Хоча ані Москва, ані Пхеньян не визнають факту продажу ракет малої дальності, їх купівля порушує купу санкцій та резолюцій. Північна Корея перебуває під обмеженнями, що передбачають повну заборону на торгівлю та обмін зброєю і технологіями. Росія, Китай, США, Велика Британія та Франція, а також 10 непостійних членів Радбезу ООН у різні роки одноголосно приймали резолюції, що юридично зобов'язують всі країни-члени Організації Об'єднаних Націй дотримуватися ембарго, контролювати кінцевих споживачів продукції військового та подвійного призначення, аби вона не потрапила до Пхеньяну. А також за потреби перевіряти кораблі, що прямують до КНДР.

У 2006 році такі санкції у якості обраного Генасамблеєю члена Радбезу підтримувала Японія (резолюція 1718). У 2009 за розширення обмежень голосував представник Німеччини (резолюція 1874). Третя резолюція, яка мала ще більш обмежити здатність КНДР виробляти зброю, була прийнята у 2016 році (2321).

Утім, попри всі санкційні обмеження, Північна Корея цілком спокійно продовжила виготовлення балістичних ракет усіх дальностей, зокрема й тих, що можуть нести ядерні заряди на відстань до 5500 і більше кілометрів. При цьому для виготовлення кожного такого боєприпасу Пхеньян закуповує безліч деталей у країн Заходу.

Які виробники та країни "допомагають" виготовляти північнокорейську балістику?

У блоці керування та контролю роботи систем управління балістичною ракетою KN-23/24, українські фахівці знайшли майже 90 компонентів іноземного виробництва.

Продукція 16 компаній-техногігантів зі Сполучених Штатів Америки, 9 з КНР, 5 зі Швейцарії, 4 з Японії, 2 з Німеччини, а також однієї нідерландської фірми опинилася у Північній Кореї, щоб згодом забезпечити політ смертоносної ракети для вбивства цивільних українців.

Дивіться перелік компаній, чию продукцію використовує КНДР для виробництва ракет KN-23/24:

Левова частка цих деталей не підпадає під продукцію військового призначення, однак виробники мають контролювати кінцевих споживачів мікросхем. Утім, факт залишається фактом: Кім Чен Ин отримує вдосталь західних товарів, аби мати змогу погрожувати всьому світу.

Зрозуміло, що не йдеться про прямі контракти та постачання мосфетів, діодів, датчиків тощо підприємствам північнокорейського військово-промислового комплексу, а йдеться про контрабандне завезення товарів до Північної Кореї.

Географічне розташування КНДР, обмеження авіа- та морського сполучення роблять можливими лише незаконні постачання західних компонентів через Росію та Китай – єдині країни, що мають із Пхеньяном сухопутні кордони (крім Південної Кореї, звісно, але лінію демаркації через 38 паралель пройти практично нереально).

Росія до 2022 року цілком могла допомагати режиму Кім Чен Ина, проте після нападу на Україну їй так само складно знайти комплектовання для власних ракет. Та й завозити їх на свою територію теж нелегко. Тож абсолютна більшість електронних виробів для виготовлення усіх ракет сімейства Hwasong, найімовірніше, надходить винятково через Китайську Народну Республіку, яка так само перебуває у зоні потенційного ураження KN-23/24, як Росія, Японія та Південна Корея. Адже ніхто не може гарантувати, що північнокорейський диктатор не використовуватиме свою зброю навіть проти власних союзників.


Китай, Росія, Японія та Південна Корея перебувають у зоні потенційного ураження ракетами KN-23/24 / Скриншот з Google Maps

Як і у випадку зпостачанням підсанкційної продукції до Росії, найбільш ймовірно, заводи-виробники продають свої електронні компоненти підставним компаніям. Однак наявність фейкових посередників не звільняє західних техногігантів від відповідальності. Оскільки якби у цивілізованих країнах дійсно дотримувалися санкцій, контролювали шляхи розповсюдження залучених до виробництва зброї деталей, і Москва, і Пхеньян, і купа інших країн, що наразі підривають світовий порядок, були б взагалі неспроможними виготовляти ракети.

Прийнятих на озброєння у 2018 році KN-23 та KN-24 взагалі не мало б існувати, оскільки без західних компонентів КНДР ніколи не змогла поставити їх на конвеєр, а росіяни б не отримали змогу обстрілювати Україну цими ракетами.

Утім, історія не має зворотної дії, а фактичний союз Кім Чен Ина з Путіним відкриває для Північної Кореї нові можливості. Бойові застосування Hwasong-11Ga/B у війні Росії проти нашої держави та подальша їх модернізація можуть значно вплинути на країни Заходу. Адже якМосква покращує свої "Іскандери-М", так згодом може зробити й КНДР. Ба більше, ті напрацювання, що вже призводять до покращення KN-23/24, цілком можуть бути інтегровані у північнокорейські ракети більшої дальності, аж до міжконтинентального ядерного озброєння. При цьому сучасні комплекси протиракетної оборони змінюються значно повільніше за самі засоби ураження, то ж ракети Кім Чен Ина можуть стати недосяжними для збиття зенітними ракетами для MIM-104 Patriot та навіть більш новітніх THAAD. А це означає, що ракети з деталями американського, японського, німецького та іншого західного походження можуть полетіти на голови жителів країн-виробників. ПринаймніКім Чен Ин постійно погрожує США ядерним ударом. Та й самі росіяни цілком можуть завдати удару по Європі за допомогою як, власне, свого озброєння, так і тих самих KN-23/KN-24.

Теги за темою
КНДР
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Рок-н-рольні небеса кличуть: як і де поховають Оззі Осборна
GlavRed
2025-07-27T23:27:39Z
Дружина зірки Кварталу 95 натякнула на вагітність
GlavRed
2025-07-27T22:27:20Z
"Дайте Україні зброю": Лайма Вайкуле жорстко розповіла про головне
GlavRed
2025-07-27T21:27:39Z
Захопливі та цікаві: 3 українські фільми для сімейного вихідного
24tv
2025-07-27T19:57:33Z
Найтрендовіший принт літа: цей манікюр підкорив серця світових зірок
24tv
2025-07-27T19:30:00Z
Потап повертається в Україну: названо точну дату
GlavRed
2025-07-27T19:27:10Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав, який вигляд має його старша донька
24tv
2025-07-27T18:51:17Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T18:03:07Z
Джордж Мартін схвалює: «Супермен» здається чудовим, «Андор» став родзинкою року»
ITC
2025-07-27T16:39:59Z
Лікарі попереджають: ChatGPT може провокувати психози у вразливих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T00:00:44Z
В Охматдиті вже у серпні буде відновлене відділення трансплантації кісткового мозку - Свириденко
УкраинФорм
2025-07-27T19:48:08Z
Мінімальний мінімум: скільки кроків щодня слід проходити
24tv
2025-07-27T17:42:54Z
Зеленський нагородив медиків з нагоди професійного свята
УкраинФорм
2025-07-27T16:27:20Z
Це не жарти: як уберегти собак від серйозних небезпек влітку
Telegraf
2025-07-27T16:27:06Z
Зеленський відзначив державними нагородами медиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:18:37Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Ваша сумка приховує секрет: стало відомо, що розкривають стародавні повір’я
GlavRed
2025-07-27T23:27:44Z
Лише борошно і масло: ця випічка замінить вам хліб
24tv
2025-07-27T20:45:05Z
Тест: що ваш улюблений колір говорить про вас
TSN
2025-07-27T20:36:08Z
Важкодоступне, але неймовірно красиве: де на Закарпатті шукати лісове озеро бірюзового кольору
24tv
2025-07-27T19:33:29Z
Коли влітку обрізати малину: це миттєво збільшить урожай
24tv
2025-07-27T19:27:14Z
Тварини кращі за колишніх: дослідження учасників ШІ-тренду виявило вкрай несподівану тенденцію
24tv
2025-07-27T19:09:29Z
Їх зʼїдять ще до того, як вони вистигнуть: оригінальні котлети з минтая та картоплі
24tv
2025-07-27T19:00:13Z
Припинити боротьбу: коли варто віддати чоловіка коханці
Знай
2025-07-27T17:51:45Z
Соковиті, ароматні, незабутні: як приготувати ідеальні фаршировані перці
Telegraf
2025-07-27T17:00:10Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Сербія не запроваджуватиме санкції проти Росії: Вучич пояснив причину
TSN
2025-07-28T00:36:48Z
Уже "припікає": є причина, чому Путін справді може погодитися на зустріч з Зеленським
24tv
2025-07-28T00:33:24Z
Росія здійснює масований ракетний удар по Україні
TSN
2025-07-27T23:48:16Z
Мерц привітав укладення торговельної угоди між Євросоюзом і США
УкраинФорм
2025-07-27T23:15:49Z
Трамп хотів віддати Путіну Крим та деякі області України – очільниця МЗС Австрії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T23:12:34Z
Трамп: Ізраїлю доведеться ухвалити рішення щодо Гази після провалу угоди з ХАМАС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T23:09:07Z
ФСБ почали репресії проти російських еліт – NYT
iPress
2025-07-27T23:03:46Z
Винні вітрові електростанції: Трамп зробив несподівану заяву про те, чому кити почали частіше гинути
Фокус
2025-07-27T22:30:26Z
У Чорному морі помітили синього краба: екологи розповіли, чим небезпечний хижий "прибулець"
Фокус
2025-07-28T00:51:10Z
Безпілотники атакували Ростовську область
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T00:36:50Z
Росія вперше за пів року збільшила використання бронетехніки: в ISW припустили, що за цим стоїть
24tv
2025-07-28T00:03:57Z
Сім разів обдурив смерть: як живе хорватський педагог, якого називають "найневезучішою" людиною у світі
Фокус
2025-07-27T23:42:15Z
Росіяни атакують ракетами Україну: бомбардувальники здійснили пуски
Telegraf
2025-07-27T23:39:24Z
Стріляють бойовими кулями: Японія відкликає тисячі іграшкових пістолетів, завезених з Китаю
24tv
2025-07-27T23:33:30Z
Помер одіозний аграрій, який за життя збудував собі мавзолей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T22:33:09Z
Американська компанія планує розгорнути виробництво гелікоптерів в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T22:09:31Z
В одному з міст офіційно заборонено помирати: у чому причина
TSN
2025-07-27T21:36:43Z
У Києві пролунали вибухи: внаслідок атаки "Шахедів" пошкоджена житлова багатоповерхівка, є постраждалі
Фокус
2025-07-28T00:30:34Z
У Києві внаслідок атаки дрона постраждало вісім людей
TSN
2025-07-28T00:21:58Z
В Києві прогриміли вибухи: столиця відбила атаку російських безпілотників
Telegraf
2025-07-27T23:57:18Z
Шахраї з сімейного підряду: чоловік у колонії, його дружина і теща продавали неіснуючі дрова онлайн
InternetUA
2025-07-27T21:19:28Z
Барон із бункера: аферист 9 років зображав посла неіснуючих країн - мав два будинки та безліч авто
Знай
2025-07-27T20:51:59Z
Знищено будівлю Тамбовського порохового заводу: ЗМІ виклали фото уражень російських об'єктів
24tv
2025-07-27T19:09:45Z
Негода покалічила підлітків на Одещині, одна дитина не вижила
Telegraf
2025-07-27T18:51:29Z
Удар по автобусу на Сумщині: одна з поранених у вкрай тяжкому стані
УкраинФорм
2025-07-27T18:36:30Z
25-річний чоловік заволодів телефоном батька, перевів собі його гроші та оформив на нього кредити
InternetUA
2025-07-27T18:27:16Z
Київ атакували безпілотники ворога: є наслідки та багато постраждалих
24tv
2025-07-28T00:33:09Z
Життя трьох знаків зодіаку кардинально зміниться в серпні: хто у списку
GlavRed
2025-07-28T00:27:23Z
Росія вдарила по Києву: у столиці є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T00:12:53Z
Ворог просунувся вздовж Дніпра й кордону Дніпропетровщини: огляд і карти фронту від ISW
24tv
2025-07-27T22:51:22Z
Війна: день 1250. ЗСУ звільнили Кіндратівку, Зеленський підписав закон про реформу АРМА
Football.ua
2025-07-27T22:01:42Z
Україну масовано атакують "Шахеди": повітряна тривога оголошена у більшості областей, де загроза ударів
Фокус
2025-07-27T21:42:12Z
Російська армія просунулася на Донеччині: в DeepState оновили карту фронту
24tv
2025-07-27T21:15:06Z
Дощ, грози, град та штормовий вітер: Київщину попередили про "жовтий" рівень небезпеки
Хвиля
2025-07-27T20:51:43Z
Росіяни атакували українські позиції та били по селах: у Генштабі розповіли про бої 27 липня
24tv
2025-07-27T20:36:27Z
ФК «Металіст 1925» прокоментував виїзд свого гравця за кордон
УкраинФорм
2025-07-27T22:30:20Z
Шешко погодив умови особистого контракту з Ньюкаслом
Football.ua
2025-07-27T22:30:16Z
Сапуга: Дуже радий повернутися на поле
Football.ua
2025-07-27T21:40:10Z
Маліновський відзначився асистом у спарингу за Дженоа
Football.ua
2025-07-27T21:30:23Z
Адлі зацікавив два клуби АПЛ – ESPN
Football.ua
2025-07-27T21:19:11Z
Українську бригаду арбітрів призначено на матч Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-27T21:00:03Z
"Це не фантастика": Кличку знайшли суперника для повернення у бокс
24tv
2025-07-27T20:33:25Z
Агент Камб'язо: Манчестер Сіті пропонував за Андреа 45-50 мільйонів євро, але угода зірвалася
Football.ua
2025-07-27T20:31:05Z
"Свині, тут вам не раді": у Грузії спалахнули протести через росіян на ЧС-2025
24tv
2025-07-27T20:24:08Z
"Є підстави сподіватися": експерт сказав, що буде з цінами на яйця і молочку
GlavRed
2025-07-28T00:36:41Z
Подорожчання продуктів у Дніпропетровській області: що б’є цінові рекорди
Политека
2025-07-27T20:00:22Z
Дефіцит продуктів у Одеській області: українців попередили про велику нестачу
Политека
2025-07-27T19:30:29Z
США витратять понад 150 мільярдів на систему "Золотий купол"
24tv
2025-07-27T19:12:38Z
ПФУ неправильно індексував пенсії роками: хто тепер може розраховувати на доплату
Хвиля
2025-07-27T18:45:43Z
Проблемні гроші: яку долари не приймають у банках України
24tv
2025-07-27T18:03:19Z
До 120 гривень: як змінилися ціни на гречку, вершкове масло та хліб у липні
Хвиля
2025-07-27T18:00:49Z
Компанія, що змінила світ: як Білл Гейтс побудував свою імперію
24tv
2025-07-27T17:18:48Z
В Україні можуть застосувати відключення світла, – експерт
Знай
2025-07-27T17:12:58Z
Microsoft Copilot отримав обличчя: новий вигляд голосового асистента з емоціями
InternetUA
2025-07-28T00:22:18Z
Samsung змінює пріоритети: One UI 8 спершу для складаних смартфонів
InternetUA
2025-07-27T22:42:01Z
iPhone 17 Pro може отримати 8-кратний зум і професійний додаток камери
InternetUA
2025-07-27T21:19:35Z
Плавки чи шорти: українці посперечались у мережі, у чому чоловікам пристойно відпочивати
24tv
2025-07-27T20:36:01Z
У Красноярську другу добу немає мобільного інтернету. Оператори кажуть, що це “заходи безпеки”
InternetUA
2025-07-27T19:51:49Z
"Готуємо до будь-якого сценарію": у мережі пригадали постери Третьої штурмової про інопланетян
24tv
2025-07-27T19:48:41Z
Забуті частини ДНК виявилися ключем до регуляції генів
360ua.news
2025-07-27T19:12:01Z
Скільки платить TikTok у 2025 році за 50 тисяч переглядів
24tv
2025-07-27T19:06:05Z
Компанія Ілона Маска запланувала масове вживлення чипів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T18:51:35Z
Як орендні компанії можуть оцінювати збитки за допомогою штучного інтелекту?
Топ Жир
2025-07-27T23:21:33Z
Цей дорогий пікап Dodge з впливом Mitsubishi відреставрували — і це безглуздо, але чудово!
Топ Жир
2025-07-27T21:36:59Z
Купили електромобіль? Тепер спробуйте його відремонтувати
Топ Жир
2025-07-27T19:51:23Z
У США продали Acura Integra Type R за $204 000, новий рекорд для моделі
360ua.news
2025-07-27T18:21:57Z
Чоловік скаржиться, що динаміки Volvo довгі роки видавали нестерпний звук
Топ Жир
2025-07-27T18:06:08Z
Вантажівкам IFA W50 виповнилося 60 років
AutoCentre
2025-07-27T17:03:33Z
План B для Lamborghini: гібрид замість електрокара Lanzador — емоції перемагають технології
ITC
2025-07-27T16:39:16Z
Range Rover Autobiography нагадує прихований Rolls-Royce, але задні сидіня розкривають його справжню суть: огляд
Топ Жир
2025-07-27T16:21:49Z
В Україні скорочуються продажі нових автомобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-07-27T15:39:10Z