MY.UAНовини
Запеклі бої на Сумщині: ЗСУ контратакують, ворог втрачає позиції
Запеклі бої на Сумщині: ЗСУ контратакують, ворог втрачає позиції

Запеклі бої на Сумщині: ЗСУ контратакують, ворог втрачає позиції

Огляд, сьогодні буде «коротко з різних напрямків».

1. Сумський напрямок

Станом на вечір 13.06. По всьому периметру вклинення Курського угруповання військ противника в прикордонній зоні Сумської області України, а також на території Курської області російської федерації точилися запеклі бої. Передові підрозділи Збройних Сил України здійснили ряд контратакуючих дій на низці напрямків, а також відбили атакуючі (штурмові) дії противника, зокрема:

  • На напрямку Перше Травня – Костянтинівка та Яструбине – Кіндратівка ЗСУ контратакували у фланг наступаючого угруповання противника, мали незначне просування в східному напрямку.
  • Також вони контратакували у напрямках Мала Корчаківка – Андріївка та Варачине – Олексіївка, внаслідок чого також мали просування у північно-західному напрямку, зумівши відтіснити передові підрозділи противника у районі Олексіївки та Андріївки на відстань до 1-1.1 км.

Крім того, очевидно, що обстановка у районі сіл Тьоткіно та Попово-Лежачі продовжує розвиватися в несприятливому для противника ключі. Очевидно, що передовим підрозділам Збройних Сил України вдалося вийти на східні околиці Тьоткіно (район АЗС) і, відповідно, заблокувати матеріально-технічне забезпечення (МТЗ) російських підрозділів, які обороняються у самому Тьоткіно. Ймовірно, траса Тьоткіно – Глушково перебуває під жорстким вогневим контролем Збройних сил України. Також, очевидно, ЗСУ відновили обстановку вздовж державного кордону на ділянці Вольфіно-Макіївка, витіснивши противника на його територію, у районі села Новий Пут.

Водночас противник продовжує спроби розширити раніше зайняту ним буферну зону у Сумському прикордонні. Так, штурмові підрозділи 106-ї повітряно-десантної дивізії (пдд) противника вже третю добу ведуть вперті атакуючі (штурмові) дії з метою захоплення населеного пункту Юнаківка. Противник веде наступ як з боку населеного пункту Локня, так і намагається атакувати із заходу, прорвавшись між Юнаківкою та Яблунівкою до дороги Юнаківка до Сум.

Поки що, за моєю інформацією, окремим штурмовим групам противника вдається, час від часу, «забігати» на західну околицю села, але закріпитися там їм не вдається. Разом з тим, командування 106-ї пдд противника в цьому питанні виявляє завидну наполегливість, продовжуючи атакувати на цих ділянках практично безперервно.

Крім того, передові (штурмові) підрозділи противника зі складу 810-ї окремої бригади морської піхоти (обрмп) та 137-го парашутно-десантного полку (пдп) 106-ї пдд продовжують спроби просунутися від лінії державного кордону до села Садки, використовуючи лісову місцевість на схід від села. Поки що ворогу вдалося просунутися лише на північ від лісу, і, судячи з усього, лише кількома окремими штурмовими групами.

Разом з тим, загальна обстановка на напрямку залишається досить складною для ЗСУ, оскільки противник (його Курське угруповання військ) вочевидь перевершує їх на цьому напрямку за кількістю боєздатної піхоти, яку може використовувати в атакуючих/штурмових діях з високою інтенсивністю.

Однак, якщо ЗСУ все ж вдасться утримати рубіж Новомиколаївка-Яблунівка (за яку вже ведуться досить інтенсивні бої), це дасть їм цілком реальний шанс стабілізувати загальну обстановку в районі прикордонного вклинення противника.

2. Куп'янський напрямок

Командування 6-ї загальновійськової армії (ЗВА) противника, судячи з усього, продовжує спроби суттєво розширити свій плацдарм на річці Оскіл на північ від Куп'янська.

На цьому етапі її передові підрозділи, посилені підрозділами 27-ї окремої мотострілецької бригади (ОМСБр) зі складу 1-ї танкової армії (ТА), продовжують наступ у напрямку Дворічна – Путникове, по обох боках дороги Дворічна – Великий Бурлук, а також намагаються обійти Куп'янськ з півночі, атакуючи у напрямках Западне – Дорошівка та ведучи вперті бої за оволодіння та утримання Кіндрашівки.

Крім того, судячи з усього, противник має намір повністю «зачистити» район на південь від Строївки, яку він раніше зайняв, атакуючи в її напрямку з боку Кам'янки. Має тут незначне просування.

Очевидно, що вже найближчим часом результат боїв за Кіндрашівку стане, досить значною мірою, вирішальним стосовно загальної ситуації з цим плацдармом противника. Адже, це село має важливе значення для організації оборони всього Куп'янського району. Якщо противнику вдасться його захопити, це достатньо серйозно ускладнить маневр силами та засобами для ЗСУ перед фронтом плацдарму противника у його південній частині – фактично від Куп'янська до Дорошівки.

3. Сіверський напрямок

Передові (штурмові) підрозділи 6-ї та 127-ї ОМСБр противника, зі складу його 3-ї ЗВА, продовжують так званий «повзучий наступ» у напрямку Білогорівка – Григорівка, а також Золотарівка – Верхньокам'янське.

У них є результат – вони просунулися на південний схід від Григорівки і ведуть бої за повне захоплення Верхньокам'янського. По суті, противник методом «поступового стискання» проривається прямо зі сходу, «у лоб», у напрямку Сіверська, намагаючись таким чином, врешті-решт повністю ліквідувати весь наш Сіверський плацдарм (виступ), як передумову для подальшого свого «ривка на Краматорськ-Слов'янськ».

Очевидно, що дане рішення стало наслідком сковування значної частини військ (сил) 3-ї ЗВА противника у районі Часового Яру та досить повільного просування 20-ї та 25-ї ОА противника до Сіверського Дінця у районі Лиману та Ямполя. Тому, ймовірно, питання з Сіверськом вирішили «закрити» не миттям, так катанням – просто витіснити наші війська з плацдарму повільним «повзучим» наступом частини сил 3-ї ЗВА.

Інша справа, наскільки вистачить 3-ї ЗВА для такого, достатньо витратного, методу? Очевидно, що ця армія має певний план ліквідації Сіверського плацдарму ЗСУ, який явно передбачає не лише «лобовий» (зі сходу) тиск, а й активні дії з півдня у бік самого Сіверська, через Переїзне та Виїмку.

Водночас вона має забезпечити наступ на Костянтинівку та Дружківку з північного сходу по обидва боки Часового Яру значною частиною своїх сил. Навіть якщо допустити, що сюди з Курського напрямку «повернуть» 106-ту повітряно-десантну дивізію, яка раніше діяла на цьому напрямку, на додаток до вже розгорнутої тут же 98-ї повітряно-десантної дивізії, то це лише частково «допоможе з Сіверськом». Оскільки 3-тя ЗВА противника явно діє на занадто широкому фронті – від Сіверського Дінця аж до Курдюмівки.

4. Покровський і Костянтинівський напрямки

Угруповання військ (УВ) «Центр», «Восток» та «Юг» продовжують реалізацію плану наступу на своїх суміжних флангах. Зокрема:

  • У районі вклинення противника на північ від Воздвиженки передові підрозділи 20-ї мотострілецької дивізії (мсд) противника, зі складу його 8-ї ЗВА, ведуть наступ на досить широкому фронті.
  • У загальній дирекції на Костянтинівку – у напрямку Новооленівка – Яблунівка і з рубежу Зоря – Романівка у напрямку Олександро-Калинового. У наступі задіяно практично все з'єднання (дивізія) – тобто її 33-й, 242-й і 255-й мотострілецькі полки (мсп), а також її 10-й танковий полк (тп). Вони мають просування на обох напрямках (у максимумі – до 2,2-2,3 км).
  • Водночас на південь від Покровська, у смузі наступу 41-ї ЗВА, противник активно намагається розширити свій прорив до адміністративного кордону Дніпропетровської області (на північ від Горіхового).
  • Передові підрозділи 74-ї та 137-ї ОМСБр противника намагаються прорватися у напрямку Котлярівка – Муравка, а штурмові групи зі складу 1444-го мсп та 74-ї ОМСБр намагаються захопити з півночі село Горіхове. Крім вищезазначених сил та засобів противника, на цьому напрямку активно діють підрозділи його 90-ї танкової дивізії (ТД) та його 27-ї мотострілецької дивізії.

Ще далі на південь передові підрозділи 114-ї ОМСБр противника (51-ша ЗВА) поступово витісняють наші передові частини з Олексіївки та району на північ від неї.

5. Новопавлівський напрямок (суміжний фланг УВ «Центр» і «Восток»)

Судячи з усього, з огляду на розвиток ситуації у смузі наступу 41-ї ЗВА противника УВ "Центр", ЗСУ на цьому напрямку незабаром доведеться залишити достатньо значну ділянку місцевості по обох берегах річки Вовча і відійти на рубіж, як мінімум Новопавлівка – Піддубне. Оскільки противник досить успішно просувається на південь від річки, зокрема:

  • Передовим підрозділам його 36-ї ОМСБр (29-а ЗВА), ймовірно, протягом останніх 2 діб вдалося прорватися вглиб між селами Одрадне та Богатир у бік села Запоріжжя (на глибину до 5,2 – 5,3 км).
  • Штурмові підрозділи 36-ї ЗВА, за підтримки введених у бій нещодавно підрозділів 40-ї ОМСБр, мабуть, зуміли повністю захопити Федорівку і вийшли на південно-східну околицю села Комар.

Таким чином, противник вже захопив Одрадне і досить успішно наступає в смузі своєї 36-ї ЗВА. Скоріш за все, ЗСУ не зможуть утримати рубіж Комар-Олексіївка, хоча на окремих позиціях ведуть вперті ар'єргардні бої. Російські війська на цьому напрямку, схоже, мають подавляючу перевагу у силах та засобах.

6. За іншими напрямками

  • На Гуляйпільському напрямку на південь від Малинівки противник мав просування на 250-300 метрів.
  • На Харківському напрямку – обмежені штурмові дії у межах міста Вовчанськ, результату не мали.
  • На Лиманському напрямку, у смузі 25-ї ЗВА – обмежені штурмові дії.
  • На Краматорському напрямку – 98-ма пдд противника продовжувала спроби просунутися в межах Часового Яру, безуспішно.
  • На Торецькому напрямку – тривали спроби командування 8-ї ЗВА (частиною сил 150-ї мсд) за підтримки підрозділів 51-ї ЗВА «штурманути» Диліївку, поки що безуспішні.
  • Оріхівський напрямок (він же Запорізький) – обмежені штурмові дії з метою прориву до Новоданилівки, успіху не мали.
  • Придніпровський напрямок – тривають спроби противника «зачистити острівну зону» у напрямку Придніпровське.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Фіцо: Словаччина не має жодних підстав страждати через Україну
Европейская правда
2025-06-15T10:51:54Z
Трамп і Рубіо "нудьгують" на трибунах: відео з військового параду у Вашингтоні
24tv
2025-06-15T10:51:44Z
Іран двічі намагався вбити Трампа й становить загрозу для США - Нетаньягу
Gazeta UA
2025-06-15T10:51:32Z
Ізраїль міг знищити завод з виробництва "Шахедів" в іранському Ісфагані
24tv
2025-06-15T10:45:50Z
Росія цього місяця вже випустила по Україні майже 5,8 тисяч дронів і авіабомб та 140 ракет - Зеленський
УкраинФорм
2025-06-15T10:45:35Z
"Половина світу була б під ризиком": як розвиватиметься загострення між Ізраїлем й Іраном
24tv
2025-06-15T10:36:50Z
Прильоти й потужні вибухи: у Мережі дізналися про удар по місцях складання дронів РФ
GlavRed
2025-06-15T10:27:20Z
Сійярто нафантазував антиугорський "план фон дер Ляєн-Зеленського"
Европейская правда
2025-06-15T10:25:16Z
Пентагон привітав американців з Днем прапора рашистським триколором
Украина Криминальная
2025-06-15T10:24:05Z
Не всі мають бути відмінниками: вчителька дала випускникам поради на випадок провалу НМТ
Знай
2025-06-15T10:51:23Z
У бібліотеці знайшли загублену весільну світлину: за нею криється зворушлива історія
Фокус
2025-06-15T10:42:51Z
Британські розробники інтегрували міжконтинентальні балістичні ракети Trident II D5 на підводні човни класу Vanguard
InternetUA
2025-06-15T10:33:59Z
"Про вишиванки на тлі собору": чи спілкується Кондратюк зі зрадницею Марченко
GlavRed
2025-06-15T10:33:15Z
Пенсіонерів змусять щомісяця повертати чверть виплат: кого ПФУ зробить боржником
Знай
2025-06-15T10:30:29Z
"Йому тут не раді": у Венеції протестують проти весілля Джеффа Безоса
24tv
2025-06-15T10:30:26Z
Нова допомога для українців: сума виплат до понад 4 тисяч
24tv
2025-06-15T10:30:25Z
Як британський флот планує підтримати США в Тихому океані
360ua.news
2025-06-15T10:27:00Z
Діти принца Вільяма привітали його з Днем батька рідкісними кадрами в обіймах
Комсомольская правда
2025-06-15T10:25:37Z
Ідеально в День батька: готуємо простий і смачний бісквіт з полуницею
24tv
2025-06-15T10:39:46Z
Який дезодорант кращий та ефективніший – стік чи спрей
24tv
2025-06-15T10:36:58Z
Гороскоп на тиждень з 16 по 22 червня: Раки отримають пораду, Левам потрібен відпочинок
GlavRed
2025-06-15T10:33:22Z
Всі проситимуть добавки: секрет ідеальної вівсяної каші
24tv
2025-06-15T09:57:39Z
Названо найкраще добриво для огірків без хімії
Знай
2025-06-15T09:51:54Z
Миттєво мотивують: які "круті" фрази здатні надати дитині крила
Gazeta UA
2025-06-15T09:00:15Z
Хто любить собак, а хто обожнює котів: дослідження
Gazeta UA
2025-06-15T08:51:49Z
Бур'янів не буде: чим варто накривати грядки влітку, аби зберегти врожай
24tv
2025-06-15T08:48:00Z
Як вивести міль з продуктів на кухні ‒ корисні поради
Gazeta UA
2025-06-15T08:27:46Z
Чи змогли росіяни зайти на Дніпропетровщину - в ЗСУ заявили про аномальну ситуацію
GlavRed
2025-06-15T10:54:49Z
Грози, град та сильні зливи: синоптик сказав, де і коли в Україні чекати негоди
GlavRed
2025-06-15T10:42:04Z
Ліквідовано одного з командирів окупаційного «ополчення» на Запоріжжі
ГЛАВКОМ NET
2025-06-15T10:33:21Z
Відключення води на тиждень 16-22 червня у Харківській області: де проведуть профілактичні роботи
Политека
2025-06-15T10:30:29Z
У Львові вибухнув електричний кабель, частина міста - без світла
УкраинФорм
2025-06-15T10:27:30Z
РФ наступає до Дніпропетровщини, ЗСУ просуваються після контратаки – ISW
GlavRed
2025-06-15T10:15:02Z
Кого із засуджених не мобілізують до лав ЗСУ: перелік злочинів та категорій
24tv
2025-06-15T10:12:42Z
На Донеччині через атаки росіян пошкоджені 14 житлових будинків
УкраинФорм
2025-06-15T10:00:51Z
Відключення світла на тиждень 16-22 червня у Полтавській області: кого попередили
Политека
2025-06-15T10:00:09Z
У родині вагітної Ріанни сталося горе
TSN
2025-06-01T16:21:48Z
Фантастичні фільми, які показували «майбутній» 2025 рік
ITC
2025-06-15T10:15:48Z
Ніколи не говорить багато, – Ксенія Вертинська розповіла про свого тата, який є відомим актором
24tv
2025-06-15T10:09:12Z
Стає несмаком: дизайнер показав речі, які модниці обійдуть стороною цього літа
Фокус
2025-06-15T10:00:57Z
Трендові ідеї для кухні з 1970-х, які знову стали популярними
24tv
2025-06-15T09:42:55Z
"Не страждають": стала відома правда про розлучення Бєднякова і Короткої
GlavRed
2025-06-15T09:27:56Z
Приватний рай "Міс Україна Всесвіт": яка на вигляд спальня Анни Неплях
24tv
2025-06-15T09:27:04Z
Дмитро Гордон показав рідкісне фото з Ротару 36-річної давності
Комсомольская правда
2025-06-15T09:22:38Z
Поки діти ходять в атласних шароварах, треба працювати, – інтерв'ю із засновницею Свята музики
24tv
2025-06-15T09:03:58Z
«Чорна скринька» знайдена: пілот Air India повідомляв про критичні несправності перед падінням
ГЛАВКОМ NET
2025-06-15T10:51:53Z
На Одещині п’яний 18-річний водій BMW врізався у дерево: загинув пасажир, ще двоє поранені
УкраинФорм
2025-06-15T10:45:44Z
Найвідоміша катастрофа: скільки людей насправді вижили на "Титаніку"
Фокус
2025-06-15T10:06:51Z
У Баварії 65-річний чоловік влаштував стрілянину через надто гучну вечірку
Европейская правда
2025-06-15T09:58:19Z
У США алігатор порушив правила дорожнього руху: його затримала поліція
24tv
2025-06-15T09:54:51Z
СБУ затримала російського агента, який планував підірвати військові аеродроми на Рівненщині
УкраинФорм
2025-06-15T09:48:02Z
Пару чоловіків судитимуть за сексуальне насильство та смерть усиновленого немовляти
Украина Криминальная
2025-06-15T09:12:40Z
Росіяни атакували дроном Кіндійку на Херсонщині, є поранений
УкраинФорм
2025-06-15T08:30:00Z
Поліція встановила особу підозрюваного у вбивстві депутатки з Міннесоти та її чоловіка
24tv
2025-06-15T08:27:39Z
Ідеал краси: пластичний хірург розказав, що українці найчастіше змінюють у своїй зовнішності
Фокус
2025-06-15T09:00:33Z
Вчені виявили молекули проти старіння, що ховаються у крові
Portaltele
2025-06-15T08:06:05Z
Наслідки можуть бути дуже серйозними: чим небезпечний тепловий удар і як захиститися від нього
Знай
2025-06-15T03:06:35Z
Схуднути без дієт: нова фітнес-методика з Японії стає популярною у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-06-14T23:00:39Z
Всесвітній день донора: як підготуватись і кому не можна здавати кров
24tv
2025-06-14T16:42:05Z
Пластичний хірург назвав найпопулярнішу серед чоловіків операцію, і це не ринопластика
24tv
2025-06-14T14:12:39Z
Овочі, які маскуються під корисні, а насправді шкодять вашому організму
Знай
2025-06-14T12:51:13Z
У світі знову активно шириться COVID-19 – новий підвид, який має одну особливість
24tv
2025-06-14T11:27:37Z
Медкомісія без черг і принижень: Міноборони пропонує знеособити ВЛК - що зміниться для українців
Знай
2025-06-14T10:12:28Z
Історичний рекорд: виробництво кукурудзи у світі зросте до 1 277 млрд тонн
AgroPortal
2025-06-15T10:30:40Z
В Україні може подорожчати газ: у чому причина
GlavRed
2025-06-15T10:27:49Z
В Україні можуть підвищити ціни на газ через удари Ізраїлю по газовій інфраструктурі Ірану
Комсомольская правда
2025-06-15T10:24:57Z
У Китаї виявили золоте родовище на $78 мільярдів: геологи шоковані
360ua.news
2025-06-15T09:27:25Z
Як перевірити чи фальшиві євро: ви маєте звернути увагу саме на це
24tv
2025-06-15T09:12:40Z
Фонд підтримки енергетики торік уклав контрактів на €430 мільйонів
УкраинФорм
2025-06-15T09:06:43Z
Який термін оренди землі є оптимальним для укладення
24tv
2025-06-15T09:03:44Z
Україна готується ввести євростандарти у сфері ветмедицини та благополуччя тварин
AgroPortal
2025-06-15T09:00:18Z
Греція хоче створити транспортний коридор до Одеси
AgroPortal
2025-06-15T08:30:56Z
Море карбону і 850 сил: презентовано екстремальний BMW M5
Фокус
2025-06-15T09:06:55Z
В ЄС продають старий ВАЗ-2105 80-х за ціною нового Toyota Prado
Фокус
2025-06-15T07:45:13Z
Екстравагантний Cadillac Eldorado El Clasico виставили на продаж
AutoCentre
2025-06-15T07:15:49Z
"Водії - не дійні корови": Попенко запропонував китайський підхід замість штрафів
Хвиля
2025-06-15T06:45:17Z
Зріс попит на гібридні автівки: які найпопулярніші моделі травня
24tv
2025-06-15T05:12:43Z
Силовий поєдинок між Ford та Cadillac визначив беззаперечного лідера
Топ Жир
2025-06-15T02:00:18Z
Ця натхненна концепцією Hommage версія M2 варта того, щоб її створили
Топ Жир
2025-06-15T00:15:29Z
Мити та ремонтувати авто на вулиці більше не можна: що відомо про нові штрафи
GlavRed
2025-06-14T23:54:53Z
20 найпопулярніших вживаних авто, які найшвидше втрачають у вартості
Топ Жир
2025-06-14T22:45:28Z
Президент Інтера: Ківу не був нашим запасним варіантом
Football.ua
2025-06-15T10:48:41Z
Фінляндія - друга суперниця української футбольної «молодіжки» на Євро
УкраинФорм
2025-06-15T10:45:50Z
Родріго відмовив Арсеналу і вирішив довести свою цінність у Реалі
Football.ua
2025-06-15T10:28:54Z
У Донецьку показали стан стадіону, на якому "Шахтар" виходив у фінал Кубка УЄФА
ZN UA
2025-06-15T10:12:39Z
Забарний погодив контракт із ПСЖ
Football.ua
2025-06-15T10:10:21Z
Луїс Енріке: Повторити досягнення цього сезону буде неможливо
Football.ua
2025-06-15T10:10:09Z
Галатасарай націлився на Тер Штегена: турки вже зробили пропозицію німецькому голкіперу
Football.ua
2025-06-15T09:58:20Z
Непереможний чемпіон епічно нокаутував жертву Ломаченка
24tv
2025-06-15T09:57:51Z
Аталанта придивляється до нападника Феєнорда
Football.ua
2025-06-15T09:48:52Z
Батареї майбутнього: енергія для Марса — чисте повітря для Землі
Portaltele
2025-06-15T09:06:01Z
Ключ до чистої енергії: розкрито секрет багатого літієм мінералу, знайшли тільки в одному місці
Фокус
2025-06-15T09:00:42Z
У Південній Африці зафільмували дитинчат рідкісного примата, які потішили мережу
Фокус
2025-06-15T08:45:57Z
У Мексиці закрили багаторічну антимонопольну справу проти Google
Детектор М
2025-06-15T08:36:02Z
4 причини залишитися з Android, а не переходити на iOS
InternetUA
2025-06-15T08:31:23Z
Скільки золота видобули люди і скільки ще залишилося в надрах Землі: вчені дали відповідь
Фокус
2025-06-15T07:06:56Z
Дизайн рідкого скла від Apple прокладає шлях для AR-окулярів
InternetUA
2025-06-15T07:00:51Z
Google тестує аудіоогляди для пошукових запитів
InternetUA
2025-06-15T06:45:58Z
У Нью-Йорку прийнято закон про запобігання катастрофам, що спричинені штучним інтелектом
InternetUA
2025-06-15T06:31:37Z