MY.UAНовини
Андрій Ковальський – про зруйновану квартиру, виховання дітей, телемарафон та нові пріоритети
Андрій Ковальський – про зруйновану квартиру, виховання дітей, телемарафон та нові пріоритети

Андрій Ковальський – про зруйновану квартиру, виховання дітей, телемарафон та нові пріоритети

До Міжнародного дня батька ведучі каналів ICTV і ICTV2 записали 8 авторських аудіоказок, які безкоштовно можна послухати на MEGOGO. Одну з таких «Татусевих казок» - «Казку про Ква і Кві, або Як звучить справжня сила» - написав ведучий «Фактів» на ICTV Андрій Ковальський.

В інтерв’ю Коротко про Андрій Ковальський розповів, як вперше писав казку і чому обрав її героями своїх дітей, яким батьком себе вважає, як пояснював синові і доньці, що вони не повернуться додому після влучання російського дрона в їхню квартиру, як змінилися його пріоритети та чому йому цікаво працювати на одному каналі вже 25 років.

Написав казку саме про своїх дітей

- Андрію, як вам цей досвід? Про що ваша казка?

- Це мій перший досвід. Було дуже цікаво спробувати себе в новій ролі, тому що діти в мене вже доволі дорослі – Поліні 7 років, Назару - 9. Звісно, вони все рівно ще діти, але я відчуваю, що втрачаю отой момент, коли діти - це ще діти.

Все їхнє дитинство я намагався бути правильним батьком. Книжки якісь читати, казочки. Але зараз можу сказати, що не дуже гарний батько, як мені видається, тому що прочитав не так багато казок, книжок, як міг би і хотів. І це запрошення прочитати казку для дитини - це як внутрішня сатисфакція і задоволення, в першу чергу, якихось своїх потреб, можливість бути ближче з дитиною.

Тому ця казка - казка саме про моїх дітей. Я намагався передати в цій історії те, що відчуваю до своїх дітей і як би хотів, щоб мої діти між собою комунікували. Я постійно повторюю і доньці, і сину: «Вам неймовірно пощастило, бо ви з самого дитинства маєте найкращого друга і подругу». Здається, вони цього ще не розуміють. Тому наше з дружиною завдання, як батьків, щоб діти це зрозуміли і з цим росли.

На жаль, вони, як діти, часто сваряться, б'ються. Тому через головних героїв - Кві і Ква, братика і сестричку, які сварилися, причому через дурниці, - я намагався донести свій меседж. Адже тільки перед обличчям справжньої небезпеки стає зрозуміло, що Кві і Ква насправді люблять одне одного, цінують і найголовніше – лише разом вони найпотужніша сила, яка може звернути гори.

Сподіваюся, мені це вдасться їм донести, бо діти казку ще не чули. Я на них її не тестував. Хочу подивитися на їхню реакцію, і потім, в залежності від реакції, батько зізнається - це його робота чи не його (сміється).

- Вони впізнають вас по голосу?

- Думаю, впізнають, бо вони звикли мене чути і на телебаченні, і на радіо, і на YouTube. Тим паче, я підписувався в кінці цієї казки. Питання навіть не в тому, впізнають чи не впізнають. Найголовніше - чи вони зрозуміють те, що я хотів до них донести.

Мені здається, через такий довгий шлях цієї казки - створення, начитувавання, - яка потім прийде в їхню кімнату через телевізор чи через гаджет, - це буде для них більш вагомо. Для дітей дуже важливі авторитети. Коли діти стають підлітками, батьки часто втрачають статус авторитета, і доводиться шукати інші шляхи, підходи. Я спробував і думаю, що все вийде.

- Це повністю вами вигадана і написана казка, чи хтось допомагав?

- Це було дуже складно. Спочатку я придумав ідею, який меседж хочу донести. Батьків рано чи пізно не стане, з великою долею вірогідності залишаться на цьому світі тільки брат і сестра, тому хочу, щоб вони одне одного підсилювали, а не ворогували.

Потім показував текст дружині, вона читала, трішки коригувала. Тому, можна сказати, це наша з нею колективна творчість.

Наскільки я знаю, цю казку мали підкоригувати психологи, щоб ми не наробили якихось дурниць, не травмували дітей. Не знаю, чи вони це робили, але я не побачив якихось змін. Тобто якщо вони й були, то не кардинальні, дуже косметичні. І це дає мені впевненість, що я впорався.

- А діти люблять слухати казки? Бо у сучасних дітей купа гаджетів, мультики у будь-який час і на будь-який смак.

- Сину 9 років, і він не дуже любить, вважає це наче якоюсь слабкістю. Знаєте, коли хлопці про щось кажуть, що це не хлоп’ячі, а дівчачі штучки. Поліна любить. Любить і сама придумувати казки, а потім навіть влаштовує домашній театр і грає ролі.

Читати діти не дуже люблять. Такого читання, як це було в нашому з вами дитинстві, на жаль, немає. Книжки вони люблять купувати, гортати, а з читанням складніше, їм важко втримати увагу.

І це проблема не лише моїх дітей, це проблема всього покоління, коли діти не можуть концентруватися довго на одному, їм потрібно, щоб постійно мінялась картинка в гаджетах, щось мелькало, стрибало. А книжка доволі статична і може тримати тільки сюжетом. Тому ця казка, думаю, буде непоганим тестом. Вона невелика, доволі динамічна, гадаю, дітям не буде складно її прослухати.

Мої діти, коли щось цікаве послухають чи почують, потім починають переказувати і намагаються повторювати близько до тексту. Цікаво, чи будуть вони переказувати цю казку. Якщо будуть, значить, тато - молодець.

З дружиною Тетяною та дітьми – Поліною та Назаром. Фото: надано ICTV2

Мої діти добре розуміють, хто наш ворог

- Ви кажете, що не дуже гарний батько, як хотілося б. Думаю, такі думки є у більшості батьків. А що б діти сказали – який ви тато? Напевно, вони вам про це говорять.

- Звісно, діти говорять про свої почуття. Але це ж діти - у них усе змінюється по сто разів на день: і настрій, і ставлення, і «картинка світу». Наприклад, тато дозволив те, чого вони дуже хотіли, і він уже найкращий у світі, обіймають, цілують, тішаться. А варто хоч трохи щось заборонити - одразу можеш почути: «Все, я більше не товаришую з тобою!» (усміхається). Тож чекати від них об'єктивності точно не варто.

Та для мене об’єктивність і не головне. Для мене важливо бачити щирість. Коли дитина обіймає тебе незалежно від свого настрою, коли щиро радіє, щойно побачить, - от це і є справжній показник.

Мої діти кажуть, що люблять мене, кілька разів на день. І це не тому, що я питаю: «Назарчику, Полінко, а ви мене любите?» Це просто від них. Коли дитина підходить, обіймає, тихо каже «я тебе люблю» і йде далі гратися чи займатися своїми справами, - от тоді розумієш, що найважливіше у тебе точно є.

- Вони у вас говорять гарною українською мовою. Ходять в україномовну школу?

- Мої діти ходять у звичайну україномовну школу - це не якась приватна чи елітна, а звичайний київський ліцей. У мене є особливий біль в спілкування однолітків... У класі обох дітей більше 20 дітей, але лише 5-6 із них спілкуються українською в повсякденному житті. На уроках, звісно, говорять українською, бо так треба. А от на перервах - ні. І це дуже показово.

- Я запитую батьків, у кого маленькі діти, як вони тримаються в російськомовному середовищі, щоб не переходити на російську? Бо це діти, вони хочуть комунікувати, гратися, вони ще не все розуміють.

- У нас із цим усе дуже просто і чітко: діти добре розуміють, хто наш ворог. До нашої квартири влучив дрон. Вони бачили це на власні очі - бачили, яку біду він приніс, як усе могло завершитися. Вони були зовсім поряд зі смертю. Можливо, ще не до кінця це усвідомлюють, але відчуття – глибоке.

Поліна навіть виправляє Назара, коли в нього проскакують російські слова. Він говорить українською, але іноді «вилазить» суржик, бо чує його в школі, в класі, серед друзів. Та російською мовою вдома ніхто не послуговується. Російськомовний контент - під забороною. І діти це сприймають абсолютно нормально. Це наша принципова позиція.

Я сам не переходжу на російську навіть тоді, коли до мене звертаються нею. Який у цьому сенс, якщо всі розуміють українську? Чому я, людина, яка вільно володіє українською, маю підлаштовуватись? І діти це відчувають. Для них українська – це природно, це їхня мова.

До речі, в нас навіть є символічна система «штрафів» - за кожне російське слово треба заплатити гривню у сімейний бюджет. Працює чудово.

Телеведучий каже, що його діти добре розуміють, хто наш ворог. Фото: надано ICTV2

Вже немає тієї прив’язаності до стін чи документів на власність

- Коли російський дрон знищив вашу квартиру, як ви пояснювали дітям, що поки не підете додому?

- Діти спали, коли це сталося. Я виносив їх сонних у сусідню квартиру, думаючи, що вони нічого не зрозуміли. Наївні батьки… Пізніше вони почали згадувати, як усе горіло, як я ніс їх крізь дим, закриваючи обличчя, вони пам’ятають усе.

У нас були скляні стіни, і все скло повилітало. Добре, що мій друг, який робив ремонт, тоді порадив поставити загартоване скло. Воно розбилося не на гострі уламки, а на дрібні кристали. Я виносив дітей босоніж - ноги, звісно, порізав. Уявіть, що було б, якби це було звичайне скло… Ми ходили по ньому. Було боляче, але без серйозних травм. Коли згодом ми повернулися до квартири подивитися, що залишилось, малій було п’ять. І я бачу - в неї щось у кишенях. Питаю: «Що це?» Вона відповідає: «Кристалики. Я хочу, щоб у мене щось залишилося з нашої квартири».

Вона назбирала повні кишені уламків скла, бо воно красиво виблискувало. У її дитячому світі це стало чимось цінним - тим, що вціліло.

Ми нічого не приховували від них. Вони знають, хто ворог. Ми говорили про це чесно. Бо робити вигляд, що нічого не відбувається, - це ще більша травма. Я консультувався з психологом, і вона сказала: «Уявіть, що в кімнаті стоїть величезний слон, а всі роблять вигляд, що його немає. Ось так само з війною - її не можна ігнорувати, якщо вона є». Тому під час обстрілів ми не придумуємо байок. Ми говоримо, що це летить «шахед». Це війна. Це наші його збивають. Треба ховатися. І діти все розуміють. Не знаю, наскільки їм важко. Але я точно знаю: вони мають право знати правду. І ми даємо їм це право.

- У них немає такого тотального страху?

- Ні, немає. На початку повномасштабного вторгнення вони мужньо прожили майже 50 днів у підвалі. Спали в машині, жили в паркінгу, де не було ані свіжого повітря, ані світла. У них був гнійний кон’юнктивіт - очі запалені, бо дихали пилом і вогкістю. Але вони трималися. Наші українські діти - загартовані. Вони пройшли те, що дорослі іноді не витримують. І все це - з дитячими рюкзачками, м’якими іграшками й безмежною довірою до нас, батьків.

- Ви вже повернулися до свого житла?

- Ні, ще ні. Це доволі складна й тривала процедура. Місто вже відбудувало фасад будинку і дах. Це був непростий процес, бо пошкодження були серйозні: фасадні конструкції були порушені, і перед початком робіт довелося пройти через купу паперової тяганини.

Поки не відновили зовнішню частину будинку, ми не могли повноцінно починати ремонт всередині - особливо в тій частині, куди був приліт, інші кімнати вже завершили. Там, по суті, просто не було стін. Глобальне відновлення ще попереду. Сподіваюся, найважче вже позаду. Але до завершення ще треба час.

- Хочеться ж додому?

- Знаєте, зараз для мене дім - це вся Україна. Ми живемо в орендованому житлі, і чесно кажучи, моє ставлення до поняття «свого дому» дуже змінилося. Якщо зараз ти в якомусь місці почуваєшся комфортно і безпечно - цього вже достатньо. Це і є дім.

До великої війни ми багато працювали, вкладали всі зароблені гроші у квартиру, яка тепер нам чужа, не затишна, не своя, вона лише формально наша. Це було важливо, здавалося, що «своє» - це стабільність, опора. А тепер… Тепер усе інакше. Пріоритети змінилися. Безпека, спокій, можливість бути з тими, кого любиш, важать набагато більше. І вже немає тієї прив’язаності до стін чи документів на власність.

Я навчився ставитися до цього спокійніше. Дім - там, де твої діти, де ти дихаєш вільно.

Квартира Андрія Ковальського після влучання російського дрона. Фото: facebook.com/kovalskiy/

Телемарафон - це не тільки те, що ви бачите в телевізорі

- Цього року - 25 років, як ви працюєте на ICTV. Це вагома дата. Ніколи не хотілося змінити канал?

- Знаєте, я вже 25 років з ICTV, але в різних ролях і статусах. Починав як журналіст, потім став ведучим, згодом - керівником спортивної редакції. З початком повномасштабної війни долучився до телемарафону, як ведучий від ICTV. Тобто робота постійно змінюється, і вона точно не одноманітна.

До того ж, мене ніколи не обмежували лише телеканалом. У мене є простір для творчої реалізації: я роблю подкасти з відомими людьми на YouTube, працюю на радіо, періодично співпрацюю з MEGOGO - і це приємна «турбота», бо надихає.

І все ж ICTV за ці 25 років став для мене більше, ніж просто робота - це вже родина. Та, яку я ніколи не думав зрадити, навіть попри численні пропозиції, які періодично надходять. Бо коли є довіра, повага і відчуття свого місця, не хочеться нічого змінювати. Я люблю те, чим займаюся. І навіть через чверть століття мені досі цікаво.

- Чи були пропозиції перейти на інший канал?

- Раніше це не заборонялося, але й не особливо віталося, коли ведучі чи журналісти переходили до конкурентів у межах одного сегменту. Це трохи стримувало. Хоча, відверто кажучи, особливої потреби не було. Ну куди йти, якщо ти вже їздиш на найкращій машині в світі? Навіщо міняти її, якщо вона тебе влаштовує у всьому? Так само і з ICTV - у мене з самого початку була і є найкраща команда, найкраще середовище, найкращі можливості. Це як одна родина, де вже за ці роки все про всіх знаєш.

До того ж, одна професія підсилює іншу. Коли працюєш на радіо - це допомагає на телебаченні. Коли робиш подкаст - розвиваєш навичку глибшої розмови. Усе взаємопов’язано.

Головне - не лінуватися. Шукати. Пробувати. Бо коли чую від когось, що «роботи немає», хочеться сказати просто: плюнь йому в очі. Робота є завжди. Питання лише в одному - чи готовий ти її робити.

- Ви один із ведучих телемарафону. В чому сьогодні його цінність? Це перший час ми сиділи перед телевізором. Зараз навіть офіційні структури дають новини у своїх Telegram-каналах, люди можуть слідкувати.

- Ключове слово, як ви сказали, - можуть. Люди можуть посадити картоплю, виростити і з'їсти її. Люди можуть сконструювати самі машину і поїхати. Але вони цього не роблять. Навіть якщо вони можуть це зробити. Люди готові платити, щоб, наприклад, прийти в магазин і купити готову картоплю.

Телемарафон - це не просто канал чи канали, які показують одну і ту ж саму картинку, як нам намагається піднести російська пропаганда. Я був здивований, але теледивлення марафону - в топі, воно перекриває перегляд і споживання інформації від всіх інших джерел.

У чому цінність марафону? Тут лише офіційна і перевірена інформація. І замість того, щоб збирати цю інформацію по всіх Telegram-каналах чи сайтах, люди отримують її в одному місці - у телемарафоні.

Телемарафон - це не тільки те, що ви бачите в телевізорі. Це насичення інформацією всього простору. Якщо ви уважно подивитеся, то дуже багато Telegram-каналів беруть інформацію з телемарафону і дуже часто навіть на нього не посилаються. Посилаються тільки добросовісні. Тому вся найактуальніша, найсвіжіша інформація потрапляє в інформпростір через телемарафон.

До того ж, читають інформацію в Telegram-каналах, як правило, мешканці великих міст. Далі за Києвом, за містами-мільйонниками, люди споживають інформацію як звикли споживати - через телевізор. Тому коли кажуть, що ми не дивимося телевізор… Та телевізор сам вас знайде - через гаджет, через YouTube, через Telegram, і ви навіть не будете розуміти, хто цей контент створив.

Тому марафон - це все ж таки дуже важлива річ, як інструмент донесення правдивої, перевіреної, проукраїнської інформації.

Андрію Ковальському і через чверть століття цікаво працювати на ICTV. Фото: надано ICTV2

Тепер я, скоріше, ховаюся в роботі, бо коли зупиняєшся – стає страшно

- У квітні ви взяли участь у військовому вишколі разом з іншими ведучими-колегами. Де ви почувалися найбільш дієвим у військовій справі?

- Якщо чесно, мені це все не близьке. Я дуже боюся крові - настільки, що можу втратити свідомість, якщо бачу її багато. Навіть під час тренування, коли ми відпрацьовували тампонування, я прекрасно розумів, що це штучна рана, що це гума, фарба, що це не по-справжньому… Але серце все одно вискакувало з грудей.

Зброя - теж не моя історія. Я тренувався зі стрільбою ще в старших класах, коли у школі була військова підготовка. Минуло 27 років, але руки пам’ятають: я швидко розібрав і зібрав автомат. Та кайфу від цього не відчуваю. Я не з тих, хто отримує задоволення від стрільби. Я, навпаки, боюся зброї. Поважаю її, розумію, навіщо вона потрібна, але вона не для мене.

А військова медицина - це взагалі моя найслабша точка. Так, я накладав турнікет, тренувався, але чи зможу зробити це в реальній критичній ситуації - не впевнений.

Не всі витримують тиск, біль, шок. Ось моя дружина - витримала. Коли прилетів дрон, вона не розгубилася. В мороз, у самій білизні, серед уламків і диму, швидко знайшла вогнегасники і загасила полум’я. І цим врятувала не тільки нашу квартиру, а й фактично весь будинок.

- А які у вас сьогодні мрії? І чи дозволяєте собі мріяти?

- Я, мабуть, з тих людей, які бояться мріяти. Не тому, що не вірю в здійснення мрій, а тому що боюся обставин, які можуть усе перекреслити. Не тому, що вони нереальні, а тому, що іноді настає щось, чого ти просто не в силах подолати.

Так було 26 лютого 2022 року. У нас були зібрані валізи - ми мали їхати у відпустку, про яку мріяли кілька років. І от почалася війна. Ми з переляку спустили ті валізи в підвал - із купальниками, плавками, кремом для засмаги… Вони простояли там майже два місяці. А коли нарешті дістали їх назад, я дивився на них як на пам’ятник нездійсненним мріям.

Тепер я, скоріше, ховаюся в роботі. Завантажую себе настільки, щоб не залишалось часу на зайві думки. Бо коли зупиняєшся - стає страшно. І - коли ловлю себе на питанні «А якщо все зупиниться? Що далі?» Чесно - лячно.

Тому я не будую довгострокових планів. Просто живу день за днем. І вчуся радіти тим речам, які є тут і зараз.

Теги за темою
Звезды
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Украина увеличила производство дронов в 10 раз - аналитики
Новости Украины
2025-07-07T16:45:13Z
Официальный курс доллара вырос, евро - снижается
Корреспондент
2025-07-07T16:09:18Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Пенсии увеличат сразу нескольким категориям: когда и как изменятся выплаты
Знай
2025-07-07T15:00:47Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как легко почистить матрас – проверенные советы
Gazeta UA
2025-07-07T16:33:15Z
У этих знаков Зодиака в июле возникнут проблемы со здоровьем
Comments UA
2025-07-07T16:30:53Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Грозило до 20 лет: всплыли первые детали об экс-главе Минтранса РФ, покончившим с собой
Фокус
2025-07-07T16:51:32Z
Россия запустила фейковые боты для сбора данных о ТЦК - ЦПД
Корреспондент
2025-07-07T16:36:50Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T16:33:17Z
От фронта к фэшншоу: военный снял вирусный ролик о "гражданской" маскировке
TSN
2025-07-07T16:48:57Z
Оккупанты начали масштабный штурм Запорожской области - замкомандира 65-й бригады. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-07T16:12:41Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
В приложении "Армія+" появилось еще шесть новых электронных рапортов
Gazeta UA
2025-07-07T16:51:59Z
В Италии пропала украинская студентка, проходившая стажировку на одном из курортов
Лига
2025-07-07T16:51:20Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Полиция Венгрии нашла оригинальную причину не наказывать участников "запрещенного" прайда
Европейская правда
2025-07-07T16:12:33Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Как узнать, что твоя половинка тебе изменяет: главные признаки и советы
Comments UA
2025-07-07T16:21:36Z
Больше не нужно включать духовку: рецепт роскошных лимонных лакомств к чаю
Telegraf
2025-07-07T16:09:38Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В реанимации умер мобилизованный, получивший ранение по дороге на полигон
Корреспондент
2025-07-07T16:00:51Z
Оккупанты начали уничтожать урожай в Украине: что известно
Comments UA
2025-07-07T15:57:39Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
"Как у вас, девушки?": Камалия заинтриговала горячими кадрами с незнакомцем
Апостроф
2025-07-07T16:48:35Z
MamaRika ошеломила, как ее сын с годами изменился: "Когда он так вырос"
TSN
2025-07-07T15:51:05Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
"Не бита, не крашена" - 5 фраз, разоблачающих перекупов авто
Знай
2025-07-06T20:51:59Z
Теперь нельзя этого делать даже в своем авто: оштрафуют от 5 до 25 тыс. гривен
Знай
2025-07-06T18:30:05Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Лазер против комаров: китайский гаджет сбивает по 30 насекомых в секунду, как ПВО дроны
Фокус
2025-07-07T16:51:51Z
Apple готовит к выходу MacBook, который будет стоить как iPhone
Знай
2025-07-07T16:51:13Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Галатасарай планирует сделать попытку трансфера Осимхена
Корреспондент
2025-07-07T16:48:11Z
Нападающий Манчестер Юнайтед определился со своим будущим
Корреспондент
2025-07-07T16:09:54Z
Челси опасается, что не сможет зарегистрировать новых футболистов летом
Корреспондент
2025-07-07T15:24:14Z
Аллегри сообщил о пополнении состава Милана именитым футболистом
Корреспондент
2025-07-07T15:18:05Z
Федерация баскетбола и Нацплатформа объединяются против договорных матчей
Bin UA
2025-07-07T15:12:30Z