MY.UAНовини
Росії не потрібне завершення війни в Україні для нападу на НАТО - Горбач
Росії не потрібне завершення війни в Україні для нападу на НАТО - Горбач

Росії не потрібне завершення війни в Україні для нападу на НАТО - Горбач

Росія діятиме політико-дипломатичними засобами та методами гібридної війни. А якщо це не спрацює, не можна виключати й військового наступу, вважає експерт.

Країна-агресор Росія, яка загрузла у війні в Україні, постійно висуває безглузді ультиматуми не лише Києву, а й європейським столицям, що спонукає європейські розвідки висувати різні версії можливого нападу на країни Європи.

У другій частині інтервʼю Главреду виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач розповів, чому Трамп не стане заступатися за країни Східної Європи в разі нападу Росії, коли європейці почнуть активну протидію Путіну та чому Кремль не чекатиме завершення переговорів з Україною для атаки по країнах Балтії.

Першу частину інтервʼю про те, чому президент Сербії несподівано заговорив про підтримку України після візиту до Москви, як Польща заграє з Трампом та чи готові у ЄС поставити на місце проросійських Орбана та Фіцо, можна прочитати за посиланням.

Генсек НАТО Марк Рютте нещодавно заявив, що за п’ять років Росія може бути готова до війни вже проти самого НАТО. Як ви вважаєте, з чим Європа зараз підходить до такої потенційної війни, з огляду на всю її розрізненість у поглядах?

Розрізненість у поглядах часто обумовлена географічними, ідеологічними або навіть корупційними чинниками — як, наприклад, у випадку з Орбаном чи Фіцо. Але загалом більшість урядів країн Європейського Союзу, а також Британія і Норвегія, розуміють цю загрозу. Вони її відчувають і досить реалістично оцінюють.

Зміни всередині цих країн і в самому ЄС вже відбуваються. Інша справа, що бюрократичні механізми працюють не так швидко й ефективно, як мали б. Чому? Бо наразі там немає війни — в їхніх країнах зберігається спокійна ситуація.

Дивіться відео інтервʼю Володимира Горбача Главреду про сценарії нападу РФ на НАТО:

Наприклад, ще в березні Урсула фон дер Ляєн висунула ідею збільшити оборонне фінансування, зокрема до 800 мільярдів євро впродовж п’яти-семи років. Була низка пропозицій у трьох-чотирьох напрямках. Але рішення з цього приводу ухвалили лише наприкінці травня — на початку червня. Тобто часовий лаг присутній. І це тому, що війна ще не почалась — їхні суспільства живуть у режимі мирного часу, і їхні демократії потребуютьпроцедури узгодження рішень, особливо тих, що стосуються фінансів.

Через це процес довгий і повільний. Але якщо рішення ухвалено й кошти виділено, то зупинити "машину" буде так само важко, як і запустити. Це стосується і антиросійських санкцій: щоб їх скасувати, також потрібен консенсус. У цьому є і специфіка.

Так, інерція може бути проблемою. Але водночас — це сила великої системи. А Європейський Союз — це справді велика система: понад 500 мільйонів мешканців, величезна економіка, промисловий потенціал. Поки Рютте закликає збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП безпосередньо на військові потреби, плюс ще 1,5% — на інфраструктуру й суміжні галузі. Для таких країн, як Німеччина, Франція, Британія — це колосальні суми, і це не порожні слова.

Інша справа, що допоки Росія прямо не нападе на Європейський Союз, там не буде відчуття реальної, невідкладної потреби діяти. Йдеться не лише про кошти. Це питання психології, навичок, уміння використовувати сучасну зброю — наприклад, дрони. І про підготовку великої кількості фахівців, здатних ефективно працювати з цією технікою.

У новій війні вирішальними можуть бути не лише танки, БТРи чи авіація. І те, що Росія таку війну планує й до неї готується, вже очевидно для багатьох — як для європейських спецслужб, так і для політиків та урядів.

Ми з вами неодноразово обговорювали один із можливих сценаріїв — удар Росії по так званому Сувалському коридору. Якщо дійсно станеться така ситуація, і Росія завдасть удару найближчим часом — скажімо, впродовж найближчих п’яти років — такий варіант виглядає цілком імовірним. У цьому разі постає питання: чи буде Європа, з огляду на її нинішній спосіб мислення, готова підтримати країну, на яку нападуть?

Підтримка буде – політична, економічна, гуманітарна, але чи буде Європа воювати? Це вже велике питання. Багато що залежатиме і від підходу самої Росії. Кремль не зацікавлений у прямій війні з НАТО. Його головна мета — продемонструвати слабкість Альянсу. І для цього Росія може вдатись до певного "тесту" — перевірки дієздатності п’ятої статті Північноатлантичного договору. Тобто чи буде застосовано цей принцип колективної безпеки, чи обмежаться риторичними засудженнями, стурбованістю і так далі.

Щоб виграти інформаційну війну або продемонструвати неефективність НАТО, Росії не обов’язково штурмувати Сувалський коридор. Адже це була б відверта і пряма агресія — повномасштабні бойові дії. У такому разі Литва і Польща неминуче захищалися б і звернулися б до своїх союзників, які вже зараз розміщені на їхній території.

У країнах Балтії та Польщі вже розміщені цілі бригади. На всьому східному фланзі НАТО присутні іноземні підрозділи союзників. Вони не надто численні, щоб прямо і гарантовано зупинити можливий російський наступ, але їх достатньо, щоб стримати Росію від втягування в повномасштабну війну з усім Альянсом.

Саме тому, на мою думку, більш реалістичним сценарієм є не прямий наступ, скажімо, через Сувалський коридор чи з Білорусі, а спроба гібридної агресії, наприклад, в Естонії. Там є місто Нарва, де близько 80% населення становлять вихідці з Росії — не просто російськомовні, а переважно етнічні росіяни. Звісно, чимало з них є лояльними громадянами Естонської Республіки. Але Кремль це не зупинить: вони всіх їх оголосять "русскоязычным населением", яке потрібно "захищати від естонізації" або "асиміляції". Я, звичайно, перебільшую, але в російській риториці можливе будь що.

Тому гібридні спроби захопити чи проникнути "зеленими чоловічками" без російських шевронів на територіюЕстонії "з метою захисту", щоб підняти якесь проросійське повстання – це можливо, і це може бути серйозною провокацією і тестуванням, звичайно, НАТО. Уряд Естонії буде апелювати до союзників, а Дональд Трамп може не захотіти розбиратись в ситуації.

Як це вже було у випадку з Україною: мовляв, "самі винні, спровокували", — "Навіщо вони змушували росіян вивчати естонську мову?" і подібні наративи. І це означатиме, що п’ята стаття не діє, а НАТО не функціональне.

Це стане тріумфом Росії — її перемогою у тривалій війні, яку вона веде з 2014 року з метою дискредитації Заходу. Це війна-реванш за поразку у Холодній війні й повернення їй домінуючої ролі у світі.

Путін не чекатиме завершення війни в Україні, він прагне помсти за програш РФ у Холодній війні - Горбач / kremlin.ru

Чи можна тоді вважати дії росіян, які останні кілька місяців відбуваються в Балтійському морі – це теж певна провокація і підготовкою до того, про що ви щойно говорили?

Саме так. Тому я й говорю про цей сценарій — є всі докази й підстави його прогнозувати. Адже російські маневри довкола цієї території вже, в принципі, проявляються. Це і польоти літаків, і проведення операцій із розриву комунікацій — кабелів, трубопроводів та всього іншого. І все це разом вписується в концепцію гібридної війни. Не прямої повномасштабної агресії, а саме такого проникнення всередину країни, дестабілізації зсередини, обмеження зв’язку із зовнішнім світом і, відповідно, нав’язування цьому світу власного російського наративу — інтерпретації подій. Так, як це було з Кримом.

Чи є щось таке, що може зупинити Росію від такого розвитку подій?

Так, є. Поки що її зупиняє відсутність великих успіхів у російсько-українській війні та необхідність концентрувати ресурси саме на українському напрямку. І це розуміють усі: і росіяни, і наші партнери та союзники в країнах Балтії, і у Великій Британії, і Рютте, й інші. Цього не розуміє Дональд Трамп. І не хоче розуміти. Більше того, його "захищає" Атлантичний океан, тому він може там спокійно відсидітися. А якщо ще й продовжить нахвалювати Путіна, то той його, ймовірно, "пожаліє" і не чіпатиме.

Чи наважаться європейці разом із британцями чинити опір таким російським діям без підтримки США — питання. Східноєвропейські країни, які є безпосередніми потенційними жертвами агресії, будуть намагатися чинити опір — принаймні в перші дні.

Вони спробують щось робити та чекатимуть на реакцію з боку Америки. Але відповіді довго не буде. Там теж будуть спостерігати: чим усе завершиться? Переможе Путін за три дні чи не переможе? Якщо не переможе, тоді, можливо, доведеться щось робити — направляти якісь війська. Можливо, не для прямої конфронтації, а щоб зайняти оборонні позиції в іншій країні. А якщо все завершиться блискавично — тоді Трамп скаже: "Ну, що ж, ми запізнилися. Європа, я ж вам говорив, що треба було давно збільшити фінансування оборони до 2 чи 5%. Ви цього не зробили — от тепер і маєте".

Трамп буде "умивати руки". Для мене це, в принципі, очевидно. Чи змусить його діяти активніше Конгрес — це питання. Все залежатиме від внутрішньої ситуації в Республіканській партії — яка течія, які сили візьмуть гору. Але знову це все займе тривалий час: узгодження, боротьба, риторика. Блискавичної реакції не буде. І в цьому проблема.

Якщо Україна перші тижні змогла вистояти самостійно без західної допомоги, то в тій самій Естонії чи Латвії зробити це буде значно важче. Три дні — ще нічого. Але три тижні — це вже серйозний термін.

Чи можуть санкції, якщо не військовим шляхом, то економічним якось вплинути на Росію? Взагалі це реально? І чи може бути таке, що Захід у якийсь момент — бажано якомога ближчий до нас момент — змінить свою позицію і взагалі відмовиться від економічних зв’язків з Росією?

За великим рахунком, економічнми санкціями, які дійсно могли б серйозно вплинути на Росію, мало бути повне торгове ембарго. Це могло би включати, наприклад, повне перекриття морських проток — між Данією і Швецією, Босфору й Дарданел у Туреччині. Але навіть якби це сталося, усе одно залишалися б північні порти: Архангельськ, Мурманськ, і порти Далекого Сходу, які, швидше за все, залишалися б відкритими. Але навіть до такого кроку Захід не готовий. Ми вже спостерігаємо санкційну політику Заходу фактично 10 років — з 2014 року. Вони запроваджують санкції, постійно погрожують "пекельними" чи ще "пекельнішими". Так, це ослаблює та виснажує Росію, і без них нам було б набагато важче. Це факт. Але, на превеликий жаль, санкції не є вирішальним чинником у цій війні.

Вони перетворили конфлікт на війну на виснаження, яка є вкрай невигідною для всіх її учасників — і для нас також. Набагато ефективніше було б надати Україні масштабну оборонно-безпекову допомогу. Це створило б паритет на лінії фронту і зробило б подальше ведення війни безглуздим для держави-агресора. Вони були б змушені шукати вихід.

Але поки що цього не відбувається. Кремль покладається на саботаж з боку Дональда Трампа і блокування американської допомоги Україні. Вони розраховують, що за місяць, два, три, ситуація зміниться на їхню користь, і Україна виснажиться першою. Їхня ставка саме на це. Наша ставка — зворотня: протриматися до того моменту, коли виснажиться РФ.

Якщо загалом говорити про санкції й про подальші умови з боку європейських партнерів — наскільки цей процес може затягнутися? І чи може бути таке, що Європа справді затягує рішення через те, що ми на щось не погоджуємося?

Чесно кажучи, теза про відсутність обов’язкової мобілізації 18-24-річних свідчить, радше, про некомпетентність частини політиків — і не лише європейських, а й американських. Вони не зовсім адекватно оцінюють ситуацію нинішньої війни. Справа не в тому, що на фронті недостатньо молодих людей — справа зовсім в іншому.

Цей аргумент просто використовують як зручний привід для того, щоб стримувати допомогу, торгуватися, виправдовувати власну позицію — іноді з морально-етичних міркувань. Мовляв, в Україні теж "не все правильно". Так, не все правильно — але точно не в цьому питанні. Це не є підставою для затримки військової допомоги. Метою має бути хоча б достатньо озброїти тих, хто вже є в армії.

На мою думку, це здебільшого риторичні фігури в діалозі з нашими західними партнерами. За ними ховається реальне небажання діяти рішуче й забезпечити Україну необхідною допомогою — як за обсягами, так і за темпами її надання.

Якщо Європа настільки нерішуча навіть у питанні постачання Україні допомоги в тому обсязі й форматі, який нам дійсно потрібен для того, щоб встояти у війні з Росією, то чи може це, на вашу думку, стати приводом для продовження війни, затягування переговорного процесу та, відповідно, впливу європейців і на американців, і певною мірою на саму Росію?

У нас, на жаль, немає хорошого вибору в цій ситуації. Ми розуміємо, що Сполучені Штати не будуть надавати нам нову допомогу за президентства Дональда Трампа. І про це там говорять уже відкрито. Європейський Союз не зможе повністю компенсувати цю допомогу — ані вчасно, ані в необхідному обсязі, особливо якщо йдеться про асортимент озброєння та обладнання.

Тому наша стратегія зараз — зробити акцент на власному виробництві та в кооперації з європейськими оборонними компаніями виготовляти озброєння й обладнання як на території України, так і на території Європи. Йдеться про те, що нам справді необхідно — включно з балістичним озброєнням, ракетами та іншим критичним оснащенням.

Ми робимо те, що в наших силах. Так, ми запізнилися з цим питанням на кілька років. Це можна було ініціювати раніше й пробувати реалізовувати ще тоді. Але, як кажуть, для танго потрібні двоє. Воля й готовність наших партнерів — також вирішальні. Одних наших бажань недостатньо — потрібна ще й їхня рішучість.

Сьогодні така готовність у європейців є — вони демонструють її на всіх рівнях. Їхні спроможності поступово зростатимуть. Тому ключове питання для нас зараз — це внутрішня стійкість. Якщо ми зможемо зберігати її тривалий час, то будемо лише сильнішати. Ми не виснажуватимемося, а навпаки — зміцнюватимемося.

Але якщо цього не вдасться досягти, тоді нас чекає прикра поразка і окупація. А за цим — депресія й усе, що з цим пов’язано. Бо гіршою за саму війну є лише поразка в ній. І це те, чого ми не можемо собі дозволити.

І тоді, як я розумію, Росія вже точно може піти безпосередньо на Європу?

У випадку, якщо Росія, не дай Боже, досягне військових успіхів в Україні, вона зможе диктувати свої умови вже в політико-дипломатичній площині. І вона вже пробує це робити — зокрема, повторюючи свої старі вимогиультиматуму від 2021 року до НАТО та Сполучених Штатів: "Забирайтесь зі Східної Європи, відкочуйте НАТО до кордонів 1997 року" і таке інше.

Звісно, для деяких більш західних держав, включно з Дональдом Трампом, це може здаватися не такою вже й великою проблемою — умовно відвести війська десь ближче до німецького кордону. Але для Польщі, країн Балтії чи Румунії це абсолютно неприйнятно. І ці країни, безперечно, мовчати не будуть. А це своєю чергою створить розбрат і напруження всередині самого Альянсу. А саме цього і домагається Росія — показати нібито неефективність Заходу.

Тому спочатку вони діятимуть політико-дипломатичними засобами та методами гібридної війни. Але якщо це не спрацює, не можна виключати й прямого військового наступу — навіть на якомусь окремому, локальному напрямку.

Якщо ситуація розгортатиметься таким чином, і Росія побачить, що їй не вдається досягти успіху в Україні, умовно кажучи, бойові дії зупиняються, виникає певна лінія розмежування, — то, на вашу думку, скільки часу Росії може знадобитися, щоб розпочати якісь більш відкриті дії проти європейських країн?

Якщо говорити умовно, то до кінця літа або, принаймні, до завершення весняно-осінньої кампанії, яку росіяни вже ведуть і навряд чи зупинятимуться до великих дощів, — от тоді й може скластися відповідна ситуація динамічної рівноваги. Вона, по суті, вже певною мірою існує, але тоді відбудеться остаточне усвідомлення безперспективності продовження бойових дій.

Росіяни можуть піти на якісь переговори, принаймні більш добросовісні, ніж просто імітація, тобто справжні переговори. Так, їхні вимоги, звичайно, будуть неприйнятними, але, тим не менше, вони справді можуть цього хотіти в той момент.

Але до нього ще треба дожити, ще треба витримати. Щодо побоювань: якщо бойові дії припиняться і вивільняться ресурси Росії для якоїсь нової війни, нового напрямку нападу — вони справедливі. Західні розвідки про це говорять, підраховують, дають різні прогнози — від трьох до п’яти років, дехто каже, що й менше.

Але те, про що я кажу, — це не повномасштабне вторгнення. Це не потребуватиме великих військових ресурсів. Йдеться про спецоперації — подібні до тієї, що була в Криму, тільки в менших масштабах, на меншій території, точково, локально.

Де саме?

Про Нарву я вже згадував, або, наприклад, про ту ж саму Естонію, чи Латвію, чи навіть Литву. Або, скажімо, Польщу, яка також має кордон із Російською Федерацією в районі Калінінградської області. Або якісь провокації в Балтійському морі.

Варіантів може бути дуже багато. Але Росія може наважитись на такі дії не тому, що має великі ресурси, чи їй потрібно три роки на підготовку. Ні — вона може почати гібридні операції вже сьогодні. Розраховуючи на те, що за два-три місяці або роки ситуація дозріє до повномасштабного вторгнення. На той момент у них уже можуть бути підготовлені війська, військові бази, збудовані нові залізничні лінії, склади, рокадні маршрути.

До речі, ми не згадали про Фінляндію — це теж один із цілком імовірних напрямків для російських дій, як гібридного характеру, так і, потенційно, повномасштабних.

А з іншого бокуще є Молдова й Румунія.

Але до них ще треба дістатися. З Молдовою складніше: немає прямого зв’язку. Більше того, навіть вивезти звідти так російських військових — і тих проблематично, не те що щось туди завозити чи укріплювати.

А от доступ до Румунії — через Чорне море. Але зараз воно контролюється, точніше прострілюється Україною — не лише за допомогою ракет у прибережній зоні, але й катерами. Тобто російський воєнно-морський флот не може собі дозволити перебазуватися до західної частини Чорного моря. Його там просто знищать — бо триває війна.

Хіба що буде якесь врегулювання, але і тоді там є Туреччина, там є присутність НАТО, воєнно-морські бази, авіація (та сама база Міхай Когелнічану). Вони туди не полізуть. І румуни — це точно не росіяни. Там немає ані російськомовних, ані російськокультурних. Щоправда, є православні — але це слабкий, притягнутий за вуха аргумент. Це, мабуть, найменш імовірний варіант.

Тобто захоплення Одеси та ймовірні сценарії, якщо такі є у Росії, цьому не сприятимуть?

Якщо вони не змогли захопити Одесу у лютому 2022 року, коли ми були не готові, то як вони можуть це зробити у червні 2025-го, коли ми вже готові? Чим? Вони зазнали величезних втрат Чорноморського флоту. Це просто неможливо.

До того ж, уся акваторія, морське узбережжя — все давно заміновано. Україна отримала нові ракети й продемонструвала їхню ефективність — ті ж самі "Нептуни" та не тільки. Тому це — фантастика.

Хто такий Володимир Горбач

Володимир Горбач - виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України.

Автор більше 75 публікацій в українських і закордонних виданнях на тему зовнішньої і внутрішньої політики України, в тому числі — виборчих стратегій і виборчих технологій, пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Запорізькій АЕС вночі лунала стрілянина, біля енергоблоків знайшли гільзи - МАГАТЕ
УкраинФорм
2025-07-13T21:16:36Z
Існує кілька підстав: коли штрафи ТЦК підлягають оскарженню
Знай
2025-07-13T19:37:50Z
Додаткова індексація пенсій можлива: умови підвищення виплат
Хвиля
2025-07-13T19:31:38Z
Мрія колекціонера за смішні гроші. В Україні продають раритетний годинник з СРСР
Telegraf
2025-07-13T18:49:12Z
Україна може надати Азербайджану підземні сховища газу "без податків і зборів"
iPress
2025-07-13T18:37:04Z
Українські сировари змагатимуться за участь у світовому конкурсі сирів
360ua.news
2025-07-13T18:03:57Z
Ціни на помідори продовжують стрімко падати: українцям розповіли, що буде далі
Хвиля
2025-07-13T18:00:14Z
ФОП 3 група: коли і скільки платити податків у 2025 році
24tv
2025-07-13T17:33:58Z
Фінансовий моніторинг активізовано, чому Ощадбанк блокує рахунки
360ua.news
2025-07-13T17:33:56Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-13T21:01:45Z
Знизить рівень цукру в крові та налагодить роботу кишківника: лікарі назвали найкорисніший вид хліба
Знай
2025-07-13T19:52:25Z
Купуєте половинку кавуна? Лікарка радить двічі подумати
360ua.news
2025-07-13T19:10:52Z
Назвали різновид горіхів, які уповільнюють старіння
Gazeta UA
2025-07-13T19:01:55Z
У лікарнях побільшало пацієнтів внаслідок масового отруєння біля водоспаду Шипіт
Gazeta UA
2025-07-13T17:12:50Z
Скільки калорій треба витратити, щоб виносити немовля: дослідження австралійців
Gazeta UA
2025-07-13T15:51:42Z
Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Gazeta UA
2025-07-13T15:21:48Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам в Одесі: українці можуть отримати ліки, куди потрібно звертатись
Политека
2025-07-13T14:30:53Z
Наступ Росії наприкінці літа: у РНБО різко висловилися про статтю Bild
Хвиля
2025-07-13T21:31:53Z
"Хай знають": донька Віктора Ющенка розкрила таємницю свого особистого життя
GlavRed
2025-07-13T21:25:58Z
Сенатори США анонсували "рекордний потік зброї" для України та санкції - "кувалду" проти РФ
Хвиля
2025-07-13T21:19:51Z
Прем'єр Чехії закликав Словаччину припинити блокування 18-го пакету санкцій проти Росії - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-13T21:19:22Z
У МЗС відповіли NYT на репортаж з Курщини: "Це не журналістика, а пропаганда"
Gazeta UA
2025-07-13T21:04:22Z
Без вибачень і визнання провини: Paramount Global досягла мирової угоди із Трампом
InternetUA
2025-07-13T20:58:44Z
Макрон - у промові до військових: Щоб бути вільним у цьому світі, потрібно бути сильним
УкраинФорм
2025-07-13T20:55:41Z
Грем про нові санкції США проти Росії: Це кувалда, яка вдарить по економіці Путіна
Лига
2025-07-13T20:52:57Z
Зеленський розповів про програму Келлога у Києві на тиждень
Комсомольская правда
2025-07-13T20:52:25Z
Лінія фронту станом на 13 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T21:13:33Z
Обстріли Сумщини: за добу одна людина загинула, дев'ятеро постраждали
УкраинФорм
2025-07-13T21:13:28Z
Російський дрон атакував мотоблок із братами на Сумщині: один з них загинув
Украина Криминальная
2025-07-13T21:10:56Z
Ворог просувається біля Покровська та до адмінмежі Дніпропетровщини, – DeepState
24tv
2025-07-13T21:06:22Z
Ворог атакував Полтавщину: пошкоджено будинки, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T20:27:37Z
На фронті - 152 зіткнення, ЗСУ знешкодили майже 220 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-13T20:16:01Z
Графік відключення газу на тиждень 14-20 липня у Харківській області: хто залишиться без послуг
Политека
2025-07-13T20:01:16Z
Аномальна спека скоро відступить: синоптик назвав дати
Telegraf
2025-07-13T19:49:08Z
Росіяни посилили штурми в районі Антонівських мостів: намагається створити "мертву зону"
Gazeta UA
2025-07-13T19:40:53Z
Чому досвідчені водії отримують штрафи: поліція пояснила поширену помилку
GlavRed
2025-07-13T21:25:27Z
Категорично заборонено робити це 14 липня, якщо не хочете втратити удачу
Telegraf
2025-07-13T21:22:05Z
Росія випустила нову серію дронів по Україні: назва траєкторія руху
TSN
2025-07-13T21:15:06Z
ЗС РФ відстали від очікувань Кремля: Зеленський провів нараду з військовими
Хвиля
2025-07-13T21:10:38Z
14 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T21:00:44Z
Оплата штрафу через "Резерв+": як це працює і що потрібно зробити
InternetUA
2025-07-13T20:52:53Z
Мінішахед: на фронті помітили нові дрони Росії
24tv
2025-07-13T20:31:26Z
Найдорожчі університети України: дозволити навчання можуть лише багатії
Знай
2025-07-13T20:22:27Z
Навіть втримати важко: рибалки спіймали величезного білого амура у Рівному
Telegraf
2025-07-13T20:22:09Z
Відомий співак розповів, чим займається в ЗСУ після "жорсткої" мобілізації
Фокус
2025-07-13T20:16:37Z
5 цікавих нових мультфільмів, які варто подивитися разом з дітьми
24tv
2025-07-13T20:15:14Z
"Лазить по деревах": Ірина Білик показала 10-річного сина Табріза
Фокус
2025-07-13T19:13:05Z
Винесли всі речі: відомих українських артистів пограбували під час гастрольного туру
GlavRed
2025-07-13T18:27:13Z
Що подивитися, коли хочеться плакати: 3 щемливі фільми на Netflix, які доведуть до сліз
24tv
2025-07-13T18:03:26Z
Терміново оновлюйте гардероб: Андре Тан назвав нові тренди цього літа
Знай
2025-07-13T16:51:46Z
Хоче бути опорою: інсайдер повідомив, що Бред Пітт сподівається на примирення з дітьми
24tv
2025-07-13T16:36:44Z
"А де Віталік?": Кондратюк привіз "Караоке" у Львів та насмішив українців
Telegraf
2025-07-13T16:36:07Z
Майже 2 мільярди людей дивилися в прямому ефірі: якою була наймасштабніша трансляція в історії
24tv
2025-07-13T16:30:11Z
На Харківщині пролунали вибухи, росіяни атакують дронами східні регіони України
ZN UA
2025-07-13T21:43:31Z
Російський дрон атакував медиків на Сумщині під час евакуації пораненого
24tv
2025-07-13T21:43:27Z
Псевдопрацівник автозаправної станції ошукав чоловіка на 5 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-13T21:10:49Z
Неподалік Лондона розбився медичний траспортний літак — що відомо
ZN UA
2025-07-13T20:34:53Z
Повінь в Техасі: кількість загиблих зросла до 129, серед них - 36 дітей
FaceNews
2025-07-13T20:13:00Z
На Тернопільщині 16-річний юнак поглумився над пам'ятником Герою Небесної Сотні Капіносу
24tv
2025-07-13T20:12:33Z
Літак був медичним: стали відомі нові деталі авіакатастрофи у Лондоні
24tv
2025-07-13T19:55:59Z
На Полтавщині від атаки ворожих дронів постраждала людина, пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-07-13T19:52:47Z
Заблукали у болотах біля кордону Білорусі: на Рівненщині врятували двох жителів Запоріжжя
TSN
2025-07-13T19:48:26Z
День ангела 14 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-13T21:15:48Z
Дрони над пляжами та рейтинг цін: куди поїхати у відпустку влітку 2025-го
TSN
2025-07-13T20:45:30Z
Краще за лимонад та газовані напої: готуємо квас з бузини за рецептом предків
24tv
2025-07-13T20:42:40Z
Що символізують квіти і які букети не варто дарувати жінкам: поради флористів
Gazeta UA
2025-07-13T20:40:14Z
Зав'язь засихає та опадає: як врятувати урожай огірків
24tv
2025-07-13T20:01:43Z
Як захистити квасолю від жуків – перевірені поради
Gazeta UA
2025-07-13T19:31:22Z
Що не можна і можна садити після полуниці: це треба запам'ятати
24tv
2025-07-13T19:01:18Z
Ці 5 правил прання змінюють все: про них знають одиниці
24tv
2025-07-13T18:18:44Z
Як видалити вапняний наліт на змішувачах: трюк з пергаментом, про який мало хто знає
Gazeta UA
2025-07-13T18:15:41Z
Ось 5 порад, як зробити читання з Android зручним на будь-якому телефоні
InternetUA
2025-07-13T19:58:29Z
Що робити з електроприладами, коли наближається гроза
InternetUA
2025-07-13T19:01:31Z
YouTube запроваджує нові правила монетизації
Portaltele
2025-07-13T17:54:09Z
Як за рік зробити пухкий і поживний компост: городниця показала простий спосіб
GlavRed
2025-07-13T17:27:35Z
Чому не варто заряджати смартфон до 100%: правило, яке подовжить життя батареї
InternetUA
2025-07-13T16:31:18Z
Менше спаму, більше спокою: нова функція в iPhone фільтруватиме дзвінки
360ua.news
2025-07-13T16:24:18Z
Гроші за опитування від банку: українців попередили про нову схему шахрайства
InternetUA
2025-07-13T15:46:54Z
SpaceX запустила супутник на геостаціонарну перехідну орбіту
УкраинФорм
2025-07-13T15:36:55Z
Чи залучатимуть ШІ до створення та перевірки завдань НМТ
24tv
2025-07-13T15:15:23Z
Багато власників Mazda не помічали цієї дрібної помилки, поки один із них не подав позов
Топ Жир
2025-07-13T20:18:03Z
Найважливіший кросовер Nissan отримає кардинальний редизайн, який може визначити його майбутнє
Топ Жир
2025-07-13T18:33:53Z
Безпека в дорозі, як правильно підготувати авто до поїздки
360ua.news
2025-07-13T18:27:58Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T16:58:10Z
У Китаї з 2027 року заборонить суперечливу функцію електромобілів
Топ Жир
2025-07-13T16:48:33Z
Фордівський електричний спорткар стає лише кращим: тест-драйв
Топ Жир
2025-07-13T15:03:05Z
Представлений Smart #3 : електричний кросовер із запасом ходу до 555 км та ціною від $23 тис
ITC
2025-07-13T13:34:56Z
Toyota GR Celica може приховати двигун у найнесподіванішому місці
Топ Жир
2025-07-13T13:33:55Z
Не BMW, а інший бренд врятував квартальні показники концерну
Топ Жир
2025-07-13T11:48:08Z
"Челсі" розгромив ПСЖ і виграв оновлений Клубний чемпіонат світу
ZN UA
2025-07-13T21:25:37Z
Епічне приниження ПСЖ: Челсі сенсаційно став переможцем Клубного чемпіонату світу-2025
24tv
2025-07-13T21:18:49Z
Колишній клуб Абрамовича здійснив гучну сенсацію на очах Трампа
Telegraf
2025-07-13T21:16:54Z
Арсенал домовився про придбання Дьокереша за 63.5+10 млн євро – The Athletic
Football.ua
2025-07-13T20:58:30Z
Джака може возз'єднатися з Ляказеттом у Неомі
Football.ua
2025-07-13T20:34:15Z
У мережі знайшли справжню зірку Вімблдону: вона гаряча, але є одне "але"
24tv
2025-07-13T20:15:57Z
Відомий тренер назвав велику помилку Усика перед реваншем проти Дюбуа
24tv
2025-07-13T20:06:55Z
Гарначо відмовився від переходу в Ан-Наср і хоче залишитися в Європі
Football.ua
2025-07-13T19:55:54Z
Поульсен приєднався до Гамбурга після 12 років у РБ Лейпциг
Football.ua
2025-07-13T19:52:43Z