MY.UAНовини
Київ під ударом сотень дронів: скільки ще Росія може "кошмарити" столицю
Київ під ударом сотень дронів: скільки ще Росія може "кошмарити" столицю

Київ під ударом сотень дронів: скільки ще Росія може "кошмарити" столицю

Росія продовжує використовувати практику терору цивільного населення в українських містах

Обстріл Києва, який стався в ніч на вівторок, 17 червня, став одним із наймасовіших та найкривавіших ударів. За даними Повітряних сил ЗСУ, росіяни запустили 440 БПЛА — серед них 280 – ударні типу Shahed та 160 – безпілотники-імітатори. На момент публікації відомо про 99 постраждалих та 14 загиблих внаслідок атаки людей.

"Телеграф" з’ясував, скільки ще часу Росія зможе продовжувати атакувати українські міста в такому ж темпі та чи є в України системне бачення протидії цій загрозі.

Річна статистика ударів

За останній рік Росія різко наростила інтенсивність атак дронами типу Shahed. Якщо ще торік удари зазвичай налічували кількадесят БпЛА, то в травні-червні 2025 року їх кількість почала обчислюватися сотнями за ніч.

Так, у червні 2024 року типовий обстріл складався з 22-47 ударних безпілотників. У серпні відбулись перші масовані комбіновані атаки — наприклад, у ніч на 26 серпня росіяни випустили 109 Shahed одночасно, з яких ППО знищила 99. У жовтні та листопаді зафіксовано кілька ударів із залученням 80–90 дронів, часто разом із ракетами.

Починаючи з грудня 2024 року, інтенсивність атак стрімко зросла. У ніч на 25 грудня Росія застосувала вже 106 Shahed, із яких лише половину вдалося збити. А вже у січні-лютому 2025 року кількість дронів у повітрі щоразу перевищувала 140, а подекуди — 185 одиниць.

У березні-травні атаки стали регулярними, і практично щотижня фіксувалися нічні обстріли за участі 200+ ударних БпЛА. Наприклад, у ніч на 21 березня — 214 дронів, на 23 травня — 175, на 25 травня — майже 300. Зростала також кількість знешкоджених цілей — українська ППО фіксувала до 385 уражень за одну ніч.

Абсолютний пік був зафіксований у ніч на 9 червня 2025 року — тоді противник випустив 499 засобів повітряного нападу, з яких 479 — дрони Shahed. І лише за вісім днів, у ніч на 17 червня, Росія знову атакувала Київ рекордними 440 дронами, з яких 280 були ударними.

Як змінились пуски "шахедів" з минулого року

У березні 2025 року аналітики повідомили, що Росія змогла не лише перейняти технології виробництва іранських дронів-камікадзе Shahed, але й значно розширити їхню номенклатуру та масштабувати виробництво. Завдяки цьому агресору вдається щомісяця запускати по території України понад 1300 безпілотників, а в окремі місяці — понад 2000.

Як повідомляло видання "РБК-Україна" з посиланням на джерела в Силах оборони, за останній рік Росія поступово розгорнула масове збирання не лише базових "Гераней-2" (Shahed-136), але й менш потужних "Гераней-1", модернізованих "Гарпій-А1" і нових дронів типу "Пародія" та "Гербера".

За оцінками видання, щомісячні обсяги виробництва станом на березень 2025 року становили:

  • приблизно 900 "Гераней-2" (Shahed-136);
  • не менш як 1000 дронів типу "Пародія";
  • понад 2000 "Гербер" і "Гарпій", при цьому 80% — це "Гербери".

Росія щомісяця виготовляє понад 5000 далекобійних безпілотників, з яких половина — це ударні "Shahed-136" ("Герань-2"), а решта — імітатори, призначені для омани української ППО. Про це йдеться у відповіді Головного управління розвідки Міноборони на запит Forbes Ukraine.

За інформацією ГУР, станом на кінець травня 2025 року темпи виробництва "Shahed-136" досягли 2700 одиниць на місяць. Імітаторів типу "Гербера" Росія випускає приблизно 2500 на місяць. Це означає п’ятикратне зростання виробництва в порівнянні з серпнем 2024 року, коли співрозмовники Forbes Ukraine оцінювали темпи на рівні 500 дронів щомісяця. У грудні 2024 року, за оцінками Defense Express, обсяги вже могли сягати 2000 одиниць.

Знешкоджений російський дрон "Гербера"

Імітатори "шахедів" почали активно застосовуватись з осені 2024 року. Як пояснили в ГУР, "Гербери" виготовляють із дешевих матеріалів — ці апарати або взагалі не мають бойової частини, або несуть мінімальний заряд. Їх використовують для розвідки, а головне — для створення перевантаження системи протиповітряної оборони України.

Від чого залежить збільшення атак

На початку квітня 2025 року видання The Telegraph повідомило, що кількість дронових атак Росії на Україну зросла на 52,5% після початку мирних переговорів за участі США та РФ. За даними зведень Повітряних сил ЗСУ, з 18 лютого — дати першої зустрічі сторін в Ер-Ріяді — за 30 днів росіяни запустили 4776 дронів, тоді як упродовж попереднього місяця — 3148.

Журналісти видання зазначали, що Москва навмисне посилила удари, щоб змусити Київ до поступок і водночас захопити якомога більше територій до будь-якого потенційного припинення вогню. Цей тиск, на думку аналітиків, був відповіддю на заяву Дональда Трампа про намір швидко завершити війну.

Російські атаки посилювалися і через інформаційні приводи. 28 лютого, після заяви Трампа про "невдячність" Зеленського, Росія здійснила 208 дронових атак (на 42 більше, ніж напередодні). 7 березня, у день призупинення обміну розвідданими між США та Україною, Кремль запустив 252 дрони — на той час це була друга за інтенсивністю атака у 2025 році.

Чому система ППО не здатна впоратися з атаками

Після чергової атаки Україна знову опинилась перед запитанням: чому російські Shahed долітають до столиці, і що не так з системою ППО? Експерт з авіації Костянтин Криволап в коментарі "Телеграфу" пояснив: причина — у відсутності єдиної концепції боротьби з дронами, хаотичній системі управління й неузгодженості між структурами, які відповідають за перехоплення повітряних цілей.

"Повинна взагалі бути якась концепція боротьби проти "шахедів". Було б розумно, якби вона була затверджена, прийнята, щоб її обговорювали. Але у нас такого не було. У нас як: дрони полетіли — будемо збивати. Чим збивати? Кулемет поставимо на пікап, причепимо, будемо збивати".

Криволап наголосив: на початку етапу застосування цих дронів вони були ще відносно "наївними", а росіяни — недосвідченими. Але з часом тактика РФ ускладнилася, вони почали вдосконалювати програмування, планування маршрутів, використання антен, що дозволяє уникати дії українських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

"Спочатку РЕБ справді працював — це було видно навіть по наших навігаторах. Але такої картини я давно не бачив. Росіяни збільшили кількість антен CRPA, і Shahed стали менш чутливі до нашого РЕБу — почали його ігнорувати", – зауважив експерт.

Відсутність чіткої відповідальності — ще одна фундаментальна проблема. За словами Криволапа, раніше половину дронів збивали гвинтокрили армійської авіації, частково долучалися ДФТГ, ППО, мобільні вогневі групи, сухопутні війська. Але кожен діяв сам по собі, без координації, і ніхто не відповідав за загальний результат.

"ДФТГ стріляли з Browning, не влучили? Ну, буває. ППО радіолокацію давало, де змогло – кажуть "у нас не вистачає радарів, щоб виявляти цілі". Армійська авіація щось пропускала — "так не вистачає гвинтокрилів". А ще тепловізорів нема".

Попри критику, Криволап визнає: раніше ППО працювала ефективно — іноді збивала 90–100% цілей. Але росіяни адаптувались, а Україна — ні. Концепція не переглядалась, нових принципів організації оборони не запроваджено.

"Те, що залишилось у нас, уже не відповідає новим викликам. Я пів року кажу: треба переглянути концепцію, виробити принципи — як будувати оборону, що нам потрібно, які виклики нас чекають попереду. Зараз у нас працює система відпрацьовування викликів", – зауважив експерт.

Костянтин Криволап зазначив, що урядова постанова щодо використання дронів-перехоплювачів і легкомоторної авіації, ймовірно, з’явилась після наради у президента. За його словами, в документі є три ключові пункти: по-перше, закріплюється, що дрони треба збивати дронами; по-друге — що легкомоторна авіація може використовуватись для таких завдань; і по-третє — що за реалізацію відповідають ДФТГ, які мусять взаємодіяти з військовими адміністраціями.

"Не зовсім зрозуміло, чому за це тепер будуть відповідати ДФТГ, які будуть приходити до військової адміністрації, щось просити, щось узгоджувати. Будуть приписані до якоїсь військової частини, причому з погодження командира буде виписуватись бойове розпорядження. Хто буде надавати боєприпаси? Хто буде забезпечувати?".

Криволап акцентував, що в таких умовах ефективним засобом може бути легкомоторний літак, оснащений мікроракетами, наприклад, естонськими Mark-1 або дронами-перехоплювачами.

Естонська ракета Mark-1. Фото: Frankenburg Technologies

"Такий літак може досить довго патрулювати повітря. Він оснащений тепловізором. Він візьме свій радар, або йому його причеплять, або буде радар із землі, тому що Link-16 (ред. — військова тактична мережа обміну даними) ми вже використовуємо — для передачі даних, для наведення", – наголосив експерт.

Крім того, експерти наголошують на тому, що збільшилася висота польоту ударних дронів, через що вражати їх стало складніше.

Темпи виробництва "шахедів"

Авіаційний експерт обережно ставиться до заяв про нібито масове виробництво дронів у Росії. Він зазначає, що наразі немає підтверджених даних, які б свідчили про випуск понад 90 Shahed-136 на добу. Цю оцінку, за його словами, озвучив і керівник української військової розвідки. Таку ж цифру назвав і авіаексперт Валерій Романенко в коментарі "Телеграфу".

Водночас Криволап наголосив: важливо оцінювати не щоденні пікові показники, а середні за місяць. За його словами, об’єктивніше — рахувати у форматі "запусків на місяць" і вже тоді виводити реальні цифри.

"Я завжди кажу — треба рахувати за місяць. У цьому році середній показник — 80–85. Президент мене поправив: за 5 місяців було випущено 11 200 "шахедів". Якщо поділити — виходить 73-74 на добу. От це реальні цифри. Вони накопичують, концентрують, а потім завдають удару. Вчора нічого не було? Сьогодні вдарили", — пояснив Криволап.

Окремо експерт прокоментував нещодавнійудар по заводу в Єлабузі, де, за його оцінками, виробляють 40–50% усіх російських Shahed. Якщо пошкодження суттєві — кількість атак має помітно знизитися. Іншу частину дронів випускає завод "Купол" в Іжевську.

Дим над заводом "шахедів" в Єлабузі

При цьому, за словами експерта, західні ЗМІ та політики часом поширюють необґрунтовані твердження про те, що удар Ізраїль по заводу з виробництва дронів в Ірані якось вплине на ситуацію з атаками по Україні:

"Іранці вже завершили контракт. Те, що збиваємо зараз — це все або російське, або китайське. Двигуни — китайські. Комплектація — в основному китайська. Ізраїльтяни вдарили по заводу в Ірані? То при чому тут він? Ніяк не пов’язано", — наголосив експерт.

Ресурси Росії обмежені, Китай — обережний

Криволап скептично оцінив перспективи суттєвого нарощування виробництва без нових заводів і розширеної логістики. За його словами, для подвоєння темпів випуску Росії потрібно збудувати ще один завод. Щоб вийти на п’ятикратне зростання — щонайменше п’ять. І що не менш важливо — знайти додаткові потужності для постачання комплектуючих.

"Щоб збільшити виробництво дронів у п’ять разів, треба п’ять заводів. І п’ять китайських заводів, які видаватимуть поршневі двигуни. Китайці, до речі, не дурні — вони більше ніж на 30% виробництва під одного клієнта не сядуть. Вони будуть диверсифікуватися", — пояснив експерт.

Чому "шахеди" долітають до Києва

На шляху до столиці дрони пролітають сотні кілометрів через інші області. За словами Криволапа, головна причина — відсутність повноцінного радіолокаційного покриття та чергова, а не постійна система ППО.

"У нас в городах стоять мобільні вогневі групи? Або засоби ППО там стоять? Ні. У нас чергове ППО. У нас нема навіть повного радіолокаційного покриття", — констатував експерт. За його словами, коли дрони пролітають через Сумщину, Полтавщину чи Чернігівщину, їх виявляють лише фрагментарно.

Експерт наполягає на необхідності підняти радари на висоту — або на бортах літаків, або на прив’язних аеростатах. Це — просте рішення, яке працює в багатьох країнах. Проте, за словами Криволапа, українські фахівці з ППО мають іншу позицію. Окремо він пояснив, чому стало важче збивати ворожі дрони. По-перше, тому що Росія адаптує тактику, а українська сторона — відстає. По-друге, через залежність від дорогих засобів ураження: "Вчора збивали їх ракетами. Але як накопичити стільки ракет? Вартість ураження стає надто висока", – підсумував він.

Ключовим чинником, що визначає ефективність ОТРК "Сапсан"/"Грім-2" та його вплив на перебіг війни з Росією, є налагодження серійного виробництва. Про це виданню "Телеграф" розповіли військові експерти, які також уточнили необхідну Україні кількість ракет.

Зазначимо, раніше "Телеграф" писав, що Кабінет Міністрів Українирозпочав масштабний експериментальний проєкт із залучення добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ) до системи протиповітряної оборони. Це стало відповіддю на зростаючу загрозу з боку Росії, яка активно застосовує ударні дрони проти цивільних об'єктів та критичної інфраструктури.

Теги за темою
УкраїнаРосіявійна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Плюс 30 гривень: в Україні різко злетіли ціни на сигарети
Хвиля
2025-07-15T17:16:56Z
БФ «Українська сила» відзвітував про підсумки роботи у першому півріччі 2025-го
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T17:16:33Z
Міненерго РФ офіційно підтвердило глибоку кризу у вугільній промисловості
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T17:07:37Z
Субсидії для пенсіонерів у Кривому Розі: у ПФУ зробили важливу заяву, як змінити спосіб виплати
Политека
2025-07-15T17:01:53Z
Новий графік руху поїздів у Дніпропетровській області: що зміниться з 16 липня
Политека
2025-07-15T16:31:33Z
Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови
УкраинФорм
2025-07-15T16:28:33Z
Українці можуть платити менше за квитки на поїзд: що для цього потрібно зробити
GlavRed
2025-07-15T16:25:27Z
У Росії через західні санкції спостерігається занепад у галузі цивільної авіації - розвідка
УкраинФорм
2025-07-15T16:24:56Z
Щоб не поплатитися: перелік дозволених продуктів для перевезення через кордон з Угорщиною
24tv
2025-07-15T16:04:20Z
Рютте: вторинні санкції проти РФ можуть сильно вдарити ще по трьох країнах
Европейская правда
2025-07-15T17:16:49Z
Reuters розповіли, як Путін реагує на останні заяви Трампа
24tv
2025-07-15T17:16:23Z
Зеленський анонсував модернізацію завдань для українських послів
УкраинФорм
2025-07-15T17:16:19Z
Сибіга у Польщі візьме участь у засіданні Люблінського трикутника 16 липня
Европейская правда
2025-07-15T17:16:08Z
Куди зникло гуманітарне авто? Керівник благодійного фонду виставив претензії до антикорупціонера Шабуніна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T17:16:01Z
NYT: Майже вся зброя, яку Європа купить у США для України, вже доступна для відправлення
Лига
2025-07-15T17:10:58Z
Рада ЄС запровадила санкції проти п’ятьох суддів РФ
1News
2025-07-15T17:07:55Z
Трамп запитував Зеленського, чи може Україна вдарити по Москві — ЗМІ
ZN UA
2025-07-15T17:07:47Z
Швеція долучиться до зусиль щодо постачання зброї Україні після рішення Трампа
Европейская правда
2025-07-15T17:07:44Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Що робити з томатами в липні, щоб був гарний урожай: поради досвідченого дачника
GlavRed
2025-07-15T17:07:59Z
Поширені помилки під час поливу саду в спеку: що не варто робити
24tv
2025-07-15T16:42:34Z
Плавлений сир можна приготувати всього з трьох інгредієнтів: ось як це зробити
Telegraf
2025-07-15T16:31:35Z
Чому яблука, сливи та груші гниють прямо на дереві: методи боротьби з моніліозом
GlavRed
2025-07-15T16:25:09Z
Андрій Чуклін про сучасні методи довготривалого зберігання їжі: інновації від Інтеррибфлот
Фокус
2025-07-15T16:16:31Z
Киньте 2 копійчані таблетки до пральної машинки — і ваші речі стануть білішими за сніг
TSN
2025-07-15T15:10:12Z
Ці продукти виводять з організму зайву рідину і прибирають набряки: додайте до свого раціону влітку
TSN
2025-07-15T15:10:06Z
Корисні властивості малини: чому варто включити в раціон цю ягоду
24tv
2025-07-15T14:36:57Z
Через російські удари Куп’янськ повністю залишився без водопостачання
УкраинФорм
2025-07-15T17:13:07Z
Жодного сонячного дня: в яких областях литиме до кінця тижня
24tv
2025-07-15T17:10:23Z
Росіяни вдарили двома керованими авіабомбами по Краматорську, є поранена
УкраинФорм
2025-07-15T17:07:35Z
Трасу Краматорськ-Добропілля перекривають через збільшення кількості дронових атак РФ
УкраинФорм
2025-07-15T16:58:19Z
Російські війська майже повністю захопили Білогорівку Луганської області - ЗМІ
Gazeta UA
2025-07-15T16:49:39Z
Стратегічний пункт Білогорівка майже весь під контролем РФ — ЗМІ
TSN
2025-07-15T16:46:40Z
Інтим під обстрілами: як працює секс-індустрія у прифронтових містах
TSN
2025-07-15T16:46:18Z
Тунелі на 200 км: ЗС РФ облаштували підземні бази у соляних печерах Соледару та Бахмуту
Фокус
2025-07-15T16:37:17Z
Росіяни перейшли кордон України в новій точці та почали наступ - деталі від ЗСУ
GlavRed
2025-07-15T16:18:22Z
Злата Мітчелл показала, що робить Оля Фреймут насправді у Лондоні: келихи, сміх і маленька дівчинка
Знай
2025-07-15T16:52:55Z
Доволі провокативне телешоу, – відомий актор висловився про участь Цимбалюка в "Холостяку"
24tv
2025-07-15T16:34:42Z
Дорофєєва потрапила до лікарні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T16:30:34Z
У Миколаєві в рамках проєкту «Пліч-о-пліч» відбувся концерт «Козака Сіромахи»
УкраинФорм
2025-07-15T15:52:08Z
23-річна Анастасія Петрик виходить заміж і показала каблучку з величезним діамантом
TSN
2025-07-15T15:51:18Z
Можна подивитися після роботи: новий детективний мінісеріал на Netflix, який триматиме у напрузі
24tv
2025-07-15T15:43:20Z
Анна Трінчер влаштувала ефектну зйомку у максимально прозорій сукні
Gazeta UA
2025-07-15T15:34:42Z
У Києві презентували третій номер журналу «Український театр»
Детектор М
2025-07-15T15:31:30Z
Витриманий у печері на висоті 1500 метрів: на аукціоні продали найдорожчий сир Іспанії
24tv
2025-07-15T15:27:54Z
Привіт російським протезистам: Литва та Фінляндія випускатимуть міни
Петр и Мазепа
2025-07-15T17:10:43Z
Випередила конкурентку: качка кумедно вийшла на весілля замість нареченої
Фокус
2025-07-15T17:10:42Z
Заплатять максимальну пенсію: хто буде шикувати у старості
Знай
2025-07-15T17:07:39Z
З початку великої війни поліція в 10 регіонах закрила більше справ щодо порушення прав журналістів, ніж відкрила, — ІМІ
Детектор М
2025-07-15T17:07:16Z
Естонія посилить армію на €17 млн
iPress
2025-07-15T17:07:01Z
В Україні масово зникає відомий птах: орнітологи попередили про небезпеку
GlavRed
2025-07-15T17:04:49Z
Дім у Канаді не за мільйони: які програма для житла там доступні
24tv
2025-07-15T17:00:30Z
Українські школярі в Іспанії: випускаються з іспанським акцентом і трьома мовами в душі
Фокус
2025-07-15T16:52:17Z
Прокинулася не одна: що сталося з жінкою після нічної прогулянки уві сні
Фокус
2025-07-15T16:52:12Z
На Львівщині сталася пожежа у супермаркеті
1News
2025-07-15T17:16:14Z
Немовля вижило після падіння з коляскою з 50-метрового схилу: деталі
TSN
2025-07-15T17:12:46Z
Нью-Йорк накрила повінь: затоплені метро, залізничні колії і будинки
iPress
2025-07-15T17:10:46Z
Розтрата та заволодіння понад 5,2 млн. бюджетних коштів на ремонті доріг – на Полтавщині підозрюють сільського голову та директора двох товариств
Украина Криминальная
2025-07-15T17:04:23Z
ДТП на $1,5 мільйона: культовий суперкар Porsche 2000-х розбили в аварії
Фокус
2025-07-15T16:55:43Z
Загибель 10-річного хлопчика в таборі: прокуратура відповіла на закиди щодо затягування справи
24tv
2025-07-15T16:39:59Z
На трасі Одеса – Рені перекинувся автобус із пасажирами: є травмований
VGorode
2025-07-15T16:31:49Z
Виманювали гроші в Чехії та Польщі: Нацполіція накрила злочинний call-центр
InternetUA
2025-07-15T16:31:15Z
У Запоріжжі внаслідок атаки дронів РФ постраждала 12-річна дитина
УкраинФорм
2025-07-15T16:16:49Z
Троянди будуть цвісти шалено аж до вересня: рецепт ідеального підживлення
24tv
2025-07-15T16:58:21Z
Як легко позбутися пня на ділянці: 5 простих способів, які дійсно працюють
Telegraf
2025-07-15T16:52:24Z
Містична гора в Карпатах, де збереглися астрономічні артефакти: куди їхати, щоб побачити вершину
24tv
2025-07-15T16:28:31Z
Невидимі загрози вживаного одягу: як правильно прати речі з секонд-хенду
GlavRed
2025-07-15T16:25:33Z
Перевірте уважність за секунди: знайдіть сову серед дерев у новій головоломці
Gazeta UA
2025-07-15T16:19:50Z
Простір як з картинки: Єва Лонгорія вразила ідеальною зоною біля басейну
24tv
2025-07-15T15:13:40Z
Де можна ловити рибу в Хмельницькій області: найпопулярніші місця
24tv
2025-07-15T15:13:18Z
Що робити, якщо до сковороди прилипає їжа — млинці, котлети, яйця чи картопля
TSN
2025-07-15T15:10:56Z
В цих 3 місцях не можна зберігати гроші: притягнете злидні
24tv
2025-07-15T15:07:48Z
Вест Гем оформив трансфер Діуфа
Football.ua
2025-07-15T17:16:48Z
Бійці ЗСУ зібрали майже 500 тисяч на благодійному футбольному турнірі в Німеччині
24tv
2025-07-15T17:10:13Z
Відомо, після якого бою андеркарду Усик вийде у ринг проти Дюбуа 19 липня
24tv
2025-07-15T17:09:30Z
Скільки коштує побачити реванш Усик – Дюбуа: ціни на трансляцію в Україні, Великій Британії, США
24tv
2025-07-15T17:03:06Z
Динамо Київ та Корвінул розійшлися без забитих голів
Football.ua
2025-07-15T16:55:13Z
Усик і Дюбуа провели битву поглядів біля стадіону "Вемблі" в Лондоні
ZN UA
2025-07-15T16:52:18Z
Верона посилилась захисником із Камеруну
Football.ua
2025-07-15T16:40:13Z
У Донецьку показали "Донбас Арену" зі зміненою росіянами емблемою "Шахтаря"
ZN UA
2025-07-15T16:25:46Z
Гравці Челсі отримають по 350 тисяч фунтів стерлінгів бонусу за перемогу на КЧС-2025
Football.ua
2025-07-15T16:19:40Z
SAIC-GM презентував концепт GEN-Z Explorer
AutoCentre
2025-07-15T17:13:41Z
Kia представила оновлений позашляховик Sorento
УкраинФорм
2025-07-15T16:22:39Z
Honda показала Super EV Concept — компактний міський електрокросовер
ITC
2025-07-15T16:07:30Z
Британія відновлює пільги на електромобілі, але з обмеженням за вартістю
Топ Жир
2025-07-15T16:03:34Z
В Україні розбирають, як гарячі пиріжки: ТОП-5 найбюджетніших моделей авто з США
GlavRed
2025-07-15T15:25:01Z
Новий Mitsubishi Pajero Sport 2026 помітили під час тестів
Фокус
2025-07-15T15:22:50Z
Tesla раптово закликає до покупок після років критики державних субсидій на електромобілі
Топ Жир
2025-07-15T15:18:13Z
Новий семимісний позашляховик Hyundai став дорожчим, але ще більш комфортним
Топ Жир
2025-07-15T14:48:04Z
Представлено недорогий вантажний електробайк із запасом ходу понад 100 км
Фокус
2025-07-15T14:25:44Z
Дешеві смартфони купувати невигідно: що краще взяти на заміну, щоб не розоритися
Фокус
2025-07-15T17:16:57Z
Фахівці розповіли, що робити з електроприладами, коли наближається гроза
InternetUA
2025-07-15T17:16:14Z
Терміново перевірте свою пошту — вона може бути зламана, і винен ШІ
Фокус
2025-07-15T17:07:39Z
Ілюзія ретроградного Меркурія: як це працює
24tv
2025-07-15T17:03:57Z
Чи треба рятувати лелеченят, які випали з гнізда: пояснення біолога
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T17:00:06Z
Поліція припинила діяльність серверів, пов’язаних із поширенням дитячого порно в українському сегменті інтернету
Украина Криминальная
2025-07-15T16:55:58Z
Скарги на штучний інтелект Hertz поширюються швидше, ніж проблеми, які він виявляє
Топ Жир
2025-07-15T16:48:46Z
Хто втратить роботу через штучний інтелект. Великий бізнесмен назвав топ професій
InternetUA
2025-07-15T16:46:07Z
Трейдер випадково знищив токени PUMP на $58 000
InternetUA
2025-07-15T16:16:50Z