MY.UAНовини
"Створюють передумови для масштабного бою": інтерв'ю з аналітиком ISW про літній наступ Росії
"Створюють передумови для масштабного бою": інтерв'ю з аналітиком ISW про літній наступ Росії

"Створюють передумови для масштабного бою": інтерв'ю з аналітиком ISW про літній наступ Росії

Диктатор Владімір Путін переконаний, що росіянам вдасться повністю захопити 4 області України до кінця 2025 року. Утім, такий сценарій є малоймовірним, адже Росії знадобляться роки лише для того, щоб захопити Донецьку область.

Зараз окупанти створюють передумови для масштабного бою за Костянтинівку Донецької області. Аналітик Інституту вивчення війни США (ISW) Джордж Баррос в інтерв'ю 24 Каналу зауважив, що це найближча мета ворога. Більше про літній наступ та плани Росії – читайте далі у матеріалі.

Важливий наслідок спецоперації СБУ, на який не звернули уваги

Україна знищила одну третину стратегічної авіації Росії, тобто щонайменше 13 російських бомбардувальників. Як ви оцінюєте основні наслідки цієї атаки для Росії та в глобальному масштабі?

Ключове аналітичне питання, яке я собі ставлю, і наш Інститут, чи була тактика, яку використали українці в операції "Павутина", одноразовою та ефектною акцією, чи вона стане новою постійною тактикою, яка дасть змогу завдавати ударів не лише по 4 чи 5 аеродромах у Росії, а й по всіх військових об'єктах на її території.

Протягом тривалого часу російське командування спиралось на стратегію глибини, на те, що воно може використовувати відстань для збереження низки логістичних та оперативно важливих логістичних об'єктів на значній досяжності від зони ураження українською зброєю. Однак якщо зараз українці здатні доставляти ударні FPV-дрони у будь-яке місце Росії та вражати будь-який об'єкт, це означає значну тактичну та стратегічну перевагу, яку Україна потенційно матиме.

Якщо операція "Павутина" була лише одноразовою акцією, то її ефектом стане лише часткове погіршення здатності Росії запускати крилаті ракети повітряного базування. Якщо ж ця тактика стане системною, і українці зможуть тримати під прицілом фактично усі російські авіабази та будь-які інші військові об'єкти, незалежно від їхнього розташування, це означатиме суттєве посилення українських можливостей.

Повне інтерв'ю з аналітиком ISW Джорджем Барросом: дивіться відео

Щодо впливу на удари та спроможності Росії їх завдавати, я оцінюю це як часткове погіршення російських можливостей. Під час ударів росіяни традиційно застосовують складні ударні пакети, які містять іранські дрони типу "Шахед", балістичні ракети наземного базування, такі як "Іскандер", північнокорейські ракети KN-23, а також крилаті ракети повітряного базування типу "Калібр".

Основу цих ударних засобів останнім часом складають дрони типу "Шахед". Тож навіть, якщо прибрати крилаті ракети повітряного базування, це не значно послаблює здатність Росії продовжувати атаки дронами або балістичними ракетами. Утім, це все одно має значення.

Другий ефект, на який, на мою думку, недостатньо звертають увагу, це нові бюджетні обмеження, які ця ситуація накладе на процес оборонного планування і закупівель у Росії на наступний рік.

Росіяни намагаються відновити війська, зокрема сухопутні, повітрянодесантні (ПДВ) та військово-морський флот для відбудови Чорноморського флоту. Тепер до цієї боротьби долучаться повітряно-космічні сили Росії (ПКС). Вони виступатимуть перед Кремлем з аргументами. що їм треба відновити та замінити стратегічні бомбардувальники, оскільки вони важливі для ядерного стримування Росії.

Отже, ми наближаємось до бюджетного протистояння ПДВ, ПКС, флотом і сухопутними військами за право отримати російські рублі з бюджету для відновлення своїх сил. Це є в основі позитивної проблеми, яку варто нав'язати Москві.

Чи вважаєте ви, що якщо Україна продовжить завдавати подібних ударів по військових об'єктах, це може змінити хід війни, чи бодай змусити Владіміра Путіна переосмислити свої підходи до війни? Чи може це змусити диктатора піти на якийсь компроміс під час переговорів у найближчому майбутньому?

На мою професійну думку, найімовірніше, ні. Я не думаю, що ми здатні змінити путінське бачення перемоги. В Інституті вивчення війни ми опублікували аналіз цієї теорії перемоги. На нашу думку, Путін переконаний в тому, що зможе пересидіти Україну, навіть, попри удари по тилах Росії. І допоки він вважає, що зможе перечекати зниження політичної волі міжнародної коаліції, яка підтримує Україну, а це, я б сказав, є центром ваги всієї війни, він триматиметься свого курсу.

Українці, безумовно, здатні завдавати влучних ударів по стратегічних об'єктах у тилу; завдавати економічних втрат, знищувати склади з боєприпасами та паливні бази, але це не змінює суті теорії перемоги Путіна. Так, це боляче для ворога, це має військову доцільність. Однак все ж, щоб справді змінити його розрахунки, потрібно досягнути зворотного розвитку подій на полі бою.

Я вважаю, що українське командування має планувати удари та операції дальньої дії в такий спосіб, щоб вони не просто знищували цілі в тилу, а й сприяли контрнаступальним операціям, які призвели б до втрат території російською армією та звільнення українських земель. Саме це матиме значно більший вплив на путінське розуміння війни, ніж накладення нових витрат глибоко в тилу.

Яка зброя може повністю знищити Керченський міст

Україна завдала вже третій удар по Керченському мосту, використовуючи тротил і підводні заряди. Як ви оцінюєте нову атаку з військового та стратегічного погляду? Яке, на вашу думку, значення має цей міст у контексті загальної ситуації на фронті? Чи здатне навіть його повне знищення суттєво вплинути на хід бойових дій?

Керченський міст є надзвичайно важливим з огляду оперативної логістики. Росія використовує його для об'єднання всіх частин південного військового округу, перекидання ресурсів, боєприпасів і техніки до Південного театру бойових дій – у Крим, Херсонську та Запорізьку області. Це відбувалось ще у 2022 році та триває досі.

Це ключова артерія, включно з важливою залізничною гілкою. Тож цей міст є надзвичайно важливим для досягнення мінімально необхідних територіальних здобутків Україною, які можуть стати основою для переговорного миру, підписання Україною гідного миру, який відповідав би її національним інтересам і водночас інтересам США.

До його умов обов'язково має входити звільнення значних стратегічних територій у Херсонській та Запорізькій областях. Отже, якщо говорити не про інформаційні, а про оперативні передумови для звільнення важливих ділянок на Запоріжжі та Херсонщині, потрібно цілеспрямовано послаблювати російські логістичні артерії, наземні шляхи постачання.

Мовиться, зокрема, про розрізання і руйнування Керченського мосту, важливої ланки російської транспортної системи, аналогічно до того, як українці підірвали Антонівський міст на Херсонщині. Однак Керченський міст – це надмасивна інженерна споруда. Його дуже важко знищити. Можливо, лише сукупністю різних підходів. Сподіваюсь, що Україна продовжить завдавати ударів і отримає боєприпаси для виведення його з ладу.

Я не інженер, тож це не моя спеціалізація. За словами тих, хто розуміється на будівництві, зруйнувати його можуть лише авіаудари з фугасними бомбами великого калібру. Можливо, існують інші методи. Наприклад, підводні підриви. Я підтримую всі зусилля, спрямовані на виведення мосту з експлуатації. Та я не можу точно оцінити ефективність того чи іншого підходу.

Чи здатна Росія до кінця року захопити 4 області

За інформацією Bloomberg, Путін переконаний, що російська армія зможе прорвати українську оборону і встановити повний контроль над 4 областями України до кінця 2025 року. Як ви оцінюєте таку мету Путіна?

Я не можу сказати, які саме цілі стоять перед Путіним цього року. Однак з професійного погляду вважаю вкрай малоймовірним, що Кремлю вдасться захопити всі ці 4 області у визначений термін.

Якщо поглянути на історичні темпи російського просування, їм знадобляться роки, щоб повністю захопити одну лише Донецьку область. Росіянам доведеться прориватись через низку потужно укріплених міст, таких як Дружківка, Краматорськ, Слов'янськ, Костянтинівка тощо. Я очікую, що саме кампанії, а не окремі бої за захоплення цих міст, триватимуть дуже багато років.

Мене б це вкрай здивувало (якби Росії вдалося швидко захопити Донецьку область повністю – 24 Канал). Для цього Росія мала б радикально відійти від притаманного їй стилю введення війни. Тобто або росіяни мають якимось дивом відновити здатність до маневру на полі бою і за одну ніч подолати українську дронову оборону, або ж українська лінія фронту має драматично обвалитись, що Росія могла б використати.

Тому, на мою думку, ми імовірніше і надалі спостерігатимемо незначні тактичні просування росіян через поля й села з колосальними втратами з їхнього боку. Цілком можливо, що росіяни зрештою так і не досягнуть поставлених цілей.

Мета літньої кампанії окупантів

За моєю оцінкою, найближчою метою Росії у літній кампанії 2025 року є захоплення Костянтинівки. Вони створюють передумови для масштабного бою за місто. І справді можливо, що вони його захоплять, якщо ми говоритимемо знову через 9 місяців. Однак теж можливо, що і ні.

У 2024 році всі американські, британські, українські аналітики обговорювали російську кампанію за Покровськ. А деякі аналітики говорили, що Росія отримає це місто. Як виявилось, попри понад 9 місяців ведення бойових дій у напрямку Авдіївка – Покровськ, російські війська фактично завершили свої зусилля навколо Покровська, так і не захопивши населений пункт.

Вони вийшли на околицю. Після цього російське командування істотно змінило свої оперативні цілі. Частини, які раніше вели бої за Покровськ, перекинули на напрямок Костянтинівки. Тепер вони розраховують на успішне просування там. Тож подивимося. Однак щодо захоплення всієї Донецької області за короткий час, я був би дуже здивований.

Ситуація навколо Костянтинівки: дивіться на карті

Російська економіка перегрівається: Путіну доведеться піти на складні рішення

Якщо ж Путін продовжить війну ще на один рік, у що це обійдеться Росії? З огляду на те, що кількість загиблих і поранених складає один мільйон, а російська економіка переживає труднощі, як довго Росія зможе продовжувати цю війну і з якою кількістю проблем їй доведеться зіткнутися в Україні?

Тут потрібно враховувати кілька змінних. Припустімо, що рівень втрат у Росії залишиться нинішнім. Якщо Україна продовжить завдавати таких самих втрат – приблизно від 35 до 45 тисяч убитих і поранених на місяць, – то Росія досить скоро досягне точки, де їй доведеться приймати вкрай важке рішення. Думаю, це станеться протягом наступних 12 – 18 місяців. Я не можу точно сказати коли, і не стверджую, що це стане переломним моментом, але труднощі будуть неминучі.

Російська модель фінансування війни нестійка. Росія платить величезні суми добровольцям за участь у війні. За наявними даними, разова виплата за підписання контракту може становити від 30 до 40 тисяч доларів – і це без урахування щомісячної платні та компенсації в разі загибелі або поранення. Якщо Росія продовжує втрачати від 35 до 45 тисяч осіб щомісяця, то в сукупності це колосальні витрати, які буквально знищують ліквідність фонду національного добробуту.

Російська економіка перегрівається. У громадян занадто багато грошей, вони занадто багато витрачають – і це викликає інфляцію. Центробанк Росії нещодавно знизив ключову ставку, ймовірно, не тому, що інфляція ослабла, а тому, що уряд ухвалює ризикові фінансові рішення, щоб підтримувати кредитування, виробництво військової продукції та зберігати лояльність банків і ділових еліт.

Але якщо подивитися на сукупність факторів – інфляцію, нестабільність, зростання витрат і дефіцит бюджету – все це виглядає вкрай нестійким. В історії Росії завжди було так, що коли держава вплутувалася в масштабну війну з важкими втратами, солдати вмирали, немов раби. Людей змушували йти на війну без будь-якої компенсації. Це були або кріпаки за царської імперської моделі, або призовники в межах радянської системи.

Але та модель, яку використовує Путін, зовсім інша. Він встановив новий суспільний договір: держава платить тобі за участь у війні. Я вважаю, що з політичного погляду ця стратегія дуже витончена. Адже якщо ти загинув або був поранений, держава знімає з себе відповідальність, бо ти сам взяв гроші.

Однак з економічного погляду це вкрай нерозумно. Така система може спрацювати в умовах короткої так званої "спеціальної військової операції" або короткострокової війни. Але вона абсолютно непридатна для довгострокової, затяжної війни, яка триватиме від 3 до 5 років.

Ви впевнені, що Росія може продовжувати цю війну з нинішньою інтенсивністю протягом 12 – 18 місяців. А після закінчення цього терміну їй доведеться або провести повномасштабну мобілізацію, або укласти угоду про припинення вогню?

Я вважаю, що через 12 – 18 місяців Росії доведеться ухвалювати дуже складні рішення. Це можуть бути кроки у бік переходу до повномасштабної воєнної економіки. Можливо, доведеться розширити націоналізацію для нарощування виробництва озброєння.

Кремлю, ймовірно, доведеться переглянути умови контракту з військовими. І тут мова може йти не стільки про мобілізацію, скільки про різке зниження виплат. Наприклад, замість 40 тисяч доларів повернуться виплати в кілька тисяч рублів – і це кардинально змінить ситуацію. На мою думку, у такому випадку значно зменшиться кількість охочих служити.

Ймовірно, Росія буде змушена скоротити свої цілі в Україні. Їй доведеться обирати між військовою та цивільною економікою. Можливе повернення до радянської моделі з пріоритетом промисловості та оборони замість виробництва споживчих товарів.

Це не обов'язково означатиме завершення війни. І не означає, що Кремль офіційно оголосить про початок повномасштабної війни. Проте Путіну доведеться ухвалювати вкрай важкі рішення, а мені здається він цього не хоче. Його влаштовує нинішній стан речей – політичні та економічні компроміси, досягнуті баланси.

Однак, можливо, йому доведеться від них відмовитися. Росіяни, як показує історичний досвід, дуже болісно реагують на порушення свого соціального контракту. Це глибинне суспільне очікування, і коли воно ламається – це викликає серйозне суспільне невдоволення.

Хто впливає на рішення Путіна

Чи вважаєте ви, що в подібній ситуації може виникнути загроза російському режиму через високий рівень невдоволення всередині країни – демонстрації або невдоволення серед оточення Путіна?

Я вважаю такий сценарій малоймовірним. Вертикаль влади в Росії залишається дуже міцною. Путін протягом усієї своєї політичної кар'єри демонстрував, що відбувається з політиками, олігархами та силовиками, які йдуть проти нього.

Найсвіжіший приклад – Євгєній Пригожин. До того були Борис Нємцов і ще раніше – Михайло Ходорковський зі справою ЮКОСа. Олігархи добре розуміють, що на них чекає, якщо вони спробують кинути виклик системі. Тому я не вважаю ймовірним сценарій відкритого заколоту чи серйозного бунту серед еліт.

Проте важливо зазначити: Путін дійсно прислухається до думки олігархів і силових структур. Його щиро цікавить стабільність режиму. Якщо представники цих кіл висловлюють невдоволення політикою Кремля – це створює проблеми. Хоча ризик перевороту залишається низьким, внутрішнє напруження та тиск з боку ключових груп впливу все ж відіграють важливу роль. Вони глибоко впливають на стиль управління Путіна і на його політичні рішення.

Єдиний варіант, коли стане можливим переворот у Кремлі

Ви також згадали про марш Євгена Пригожина на Москву. Які шанси на повторну спробу державного перевороту в Росії – так званий марш на Москву в стилі Пригожина – з боку інших фракцій у російській армії або серед найманців?

Я вважаю, що ці шанси вкрай малі. Міністерство оборони Росії нині реалізує масштабну кампанію централізації, яка має на меті жорстке підпорядкування вертикалі влади всіх бойових формувань, зокрема нерегулярні частини, проксі-групи, добровольчі батальйони тощо.

Власне, саме ця політика й стала причиною конфлікту з ПВК "Вагнера". Міноборони вимагало, щоб усі бійці ПВК підписали контракти й перейшли під адміністративний контроль міністерства. Багато хто відмовився, оскільки вважав себе лояльним не державі чи армії, а саме ПВК як окремій структурі. Це й спровокувало конфлікт.

Проте після заколоту міністерство оборони, по суті, вийшло переможцем. Сьогодні всі російські бойові підрозділи зобов'язані підкорятися оперативному управлінню міноборони. Навіть "Африканський корпус" – відділення "Вагнера" в Африці – нині інтегровано в систему командування генерального штабу. Іншими словами, ситуація зараз повністю під контролем.

Єдиний гіпотетичний варіант – це якщо якийсь високопоставлений генерал, відданий Кремлю, раптово вирішить вийти з підпорядкування. Але я вважаю це вкрай малоймовірним. Путін чітко усвідомив ризики, які несли ПВК "Вагнера" і Пригожин, і вжив заходів для стабілізації системи. На мою думку, сьогодні ситуація більш надійна та контрольована, ніж рік тому.

Євгєній Пригожин став надзвичайно впливовою фігурою. У 2023 році ПВК "Вагнера" фактично була найбільш боєздатною силою в складі російських військ. Саме вони вели бій за Бахмут і, на відміну від регулярних частин міноборони, у бійців "Вагнера" був значно вищий моральний дух.

Керівництво у ПВК, на мою думку, було більш ефективним і менш корумпованим, ніж у структурах міністерства. Відданість командуванню – вища. Це була організована військова структура, і це завдяки унікальній моделі та культурі командування, яку заклали Пригожин і його соратник Дмітрій Уткін на позивний "Вагнер".

Чоловіки, які вступали до ПВК "Вагнера", вважали себе саме вагнерівцями, а не частиною армії Сєргєя Шойгу чи генштабу. Це було окреме явище. Пригожин ставав дедалі важливою фігурою для Кремля, бо до нього зверталися тоді, коли був потрібен конкретний результат. Наприклад, під час битви за Бахмут саме йому доручили завдання, і він його виконав – жорстоко, але ефективно.

Згодом Пригожин захопився своєю значущістю. Його амбіції стали надмірними. Він почав відкрито кидати виклик системі, публічно критикувати Шойгу та Герасимова, звинувачуючи їх у некомпетентності й корупції. Але оскільки саме Путін призначив їх на ці посади, критика Пригожина фактично ставила під сумнів легітимність самого Путіна.

У відповідь Кремль намагався дати чіткий сигнал: керує міністерство оборони. Усім бійцям ПВК "Вагнера" було наказано підписати контракти з міноборони Росії. Вони відмовилися, заявивши, що цього не зроблять. Саме це й стало переломним моментом – приводом до так званого маршу справедливості, який сам Пригожин пояснював як боротьбу за якусь "донбаську державу". Це і стало безпосередньою причиною конфлікту.

Теги за темою
Донецька область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Єврокомісар із питань торгівлі терміново їде у США для обговорення мит
Европейская правда
2025-07-16T11:16:47Z
Цифри вас здивують: скільки готові платити роботодавці в Україні
Фокус
2025-07-16T11:10:49Z
Рада зі скандалом запровадила експортні мита на сою та ріпак
AgroPortal
2025-07-16T11:07:55Z
Ціни на нафту: скільки "чорне золото" буде коштувати восени та кінці 2025 року
24tv
2025-07-16T11:04:08Z
Новий графік руху поїздів з Києва: чого чекати пасажирам на популярних маршрутах, Укрзалізниця попередила
Политека
2025-07-16T11:01:37Z
Викрито схему ухилення від сплати податків на ₴30 млн, отриманих від держави
Украина Криминальная
2025-07-16T11:01:12Z
Як перенести газовий лічильник на вулицю і скільки це коштує
24tv
2025-07-16T11:00:04Z
Затверджено порядок відбору проб ґрунтів після розмінування
AgroPortal
2025-07-16T10:31:47Z
Прибуткове поле: демонстрація практичних рішень для прибуткового землеробства на Київщині
AgroPortal
2025-07-16T10:31:31Z
В Україні внаслідок російського обстрілу поранено мера латвійського міста Огре
Лига
2025-07-16T11:16:30Z
Громадський тиск працює: Гудименко про зміну скандального законопроєкту Defence City
Telegraf
2025-07-16T11:16:08Z
«Путін боїться США»: Зеленський зауважив, що після прибуття Келлога не було сильних обстрілів
УкраинФорм
2025-07-16T11:13:16Z
Комітет гуманітарної та інформполітики просить МЗС надати роз’яснення причин відмови в акредитації українських журналістів на URC2025
Детектор М
2025-07-16T11:10:39Z
Громадськість закликає зберегти Міндовкілля та не приєднувати його до інших відомств
ZN UA
2025-07-16T11:10:04Z
Зеленський провів нараду щодо виробництва української зброї
УкраинФорм
2025-07-16T11:10:03Z
Китай і Росія почнуть війну на два фронти: три фактори, які прискорять ескалацію
Фокус
2025-07-16T11:07:28Z
"Диявол у деталях": чому союзники сумніваються у новому плані Трампа щодо України
24tv
2025-07-16T11:04:33Z
Зеленський: Зброя Штатів може всадити Путіна за стіл переговорів, навіть якщо її не застосовувати
Лига
2025-07-16T11:04:29Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Ожиріння частіше спричинене надмірним споживанням висококалорійної їжі, а не браком фізичної активності
ZN UA
2025-07-16T11:07:08Z
Як зрозуміти, що в домашніх пухнастиків - сонячний опік: перші ознаки і що робити
Gazeta UA
2025-07-16T11:04:59Z
Скільки чашок кави на день зменшує ризик розвитку діабету 2 типу
Gazeta UA
2025-07-16T11:01:43Z
Іноземець за $9 000 допомагав майбутнім лікарям успішно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит КРОК
Украина Криминальная
2025-07-16T10:25:39Z
П’ять правил харчування влітку: дієтолог пояснив, на що слід звертати особливу увагу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T10:24:54Z
Львівські медики за три дні пересадили юнаку два серця
Комсомольская правда
2025-07-16T10:04:40Z
Якою водою краще мити овочі — гарячою чи холодною: чому температура важлива
TSN
2025-07-16T09:36:33Z
Зловживання зі збитками на суму понад ₴7 млн – повідомлено про підозру п’ятьом посадовцям медичного закладу на Київщині
Украина Криминальная
2025-07-16T09:07:07Z
Під шаром асфальту на Лук'янівці виявлено бруківку початку 20 століття
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T11:06:44Z
Грози з градом і шквалами витіснять спеку: відома дата різкого похолодання до +20
GlavRed
2025-07-16T11:01:10Z
У Дніпрі викрито схему визнання непридатності до служби за хабарі
Украина Криминальная
2025-07-16T10:58:54Z
Повідомлено про підозру військовому РФ щодо зґвалтування на Херсонщині
1News
2025-07-16T10:52:31Z
Війська РФ ударили з артилерії по Нікополю, є загибла та поранені
УкраинФорм
2025-07-16T10:51:16Z
М113 витримав FPV та міну: бійці евакуювали 11 побратимів під прямими влучаннями ЗС РФ
Фокус
2025-07-16T10:46:18Z
В Україні різко зміниться погода - прогноз на найближчі дні
Gazeta UA
2025-07-16T10:46:11Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: кого змусять повернути гроші на допомогу
Политека
2025-07-16T10:31:33Z
Масовані обстріли України: що атакували росіяни і які наслідки "прильотів"
TSN
2025-07-16T10:30:32Z
Короткі шорти – знову топ: Пол Мескаль задав тренд, який наслідують чоловіки по всьому світу
24tv
2025-07-16T11:16:29Z
43-річна дочка Стінга вийшла заміж і показала фото із весілля в Італії
Комсомольская правда
2025-07-16T10:58:31Z
Її рідний Нікополь цинічно обстрілює Росія: як виглядає колишня дружина путініста Лепса і що говорить про війну
Telegraf
2025-07-16T10:49:27Z
Не завжди, з безпекових міркувань, можна викладати відео відразу після виступу на передовій. Тому, наші музиканти, зокрема, Андрій КНЯЗЬ, тільки зараз оприлюднили кадри, відзняті на північному сході України.
FM-TV
2025-07-16T10:34:12Z
Переможниця "Холостяка-12" Лозовицька показалася з вагою в 70 кг і розкрила секрет схуднення
TSN
2025-07-16T10:30:09Z
"Не вийшло": Хостікоєв і Сумська зробили гучну заяву
GlavRed
2025-07-16T10:25:20Z
Козловський після примирення з Кондратюком знову згадав їхній конфлікт: "Послання до старого очкарика"
TSN
2025-07-16T10:16:03Z
Наталія Сумська і Анатолій Хостікоєв назвали причину, чому не знімаються в кіно: "Дуже цікава історія"
TSN
2025-07-16T10:04:25Z
Відомий український співак публічно зізнався в симпатії до Огнєвіч: "Мені подобається Злата"
TSN
2025-07-16T09:36:52Z
Повернулися, але залишаться не всі: чому українці повертаються на батьківщину — і чому знову виїжджають
Фокус
2025-07-16T11:16:44Z
Українцям почали виписувати штрафи за горіхи: через яку причину тепер "накажуть"
GlavRed
2025-07-16T11:16:40Z
Оператори можуть урізати обсяг послуг у тарифах через обʼєднаний роумінг з ЄС – Комаров
InternetUA
2025-07-16T11:16:28Z
Келлог вшанував загиблих під час війни українських дітей
УкраинФорм
2025-07-16T11:16:13Z
Б'є швидко і точно: український дрон-перехоплювач успішно збиває російські БпЛА
GlavRed
2025-07-16T11:10:04Z
З’явилися фото українських дронів-перехоплювачів ODIN Win_Hit
TSN
2025-07-16T11:07:44Z
Латвія передала ЗСУ бронетранспортери Patria
УкраинФорм
2025-07-16T11:07:22Z
Пару зоозахисників у Німеччині оштрафують на 98 тисяч євро за зйомку на свинофермі
Европейская правда
2025-07-16T11:06:58Z
Без картоплі та на буряковому квасі: як готували борщ понад 150 років тому
GlavRed
2025-07-16T11:04:45Z
На Дніпропетровщині медики підробляли довідки ухилянтам
1News
2025-07-16T11:16:48Z
Трагічна подія на студентській практиці: хлопець загинув від удару струмом у Львові
24tv
2025-07-16T11:10:09Z
Росіяни вдарили по польському заводу у Вінниці, у співробітників тяжкі опіки
FaceNews
2025-07-16T11:10:07Z
Двох покидьків, які в Києві зґвалтували та пограбували 15-річну дівчину, засудили до 9 років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-07-16T11:04:56Z
У Коблево на узбережжі вибухнула морська міна
360ua.news
2025-07-16T10:58:48Z
Росіяни завдали найсильнішого удару по Кривому Рогу
FaceNews
2025-07-16T10:55:43Z
"Це просто викрадення": хлопця блогерки Софії Комендант мобілізували в центрі Києва
Фокус
2025-07-16T10:52:19Z
На Харківщині ударний дрон поцілив в автомобіль швидкої медичної допомоги
Мій Харків
2025-07-16T10:51:08Z
На Кіровоградщині внаслідок атаки РФ пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-07-16T10:49:31Z
Діти будуть в захваті: готуємо трендові спагеті-панкейки з TikTok
24tv
2025-07-16T11:16:25Z
Обріжте ці 5 квітів у липні, щоб продовжити їхнє цвітіння
24tv
2025-07-16T11:04:08Z
Чим відрізняються 2 дівчини: найкраща загадка для перевірки уважності за 19 секунд
GlavRed
2025-07-16T11:01:52Z
Ретроградний Меркурій 2025 вже не за горами: що не можна робити в цей період
24tv
2025-07-16T10:36:43Z
Дірки на капусті: які шкідники їх роблять та як врятувати майбутній урожай
TSN
2025-07-16T10:30:50Z
"Бурштинова лихоманка": на Рівненщині організовують незвичні екскурсії на клондайки
TSN
2025-07-16T10:30:47Z
Кельтський гороскоп дерев на 14-20 липня 2025 року: поради природи для кожного знака зодіаку
TSN
2025-07-16T10:30:09Z
Як випускнику обрати майбутню професії: поради профорієнтолога
Знай
2025-07-16T10:22:25Z
Дешеве добриво для орхідей, яке вразить цвітінням: сусіди попросять рецепт підживлення
24tv
2025-07-16T10:16:26Z
У Росії розстріляли непереможного чемпіона: момент потрапив на відео
Telegraf
2025-07-16T11:16:48Z
Українці мають 9 медалей за два дні на ЧС з веслування на човнах «Дракон»
УкраинФорм
2025-07-16T11:10:56Z
На битві поглядів з Дюбуа: в образі Олександра Усика помітили цікаву деталь
24tv
2025-07-16T11:04:27Z
Відеоігри в житті Олександра Усика: від Counter-Strike до власного персонажа
24tv
2025-07-16T11:04:24Z
На війні загинув український боксер Юрій Єгоров
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T10:54:42Z
Розпочався продаж квитків на перший домашній матч Динамо у ЛЧ: де відбудеться та яка вартість
24tv
2025-07-16T10:54:11Z
Дячук тимчасово перебрався до чемпіонату Польщі
Football.ua
2025-07-16T10:52:57Z
Дар'я Снігур упевнено стартувала на турнірі ITF в Іспанії
УкраинФорм
2025-07-16T10:49:26Z
Шахтар отримав пропозицію щодо Траоре – Nieuwsblad
Football.ua
2025-07-16T10:37:04Z
У Тернополі відкрився перший дилер PEUGEOT та CITROEN – Stellantis разом з партнерами в Україні рухаються вперед
AutoCentre
2025-07-16T10:52:17Z
Тойота планує створити мінівен у стилі Land Cruiser
Топ Жир
2025-07-16T10:48:09Z
Раритетний колекційний Ford Mustang 60-х за $100 000 простояв 33 роки в гаражі
Фокус
2025-07-16T10:31:03Z
На аукціоні продали дуже рідкісне ретроавто зіркового голлівудського актора
Фокус
2025-07-16T09:40:48Z
Електрокари — в тренді: визначено найпопулярніші авто з Китаю в Україні за 2025 рік
Фокус
2025-07-16T09:36:34Z
Stellantis несподівано скасував екологічний проект незадовго до старту
Топ Жир
2025-07-16T09:34:50Z
Українцям запропонували кросовери Mitsubishi з вигодою до 200 000 грн
ЗаРулем
2025-07-16T09:31:47Z
Новий рекорд: в Україні продано понад 1500 нових електромобілів
AutoGeek
2025-07-16T09:16:53Z
169 л.с. та 500 км на одному заряді: Kia презентувала новий електрокросовер
AutoCentre
2025-07-16T09:16:16Z
Fallout 5 отримав офіційне "зелене світло"
24tv
2025-07-16T11:04:49Z
60 років тому людство вперше побачило Марс зблизька
24tv
2025-07-16T11:04:16Z
Кожні 14 хвилин із глибокого космосу приходить радіосигнал: чим він спантеличив учених
Фокус
2025-07-16T11:01:10Z
Маск називає Grok 4 найрозумнішим ШІ у світі, але тести вказують на іншого лідера
InternetUA
2025-07-16T11:01:01Z
Розуміння клітинного життя під сумнівом: один паразит стер межу між клітиною і вірусом
Фокус
2025-07-16T10:58:28Z
Застосунки стежать за камерою вашого смартфона: як їх знайти і відключити
Фокус
2025-07-16T10:58:18Z
Starlink запустить супутники третього покоління у 2026 році
УкраинФорм
2025-07-16T10:55:36Z
Пентагон планує виділити компанії Маска до $200 млн на розробки у галузі ШІ
InternetUA
2025-07-16T10:46:20Z
Протягом століть на Місяці блукають яскраві спалахи: їх може бути до 8 на годину
Фокус
2025-07-16T10:40:15Z