MY.UAНовини
На руках кров українців: хто такий Алі Хаменеї і що буде з Іраном, якщо режим аятол впаде
На руках кров українців: хто такий Алі Хаменеї і що буде з Іраном, якщо режим аятол впаде

На руках кров українців: хто такий Алі Хаменеї і що буде з Іраном, якщо режим аятол впаде

Увага всього світу знову прикута до Близького Сходу, де після несподіваної та руйнівної атаки Ізраїлю Іран опинився в не надто престижному стані "колосу на глиняних ніжках". Ця слабкість і безпомічність вже асосіюється з персоною тамтешнього правителя-рахбара – аятоли Алі Хаменеї.

24 Канал розповідає біографію цього політика та нагадує основні принципи, за яким облаштована його режим в Ірані.

Що треба знати про режим в Ірані та хто такі аятоли

Нині в Ірані при владі вже майже пів століття перебувають релігійні фанатики-ісламісти, які сповідують власне трактування шиїтської течії мусульманської релігії. Внаслідок революції 1978 року в Ірані було повалено прозахідний і світський режим шаха з династії Пехлаві, а згодом ісламісти усунули всіх соратників по революції та взяли владу у свої руки, встановивши у 1979 році в державі теократичну диктатуру.

Фактичним диктатором країни був верховний правитель – Рахбар, він же головний аятола, тобто провідний шиїтський богослов-законник з правом трактувати реальність і встановлювати єдино вірний для всіх канон за допомогою фетв.

  • Режим аятол спирається на воєнізовану структуру під назвою "Корпус Вартових Ісламської Революції" (скорочено КВІР), яка є одночасно як армією, так і спецслужбою. Найближчий аналог КВІР – це, мабуть, німецька СС часів Третього Рейху.
  • Крім того, в Ірані є армія (верховним головнокомандувачем місцевих збройних сил є також Рахбар), а також світська влада на чолі з президентом, що швидше є прем'єр-міністром, який очолює уряд і здійснює від імені Рахбара міжнародну політику, але є залежним від теократичного правителя та виконує його волю.
  • В Ірані є й свій парламент та інші державні інститути, а також проводяться вибори, проте це не має нічого спільного з демократією, а більш нагадує відповідний карго-культ, насаджений на фактично середньовічну архітектуру влади.


Аятола Хаменеї в оточенні іранських дівчаток, лютий 2023 року / фото пресслужби верховного лідера Ірану

Посада Рахбара виборна, його обирає так звана Рада або Асамблея експертів у складі 88 аятол. Їх обирають раз на 8 років, але призначення кандидатів має схвалити так звана Рада Вартових, яку обирають під контролем того ж таки Рахбара. Тобто весь процес Рахбар замикає на собі, як і належить диктатору.

Така структура не скасовує наявності різних політичних течій і груп впливу, що керуються власними інтересами. Втім, все це не змінює суті, що Іран є диктатурою з усіма відповідними атрибутами у вигляді потурання правами людини, ігнорування принципів демократії, тероризму, дружби з іншими диктаторами, агресивної політики щодо сусідів і планів щодо отримання ядерної зброї.

Останній фактор, власне, і став приводом для атаки Ізраїлю.

Хто такий Алі Хаменеї – біографія іранського диктатора

На чолі Ірану вже багато років стоїть рахбар Алі Хаменеї. Нині йому вже 86 років і він вже на 7 років старший за Трампа. Алі Хаменеї, або Саєд Алі Хосейні Хаменеї, народився 19 квітня 1939 року в Мешхеді, що розташований у північному Ірані.

Цікаво! За походженням Хаменеї – азербайджанець, він вільно говорить азербайджанською мовою, втім, родина майбутнього аятоли обрала перську ідентичність (мати Хаменеї – іранка) та виховувала сина відповідно.

Алі Хаменеї був другим із восьми дітей, його батько був місцевим шиїтським клериком. Змалечку Алі почали готувати до продовження батькової справи. Духовною освітою Алі Хаменеї займалися шановані шейхи, а також батько. З часом молодий шиїтський богослов став цікавитись політикою та приділяти їй багато часу, подекуди – навіть більше, ніж священним текстам.


Алі Хаменеї в юності / фото salehat.ir

Підстав для такого практичного інтересу було чимало. Іран у ті часи пережив турбулентний період – на початку 1950-х років до влади в країні прийшов лівий політик Мохаммед Моссадік, який спробував реалізувати радикальні реформи та провести націоналізацію нафтових промислів, які були в руках британців (англо-перська нафтова компанія, що нині перетворилася на British Petroleum), але був усунутий внаслідок заколоту, організованого ЦРУ.

Американці боялися посилення радянського впливу та скинули реформатора, витративши на спецоперацію під кодовою назвою "Аякс" аж 1 мільйон доларів.

Владу повернув собі шах Мохаммед Реза Пахлаві, який взяв курс на вестернізацію Ірану. Це не могло подобатися місцевим шиїтським богословам – аятолам на чолі з Рухоллою Хомейні. Той разом із прихильниками почали розробляти план державного перевороту та встановлення теократичної диктатури.

Шахські спецслужби, підготовлені ЦРУ та ізраїльськими колегами, план змови швидко розкрили та розпочали репресії проти заколотників. У відповідь Хомейні закликав іранців до масових протестів, проте цю спробу шах потопив у крові, а самого аятолу вислав із країни. Але спротив придушено не було, бо справу Хомейні продовжили його послідовники, одним із яких і був Алі Хаменеї.

Хаменеї був одним із лідерів опозиції шаху та відіграв важливу роль під час Ісламської революції, яка, до речі, відбувалася фактично за чернетками спланованого ЦРУ перевороту 1953 року. Після успіху революціонерів Хаменеї посів пост заступника міністра оборони в тимчасовому революційному уряді, а згодом обіймав декілька інших важливих постів.

Зокрема, регулярно виїздив на фронт, де саме вирувала ірано-іракська війна. Також Хаменеї отримав дуже престижне право виголошувати найважливішу п’ятничну молитву як імам Тегерану.


Стильний і ще не сивий Хаменеї виголошує п'ятничну молитву у Тегерані, 1979 рік / архівне фото

30 серпня 1981 року внаслідок теракту в Тегерані було вбито щойно обраного президента Ірану Мохаммада Алі Раджаї. Хаменеї, який за кілька місяців до цього сам пережив замах терористів, став головним кандидатом на раптово вакантну посаду та був обраний із результатом 97% на виборах в жовтні того ж року.

Таким чином Хаменеї став першим священником на посаді президента країни. У 1985 році він був переобраний на другий термін (87%).

За час другої каденції Алі Хаменеї став близьким до лідера Ісламської революції та першого Рахбара – великого аятоли Рухолли Хомейні. Смертельно хворий Хомейні обрав президента Ірану своїм наступником і заради цього не лише звільнив попереднього офіційного наступника – аятолу Монтазері, але й вдався до редагування законів, змінивши норму, що Рахбаром може стати лише аятола, оскільки на той час Хаменеї ним не був.

Після смерті Хомейні його місце 4 червня 1989 року посів Алі Хаменеї і править Іраном донині.

За 36 років правління Хаменеї Іран не наблизився до райського життя, про яке мріяли релігійні фанатики, а все більш перетворювався на терористичну диктатуру та все глибше занурювався у кризу. Роль у цих процесах особисто Хаменеї – велика.

Не варто дивитися на зовнішність і сприймати його як поважного та статечного сивобородого дідугана, насправді він відповідальний за тисячі смертей і десятки, якщо не сотні терактів. Зокрема, на його руках також і кров українців, адже саме він дозволив росіянам отримати "Шахеди" і технології їхнього виробництва. Тому цинічні твіти Хаменеї про підступну руку Заходу, який воює коштом України проти Росії, що посипались після 2022 року, є нічим іншим як заявами вовка в овечій шкурі.


Путін у гостях у Хаменеї, липень 2022 року. Поруч з Рахбаром – ще живий тоді президент Раїсі / фото преслужби верховного лідера Ірану

На тлі міжнародних санкцій економіка Ірану стагнувала, інфляція ставила нові рекорди, а прості іранці зубожіли, натомість державна бюрократія розквітла, а КВІР перетворився на успішну тоталітарну корпорацію.

Рахбар свідомо закривав очі на численні факти корупції, сподіваючись у такий спосіб підтримувати лояльність КВІР та інструменти для збереження власного режиму.

На інші завдання, не говорячи вже про реформи, сил у режиму аятол вже не було (як і бажання, адже зростання економіки та добробут простих людей вкрай шкідливі для диктатур). В умовах санкцій і життя у форматі "фортеця в блокаді" Іран проспав модернізацію, реагував на народні протести виключно силою і за звичкою звинувачував у всіх своїх бідах "великого та малого шайтанів" – США та Ізраїль.

Перспективи режиму аятол і що відомо про сина Хаменеї

Справи в іранської диктатури нині доволі кепські. Хаменеї надував грізно щоки, вивішував червоний прапор помсти, але Ізраїль і далі спокійно бомбив собі цілі на території Ірану, встановивши повний контроль у повітрі та паралізувався місцеві ППО, якими ісламісти так пишалися.

У підсумку зараз Рахбар все більше стає схожим на шевця без чобіт, слова та погрози якого нічого не варті. Ба більше, нині Іран опинився у ситуації, коли залишився сам на сам з Ізраїлем. Бо "пояс спротиву", який старанно вибудовув роками, нині знищено.

"Хезболла" публічно заявляє, що на порятунок не прийде, нова влада Сирії дає дозвіл ізраїльським ППО/ПРО на роботу у власному небі, іракські міліції налякані, ХАМАС сидить у бункерах в Газі й лише вірні хусити запускають ракети, але це щоразу капля в морі.


У нинішній війні з Іраном аятола Хаменеї здебільшого покладається на штучний інтелект / скриншот допису Хаменеї у Х

Росія обмежилась занепокоєнням, Пакистан посміявся, саудити, Катар і Оман, хоча й говорять про братську підтримку, але насправді просто чекають, коли режим аятол впаде. Китай порадив "мирится", КНДР начебто й підтримала, але комуністи дуже далеко. Як і представники західної "академії", чиї дії обмежуються лише вандалізмом в університетських кампусах.

Хаменеї залишився один і нині, схоже, перебуває у відчаї. Він звертався до всіх і навіть до регіонального суперника – Туреччини, але там чемно натякнули, що в майбутньому готові стати посередниками, а також порадили передзвонити, коли "на руках будуть карти". Але нині карти з кожною знищеною іранською базою і кожним вбитим генералом КВІР все більше знецінюються.

Тож незабаром може так статися, що залишиться лише варіант із квитком у Ростов. А як відомо з історії та прикладів Асада та Януковича – це завжди квиток в один бік. Також ця опція – чи не єдиний реальний бонус від помпезно укладеного на початку 2025 року між Іраном і Росією великого договору. Інших практичних плюсів у ньому виявлено не було.

Ще одним і дуже важливим фактором є здоров'я самого Рахбара. Йому 86 і він давно хворіє (внаслідок теракту 1981 року Хаменеї фактично втратив можливість користуватись правою рукою і тепер навіть вітається виключно лівою, а в 21 столітті переніс рак простати). Настільки давно, що в Ірані та світі почали підозрювати, що це просто така манера поведінки.

Втім, навіть рахбари не вічні, а численні стреси та необхідність спостерігати, як в режимі онлайн руйнується справа твого життя, здоров'я не додають, яким би безпечним не здавався бункер на околицях Тегерану, де нині ховається від всесильних ізраїльських літаків, шпигунів і дронів аятола Хаменеї.

У цій ситуації чи не єдиним, хто дійсно піклується про здоров'я Хаменеї, є президент Трамп, який, схоже, втрутився і завадив Ізраїлю ліквідувати надокучливого й дуже злобного старця. Втім, оскільки у Трампа сім п’ятниць на тиждень, сподіватися на нього не варто.

Але навіть Трамп безсилий проти часу, й смерть Рахбара точно запустить дуже цікаві, непередбачувані і мало контрольовані процеси. Нині в Ірані вже примирилися з тим, що ізраїльська авіація господарює в небі, ніби це якийсь Ліван чи Сирія. Також в Ірані вже починають обережно ділити спадщину ще живого Рахбара, потихеньку відсуваючи від влади та обмежувати вплив його сина Моджтаби, шукати підтримки вцілілих керманичів КВІР і надсилати сигнали на Захід про готовність до лібералізації (цим нині особливо заклопотаний президент Пезешкіан, який, схоже, також бачить себе новим Рахбаром).


Моджтаба Хаменеї / фото іранські ЗМІ

До речі, 55-річний Моджтаба – не єдиний член родини Алі Хаменеї. Рахбар одружений, у нього і його дружини, яку звуть Мансуре Ходжастех Багерзаде, шестеро дітей – 4 сини (всі вони шиїтьські священники) і 2 доньки.

Моджтаба Хаменеї – другий син правителя Ірану, нині він відіграє роль його радника з претензією на лаври "сірого кардинала". При цьому далеко не всі в родині Хаменеї задіяні в "сімейномі бізнесі". До прикладу, рідна сестра Рахбара Бадрі Хосейні Хаменеї, яка залишила Іран 40 років тому, активно критикує брата та закликає до повалення його диктатури. Те саме робить її син – Махмуд (живе у Франції), а також донька Фаріде, яку було заарештовано за критику режиму в 2022 році.

Будемо сподіватися, що ці процеси призведуть до повалення терористичного режиму релігійних фанатиків, вирвуть Іран з "осі зла" і принесуть нарешті мир і спокій багатостраждальним народам цієї країни.

Теги за темою
ІзраїльІран
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Росія та КНДР нарощують економічну співпрацю, але північні корейці навряд чи відчують зміни – FT
ZN UA
2025-07-20T08:54:55Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T08:46:09Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T08:45:51Z
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:45:50Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T08:45:42Z
Посол ЄС провела зустріч з новим віцепрем’єром з євроінтеграції
Европейская правда
2025-07-20T08:34:40Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T08:27:31Z
Дві головні позиції: названо зброю, яка може відчутно вплинути на хід війни
GlavRed
2025-07-20T08:27:04Z
Джонсон заявив про зниження інтересу Британії до України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:24:53Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Чому не можна підключити монетизацію TikTok в Україні
24tv
2025-07-20T07:42:56Z
Чи існує купюра в 1 мільйон і яка країна її випускала
24tv
2025-07-20T07:39:14Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
В Україні під окупацією опинилися два населені пункти, присвячені Маріям: де вони
Telegraf
2025-07-20T08:30:59Z
Аж зводить ноги. Море в Одесі стало дуже холодним у розпал літа
Telegraf
2025-07-20T08:27:30Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 20.07.25
Украина Криминальная
2025-07-20T07:54:45Z
Вранці армія РФ вдарила по селищу поблизу Херсона, двоє поранених
УкраинФорм
2025-07-20T07:33:38Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Малярія стрімко поширюється в Зімбабве після скорочення допомоги США
iPress
2025-07-19T18:52:34Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
"Я – вже бандерівець": блогер-мільйонник з Іраку показав, як живе у селі на Прикарпатті
24tv
2025-07-20T08:09:16Z
"Мене не пускали на могилу": історія жінки з Харкова, у якої Росія вбила єдиного 11-річного сина
24tv
2025-07-20T08:03:27Z
Чоловікові наснився виграш у лотерею, і сон виявився віщим: він став мільйонером
Фокус
2025-07-20T08:00:20Z
Закрити ФОП можна за три хвилини: як подати заявку через Дію
24tv
2025-07-20T07:51:23Z
Майже 150 тисяч осіб: в Україні почали рахувати пенсіонерів, які можуть служити у ЗСУ
Знай
2025-07-20T07:36:14Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T08:58:08Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Софія Єгорова – "Моє місто" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-19T22:00:57Z
Загадкові й шалено цікаві: 3 серіали для тих, кому сподобався трилер "Під темним сонцем"
24tv
2025-07-19T21:00:07Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T08:42:58Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
Масові протести змінили ставлення туристів до Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T05:54:17Z
Найменш гостинні країни світу: рейтинг, який здивує навіть досвідчених мандрівників
TSN
2025-07-20T05:36:58Z
На який пляж піти в Одесі: найкращі локації, які прикрасять ваш інстаграм
24tv
2025-07-20T05:12:43Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
У квартирі в Дніпрі вибухнула граната: є загиблий та поранені
24tv
2025-07-20T08:03:28Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T07:54:04Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T07:42:53Z
На 5 років засудили чоловіка, який у Viber передав місця перебування представників ТЦК
InternetUA
2025-07-20T07:07:23Z
Ліверпуль викладе за Екітіке 95 млн євро з бонусами – Плеттенберг
Football.ua
2025-07-20T09:01:30Z
Президент Динамо відреагував на перемогу Усика над Дюбуа в історичному реванші
24tv
2025-07-20T09:00:49Z
Бетіс домовився про перехід аргентинського захисника
Football.ua
2025-07-20T08:54:06Z
Як користувачі соцмереж жартують про бій Усик – Дюбуа: добірка найкращих мемів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:51:19Z
Українці заспівали "Червону руту" після перемоги Усика поруч із "Вемблі": красиве відео
24tv
2025-07-20T08:48:48Z
Дружина Усика вибігла на ринг, щоб привітати коханого з перемогою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:48:07Z
Промоутер Ф'юрі назвав наступного суперника для Усика: це не "Циганський король"
24tv
2025-07-20T08:33:46Z
Непереможний чемпіон, – українські зірки емоційно вітають Усика з тріумфом
24tv
2025-07-20T08:33:19Z
Цікава передісторія: стало відомо, звідки Усик взяв фразу "Don’t Push The Horses"
24tv
2025-07-20T08:24:52Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Магнітні полюси Землі змістилися через те, що зробили люди з водою на планеті
Фокус
2025-07-20T07:45:27Z
До початку кліматичної катастрофи на Землі залишилося 3 роки, попереджають учені
Фокус
2025-07-20T07:33:54Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z
Один показник свідчить про велику помилку Stellantis у відмові від двигунів HEMI
Топ Жир
2025-07-19T18:03:16Z