MY.UAНовини
"Дрони воюють з дронами – масово": інтерв'ю зі штаб-сержантом 5 штурмової бригади
"Дрони воюють з дронами – масово": інтерв'ю зі штаб-сержантом 5 штурмової бригади

"Дрони воюють з дронами – масово": інтерв'ю зі штаб-сержантом 5 штурмової бригади

Лише за останній рік відбувся шалений рух всіх технологій. Війна дронів триває щодня. Це відбувається масово, тому можна впевнено заявити, що "дрони воюють з дронами".

Відтак у військових є постійний запит на дрони, адже їх вистрілюють як боєкомплекти. Водночас щоб протистояти ворожим атакам – потрібно багато РЕБів, їх також постійно пошкоджують через важкі умови.

Штаб-сержант 5-ї штурмової бригади Олексій Кашин в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів про те, якою є війна зараз та що не так з українськими розробками зброї.

Небезпека для РЕБ-систем

Нашу війну зараз називають війною технологій. Насамперед це війна РЕБ-систем і дронів. Поясніть, будь ласка, як зараз працює радіоелектронна боротьба і під час яких завдань ви використовуєте РЕБ-системи?

Спершу потрібно розширити розуміння РЕБів. Це радіоелектронна боротьба. Їх можна поділити, як мінімум, на три великі групи.

  • Перша – це засоби РЕБ тактичного рівня. Це те, що ставлять на транспортні засоби, те, що бере із собою піхота, коли заходить на позицію. Це найпоширеніша група, тобто їх є дуже багато. Думаю, їх можна побачити навіть в Києві. Це такі машини з "каструлями" на даху; це є РЕБ тактичного рівня (вже було).
  • Друга – це спеціалізовані РЕБи, які працюють по ворожих безпілотниках великої дальності. Таких як "Крило", "Ланцети", "Шахеди" й так далі. Тобто тут вже інші технології.
  • Третя – це фронтовий РЕБ. Це теж спеціалізовані достатньо потужні засоби, які прикривають сектори фронту, моніторять наявність та підліт ворожих дронів. По них відпрацьовують здалеку, умовно з прифронтової відстані. Це теж достатньо велика група – кожна велика бригада або спеціалізований підрозділ Сил оборони мають такі засоби, вони працюють.

Найбільше все ж використовують засоби тактичного рівня. Зазвичай це купольні антени. Є дуже багато виробників. Приблизно 95% цих засобів РЕБ цієї групи виробляють українські виробники. Крім цього, в бригаді ми вже як рік налагодили на базі ремонту РЕБ ще й своє виробництво.

Їхнє використання майже постійне. При наближенні до лінії фронту, до ОБЗ, всі включають РЕБи, бо зараз технології використання і управління безпілотниками стали такими, що вони стали літати далі. Тобто використовується багато діапазонів для підвищення дальності, для стійкості РЕБів від РЕБ.

Інтерв'ю зі штаб-сержантом 5 штурмової бригади: дивіться відео

Чому якраз таки найбільш ефективні РЕБи? Ви вже згадали про те, що росіяни намагаються запускати свої дрони якомога далі. Як вони ще намагаються перехитрити засоби радіоелектронної боротьби? І що для цього використовують?

Зараз найважча частина роботи боротьби з РЕБу щодо ворожих дронів – це використання оптоволокна. Поки що, на жаль, всі працюють (над цим – 24 Канал). Я багато спілкуюся з виробниками, з українськими розробниками, різними компаніями, які в цьому напрямку працюють, але поки що рішення, окрім боротьби з оптоволоконним дроном, є лише 2:

  • стрілецька зброя, банально помпові рушниці, автомати, кулемети;
  • використання дронів, війна дронів відбувається кожен день, бо по-іншому їх не збивають.

У нас була історія, коли хлопці-пілоти відлетіли FPV-дронами на бойове завдання. Пролітаючи вздовж дороги в сірій зоні, вони побачили напівзнищену бетонну зупинку. На даху в засідці сиділи два ворожі оптичні дрони, які чекали на якийсь транспортний засіб або з нашого боку, щоб вразити. Звісно, наші їх побачили та вразили теж дронами.

Тобто, дрони воюють з дронами, це відбувається вже і достатньо масово, бо є розробки, є де рухатись в цьому напрямку, зокрема і зенітні дрони. Наші, суміжні підрозділи та спеціалізовані підрозділи ППО їх часто використовують. Тобто дрони воюють з дронами.

Якщо порівняти рік назад та зараз – це шалена кількість та шалений рух всіх технологій.

І друга частина небезпеки – це дійсно "Молнії". Це такий пластиковий ударний дрон. Він не дуже великий і не дуже швидкий. Однак він небезпечний тим, що це все ж таки дрон літакового типу.

Якщо ми кажемо про стандартні FPV-дрони квадрокоптерного типу, тобто є 4 мотори, 4 гвинти, то якщо ми заглушили сигнал від оператора до дрона, він отримує команду і, відповідно, падає, не влучає в ціль.

А якщо казати про дрони літакового типу, то вони літають завдяки планеру. Якщо ми їм відрубали зв'язок і навіть мотори не працюють, вони все одно можуть долетіти до цілі або просто по інерції. Такий дрон не падає одразу, планер тримається в повітрі, це фізика, конструкція і так далі.

Була ще інформація, що їх почали оснащувати протитанковими мінами, чи дійсно вони (росіяни – 24 Канал) якось ще додатково їх оснащують, аби якомога більше шкоди нанести? Що ще з такого ноу-хау запроваджують росіяни з цими ударними дронами "Молнія"?

Їх зазвичай просто плутають. Те, що у нас називають "Молнія", це кілька ворожих видів засобів ураження, вони всі літакового типу. Є більші, є менші, вони можуть нести різний боєзаряд. Все залежить від потужності, моторів, розміру планера. Тобто "Молнія" – це узагальнення групи, це декілька розробок.

Ми рухаємось, є багато розробок, є такі подібні дрони літакового типу і вони використовуються. Я не думаю, що вони стануть прямо панацеєю. Все йде в якомусь міксі. Наприклад, використання звичайних FPV, оптоволоконних FPV та ударних дронів невеликої дальності літакового типу.

Я не кажу про "ZALA", "Ланцети" й "Шахеди", які можуть летіти на великі відстані та працюють напівавтономно. Я кажу про фронтові та прифронтові дрони, які зараз працюють.

Все використовують в міксі. Це залежить від банальних факторів: наявності, навченості екіпажу. Бо на літачках (дронах літакового типу – 24 Канал) об'єктивно літати складніше, ніж на звичайних FPV, і треба більш досвідчений персонал, пілоти, управління і так далі.

Тому ось така ситуація є по дронах по всьому фронту, десь їх більше, десь менше. Все залежить від підрозділів, які працюють на тому напрямку.

Наприклад, цього року у нас був момент, коли начебто дронів було багато, але вони літали ну зовсім криво. Тобто не попадали, не долітали, їх було легко збивати. Вони працювали на стандартних частотах.

Ви маєте на увазі російські дрони чи наші?

Я про ворожі кажу. Тобто, коли був недосвідчений підрозділ, вони працюють погано. Коли їх міняють на досвідчений підрозділ, вони починають попадати й долітати.

А зараз наскільки вони вдосконалилися?

Просто поміняли людей, послали навчених. Теж і у нас є різниця, всі бачать рейтинги по програмі "є-Бали", там є топові підрозділи, в яких кількість уражень набагато більша, ніж в інших.

Тобто всі різні. Всі вчаться, все залежить від підрозділів, командирів, управління, навченості, передачі досвіду, забезпечення. Тобто якщо немає на чому вчитися літати, то, звісно, пілоти будуть не дуже досвідчені.

Тому люди – це важлива складова, Дуже важлива складова. Бо дрони дронами. Якщо їх дати багато, але не дуже досвідченим екіпажам, вони їх просто втратять десь. І не буде результату.

Чи можуть РЕБ повністю захистити ЗСУ від ворожих дронів

Якщо повертатися до питання РЕБів, то чи дійсно вони можуть повністю нівелювати роботу ворожих дронів? Я так розумію, що повністю це не вдається, але в чому дійсно вони можуть бути ефективними? Як їх вдосконалюють, аби дійсно протидіяти ворожим БпЛА?

Казати про те, що вони все перекриють та захистять від всього – це нереально. Є не дуже гарне порівняння, але воно більш-менш правдиве.

Засіб РЕБ – це умовний бронік або шолом. Бо все змінюється постійно.

Наприклад, понад рік тому ми почали цим займатися, бо збільшилась кількість дронів. Перші дрони літали на частоті 915 мегагерців, дуже стандартній. Був стандартний чип, прикручували його і літали. Так літали наші, так само літали ворожі пілоти. Відповідно, вистачало однієї антенки, одного генератора шуму, тобто фактично одної глушилки для того, щоб перекрити. Дрон не попадав у транспортний засіб або в якусь групу, він падав десь за 100 метрів від цілі.

Раніше його можна було заживлювати від невеликого акумулятора, який може нести піхотинець, або заживлювати від автомобіля або бронетехніки. А зараз у нас засіб, який перекриває ті частоти, на яких можуть бути ворожі дрони, споживає приблизно 1,5 кіловата.

Це особливо велика конструкція, але по енергоспоживанню вона більша. І ми перекриваємо частоти, на яких дозволяють літати китайські чіпи, на яких всі літають. І деякі кастомні ворожі розробки, слава Богу, їх не є дуже багато. Тобто, умовно, 90% дронів ми можемо закрити. Я кажу про стандартні дрони, FPV-дрони.

Однак ми нічого не можемо зробити з оптикою. Тому сказати, що закритися від всього – ні. Однак можемо закрити більшість.

До нас приїжджають з нашими засобами хлопці. Ми рік їх збираємо, зараз входили на кодифікацію нашої розробки. Ми їх тут вдосконалювали за рік, ми поміняли вже 5 – 6 конструкцій, але нам тут простіше, тому що у нас є фідбек, ми розуміємо, що коїться, що змінюється, у нас є моніторинг.

Ми бачимо, на чому летять ворожі дрони й бачимо розуміння того, що окрім полігонних тестувань, у нас є бойові тестування і якщо все працює добре, то ми рухаємось в тому напрямку.

Найкраще, коли одного разу приїхали хлопці з виїзду і сказали, що "ляпнули" 5 FPV, які намагались бахнути їхній пікап, всі попадали. Вони сказали дати ще, подякували. Дуже надихає так працювати, розвиватись. Бо ти розумієш, що завдяки твоїй роботі та роботі твоєї команди, хтось заїхав живими й неушкодженим. Це дійсно супермотивація.

Найпопулярніший запит від військових на фронті

Зараз вашому підрозділу потрібен РЕБ. Розкажіть, будь ласка, скільки він взагалі коштує? Для чого він вам потрібен?

Нам треба не один РЕБ, нам треба багато, бо все одно арту ніхто не відміняв. Крім цього, все міняється, все ламається. Це техніка, яка застосовується в дуже-дуже важких умовах. Ми постійно ремонтуємо дрони.

Коли заїжджаєш в сіру зону, ти вже не думаєш про те, щоб зберегти антену РЕБа й не бацнути якусь там глинкою, або чимось знести антену з автомобіля або з бронетехніки. Бо там трошки інший адреналін, інші дії.

Тому багато чого ремонтуємо, бо бригада достатньо велика. І найголовніше, що все змінюється постійно. Якщо рік тому у нас щось прекрасно працювало, тобто там все падало і люди були задоволені, то зараз все міняється, дрони вдосконалюються, керування вдосконалюється.

Мовиться не тільки про нові засоби, ми змінюємо наявні засоби, додаємо частотні діапазони, які з'явилися не так давно і на них полетіли всі. Тому ця банка у нас постійна.

Важливо! Збір на системи РЕБ можна підтримати за посиланням.

Ми назбирали якусь частину, закупили запчастини, зібрали, перевірили, видали на підрозділ, він приїхав, працює. Однак підрозділів багато. Хтось приїхав зі старими дронами, зі старими РЕБ-системами й каже, що треба закрити оці частоти. Або кажуть: "Ось він поламався, він не працює".

Комплектуючі все ж таки, на жаль, поки що в більшості китайського виробництва. Ба більше, є навантаження, перегріви, ударні хвилі. Тобто якщо навіть приліт поруч з технікою, він все одно шкодить обладнання, і антени шкодяться, і модулі горять.

У нас справді постійний запит на дрони. Бо це як БК, тобто їх вистрілюють. А РЕБи я б порівняв із захисною бронею. Її також шкодять через дуже важкі умови використання.

Щодо вартості, якщо приїжджає гола машина і її треба закрити, це приблизно 220 тисяч гривень за девайс, який перекриває 90% того, що літає.

Він відпрацьовує найбільш поширені частоти, найбільш поширені діапазони, найбільш поширені засоби. Якщо рік тому потужності були менші, зараз вони збільшились. Потужності випромінювання, потужності глушилки збільшились два рази за цей рік.

Проблема українських розробників зброї

Якщо говорити про те, як ми протидіємо, варто згадати ударний дрон "Баба Яга". Які у нас є ще технології, які поки що не під силу росіянам, де вони не можуть нас наздогнати? Є чим пишатись?

Є, але казати не можна. Розробки ведуть, я багато спілкуюся з виробниками. Як на мене, треба пишатися людьми. Це важливіше. Розробки є. Хотілося б більше, щоб швидше у нас працював ВПК, швидше запускався, щоб провадження гарної ідеї відбувалось швидко, щоб було масштабування виробництва.

Бо іноді буває, що шлях від розробки до серійного виробництва дуже довгий, бо все дуже швидко рухається.

А в чому основна проблема, на вашу думку? Це бюрократія чи якісь інші причини? Що саме заважає?

Маса причин. Справа вже навіть не так в бюрократії. Раніше все було повільніше.

Ресурси й те, що багато розробників намагаються саме просунути. У них не вистачає ресурсів, не вистачає людей.

Іноді у них не вистачає можливості тестування в бойових умовах або наближених до бойових умов. Бо полігон, наприклад, під Києвом і полігон тут – це дуже два різних полігони.

Також є два різні пілоти – ми, наприклад, тестуємо РЕБи. Ми маємо найкращі бойові підрозділи, які обходять ворожі засоби РЕБ та дуже класно працюють. Ми беремо найкращих і кажемо, щоб взяли щось топове і ми будемо тестувати саме на цьому.

Мені здається, що велика частина розробників і виробників просто не мають такої можливості. І якщо у них буде можливість таке створити, треба тестувати.

Ну, і доступ до ресурсів. Звісно, люди, гроші, люди, гроші й тоді швидкість може бути в рази більше. Тобто саме масштабування. Адже зробили люди, наприклад, класну антену або класний фронтовий РЕБ. І ми кажемо, що купуємо це. А вони кажуть, що чекати 3 місяці, бо велика черга, немає людей і вони не встигають. Я пропоную гроші, а мені кажуть, що гроші є, не треба, не вистачає потужності. Або немає потужності у суміжників, які постачають якісь запчастини.

Це така комплексна проблема і це складна проблема. Її можна розв'язати швидко з одного боку. Хотілося б, щоб було якесь чи об'єднання, чи асоціація, чи фундація, яка буде підтримувати саме розробників і виробників.

Бо коли в тебе на черзі зібрані чотири РЕБи на наших хлопців, то ти дзвониш антенщикам і кажеш, що треба стільки й стільки антен, бо знаєш, що вони у них класні.

Я взагалі працюю багато з постачальниками й скажу одне – якщо виробник каже, що у нього дуже багато і ніхто не купляє, то там або не дуже якісно, або неадекватний прайс. Ну, все.

Бо у всіх, хто виробляє в адекватному прайсі та в гарній якості, у них у всіх черги. А черги, тому що вони набирають замовлення, їм не вистачає людей, ресурсів, підготовки й так далі.

Тобто, якщо будуть якісь програми, які будуть дійсно не тільки фінансами підтримувати, а залучати тих же ветеранів, яких в нас багато, і проводити навчання для виробництва того, що треба зараз на фронт, це, на мою думку, змінить цикл постачання. Тоді гарні й нові засоби будуть постачати на фронт швидше і використовувати їх будуть ефективніше.

Теги за темою
Зброя
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z