MY.UAНовини
Дроти й габіони Тігіпка․ Як бюджет міг втратити 5,4 мільйона на тендері Укрнафти – розслідування
Дроти й габіони Тігіпка․ Як бюджет міг втратити 5,4 мільйона на тендері Укрнафти – розслідування

Дроти й габіони Тігіпка․ Як бюджет міг втратити 5,4 мільйона на тендері Укрнафти – розслідування

Укрнафта – одна з небагатьох українських компаній, яка не потребує представлення: це найбільша нафтогазовидобувна корпорація України, понад 50 % якої належать державі. Після початку повномасштабного вторгнення, коли для української енергетики настали важчі часи, Укрнафті довелося перевинаходити системи захисту, щоб прикривати критичну інфраструктуру від ворожих дронів і ракет.

Саме про ці захисні споруди йтиметься в розслідуванні. Журналісти 24 Каналу проаналізували один із тендерів Укрнафти на встановлення модульних фортифікаційних габіонів.

Чому компанія не зекономила 5,4 мільйона гривень, а обрала найдорожчу пропозицію від фірми Сергія Тігіпка? Як могли відсікти справжніх конкурентів за, ймовірно, надуманими причинами? І до чого тут дріт, що виявився тоншим за потрібний всього на пів людської волосини?

Габіони проти дронів: що саме купує Укрнафта

Розпочнімо з того, що таке модульні фортифікаційні розбірні габіони, тендер на які Укрнафта оголосила у квітні 2025 року. Простими словами, це захисні блоки з металевої сітки, які потрібно розкласти, зафіксувати, а потім заповнити піском, землею або камінням. У підсумку з'являється міцна стіна, що захищає від куль, уламків і вибухів.

Такі габіони легко перевозити, швидко монтувати на місці й об'єднувати для укріплення важливих об'єктів.

Який вигляд мають фортифікаційні габіони / Світлини взято з OLX та Gabion Group

Сам прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, наскільки габіони важливі. За його словами, вони підтвердили свою ефективність у прикритті об'єктів критичної інфраструктури від російських атак дронами.

Габіони витримують навантаження під час ударів. До речі, сьогодні вночі (24.05.2024 – 24 Канал) такий рівень захисту спрацював, врятувавши один трансформатор, у який прилетів Shahed. Загалом протягом усього періоду такий вид захисту відпрацював найбільше,
– зауважував голова уряду.

Ще рік тому прем'єр констатував, що правильним буде продовжувати створювати конструкції пасивного захисту для всіх об'єктів, які можливо захистити в такий спосіб. Тому й не дивно, що Укрнафта вирішила оголосити закупівлю на купівлю відповідних габіонів на цілих 86,9 мільйона гривень.

Судячи з тендеру, ідеться про величезну партію блоків, які захищатимуть інфраструктуру корпорації, до якої входять десятки тисяч конструкцій. Усі вони мають бути постачені до кінця 2025 року, як уже зрозуміло після оголошення переможця, ТОВ "Дніпрометиз ТАС", що прямо пов'язане із Сергієм Тігіпком. Побачити цей зв'язок не так уже й важко.

Чи була змова учасників і до чого тут Тігіпко

Уже з назви "Дніпрометиз ТАС" очевидними є два моменти: компанія зареєстрована в місті Дніпрі, вона належить до групи "ТАС".

Як каже нам сервіс YouControl, "ТАС" є однією з найбільших фінансово-промислових груп України, до сфери інтересів якої входять абсолютно різні галузі. Засновник і основний акціонер групи – український бізнесмен, фінансист, народний депутат України III, IV та VII скликань Тігіпко Сергій Леонідович.

І саме цей Тігіпко зазначений як кінцевий власник-бенефіціар "Дніпрометиз ТАС", що виграла тендер від Укрнафти, представивши найдорожчу пропозицію. Хоча й були фірми, які пропонували менші та набагато менші суми.

Власне, в закупівлі з очікуваною вартістю 86,9 мільйона гривень взяли участь ТОВ "Дніпрометиз ТАС", ПАТ "Завод Фрунзе" і ТОВ "Гарант Метиз Інвест". Для зручності ми оформили інформацію таблицею.

До "Заводу Фрунзе", який був, на нашу думку, єдиним справжнім конкурентом "Дніпрометиз ТАС", – ми ще повернемося. А поки зосередимося детальніше на компанії "Гарант Метиз Інвест", яка запропонувала підозріло низьку ціну – усього 60,2 мільйона.

"Гарант Метиз Інвест" і "Дніпрометиз ТАС" – пов'язані між собою. Обидві компанії є чинними засновниками галузевого об'єднання метизних заводів України "Укрметиз". За даними YouControl, через це об'єднання перетинаються інтереси двох великих корпоративних груп:

  • "Група родини Перцевих", якій належить "Гарант Метиз Інвест";
  • "Група ТАС", що належить Сергію Тігіпку і контролює "Дніпрометиз ТАС".

Це якби на перегони вийшли спортсмени, які тренуються в одній команді й мають спільного тренера. Вони публічно нібито конкурують, але за лаштунками можуть узгоджувати кожен крок.

Як "Гарант Метиз Інвест" і "Дніпрометиз ТАС" пов'язані між собою / Інфографіка зроблена 24 Каналом за допомогою YouControl

Вимальовується цікава ситуація: дві пов'язані між собою компанії беруть разом участь у тендері від Укрнафти. Виграє фірма "Гарант Метиз Інвест", яка запропонувала дуже низьку на фоні інших ціну, але її відхиляють через цілу низку "невідповідностей".

З огляду на ці "невідповідності" постає логічне питання: чи не зумисне це все було зроблено? Адже мовиться не про дрібні помилки, а про те, що серед поданих документів є гарантія, у якій зазначений взагалі інший тендер (і той навіть не від Укрнафти, а – від військової частини в Ніжині).

Компанія "Гарант Метиз Інвест" подала Укрнафті банківську гарантію на інший тендер / 24 Канал

Або, скажімо, "Гарант Метиз Інвест" у технічній специфікації вказувала дріт з цинковим покриттям, хоча замовник чітко писав, що йому потрібен дріт з алюмоцинковим покриттям.

Фірма "Гарант Метиз Інвест" пропонувала Укрнафті дріт із цинковим, а не алюмоцинковим покриттям / 24 Канал

Після відхилення пропозиції "Гарант Метиз Інвест" відхилили також середню пропозицію ПАТ "Завод Фрунзе" за формальними причинами. Урешті-решт переможцем стала фірма "Дніпрометиз ТАС" із найдорожчою пропозицією.

Ми звернулися до голови Антикорупційного штабу і експерта з тендерних питань Сергія Миткалика з проханням пояснити, чи справді в цій ситуації можна говорити про змову двох учасників – "Гарант Метиз Інвест" і "Дніпрометиз ТАС". І для чого це тоді було зроблено.

Фахівець підтвердив, що участь в одному галузевому об'єднанні двох компаній може бути ознакою змови, але потрібно детально аналізувати тендерні пропозиції учасників.

Справді, інколи учасники для створення видимої конкуренції заходять на тендер парами. Якщо є ознаки антиконкурентних узгоджених кроків, то варто звертатись до АМКУ і просити перевірити ознаки можливих антиконкурентних дій,
– сказав Миткалик.

Наше журналістське припущення полягало в тому, що "Гарант Метиз Інвест", будучи пов'язаним із "Дніпрометиз ТАС", свідомо запропонувало дуже низьку ціну, знаючи, що пропозицію відхилять через грубі помилки. Імовірно, потрібно було це для того, аби потім відхилити пропозицію незалежного конкурента і на цьому фоні легалізувати перемогу найдорожчого з пов'язаних учасників.

Голова Антикорупційного штабу Сергій Миткалик акцентував, що саме в компетенції Антимонопольного комітету – проводити перевірки та визначати, чи були ознаки дій, які могли призвести до спотворення результатів торгів.

Водночас юрист Центру протидії корупції та тендерний експерт Олексій Бойко зазначив, що участь пов'язаних компаній у тендері вже є окремим порушенням законодавства про публічні закупівлі, незалежно від того, чи узгоджували вони свої дії. А якщо виявити схожі помилки, однотипне оформлення документів або підозрілу синхронність подання – це може бути підставою для висновку про узгоджені антиконкурентні дії.

Бойко також звернув увагу на дивну поведінку компанії-переможця: вона подала найдорожчу пропозицію, не намагаючись знизити ціну, хоча вже знала, що інші учасники будуть відхилені.

Якщо одна компанія заходить із завідомо дешевшою, але дефектною пропозицією, а інша з найдорожчою – і виграє, не знижуючи ціни, це може свідчити про попереднє узгодження та спробу легалізувати перемогу потрібного учасника,
– пояснив фахівець.

На думку Олексія Бойка, вся картина – від складу учасників до послідовності їхніх дій – заслуговує окремої уваги АМКУ та може бути підставою для накладення санкцій.

Коли 0,05 міліметра коштують бюджету мільйонів

Ознаки змови учасників тендеру – це, звісно, цікаво, однак справжньою родзинкою цього тендеру від Укрнафти є уже згаданий дріт з алюмоцинковим покриттям.

З ним не все так просто. І, вивчивши це питання детальніше, можна дійти висновків, що "Завод Фрунзе" був незалежним конкурентом конкретно в цьому тендері, і його могли відхилити за сумнівними причинами, відмовившись від того, аби зекономити цілих 5,4 мільйона гривень.

До кожного тендеру, який розміщений на Prozorro, можна публічно ставити запитання та отримувати такі ж публічні відповіді. Зокрема, один учасник торгів скористався цією можливістю на етапі подання пропозицій та запитав в Укрнафти, чи справді їй треба дріт саме з алюмоцинковим покриттям.

За його словами, Генштаб рекомендує використовувати для інженерного захисту об'єктів критичної інфраструктури також дроти з просто цинковим покриттям, і це набагато дешевше, адже їх ширше виготовляють в Україні.

Натомість дроти з алюмоцинковим покриттям у більшості випадків завозять з-за кордону – на це потрібно більше часу та ресурсів. І навіть якщо шукати компанії-виробників усередині нашої держави, то список буде не такий уже й довгий. Але в ньому на чільному місці, як ви вже могли здогадатися, буде та сама компанія "Дніпрометиз ТАС", пов'язана із Сергієм Тігіпком.

Виробництво алюмоцинкового дроту є монополією єдиного українського виробника, що ставить у нерівні умови інших учасників та утискає конкурентне середовище національних виробників і є основою для звертання в Антимонопольний комітет,
– пише учасник закупівель.

"Завод Фрунзе" у тендерній документації чітко зазначив, що планує закупити потрібний дріт в італійської компанії TecnoFil – і навіть додав рамковий договір на постачання.

Проте Укрнафта відхилила пропозицію, обґрунтувавши це двома пунктами:

  • Завод нібито не підтвердив матеріал, із якого виготовлено дріт, бо подав документ Test Certificate 3.1 замість сертифіката або паспорта якості, які прямо вимагались у тендерній документації.
  • У договорі з постачальником був зазначений діаметр дроту 5,00 міліметрів із допустимим відхиленням у 0,05 міліметра, що, на думку замовника, є порушенням, адже в технічних вимогах було вказано рівно 5,00 міліметрів без будь-яких відхилень.

Перше зауваження, на наш журналістський погляд, виглядає безпідставно. Серед поданих документів є файл із назвою "Паспорт якості", де чорним по білому написано: "Покриття дроту: цинк-алюмінієве (Zn95% – Al5%) сталевого дроту відповідно до класу покриття B (EN 10244). Сертифікат EN 10204 3.1. Не менше 60 г/м²".

І матеріал, і тип покриття, і навіть посилання на конкретний стандарт – усе в наявності. Відповідно до вимог тендерної документації, цього мало б бути достатньо для підтвердження технічних характеристик.

Юрист Центру протидії корупції Олексій Бойко, який проаналізував документацію, також підтверджує, що поданий "Заводом Фрунзе" документ відповідає формальним вимогам:

Це не просто довідка – це повноцінний протокол випробувань із технічними характеристиками, який підпадає під визначення документа контролю якості за чинним ДСТУ. Його відхилення виглядає необґрунтованим.

Натомість документ компанії-переможця, ТОВ "Дніпрометиз ТАС", за словами експерта, не є сертифікатом якості у повноцінному розумінні, а нагадує звичайну видаткову накладну, в яку вписано загальні параметри виробу.

Друге зауваження виглядає ще дивніше. Вимога, щоб дріт мав діаметр рівно 5,00 міліметрів – без жодного відхилення – виглядає нелогічною навіть для людини, яка ніколи не працювала в будівництві. Допуск у 0,05 міліметра – це буквально пів людської волосини (середній діаметр волосини – близько 0,1 міліметра). Чи може така мікроскопічна похибка реально вплинути на міцність фортифікаційної конструкції?

Через похибку в 5 мікроміліметрів Укрнафта відхилила пропозицію "Заводу Фрунзе" / 24 Канал

Сама Укрнафта у тендерній документації дозволяє відхилення до 2 % для параметрів різних виробів, але чомусь не дроту. Варто сказати, що 0,05 міліметра – це лише 1 % від 5 міліметрів.

Крім того, іронія в тому, що на сайті компанії-переможниці – "Дніпрометиз ТАС" – є її технічна специфікація відповідного дроту, де вказано, що граничне відхилення діаметра може сягати 0,08 міліметра. І це навіть більше, ніж у "Заводу Фрунзе".

А тепер – по пунктах: що з цим тендером не так

Вишенькою на торті є ситуація з файлами, які Укрнафта завантажила в систему Prozorro. У цьому разі можна навіть говорити про ознаки підробки, коли документ оформлюється заднім числом для легалізації вже ухваленого рішення.

Ідеться про два основні файли: протокольне рішення про продовження строку укладення договору (датоване 06.05.2025) та сам договір (датований 06.06.2025). Обидва документи були завантажені в систему в один і той самий момент – 11 червня о 11:30, хоча й ухвалені з різницею рівно в один місяць.

Укрнафта завантажила договір із "Дніпрометиз ТАС" і рішення про продовження строків укладання договору в однаковий час / 24 Канал

Ми звернулися до ПрАТ "Укрнафта" з проханням пояснити логіку ухвалених рішень у цьому тендері:

  • чому перемогла найдорожча пропозиція;
  • за яких умов були відхилені інші учасники (і чи є вони справедливими);
  • чи бралися до уваги можливі ознаки пов'язаності компаній між собою;
  • чому договір із "Дніпрометиз ТАС" і рішення про продовження строків укладання договору були завантажені в систему в однаковий час.

Окремі звернення також були надіслані до ТОВ "Дніпрометиз ТАС", яке виграло тендер, та до ПАТ "Завод Фрунзе", чию пропозицію було відхилено через формальні зауваження.

Ми запитували, чому "Дніпрометиз ТАС" не знижувала ціну, як компанія коментує можливу пов'язаність з іншим учасником тендеру та які саме документи було подано як підтвердження якості. У "Заводу Фрунзе" ми поцікавилися, чи вважають його фахівці відхилення обґрунтованим і чому не оскаржували результати.

Станом на час публікації цього матеріалу ні замовник, ні учасники тендеру не відповіли на наші запитання.

Захист об'єктів енергетичної інфраструктури під час війни – критично важливе завдання. Але не менш важливо, аби кожна гривня, витрачена на цю оборону, використовувалася ефективно, без зловживань, змов і сумнівних рішень. Адже йдеться не лише про захист труб і резервуарів, а про довіру суспільства до того, як держава розпоряджається спільними ресурсами у воєнний час.

Коли підбити підсумки цього насправді важливого тендеру на 86,9 мільйона гривень, маємо таке:

  1. Перемогу компанії Тігіпка з найдорожчою пропозицією, яка взагалі не знижувала ціну від очікуваної вартості закупівлі.
  2. Дві пов'язані між собою фірми, одна з яких подала "помилкову" пропозицію і, ймовірно, створила видимість конкуренції.
  3. Відхилення дешевшого учасника з різницею в 5,4 мільйона гривень через мікропохибку діаметра дроту (0,05 мм) і начебто відсутність сертифіката (хоча документ із назвою "Паспорт якості" був наданий).
  4. Прийняття сумнівного сертифіката якості від переможця, який за формою нагадує звичайну накладну.
  5. Ознаки підроблення, а саме – завантаження до Prozorro рішення про продовження строку укладення договору та самого договору в один і той самий момент.

Редакція 24 Каналу і надалі стежитиме за ситуацією довкола цієї закупівлі. У разі потреби ми звертатимемося до уповноважених органів – АМКУ, ДАСУ, – щоб домогтися перевірки та пояснень. Бо під час війни особливо важливо, щоб державні кошти витрачалися чесно, а захист об'єктів інфраструктури був справді ефективний.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Споживання металопродукції в Україні в січні-червні зросло до 1,94 млн т
AgroNews
2025-07-15T17:13:38Z
Комуналка? ПриватБанк заплатить: українцям повертать гроші за рахунки, як отримати
Знай
2025-07-15T16:07:59Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Некоторым возместят всю сумму: ряд украинцев могут получить скидку на коммуналку
Знай
2025-07-06T18:00:59Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T15:52:02Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В США экс-служащий ВВС "сливал" секретную информацию о войне в Украине на сайте знакомств
TSN
2025-07-15T17:31:40Z
Премьер Финляндии подтвердил задержание экс-"вагнеровца", который просил убежища
Европейская правда
2025-07-15T17:31:05Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Увидели эти пятна на кабачках — сразу действуйте. Как бороться с опасным заболеванием на грядке
Telegraf
2025-07-15T17:01:51Z
Назван алкоголь, который вызывает самое быстрое привыкание
Comments UA
2025-07-15T15:39:36Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Популярное место отдыха в Запорожье резко раскритиковали: что известно о скандале
Telegraf
2025-07-15T17:22:15Z
«Тенденции паршивые»: эксперт рассказал, где разворачивается главная битва лета
Новости Украины
2025-07-15T17:16:57Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Кристина Соловий в купальнике понежилась в бассейне и засветила стройную и подтянутую фигуру
TSN
2025-07-15T15:21:45Z
Ксения Мишина призналась, как изменились ее отношения с 13-летним сыном: "Странное ощущение"
TSN
2025-07-15T15:21:25Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
На подготовку детей к школе: ряд украинских семей получат ко Дню знаний по 6500 гривен
Знай
2025-07-15T17:22:06Z
Уклонистам не придется платить: кого ТЦК не сможет штрафовать
Знай
2025-07-15T16:37:39Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Кривом Роге школьница жестоко избила ровесницу - подружки снимали на ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-15T16:28:40Z
Украину охватила воздушная тревога: взлетел истребитель МиГ-31
TSN
2025-07-15T15:10:34Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Сезон закруток в разгаре: когда консервировать овощи, фрукты и ягоды, чтобы было вкусно и выгодно
Знай
2025-07-15T15:52:09Z
Гороскоп на 16 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-15T15:25:03Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Слышал "Шахеды" по WhatsApp: Усик рассказал, что переживает его семья в Украине
Фокус
2025-07-15T11:21:53Z
Даниэль - в огне: Спарринг-партнер Усика дал прогноз на реванш с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:57:18Z
Уэмбли ждет звезд: названы приглашенные гости на бой Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:45:25Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Игры июля для подписчиков PS Plus Extra, PS Plus Deluxe и PS Plus Premium уже доступны на PS4 и PS5 — полный список от Sony
GameMag
2025-07-15T16:58:16Z
Що не можна їсти в спеку: перелік продуктів та напоїв
AgroNews
2025-07-15T16:22:01Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
100 км за 45 гривен: водителям раскрыли секрет экономии на топливе
Хвиля
2025-07-15T02:06:39Z