MY.UAНовини
Інформація, як зброя у війні: як Іран блокує інтернет, а Ізраїль контролює контент і соцмережі
Інформація, як зброя у війні: як Іран блокує інтернет, а Ізраїль контролює контент і соцмережі

Інформація, як зброя у війні: як Іран блокує інтернет, а Ізраїль контролює контент і соцмережі

На тлі бойових дій між Ізраїлем та Іраном державне телебачення Ірану 17 червня закликало громадян видалити месенджер WhatsApp зі своїх смартфонів, стверджуючи без доказів, що застосунок нібито передає дані користувачів Ізраїлю.

У WhatsApp відповіли, що стурбовані "поширенням неправдивих повідомлень", які можуть стати приводом для блокування сервісу "в критичний для людей час". Компанія наголосила, що не збирає точні геодані, не зберігає журнали листування та не передає масову інформацію жодному уряду. Всі повідомлення захищені наскрізним шифруванням, тобто їх можуть прочитати лише відправник і отримувач.

WhatsApp, як і Facebook та Instagram, належить компанії Meta. В Ірані вже багато років блокують соцмережі, проте громадяни часто використовують VPN для обходу заборон. У 2022 році під час протестів, спричинених смертю 22-річної Магси Аміні, Іран заблокував WhatsApp і Google Play. Заборону скасували лише наприкінці 2023 року. Раніше WhatsApp був одним із найпопулярніших месенджерів у країні поряд з Instagram і Telegram.

За останнє десятиліття Іран і Ізраїль використовують принципово різні підходи до регулювання інтернету і соціальних мереж. В Ірані влада будує "суверенний" інтернет і практикує тотальну фільтрацію, блокуючи іноземні платформи та витісняючи користувачів у державно-контрольовану мережу. В Ізраїлі ж держава обмежує контент в інтересах безпеки – через добровільні запити до соцмереж про видалення "екстремістських" публікацій і окремі закони.

У цьому матеріалі 24 Канал дослідив, як обидва учасники війни на Близькому Сході контролюють соцмережі в умовах багаторічного протистояння.

Підхід Ірану: тотальна фільтрація і "захист кіберпростору"

Іран, як типова авторитарна держава на кшталт Росії та Китаю, традиційно жорстко обмежує доступ до іноземних соцмереж. Приклад – блокування Facebook, YouTube, Twitter ще з початку 2010-х. За даними правозахисників з "Репортерів без кордонів", Іран має один із найжорсткіших у світі режимів цензури в інтернеті – країна посіла 176-е місце зі 180 країн у Всесвітньому індексі свободи преси RSF за 2025 рік.


Десятки тисяч сайтів заблоковані, а більшість соціальних платформ закриті / мапа RWB

Важливо! За даними організації NetBlocks, що відстежує рівень підключення мереж інтернету у світі, 18 червня в Ірані майже повністю зник доступ до інтернету. Причини цього не відомі.

Замість західних соцмереж влада намагається просунути внутрішні аналоги (месенджери Soroush, Rubika тощо), а звичайні користувачі масово вдаються до VPN. Наприклад, державне опитування 2021 року показало, що лише 4,8 % іранців використовують місцеві сервіси, тоді як 64 % – WhatsApp, 45 % – Instagram, 36 % – Telegram. При цьому на той момент Instagram був єдиною великою соцмережею, що офіційно не блокувалась; Facebook, WhatsApp, Twitter та Telegram були доступні лише через VPN.

  • Юридичні інструменти та фільтрація. Іран послідовно нарощує правову базу цензури. З 2021 року парламент обговорював контроверсійний "Закон про захист прав користувачів кіберпростору" (проєкт "Сіянат"), який передбачає створення спеціалізованої державної ради з представників розвідки та мінінформації.

Платформи соцімереж зобов'язані реєструватися в цій раді, а непідконтрольні ресурси – блокуватимуться міністерством інформаційних технологій.

Фактично вже в 2021 – 2022 роках влада практично почала реалізацію цих норм: регулярно знижувалася пропускна здатність для Instagram, уповільнювався доступ до інших сайтів. Раніше в Ірані ухвалили закон про суверенний Національний інформаційний простір: він передбачає перенаправлення мережевого трафіку у внутрішню мережу і поступове відключення від глобального інтернету. Протягом 2023 – 2024 років влада зробила доступ до глобального інтернету дорожчим і складнішим, підштовхуючи користувачів до національного сегмента.

  • Фільтрація та блокування сайтів. Тривалий час іранці звикли обходити заборону: практично всі відомі соцмережі, крім Instagram, блоковані по замовчуванню з боку інтернет-провайдерів. Наприклад, чиновники відкрито відмовляються дозволяти роботу Facebook чи Telegram, мотивуючи це захистом національної безпеки. Поки офіційно деякі платформи (Telegram, Instagram) залишались технічно доступними в окремі періоди, доступ до них контролювалися силовиками.

Тож реєстрація та аутентифікація відбувається там із затримками: у 2022 році журналісти CNN писали про проблеми з доступом до Instagram та WhatsApp в Ірані.

  • Законодавчі ініціативи. Парламент Ірану прийняв контурний план "захисту кіберпростору", в якому закріплено повноваження блокувати іноземні застосунки й соцмережі, а відмову від реєстрації в державному реєстрі – карати забороною на роботу в країні. Міністр зв'язку Реза Тагіпур у 2022 році заявив, що іноземні компанії мають виконувати цей закон, щоб лишатися активними в Ірані. Фактично, Мінкомзв'язку отримав право наказувати операторам відсікати незареєстровані платформи, а комітет розвідки – наглядати за реєстром.

Оскільки проєкт "Сіянат" досі не повністю реалізовано, влада доповнює його адміністративними кроками. Так, уже в 2022 – 2024 роках МВС посилило штрафи за нелегальні VPN: будь-який продавець або користувач "нелегальних мереж" може отримати штраф чи арешт.

  • Інструменти екстреного контролю. Іран регулярно вдається до тимчасових інструментів цензури під час криз. Під час масових акцій протесту влада впроваджує повні або часткові відключення інтернету та блокування соцмереж. Так, у листопаді 2019 року було впроваджено всеіранський "інтернет-шатдаун" – повністю відрубано доступ до мережі на п'ять діб. Світові правозахисні організації, зокрема Amnesty, відзначили, що це порушило права на вільне вираження думок та мирні зібрання і дозволило приховати масові вбивства протестувальників.

У вересні 2022 року, під тиском народних заворушень після закатування поліцією моралі 22-річної Магси Аміні, влада знову зумисне блокувала інтернет: Instagram та WhatsApp були заблоковані по всій країні. За даними організації Freedom House, Іран припинив доступ до соціальних медіа та платформ зв'язку, використавши надзвичайне обмеження зв'язку під час цих протестів.

  • Надзвичайні заходи влади. В інформаційній війні іранський режим також застосовує репресивні методи. Прокуратура і силовики розслідують активність у соцмережах: за останні роки неодноразово повідомлялось про арешти блогерів та активістів за "антидержавний" контент. Зокрема, хакери та державні структури масово збирають дані про користувачів іранських VPN-серверів. У вересні 2023 року Комітет з кібербезпеки заборонив "несанкціоновані VPN", нав'язуючи використання ліцензованих проксі всередині країни.

Крім того, іранські силовики карали активістів суворими вироками за постинг: у 2022 – 2024 роках за політичні репости іранців засуджено до десятків років тюремного ув'язнення і навіть страти.

Загалом контроль соцмереж в Ірані – це комплекс фізичних і правових бар'єрів. Як і Росія, але успішніше, Іран будує ізольовану інтернет-інфраструктуру та підриває незалежність зв'язку, змушуючи іранців використовувати урядові канали. Водночас широкомасштабні відключення інтернету та жорсткі закони дозволяють владі блокувати інформацію у разі загроз чи політичних криз.

Підхід Ізраїлю: контроль контенту та протидія закликам до насильства

Ізраїль, на противагу Ірану, формально не блокує соцмережі для населення. Демократична держава має вільний ринок телекомунікацій і доступ до інтернету. Проте Ізраїль переймається безпекою і боротьбою з терором, тому намагається впливати на онлайн-контент через зміни у законодавстві і тиск на платформи. Основні інструменти такі: адміністративні запити на видалення контенту, законодавчі ініціативи проти інцитації і розміщення "терористичного контенту", а також обмеження використання окремих застосунків.

  • Адміністративний тиск на соцмережі (Кібер-юніт). З 2015 року при прокуратурі Ізраїлю діє так званий Кібер-юніт – підрозділ, що надсилає "добровільні" запити соціальним мережам (Facebook, Instagram, Twitter тощо) про видалення публікацій, які нібито "пропагують тероризм чи насильство".

За офіційними даними, кількість запитів на видалення зросла з 2 241 у 2016 році до 14 283 у 2018 році (понад шестикратне збільшення). У середньому понад 90 % вказаного контенту мережі видаляли. Згідно зі звітом самого державного прокурора, 73 % вилучених матеріалів були нібито пов'язані з "ідентифікацією з терористичними організаціями", 26 % – з "закликами до насильства".

Ці дані публічні, але конкретний зміст запитуваних матеріалів залишається невідомим: за інформацією правозахисної організації для арабів Ізраїлю Adalah, більшість видалених дописів не фіксуються державою, а відомості про них закриті як "секретні".

Правозахисники критикують цю практику як обхід судового контролю. У 2019 році Adalah та Асоціація громадських прав Ізраїлю ACRI подали скаргу до Верховного суду, стверджуючи, що "добровільні" видалення фактично є цензурою без правових гарантій свободи слова і процесу. Державний прокурор наполягав, що Кібер-юніт не діє як держорган, а лише просить компанії самостійно реагувати – але організації заявляють, що на практиці це тиск (альтернативний до суду механізм) і порушує конституційні права. Розгляд справи в судах триває, тому цей інструмент ще не врегульовано остаточно.

  • Законодавчі ініціативи. Керівники Ізраїлю давно наголошують, що соцмережі "допомагають терористам". Наприклад, у 2016 році прем'єр-міністр Нетаньягу запросив до держави делегацію Facebook для "посилення співпраці проти закликів до терору і вбивств у соцмережах".

Тоді ж очільники безпеки (Гілад Ердян, Айєлет Шакед) готували низку законів, щоб карати платформи за "заклики до насильства": від штрафів за "незахищений" контент (проєкт "Ревіталь Свід") до вимоги викорінити "терористичну пропаганду". У 2016 – 2018 роках парламент розглядав так званий закон Facebook: спочатку він мав штрафувати соцмережі за невидалені пости з закликами до терору, а згодом – давати судові повноваження відключати сайти чи вилучати окремі пости.

Проте остаточно цей законопроєкт відхилили – прем'єр Нетаньягу та інші заступилися за свободу слова, визнавши, що формулювання були занадто широкі і могли обмежити законну критику.

Сучасні ініціативи продовжують цю лінію. У листопаді 2023 року Кнесет ухвалив поправку до закону про тероризм, що забороняє "споживання терористичних медіа". Відповідно до неї просто перегляд матеріалів офіційно визнаних терористичних груп може стати кримінальним злочином – фактично це також стосується публікацій в соцмережах. Ця норма одразу викликала критику, оскільки невизначена "споживча" дія теж може призвести до переслідувань. Разом із цим у 2023 році в Ізраїлі затвердили закон, що забороняє встановлювати TikTok на державні та офіційні телефони, пояснивши це ризиком збору даних китайським власником платформи.

Внутрішні дебати часто зводяться до балансу безпеки й свободи слова. Як показує досвід 2018 року, навіть найрішучіші ініціативи можуть бути скориговані, аби не порушити демократію. Так, спікер Кнесету, а пізніше партія "Гешер", звертались до суду та ЗМІ з зауваженнями про "широку інтерпретацію" законів, яка може призвести до цензури.

Особливо інтенсивним стало втручання влади під час ескалації 2023 року. З початком війни Ізраїль надсилав соцмережам величезну кількість запитів. Між 7 жовтня та 14 листопада 2023 року ізраїльська кібер-служба надіслала близько 9 500 запитів про видалення контенту. Більше 60 % цих вимог надійшло Meta (Facebook/Instagram) і приблизно 94 % були задоволені платформами.

  • Приклади переслідувань. Хоч офіційно мета – боротьба з екстремізмом, на практиці це призводить до арештів окремих користувачів. Журналісти-активісти повідомляють про сотні справ проти мешканців Західного берега і Гази (а також ізраїльських арабів) за їхні пости. Наприклад, журнал +972 зафіксував різке зростання обвинувачень палестинців у "закликах до терору" з 2021 року – багато кого звинувачують навіть за показ роликів чи пости про конфлікт.

Ізраїльська влада аргументує такі затримання безпековими інтересами, хоча й усвідомлює, що треба забезпечити баланс: кілька разів правозахисні групи навіть ставили під сумнів легітимність судових рішень на цьому ґрунті.

Загалом ізраїльський режим контролю над соцмережами більш прихований і вибірковий. Замість тотальних блокувань держава використовує закон (петиції до соцмереж, спеціальні закони про екстремізм) і тисне на корпорації. Хоча Ізраїль зберігає високу цифрову свободу в глобальному вимірі (за індексом Freedom House країна досі вважається "вільною"), обмеження онлайн-контенту під впливом безпекових аргументів зростають.

У підсумку, Іран і Ізраїль демонструють різний дискурс навколо соцмереж. Іранська модель – це авторитарна політика повного блокування: створення національної мережі, жорстка цензура та навіть відключення глобального інтернету, аби запобігти "зовнішнім загрозам".

Уряд Ірану відкрито декларує пріоритет власної ідеології та стабільності над вільним доступом до інформації. Соцмережі розглядаються насамперед як зброя опозиції, тож на них поширюються суворі закони, аж до каральних вироків проти дописувачів. Механізм контролю доволі централізований і репресивний.

Ізраїльська модель – це гібрид демократії та безпеки: формально і юридично свобода слова захищається, але одночасно держава всіма можливими способами підштовхує платформи боротися з "неправильними" поглядами. Важлива відмінність: в Ізраїлі не блокується весь Facebook чи YouTube – натомість увага фокусується саме на конкретному контенті. Інституційно країна залишається відкритою, але із вищим моніторингом за небезпечним контентом. Що все одно важко порівняти із іранським "суверенним інтернетом".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На Запорізькій АЕС вночі лунала стрілянина, біля енергоблоків знайшли гільзи - МАГАТЕ
УкраинФорм
2025-07-13T16:48:05Z
Італійському бізнесу презентували інвестиційні можливості в українські регіони
УкраинФорм
2025-07-13T15:51:43Z
Скільки нафти в одному барелі і які їх види існують
24tv
2025-07-13T15:36:51Z
НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Знай
2025-07-13T14:36:11Z
Курс валют на 14 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-13T14:06:18Z
Вуглецеве мито ЄС може зробити неконкурентоспроможним український промисловий експорт – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T14:00:18Z
Боргова криза на балансуючому ринку ставить під загрозу стабільність енергосистеми – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T13:51:37Z
У Росії знижується рентабельність агропромислового сектору - зовнішня розвідка
УкраинФорм
2025-07-13T13:15:17Z
На Херсонщині аграрії зібрали перші 500 тонн кавунів
УкраинФорм
2025-07-13T13:06:05Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
У лікарнях побільшало пацієнтів внаслідок масового отруєння біля водоспаду Шипіт
Gazeta UA
2025-07-13T17:12:50Z
Скільки калорій треба витратити, щоб виносити немовля: дослідження австралійців
Gazeta UA
2025-07-13T15:51:42Z
Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Gazeta UA
2025-07-13T15:21:48Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам в Одесі: українці можуть отримати ліки, куди потрібно звертатись
Политека
2025-07-13T14:30:53Z
Чим поливати аґрус та смородину після збирання врожаю - корисні розчини
Gazeta UA
2025-07-13T12:39:13Z
Як зварити картоплю, щоб вийшла смачною: більшість господинь роблять це неправильно
TSN
2025-07-13T12:36:00Z
Диня: користь, поживна цінність і калорійність
TSN
2025-07-13T12:21:40Z
Найпоширеніші помилки приготування їжі на грилі: як не зіпсувати м’ясо та овочі
TSN
2025-07-13T11:21:41Z
ЗМІ: прем’єр Чехії написав Фіцо листа, де закликав не блокувати санкції проти РФ
Европейская правда
2025-07-13T17:18:58Z
Радослав Сікорський висловився про "антиімігрантську та антисемітську" істерію у Польщі
ZN UA
2025-07-13T17:03:02Z
Чому США та ЄС бояться поразки Росії у війні: військовий назвав несподівані наслідки
GlavRed
2025-07-13T17:00:17Z
Ключ до перемоги: як вибір кожного впливає на майбутнє України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T17:00:04Z
Трамп пригрозив позбавити телеведучу Розі О'Доннелл громадянства США
InternetUA
2025-07-13T16:58:38Z
Заміна Кабміну відкладається? У Зеленського є інший план
360ua.news
2025-07-13T16:57:36Z
Україні в разі участі Трампа в переговорах доведеться віддати частину територій, - The Telegraph
FaceNews
2025-07-13T16:54:16Z
Не лише економічний сенс, а місія: у якій співпраці з Україною зацікавлений японський бізнес
24tv
2025-07-13T16:45:17Z
Японія в минулому теж була імперією: чому корейці можуть краще зрозуміти українців за японців
24tv
2025-07-13T16:27:36Z
Нарешті дочекались, – Андрющенко прокоментував цікаві вибухи поблизу Маріуполя
24tv
2025-07-13T17:06:49Z
В Україні пропонують затвердити День памʼяті закатованих полонених та цивільних
ZN UA
2025-07-13T17:06:24Z
Графік відключення газу на тиждень з 14 до 20 липня у Київській області: перелік адрес
Политека
2025-07-13T17:01:24Z
Росіяни вдарили дронами по селу на Сумщині, двоє поранених
УкраинФорм
2025-07-13T16:51:48Z
Вперше за 2 роки Росія відкриває новий напрямок наступу на Харківщині, – ISW
24tv
2025-07-13T16:42:15Z
Помста за маленького хлопчика: ЗСУ потужно накрили росіян в Олешках
24tv
2025-07-13T16:36:27Z
Графік відключення води на тиждень з 14 до 20 липня у Вінницькій області: кому готуватися до обмежень
Политека
2025-07-13T16:30:43Z
Пекельна спека відступить і повернуться дощі: названо дату похолодання до +18
GlavRed
2025-07-13T16:27:39Z
Частину областей накриють дощі, грози та шквальний вітер: коли і де погіршиться погода
24tv
2025-07-13T16:21:23Z
ЗС РФ відстали від очікувань Кремля: Зеленський провів нараду з військовими
Хвиля
2025-07-13T17:18:43Z
Як «американець» став своїм: десантники показали, на що здатен Stryker у бою
InternetUA
2025-07-13T17:18:34Z
Популярна акваріумна риба вже давно оселилася в Україні: де її можна зустріти
Telegraf
2025-07-13T16:54:53Z
Чому суворо заборонено ходити на цвинтар вночі
24tv
2025-07-13T16:42:41Z
Випробування показали катастрофічне відставання США у виробництві дронів, - NYT
Хвиля
2025-07-13T16:30:02Z
Аби захистити того, кого любиш, треба його втратити, – військовий про розлуку з рідними
24tv
2025-07-13T16:12:16Z
Не лише Олег: в Україні є населений пункт під назвою Максим
Telegraf
2025-07-13T16:09:31Z
Пільги для багатодітних родин: про них знають не всі
Знай
2025-07-13T16:06:45Z
Як помилки ТЦК впливають на військовий облік
24tv
2025-07-13T16:06:07Z
Терміново оновлюйте гардероб: Андре Тан назвав нові тренди цього літа
Знай
2025-07-13T16:51:46Z
Хоче бути опорою: інсайдер повідомив, що Бред Пітт сподівається на примирення з дітьми
24tv
2025-07-13T16:36:44Z
"А де Віталік?": Кондратюк привіз "Караоке" у Львів та насмішив українців
Telegraf
2025-07-13T16:36:07Z
Майже 2 мільярди людей дивилися в прямому ефірі: якою була наймасштабніша трансляція в історії
24tv
2025-07-13T16:30:11Z
Літній одяг, який ніколи не вийде з моди: він потрібен всім дівчатам
24tv
2025-07-13T16:21:14Z
У Львові знімають "Караоке на Майдані": у які ще міста приїде Кондратюк
Фокус
2025-07-13T15:51:40Z
Оголошені переможці Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах
УкраинФорм
2025-07-13T15:06:26Z
"Пам'ять, як у гуппі": музикант-воїн оцінив ризик повернення Потапа та Винника в Україну
Фокус
2025-07-13T14:12:42Z
Була простою дівчинкою з Ялти і підкорила увесь світ: де похована Алла Назімова, яка має зірку на Алеї слави
Telegraf
2025-07-13T13:24:49Z
У Великій Британії розбився літак: перші подробиці катастрофи
TSN
2025-07-13T17:18:21Z
В одному з аеропортів Лондона розбився літак
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T17:15:05Z
Перетворився на вогняну кулю: у Лондоні вибухнув пасажирський бізнес-джет
Фокус
2025-07-13T17:06:39Z
Прокуратура пояснила, як київський наркодилер Чернецький опинився на волі
Комсомольская правда
2025-07-13T16:58:07Z
Заблукали у болотах біля Білорусі: чоловіки без документів шукали порятунку в ДПСУ
24tv
2025-07-13T16:57:55Z
Величезний айсберг загрожує знищити ціле селище у Гренландії: оголошено евакуацію
24tv
2025-07-13T16:45:15Z
В аеропорту біля Лондона робився пасажирський літак
24tv
2025-07-13T16:36:03Z
Трагедія на воді у Запоріжжі: потонув 17-річний хлопець
24tv
2025-07-13T16:18:14Z
На Прикарпатті чоловік, побачивши працвників ТЦК та поліцію, взявся за сокиру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T16:15:43Z
Не Крит, і не Санторіні: на який острів поїхати відпочивати в Греції
24tv
2025-07-13T17:18:03Z
108 років жаги до життя: іспанка розкрила рецепт довголіття і назвала обов'язковий обідній напій
24tv
2025-07-13T17:12:43Z
До вас липнутимуть гроші - астрологиня назвала найщасливіші дні тижня
Gazeta UA
2025-07-13T17:09:12Z
Три види розчинної кави: з чого її виготовляють і чому різниться ціна
Gazeta UA
2025-07-13T17:00:03Z
Гороскоп на тиждень з 14 по 20 липня: Тельцям - терпіння, Рибам - зміни
GlavRed
2025-07-13T16:00:54Z
5 трюків, щоб у домі завжди був приємний аромат
24tv
2025-07-13T15:57:39Z
Чим обприскати огірки на городі для більшої зав’язі, ніж прискорити їх зростання
TSN
2025-07-13T15:51:47Z
Ось один простий трюк, щоб миттєво підвищити впевненість у собі назавжди
24tv
2025-07-13T15:15:14Z
Вічне "немає грошей": які фрази прирікають дитину на бідність
Gazeta UA
2025-07-13T15:09:56Z
Як за рік зробити пухкий і поживний компост: городниця показала простий спосіб
GlavRed
2025-07-13T17:06:12Z
Чому не варто заряджати смартфон до 100%: правило, яке подовжить життя батареї
InternetUA
2025-07-13T16:31:18Z
Менше спаму, більше спокою: нова функція в iPhone фільтруватиме дзвінки
360ua.news
2025-07-13T16:24:18Z
Гроші за опитування від банку: українців попередили про нову схему шахрайства
InternetUA
2025-07-13T15:46:54Z
SpaceX запустила супутник на геостаціонарну перехідну орбіту
УкраинФорм
2025-07-13T15:36:55Z
Чи залучатимуть ШІ до створення та перевірки завдань НМТ
24tv
2025-07-13T15:15:23Z
У США продають найбільший шматок Марса зі знайдених: за нього вторгують кілька мільйонів доларів
InternetUA
2025-07-13T15:01:36Z
Лежали у землі 2000 років: археологи розкрили таємницю стародавньої медицини
24tv
2025-07-13T15:00:24Z
Спробуйте знайти трьох птахів за 9 с: надскладна головоломка для геніїв
Gazeta UA
2025-07-13T14:57:23Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T16:58:10Z
У Китаї з 2027 року заборонить суперечливу функцію електромобілів
Топ Жир
2025-07-13T16:48:33Z
Фордівський електричний спорткар стає лише кращим: тест-драйв
Топ Жир
2025-07-13T15:03:05Z
Представлений Smart #3 : електричний кросовер із запасом ходу до 555 км та ціною від $23 тис
ITC
2025-07-13T13:34:56Z
Toyota GR Celica може приховати двигун у найнесподіванішому місці
Топ Жир
2025-07-13T13:33:55Z
Не BMW, а інший бренд врятував квартальні показники концерну
Топ Жир
2025-07-13T11:48:08Z
Як Volkswagen Transporter отримав двері у незвичайному місці
AutoCentre
2025-07-13T09:03:30Z
Audi доповнює лінійку електрокросоверів новими Q6 та SQ6 Sportback e-tron
AutoCentre
2025-07-13T07:15:15Z
Як змінилися правила проходження техогляду транспортних засобів, кому потрібно його проходити, де це зробити і скільки це коштує?
Украина Криминальная
2025-07-13T05:42:15Z
Реванш Усик – Дюбуа: о котрій годині почнеться історичний бій на "Вемблі"
24tv
2025-07-13T17:12:25Z
Усик вирушив до Лондона на бій-реванш проти Дюбуа
УкраинФорм
2025-07-13T17:01:00Z
"Талант не може просто зникнути": тренер юнацької збірної про Луніна
24tv
2025-07-13T16:57:07Z
Йоахім Лев може очолити збірну Узбекистану — сторони вже ведуть переговори
Football.ua
2025-07-13T16:54:45Z
Один з найкращих легіонерів Динамо завершив кар'єру
24tv
2025-07-13T16:36:40Z
Ендрік відмовився від оренди — бразильський форвард хоче залишитися в Реалі
Football.ua
2025-07-13T16:24:54Z
Українка Олійникова виграла турніру ITF у Гаазі
УкраинФорм
2025-07-13T16:12:19Z
У Франції розповіли, коли Забарний офіційно приєднається до ПСЖ
24tv
2025-07-13T16:06:18Z
Олімпіакос підписав Діогу Насіменту
Football.ua
2025-07-13T16:00:31Z