MY.UAНовини
Час екологічної відповідальності: т.в.о. голови Держекоінспекції Ігор Зубович розповів, що чекає на бізнес у 2025 році
Час екологічної відповідальності: т.в.о. голови Держекоінспекції Ігор Зубович розповів, що чекає на бізнес у 2025 році

Час екологічної відповідальності: т.в.о. голови Держекоінспекції Ігор Зубович розповів, що чекає на бізнес у 2025 році

Т. в. о. Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Зубович дав інтерв'ю порталу Офіс сталих рішень.

Війна змінила все: і пріоритети, і правила. Український бізнес виживає, пристосовується, бореться за ринки і людей. У цих умовах екологічна відповідальність іноді сприймається як щось відкладене «на потім». Але саме зараз вона стає тестом на зрілість, фактором довіри для інвесторів, партнерів і держави.

Постанова КМУ № 303, що з березня 2022 року заморозила планові перевірки, за два роки зазнала понад 15 змін. Правила державного нагляду буквально пишуться на ходу. А 2024-й і початок 2025 року принесли нові сигнали:

      • оновлено критерії ризику
      • затверджено план перевірок на 2025 рік
      • з’явився проєкт оновленої уніфікованої форми акта перевірки

Що все це означає для підприємств? Як змінюється система екологічного контролю? І чи справді варто готуватися до її повноцінного повернення? Ми поставили ці запитання напряму т. в. о. Голови Державної екологічної інспекції України Ігорю Зубовичу.

❓ У бізнес-середовищі поява проєкту оновленої уніфікованої форми акта перевірки сприймається як сигнал: держава готується до системного повернення екологічного контролю. Це справді так? Чи йдеться лише про технічне вдосконалення документа?

Прийняття проєкту наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про внесення змін до уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів» є нормативно-правовим забезпеченням діяльності Державної екологічної інспекції та її територіальних і міжрегіональних органів під час здійснення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) у зазначеній сфері.

Зокрема, внесення змін до уніфікованої форми акта є необхідним для реалізації повноважень Держекоінспекції у сфері державного нагляду (контролю) відповідно до вимог нових законів України, а саме:

      • «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів»;
      • «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами»;
      • «Про управління відходами»;
      • «Про водовідведення та очищення стічних вод»;
      • «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією»,
        а також інших підзаконних нормативно-правових актів.

Таким чином, Державна екологічна інспекція здійснює приведення нормативно-правових актів, які застосовуються під час заходів державного нагляду (контролю), у відповідність до чинного законодавства.

❓ Маємо оновлені критерії ризику, затверджений план перевірок на 2025 рік і, схоже, поступове відновлення повноважень. Чи варто підприємствам уже сьогодні готуватися до повноцінного повернення екологічного контролю?

25 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1211, якою внесено зміни до Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, що здійснюється Державною екологічною інспекцією. Ці критерії затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 182.

Документ розроблено, зокрема, для виконання положень євроінтеграційних рамкових законів України — «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» і «Про управління відходами» — та є важливим інструментом планування заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання.

Затверджені зміни до постанови передбачають впровадження чітких механізмів:

    • визначення ступеня ризику від провадження господарської діяльності;
    • встановлення періодичності проведення планових перевірок у сферах:
      • забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією;
      • запобігання утворенню та управління відходами;
      • моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів;
      • поводження з генетично модифікованими організмами, пестицидами та агрохімікатами;
      • обігу озоноруйнівних речовин і фторованих парникових газів.

Запровадження ризик-орієнтованого підходу до перевірок у сфері охорони навколишнього природного середовища сприятиме вдосконаленню системи державного нагляду (контролю), підвищенню об’єктивності, прозорості та неупередженості проведення контрольних заходів, а також забезпечить їх ефективність і прогнозованість.

Такі зміни дадуть змогу оптимально перерозподілити ресурси органів державного нагляду (контролю), зосередивши увагу на суб’єктах господарювання з підвищеним рівнем ризику.

❓ Хоча дія постанови Кабінету Міністрів України № 303 формально триває, її вже понад 15 разів змінювали. Нещодавно Держгеонадра анонсувала оновлення 303-ї постанови, передбачивши можливість перевірок надрокористувачів. А які повноваження Держекоінспекція реально може реалізувати вже сьогодні?

Відсутність належного державного нагляду (контролю) призводить до систематичних порушень екологічних норм та вимог природоохоронного законодавства.

Протокольним рішенням наради з питань актуальних загроз водній безпеці України та шляхів їх подолання в особливий період, що відбулася 17 квітня 2025 року під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Литвиненка, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерству розвитку громад та територій України, а також Державній екологічній інспекції України доручено опрацювати питання щодо підготовки пропозицій Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до постанови КМУ № 303. Зокрема, йдеться про обмеження дії пунктів 1 і 2 цієї постанови щодо планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення.

З огляду на складну безпекову ситуацію, існує реальна можливість проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на територіях, де не ведуться бойові дії. Керуючись принципом пропорційності, доцільно відновити природоохоронні перевірки саме в цих безпечних регіонах. Такий підхід дозволить зберегти баланс інтересів: з одного боку — дотримати режиму воєнного стану в зонах активних бойових дій, а з іншого — забезпечити належний рівень екологічної безпеки та ефективний природоохоронний контроль у регіонах, де це можливо здійснювати без загроз для учасників перевірок і цивільного населення.

Посилення відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, завдану довкіллю, набуває стратегічного значення у контексті відбудови країни та гармонізації з європейськими практиками охорони довкілля.

Ураховуючи вищезазначене, з метою проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на територіях України, де не ведуться бойові дії, з урахуванням особливостей правового режиму воєнного стану та за дотримання всіх вимог безпеки, Державна екологічна інспекція розробила проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303». Відповідний лист від 14 травня 2025 року № 2301/5/4-25 скеровано до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для погодження Міністром.

Необхідність відновлення перевірок також підтримана Головою Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком.

На сьогодні проєкт постанови підписано Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Гринчуком і направлено на погодження до заінтересованих органів державної влади відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою КМУ від 18 липня 2007 року № 950.

❓Постанова Кабінету Міністрів України № 303 допускає позапланові перевірки в разі загрози для життя, здоров’я людей чи довкілля. Хто саме ухвалює рішення, що така загроза справді існує? Який алгоритм таких дій?

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 303 припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Водночас, згідно з пунктом 2 цієї ж постанови, у разі наявності загроз, що негативно впливають на права, законні інтереси, життя і здоров’я людини, довкілля або державну безпеку, а також для виконання міжнародних зобов’язань України, протягом дії воєнного стану дозволено проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, відповідальних за формування державної політики у відповідних сферах.

Статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон про контроль) визначено підстави для проведення позапланових перевірок.

Рішення про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі матеріалів, поданих Державною екологічною інспекцією, ухвалюється Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Територіальні та міжрегіональні органи Держекоінспекції, керуючись статтею 6 Закону про контроль та відповідно до методичних рекомендацій, розроблених Держекоінспекцією, готують пакет документів із обґрунтуванням негативного впливу на права, законні інтереси, життя і здоров’я людини та навколишнє природне середовище. Надалі ці матеріали опрацьовуються центральним апаратом Держекоінспекції та надсилаються до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для ухвалення відповідного рішення.

На підставі прийнятого рішення Міністерства щодо проведення перевірки суб’єкта господарювання, Держекоінспекція надає відповідне доручення територіальному або міжрегіональному органу для здійснення такої перевірки.

❓Ресурс «ЕкоЗагроза» декларується як інструмент швидкого реагування на екологічні інциденти. Чи дійсно повідомлення через цю систему стають підставою для позапланових заходів контролю?

«ЕкоЗагроза» — це офіційний вебресурс і мобільний застосунок Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, який дає змогу кожному користувачу отримати інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві показники.

У першу чергу, «ЕкоЗагроза» призначена для фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, а також збройної агресії Російської Федерації.

З метою активного та практичного використання застосунку громадянами, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища проводять роз’яснювальну та методичну роботу під час перебування на території територіальних громад.

Станом на 1 червня 2025 року, з моменту запуску електронного ресурсу Міндовкілля «ЕкоЗагроза», до Державної екологічної інспекції надійшло 4 211 звернень, з яких:

      • 3 466 передано на опрацювання до територіальних органів;
      • 745 звернень відхилено (через причини: неавторизований користувач, невідповідність вимогам Закону України «Про звернення громадян», відсутність суті порушеного питання, дублювання звернень, розбіжність геолокації з описовою частиною тощо).

Стан обробки електронних звернень щодо фактів заподіяння шкоди довкіллю, переданих територіальним органам Держекоінспекції:

      • видано наказів — 2 813;
      • проведено огляди (обстеження) та складено акти — 2 718;
      • направлено матеріали на позапланові заходи — 205;
      • верифіковано (підтверджено факт заподіяння шкоди) — 616;
      • розраховано збитків — 30 млрд 298 млн 085 тис. грн, з них:
        • 28 млрд 841 млн 458 тис. грн — збитки, завдані внаслідок збройної агресії РФ.

Не верифіковано — 2 593 звернення, з яких:

      • не підтверджено факт заподіяння шкоди — 1 463;
      • відкрито кримінальні провадження — 66;
      • вжито заходів з ліквідації наслідків — 121;
      • надіслано листи до органів місцевого самоврядування та підприємств щодо ліквідації наслідків — 251.

Важливо❗️ Позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо суб’єктів господарювання здійснюються виключно відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Подача повідомлення через застосунок «ЕкоЗагроза» не є підставою для автоматичного проведення перевірки суб’єкта господарювання, складання уніфікованої форми акта чи застосування заходів реагування з боку Держекоінспекції.

❓Наскільки активно сьогодні проводяться позапланові перевірки? Які галузі найчастіше потрапляють у поле зору інспекції та з яких причин?

У 2024 році Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України було прийнято 267 наказів про проведення перевірок. З початку 2025 року прийнято ще 57 таких наказів.

Найчастіше громадяни та громадські організації повідомляють про факти:

      • забруднення атмосферного повітря, ґрунтів і водних об’єктів;
      • незаконної вирубки лісів;
      • знищення зелених насаджень;
      • порушення режиму на об’єктах і територіях природно-заповідного фонду.

Ці порушення, як правило, завдають значної шкоди довкіллю, порушують екологічну безпеку та спричиняють істотні збитки державі. Вони потребують відповідного реагування з боку Державної екологічної інспекції.

Окремо слід наголосити, що Держекоінспекція активно співпрацює з правоохоронними органами. Її посадові особи залучаються як спеціалісти у межах кримінальних проваджень за фактами екологічних правопорушень.

З метою запобігання знищенню, незаконному добуванню та реалізації об’єктів рослинного і тваринного світу Держекоінспекцією щорічно проводяться такі природоохоронні акції та операції:

      • «Новорічна ялинка»,
      • «Першоцвіт»,
      • «Нерест»,
      • «Сезон тиші»,
      • «Сезон полювання».

❓До повномасштабного вторгнення обговорювалася ґрунтовна реформа системи еконагляду, зокрема розмежування функцій контролю і перевірки, новий закон поза ЗУ № 877. Чи збереглася ця ініціатива, і якщо так – якими є її ключові пріоритети сьогодні?

Сьогодні, масштабні руйнування пов’язані з війною спричиняють значну загрозу безпечності довкілля та призводять до нищівного впливу на нього.

Один із безпекових пріоритетів держави є ефективна система екологічного контролю. Головною ціллю для реформування Держекоінспекції є запобігання забрудненню довкілля, а також встановлення відповідальності за його відновлення.

Державною екологічною інспекцією України спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розроблено проєкт Стратегії реформування державного екологічного контролю. Відповідно до якої українська система екологічного контролю має перебудуватись за європейським зразком.

Проєкт стратегії встановлює такі цілі:

      • Орієнтованість системи державного екологічного контролю на попередженню погіршенню стану навколишнього природного середовища;
      • Створення системи пропорційної та невідворотної відповідальності за шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу та алгоритму усунення наслідків завданої шкоди;
      • Висока інституційна спроможність та доброчесність органів державного екологічного контролю;
      • Подолання наслідків збройної агресії російської федерації для навколишнього природного середовища, відновлення екосистем України під час війни та у повоєнний період, забезпечення відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу та відновлення втрачених екосистемних послуг.

❓Як Ви оцінюєте рівень екологічної відповідальності українського бізнесу сьогодні? Чи бачите реальні зрушення – і які приклади підприємств можна наводити як зразкові?

Порушення вимог природоохоронного законодавства та недотримання вимог екологічної безпеки суб’єктами господарювання можуть призвести до серйозних негативних наслідків — як для довкілля (іноді й незворотних), у якому ми всі живемо, так і для здоров’я людини.

Бізнес має впроваджувати заходи, спрямовані на мінімізацію власного впливу на довкілля. Зокрема, йдеться про ефективний щоденний внутрішній контроль з боку підприємства.

Саме налагоджене внутрішнє екологічне планування, управління, контроль, системність і комплексність підходів дають підстави говорити про свідому екологічну політику та відповідальну діяльність суб’єктів господарювання.

Досягати таких цілей можна різними способами, зокрема шляхом впровадження екологічно безпечних технологій, які сприяють:

      • скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
      • зменшенню скидів у водні об’єкти;
      • зниженню обсягів утворення відходів;
      • забезпеченню якісної та належної їх переробки тощо.

Ми повинні усвідомлювати, що саме ті суб’єкти господарювання, які дбають про довкілля, роблять реальний внесок у його збереження, раціонально використовують природні ресурси, активно співпрацюють із місцевими громадами, підвищують власну репутацію, впроваджують сучасні рішення та ефективно реагують на екологічні виклики — саме за ними майбутнє українського бізнесу.

В Україні вже існує чимало екологічно орієнтованих підприємств, і навіть попри війну ми спостерігаємо стійку тенденцію до зростання їх кількості.

❓Чимало підприємств працюють у надзвичайних умовах: руйнування, релокація, нестача фахівців. Чи готова Держекоінспекція адаптувати свої підходи до контролю, враховуючи реалії часу?

Державна екологічна інспекція також зазнала наслідків, спричинених війною — руйнування адміністративних будівель, нестача фахівців, участь багатьох співробітників у бойових діях. На жаль, деякі з них загинули.

Слід наголосити: війна призводить не лише до критичного впливу на навколишнє природне середовище (масштабні пожежі, вибухи, забруднення атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, знищення об’єктів флори та фауни), але й суттєво впливає на виробничу діяльність бізнесу — зокрема через часткове або повне руйнування промислових об’єктів підприємств.

Ми усвідомлюємо, що суб’єкти господарювання, які продовжують виробничу діяльність, сьогодні працюють у надскладних умовах та щоденно стикаються з викликами, пов’язаними з війною.

Зі свого боку держава вжила низку заходів для полегшення ведення господарської діяльності в умовах воєнного стану. Наприклад, постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» встановлено, що у цей період суб’єкти господарювання можуть набувати право на провадження діяльності шляхом подання декларації, без необхідності отримання документів дозвільного характеру.

Водночас хочемо наголосити: підприємства, які забезпечували екологічну безпеку до війни, як правило, продовжують дотримуватись відповідної політики й у період воєнного стану. Адже вони усвідомлюють масштаб потенційної шкоди довкіллю та її незворотні наслідки для здоров’я людей і навколишнього середовища.

Державний екологічний контроль є одним із ключових механізмів захисту навколишнього природного середовища. Екологічна безпека — це складова національної безпеки країни. Тому Держекоінспекція наголошує та закликає суб’єктів господарювання навіть у надскладних умовах війни дотримуватись вимог екологічної безпеки та природоохоронного законодавства.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Існує кілька підстав: коли штрафи ТЦК підлягають оскарженню
Знай
2025-07-13T19:37:50Z
Додаткова індексація пенсій можлива: умови підвищення виплат
Хвиля
2025-07-13T19:31:38Z
На Запорізькій АЕС вночі лунала стрілянина, біля енергоблоків знайшли гільзи - МАГАТЕ
УкраинФорм
2025-07-13T19:12:10Z
Мрія колекціонера за смішні гроші. В Україні продають раритетний годинник з СРСР
Telegraf
2025-07-13T18:49:12Z
Україна може надати Азербайджану підземні сховища газу "без податків і зборів"
iPress
2025-07-13T18:37:04Z
Українські сировари змагатимуться за участь у світовому конкурсі сирів
360ua.news
2025-07-13T18:03:57Z
Ціни на помідори продовжують стрімко падати: українцям розповіли, що буде далі
Хвиля
2025-07-13T18:00:14Z
ФОП 3 група: коли і скільки платити податків у 2025 році
24tv
2025-07-13T17:33:58Z
Фінансовий моніторинг активізовано, чому Ощадбанк блокує рахунки
360ua.news
2025-07-13T17:33:56Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Купуєте половинку кавуна? Лікарка радить двічі подумати
360ua.news
2025-07-13T19:10:52Z
Назвали різновид горіхів, які уповільнюють старіння
Gazeta UA
2025-07-13T19:01:55Z
У лікарнях побільшало пацієнтів внаслідок масового отруєння біля водоспаду Шипіт
Gazeta UA
2025-07-13T17:12:50Z
Скільки калорій треба витратити, щоб виносити немовля: дослідження австралійців
Gazeta UA
2025-07-13T15:51:42Z
Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Gazeta UA
2025-07-13T15:21:48Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам в Одесі: українці можуть отримати ліки, куди потрібно звертатись
Политека
2025-07-13T14:30:53Z
Чим поливати аґрус та смородину після збирання врожаю - корисні розчини
Gazeta UA
2025-07-13T12:39:13Z
Як зварити картоплю, щоб вийшла смачною: більшість господинь роблять це неправильно
TSN
2025-07-13T12:36:00Z
Сенатори США анонсували "рекордний потік зброї" для України та санкції - "кувалду" проти РФ
Хвиля
2025-07-13T19:43:46Z
Наступного тижня може з'явитися новий склад Кабміну: хто піде у відставку
GlavRed
2025-07-13T19:37:07Z
Зеленський - про візит Келлога: Розраховуємо на повне розуміння США стосовно примусу Росії до миру
УкраинФорм
2025-07-13T19:37:01Z
Помер колишній президент Нігерії Мухаммаду Бухарі
24tv
2025-07-13T19:33:12Z
Що довше війна, то менше демократії
GlavRed
2025-07-13T19:25:11Z
ЦАХАЛ визнав, що їхня ракета влучила у дітей біля пункту розподілу води в секторі Гази
УкраинФорм
2025-07-13T19:19:49Z
Макрон у зверненні до французьких військових закликав захистити свободу в Україні
УкраинФорм
2025-07-13T19:16:21Z
Британський генерал назвав два фактори, що вирішать результат боїв у 2025 році
24tv
2025-07-13T19:09:21Z
Зеленський анонсував зміни в Кабміні та призначення нових послів
Комсомольская правда
2025-07-13T19:07:22Z
Аномальна спека скоро відступить: синоптик назвав дати
Telegraf
2025-07-13T19:46:46Z
Росіяни посилили штурми в районі Антонівських мостів: намагається створити "мертву зону"
Gazeta UA
2025-07-13T19:40:53Z
Лінія фронту станом на 13 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T19:24:53Z
Тестують реакцію українських сил: окупанти привезли до Маріуполя підозрілий вантаж
24tv
2025-07-13T19:19:36Z
На Харківщині окупанти атакували FPV-дроном цивільних під час збирання врожаю, є поранений
УкраинФорм
2025-07-13T18:52:59Z
Колись у ньому водилися черепахи, а тепер там сміття і болото: де у Дніпрі є "Черепаховий ставок"
Telegraf
2025-07-13T18:52:26Z
Через негоду в Харкові без світла залишаються 4,5 тисячі абонентів
УкраинФорм
2025-07-13T18:46:32Z
FPV-дрони майже "заморозили" лінію фронту – WSJ
iPress
2025-07-13T18:37:07Z
Боєць ЗСУ зумів утекти з полону та попередити побратимів про ворожу атаку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T18:12:03Z
Неправильний статус у Резерв+: що робити при відображенні "У розшуку"
24tv
2025-07-13T19:39:13Z
Хліб в Україні почали їсти задовго до Київської Русі: з чого все почалося
GlavRed
2025-07-13T19:25:46Z
Гроші для мам та школярів: нові виплати українцям
1News
2025-07-13T19:19:36Z
ЗС РФ відстали від очікувань Кремля: Зеленський провів нараду з військовими
Хвиля
2025-07-13T19:19:19Z
Чи можна зрізати гілки сусідського дерева, що зайшли на вашу територію
24tv
2025-07-13T19:03:28Z
Безкоштовні продукти для пенсіонерів у Харкові: куди місцевим звертатись за допомогою
Политека
2025-07-13T19:01:31Z
Привітання з днем народження Людмилі: найкращі побажання та яскраві листівки
Telegraf
2025-07-13T18:55:35Z
Зірвуть наступ РФ: в Україні створили патрони "Горошок" для збиття дронів
Фокус
2025-07-13T18:45:07Z
"Коли повіяло 30 градусним холодком": українці не втомлюються жартувати про спеку, зібрали найкращі меми
Telegraf
2025-07-13T18:40:13Z
"Лазить по деревах": Ірина Білик показала 10-річного сина Табріза
Фокус
2025-07-13T19:13:05Z
Винесли всі речі: відомих українських артистів пограбували під час гастрольного туру
GlavRed
2025-07-13T18:27:13Z
Що подивитися, коли хочеться плакати: 3 щемливі фільми на Netflix, які доведуть до сліз
24tv
2025-07-13T18:03:26Z
Терміново оновлюйте гардероб: Андре Тан назвав нові тренди цього літа
Знай
2025-07-13T16:51:46Z
Хоче бути опорою: інсайдер повідомив, що Бред Пітт сподівається на примирення з дітьми
24tv
2025-07-13T16:36:44Z
"А де Віталік?": Кондратюк привіз "Караоке" у Львів та насмішив українців
Telegraf
2025-07-13T16:36:07Z
Майже 2 мільярди людей дивилися в прямому ефірі: якою була наймасштабніша трансляція в історії
24tv
2025-07-13T16:30:11Z
Літній одяг, який ніколи не вийде з моди: він потрібен всім дівчатам
24tv
2025-07-13T16:21:14Z
У Львові знімають "Караоке на Майдані": у які ще міста приїде Кондратюк
Фокус
2025-07-13T15:51:40Z
Заблукали у болотах біля кордону Білорусі: на Рівненщині врятували двох жителів Запоріжжя
TSN
2025-07-13T19:45:04Z
Смертельна ДТП на Одещині: 19-річний водій виїхав на зустрічну смугу руху
24tv
2025-07-13T19:03:10Z
"Чимало книжок затоплено": ураган у Харкові пошкодив склад відомого видавництва
24tv
2025-07-13T19:01:13Z
В одному з аеропортів Лондона розбився літак
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T18:57:39Z
Видавав себе за родича й виманював гроші – ув’язненому та його спільниці повідомлено про підозру
InternetUA
2025-07-13T18:28:41Z
СБУ ліквідувала кілерів, які убили полковника Служби безпеки у Києві
Украина Криминальная
2025-07-13T18:21:51Z
У Румунії на людному пляжі виявили ймовірний уламок безпілотника
InternetUA
2025-07-13T17:58:34Z
У Херсоні внаслідок дронової атаки загинула людина, ще одна поранена
УкраинФорм
2025-07-13T17:42:40Z
На Харківщині поліцейське авто атакував ворожий FPV-дрон: четверо правоохронців постраждали
24tv
2025-07-13T17:42:05Z
Як захистити квасолю від жуків – перевірені поради
Gazeta UA
2025-07-13T19:31:22Z
Що не можна і можна садити після полуниці: це треба запам'ятати
24tv
2025-07-13T19:01:18Z
Ці 5 правил прання змінюють все: про них знають одиниці
24tv
2025-07-13T18:18:44Z
Як видалити вапняний наліт на змішувачах: трюк з пергаментом, про який мало хто знає
Gazeta UA
2025-07-13T18:15:41Z
Такі "як на базарі": неймовірно соковиті чебуреки, які вдаються всім
24tv
2025-07-13T18:09:09Z
Аромат цієї страви зведе сусідів з розуму: рецепт запеченої картоплі з кабачками та лимоном
Telegraf
2025-07-13T17:33:17Z
Рослинам допоможе апельсинове добриво - як його приготувати
Gazeta UA
2025-07-13T17:30:08Z
Не Крит, і не Санторіні: на який острів поїхати відпочивати в Греції
24tv
2025-07-13T17:18:03Z
108 років жаги до життя: іспанка розкрила рецепт довголіття і назвала обов'язковий обідній напій
24tv
2025-07-13T17:12:43Z
Що робити з електроприладами, коли наближається гроза
InternetUA
2025-07-13T19:01:31Z
YouTube запроваджує нові правила монетизації
Portaltele
2025-07-13T17:54:09Z
Як за рік зробити пухкий і поживний компост: городниця показала простий спосіб
GlavRed
2025-07-13T17:27:35Z
Чому не варто заряджати смартфон до 100%: правило, яке подовжить життя батареї
InternetUA
2025-07-13T16:31:18Z
Менше спаму, більше спокою: нова функція в iPhone фільтруватиме дзвінки
360ua.news
2025-07-13T16:24:18Z
Гроші за опитування від банку: українців попередили про нову схему шахрайства
InternetUA
2025-07-13T15:46:54Z
SpaceX запустила супутник на геостаціонарну перехідну орбіту
УкраинФорм
2025-07-13T15:36:55Z
Чи залучатимуть ШІ до створення та перевірки завдань НМТ
24tv
2025-07-13T15:15:23Z
У США продають найбільший шматок Марса зі знайдених: за нього вторгують кілька мільйонів доларів
InternetUA
2025-07-13T15:01:36Z
Найважливіший кросовер Nissan отримає кардинальний редизайн, який може визначити його майбутнє
Топ Жир
2025-07-13T18:33:53Z
Безпека в дорозі, як правильно підготувати авто до поїздки
360ua.news
2025-07-13T18:27:58Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T16:58:10Z
У Китаї з 2027 року заборонить суперечливу функцію електромобілів
Топ Жир
2025-07-13T16:48:33Z
Фордівський електричний спорткар стає лише кращим: тест-драйв
Топ Жир
2025-07-13T15:03:05Z
Представлений Smart #3 : електричний кросовер із запасом ходу до 555 км та ціною від $23 тис
ITC
2025-07-13T13:34:56Z
Toyota GR Celica може приховати двигун у найнесподіванішому місці
Топ Жир
2025-07-13T13:33:55Z
Не BMW, а інший бренд врятував квартальні показники концерну
Топ Жир
2025-07-13T11:48:08Z
Як Volkswagen Transporter отримав двері у незвичайному місці
AutoCentre
2025-07-13T09:03:30Z
Хвилина мовчання та без святкувань: Ліверпуль зіграв перший матч після смерті Діогу Жоти
24tv
2025-07-13T19:45:25Z
Трамп і перша леді завітали на фінал клубного чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T19:33:28Z
Баварія зацікавилась Гюсто
Football.ua
2025-07-13T19:28:46Z
Молодіжна збірна України поступилася баскетболістам Бельгії на Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-13T19:28:32Z
Порту посилився лідером Норвіча
Football.ua
2025-07-13T19:10:26Z
Інфантіно підтвердив використання критих арен на ЧС-2026 через спеку в США
Football.ua
2025-07-13T18:55:33Z
Голкіпер Мілана повернеться до свого рідного клубу
Football.ua
2025-07-13T18:43:11Z
Мойзе Кін відмовився від переїзду в Саудівську Аравію
Football.ua
2025-07-13T18:34:25Z
Перша ракетка світу Яннік Зіннер ефектно виграв свій дебютний трофей Вімблдону
24tv
2025-07-13T18:33:29Z