MY.UAНовини
“Відхилилася від загальної лінії адміністрації”: глава Нацрозвідки США втрачає довіру Трампа — CNN
“Відхилилася від загальної лінії адміністрації”: глава Нацрозвідки США втрачає довіру Трампа — CNN

“Відхилилася від загальної лінії адміністрації”: глава Нацрозвідки США втрачає довіру Трампа — CNN

“Відхилилася від загальної лінії адміністрації”: глава Нацрозвідки США втрачає довіру Трампа — CNN

Ще місяць тому чиновники Білого дому наполягали, що президент США задоволений роботою Габбард на посаді, однак зараз тон змінився. 

На борту літака Air Force One у понеділок, 16 червня, поспішно покинувши саміт G7 у Канаді, президент США Дональд Трамп відповів на запитання журналістів про ескалацію ізраїльсько-іранського конфлікту. В ході бесіди Трампа запитали і про директорку Нацрозвідки Штатів Тулсі Габбард, яка в березні заявила Конгресу про те, що Іран не займається активною розробкою ядерної зброї — що прямо суперечить заявам Ізраїлю про ядерні амбіції Тегерана.

"Мені все одно, що вона сказала. Я думаю, що вони були дуже близькі до того, щоб отримати її (ядерну зброю - ред.)”, - відповів Трамп.

Такий докір на адресу Габбард викликав дискусії серед прихильників MAGA-руху Трампа (“Зробімо Америку знову великою” Make America Great Again/MAGA) у правих ЗМІ, які вже давно розділилися в думках стосовно політики щодо Ірану. Це також порушило серйозні питання про становище Габбард в адміністрації Трампа, пише CNN.

Ще місяць тому чиновники Білого дому наполягали: президент США задоволений роботою Габбард на посаді. Навіть коли дехто в адміністрації вважав, що вона не справляється зі своїми обов'язками, чиновники запевняли, що Трамп і його команда дають главі Нацрозвідки свободу дій, аби вона могла освоїтися на новій посаді. Але тон змінився, оскільки багато чиновників у Білому домі розчарувалися роботою Габбард, кажуть джерела CNN.

Попри те, що вона була одним з найпомітніших голосів на підтримку політики національної безпеки Трампа, “за лаштунками” Габбард було важко вибороти собі місце в Білому домі. За словами одного з високопоставлених радників Білого дому, останнім часом Трамп почав сприймати главу Нацрозвідки як таку, що “не вписується в загальну лінію” адміністрації, коли йдеться про ситуацію на Близькому Сході.

Роздратування Трампа Габбард досягло піку на початку цього місяця, коли вона опублікувала відео, в якому попередила, що світ “ближче до межі ядерного знищення, ніж будь-коли раніше”, звинувативши “політичну еліту й розпалювачів війни” в поширенні “страху й напруженості між ядерними державами”.

Трамп сприйняв це відео як тонко завуальовану критику його рішення дозволити Ізраїлю завдати удару по Ірану, і багато хто в Білому домі погодився з тим, що висловлювання Габбард були “недоречними”.

У вівторок, 17 червня, і Білий дім, і Габбард намагалися применшити значення заяви Трампа на борту літака Air Force One.Глава Нацрозвідки заявила журналістам, що вони з президентом “на одній хвилі” в питанні Ірану.

Габбард — новий член орбіти Трампа. Колишня конгресвумен від Демократичної партії, яка знайшла спільну мову з MAGA-коаліцією частково через її антиінтервенціоністську позицію, Габбард часто критикувала Трампа під час його першого терміну в Білому домі, зокрема, за вихід з іранської ядерної угоди, та навіть звинувачувала його в “акті війни” проти Ірану через рішення ліквідувати високопоставленого іранського генерала в 2020 році.

Тепер, майже щотижня з'являючись у консервативних ЗМІ та на своїх акаунтах у соціальних мережах, Габбард демонструє абсолютну лояльність до Трампа. Працюючи на посаді, яка має бути аполітичною, Габбард відверто демонструвала свою прихильність політичним цілям президента. 

Але в Білому домі деякі чиновники почали сумніватися, що глава Нацрозвідки повністю розуміє, що насправді передбачає робота на її посаді.

За два дні до того, як Габбард опублікувала своє відео про ядерну війну, глава Нацрозвідки пропустила зустріч у Кемп-Девіді, де зібралися високопосадовці з питань національної безпеки, щоб обговорити плани Ізраїлю напасти на Іран. Серед присутніх були міністр оборони США Піт Гегсет, голова Об'єднаного комітету начальників штабів Ден Кейн, державний секретар Марко Рубіо і директор ЦРУ Джон Реткліфф. Одне з джерел CNN розповіло що Габбард не запросили, тому що чиновники не вважали її присутність обов'язковою.

У Габбард, водночас, є і союзники в Білому домі, зокрема віцепрезидент Джей Ді Венс, який у вівторок виступив із заявою, назвавши главу Нацрозвідки “важливим членом команди”.

На запитання, чи загрожує Габбард звільнення, один з високопоставлених чиновників Білого дому відповів, що Трамп вагається.

"Він не зацікавлений у її звільненні на цей момент, тому що вона не робить ніякої шкоди. Я думаю, він ставить під сумнів цінність її думки, особливо після цього відео”, - сказав чиновник.

Габбард і її союзники кажуть, що вона працює над відновленням довіри до розвідувального співтовариства США. Але всередині відомства, яке вона очолює, деякі чиновники кажуть, що Габбард більше зосереджена на образі лідера, ніж на реальному управлінні. Як і деякі інші представники адміністрації Трампа, Габбард створила собі онлайн-образ, який часом має більше спільного з фітнес-інфлюенсером, ніж з “головним шпигуном” країни, пише CNN. Її Instagram рясніє фотографіями з тренувань, а в одному з дописів на початку травня глава Нацрозвідки відповіла на коментар підписника, який хотів дізнатися, у якому взутті вона тренується.

Кілька високопосадовців, які говорили з CNN на умовах анонімності, сказали, що рядовим співробітникам незрозуміло, чим Габбард займається щодня, окрім дописів у соціальних мережах і спроб викорінити співробітників розвідки, які, на її думку, “політизовані”.

Габбард оточила себе невеликою ізольованою командою, яка значною мірою відсторонила від роботи високопоставлених чиновників з досвідом управління Національною розвідкою. 

Демократи кажуть, що Габбард не тільки не “деполітизує” розвідувальну спільноту, але й робить протилежне — використовує посаду для політичної вигоди Трампа. Залучаючи себе безпосередньо до політики його адміністрації, Габбард ризикує поставити під загрозу об'єктивність і цілісність розвідувального аналізу, на який покладаються чиновники з національної безпеки при прийнятті рішень.

Габбард раніше була членом Демократичної партії, на виборах 2020 року підтримувала Джо Байдена. Проте пізніше вийшла з партії, а у 2024 році підтримала Трампа. 

Габбард критикувала допомогу Україні, виправдовувала агресію Москви та звинувачувала Київ у розробці зброї масового знищення в біолабораторіях. У 2022 році Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляв, що Габбард працювала на іноземну аудиторію за гроші Кремля.

Крім того, Габбард підтримувала помилування Едварда Сноудена —  колишнього працівника Агентства нацбезпеки США, який опублікував дані про шпигунську програму PRISM, та проводила зустрічі з сирійським диктатором Башаром Асадом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Білик заінтригувала. Співачка готує українську версію легендарного новорічного хіта
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:15:59Z
Спасибі Вам, маестро Гіга! Прощання з легендарним і загадковим артистом: репортаж зі Львова
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:33:49Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 15 – 19 грудня
VGorode
2025-12-15T14:00:53Z
Не Різдвом єдиним: відома американська співачка виступить на відкритті Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:06:57Z
На концерті Макса Барського зникло світло. Як відреагував співак та що пишуть українці
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:30:40Z
Працівники Лувру оголосили страйк, музей закритий
Европейская правда
2025-12-15T11:39:33Z
Лувр не відкрився вчасно через обговорення співробітниками потенційного страйку
Европейская правда
2025-12-15T09:21:59Z
Голлівудського режисера Роба Райнера разом із дружиною знайдено мертвими
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T06:09:03Z
Ексбойфренд Олени Тополі прокоментував її розлучення
ГЛАВКОМ NET
2025-12-14T17:06:59Z
Відключення світла 16 грудня 2025 року: де і коли не буде електрики
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:30:05Z
Каллас: ЄС виконав обіцянку з постачання Україні 2 мільйонів снарядів
Европейская правда
2025-12-15T17:48:30Z
Інфляція на оренду в Туреччині сягнула 60%
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T17:36:31Z
Зеленський анонсував відкриття українського офісу з експорту зброї в Берліні
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T17:21:36Z
Німеччина створює новий інструмент для стимулювання інвестицій в Україну
Европейская правда
2025-12-15T16:00:10Z
Ціни на їжу в Європі: де найдешевший та найдорожчий продуктовий кошик
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:48:33Z
Беспілотники СБУ втретє атакували нафтові платформи РФ у Каспійському морі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:12:28Z
Підвищення тарифів на розподіл газу загрожує розвитку розподіленої генерації – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:09:22Z
Після підняття вантажних тарифів на 20%, «Укрзалізниця» втратить стільки ж у вантажоперевезеннях, – член Наглядової ради
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:51:15Z
Туреччина каже, що збила "некерований" безпілотник у Чорному морі
Европейская правда
2025-12-15T19:48:04Z
Переговоры с США в Берлине, Мерц видит шанс на перемирие, новое правительство Чехии: новости дня
Европейская правда
2025-12-15T19:42:24Z
Євролідери виступили зі спільною заявою про мирні переговори щодо України
Европейская правда
2025-12-15T19:36:26Z
«Трупи НАТО та ЄС»: під час виступу Зеленського в Німеччині стався конфуз із перекладом
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:33:56Z
ЗМІ: Трамп планує в понеділок поговорити телефоном із Зеленським та європейцями
Европейская правда
2025-12-15T19:24:35Z
Фіцо похизувався запрошенням від Трампа відвідати США
Европейская правда
2025-12-15T18:36:10Z
Німеччина – один із головних партнерів України в Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:15:57Z
Зеленський пояснив, чим важливі найближчі дні для України
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:00:14Z
Мерц: можливо, вперше з 24 лютого 2022 року перемир'я стає мислимим
Европейская правда
2025-12-15T17:48:54Z
У Литві знищили рекордну партію героїну вартістю 40 млн євро
Европейская правда
2025-12-15T19:12:47Z
З Німеччини екстрадовано учасницю злочинної групи, яка продавала за кордон немовлят
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:03:42Z
На святкуванні Хануки у Сіднеї ісламісти вбили уродженця Ужгорода Тібора Віцена
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:27:17Z
На Вінниччині викрито потужний підпільний цех з виробництва рідин для електронних сигарет
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:30:33Z
ДТП на Закарпатті. Загинула неповнолітня пасажирка 15-річного водія
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:03:14Z
Поліція затримала киянина, який намагався вбити матір та задушив бабусю: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:30:27Z
Мешканець Львівщини на мотоциклі намагався прорватися до Румунії
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:03:46Z
На Київщині лісник знайшов бойову частину російського дрона
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:00:34Z
Поліція розслідує бійку підлітків біля Алеї Героїв в Ірпені
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:39:57Z
"Він зруйнує Захід": провидиця Ванга побачила, що у 2026 році "назавжди змінить увесь світ"
FaceNews
2025-12-15T19:39:56Z
Справа Данила Кузьміна: правда, яку намагаються сховати
MY.UA
2025-12-15T18:19:18Z
Сили оборони України уразили Астраханський газопереробний завод у РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:27:22Z
Як називати жителів Камʼянського і Камʼянець-Подільського? Мовознавиця назвала правильні варіанти
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:12:38Z
Сервіс оренди житла Airbnb отримав багатомільйонний штраф в Іспанії
Европейская правда
2025-12-15T15:00:16Z
ЗМІ: Німеччина готує значне розширення оборонної співпраці з Україною
Европейская правда
2025-12-15T14:09:28Z
«Нульовий день» у війську
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:00:24Z
Пращання із Степаном Гігою. Фоторепортаж із Львова
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:51:51Z
Асоціація прифронтових міст та громад закликає переглянути підхід до надання державної допомоги ВПО на прифронтових територіях
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:27:03Z
На Волині лікарі дістали зі шлунка семирічної дівчинки 700 грамів волосся
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:03:33Z
Вчені назвали неочевидний фактор, що нівелює користь фізичних вправ
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:18:38Z
Житель Китаю заразився смертельним вірусом після похорону
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:42:35Z
Токсичні сніданки: у Європі зафіксовано «вічні хімікати» у пластівцях і хлібі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:54:27Z
Британські лікарі-резиденти відмовилися від урядової пропозиції та будуть страйкувати
Европейская правда
2025-12-15T13:39:14Z
Вакцинація для немовлят. Відома телеведуча, що стала мамою в 47, звернулася до людей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T07:12:14Z
Нове бачення Британського офтальмологічного центру в Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T07:09:31Z
У сусідній з Україною країні вперше за 40 років зафіксовано випадки небезпечної хвороби
ГЛАВКОМ NET
2025-12-14T18:09:14Z
Навіть кволі квіти оживуть за добу: домашня підгодівля без хімії з трьох інгредієнтів
GlavRed
2025-12-14T01:36:41Z
Компанія Volkswagen запускає автівки без керма та педалей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T09:18:53Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:55Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:50Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:50Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:36Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:26Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:18Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:02Z
Можливо, варто переглянути рішення про встановлення святкових вогнів на автомобілі
Топ Жир
2025-12-14T00:42:53Z
На Дніпропетровщині дикий яструб кинувся на ворожий дрон та врятував людей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:15:49Z
Президент розповів, чи вимагають США виходу українських сил із Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:54:10Z
У Криму масово призвали до армії РФ першокурсників
FaceNews
2025-12-15T18:33:31Z
На війні загинув фотограф і письменник Юрко Костишин, відомий як «Кіт Характерник»
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:24:24Z
17-21 грудня у столиці відбудуться продуктові ярмарки: адреси
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:18:04Z
Солдат, який беззмінно провів на позиціях 76 днів, пояснив, як з початку війни змінилося поняття лінії фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:24:14Z
Які темпи просування Росії на Донеччині? Аналітики DeepState назвали реальні цифри
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:54:26Z
Око за око, блекаут за блекаут: Бєлгород і Ростов без світла і опалення
FaceNews
2025-12-15T11:45:59Z
Україна відхилила пропозицію про «вільну економічну зону» на Донбасі – Politico
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:30:35Z
Найкомфортніші міста у 2026 році: оновлений рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T05:12:01Z
Спека на пляжах і низькі ціни: топ 4 гарячі напрямки для відпустки в січні
24tv
2025-12-14T03:12:19Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:51Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:51Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:43Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:34Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:25Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:21Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:21Z
Українські покер-руми: де грати комфортно, безпечно та з максимальними можливостями
MY.UA
2025-12-15T13:05:45Z
Прогноз магнітних бур на 15-16 грудня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T05:18:34Z
Financial Times назвав главу Nvidia Людиною року
InternetUA
2025-12-14T04:08:10Z
Згорять першими: які прилади потрібно знеструмити при відключеннях світла
Хвиля
2025-12-14T04:00:17Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:58Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:47Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:40Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:40Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:36Z
Ексфутболіст збірної РФ, який брав участь у турнірі з викраденими українськими дітьми, захворів на рак
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:09:39Z
Кулєша оформила дабл-дабл в матчі чемпіонату Австрії з баскетболу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:24:20Z
Зубков знову відзначився результативними діями у чемпіонаті Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:36:09Z
Українські парабіатлоністи завоювали 15 медалей на стартовому етапі Кубка світу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:12:24Z
Скандальний блогер Тейт не виключає проведення бою з Усиком
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:39:10Z
Дешева копія Тайсона: росіянин намагався вкусити олімпійського чемпіона за вухо
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:42:22Z
ФІДЕ повернула прапори росіянам і білорусам
FaceNews
2025-12-15T12:24:04Z
Калініна виграла свій перший титул після повернення на корт
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:18:25Z
Фристайлістка Коцар виборола першу в історії України медаль Кубка світу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:06:14Z