MY.UAНовини
Як пробити дно за 20 мільйонів: історія недопорятунку київського озера Синє
Як пробити дно за 20 мільйонів: історія недопорятунку київського озера Синє

Як пробити дно за 20 мільйонів: історія недопорятунку київського озера Синє

Чи доцільно під час війни "відновлювати" озера, коли не вистачає коштів на оборону

От, що не кажіть, все-таки дивна у нас в тилу війна. Кричимо, що не вистачає грошей на дрони, і одночасно оголошуємо тендер на закупівлющитів для розгону мітингів (!) вартістю 30 мільйонів. Або витрачаємо 100 мільйонів на благоустрій поліцейських дільниць.

Схожа історія щодо витрачання державних коштів на явно не першочергові потреби прямо зараз відбувається з відновленням озера Синє на столичному Виноградарі. На те, що міська влада й КП "Плесо" називають "відновленням" та "благоустроєм" озера, було виділено 80 мільйонів гривень, з яких 20 мільйонів вже освоєно. Це дало певний проміжний результат – води в озері побільшало.

У КП "Плесо" переконують, що це лише початок і що озеро продовжить наповнюватися. Та екологи кажуть, що це тимчасово і що недолугі дії "відновлювачів" вже дуже скоро знову призведуть до повного висихання Синього. І наголошують, що взагалі-то сьогодні витрачати такі кошти на подібні проєкти просто аморально.

"Телеграф" розбирався, що не так з історією ревіталізації озера Синє.

Озеро Синє на карті сучасного Києва

Чому висохло Синє

Ще кілька десятиліть тому озеро Синє, що на Виноградарі, займало площу близько 15 гектарів та було одним з улюблених місць відпочинку киян. У ньому водилося 12 видів риби та можна було спокійно купатися. Але поступово рівень в води в озері став зменшуватись, поки у 2023—2024 році з нього не лишилася лише брудна кількаметрова калюжа.

Озеро Синє – кілька років тому, у 2024 році та станом на червень 2025 року

Розуміння, чому саме так сталося, дає дослідження, проведене українським вченим-гідрологом Віктором Вишневським. За його даними, ще у середині 20 століття приток води до Синього озера забезпечувала невелика річка, чи струмок, що впадав у нього з півдня. Про це, наприклад, свідчить, аерофотознімок, датований 1944 роком, який наводить вчений.

Як раніше живилося водою озеро Синє, знімок 1944 року

Та Київ розширявся, житлова забудова наблизилася впритул до озера, і воно почало поступово всихати. За даними Вишневського, старт цього процесу датується початком 80-х років. Основною причиною стало перекриття шляхів наповнення озера внаслідок будівництва нових ЖК, а найголовніше – непродумане будівництво шляхопроводів, насипи для яких не передбачали жодного доступу води до озера.

Природний рух водних мас до озера Синє та перешкода у вигляді дорожнього насипу

Окрім того, київські горе-архітектори при плануванні зливної каналізації організували її спрямування у бік, протилежний від озера що також вплинуло на наповнюваність його водою.

Напрямки зливної каналізації в околицях озера Синє

Відновлення чи профанація?

З огляду на вищезазначене, очевидно, що без проведення комплексних гідрогеологічних досліджень, які б взагалі показали можливість повернення природніх шляхів наповнення озера, будь-які дії щодо його відновлення викликають велике питання.

Попри це у 2019 році керівник КП "Плесо" (на той час ним був Олег Юсипенко) вирішив без належних експертиз витратити гроші комунального підприємства, аби замовити проєктну документацію на роботи з відновлення і благоустрою озера, уклавши відповідний договір з приватною фірмою ТОВ "Європроектбудсервіс".

У жовтні 2023 року щодо таких його дій було розпочато кримінальне провадження, в результаті розслідування якого Юсипенко отримав підозру за статтею 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Останні згадки у Єдиному держреєстрі судових рішень щодо цієї справи датуються груднем 2024 року: рішенням суду підозрюваному за поданням прокуратури було продовжено запобіжний захід.

Скриншот з Єдиного держреєстру судових рішень по справі розтрати

Але найцікавіший у цьому судовому рішенні той факт, що, виявляється, щодо перспектив відновлення озера Синє було проведено окрему комплексну експертизу. І її результати були наступними (цитуємо): "Згідно з висновком експерта №6008/24-63 від 30.08.2024 за результатами проведеної комплексної судової інженерно-екологічної та інженерно-гідрогеологічної експертизи, встановлено, що з урахуванням результатів проведених досліджень можливо стверджувати, що перспективи відновлення озера Синє виглядають малообнадійливими, виходячи з геологогідрогеологічних умов території, а також негативних ефектів зміни клімату та забудови території".

Та повернімося на кілька років назад. Вже після укладення у 2019 році керівництвом КП "Плесо" договору на виготовлення проєктної документації, який прокуратура вважає протиправними, у 2020 році "Плесо" все-таки замовило ТОВ "Водбуд-Україна" власну експертизу вартістю 149 тис. грн. Називалося це "Вишукувальні (науково-дослідні) роботи по об’єкту "Розчистка та благоустрій озера Синє у Подільському районі м. Києва (капітальний ремонт)".

Згодом, у листопаді 2022 року, КП "Плесо" провело тендер, за результатами якого віддало дніпровській фірмі ТОВ "Дніпровський проектно-вишукувальний інститут" ще півмільйона гривень на роботи з оцінки впливу на довкілля об’єкту "Розчистка та благоустрій озера Синє у Подільському районі" (коригування). Цей документ передбачав цілком конкретні кроки, які мали б привести до відновлення озера, зокрема існування двох свердловин глибиною близько 10 метрів, які начебто і мали живити озеро.

А у вересні 2024 року саме на підставі цієї оцінки "Плесо" закупило на тендері (зі стартовою вартістю 95 млн грн) вже, власне, проведення робіт з розчистки та благоустрою озера Синє. Переможцем стало ТОВ "Княжна Либідь", що запропонувало ціну в 80 млн грн. І практично відразу на Синьому почалися відповідні роботи.

Звертаємо увагу, що сама процедура закупівлі роботи з розчистки та благоустрою Синього та укладення відповідного договору відбулася вже після висновку експерта у судовій справі, який вирішив, що перспективи відновлення озера є малообнадійливими.

Отже, станом на вересень-жовтень 2024 року, тобто на момент початку проведення робіт, маємо, з одного боку, висновок комплексної експертизи у судовій справі, згідно з яким перспективи таких робіт є сумнівними. З іншого – оцінку впливу на довкілля, проведену на замовлення КП "Плесо". Кому вірити у даній ситуації, адже ці два висновки є, по суті, протилежними за змістом?

Вчений Віктор Вишневський вважає, що точно не документам, розробленим для КП "Плесо" дніпровською фірмою.

"На жаль, документ вражає кількістю помилок, повторів, вміщенням абсолютно непотрібних матеріалів. Можна припустити, що це зроблено навмисно, аби відбити бажання у цьому документі розібратися", — говорить вчений.

Він звертає увагу на некоректні викладення значень температур, опадів та інших показників, які мають суттєве значення в контексті оцінки стану озера Синє. Та найголовніше, на думку Вишневського, що розробники документа не взяли до уваги гідрогеологічні особливості території навколо озера, встановлені за результатами буріння 5 дослідницьких свердловин.

"Саме тут криється розгадка того, чому ще донедавна озеро продовжувало існувати. Воно існувало тому, що під ним знаходиться шар суглинків, який не дає воді просочитися вниз. Це ніби поліетиленова плівка під озером. Водночас товщина цих суглинків – невелика. Нижче них лежать моренні відклади, через які вода легко фільтрує. Отже, якщо розчищати озеро – ні в якому разі не можна порушити згаданий шар суглинків. Якщо це станеться – рівень води істотно знизиться, просто поглинеться у моренних відкладах", — вважає Вишневський.

Ілюстративне фото, як будівельники, найняті "Плесо", розкопали дно озера нижче шару суглинків

Але зрештою, за даними Вишневського, так і сталося. Проводячи роботи з розчистки озера його суглинкове дно було знищене.

"Товщу суглинків таки порушили. Відповідно вода тепер перебуває у моренних відкладах. Чи можна підняти рівень води шляхом роботи згаданих вище двох свердловин? Сумнівно. Адже при глибині в 10 метрів вони здатні качати лише ту воду, яка і живить нині озеро Синє", — вважає вчений.

У КП "Плесо", своєю чергою, переконують, що все відбувається за планом.

"Завдяки цим заходам, озеро поступово наповнюється водою, що підтверджується щотижневим моніторингом фахівців КП "Плесо". Це є позитивним результатом першого етапу відновлення водойми та свідчить про ефективність вжитих заходів. Вода в озері стає чистішою, і ні про яку "брудну калюжу" чи "висихаючий котлован" мова йти не може… Відновлення водойми – це складний і багатоетапний процес, який вимагає часу та значних зусиль, але ми впевнені, що озеро Синє буде повністю відроджено для комфорту та відпочинку мешканців Виноградаря", — йдеться, зокрема, в офіційному коментарі комунального підприємства.

Та інші екологи також у цьому сумніваються. Зокрема, керівник екологічної організації Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) Володимир Борейко вважає, що в КП не врахували, а відтак не забезпечили вирішення основної проблеми Синього – компенсацію зменшення рівня грунтових вод.

"Розмови про розчищення джерел, які начебто живлять озеро і сприятимуть його відновленню, — це фейк. Джерело – це, по суті, дірка в грунті, з якої йде вода. Але йде лише тоді, коли вона там є. Але якщо її немає – то відновлюй не відновлюй, нічого не буде. Через те, що поруч побудовані величезні висотки, рівень грунтових вод дуже зменшився. Також, суттєво зменшує цей рівень і відбір води з 4 сусідніх свердловин, який проводить Київводоканал. Окрім того, під виглядом розчищення джерел і поглиблення озера було знищено водоупорний прошарок. Тобто озеро зараз нагадує такий собі тазик із дірками, через які просочується вода", — розповідає Борейко.

Окрім того, говорить еколог, дії відновлювачів з розчистки озера наче навмисне перекрили ще один шлях його наповнення – за рахунок водозбору з навколишньої території.

"Один зі шляхів, якими вода потрапляє в озеро, – це водозбір. Внаслідок нахилу навколишньої території у бік озера, уся дощова вода з величезної території стікає туди і живить озеро. Але увесь цей водозбір суттєво зменшився внаслідок будівництва доріг, що пролягають навколо озера – дорожники просто про це не подумали. Та найбільший маразм відбувається зараз. У результаті розчистки озера з нього було вибрано купи піску. І замість того, щоб його кудись вивезти – вони його насипали саме з тієї сторони, з якої до озера поступала хоч якась дощова вода. У результаті цей водозбір знищено остаточно", — підкреслює керівник КЕКЦу.

Насипи піску нищать дерева та перешкоджають доступу водостоку до озера Синє

Зараз, за його словами Борейка, в озері поки ще присутня вода, яка набралася за рахунок танення снігу та опадів в останні місяці, але це не надовго. Виходом із ситуації еколог бачить, по-перше, обов’язкове відновлення знищеного прошарку суглинків, по-друге – забезпечення водозбору, через розчищення навколишньої території озера та забезпечення шляхів надходження води, наприклад побудувавши труби під навколишніми шляхопроводами.

"В іншому випадку – вже орієнтовно цього серпня можемо мати ситуацію, коли озеро знову пересохне", — вважає Борейко.

(Не)Синє озеро: теперішній стан

Наразі озеро Синє на Виноградарі – це, по суті, два окремих озера, з’єднаних з північного заходу та південного сходу двома викопаними каналами, які наразі практично пересохли.

Дві частини озера Синє. Фото з ФБ-сторінки гендиректора КП "Плесо"

Якщо вірити переконанням теперішнього генерального директора КП "Плесо" і фотографіям, які він публікує у себе на Facebook (див. світлини вище і нижче), озеро Синє (північна частина) начебто знову стало синім. Насправді, це скоріше оптична ілюзія – воду знято у вигідному ракурсі, де блакитний колір – відображення у ній неба.

Начебто синє Синє озеро, скриншот ФБ-сторінки гендиректора КП "Плесо" Вячеслава Савицького

Зблизька ж вода в обох його частинах однаково буро-зеленого кольору і досить каламутна, у чому кореспондент "Телеграфу" переконався на власні очі.

Озеро Синє – північна частина
Озеро Синє – південна частина

Птахи, зокрема качки, по північній частині Синього справді плавають, а от люди заходити у воду не ризикують — надто брудно.

Навколо південної частини озера можна помітити забране у металеву сітку каміння (так звані матраци Рено) — заготовку чи то для майбутніх тротуарів, які збиралися прокласти в рамках облаштування території (так вважають місцеві мешканці), чи то для укріплення берегів Синього (за версією КП "Плесо").

Місцеві мешканці, з якими поспілкувався "Телеграф", розповідають, що роботи на озері інтенсивно велися минулого року, а цьогоріч зупинилися, і вже кілька місяців жодного руху не спостерігається. І дивуються, що обіцяну прогулянкову зону навколо Синього так і не довели до ладу, ще й залишивши вздовж берегів багатометрові кучугури піску. Відтак, їм не зрозуміло, куди пішла значна частина з тих 20 мільйонів, про які у своєму офіційному повідомленні пише КП "Плесо". Наразі внаслідок дощів під матрацами Рено утворилися чималі вирви, що може говорити про те, що ці конструкції навряд чи проживуть довго.

Продовжувати роботи, судячи із заяв КП "Плесо", далі не збираються – начебто, таким було спільне з громадою рішення. Питання лише в тому – а навіщо тоді було їх взагалі планувати та забивати в кошторис?

Поступове руйнування конструкцій навколо Синього озера

Сумнівна доцільність

Отже, якщо резюмувати ситуацію щодо Синього озера, маємо наступне. КП "Плесо", згідно з його власним повідомленням, вже витратило на відновлення водойми близько 20 мільйонів гривень. І це попри існування комплексної експертизи, яка ставить під сумнів доцільність таких робіт.

Роботи з благоустрою території навколо водойми, які прямо декларувалися навіть у назві багатомільйонного тендеру, як виявилося, проводитися не будуть.

Вже витрачені кошти пішли на розчищення водойми, зокрема вибір з дна озера ґрунту, який у результаті лишили на берегах озера. Це, по-перше, знищило суглинковий прошарок, внаслідок чого, за даними гідрологів, вода в озері скоріше за все не буде триматися, по-друге – створило бар’єр для водостоку, за рахунок якого живилося озеро.

Так, розчищення джерел дало тимчасовий результат і вода в Синьому справді з’явилася. Однак абсолютно невідомо, чи надовго.

Та найголовніше, що уся ця активність київської влади та комунальників по, начебто, порятунку озера, відбувається в умовах, коли Україні відчайдушно не вистачає коштів на набагато більш нагальні потреби – оборонні. Якби відновлення мало якесь критичне значення, від нього залежали б життя людей, то це можна було б зрозуміти. Але чи так це у випадку Синього?

Ми запитали у еколога Володимира Борейка, який, наскільки відомо, завжди передовсім виступає з позиції захисту екології, чи варто сьогодні взагалі витрачати кошти на подібні проєкти.

"Я вважаю, що якщо в хаті пожежа – то треба гасити пожежу. А не налаштовувати новий комп’ютер чи встановлювати нову шафу. Так само всі ці витрати на начебто відновлення озер – все це за гранню моралі. Треба витрачати кошти на справді необхідні речі: десь потекла каналізація, посипався міст– у такому випадку витрати справді є обґрунтованими Вже потім, після перемоги, можна буде розробити нормальний проєкт, забезпечивши наповнення озера. Ну а зараз, я вважаю, займатися цим є моральним злочином", — резюмував Борейко.

Щодо доцільності робіт з відновлення озера Синє під час війни, а також важливих питань, які порушують екологи, ми звернулися до КП "Плесо". Про відповідь обов’язково повідомимо в наступних публікаціях.

До речі, готуючи матеріал щодо Синього озера, "Телеграф" поставив питання місцевим мешканцям: куди б, на їхню думку, варто було витратити гроші: на відновлення Синього чи на дрони. Всі опитані однозначно вибирали дрони. А як вважають читачі нашого видання?

"Телеграф" уважно слідкуватиме за розвитком подій навколо озера Синє. Не перемикайтеся.

Теги за темою
Київ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
Хулахуп для талии: крутить или не крутить? Разбираемся, действительно ли он помогает похудеть в животе
Знай
2025-07-20T06:51:17Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Ретроградный Меркурий 2025: популярные приметы и предрассудки, в которые до сих пор верят
TSN
2025-07-20T09:09:41Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Генеральный директор Astronomer, обнимавшийся на концерте с коллегой, ушел в отставку
Лига
2025-07-20T09:12:45Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Какие овощи и фрукты нельзя консервировать, но некоторые хозяйки заготавливают их на зиму
TSN
2025-07-20T08:18:37Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z