/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F0bcbbe18866cdddb7d2f029e3e1b6736.jpg)
Несподіване рішення: "Калашников" розробив автомат АК-308 під калібр 7.62 НАТО
Російський концерн "Калашников" завершив модернізацію автомата АК-308. Створеного під патрон 7,62×51 мм НАТО (.308 Win). Оновлена версія гвинтівки, створена на базі зразка 2018 року, покликана відповідати вимогам сучасного бою і орієнтована переважно на експорт.
Роботи проведені в рамках внутрішнього проєкту, за аналогією з удосконаленням автомата АК-12, повідомила пресслужба концерну. Причому зміни, внесені в конструкцію АК-12 на основі досвіду застосування в російсько-українській війні, лягли в основу модернізації АК-308.
Інженери конструкторсько-технологічного центру концерну провели уніфікацію ключових технічних рішень. Серед удосконалень:
- подовжена цівка для поліпшеного хвата й ергономіки;
- складаний регульований приклад із кулеметним упором (аналог АК-12);
- кришка ствольної коробки з подовженою планкою Пікатінні для встановлення широкого спектра прицільних комплексів, включно з нічними та оптичними;
- діоптричний приціл з перекидним ціликом (встановлено два отвори різного діаметру для роботи при різному освітленні);
- магазин із контрольними вікнами для візуальної оцінки боєкомплекту.
Особливості АК-308
Конструкція АК-308 зберігає традиційну для Калашникова схему: газовідвідний механізм із поворотним затвором, що забезпечує надійність за умови забруднення, в пилу, піску і за негативних температур.
Однак ключовою особливістю автомата залишається використання патрона 7,62×51 мм НАТО, що забезпечує велику пробивну здатність і ефективну дальність стрільби до 600 метрів. За початкової швидкості близько 840 м/с і енергії понад 3530 Дж цей набій значно перевершує 5,45×39 мм (910 м/с і 1400 Дж), що застосовується в АК-12, і здатний вражати цілі в бронезахисті рівня IV.
Експерти зазначають, що аналогічну російську практику вже застосовували в 1990-х з AK-101 під набій 5,56×45 мм, однак тоді експортний успіх був обмежений. Тепер, з огляду на комплексний підхід до конструкції та акцент на досвід сучасних конфліктів, в AK-308 більше шансів зайняти нішу.
За даними розробників, серійне виробництво модернізованого АК-308 розпочнеться після завершення кваліфікаційних випробувань.
- Калібр: 7,62 мм
- Застосовуваний боєприпас: 7,62×51 мм
- Маса автомата з неспорядженим магазином: не більше 4,3 кг
- Загальна довжина/зі штик-ножем: 885-945/1050-1110 мм
- Довжина зі складеним прикладом: 705 мм
- Довжина ствола: 415 мм
- Висота: 244 мм
- Ширина: 72 мм
- Тип приклада: складаний, регульований за довжиною
- Місткість магазину: 20 патронів
- Тип прицільного пристосування: діоптричний
Нагадаємо, концерн "Калашников" виготовив першу серійну партію 5,45-мм легких кулеметів РПЛ-20 зі стрічковим живленням. Після модернізації під запити військових, він успішно пройшов польові випробування і загалом отримав позитивну оцінку експертів.