Теракт у Сирії - смертник підірвав себе у православній церкві, є багато загиблих
У неділю, 22 червня, смертник підірвав себе у християнській церкві Мар Еліас, розташованій у столиці Сирії - Дамаску. Внаслідок теракту загинули щонайменше 20 людей, ще понад 52 дістали поранення. Про це повідомляє Reuters.
У Міністерстві внутрішніх справ Сирії заявили, що смертник був членом «Ісламської держави». Він увійшов до церкви, відкрив вогонь, а потім підірвав свій жилет з вибухівкою. Водночас джерело Reuters у службі безпеки зазначило, що терористів було двоє.
Ще один співрозмовник агентства розповів, що «Ісламська держава» кілька разів після повалення режиму Башара Асада вже пробувала нападати на церкви у Сирії. Але це був перший вдалий напад.
- Ми однозначно засуджуємо жахливий теракт терориста-смертника в грецькій православній церкві Мар Еліас у Дамаску, Сирія. Ми вимагаємо, щоб сирійська перехідна влада вжила негайних заходів для притягнення до відповідальності причетних осіб та вжила заходів для гарантування безпеки християнських громад і всіх релігійних груп, дозволяючи їм жити без страху, – заявили у Міністерстві закордонних справ Греції після теракту.
«Ісламська держава» раніше вже здійснювала напади на релігійні меншини, зокрема на шиїтських паломників у Саїді Зайнаб у 2016 році. Останній напад підкреслює постійну здатність угруповання використовувати прогалини в безпеці, попри крах територіального контролю та багаторічні зусилля з боротьби з тероризмом.
🔴🚨☦️Additional footage shows the destruction inside Mar Elias Church in the Duwailaa area of #Damascus, caused by the suicide bombing that targeted worshippers. https://t.co/IWHFGgoYyg pic.twitter.com/SxbhrihKab
— Syrian Coast Monitor (@CoastSyrianMoni) June 22, 2025
- 18 червня у центрі Чернівців біля Свято-Духівського кафедрального собору відбулися сутички. Під час бійки постраждали працівники поліції. У зв'язку з цим правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- 23 червня 2024 року повідомляли, що у Дагестані напали на церкву, синагогу та поліцейських. Було вбито священника та співробітника поліції.