MY.UAНовини
Тихі домовленості: чого Україні чекати від саміту НАТО в Гаазі і чи втратить сенс 5 стаття
Тихі домовленості: чого Україні чекати від саміту НАТО в Гаазі і чи втратить сенс 5 стаття

Тихі домовленості: чого Україні чекати від саміту НАТО в Гаазі і чи втратить сенс 5 стаття

В порівнянні з ювілейним самітом НАТО у Вашингтоні рік тому, який відзначали з фанфарами, цьогорічний з'їзд НАТО виглядає швидше як операція прикриття. Мінімум урочистостей, максимум кулуарної роботи – саме такою бачать зустріч 24 – 25 червня у Гаазі під проводом нового генсека Марка Рютте. Після політичної турбулентності у самих Нідерландах і на тлі зміни урядів у кількох країнах Альянсу, учасники воліють не влаштовувати зайвого галасу.

У фокусі буть не гучні заяви, а досягнення кількох "тихих" домовленостей. Щонайменше дві з них мають безпосереднє значення для України.

24 Канал розповідає, чого чекати від майбутнього Саміту НАТО в Гаазі, як держави-члени реагуватимуть на зовнішні загрози, як це вплине на Україну та чи вдасться зберегти головний принцип самого Альянсу – колективну оборону.

Торги за збільшення витрат на оборону

Перший і головний пункт порядку денного — амбітна мета довести оборонні витрати кожної країни-члена НАТО до 5 % ВВП. Проблема ж у тому, що ще кілька років тому більшість країн не могли дотягти до мінімальних 2 %. Тепер же мовиться про нову "психологічну планку", яку активно просуває адміністрація Дональда Трампа. З них 3,5 % мають йти на класичні збройні сили, решта 1,5 % – на кібербезпеку, інфраструктуру та цивільну оборону. Зокрема, частина цих коштів може бути використана для допомоги Україні.

Якщо на початку року ця ідея здавалася примарною, то ближче до червня стало очевидно: без цієї цілі президент США просто не з'явиться у Гаазі. Тож новий генсек Рютте розпочав дипломатичний рейд столицями союзників, щоб зібрати достатньо підтримки для збільшення витрат. Поки що головна інтрига – в термінах. Країни Балтії хочуть встановити дедлайн уже на 2030 рік, вочевидь відчуваючи безпосередню загрозу з боку Росії. Більш віддалені члени Альянсу пропонують розтягнути цей коштовний перехід до 2032-го.

Окрема боротьба точиться за те, що саме вважати "витратами на оборону". Усі розуміють, що включити допомогу Україні в ці 5 % стало б найпростішим способом "домалювати" виконання поставленої цілі. І хоча формальної відповіді поки немає, кулуарні торги вже активно тривають.

У цьому аспекті інтереси України та Європи повністю збігаються, адже пряма підтримка з боку США наразі заморожена, а очікувати на цьому саміті оголошення про нові пакети озброєнь від американців не варто.

Вже є певні програми, які передбачають виділення грошей, що діють ще з байденівських часів, і є ще контракти по виробництву конкретних озброєнь, які мають надатися. Вони закуплялися через дуже різні формати, в тому числі через формати спільної закупівлі з нашими європейськими партнерами. Відповідно, ці контракти будуть відпрацьовані. Щодо укладання нових контрактів на закупку, наприклад, тих самих комплексів Patriot, то ні, адміністрація США казала, що ніби про це не буде йти мова. Але знову ж таки, якщо вдасться через різні партнерські коаліції робити такі закупівлі, то поки що Сполучені Штати не блокували це питання. І враховуючи слова Марко Рубіо, то американці й не мають намірів його блокувати,
– підкреслив Дмитро Шеренговський, проректор із зовнішніх зв'язків УКУ, програмний директор Центру Дністрянського та експерт з міжнародних відносин.

Частина союзників при цьому стурбована постійно змінною метою в оборонних витратах. Ще в 2006 році було встановлено попередню ціль у 2%, яку вдалося повністю узгодити лише у 2014. Та десятиліття потому лише 23 з 32 сьогоднішніх членів Альянсу досягли цього показника. Сьогодні ж європейці занепокоєні тим, що як тільки їм вдалося хоча б частково досягти попередньої планки, адміністрація США відразу намагається пересунути її вище.


Порівняння витрат на оборону країн-членів НАТО у % ВВП станом на 2014 та 2024 рік / Джерело: пресреліз НАТО

Втім, навряд чи варто очікувати серйозних суперечок з вимогами Дональда Трампа. Американська адміністрація чітко дала зрозуміти союзникам, що без зазначення в порядку денному цього питання сам саміт можна в принципі й не проводити. При тому, що Трамп переконаний, що самі Штати не обов'язково мають досягати цієї мети.

На мою думку, ми не повинні цього робити, але країни НАТО – безперечно так. Ми роками підтримували НАТО, часто оплачуючи майже всі витрати. Тож я не думаю, що ми повинні, але я вважаю, що країни НАТО абсолютно мусять,
– сказав Дональд Трамп.

Водночас не менш важливим аспектом залишається напрямок цих витрат. Велика бюрократична машина, подібна до НАТО, може нескінченно збільшувати витрати держав на оборону, однак не завжди більші суми конвертуються в реальне підвищення обороноздатності країн-членів.

Аналітики звертають увагу, що важливо не лише підіймати планки видатків в межах Альянсу, а також створювати робочі механізми, в межах яких ці кошти підуть не на роздування бюрократичного апарату, а на цілком матеріальні боєприпаси, зброю та оборону в цілому.

Для України тут може відкритися шлях до залучення іноземних інвестицій у розвиток нашого ВПК, адже на тлі повномасштабного вторгнення Росії, стало очевидним, що європейський військово-промисловий комплекс фактично перебуває у комі. Натомість Україна активно стає на ці військові рейки, постійно розвиває старі та створює нові системи озброєнь, які могли б зацікавити наших партнерів у Європі.

Ми бачимо інвестиційні моделі (у ВПК), які вже оголошені. Ми мусимо на цьому заробити, і ми мусимо дуже чітко говорити про те, що нарощення виробництва зброї має відбуватися у взаємодії з Україною. Ми бачимо, що багато грошей просто не вдається освоїти, тому що нема достатнього виробництва. Я не кажу, що в нас воно аж таке розвинене, але його треба нарощувати спільними силами,
– каже Дмитро Шеренговський.

Чого Україні чекати від саміту НАТО в Гаазі


Володимир Зеленський на 75-му Саміті НАТО у Вашингтоні / Фото AFP

Попри те, що саміт НАТО у Гаазі пройде на тлі четвертого року повномасштабної війни, питання України не стане там головною темою – принаймні не офіційно. Сьогодні це вже не викликає здивування. Західні столиці відчутно втомилися від пошуків балансу між підтримкою Києва і страхом перед конфронтацією з Трампом. У цьому контексті стримана, навіть скупа структура саміту – говорить більше, ніж будь-яке комюніке.

Ба більше, ще минулого місяця були повідомлення, що європейським лідерам варто навіть відкласти відповідь на "тарифи Трампа", щоб зайвий раз не дратувати американського президента, і до самої події зосередитися на питаннях внутрішнього порядку денного, пов'язаного з обороною та витратами. Зрештою, питання України так само видається союзникам "дратівливим" для Трампа, а це означає, що очікувати різких зрушень у цьому напрямку не варто.

Володимир Зеленський, хоч і отримав запрошення на Саміт, досі не підтвердилась участь президента України в пленарній частині. Ба більше, за даними західної преси, формат участі президента України свідомо обмежили до неофіційних заходів.

Його не планують залучати до основних сесій, аби не провокувати відкритого зіткнення з Дональдом Трампом, який наразі фактично контролює порядок денний саміту. Такої ж тактики уникнення дотримались і на G7, де Зеленський і Трамп зрештою і не перетнулись, а президент США завчасно покинув подію.

Публічно Альянс говорить про підтримку, але все більше вказує на необхідність "раціонального" підходу. США відкрито фокусуються не на перемозі України, а на її згоді на переговори. Війна, мовляв, повинна завершитись за столом переговорів, а не на фронті, і жоден новий формат допомоги не повинен суперечити цій логіці. У Вашингтоні вже натякнули, що у проєкті підсумкової декларації навіть не згадуватиметься фраза про "незворотній шлях України до членства в НАТО" – формулювання, яке ще торік лунало як ознака політичної міцності Альянсу.

Натомість Дмитро Шеренговський переконаний, що відсутність згадок України у фінальних документах цьогорічного Саміту НАТО може бути навіть кращим результатом, ніж їхня наявність, але в контексті, який нам точно не сподобається.

Я сумніваюся, що питання України буде дуже сильно обговорюватися. І насправді в цьому є позитив для нас. І нам, мабуть, не потрібно до цього підштовхувати, щоб раптом не вийшло якоїсь заборони або рішення, яке б засвідчило відмову Україні щодо вступу до НАТО. Ми дуже добре розуміємо, що за цієї каденції президента США запрошення України в Альянс не буде. Отже, якщо, наприклад, саміт в Гаазі закінчиться деклараціями і зобов'язаннями по допомозі Україні, при цьому не буде зачіпати питання вступу України в НАТО, це буде дуже хороша історія,
– підкреслює екперт.

Втім, у Брюсселі, Варшаві та Вільнюсі з цим категорично не згодні. Країни Балтії та Польща намагаються проштовхнути активнішу координацію військової допомоги через НАТО, якщо вже говорити про членство поки заборонено. Їхній аргумент – проста географія: якщо НАТО не залучатиметься глибше зараз, то ризикує зробити це пізніше, але набагато більшою ціною.

На іншому полюсі – Угорщина і Словаччина виступають з дуже простої позиції – НАТО не має ставати інструментом підтримки однієї зі сторін конфлікту. Вони блокують навіть технічне розширення присутності Альянсу в Україні. В результаті компромісна формула: ніякої нової місії, ніякої відкритої координації – максимум, що можливе, це "невидима присутність" у вигляді двосторонніх ініціатив.

Попри це, Київ не збирається залишатися осторонь. Менш ніж за тиждень до саміту Зеленський призначив нову главу місії України при НАТО – Альону Гетманчук. Досвідчену аналітикиню, добре знайому як із брюссельськими справами, так і з американськими реаліями.

Призначення Гетьманчук стало частиною ширшої стратегії України щодо зміцнення міжнародних зв’язків. Президент Зеленський наголосив на ключовому значенні цієї посади й підкреслив, що Гетьманчук має достатній професійний досвід і є відповідною кандидатурою для виконання цього завдання.

Трамп може нівелювати основний принцип Альянсу


Джо Байден збільшив американську присутність в Європі на 20 тисяч солдатів у відповідь на агресію Росії / Фото Getty Images

76-й саміт НАТО у Гаазі пройде під знаком не лише зовнішньої, а й внутрішньої загрози. І ця загроза – президент США Дональд Трамп, чий другий термін лише почався, але вже перетворив Альянс на арену політичного виживання. Якщо раніше в НАТО готувалися до ударів ззовні – з Кремля чи Пекіна, то тепер там змушені захищатися від підриву зсередини. Бо Трамп повернувся не як гарант безпеки, а як її потенційний продавець.

Його риторика давно відома: НАТО – це "застарілий інститут", стаття 5 – не догма, а сервіс, за який треба платити. І якщо не платиш – на допомогу не розраховуй. Це не просто образлива формула для європейських союзників. Це – стратегічна воронка, в яку може провалитися уся система стримування. У Білому домі більше не говорять про "колективну оборону" – тільки про "взаємовигідні контракти". І найнебезпечніше – саме в цьому і полягає нова стратегія Трампа: підважити моральний каркас Альянсу, перетворити союз на грошову бухгалтерію, де головний показник – фінансовий внесок, а не довіра.

Саміт у Гаазі, з усіма його стриманими формальностями, – це не святкування, а радше спроба уникнути відкритої тріщини. Під гаслом "спокійного і короткого" зібрання ховається хаос: відсутність засідання Ради Україна – НАТО, відмова від довгострокової стратегії щодо Росії, навіть можливі сигнали про реанімацію Ради Росія – НАТО, яка фактично припинила будь-яку діяльність після повномасштабного вторгнення 2022 року, хоч і формально не була повністю ліквідована.

Здається, Білий дім або не має плану, або має такий, про який краще не говорити вголос.

Мовиться про поступове згортання американської присутності в Європі. У Вашингтоні досі не спростували чутки про скорочення контингенту, можливий вивід частини сил або перегляд позиції щодо східного флангу. І навіть сама ця невизначеність вже завдає шкоди, адже вона деморалізує союзників і дає Москві привід думати, що "вікно можливостей" відкрите.

  • Увесь цей час Кремль уважно стежить і готується. Російський воєнний бюджет уже становить третину держвидатків. Армія тим часом переходить на рейки воєнного часу, і не варто недооцінювати масштаб, адже Путін прямим текстом заявив, що добробут громадян питання другорядне, і заради великої мети населення може й "підзатягнути паски".
  • Мобілізація, хоч і не пряма, йде в Росії повним ходом, просування на фронті хоч і застигли, але не зупинилися. Путін не шукає миру, а лише чекає моменту, коли Захід зупиниться або зануриться у власні внутрішні суперечки. Власне, це припущення вже відкрито підтверджують і в самому Кремлі.

У цьому контексті ігнорування Трампом України – не просто політична дрібниця, а справжній сигнал. Якщо президент США не зустрічається з Зеленським, а НАТО уникає навіть символічного жесту на підтримку Києва, то що станеться, якщо Путін піде далі, наприклад, випробує 5 статтю у Балтії або на Балканах?

Захоплення невеликої ділянки в перемішку з ескалаційною риторикою та помножене на погрози ядерною зброєю, може звести всю реакцію Альянсу до вибору однієї людини: чи Трамп скличе союзників, чи знову скаже, що це "не наші проблеми". У випадку, якщо Трамп обере друге – 5 стаття втратить свій сенс, і для України в майбутньому, і для сьогоднішніх держав-членів Альянсу.

У Гаазі багато хто усвідомлює, наскільки це реалістичний сценарій. Але чи зможе НАТО зреагувати? Сигнали поки слабкі, а чіткої концепції про оновлене планування в разі ядерного шантажу немає. Публічне підтвердження єдності також відсутнє. Натомість ми бачимо внутрішню напругу, частково спричинену заявами США про виведення військ зі Східного флангу.

У цьому контексті ключова теза звучить так: Європа мусить готуватися до НАТО без Америки. Розвивати власну інфраструктуру, власні сили стримування, власне командування. І робити це не у форматі "ЄС проти США", а в межах Альянсу, який більше не може покладатися на Вашингтон. Втім, на думку аналітиків, з повноцінною реалізацією подібних планів також виникнуть проблеми.

Проблемою залишається те, що країни Балтії не є такими великими. В них немає можливості розмінювати територію. Попри всі проблеми, Україна – велика. І навіть ми розуміємо, що з тими окупаціями, повзучими з 2014 року, більш активними або пасивними, з повномасштабним вторгненням, з тимчасовими окупаціями наших територій, у нас є велика територія, щоб втриматись, розмінятись, зробити маневр. У країн Балтії такої можливості немає, балтійські лідери дуже добре це розуміють, допомагаючи нам. Тому основої їхньої оборони має бути швидке заведення військ. Чи буде щось поступати від НАТО, а щось від ЄС – складно сказати. Але можна точно запевнити, що без Сполучених Штатів використання спільних військ НАТО не є можливим,
– підкреслює Дмитро Шеренговський.

Це не означає автоматичного відходу США від європейської безпеки. У Конгресі, в Сенаті, в НАТОвських делегаціях – ще багато друзів Європи, але їхніх голосів недостатньо. І зараз, як ніколи раніше, європейські лідери повинні не просто подати сигнал, а створити політичний "вогнетривкий бар'єр" – щоби навіть найрадикальніші американські коливання не могли зруйнувати фундамент колективної безпеки. Зрештою, якщо Альянс не виграє цю боротьбу за довіру – наступна битва може відбутись уже не в кабінетах, а на кордонах.

"Запад-2025" – це не про навчання


Під час навчань "Запад-2021" білоруські та російські війська відпрацьовували сценарії відповіді на "агресію" з боку НАТО / Фото РосЗМІ

Попри спроби зробити саміт НАТО в Гаазі якомога "технічнішим", довкола нього обертається все більше тем, які зовсім не виглядають рутинними.

Одна з них – майбутні спільні російсько-білоруські навчання "Запад-2025", заплановані на вересень. Мінськ вже оголосив про їхнє скорочення, та замість очікуваних 13 тисяч військових, у навчаннях братимуть участь близько 7 – 8 тисяч, а самі маневри відсунуть подалі від кордонів НАТО. Пояснюють це нібито бажанням знизити напругу та як сигнал готовності до діалогу. Але у НАТО таких жестів давно вже не сприймають буквально.

Усі надто добре пам'ятають лютий 2022 року, коли саме під виглядом навчань російські війська увійшли на територію Білорусі – і вже звідти рушили на Київ. Цього разу складніше, адже реальних військ у Білорусі значно менше, а сама Росія зав'язла на фронті. Проте з точки зору Альянсу – питання не в кількості військових, а в символічності самої події.

Коли Москва та Мінськ знову відпрацьовують спільні операції, навіть в "урізаному" форматі, це виглядає як репетиція нових сценаріїв – від локальної дестабілізації до моделювання відповіді НАТО. І особливо пильно спостерігають за тим, чи включено до програми умовне застосування ядерної зброї – пункт, який уже не раз зʼявлявся у попередніх "Западах".

Сам погляд західної спільноти на військові навчання "Запад" змінювалися разом із політикою Кремля – і що далі, то менше в цих маневрах бачили "планове стратегічне відпрацювання", і більше – сигналів готовності до конфронтації.

  • У 2013 році спільні білорусько-російські навчання були сприйняті стримано, але вже тоді викликали підозру в НАТО. На тлі агресивної риторики Кремля після війни в Грузії, у Латвійській академії оборони прямо писали: "Запад-2013" моделював сценарії швидкої ескалації проти Польщі, країн Балтії та навіть тоді ще нейтральної Швеції. В аналітичних матеріалах того часу зазначалося, що навчання не тільки відпрацьовували великомасштабний наступ, але й нехтували вимогами ОБСЄ щодо прозорості — Росія розділила один великий маневр на кілька менших, щоби уникнути міжнародного моніторингу.
  • У 2017 році ситуація загострилась. Кремль після анексії Криму й гібридної війни на Донбасі вже не залишав сумнівів щодо готовності до силового тиску. Глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох тоді прямо заявив: "Ці навчання потрібно уважно моніторити". У Варшаві й Вільнюсі підкреслювали, що, попри заявлені 12 700 учасників, реальна кількість військових на "Запад-2017" могла перевищувати 100 тисяч. НАТО фіксувало не лише масштаб, а й спрямованість навчань — умовна атака із заходу, блокування "сепаратистів" на території Білорусі, наступальні дії з прикриттям ядерною доктриною.
  • А вже у 2021 році навчання стали, по суті, демонстрацією сили під завісу підготовки до вторгнення в Україну. У річному звіті НАТО за 2021 рік "Запад" згадується як одна з найбільших військових активностей Росії, яка викликала "значну тривогу серед союзників" і була частиною "серії провокаційних дій, спрямованих на дестабілізацію безпекового середовища в Європі". Альянс фіксував нарощування військових потужностей, перевірку логістичних коридорів і сценарії "відбиття вторгнення", які на практиці більше нагадували тестування варіантів нападу.

Ці три ітерації "Западу" чітко демонструють тенденцію: що ближче до 2022 року, то менш навчальними й більш політично зумовленими ставали ці маневри. І саме тому "Запад-2025", навіть у скороченому форматі, ніхто на Заході не вважає простою рутиною. Показово, що білоруська влада цього разу активно піарить себе як сторону, зацікавлену в прозорості та запевняє, що повідомить ОБСЄ про масштаби навчань і навіть допустить міжнародних спостерігачів.

Ба більше, Мінськ публічно пропонує Польщі провести обмін інспекціями в прикордонній зоні. Але жоден із цих жестів не змінює головного – в Європі давно немає довіри до білоруських запевнень, особливо після того, як країна перетворилась на російський військовий форпост.

І хоча формально питання "Западу-2025" не є центральним на саміті НАТО, воно скоріш за все, буде присутнє в кожному залаштунковому діалозі. Бо коли на тлі війни в Україні Росія і Білорусь знову готуються до масштабних військових маневрів, Альянс не має права сприймати це як звичайну подію в календарі. Надто вже схожа картина з попередніми прологами до ескалації. І якщо цей саміт дійсно буде не лише про бюджети, а й про стримування – то саме такі сигнали й мають ставати лакмусовим папірцем єдності. Бо можна скільки завгодно рахувати відсотки ВВП, але якщо союзники не реагують на сценарії потенційної агресії, цифри нічого не варті.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z