/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F09cf6b7ac7045b126bac87cf3500172f.jpg)
Точно не через дефіцит: чому в СРСР використовували волосся замість ниток
Ви дізнаєтесь:
Зараз усі люди можуть придбати різноманітне вбрання в магазині, але в СРСР багато речей були недоступні або дефіцитні. Саме через це люди вигадували різноманітні способи, щоб продовжити термін служби одягу.
Главред вирішив розібратись, чим зашивали одяг в СРСР.
Чому в СРСР зашивали волоссям капронові колготи
Капронові колготки з'явилися в СРСР на межі 50-60-х років XX століття. Спочатку їх називали "панчішні рейтузи" і завозили з Чехословаччини, пише Telegraf.
Відомо, що ціна однієї пари жіночих колготок у СРСР дорівнювала триденному заробітку інженера — 15 рублів. При цьому вони були дефіцитним товаром. Коли вони з'являлися у вільному продажу, за ними вишиковувалися довжелезні черги.
Так, через дефіцит та високу ціну люди вигадували різні способи продовжити термін служби колготок.
Зокрема, дехто рекомендував їх заморожувати, а потім розморожувати перед носінням. Багато хто вмів підіймати петлі спеціальним гачком.
Особливо винахідливі жінки зашивали дорогі імпортні колготки власним волоссям, підібраним за кольором. Варто зауважити, що робили це не через відсутність чи дефіцит ниток. Навпаки, ниток було багато. Причина у тому, що шов, яким він би не був акуратним, все одно було видно. А волосся — набагато тонше за нитки, і зашита кірка була майже непомітною.
Вас також може зацікавити матеріал про те, що пломбір і ковбасу по 2.20 вкрали: чому культові радянські продукти зовсім не з СРСР.
Також Главред писав про те, що насправді означав ГОСТ в СРСР. Виявляється, він був зовсім не ідеальним.
Читайте також: