MY.UAНовини
Освітяни про підсумки НМТ-2025: химерні завдання, виснажливі години і про те, чи потрібна математика
Освітяни про підсумки НМТ-2025: химерні завдання, виснажливі години і про те, чи потрібна математика

Освітяни про підсумки НМТ-2025: химерні завдання, виснажливі години і про те, чи потрібна математика

Українські школи навперебій хизуються випускниками, які набрали 200 балів - завершилась основна сесія Національного мультимедійного тесту (НМТ). Остаточні результати будуть 4 липня, однак переважна більшість вчорашніх школярів вже отримали результати іспитів у свої персональні кабінети на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

На молодь чекають нові хвилювання, пов’язані зі вступною кампанією, а тим часом батьки та освітянська спільнота обговорюють підсумки тестування-2025. Традиційно критики більше, ніж позитиву. Журналістка Коротко про зібрала основні моменти і поцікавилася думкою експертів.

Історія - це рулетка, суцільний рандом

Ґрунтовний «розбір польотів» зробив вчитель історії у Першому інноваційному приватному львівському ліцеї PIPL Lyceum Олександр Сапропонов.

- Цьогорічне НМТ показало, що рівень знань дітей падає. Освітні втрати останніх років часто катастрофічні, і закривати на це очі не варто. Нам це може подобатись або ні, дратувати чи ні, але факт залишається фактом: діти не стали краще вчитись, і цього року це було особливо помітно, - написав він.

Щодо свого фаху, то педагог вважає, що програму НМТ з історії треба скорочувати, бо обсяг інформації неймовірний, засвоювати його стає все складніше, а в підсумку до тесту входять 30 запитань, які охоплюють всього 10-12% від шкільної програми.

- Діти часто просто не знають, на що акцентувати увагу, що повчити краще, що запам'ятовувати, бо НМТ – це рулетка, суцільний рандом, і ти ніколи не можеш бути впевнений, що запам'ятав усе, - наголошує Олександр Сапронов.

За його досвідом, іспиту з історії діти бояться над усе - через абсолютну непослідовність у виборі питань від екзаменаторів на конкретну сесію НМТ. Через величезну, просто-таки неймовірну кількість дат, прізвищ, плакатів, карт, карикатур, монет, фотографій та графіків.

- У якийсь момент я зловив себе на думці, що головне завдання НМТ – не перевірити знання і розуміння історії, а запитати щось у такому форматі, щоб заплутати дитину… Нема простих питань, все більше питань, де навіть про хрещення Русі чи Акт проголошення Незалежності запитають так, що спробуй зрозуміти, про що воно.

На переконання вчителя, НМТ з історії має бути дворівневе: для гуманітаріїв складніше, для технічних, природничих спеціальностей - простіше.

- У нас же наче як індивідуальний підхід, всі діти – унікальні та особливі, а як доходить до іспиту – старий радянський підхід. Мені дуже не подобається, що я маю дитину, яка вступає на політологію, і дитину, що йде на прикладну математику, вчити однієї й тієї ж історії, - міркує Олександр Сапронов.

Він також звертає увагу на проблему, яку нібито не помічають освітянські керівники:

- Треба щось робити з 11-м класом. Мене дуже дратує, коли діти в 11-му класі не вчаться в школі, навіть не ходять до школи, а просто наймають 3-4 репетиторів і готуються до НМТ. Після того як для вступу до університету відмінили середній бал атестата, цінність 11-го класу наблизилась до нуля, - зазначає педагог.

Чотири предмети в один день

Під постом Олександра Сапронова більше ста коментарів. Власне, як під кожним дописом, що стосується НМТ. Настільки це гостра тема.

«Спершу ми запроваджуємо НУШ (Нова українська школа), де знання не головне, а потім саджаємо дітей за НМТ, де потрібні знання лише голих фактів. Просто серце розривається від усього цього…»

«З української мови формулювання питань теж наворочене, і оце використання геометричних фігур замість цифр - таке собі нововведення».

«В 11-му класі діти дійсно часто не йдуть у школу, і школа заплющує на це очі. Бо не витягують, щоб вдень вчитися в класі, а ввечері – з репетитором, та й репетитори вже хочуть працювати вдень. Хто четвертим тестом буде здавати хімію, той не вчить біологію, хто здаватиме біологію - ставить хрест на фізиці…»

Крім складності і химерності тестів, гостро обговорюються стреси, які переживають випускники, готуючись до НМТ і під час НМТ. Добре скласти 4 предмети в один день, коли на кожний тест відводиться лише година, може не кожний. Багато хто згадує жахливий випадок в Ужгороді, коли з вікна гуртожитку викинувся 16-річний юнак. За джерелами "Суспільне. Ужгород", він вчинив самогубство через невдале НМТ.

- Чимало дітей після тестування потребують допомоги психолога, бо отримали не ті бали, на які розраховували. Від колеги чула про хлопчика, якого навіть мусили госпіталізувати через депресію, – каже психолог Інна Ковальська. – Напружену розумову працю протягом чотирьох годин не кожен підліток здатен витримати, а якщо цьому передували обстріли та безсоння... Всі діти різні, але порядок один для всіх. Батьки гніваються, кажуть, що дитина старанно вчилася, а от цим випробуванням знецінили всі роки шкільної науки. І не дай боже – і таке буває – лають дитину.

З історії питання: НМТ запровадили навесні 2022 року замість Державної підсумкової атестації і скасували ЗНО, яке вимагало присутності великої кількості дітей у школах в один день, чим наражало на небезпеку обстрілів. Зараз випускники складають тести малими групами в різні дні протягом півтора місяця. І тільки в учбових закладах, де обладнані бомбосховища. В Міносвіти обіцяють повернути ЗНО, коли скінчиться війна.

Експеримент з англійської мови

У соцмережах досі жваво обговорюється казус з експериментом, який в середині червня провела вчителька англійської мови Андріана Паук. Вона попросила двох колег - з Великобританії та США - пройти НМТ з англійської за 2024 рік. І… носії мови, які самі її викладають у Китаї, не змогли відповісти правильно на декілька запитань після прочитання цілком зрозумілого тексту. Американець набрав 157 балів з 200 можливих, британка – 153.

- Бо питання створені так, щоб максимально заплутати, а не перевірити знання мови, - переконана українська вчителька. - …Обурення, розпач, розчарування - ось з чим виходять після тестування наші випускники.

В Українському центрі оцінювання якості освіти встали стіною на захист тестів, проте коментатори розповідають, що діти, які на пробному НМТ вільно набирали 180–190 балів, на сесії не могли подолати поріг у 160.

- Справа не тільки в формулюванні запитань, - коментує для Коротко про репетиторка Ірина Лизована. – Пробний тест діти складають у спокійній обстановці, вони в цей день нічого не мають в голові, крім англійської. На основній сесії НМТ англійська – це предмет на вибір. Він пишеться останнім – після української мови, математики та історії. Елементарний людський фактор: забути оте все і сконцентруватися на англійській мові просто нереально. Дитина втомлена, емоційно здута. Збитися з пантелику можна на елементарному. Я сама не певна, що після історії та математики склала б англійську навіть на 160 балів.

Математику можна… вгадати

Ще один скандал спалахнув навколо тестів з математики. Оперна солістка Ольга Матушенко заявила, що її донька, талановита художниця, не зможе отримати в Україні вищу освіту, бо не склала тест з математики, хоча й навчалася з репетитором.

- І ось тепер через цю абсурдну вимогу талановита дитина змушена шукати освіту за кордоном. Бо наша держава вважає, що для того, аби вступити на живопис, графіку чи ілюстрацію, потрібно знати синуси, алгоритми та функції, - обурювалася співачка.

Дискусії довкола присутності математики в обов’язкових предметах НТМ тривають з 2021 року, проте Міносвіти не змінює свої позиції. Запізніло для нинішніх вступників замміністра Михайло Винницький в інтерв’ю «Мейканемо» дав пораду, як обійти складну науку. Виявляється, 100 балів зі 200 можна просто вгадати, якщо виконувати прості арифметичні дії.

Депутатка Київради Зоя Ярош пішла ще простішим шляхом – вибрала варіант «А» в усіх завданнях тесту і теж отримала 100 рейтингових балів. Такий досвід може придатися випускникам наступного року. Проте математик Наталія Венгрін, відома своїми уроками у тіктоці, не радить на таке покладатися, бо «рулетка» може підвести. Був рік, коли у правильних відповідях були два чи три варіанти «А», решта – суцільні «Б».

- Я вже три роки не вчителюю, займаюсь репетиторством, багато дітей готувала до НМТ. Сам по собі мультитест не складний, про це говорили всі мої учні. Але на 200 балів і вони не складали, бо діти є діти, вони можуть бути неуважними, робити технічні помилки, - пояснює Наталя Венгрін. – Від своїх колишніх колег у школі знаю і про дітей, які не склали іспит. Впевнено скажу, що проблема не в конкретній дитині, не в конкретній школі і не в математиці. А в позиції: те, що важко дається, дитина може не вчити. Математика - не той предмет, який сьогодні хочу, завтра – не хочу вчити. Це цеглинка за цеглинкою. Якщо на першому поверсі ви не доклали, п’ятий може завалиться і з репетитором.

Педагог вважає, що обвинувачувати складачів тестів не можна, навпаки, багато завдань сучасні і креативні.

- Але біда в тому, що в багатьох школах дають лише поверхневі знання, що випускники, дорослі фактично люди, не вміють читати, розуміти суть речення, в якому закладене завдання. Підручники написані надто академічно, вони не прив’язані до життя. Тому елементарна задача - вирахувати місця в літаку - для багатьох видалася нереальною. Хоча це не інтеграли, не алгоритми, а просто треба було поміркувати.

В той же час є і добра новина. Цього року прохідні бали у вузи мають бути не надто високими. Аби щоб мати допуск до конкурсного відбору на бюджет, потрібно мінімум 130 балів, на контракт – мінімум 100. На медичні, юридичні, дипломатичні спеціальності вузи можуть виставити 150 балів.

З 11 по 19 липня буде проводитися додаткова сесія НМТ. Вона призначена для тих, хто зареєструвався із запізненням (у травні) або хто не зміг взяти участь в основній сесії через поважні причини.

Коментарі експертів

«Тести мають визначати спроможність людини здобувати вищу освіту»

Віктор Громовий. Фото: facebook.com/hromovyy.viktor

Віктор Громовий, шеф-редактор порталу "Освітня політика":

- Ми маємо справу з кризою жанру. Будь-яка система, яка не розвивається, поступово деградує. Я багато разів писав і говорив, що ці тести мають визначати спроможність людини здобувати вищу освіту. А не просто давати бали, які можуть бути випадково завищеними або заниженими.

На думку експерта, варто взяти за зразок психометричний вступний тест, розроблений в Ізраїлі. Він відомий як РЕТ.

– PET проводиться з метою спрогнозувати шанси на успіх в академічних дослідженнях. Він оцінює кількісне мислення, вербальне мислення і знання англійської мови. Всіх кандидатів оцінюють за стандартною шкалою, яка поєднується з результатами іспиту на отримання шкільного атестата. На підставі цього приймальні комісії у ВНЗ і ранжують своїх абітурієнтів. В Ізраїлі іспити будуються на розумінні, у нас – на пам’яті. Віддресирували репетитори, а як ти сам потім будеш вчитися у ВНЗ, нікому не цікаво.

«Точки зору залежать від особистого досвіду»

Іванна Коберник. Фото: facebook.com/ivanna.kobernik

Іванна Коберник, співзасновниця громадської організації “Смарт Освіта”:

- Я особисто беру участь у приверненні уваги суспільства і громадськості до тесту з історії, який дуже перевантажений вимогами зубрити і відтворювати факти, терміни та дати. І дуже мало перевіряє встановлення причинно-наслідкових зв’язків. Дещо інша ситуація з математикою. В жоден мистецький чи спортивний вищий навчальний заклад України не потрібен високий рівень складання тесту з математики. Тобто фактично достатньо лише подолати поріг" склав - не склав": правильно вирішити лише 5 завдань рівня 5–6 класу, можливо, одне 7-го. В тесті справді є кілька достатньо складних завдань, щоб виявити випускників, яким важливо показати себе, аби вступити на омріяну спеціальність. Тому я вважаю, що державна підсумкова атестація з математики обов’язково має бути для всіх.

Щодо дискусій про якість тестів, експертка нагадує, що вона відбувається кожного року, і в нинішньому нічого нового не відбулося.

- Точки зору залежать від особистого досвіду. Ті, хто добре склав, пишуть, що тест легкий. Хто мали складнощі – ті мають претензії. Що стосується побудови НМТ, то в Україні це необхідно через війну. З безпекових та матеріальних (дефіцит обладнаних комп’ютерами приміщень) причин у нас зараз мало можливостей відкривати центри тестування. Відповідно дітям, особливо у прифронтових областях, доводиться далеко їхати, щоб скласти тест. Їздити кілька разів або ж знімати кімнату під ночівлю вимагає значних затрат. Тому всі тести проводяться в один день. Наразі цьому немає альтернативи.

Теги за темою
ЗНО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Россия снова подбросила Украине тела своих солдат
Корреспондент
2025-07-17T21:48:07Z
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
Землетрясения на Полтавщине: что происходит под землей — рассказ ученого
TSN
2025-07-20T08:06:19Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z